\n'); focus(); } } // -->

<<< zpět

   


Noise master zine no.15

DEAD CHRETIENS rozhovor
DEAD MIND Rec. rozhovor
GEORGE HARRISON rozhovor
MOO COW Rec. rozhovor
P.M.L.Z. rozhovor
PAN DEMLA rozhovor
SWRAB rozhovor
recenze CD
recenze tiskoviny a kazety
recenze vinylů*****************************************************************************************************


DEAD CHRETIENS

Tak tady je rozhovor s jedním postarším "alko punkem" z Kanady, který má už něco za sebou. Už si ani nepomatuji jak jsme se zkontaktovali. Každopádně Othmerovo odpovědi byly nejrychlejší za dobu N.M. Do 4 - 6 hodin byly odpovědi v mé poště. Překlad tohoto rozhovoru byl celkem peklo, jelikož byl v drtivé většině psán šíleným slangem a tak mi s ním pomáhal - 273,15-ka a Martina. Jelikož toho mám dost na svědomí i já, tak se předem omlouvám za můj překlad, ale myslím (myslet, znamená hovno vědět, že), že to není nejhorší.

1. Čau Jeremy. Jak se máš ? Protože jste pro dost lidí v Čechách neznámá kapela, tak by mě zajímal začátek DEAD CHRETIENS. Od kdy hrajete a zda se někdy měnila sestava, atd. Napiš také něco o sobě.
Othmer - Čau Česká rep. Vy chlapi jste opravdu dobří v hokeji! Já mám Jágr Penguins 68 dres. On je taky jeden z mých favoritů v hokeji, má vynikající ruce. DEAD CHRETIENS jsou ze severního Ontaria - Kanada. Hrajeme ožraleckej punk rock, tak jako kdybychom pořád byli v osmdesátých letech, nedržíme se žádných pravidel. Sestava se párkrát změnila, protože někteří bývalí členové byli fakt čuráci na to aby s náma hráli, no a pro některý bylo u nás příliš chladno. Máme venku dvě D.I.Y. nahrávky, Weatax je pouze na kazetě a split s CUM SOCK, naši grind core cobalt kámoši.
2. Hrál někdo z vás před D.CH. v jiných kapelách ? Pokud ano, tak nám je trochu představte. A co vás motivovalo k založení D.CH. ?
Othmer - Hrál jsem před D.CH v několika kapelách. Moje první skupina byla FAM. Což znamená onanující tlustí vetřelci. Moc jsme s tím neudělali, byl to druh FYP základní ghetto punk. Pak jsem hrál v šitovej pop punk kapele se zkurveným hlavním zpěvákem a právě kvůli tomu jsem nenáviděl všechno co skupina dělala. To byl důvod, proč jsem začal s DEAD CHRETIENS! Chtěl jsme být hlavním zpěvákem a chtěl jsme stát tváří tvář a co nejblíže k lidem. Hardcore, žádný ty emo sračky co nyní slyšíme každej den!
3. Když jsi začal tvořit tuto muziku, byla to určitá ventilace, vyjádření myšlenek nebo jen tak dělat muziku ? A jak to cítíš nyní ?
Othmer - Bylo toho na mě moc, protože jsem měl už po krk všech těch posranejch kapel co si hráli na rockový hvězdy! Punk není o tom být nejlepší skupinou ve tvém městě, to není kurva žádná soutěž. Ze začátku to byla moc dobrá ventilace našich pocitů o tom, jak jde scéna do hajzlu. Metaláci pařili na punkových koncertech, emo kapely otvírali koncerty punkovým kapelám mimo město. Scéna šla do sraček, tak jsme se snažili lidem, kteří přemýšleli, dát naději v tom, že ještě pořád existuje sktečnej punk.
4. Navštívil jsem tvou web stránku a mohu říci, že je fakt dobrá, ale taky jednoduchá, úchylná / šílená - blití.
Othmer - Yeah, web stránky nejsou dobrý. Zařizujeme je mimo síť, my nejsme další web punková kapela. Hlavní důvod je ten, že naši web masters jsou zmrdi a kdo se taky stará o posraný webový stránky skupiny, o které nikdy neslyšel. Kup zasraný triko!
5. Jaký máte vztah k alkoholu, když se to přežene a vám je blbě ? A vy zvracíte ? Já myslím, že dobrej podle vašich web stránek, haha.
Othmer - Jo, jsme furt nasračku, hlavně teda na tour, tak dávejte bacha a raději zamkněte bar vašich rodičů.
6. Vy se tváříte jako alkoholická kapela, ale vydali jste bio (prohlášení) ve kterém se píše o nějakém kanadském problému s daněmi. Pochopil jsme to správně ? Mohl bys stručně vysvětlit toto bio (prohlášení) ?
Othmer - Otázce fakt nerozumím, ale myslím si, že vláda nás stále udržuje ožralý a tak se kurva nestaráme o žádný daně.
7. Vaše zkratka je podobná DEAD KENNEDYS. Máte rádi tuto kapelu i nyní po znovu obnovení ?
Othmer - Ano, Jello zasraně dobrej mistr. Máme rádi D.K., ale ukradli jsme jim logo, protože jsme věděli, že to vzbudí pozornost mezi lidmi. Skutečně nemusím slyšet nový D.K. bez Jella, na co si hrajou...?
8. Co vše jste už vydali ? A co chystáte nového ?
Othmer - Máme pouze vydanou 8 písňovou D.I.Y. kazetu pojmenovanou Weatax. Weatax znamená "my jíme daně". Nyní máme venku D.I.Y. split CD-r s CUM SOCK. Věci, který vyjdou jsou split s jednou skupinou z Malajsie, všecko nový vály. Kámoš Khabir to vydá na CD-r a má to mít profi obal. Poté plánujeme split 7ep s OPUS DEAD ze Španělska. Jestliže bys chtěl získat více informací o těchto chystaných věcech, ozvi se na mejl: spunkzine@yahoo.com
9. Kdo skládá texty a o čem pojednávají ?
Othmer - Píšu texty o idiotech, který znam, o tom, jak vláda sere na lidi, o tom, jak lidi podvádí vládu, a tim si ulehčujou život. O věcěch, který mě fakt serou, musim to zesebe nějak dostat a proč o tom teda nenapsat písničku.
10. Máš label - Spunk Prod. Obaly nahrávek vydané na tvém labelu jsou bídné. Proč ? Co jsi už vydal ?
Othmer - Skunk Prod. Je můj D.I.Y. label. Není to nic zvláštního, doposavad máme jen komp. kazetu, Weatax a split s CUM SOCK. Taky mám distribuci s věcmi z jiných míst...
11. Můžeš mi něco říci o kapele LAST BUT NOT LAME ? Na CD-r nejsou uvedeny žádné texty, atd. Pouze email, složení a názvy songů.
Othmer - L.B.N.L. je parádní skupina z North Bay, pařívali jsme s nima. Jedna ze skutečně fakt dobrých skupin ze severu.
12. Stále děláš Spunk zine nebo si s ním skončil? Já mám číslo 6 a to je z roku ´99. Neuvažoval jsi o web zinu? Máš radši tištěný ziny nebo web ziny. Já mám radši tištěný.
Othmer - Ne, už nedělám Spunk zine. Dělal jsem ho před 5 lety. Rozhodl jsem se ho ukončit, jelikož jsem neobdržel žádnou úctu k vynaloženému času a financím, který jsem zinu věnoval... a tak jsem si řekl, vysrat se na to! Nyní píšu pro spoustu zinů z celého světa. Je s tím méně práce a více zábavy.
13. Můžeš prozradit nějakou specialitu z kanadské kuchyně ?
Othmer - BBQ, maso, mnoho masa a pivo! (BBQ je zkratka pro barbeque, p. N.M.)
14. Ne, vážně. Rád jíš ? Určitě rád griluješ.
Othmer - Mám rád BBQ a pití piva.
15. Přibliž trochu ontarijskou scénu. Kapely, ziny, labely, kluby, atd ? A představ vaší provincii z pohledu turisty...
Othmer - Severní Ontario je velice pustá země. Žádný koncerty, žádný kapely, žádný kluby! Scéna je malá! Brzo se stěhujeme do Toronta. Více scény ve větších městech.
16. Jaké jsou tvé oblíbené kapely, ziny, labely, atd. ?
Othmer - Ziny: Peezine, Mass Movement, Razorcake, MRR. Kapely: Propagandhi, Slayer, RKL, Raised Fist, NOFX a Cum Sock.
17. Určitě znáš legendární a pro mě nejlepší kanadskou kapelu THE DAYGLO ABORTIONS a jejich nejlepší album Here today guano tomorrow. I když Feed us a fetus je také dobrý. Znáš od nich jiná alba ? Který se tobě líbí nejvíce. Měla v té době Kanada další výborný spolky jako T.D.A.?
Othmer - Líbí se mi Feed us a fetus, je nejlepší. Mám ho na LP i CD, tak moc se mi líbí. Měl jsem to taky na kazetě, ale Richie C. mi ji zničil! Taky mám rád album Corporate Whores. DayGlo jsem viděl dvakrát v životě na živo a byl to zatraceně nejlepší punkovej koncert co jsem kdy viděl. Nynější kapely nemají na DayGlo!!!
18. Holka na vašich web stránkách v tričku D.CH. v sekci merch... je vaše fanynka nebo přítelkyně někoho z kapely ? Oh pěkná ženská - novodobá punk holka.
Othmer - Haha, on není punkerka, je to holka co poslouchá rave. Našel jsem ji na netu, zeptal jsem se jí, jestli by si neoblíkla naše triko ??????? na internetových porno obrázcích. Pracuji na webových stránkách pojmenovaných: www.cobalt-hot-chicks.com. Jestliže se chcete stát členy, tak pošlete vaši kreditku, vy zmrdi.
19. Přeji vám ať se vám daří. Poslední slova nechám na vás.
Othmer - Díky za tvůj zájem o naší malou punkovou kapelu z Kanady. Doufám, že si část lidí ve tvé zemi koupí naší kazety, samolepky nebo cokoliv jiného. Punk rock je na celém světě!!! E-mail na mě: spunkzine@yahoo.com. Jestliže nám chceš psát ohledně obchodu, datumům turné nebo výměnám či čemukoliv jinému, kontaktuj nás. Zimy jsou dlouhé !!!

Dead Chretiens, PO Box 102, Cobalt, ON, P0J 1C0, Canada

[ Top ]


*****************************************************************************************************


dEAD mIND rECORDS

A U D I O / V I D E O / A R T / D E S I G N / P E R F O R M A N C E


Ten rozhovor je kapánek jinčí. Sám Johnny si vymyslel otázky a odpověděl si na ně, hihi. Alespoň takto jsem to pochopil. Druhá varianta by mohla být, že rozhovor z nějakého důvodu někde nevyšel. Každopádně noisecore nadšenci zde mají možnost si rozšířit obzory na "hlučné scéně". Rozhovor mám doma už pěkně dlouho, ale nedá se nic dělat. Překlad myslím zařídila Martina, nepletu-li se a já.


1. Čau! Prosím tě, řekni nám něco o tobě, kolik ti je let, jsi ženatý a proč a kdy jses dostal k extrémní muzice?
Jmenuji se Johnny, je mi 28 let a nejsem ženatý. K metalu, punku a hardcoru jsem se dostal před 15-ti lety. Před pěti lety, jsem začal poslouchat extrémní elektroniku jako gabber a noise.
2. Řekni mi něco o tvém labelu Dead Mind rec. a ohledně muziky, kterou vydáváš. Vysvětli lidem co je lo-fi, minimalism a charakterizuj styly co vydáváš.
Label jsem začal dělat před třemi roky kvůli vydání některých mých nahrávek. Po chvíli jsem začal vydávat hudbu i dalším umělcům, ale tohle není můj cíl, aby mi label zabíral všechen čas. Já jen chci vydat 2 až 3 nahrávky do roka.
3. Napiš nám všechny tvoje nahrávky, které jsi vydal na svém labelu. A co plánuješ vydat do budoucna ? Jaké jsou hlavní kritéria, podle kterých si vybíráš kapely, které chceš vydat ? (Proč přesně tyto kapely?)
Do dnešního dne je venku: DMR09: CONTRE TOUS 4 way split CD s INFIDEL? CASTRO!, DEAD HUSBANDS, PIDPI, DE FABRIEK. DMR08: MELTED MEN - s/t 7ep. DMR07: ZAPHYR DAMARU - Obey the fathers CD. DMR06: DEAD HUSBANDS - Can you hear it? 7ep. DMR05: v/a BE VERY AFRAID - Electronica obscura CD s MONOTONOS, BAGLADY, OSTOMY, CRANK STURGEON VS OUTERMOST, TRUCK VAN RENTAL, KAMP CHAOS, RUBBER O CEMENT VS JAMES TWIG HARPER, DEAD HUSBANDS, HARALD SACK ZIEGLER, BUCKETTOVSISSOR, KINGDOM SCUM, TUMOUR. DMR04: DEAD HUSBANDS - We control tomorrow CD. DMR03: THE WEAK END QUIZ picture disc LP. DMR02: TRUCK VAN RENTAL / DEAD HUSBANDS split 7ep. DMR01: 300PB 7ep. Již brzo (už vyšlo p.N.M.): DMR10: EXIT ZERO comp. CD s CONTAGIOUS ORGASM, THE MACHINEGUN TV, TELEPHERIQUE, EVIL MOISTURE, MASSACCESI, DEEP, FCKN´ BSTRDS, TOTE STADT, BONGOLEEROS, CLAYFIGURE, DIE PLAGEN DES HIMMELS, SAMUS, UBIQUE DAEMON, LUME, YASUSHI MIURA, HOWL IN THE TYPEWRITER, RONYNSUZY & ZYCLON B ZOMBIE. DEAD HUSBANDS CDr + zine, chystají se různý split 7ep. Zkouším najít elektronický prvky, který spojuji s undergroundovými elementy a tvořím svoje vlastní zvuky. Většina materiálů může být označená pod zkratkou lo-fi, protože v těch materiálech nebyly použity žádné drahé prostředky, které by vyráběly muziku.
4. DEAD HUSBANDS je tvá kapela? Máš i jiné aktivity v undergroundu (ziny, kapely, organizování koncertů…) kromě D.M.Rec.?
DEAD HUSBANDS je má kapela, ale pracuji zároveň nějaký čas i v dalších. Také jsem nějaký čas dělal projekt WEAK END QUIZ s Monobrain a pracoval jsem s DE FABRIEK na některých jejich skladbách. Vydal jsem CD pod názvem ZAPHYR DAMARU a zpívám ve straight edge kapele DOWNSLIDE. Mé staré hardcore kapely byly MAINSTRIKE a REACHING FORWARD. Někdy organizuji show a vydávám diletantsky zaprděnej zin s názvem De Verboden Wereld. Toť vše, myslím…
5. Na obalu split 7ep TRUCK VAN RENTAL / DEAD HUSBANDS jsem vypozoroval nějaké fotky z živého vystoupení s totálně šílenými kulisami a ozdobami. Je těžké tohle všechno udělat ?
Někdy přinesu hodně sraček, když hraji venku s DEAD HUSBANDS. Záleží na tom, kde mám být show, kolik je času a kolik mám momentálně peněz. Dávám přednost hraní na velkých jevištích s video paprsky (videobeamers). Tak já můžu hrát a tvořit atmosféru jakou chci. Nenávidím koncerty, kde lidé jen používají laptopy. Srát na tyhle sračky!
6. Doporuč nám nějaký dobrý noise kapely z tvé oblasti nebo z Holandska. Znáš nějaké kapely, labely, atd. ze Slovenska ?
Nejlepší kapela tady je FCKN´ BSTRDS! Dobrý labely jsou DE HONDENKOEKJESFABRIK, STAALPLAAT, STRONT TAPES a ANIMA MALNATA. Po Holandsku jsou dále tyto kapely: THE INDUSTRIAL WIPING SYSTEM, KAMP CHAOS, ODAL, UBIQE DAEMON, DE FABRIEK, BEE QUEEN, PSYCHOLAB!! Zde jsou i jiné, ale všechny si je nepamatuji.
7. Který kapely jsou tvoje nejoblíbenější (všeobecně) ? Máš rád také japonský noise jako MERZBOW, MASONNA ? Máš rád KRAFTWERK, co si myslíš o jejich novém LP "Tour de France" ?
Miluji KRAFTWERK, ale ještě jsem neslyšel LP "Tour de France". Oni hrají brzo v Holandsku, ale jejich show byla vyprodaná během pár hodin. Také miluji japonský noise. Moji oblíbení umělci kromě MERZBOW a MASONNy, jsou AUBE a MSBR. Další oblíbenci jsou NURSE WITH WOUND, WHITEHOUSE, THE RESIDENTS, THROBBING GRISTLE, CABARET VOLITAIRE THE HATERS a materiály jako AUTECHRE, BOLA nebo RICHARD DIVINE. Také miluji THE SMITHS, TINDERSTICKS, JOY DIVISION a téměř každý hardcore / punk nahrávky před rokem ´90.
8. Byl jsi někdy v nějaké holandské zámořské kolonii ? Například v Surinamu ? Řekni nám, co všechno znamenají ty "Van den, de van der, van de v holandských jménech ? Opravdu netuším smysl toho…
Byl jsem většinou v evropských zemích a několikrát jsem byl v USA. Van den, van de nebo van der znamená něco jako "přichází z". Jako jméno Johnny van de Koolwijk. Koolwijk je malé město a lidé co zde žili byli nazýváni van de Koolwijk místo toho, aby byli nazýváni / měli příjmení.
9. Řekni nám prosim tě nějakou zábavnou nebo poučnou historku…
Zábavnou historku… několik let na zpět jsme hráli na Slovensku s mou starou kapelou a po vystoupení ke mně přišla holka. Řekla mi "chci tvůj penis". Nemohl jsem se přestat smát a odešel jsem do zákulisí. Tu noc jsem spal v nejchladnější místnosti za celej život.
10. Díky moc za rozhovor a poslední slova jsou tvoje… řekni co chceš…
Žádnej problém, vše nejlepší se zinem a zůstaň v kontaktu. Lidi co se zajímají o výměny obscure electronic music, zkontaktujte mě.


Dead Mind rec.: P.O.BOX 1377, 5200 bk, Den Bosch, Holland / controlvschaos@hotmail.com / www.blutistzeit.nl

[ Top ]


*****************************************************************************************************


GEORGE HARRISON

Tenhle rozhovor jsem si nechal jen pro sebe, ale nakonec jsem se rozhodl ho zveřejnit. Rozhovor dělal Neil z Dropped at Birth Rec. 14 září 2003. Už ani nevím kde jsem ho stáhnul, ale asi z webu GEORGE HARRISON. A proč jsem se rozhodl zveřejnit převzatej rozhovor ? Měl jsem v plánu udělat rozhovor s kapelou DISIDENCIA (Uruguay) a FUERZA X (Guatemala). Od FUERZA X jsem nezískal odpověď a od Diega z DISIDENCIE jsem se dozvěděl, že kapela ukončila činnost v roce 2003. Ale že odpoví na otázky. Bohužel do této doby nic. Jinak obě kapely si můžete poslechnout na comp. LP Histeria vol. 2.


1. Můžete mi hoši říci jak jste dali dohromady kapelu a kdo na co hraje... a jak dlouho hrajete ?
GEORGE HARRISON jsou: Captain six string destruction - mighty vocals, power riffs, comic books. Fat fury - pig screams, fat strings, food annihilation. Garry Harrison - battle cries, big beat, kung fu master. My jsme dlouho společně přemýšleli o kapele a když jsme sehnali kytary a nějaký nahrávky, tak jsme začali hrát rychlou muziku. Nic neobvyklého. Začali jsme hrát v lednu 2003, pokud si dobře pomatuji.
2. Táhne Vás především hardcore ? A co Vás na něm baví ?
Sehnat hardcore nahrávky v téhle zasrané zemi je skutečně obtížné. Obzvláště pár let nazpátek, když jsme neměli přístup na internet a odcestovat ze země. Mezi našimi prvními hardcore nahrávkami byly D.R.I., SUICIDAL TENDENCIES, BLACK FLAG a S.O.D. Pokud si pomatuji, bylo to stejné pro nás všechny. Nyní to je trochu lepší, máme internet a tak můžeme stahovat MP3 (díky Unixpunx) a objednáváme / vyměňujeme nějaké materiály. Momentálně účinkujeme ve spoustě kapel. Všechny tyto naše skvělé thrash a fastcore nás drží při životě. Víte, zde v Rusko je velice obtížné sehnat nějaké tvrdé hardcore nahrávky. Nemáme D.I.Y. show, dobrá distra a labely. Velice zřídka objednáváme materiály z jiných zemí a obvykle jen kazety. Většina objednaných vinylů přijde rozbitých a CD´s jsou pro nás příliš drahá. Taky naše pošta pracuje hrozně a spousta peněz je ukradnuta. Poslal jsem dvakrát po 20$ a bych dostal double CD CHARLES BRONSON a stále jsem nic neobdržel. Nejlepší způsob pro nás jak se dostat k muzice je, objednávat kazety, ale bohužel většina labelů nenabízí kazety a nevydává je. Rozjeli jsme malý kazetový label s cílem vydávat kazety s vinylovými a CD nahrávkami pro další chudé děcka tady, aby měli radost z pořádný muziky tak jako jiní. Hey, lidé, jestliže jste začali s labelem přemýšlejte o dětech, kteří nemají gramofon nebo nemají dost peněz na CD´s. Vydávejte kazety nebo zůstaňte s námi ve spojení a dejte nám vědět o kazetových labelech. Anebo bychom udělali kazetové verze. My děláme naše kazety levné, jsou jen za 2 - 3 dolary včetně poštovného pro svět. Tak předpokládám, že si to může dovolit mnohem více děcek koupit.
3. Chlapi, jste první ruská hardcore kapela co jsem slyšel a zajisté spousta lidí neslyšela vůbec nic od vás. Můžete říci něco o dalších kapelách u vás a jaká je u vás scéna ?
Pokud vím, zde nyní není mnoho hardcore kapel. Scéna v Rusku je skutečně mladá a bohužel většina děcek je spojená jen s místními kapelami a nevěnuje pozornost tomu, co se děje na světové scéně a nestará se o klasické kapely. Většina děcek co říká, že oni jsou hardcore, neví všechno. Dokonce ani o NEGATIVE APPROACH nebo GANG GREEN, atd. Většina "hardcore" kapel hraje emo nebo dokonce něco horšího. Také obrovské vzdálenosti v naší zemi jsou velkou překážkou. Tím mám na mysli, že ve skutečnosti nemám žádnou představu o tom co je v dalších městech. Tam kdesi by mohlo být mnoho dobrých kapel, ale oni mohou žít tisíce mil daleko a obvykle nemají přístup na internet. Tak to je. V Moskvě je několik málo dobrých kapel co vím, ale já jsem se s nimi nikdy nesetkal a nikdy jsem neviděl jejich koncerty. Nyní mám pár jejich demokazet. Zkoušíme udělat D.I.Y. koncert, ale je to pro nás příliš drahé. Zní to asi divně, ale nemá co bych více řekl o ruské scéně.
4. Já bych Vás chlapi popsal jako thrash nejvyšší rychlosti s troškou power violence prvků, ale ve vašich písních je sem tam slyšet pár metalových riffů. Je metal právě to, co děláte jako srandu nebo máte rádi starej metal ?
Jo, všichni jsme byli od dětství posedlí metalem a jsme stále obrovští fanoušci SLAYER a IRON MAIDEN. A thrash alba D.R.I. zůstanou mezi našimi oblíbenými navždy. Captain má také rád ALICE COOPER a já ranný OVER KILL materiály. Heavy metal nebo žádný metal! To je zákon, haha.
5. Jaký byly doposud ohlasy na vaše de mo ? Z toho co vím, tak se lidem líbí.
Opravdu doufáme, že děckám se to líbí. Udělali jsme to nejlepší. Zdá se, že lidi to mají opravdu rádi a my jsme fakt rádi, když slyšíme o lidech z druhého konce světa, že se jim naše nahrávka líbí. Bylo napsáno pár recenzí, tak doufáme, že jich bude více. Jestliže uvidíte jakoukoliv recenzi na naší nahrávku, prosím napište nám.
6. Máte již v plánu další nahrávky ?
Oh, my dostáváme mnoho nabídek. Nejdříve se chystáme zúčastnit několika kompilaček. Jako skate hardcore komp. kazety na SUburban Loser Rec. (Francie), na dobré komp. u No Rec. z USA (předpokládám že to bude na 7ep). A chystáme něco málo nových písní na 4 way split ep na Youthreat Rec. (Francie) s WHEN GOOD ROBOTS, EVERYBODY´S ENEMY a NO REFLEXION LEFT. Náš velký kámoš Mike co dělá mladej label také plánuje naše demo vydat na vinylu. Taky přemýšlíme o split 7ep s G.B.N. z Japonska. My jsme vždycky připraveni nahrát nové písně. Momentálně nemáme mnoho peněz na to, abychom si vydali nahrávku sami. Jo, taky plánujeme objet celou Zemi, ale to zabere několik let, předpokládám.
7. OK, díky za odpovědi, pokud bys ještě něco rád dodal, máš možnost. Opět díky. Nell.
Fist of all. Chceme poděkovat za tento rozhovor. Doufám, že děcka z Austrálie si nás poslechnou, zkontaktují nás, bylo by to skvělý s vámi pokecat. Keep thrashin´ a bavte se. Hodně štěstí!

GEORGE HARRISON / Broken Bones Rec.: Iarantsev O., P.O.BOX 32, Moscow, 129 090, Russia / gxhx@fromru.com / mosh788@fromru.com / www.geocities.com/ghthrashcore

[ Top ]


*****************************************************************************************************


MOO COW REC.

Jelikož jsem s Jimem už delší dobu v kontaktu a je to fajn člověk, rozhodl jsem se pro rozhovor. Velkou část jsem překládal sám, takže se omlouvám za asi ne moc dobrej překlad, ale hlavní pointa je zachována. Se složetějšími větami mi pomohla Martina. Za což jí velký dík. Takže pojďme na čtení.


1. Nedávno skončili jedny z nejsledovanějších voleb v USA a nejen v USA. Velká část punk/hc komunity se do nich zapojilo, aby se již Bush nedostal k moci. Jaký máš ty názor na volbu menšího zla Kerry a jak se tvýma očima odehrávali tyto volby ?
Těžká otázka. Věděl jsem, že Kerry nevyhraje, takže jsem nebyl ani tím vším překvapen. Chodil jsem do postgraduální vládní školy (miluji politiky) a po osm let jsem žil v Midwestu (škola a život tady mi dal zkušenosti v této neoliberální části země). Demokratická strana byla dlouhej čas v těžkých problémech. Mohou soutěžit v míň jak 50% států. Oni nemůžou zvítězit v mnoho celostátních volbách, ledaže by se drasticky změnili. Já sám se považuji za velmi liberálního člověka, mnohem více liberálnějšího než je Demokratická strana, ale skutečnost je, že naše země se stává celkově mnohem více konzervativní. Demokratická strana nemluví s většinou lidí co volí Bushe, oni nemluví jejich jazykem: nemluví o jejich zájmech. Panuje zde názor, že lidi co hlasovali pro Bushe, se dívají na presidenta jako na Otce - figuru, zatímco ti co volili Kerryho, se dívají na presidenta jako na CEO (Chief Executive Officer - hlavní výkonný úředník??? p. N.M.) společnost, chtějí různé věci, a očekávají je, od presidenta. Tohle vysvětluje hodně, co se děje u nás. Já samozřejmě nemám rád volbu dvou menších zel, ale je to jediná správná a nezbytná volba. Změna je pomalá, velmi pomalá. Politici jsou nepořádní. Náš systém je udělaný takhle: vytváří stabilitu, která může být dobrá nebo špatná v závislosti na situaci. Odstraňuje se sám z procesu (to jest, nevolební), to není inteligentní volba. Nevolíš li, standardně podporuješ současný stav. Věřím v to, že jestliže nejsi součástí řešení, jsi součástí problému. Jestliže nepracuješ na změně systému, aby byl lepší, tak mlčky říkáš, systém je fajn tak jak je. To není. Chtěl bych mnohem více progresivní osobu jako presidenta. Myslím, že většina lidí v punk komunitě také. Realita je, jsem v menšině, viděl bych kandidáta, ale ten by neměl šanci být zvolen. Já nechci pořád volit to menší zlo. Moje hodnoty nejsou hlavními hodnotami v naší zemi. Ke změně pomalu dochází u liberálů v Nové Anglii a na Západním Pobřeží ( West Coast ). Pokud však nezmění svůj přístup k lidem žijícím na jihu a středozápadě, republikáni si svou kontrolu nad těmito územími podrží.
2. Klasická otázka. Řekni čtenářům historii Moo Cow rec. Řekni taktéž něco o sobě. Založil jsi Moo cow rec. Jak k tomu došlo ? A proč zrovna Moo Cow ?
Moo Cow skutečně nemá žádný zvláštní význam. Žil jsem ve Vermontnu, když jsme začínal se zinem, přestěhoval jsem se do Burlingtonu, Vermont z Bostnu, v Massachussets jsem navštěvoval Vermontskou vysokou školu. Potřeboval jsem jméno pro fanzin a tak jsem se rozhodoval mezi Vein Bitterness nebo Moo Cow. Nemám žádnou představu jak mě napadlo v mé hlavě Moo Cow. Můj přítel Jonathon (zpěvák z 7 Years War) mi řekl abych použil jako další jméno Moo Cow. To bylo v roce 1992. Byl jsem ve druhém ročníku na univerzitě ve Vermontu. O rok později jsem souhlasil s vydáním 7ep pro kapelu Champions a od té doby tam bylo to jméno. Použil jsem stejné jméno na logu labelu. Pravděpodobně jsem ho měl změnit na cokoliv jiného, aby znělo více "cooler". Přišel jsem na Vermontskou univerzitu spíše jako divoký zvíře z rybářský oblasti... a pak jsem se přestěhoval do Madisonu ve Wisconsinu a pracoval pro státní úřad na ochranu přírody. Titul jsem získal ve státních službách na Wisconsinské universitě v Madisonu. Před rokem jsem se přestěhoval do Bostnu, MA a zkouším zaměstnání na ochranu životního prostředí a udržuji stále kontakt s lokální D.I.Y. scénou. Je to těžký, Boston je velice drahý na žití. Extrémně drahý. Většina zde fungujících labelů to chce, pokud to jde, dělat pro uživení (bydlení). Částečně to je jen proto, že oni nevidí nic špatného na tom, ale také je to extrémně obtížný dělat fungující D.I.Y. label, který netrpí ztrátou peněz, protože bydlení, atd. je tak drahé, že velice málo lidí má peníze, aby je dalo do nahrávek, z nichž nemají žádný zisk.
3. Vydal jsi spoustu nahrávek. Pomatuješ si ještě na první vydaný titul na Moo Cow rec. a jaké byli pocity při realizaci a po ? Jaké tituly považuješ za nejvydařenější po grafické stránce a jaké po muzikantské ?
Moje první nahrávka byla na 7ep formátu, The Champions - Once and future king, v květnu 1993. Byl jsem nadchnutý a vzrušený. Cítil jsem se jako bych udělal opravdu něco dokonalého. Pro lidi co Champions neznají, skvěle tam zpívá Simon Brody z Drowningman. Nejlepší titul v grafickém zpracování... je to těžký, ale pravděpodobně split 7ep Tomato / Economics. Hudebně bych řekl, že song od Kerman, Unamerican sounds of... z LP, pravděpodobně. Ačkoliv je to jeden z mých nejmenších presů, protože kapela se před tím něž to vyšlo, rozpadla. Udělal jsem pouze 350 kusů.
4. Jaké jsou další plány Moo Cow rec. A jaká si kladeš kritéria při výběru kapel? Vím, že máš široké spektrum.. Platíš kapelám studio?
Nyní jsem vydal split 7ep Terminal Youth / Fruit Salad. Moje další vydání bude split 7ep F.P.O. / Secret 7. Moje hlavní kritéria jsou jednoduše tato: koupím si tuto nahrávku, jestliže jí vydá někdo jiný? Musím si říci ano a pak je vše ok. Žádný rasistický, homofóbní a sexistický materiály, samozřejmě. S lidmi v kapele musí být příjemné spolupracovat. Když mi zrovna přebejvá pár stovek dolarů v kapse, pak něco vydám. Rozhodně bych nevydal nic kapele, kde hrajou nějaký hovada.
5. Jsi jeden z mála labelů, který je ochoten měnit s evropskými, východoevropskými labely. V čem myslíš, že je problém - tak velký nezájem? Jak se ti daří udržet tak velký label stále v D.I.Y. podmínkách ?
Dobře, hlavní problém s lidma zde v US je, že kupují málo Evropských a Jihoamerických nahrávek.. a to ani pokud jsou na velkých labelech. A tak mají lidi z US labelů strach, že by se to jen tak neprodalo. Zvláště když musíš také započítat cenu za poštovné, která může být pěkně snadno z výměny 30%. Já to můžu udělat, protože v první řadě chci slyšet novou muziku. Chci slyšet novou muziku a přitom si ji nemůžu koupit tady v krámu. Proto měnim. Bez výměn bych neslyšel novou muziku. Plus, prodávám nahrávky pod nákupní cenou - skutečně. Nemám všechny peníze zpět z nahrávek. Lidi jsou ochotný zaplatit za 7" tak 2 USD. Nedaji mi 3 nebo 4 USD, což jsou skutečný náklady na 7". Mám dobrou práci a jsem schopen to utáhnout. To není jako že mám hodně peněz, je to jen pro mě strašně moc důležitý. Zdejší lidé se mi smějí, mému D.I.Y. postoji, říkají, že jsem naivní a lidi nemůžou takto labely dělat. Dělám to tak už 11 let, takže na ty kecy kašlu ( seru ). Na světě je dobro a zlo, není jen šedá a já se nesnažim na tom vydělávat, to neni pro mě. Další lidé můžou dělat co oni sami chtějí, to je jejich kšeft. Já jen vím, že neprofitovat na D.I.Y. je to, co jsem chtěl a já se toho nevzdám.
6. Hlavně v Japonsku jsou velice oblíbená extra balení. Netradiční obaly - tvary, materiál... Netradiční formáty - tvary, materiály... Chystáš vydat také něco podobného ?
Mohu, ale opravdu nechci, myslím, že to nejsem já. Svůj label beru jako službu pro kapely. Kapely sami rozhodují, jaký obal bude mít nahrávka, kdo bude dělat návrh, atd. Pokud chtějí netradiční obal, snažím se to zařídit dle jejich představ a mých možností.
7. Kde většinou necháváš lisovat vinyly ? Spousta labelů z celého světa nechává lisovat vinyly v Loděnicích, v Čechách.
Já nechávám lisovat na několika místech US. Obvykle jdu do Unite Record Pressing v Nashville, TN. Jejich nedostatkem je, že pro oficiální nahrávky nelisují vzorky (tady si nejsem jistá, taky by to mohlo bejt, že nědělaji nahrávky, kde jsou samply, to ale fakt nevim, p.překladatelky). Já se přikláním spíše k těm samplům, p. N.M. K nejnovějšímu titulu The Terminal Youth / Fruit Salad split 7" jsem vzorek měl a lisoval jsem to u Bill Smith Records V minulosti jsem také lisoval u Alberti (nyní už nefungují), Erika a Rainbo Records. Mám rád spolupráci s United Records.
8. Jaká je punk/hc scéna ve tvém okolí ? Doporuč nějaké kapely, labely, ziny, atd. Který stát USA má podle tebe nejlepší punk/hc scénu ? Jezdíš po koncertech a pokud ano, jsi ochoten jezdit i do ostatních států USA ? Kde vlastně leží Belmont ?
Před rokem jsem se přestěhoval zpátky do Bostnu. Myslím, že scéna je tu zatraceně dobrá, ve srovnání s tím, když jsem odtud odcházel. Kluby jsou sice většinou zavřený. Většinu koncertů ale navštěvuji v suterénech domů. …Je tu obrovský rozdíl mezi konáním DIY koncertů a davem, který chodí na koncerty Bridge 9 Records.
9. Znáš nějaké české kapely, ziny, labely, atd. ?
V průběhu let jsem měnil s českými labely, ale upřímně pamatuji si jen labely Malárie a Day After. Další jména mi vypadly z mé hlavy. Částečně je to pravděpodobně kvůli neznalosti vašeho jazyka a jména proto nemají pro mě nějaký význam. Neznám žádný zin od této doby.
10. Máš rád cestování nebo si spíše domácí typ? Byl jsi někdy v Evropě - v České republice?
Nejsem moc velký cestovatel. Peníze bych raději dal do vydávání nahrávek, než do cestování. Vydání 7ep v 500 kusech stojí mezi 1100 - 1300 dolary a já dělám 3 - 4 tituly do roka. Dobře, to jsou mé peníze na dovolenou. V každém případě jsem více domácký typ (pecivál), je to můj přirozený směr. Pokud už cestuju, tak to neni po městech, ale spíš do přírody. Zajímá mě historie, místa a zvířata, která jsem neviděl.
11. Jaké jsou tvé koníčky ? Máte i jiné hudební aktivity ?
Hlavní můj koníček je provozování labelu. Také dělám nějaký dobrovolný práce pro zachování životního prostředí v oblasti, blízko mého domu. Fotím přírodu, většinou hady, plazy, obojživelníky, želvy a hmyz. Ačkoliv před mnoha lety jsem hrál, nyní již na žádný instrument nehraji.
12. Dík moc za rozhovor. Poslední slova patří vám. Přeju vám hodně úspěchů.
Díky za rozhovor. Jako obyčejně, lidi a ziny ve scéně se starají více o to co je nyní "cool" a více v módě. Můj label nikdy nebude "cool", a tak málokdy se mnou někdo udělá rozhovor. Bylo to potěšení. Jo, a abych nezapomněl. Prosím navštivte Moocowrecords.com a podpořte moje D.I.Y. distro, každý dolar pomůže. Díky.

MOO COW REC. / 38 Larch Circle, Belmont, MA, 024 78, USA / moocowrecords@netzero.com

[ Top ]


*****************************************************************************************************


P.M.L.Z.

Tady máme rozhovor s poměrně neznámou a spíše lokální kapelou, která se skrývá pod zkratkou P.M.L.Z. Dost mě překvapili po prvním jejich show co jsem viděl a tak nebylo co řešit. Co je zkratka P.M.L.Z. a další zajímavosti si můžete přečíst níže. A odpovědi na mé otázky přišly hodně rychle, oproti jiným kapelám. Za což patří také velký dík... Oťasovi (kytara), na kterého jsem směřoval drtivou většinu otázek.


1. Čau Oťas, jak se vede chlape ? A co zbytku "Loly" ? Určitě seš překvapenej, že sem se obrátil zrovna na tebe s otázkami, že ? Haha. To já schválně, haha.
Oťas: Zdar Šakale, vzhledem k tomu, že z naší grupy měli neštovice všichni již v dětství, myslím, že jsme celkem v lati. (No jo, srandičky, srandičky z ubohého Šakálka, hihi., poz. N.M.). A jestli chceš mluvit zrovna se mnou, rád pokecám.
2. Heleď Oťas, jak vlastně vznikla "Lola" ? Vy jste dříve hráli bez Dědka, jestli se nepletu a byla to zcela jiná muzika, že ? Co vlastně znamená zkratka "P.M.L.Z. ? Kdo tento název vymyslel ?
Oťas: Jak vznikla "Lola"? To je delší historie, ale jak to bývá, tak na troskách předešlých kapel. Asi před třemi lety, kdy z poslední formace zůstal jen basák a já, zahlásil nástup Němec(bicí), kterýho jsem znal už z dřívějška, takže nebyl žádný problém. Jo, ještě za nás zpíval Petr, odněkud ze Suchdola. Basák nás vzápětí opustil. Celý basový aparát nechal v zastavárně, peníze věnoval na úhradu drog, co dodat?! Na basu nastoupil můj bejvalej spolužák Standa a na další zpěv Danfort. Udělali jsme asi 15 songů, pár vystoupení. Tehdy, asi po roce, taky vznikl současný název, tenkrát ještě bez zkratek. Jestli to někoho zajímá, tak "P.M.L.Z?" znamená "Proč musela Lolo zemřít?". Jde o narážku na nevyjasněnou smrt francouzské pornoherečky Lolo Ferrari. Myslím, že jsme v tý době hráli docela slušnej punk se dvěma zpěvama, aspoň mně osobně to docela bavilo. Ale protože alkohol a drogy byly naším věrným druhem, po roce a půl znovu všechno zdechlo.
3. Byli jste velcí fandové Loly, nebo to přišlo z ničeho nic ? Některý porno jsou dost inspirativní a baví mě. Co ty a porno ? O jaké kapely šlo před Lolou ? Jak je vidět, žili jste bouřlivej život. Za komoušů byl problém s muzikou, jak si prožíval tohle období ty a měl jsi už vůbec něco společného s muzikou ?
Oťas: Lolo Ferrari byla jen malou součástí porno světa, ale Němec onehdy přines článek o její smrti a nás to nějak zaujalo, nebo co. A že jsme komplet příznivci porna, to nebudu ani dál rozebírat - to je jasná věc. A "myslím to upřímně". Za komoušů byl problém s muzikou dost zásadní, to máš pravdu. Když se podíváme zpátky, určitě by si každej vzpomněl aspoň na jednu zakázanou kapelu, co znal. O sračkách, co znamenaly "přehrávky", už dneska asi moc lidí ani neví. Ale přesto i v téhle době temna to žilo.Třeba v Kolencích (malá vesnička u Lomnice nad Lužnicí) se konali parádní akce. Tenkrát se tam sjížďělo dost undergroundovejch a punkovejch kapel z celý republiky. A některý akce se dohráli i do konce! Bez rozehnání fízlama. Mně osobně bavil bigbeat asi od těch 12-13 let. Ale to víš, možnosti byli dost omezený. Nějaký snahy byly, ale pak to přetloukla vojna a 2 roky v hajzlu. Tenkrát už to parádně valil Novodur. Před Lolou si vzpomínám ještě na Skladiště depresí, ale tam ze současný P.M.L.Z? nikdo nehrál a myslím si, že to ani za moc nestálo
4. Taky jsem se dozvěděl z dobře informovaných zdrojů, že jste dostávali od Dědka záhul při zkoušení songů ? Něco ve smyslu, hrajte rychleji, haha. Mohl bys říci jak to tedy probíhalo a popř. nějaké zajímavý historky ? A bylo to pro vás těžký se přeorientovat ? Do dnešní doby jste nic nevydali..., kolik máte nazkoušených songů a doufám, že chystáte další a že to někdy někde vydáte!!!
Oťas: Myslím, že někdo z Dezinfekce nám pak dohodil Dědka, jako hlavního pěvce. Musím uznat, že Dědek nakop naší zmírající energii a jeho zkušenosti se taky hodili. Přes svoji počáteční plachost, která trvala asi dvě piva "U chromejch", nám pak naznačil své představy. V tom myslím jsme si docela porozuměli a je pravda, že se i změnil styl, i když ho neumím ani dnes pojmenovat. Dědek by ti řekl, že takhle se hraje na "západním pobřeží" alias "core mucho terrorismo". Takže současná sestava: Němčour- buben, Standa- basa, Dědek- řev a záchvaty, Oťas- kytara. Takhle fungujeme asi rok a čtvrt, přehráváme zhruba 15 zcela nových válečků, na dalších se pracuje. Máme v plánu i nějaký nahrávání, ale ještě uvidíme.

Dědek: Není nad to když je člověk v dobrý fyzický kondici a vládne díky tomu těžkou rukou tyrana. Díky mé opravdu dobře vypadající postavě, vizáži atd. - prostě mají ze mě strach - si to můžu dovolit. Vždyť ty uličníci by jinak mohli kulturně zakrnět. Navíc to jejich nasazení... i důchodcům se ty ruce třesou rychleji. Pak jdi s tímhle materiálem někam do světa. Oni si to stejně nepřipustí to víš už jsou starý. Tón světu udáváme my mladý, ale tohle přeci víš sám nejlíp ne?
Oťas: Takže tímto bych chtěl na závěr poděkovat jménem zbylých členů kapely našemu skromnému mladému Dědkovi za celosvětový přínos v oblasti poezie, hudby, kulturistiky a porna (jako divákovi).
5. Dědku, není ti někdy líto, že jste nevydali např. žádnou pořádnou nahrávku s S.O.S., což byla jedna z nejlepších crust formací tady u nás. Já vím, to splitko, ale zvukově...
Dědek: Líto nelíto, tenkrát jsme pro S.O.S. mohli udělat určitě víc. Ale jak já tak i David jsme toho měli tenkrát rozjetýho víc. Přeci jenom jsme věnovali víc času a energie našim "hlavním " kapelám, ve kterých jsme v tý době fungovali. Ale i přes tu to naši lemplovitost mi ještě do nedávna chodila pošta skrz S.O.S. Zřejmě jako odezva na splitko kde jste byli i vy a další 2 grupy, který tenkrát vydával Bohdan. Ale jak se říká všechno špatný je k něčemu dobrý. Vydat něco s lepším zvukem ? Co bych potom dělal s těma penězma za prodaný nosiče? Už takhle nevidím druhej konec bazénu a v garáži mi ty auta akorát překáží. A to nemluvím o problémech se služebnictvem.Víš jakou to dá práci sehnat dneska levnou pracovní sílu?
6. Oťas, ty pořádáš akce ve Zbudově, tady na jihu Čech. Byly všechny akce ve Zbudově, nebo si pořádal akce i jinde ? Jak se daří pokrej náklady, atd. ? S akcemi ti pomáhá Děděk. Bylo tomu tak od začátku ? Děláte výměnný akce ? Podle čeho vybíráte kapely na své akce a kdo na nich už hrál ?
Oťas: Akce ve Zbudově, musím se skromně přiznat, jsou moje "dítě". Je tam hospoda ideálních rozměrů, tak pro 120-130 lidí. "Attack of Zbudov" probíhá vždycky na podzim a na jaře. Teď to bude myslím po osmé. Ale dřív jsem to ani nečísloval. Hráli tam vždy samí významní umělci, např. Svině!, Dezinfekce, Perdition, Diskriminace, Exni!to, a spousta dalších. Jo, a taky my, samozřejmě. Náklady na tyhle akce jsou celkem v pořádku, záleží na dohodě.
7. Jakou muziku posloucháš ? Tipuju tě na starého metloše. Zajímáš se i o současnou muziku a jakou ? A co říkáš na revival kapely a znovu obnovené staré kapely?
Oťas: Revival, covers,... můj názor - nebrat! Opakuji - je to můj názor. O muzice se vydržím bavit hodiny, takže to pokrátím. Líbí se mi mraky věcí od různejch partiček, všech možnejch stylů. Máloco mně urazí. Ale jestli mám vypíchnout jednu moji slabost, tak je to smečka mexickejch banditů Brujeria. I když stylem je mi nejbližší asi tvrdej punk.
8. Ještě řekni, že dechovka, folk apod. valíš taky, haha. Tak se neupejpej a prozraď alespoň pár svejch dalších favoritů, popř. kapel, který jsou něčím výjimeční a ty si je rád poslechneš. Prosím, haha.
Oťas: No tak dechovku určitě ne, to je pro mně fakt píčovina. Z dalších kapel mně dost bavili At The gates, škoda že už dávno nehrajou, nebo třeba Stuck Mojo. Z poslední doby se mi hodně líbil bubeník od Dead Infection na rozdíl třeba od Pungent Stench, který byli teď v Č.B. podle mně nic moc.
9. Na akcích tě moc nevídávám. Nemáš už na ně čas nebo tě brzdí rodina ? Pro mě je skvělý bejt mezi lidma, no, těžko o tom pro mě mluvit.
Oťas: Na akce chodím občas, spíš na ty, kde toho uvidím víc najednou, třeba Antifest ve Svojšicích. Rodina je v pohodě, spíš jsem už línej někam jet.
10. Vadí ti na akcích ( a jako pořadatele určitě vadí), nemusí to být tvé akce, bordel a nejen na sále, rvačky, apod. věci ? Já jsem se na to dříve díval jinak, bylo mi to celkem jedno a byla to i zábava - však jsem taky vyrůstal na vesnickejch zábavách, lidi z města v drtivé většině nemůžou vědět o čem to tady píšu, nyní mě to dost sere a někdy jsem krutě vytočenej. Když už jsem u toho, chodils taky po zábavách ? Pamatuješ kapely z okolí, tu atmosféru, apod. nechybí ti to někdy ? Popravdě, mě někdy jo!
Oťas: To víš,že mi vadí, když se lidi servou a většinou se jim přitom podaří ještě shodit a rozbít nějakej aparát nebo něco podobnýho. Správnej bordel musí bejt, ale záchranka nebo policajti jsou podle mně zbytečný problémy pro každýho. Jo, starý zábavy, tam se děli kolikrát věci. Rád vzpomínám třeba na Malovičky, když tam hrála poprvé Fata Morgana, v Čepřovicích třeba Orient. Nechci si nějak idealizovat minulost, ale vyrazit v pátek odpoledne se spacákem po zábavách a vracet se v neděli večer, to bych si fakt zopakoval.
11. Když si zmínil Malovičky, tak já přihodím Bohunice. Není to daleko a probíhali tady dle spolehlivých zdrojů skvělý akce, např. punkový narozeniny, na který se sjeli punkáči z celého Československa a mejdlo to bylo ukrutný. Četl jsem z toho dokonce policejní zápisy a od tehdejšího majitele a pár místních domorodců zábavný historky, jak že se to vlastně stavilo číro... Pak tu byly kapely jako KRAKEN, nebo zmíněná FATA MORGANA, kterou jsem někdy v 7. třídě spolupořádal. Parádní festivaly probíhali někdy v letech ´85 - ´89 u Albrechtic n/Vlt. Vzpomeneš si na další místa, kapely a zážitky. Klidně se rozepiš jak uznáš za vhodné. Mimochodem rád vzpomínám na starý metalový časy, kdy jsem z Maďarska sháněl nášivky, fotky, plakáty, atd. A také na různá fanklubová členství, hlavně ve FAT... Máš z těchto dob ještě nějaké materiály ?
Oťas: Milý Šakalíku, co na tohle říct, když různejch zážitků, kapel, projížděk vozy VB, koncíků a vůbec akcí bylo fakt mraky. V žádným případě nechci ze sebe dělat nějakýho pamětníka ale co teda v krátkosti vybrat? (Nemůžu přece všechno psát, to na mně nemůžeš chtít). Když bylo Lucii Bílé asi tak 17 let a zpívala s Arakainem, lezli jsme s ní za hospodou v Čepřovicích po třešních, když jsem poprvé viděl Iron Maiden v Maďarsku nebo jeden z posledních koncertů starýho Pražskýho výběru v Kaplici v r.82, nebo spářky s undergroundovýma kapelama ve Valmezu, kam jsem v těch 16-17 letech často jezdil a nebo koncert Toten Hosen na Lochotíně v Plzni v r.86? Ale asi úplně nejvíc jsem byl hotovej z koncertu Jasný páky v Praze, počítám tak v roce 82 nebo 83. Tahle kapela mně tehdy fakt totálně dostala a strašně ovlivnila na další léta. Ve fanclubu "Faty"jsem nebyl ale byl jsem s nima dost v kontaktu, protože měli zkušebnu v Plzni, když jsem tam byl na vojně. Ze začátku mně dost bavil Arakain a ve fanclubu byla skoro celá Zliv. Jinak tady, z blízkého okolí, si toho zas tak moc nepamatuji, protože jižní Čechy nikdy moc vepředu nebyli, snad kromě punkových Strakonic a jezdil jsem spíš tam, kde se něco dělo. I v Bohunicích jsem párkrát byl, ale tuším, že jsme se tam vždycky s někým porvali, ale už nevím co tam kdy bylo. "Předměty doličné" jsem nikdy nějak nesbíral, snad jen nějaký demáče a ty už jsou stejně někde v hajzlu -- Bon Pari, HNF, Jasná páka - kde je těm kazetám konec.
12. Díky za pokec, závěr je tvůj.
Oťas: Jinak díky, že jsi si na nás vzpomněl a těším se na vystoupení Rabies ve Zbudově. Čau, Oťas.

zicho@vslcb.cz

[ Top ]


*****************************************************************************************************


PAN DEMLA

Tak trochu jinak psany rozhovor, už na CD-r byly takto psaná slova. Vcelku zajímavý. I když ze začátku nezvyk to číst. Také tak trochu jiné odpovědi. Kdo je znalec, vyzná se. Napovím, třeba s tou klobásou, to je ichtl z Tele tele - už víte ? Jak se podařilo poodhalit tajemno pod značkou PAN DEMLA, se přesvěčte sami. Kontakt s tímto duem je poněkud pomalejší, ale pokud byste ho chtěli kontaktovat, nenechte se odradit delšími prodlevamy, haha. tOŤ vSJO pÁNOVÉ a dÁMY. dOMLUVIL jSEM.


1. Uff, tak kde začneme? Třeba tím, že nám prozraďte skutečný použitý nástroje na vašem CD-r P.D. přichází do vašeho města. Byly tyto nástroje naplánovány nebo během nahrávky přicházely další nápady ?
pD1 - sKUTEČNÝ nÁSTROJE bYLY a tO pAN dEMLA e-BICÍ k-ŘIK - pAN dEMLA1 v-KYTÁRA ř-EV - jSME oDKOJENI a pOUČENÝ sTAROU šKOLOU tAKŽE pROČ hLEDAT nOVÝ hOVADINY - v jEDNODUCHOSTI jE kRÁSA tAKŽE kAJTRA šKOPKY řEVY JSOU NAPROSTO dOSTATEČNÝ.
2. PAN DEMLA..., pod tímto názvem se skrývá kdo ? Odkud pocházíte ? Vlastně i jako celek je obal vašeho počinu tak trochu tajuplný. Proč zrovna název PAN DEMLA ? Kdo je ten pan Demla ?
pD1 - nEVÍM cO sE tI jEVÍ zA tAJUPLNÉ - nORMÁLKA kUS PAPÍRU lOGO fOTKA pISSMENKA - pAN dEMLA jE nOISEcORE kAPELA - jINAK jE tO rEÁLNÁ oSOBA nAŠEHO sOUSEDA, aLE aDRESU nEMÁM oPRÁVNĚNÍ tI dÁT - jE lEHCE pOSTIŽENÝ tAKŽE URČITĚ nENÍ tVŮJ tYP - pOCHÁZÍME z tÉTO pLANETY cOŽ jE pRO sEZNÁMENÍ aŽ mOC.
3. Již zmíněná nahrávka je staršího data. Máte již připravený další songy ? Pokud ano, můžeme očekávat nějaký posun ?
pD1 - tO vÍŠ žE bYSME tO cHTĚLI sRÁT nA kILA aLE nÁŠ mANAŽER kOPEL jE pOMALEJ - hLEDÁME nĚKOHO sCHOPNĚJŠÍHO - uŽ nÁM NĚCO zAŘÍDIL A dOMLUVIL cOŽ jE pRO kAPELU nAŠEHO kALIBRU mÁLO - s tAKOVÝM pŘÍSTUPEM mOŽNÁ bYL nĚKDO sPOKOJENEJ pŘED sTO lETY aLE dNES tO mUSÍ sVIŠTĚT - mÁME dALŠÍ dVĚ dESKY kTERÝ sE jEŠTĚ nEDOSTALY nA tRH.
4. Proč nemáte uvedeny názvy songů. Když už nejsou texty, tak alespoň názvy songů by se hodily, nemyslíte ?
pD1 - nA pRVNÍM aLBUMU nENÍ nIC k rOZPTÝLOVÁNÍ - nA dALŠÍM mIKRO cD uŽ mÁME nÁZVY sKLADEB a nA pŘEZPŘÍŠTÍ uŽ jSOU nASMRKÁNY i tEKSTY - pÁR lIDÍ bUDE mÍRNĚ dOJATO nĚJAKÍ i nASRANÝ cOŽ bY nÁS pOTĚŠILO vŮBEC nEJVÍC.
5. Ve vaší děkovačce jsem narazil na kapelu VENTILATOR, SISSY SPACEK a HANS WURST. Tyto jména mi nic neříkají. Můžete je trochu přiblížit.
pD1 - tY kRÁVO tO sOU bLUDY - mY jIM nEDĚKOVALI - sME dUETO aROGANTNÍCH hOVAD sEREME nA nĚ sTEJNĚ jAKO oNI nA nÁS - bYLY tAM vYJMENOVANÝ nĚJAKÝ pARTY aBY sE fŠICHNI tI nOVODOBÍ uMĚLCI cHYTLI ZA rYPÁK - kAŽDEJ sMAŽÍ pĚTSET aKORDŮ ZA vTEŘINU tŘISTA bREJKŮ čUMÍ sI nA pRSTY aBY mU sNAD nEUPADLA KAJTRA a hOVNO hOVNO žÁDNÁ eNERGIE žÁDNÝ kOULE - vENTILATOR kLASIKA z nĚMĚCKA sTEJNĚ JAKO hONZA bUŘT nO a pANÍ sPACEKOVÁ jE aMERICKÁ hEREČKA a tAKY sUPER kAPELA tAKY z uSA - vŠICHNI tO MASTÍ pŘESNĚ tAK jAK sE nÁM tO lÍBÍ.
6. Částečně se nemůžu ztotožnit s názorem "new Czech old scool noisecore in the best tradition of:" Vaše pojetí noisecore je více hozeno do stylu, který produkuje THE GEROGERIGEGEGE s menší částí klasického noisecore jako SORE THROAT, apod. Ale o to tu teď ani nejde. Mě spíše zajímá, k jakému stylu máte blíže ? Já mm raději SORE THROAT, 7 M.O.N., atd., než industrial...
pD1 - cO tO kURVA řEŠÍŠ zA kOKOTINY - dYŤ tO tAM mÁŠ jASNĚ nAPSANÝ - nOVÝ čESKÝ nOISECORE sTARÉ šKOLY v nEJLEPŠÍ tRADICI kAPEL - nIKDE nENÍ aNI pISSMENKO o hÁZENÍ aNI kAM jE tO nEJBLÍŠ - pROSTĚ cHCIJEME dĚLAT pOŘÁDNÝ bENGO a nESRAT sE s tIM - kAŽDEJ mÁ rADĚJI mRTVÝ kAPELLY sTE nEKROFILATELISTI nEBO cO - nECHCEME bEJT sLAVNÝ pO sMRTI.
7. Nahrávka P.D. přichází do vašeho města je pravděpodobně spontánní záležitost, že ? Nebo se pletu a songy byly secvičeny ?
pD1 - nA sKLADBÁCH sPONTÁLNĚ mAKÁME JAKO kRÁVY - pŘEMÝŠLÍME o fŠECH zASRANÝCH nOTÁCH pRODUKČNÍCH pOSTUPECH a aRANŽMÁNECH - jE tO dĚSNÁ mAKNA nAHRÁT sONGY aBY vYPADALY jAKOŽE tO uMÍ kAŽDEJ bLB - tO sME pOCHOPILI z fILOZOFIJE sEBASTIANA bACH mOZARELLARTA a dALŠÍCH kLASICKŮ.
8. Máte rádi raději tištěné ziny nebo radši web ziny ? Jaké jsou vaše nejoblíbenější ? Přečtete si všechno v zinech, nebo vás zajímá jen muzika a to ještě jen některá ?
pD1 - tIŠTĚNÝ fANZINY jSOU v pOHODĚ - dAJÍ sE čÍST nA hAJZLU a kDYŽ jE tAM nĚJAKÁ hOVADINA mŮŽEŠ sI s tÍM hNED VYTŘÍT PRDEL - nĚKTERÝ lAKOMÝ kURVY tO aLE kOPÍRUJOU nA rECYKLÁK uŽ SEM sI NĚ KOLIKRÁTE vRAZIL tŘÍSKU dO kAKINKY - wEBZINY jSOU tAKY v pOHODĚ PROTOŽE kDY tI kLOBÁSA sTŘÍKNE nA mONITOR jENOM tO uTŘEŠ a čTEŠ dÁL - kDYŽ pÍŠU kLOBÁSA mYSLÍM kLOBÁSA a nE kLOBÁSA.
9. Jaké jsou vaše nejlepší nahrávky a který vás nejvíce potěšili za poslední dobu ?
pD1 - nIC mNĚ nETĚŠIT - vŠECHNO jE nA hOVNO - lIDI sOU sVINĚ - vŠECHNO dE dO pRDELE.
10. Máte-li ještě co říci, tak sem s tím. Díky za pokec.
pD1 - dĚLÁŠ jEDEN Z tĚCH mÁLO čASÁKŮ kTEREJMA sI nEVYTÍRÁME pRDEL - jE tAM tAKY hODNĚ bLUDOVIN aLE jE tO aPSOŇ eCHTE uPŘIMNÝ pROTO sME sVOLILI k tOMUDLE iNTERVIEVU.

v^v^v^v^v^v^v^v^v^v^v^v^v^v^v^v^v^v^v^v^v^v^v^
lISTEN tO tHE oLD sCOOL nOISECORE oR eAT yOUR sHIT
^v^v^v^v^v^v^v^v^v^v^v^v^v^v^v^v^v^v^v^v^v^v^v

pAN_dEMLA@vOLNY.cZ

wWW.bUDE.sNAD.vELICE.bRZO.nEBO.pOZDĚJI.cZ.uŽ.sE.nA.tOM.pRACUJE


[ Top ]


*****************************************************************************************************


SWRAB

Zde je rozhovor pro noisecore maniaky s parádní noise core kapelou ze Slovenska. Ta si říká SWRAB a hraje fakt dobrej mazec. Řekl bych, že rozhovor je povedený. Na otázky odpovídal Ján, který mimochodem účinkuje i v kapele PROTEST.


1. Čau, představ se a taky kapelu SWRAB. Nebo to je projekt?
Ahoj Šakal, v prvom rade chcem pozdraviť teba a všetkých čitateľov tohto plátku a poďakovať sa ti za záujem. SWRAB vznikol pôvodne ako projekt. Ja som pár rokov hrával s kapelou P.I.T. (grindcore s bicím automatom), a pri poslednom nahrávaní materiálu pre P.I.T. sme len tak skúsili nahrať nejaké improvizovačky, bicie obstaral Michal (inak v P.I.T. gitara), ja svoju basu a vokály a spevák Martin takisto svoje vokály. Táto nahrávka sa veľmi zapáčila nám a takisto našim kamarátom, boli sme s ňou fakt spokojní. Asi pol roka po tomto nahrávaní sme P.I.T. rozpustili a zároveň začali pracovať s novými skladbami už pre SWRAB, z ktorého sme spravili plnohodnotnú kapelu.
2. Setkal jsem se s vámi až na 3 way-ku s Japonci INVADER FROM MARS a SUPRAPHON SS. Hned na první poslech jsem byl mile překvapen. Jak jste vy spokojeni s touto nahrávkou? A jak se vám líbí zbylé kapely ? Mě se líbí a např. SUPRAPHON SS se svou koláží "rachotu" a úryvků je hodně v pohodě.
Toto splitko obsahuje vyššie spomínaný materiál, prvý pokus o noisecore. Asi mesiac po tejto nahrávke sme boli opäť v štúdiu a spravili sme trochu dlhší materiál, kde sme použili aj nejaké noisy a rôzne zvuky. Táto druhá nahrávka vyšla ako samostatná kazeta u môjho DIY labelu Reset prod. S prvou nahrávkou sme veľmi spokojní, s tou druhou už menej. Teraz k ostatným kapelám na splitku-Invader sú celkom fajn, mám rád takýto noisík, no a Supraphon SS je total super, veľmi originálne a zaujímavé.
3. Myslím, že je to nejlepší počin na P.O.P. Shitcords. Plánujete další nahrávky ať už na P.O.P. nebo někde jinde ?
Marek urobil naozaj veľmi dobré splitko, ja som s tým takisto veľmi spokojný. Ďalšiu nahrávku plánujem. Všetko bolo pripravené na nahrávanie, ale bubeník sa na to vykašľal a ešte k tomu som ja musel svoje peniaze pripravené na štúdio vyhodiť za niečo celkom iné, takže sa to oneskorí. Momentálne hrávame s automatom, ale rozhodne by sme chceli živého bubeníka, ktorého sa nám zatiaľ nedarí nájsť. Marek z POPu už prejavil záujem o vydanie ďalšej veci, takže je dosť možné že sa opäť na niečom dohodneme.
4. Máte další songy nebo to je zatím vše co jste natočili ? Studio Kobka je skutečný studio nebo je to jen sranda - nějaká zkušebna? Každopádně máte slušnej zvuk!
Ako som už spomínal, okrem tohto materiálu máme ešte samostatnú kazetu Swrab - "Ole O", dá sa to zohnať na mojej adrese. Štúdio Kobka bolo naozajstné štúdio, kde sa nahrávala muzika rôznych žánrov. Asi pred polrokom ho zavreli, ale zvukár sa chystá/plánuje otvoriť si nové, uvidíme. Je to náš kamarát a sme radi že nám za lacný peniaz urobil slušnú nahrávku. Mne sa zvuk takisto páči a som s ním spokojný.
5. Dle info na zmíněné kazetě nepoužíváte kytaru. Není kytarista? Já tam ale kytaru slyším. Co jste všechno použili za nástroje na zmíněnou nahrávku?
Swrab fungoval v čase tejto nahrávky v trojici - ja na base a vokáloch, Michal bubny a Martin vokály. Chceli sme pribrať ešte jedného basáka, prípadne klávesistu. Gitaru tam moc nechceme mať, nie je to "to pravé ořechové". Nahrávali sme naraz bicie a basu (samozrejme efektovanú), na druhý raz dva vokály a nič viac. Naozaj len jedna basa, bicie a dva hlasy. Ja som použil aktívnu štvorstrunovú basu CORT, efekt Zoom 607 a basové kombo Peavey, zvuk bol snímaný mikrofónom pred reproduktorom. Michal hral na bicie Pearl a plechy Zildjian, snímané asi piatimi mikrofónmi. Na vokály sme mali klasické mikrofóny a hlasy sme dodatočne efektovali priamo v počítači.
6. Je na Slovensku ještě nějaká noise core kapela? Nemyslím nějaký industriály, popř. směsice noise core např. s death metalem, atd. Vystupujete živě ? V podstatě by to neměl být problém, ne ?
Neviem Ti povedať či sa tu u nás vyskytuje ešte nejaká noisecore kapela, ja neviem o žiadnej. Naživo sme Swrab prezentovali asi len tri krát, naposledy na letnom punkovom festivale tu u nás v Martine. Ďalšie ponuky sme museli odrieknuť kvôli chýbajúcemu bubeníkovi. Veľmi nás to mrzí ale nemáme na výber. Naživo sme takisto hrali len basa, bicie a dva vokály a bolo to veľmi fajn. Avšak naživo neprezentujeme tie improvizovačky, ale dohodnuté a nacvičené skladby, ktoré sa dosť líšia od tých na nahrávke. Je tam noise/grind, ale takisto rock, funky a podobne. Proste zmes štýlov.
7. Proč jste si zrovna vybrali název Swrab? Tak trochu mi připomínáte směsku kapel co nepoužívají kytaru, např. BIZARRE X, se starými nahrávkami od A.C. Bylo něco podobného v plánu nebo jste vzali nástroje a začali do toho bušit ?
Nad názvom sme dosť dlho uvažovali, až sme sa zhodli na tomto. Znie to mierne úchylne a zároveň zábavne, páčilo sa nám to, takže preto. Priznám sa, že Bizarre X som ešte nepočul a Anal Cunt mám veľmi rád, ale nebolo v pláne napodobiť tieto kapely. Pri zrode som mal v hlave myšlienku urobiť muziku na spôsob PTAO, ktorých mám takisto veľmi rád. Čistá improvizácia, energia a hlavne hluk. Ak si tam niekto nájde podobnosť so spomínanými kapelami, je to v poriadku. Ja mam veľmi rád hudbu, je jedno či metal, core alebo rock, proste hudbu. A keď budem tvoriť zmes rôznych štýlov, budem to robiť podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia, a keď sa to ešte aj ľuďom zapáči, tak to bude absolútne OK.
8. Hraje někdo ze Swrab ještě v jiné kapele, popř. má distro, label, zin... ? A jak to u vás vypadá se scénou v Martine a blízkém okolí, nejenom s "rachotem" ?
Ano máme aj iné aktivity. Michal (ex bubny) hrá vo svojej black metalovej kapele, kvôli ktorej sa vykašľal na Swrab, Martin nemá nič a ja tvorím aj indust.noise hluk HUMIT, ďalší projekt WAH BALLS, to je zmes experiment noise grindu s hlukmi vytvorenými bicím automatom a basou. Tieto veci robím len občas, nejako veľa času to nezaberie. Momentálne sa najviac venujem hraniu v PROTESTe, tento rok oslavujeme 15 výročie vzniku. Hrám s nimi vyše pol roka a som hodne spokojný. Majú vonku 3 albumy a práve sa nahráva ďalší, čaká nás hodne koncertovania, takže pohoda. Okrem toho mám malý label Reset prod. kde som vydal dva kazetové počiny, konkrétne pásku SWRAB - Ole O a 3 way split pásku MIDAS/P.I.T./REIGN OF BOMBS. Občas si idem zahrať so svojimi bývalými spolužiakmi z hudobky, tam mastíme jazz/fusion. Martinská scéna bola v 90. rokoch jednou z najsilnejších scén na Slovensku. Existovalo tu veľké množstvo metalových a rockových kapiel, koncerty tu boli snáď každé dva týždne. Momentálne je to slabšie, starších chalanov vystriedali mladší a tak sa tu rozšírila dosť silná skupinka punkových kapiel (kvalitných aj nekvalitných), z metalu ostal Protest, Lunatic Gods, Editor, pribudli hardcoroví Tumor, zopár hiphopových kapiel, nejaké rockové kapely, jazz a fusion zoskupenia. Je toho celkom dosť, koncerty sú v priemere tak raz za mesiac. Len na metal chodí dosť málo ľudí, mladí nepoznajú Napalm Death a grindcore vôbec, majú radi nu-metal a podobné chvíľkové záležitosti. Je to veľká škoda, ale na Slovensku sa metalu momentálne naozaj moc nedarí, čo pociťujú organizátori koncertov aj kapely samotné. Dúfam, že je to len prechodné obdobie a že tvrdá hudba si opäť nájde svoje miesto medzi fanúšikmi.
9. Dle názvů songů, berete muziku s humorem. Máte vůbec texty nebo je to jen řev ? Což takhle dát do songů nějaký "poselství" v textech, i takový vteřinový songy od 7 M.O.N. ukrývaly nějaká "poselství" alespoň v názvech songů.
Túto muziku berieme ako zábavu, ako vyventilovanie našich úchylných myšlienok. Na nahrávke nie sú texty, my sme to navrieskali naslepo, proste sa len pustila hudba do sluchátok a my sme hulákali. V nových skladbách texty sú, ale žiadne vážne témy sa nekonajú. Posolstvo tam je - humor a dobrá nálada, optimizmus, veselá myseľ. Keď sme hrali s P.I.T., texty sa dotýkali spoločenských problémov, svinstva okolo nás a podobne. Ale čím som starší tým menej ma baví kritizovať a poukazovať na tieto neduhy, tak sme si povedali že už žiadne vážne témy, že veselé texty ľudí pobavia a budú z nich cítiť optimizmus a dobrú náladu. Okrem toho, najmä u Vás existuje hromada kapiel, ktoré majú vážne texty a hodne z nich to vyjadruje vo veľmi inteligentnej forme, tak načo sa im miešať do remesla. Nie že by ma nesrali problémy spoločnosti, politika a pod., ale radšej mám príjemné veci a o nich chcem písať. Mnohé naše texty znejú od veci a možno aj úchylne, ale ja som s tým spokojný a tak to aj ostane.
10. Noise core hodně upadlo do zapomnění, ale stále tu přežívá v občasných méně či více dobrých kapelách, bohužel nevydrží dlouho. Nevím, proč tomu tak je, domnívám se, že kapely se časem vyhrají, naučí se hrát a začnou třeba s grindcore. Nebo taky neberou muziku tak vážně a jde jim jen o vyblbnutí. Anebo přejdou na nějaký trend. Jak to vidíš ty ?
Ja som sa nikdy na noise core nešpecializoval, ja som bral hudbu ako celok. Je pravda, že veľa ľudí vraví, že je to len bordel, hluk a chaos, ale myslím si že aj ten chaos treba vedieť zahrať a vytvoriť. Snáď máš pravdu v tom, že kapely ktoré sa naučia lepšie hrať, preorientujú sa na "inteligentnejšiu muziku", kde sa dajú lepšie využiť nadobudnuté zručnosti. A to sa netýka len noise coru, ale všeobecne tvrdej muziky. Možno že vekom prichádzajú na to, že chcú hrať vážne veci a nie len tak blbnúť. Neviem, každopádne je to škoda, pretože aj tvrdá muzika sa dá robiť vážne, dá sa v nej využívať muzikantské umenie môže sa urobiť veľmi zaujímavou a poslucháčsky atraktívnou.
11. Posloucháš jenom noise core nebo i jinou muziku? Napiš nám tu pár top kapel. Co třeba takový techno, apod. záležitosti. Já ho mám třeba rád, ale musí jít o drsnější věci. My tu máme skvělou noise core kapelu POSLEDNÍ PŘÁNÍ MRTVÉHO HUMANISTY z Písku a pak tu je ještě jeden dobrej spolek, PAN DEMLA. Znáš tyto kapely?
Z hudby počúvam takmer všetko. Vyrastal som na rockovej a popovej hudbe, postupne som sa dostal k metalu a zároveň aj k jazzu, mám rád naozaj takmer všetko, spomeniem Needful Things, Cerebral Turbulency, PTAO, Napalm Death, Cannibal Corpse, ale aj Red Hot Chili Peppers, Primus a asi tonu ďalších, fakt je toho veľa. Z tej grindovej scény sa mi tá vaša páči asi najviac, hlavne spomenuté kapely. Techno znesiem, ale nie to komerčné, musí to byť tvrdá klubovka. Kapelu Poslední Přání Mrtvého Humanisty poznám len z počutia, ich muziku som ešte nemal možnosť vypočuť si, no a od Pana Demly mám nahrávku, dokonca sme s chalanmi chceli robiť spoločné splitko, ale komunikácia niekde uviazla, chcalani sa mi viac neozvali. Dosť ma to mrzí, pretože sa mi ich hudba páči, je to nápadité.
12. Je vaše muzika experimentální nebo jednotlivé skladby cvičíte ? Přikláním se k druhé variantě. Cítím ze songů poctivou práci. Fakt se mi vaše muzika líbí.
Ako som už spomenul, naše dve nahrávky sú improvizácia, sem tam sme si povedali kto začne a kto sa kedy pripojí, ale to je tak všetko. S bubeníkom sme sa dlho poznali, boli sme zohratí, takže len gestami sme sa dohovárali, kedy to vygráduje a kedy bude kľudnejšia pasáž. Nové skladby sú pripravené a nacvičené, tam je všetko na svojom mieste. Inak ešte raz ďakujem za slová chvály, veľmi si to cením.
13. Tak to by bylo asi vše. Díky za pokec a nějaký závěr je na tobě. Čus.
Ďakujem aj ja za príjemný pokec a za záujem o Swrab, počkajte si na novú nahrávku, zabávajte sa a tešte sa z príjemných vecí, ktoré nám náš život ponúka. Počúvajte kvalitnú hudbu, podporujte kapely a koncerty. Ešte raz vďaka. Ahoj

Ján Lovás, Kozmonautov 8, Martin, 036 01, Slovakia / swrab@centrum.sk

[ Top ]


*****************************************************************************************************


RECENZE CDs

NOISECORE FREAK
- Corner itch theory ´03 CD (Deadsix Communications Rec.) S tímto jednočlenným spolkem si není radno zahrávat. Kapánek víc otočíte volume a zbude z vás jen sračka. Chris vychytal všechny mouchy a tento druhý album je toho zářným příkladem. Všech 17 kompozic se nedá shrnout do jednoho pytle. Industriální pojetí je slyšet neustále, ale další základní pilíře N.F. spočívají v noise core a grind core pasážích. Vokál je kurevsky extrémní a nespočet zvratů v muzice je jedním slovem PEKLO. Další prvky, které nejde nevzpomenout jsou samply nejrůznějších barev. V druhé polovině alba se častěji objevují elektronické pasáže jak vystřižené z hausu. Nechybí ani emociální pasáže, spíše psycho pasáže (tím mám na mysli takový ty uklidňující, jako vlnobití s brnkáním do kytary, apod.). Když smícháte největší masakry od BIRDFLESH s jakýmkoliv harsh noise / industrialem, např. K2, PRAYING FOR OBLIVION či NAPALMED, přidáte zpěv ANAL CUNT, vznikne jedinečná kapela NOISECORE FREAK. Masakr - masakr - masakr!!! Poslední záležitost "Seeping iron fence" obsahuje po ponurém klavírním opojení dlouhé ticho a pak pár zvuků. Těmto podvodům na prodloužení celkové délky alba už mám alergii. Texty jsou psaná hodně stroze - heslovitě, moc jim nerozumím, stejně neumím anglicky, ale připadají mi jako kdyby byly psaný podle skutečných událostí. Obal, muzika, texty, atd. leží na bedrech Chrise. N.F. & D.C.Rec.: Chris Stepniewski, 142 Blackfoot Trail, Mississauga, Ontario, Canada, L5R 2G6 >ŠA<

DIN-ADDICT
- Music for opened minds ´03 CD (Bizarre Leprous Prod. & Bizarre Leprous Netherlands) Jsem trochu zklamán. Nemá to pořádný grindcore grády a je to určitě nevytaženou kytarou, páč v některých pasážích když je slyšet (Being trendy in 2003 too) dělá z muziky DIN-ADDICT zcela jinej masakr. Je to prostě všechno na sobě moc nabalený. Jako by byl dělanej zvuk na goregrind. Jinak nový skladby se nepohnuly z místa, takže pro všechny fans těchto Maďarů to je povinnost. A nejen pro ně. Bez jakýchkoliv servítek se nám porcuje grindovej válec na 27 plátků po dobu 30 minut. Grindcore mašinérie hozená někam mezi old NAPALM DEATH a OBLITERATE. Pokud se rádi rochníte v "zahuhlanějším" grindcoru rychlejšího ražení, je pro vás nový album DIN-ADDICT jak stvořený. Texty se zaměřují na osobnost jako takovou a pohled na současný svět a jsou poměrně dlouhý. Bohužel s mojí angličtinou jim až tak moc dobře nerozumím, což mě sere hlavně u textu ke skladbě "Your boyfriend´s boyfriend", páč se mi ten text vůbec nelíbí podle mého překladu. D.A.: Fehér Dávid, Delelö u.18, Budapest, 1172, Hungary / dave1@vianovo.hu * B.L.Prod.: Roman Poláček, P.O.BOX 88, Lanškroun, 563 01 / roman@bizarreleprous.cz * B.L.N.: Postbus 207, Ae Duiven, 6920, Netherlands / bizlepned@hetnet.nl >ŠA<

SCREAMING AFTERBIRTH
- Drunk on feces ´03 CD (Bizarre Leprous Prod. & Bizarre Leprous Netherlands) Kreslený obal, tak jak to měli ve zvyku IMPETIGO. Nóó, tihle amíci dokonce hrají podobnou muziku. Taktéž se jedná o grind hodně propojený s death metalem, ale grind převládá. Dokonce ta zbustrovaná kytara zní jak od IMPETIGA. A navrch se zde vyskytuje pár filmových meziher. Ale nemyslete si, že je to nějaká kopírka. No a vliv nepřekonatelných bohů BLOOD tu je dost znát taky. Dokonce tu je cover "Insomnia" od BLOOD a taky "Cremated" od MORTICIAN. Muzika pěkně šlape ať už v rychlých pasážích (ty se mi líbí více), tak i v pomalejších. Až 4 různorodé vokály se dají zachytit, ale asi nejlepší je střídání murmuru s uvřískaným hardcorovým vokálem. To pak i skladba nabírá jiný grády, tak jak tomu je např. v "Stinks of rapes" - jedna z nejlepších skladeb. "Fuck off" má pár sekund - dobrej mazec. Nejlepší záležitost je na úplný závěr po několika minutovým debilním tichu. Ale za nic na světě si nemůžu vzpomenout co to je, každopádně je to nejživější věc na celém albu - hardcorovo - grindový maso!!!!!! Super!!! Kurva, kdo to hraje ? V textech je cítit nenávist k zmrdům co znásilňují ženy… S.A.: webmaster@screamingafterbirth.com / lazer40oz@cs.com >ŠA<

PAN DEMLA
- Pan Demla přichází do vašeho města ´02 CDr Starší matroš, ale dobrý. Sice ani náhodou nedosahuje kvalit P.P.M.H., ale na druhou stranu PAN DEMLA produkuje hůře stravitelnější (jinčí) noise core. Materiál je poměrně dlouhý a ke konci začíná nudit. Poloviční délka cca 20 minut by byla ideální. A klidně všech 82 skladeb by se do těch 20 minut mohlo vlézt, jelikož některé jsou zbytečně dlouhé až až. Zvuková stránka je na slušné úrovni. Tohle duo "úchyláků" tvoří kompozice za pomoci skutečných nástrojů, ale i PC. Textu, že P.D. jede v nejlepším duchu noise coru, neberte až tak doslovně. Noise core bez nejrůznějších "blbostí" je NOISE CORE. PAN DEMLA dost koketují s noise / industriálními prvky a proto to není noise core!!! Každopádně uvedené kapely odpovídají muzice, kterou P.D. produkují a tj. např. ANAL CUNT s THE GEROGERIGEGEGE (jako mix), což by se dalo napsat jako nejvýstižnější přirovnání… Kdo má rád industriální prvky ve větší míře, tak bude spokojen, kdo je nenávidí, bude nenávidět i duo PAN DEMLA. pAN_dEMLA@vOLNY.cZ / pAN_dEMLA1@vOLNY.cZ >ŠA<

OBERON
- Sleep now in the dark of hell ´03 CD (Da Sound) OBERON hrají pomalou muziku, skladby dlouhý, takže nuda. Tenhle styl jsem nikdy neposlouchal. Hardrock / hardcore a houpavej, trochu jako melodičtější EPISODE na max. 12rpm. Vokál je hodně drsnej, ale já ho nesnáším už od dob zábavových, kdy se některý hardrock kapely snažily bejt drsnější a když začaly řvát anglicky, tak to byla katastrofa. Pavlův zpěv mi to připomíná a taky takhle zpíval Pípa v LEPROSIDE. Každopádně když si zvyknete, padne sem jak ulitej. Dvě skladby jsou v češtině. Jináč muzika šlape, je plná změn a svoje příznivce si určitě najde. Taky je potřeba vyzdvihnout zvuk, ten je moc dobrej a hlavně výborně nazvučený bubny, basa ta je kurevsky hutná a kytara těžce podlazená. Nejlepší je "Bloody traces". Půlka je dost rychlá, hustá řezničina, něco ve stylu již zmíněných LEPROSIDE. Jsou tu (asi 3x) zvukový vložky, který má na starost Rádio Kopelů a hned první je mi povědomá, že by pasáž z NAPALMED ? Oberon: pandora@tiscali.cz >ŠA<

ČUBAKA
- Výlet ´03 CD Nóóó, tohle zní dobře. Absolutně tenhle styl neposlouchám, ale je to celkem fajn pohodička. Jednou za čas poslech ČUBAKA (sakra, co to je za slovo?) neuškodí. Ale po pravdě a překvapivě se mi líbí melodičtější pasáže s čistým hlasem. Ty mikro pokusy s houpavým hc se mi nelíbí. Ve skladbách ČUBAKA spolku se prolínají nejrůznější odnože rocku a popu, sem tam okořeněno corem. Skladby jsou ale sakra dlouhý, to mi nedělá dobře. ČUBAKA je v podstatě takovej dobrej "bigbít", chichi. Odhaduji, že tak 1 člověk ze všech čtenářů N.M. by rozdejchal jejich muziku. "Výlet je song co mi nic neříká, ale takovej song "Zástupy" je super rock!!! A to myslím vážně, ale na živo to musí být ještě lepší. Pořádná bigbít akce někde na vesnici, to je prostě v současnej době už vzácnost - rád vzpomínám na starý časy. Čubaka: cubaka@quick.cz >ŠA<

OPHIOLATRY
- Anti evangelistic process ´02 CD (Evil Vengeance Rec.) Tahle kapela pochází z Brazílie a po demáči "Opposite monarchy" vydala toto album. Po natočení této desky odešel zpěvák a o zpěv se postaral basák. S intrem tu je 11 songů. Všechny skladby jsou na jedno brdo, jako kdyby jste rozkouskovali 28 minutovou skladbu. Zpěv jakž takž zlepšuje jednotlivé skladby ve finální podobě, ale i tak je to bída. Všechny skladby jedou v dost rychlém tempu, ale ty kytarový honitby od začátku do konce jsou strašný. Naprosto nudnej rychlej death metal. Ophiolatry: ofiomorfos@ig.com.br >ŠA<

ZDARR
- Otevřená akustická fúze ´02 CD Už dle obalu usuzuji nějakou šílenost pro moje ouška. Tvar obalu, kterým se pyšní ZDARR, jsem ještě nikdy neviděl. Zajímavě a moc pěkně poskládaný. Sponzorovaný CD, dost divnejma společnostma, mezi nimi se vyjímá Rejdiovská label Napalmed. On taky samotný Mr. Kopel se spolupodílej na produkci tohoto CD. Nahrávalo se ve studio Sklep v Litvínově a zvuk je moc pěkný. Všechno krásně vyvážený, na to, že ZDARR je orchestr. Použité nástroje ? Akordeon, Alt saxofon, Baryton saxofon, djembe, perkuse, zvonkohra a samozřejmě hajtka a několik zpěvů. A hostů tu je nespočet s nástroji jako Violoncello, další vokály, apod. Přes 40 minut pro mě těžce specifikovatelné muziky, ale pár tipů, co mi to připomíná…, trochu kapelu KULIČKY. Jinak takový ty hradní šermířský muziky. Harmonika je v tom znát hodně, ale vše je zahaleno do silného toho šermířského muzicírování. Nevím jak se té muzice říká. Prostě nic pro mě. Jeden pořádnej poslech mi stačil. Zdarr: zdarr@centrum.cz >ŠA<

ANOMALOUS SILENCER ´03 comp. CD (Napalmed Rec.)
Tentokrát stručně, ale výstižně!!! V globálu všechny kompozice mají své kouzlo a jsou spíše nadprůměrné. Ovšem některé jsou geniální. Rozhodně tento disk doporučuji poslouchat alespoň dvakrát denně, ale vždy si ho rozdělit na 2 až 3 části. Jdeme na to. Jedno krátké ťuknutí do klavíru (ani ne těch uvedených 9 sekund) - LUCA MITI: Luca Miti, Via Tripoli Tio, Roma, 001 99, Italy. Němčina střídána pěti krátkými, ale skvělými noise core výplachy - CHAOS HOLOCAUST MASSAKER: P.O.BOX 55 05 13, Krankfurt Am Main, 604 04, Germany (R.A.C.B.Rec.). industriální opereta - OLTRETOMBA: Ross Vacondio, Via Martini di Cerverolo 103/1, Fogliano Reggio Emilia, 420 30, Italy / oltretomba.sound@libero.it. Ohlášení náletu za silného rambajsu - LUASA RAELON: lupine447@hotmail.com. Velice decentní vyjádření noční procházky po vesmírném korábu - ASTROGENIC HALLUCINAUTING: TI 25 West Gray, Houston, TX, 770 19, USA / speyek@johnnie.com. Houkání ožralů (hostujících členů) skvělé noise core kapely - PAN DEMLA: pan_demla@volny.cz / pan_demla1@volny.cz. Vesmírná píšťala & zbustrovaný vřískot vlašťovek - FEVER SPOOR & NOISEBITCH: Anima Mal Nata, Marcel Herms, Postbus 6359, Deventer, JJ 7401, Holland / marcelherms@ision.nl. Uklidňující hra s bubny a částečným doplňujícím basovým pobrnkáváním & chaotický mlácení do kytary s dobrým zvukovým podkladem - THE MINDRIPPER & JOHNNY AND JOHNNY VS. THE FOX: Bob Ter Hofte, Ypelobrink 46, CB Enschede, 7544, The Netherlands / hardbeattrax@zonnet.nl. Alternativní elektronika (strašidelný) - SKRYTY PŮVAB BYROKRACIE: manuzio@volny.cz. Další klidné běsnění - MAURO ORSELI: Mauro Orseli, P.zza S.Frediano TI, Pizza, 561 26, Italy. Parádní orientální a zároveň zajímavá nasemplovaná kompozice (doporučuji!!!) - IMIAFAN: imiafan@hotmail.com. Bahenní vřídlo se probudilo a vydává zajímavé zvuky - ANDREW DUKE: 1096 Queen st # 123, Halifax, NS - B3H 2R9, Canada / andrewduke@canada.com. Fast harsh s nejroztodivnějšími zvuky a neustálím polokřikem - GUERRAETEMA: Samuel Torres, Cale 25Z-1#1, Ciudad Universitaria, Tryjillo Alto, PR 009 76 / eskateboart@yahoo.com. Návštěva tureckého území při modlitbě - CRIMEN FAMIILIAR: Marc Caboldo Aluja, P.O.BOX 530, Reus, Tarragona, C.P. 432 00, Spain. Zemětřesení ve velké vzdálenosti od zapnutého a nahrávajícího Kopelova MD-čka - DISCOTHEQUE GRÖNLAND: Gordon Sauer, Oderbergerstrasse 03, Eberswalde, 162 25, Germany / stillstandrec@gmx.de. Totální chaos absolutních amatérů - HUMBERG: Niwa Yoshinori, 207, 1-9-15 Kitamikata, Takastu, Kawasaka-city, kanagawa, Japan / 20190054@k.tamabi.ac.jp. Překvapivě klidná skladba od těchto Kanaďanů, snažící se navodit strašidelnou atmosféru jako v Pátku 13 a daří se jim to - FUCK THE FACTS: 23 Tower rd., Nepean, Ant - K2G 2E4, Canada. Že by free jazz? - ASISTAR_T: František Březina, Villaniho 419, Sušice 2, 342 01 / asistar_t@centrum.cz. Hmm, něco mi to připomíná, velice klidné a uklidňující, ale zároveň nervy drásající, kurva, tohle bylo v nějakém bestiálním hororu japonské provincie - ENIGMA EDEN: Fabio Degiorgi, Via Alcarotti 3, Novara, 281 00, Italy / ezerykon@iol.it. Hučící monotónní motor v hořící továrně, kde mutuje pomalu se škvařící rádio - TOTE STADT: Andrew Seal + Lacy Falga, 129 Farmer st., 3rd Floor, Bufallo, NY 190 27, USA / tote_stadt@yahoo.com. Zajímavé prolínání zvuků s jemným pískáním v první a závěrečné části, velice různorodé a tajemné - PLETHORA: stanarchy93@hotmail.com. Noise core s melodickým pozadím na 45rpm - IRON BITCHFACE: Kyle Martin, Ti Spring Hill pl., Kitchener, ONT - N2E 2T2, Canada / ironbitchface@yahoo.com. Výborný, nenásilně zbustrovaný trubkový zvuky, výborný - NOVA-SAK: Todd, P.O.BOX 1053, Wheatridge, CO 80034 - 1053, USA / japanasonic@hotmail.com. A jsme v Himalájích - NEQUAQUAM VACUUM: Noah Mickens, 1920 NW 26th #111, Portland, OR 972 10, USA / vacuum@evilemail.com. Na vrakovišti elektroniky se po úderu blesku za žhavily mašiny a začal ohromný bzukot. Ale co to je za slova / v jakém smyslu? "Nazi I am !" - SOUND INHALER: 23 Sarehole rd, Hall Green, Birmingham, B28 8DU, U.K. / potter@whsmithnet.co.uk. Technický grind, dost podobný BLOOD, prohnaný přes. mutující efekt - EXMX: volavarzula@libero.it. Nejdelší kompozice zcela improvizačního běsnění, největší brutal, hodně trhaný, extrémní zvraty, -273,15-ka (zdravím poloviční klokánku) by sral blahem (doporučuji) - TREMOR: ccajoern@web.de. Oh, po TREMOR naprosto geniální uklidňovačka, tak trochu do ska/reagge, samozřejmě z paskvilovatěná - KROMLEGS: Filipe Leote, R.Gon Calves Crespo no.15 no.dto, 2795, Linda-a-Velha Lisbon, Portugal / filipe.leote@astrazeneca.com. Těžkej minimalismus s kraťoučkým klavírním a houslovým doprovodem - ELLIS ONE: Kasper Bolding Rasmussen L, Marselisborg Allé st th, Aarthus C, 8000, Denmark / pale_mother@mindwerk.dk. Ponurý úvod doplněný o mix noisecore s death/thrash prvky a to vše v elektronickém hávu, což je ve finále hustej a rychlej chaos noise - NOISECORE FREAK. Bodová terapie je klidná terapie, bodová terapie je tekkno (doporučuji - výborný female vocal) - CEOXIME: headaque@yahoo.com. Takhle zbustrovanou drůbež jsem ještě neslyšel, hodně brutální na uši, pískot extrémních frekvencí - THE INDUSTRIAL WIPING SYSTEM: Inp, D.V.Maesdamstr. 50, Twello, VN 7391, The Netherlands / mkleywegt@hotmail.com. Staří známí, naprosto nejzběsilejší a uši drásající harsh za poslední 2 roky!!! (při poslechu K2 -273,15 se nejen posrává, ale i uchcává!!!) - K2: Kinky Music Institute, Arest Court Motoyawata 403, 1-23-19 Yawata, Ichikawa-shi, Chiba, 272 - 0021, japan / kinkymus@ya2.so-net.ne.jp. Výborně nabasovaný a pulzující sampl s mírnými doplňky, dost luxusní záležitost!!! - MASCHINENMENSCH: Stefano Bertoli, Via Amalfi 1, Genova, 161 46, Italy / ylink@hotmail.com. Velice slušná kompozice zabředávající do staré tvorby Mr. Kopela a jeho ansáblu, hřmot, burácení, praskání a nejrůznější pazvuky - NAPALMED: Radek Kopel, Lipová 1123, Most, 434 01 / napalmed@volny.cz. Obal je opět na úrovni, nechybí industriální písmo, grafická práce se nedá splést s jinou, zajímavě ložený disk a 80 minut zvuků, paráda!!! >ŠA<

DISFACE - Promo 2004 CDr
První tři songy ze split 7ep s CRIATURA. Další tři songy ze split 7ep se SIMBIOSE a poslední kousek je z kazety "El fuego de la revuelta…". Vlastním jen splitko se SIMBIOSE ve velice pěkným potištěným, hadrovomolitanovým obalu. Tahle barcelonská partička s hlavním ženským vokálem je skutečně originální. DISFACE si zakládá na zvuku, který je fakt skvělý. Muzikantsky koketuje v některých pasážích s rockujícími prvky a nádechem "IRON MAIDEN". Jinak je to velice svižný punk se silným vokálem od Laury. Celá koncepce mi připomíná trochu HARUM-SCARUM šmrnclé latino punkem a to i zpěvem. Ale tak jednoduchý to není, občas se vyskytne thrash kytara, občas se točí dis beat kolovrátek, ale hlavně je to super poslech. Z desky je to víc zahulenější - punkovější, z CD mnohem ostřejší a víc rock (hlavně první tři věci)!!! První poslech byl pro mě šok a nadával jsem, teď nic jiného neposlouchám!!! Je to prostě geniální!!! Jaume Esteve, P.O.BOX 13162, Barcelona, 080 80, Spain / intelectualpunx@yahoo.com >ŠA<

ZPRAKU - Budoucnost chceš znát... ´04 (Cecek Rec.)
Nikdy jsem o téhle kapele neslyšel a ani mi to nevadí. ZPRAKU totiž je velký pop!!! Pop punk, rokec, klasická zábavovka. Jako zábavovou kapelu bych to bez problémů zvládnul. Úplně čistý zpěv, tohle je fakt pro popíky. Zvuk je velice příjemný - čistý (Hostivař). Muzika je též dobře zvládnutá a v rámci stylu nenudí. Obal je mírně chaotický, ale přehledný. Dvanáct písniček a 38 minut celkem rychle uteče... Zpraku: Gerry - gerry@zpraku.cz / Tom - kapela@zpraku.cz * C.Rec.: Jakub Tauber, Šubrtova 2007, Havlíčkův Brod, 580 01 / bravogril@seznam.cz >ŠA<

DREADROT - There must be a solution ´04 (Cecek Rec.)
Jakub se s tím moc nesere a vydává jednu kapelu za druhou. Na tohle CD mě upozorňoval Jasan, že je to parádička. No a já musím konstatovat, že měl celkem pravdu. Je to zase jedna z výjimek, v mích stylových hranicích. Sice to není kdoví co, ale má to nějakej šmrnc, kterej mě u poslechu "There..." drží. Prostě takový ten OFSPRING. Celý to nedokážu poslouchat, i když desítka songů je během půl hoďky pryč, ale na dvakrát, jako malé zpestření se to dá. Zvuk je opět výtečný, tentokrát ze studia Monty. Na některých skladbách se podílelo pár hostů s tamburínou, klávesy a vokály. Snad jediná vybočující skladbička je "Back", to je hardcore. Kromě česky zpívaného songu "Útěk vpřed" jsou všechny v angličtině a bez českých překladů v bookletu, což je na hovno. Dreadrot: dreadrot@dreadrot.cz / www.dreadrot.cz >ŠA<

UTOPIA - Promo 2004
Po dlouhej době se dala UTOPIA opět dohromady. Nevím, zda ve stejné sestavě, ale chlapíci mají své nástroje dobře zvládnuté. Od dřívějších skřeků, mají nové songy i texty a dokonce je pár slovům rozumět. Převládá klasický chropťák, doplněný o mírně uřvaný hlas. Jednotlivé skladby mají celkem dlouhou stopáž, ale není to ještě tak hrozné. Promo obsahuje 13 skladeb s mezihrami (těch je pár). Zvuk je v pohodě a celková koncepce je dobrá. Bohužel nemám rád "pištící" kytary, koketování s houpajícími pasážemi v grindu a v grind/deathu už vůbec ne. Vůbec se mi to nelíbí, ale fanouškům zmíněných stylů, může UTOPIA lahodit jejich ouškům. Utopia: Martin Bratko, Košťálov 37, 512 02 / Stepy.utopia@tiscali.cz / 732-736 574 >ŠA<

ROMPEPROP / TU CARNE ´04 split CD (Bizarre Leprou Prod. Cz/Neth.)
Úchylný obal, i strana TU CARNE, obojí z rukou perverzáků ROMPEPROP. Osm skladeb s bombastickým intrem a outrem (velice podařený nápad), to je strana ROMPEPROP. Vynikající je i trojka "As She Licks My Only Ball…", která začíná skvělou pasáží a ta se točí až do konce skladby. To je rokec jak kráva. Šestka "Donkypunch" je taky luxusní záležitost bořící hranice gore grindu Tancujemééé…grrrrrr. TU CARNE zde mají 6 gore grind songů, které zní jako mix MACHETAZO a EL KASO URKIJO. Není to takovej chlív oproti ROMPEPROP, dost dobrej celek to sice je, ale nijak výjimečnej. Texty jsou dlouhý jak tejden, španělsky a holaňdani na tom jsou stejně, ale v angličtině. Rompeprop: D.Stalpaertstraat 115, AW, Eindhoven, 5624, The Netherlands / denteprop@msn.com * T.C.: P.O.BOX 3286, Alicante, 030 80, Spain / rbrt@ono.com >ŠA<

KOTS - Seriál suicide ´04 CD (Bizarre Leprous Prod. Cz/Neth.)
Obal dejme tomu jako grindcore CD. Počet skladeb jako fast CD, 30 songů. Délka cédé tomu též odpovídá, 30 minut. Název kapely nic nenapovídá.Texty nejsou. Dva lidi. Hlavní aktér, známej šílenec Erwin ze S.M.E.S., pomáhá mu nějakej Jor´es Prop, že by bubeník ROMPEPROP ? Žádná cover verze. Tohle je jako srážka LIBIDO AIRBAG s GUT. Masakr jak kráva, ale hozenej těžce do techna. Tohle není pro punkáče, hárdkoristy, metloše, atd. (až na pár výjimek), tohle je hotové peklo - parádní a rychlý peklo. Jeden z těch lepších počinů na Bizarre… Kots: Erwin S.M.E.S., Kraijenhoffstraat 54, PZ 5612, Eindhoven, The Netherlands / smes_eindhoven@yahoo.com >ŠA<

FRENCH CONNECTION vol. 2 comp. CDr
Tahle kompilačka velice dobře mapuje francouzskou scénu, která není až tak moc známá a ani není nijak zvláštní. Zde se nachází kapely, o kterých jsem nikdy ani neslyšel. První dva vály od NO TIME TO LOSE (Antoine Yvon, La petite Perraudiere, Pruillé Le Chétif, 727 00 / notimetolose@caramail.com) - podobný hardcore jako MINOR T. FAT SOCIETY (loicmacabiau@aol.com) - hutnej hardcore s metalem. BOOTER (Xavier Barbarit, 23 rue des Lices, Angers, 491 00 / booterdozer@hotmail.com) - zvláštní alternativní hc. BLIMEY (blimeyhxc@hotmail.com) - velice melodickej a popíkovej hc, svižný a trochu punkový. ACTIONS FALL SHORT (Actions Pat, 105 Belle Fontaine, Breuil Le Vert, 606 00 / actions_fall_short@hotmail.com) - melodičtější bostonskej hardcore. SHORTCUT Yann Boisleve, Le Saudrais, Cintre, 353 10 / skasroll@yahoo.fr) - ten název kapely sedí na to co hrají, takovej zajímavej hlas, jinak rychlý a krátký. Slušnej mazec. DOGGYSTYLE Asso Harkonnen, 9 Le pont du Coundray, Clinchamps sur Orne / 143 20 / blocVIII@aol.com) - něco jako nová PANTERA a podobný spolky. Nic pro mě!!! HATE FREE (Nicolas Gresset (chez Mme Jeannisson), 33 rue du Mont Roland, Dole, 391 00 / xHARMODx@hotmail.com) - uřvanej a středně rychlej hardcore, moc to neposlouchám, ale žádný fast ani popík, spíše do metalu. NIGHTINGALE (Asso Squat, Renauld Miette, 9 av.du Général Moreau, Rocroi, 082 30 / squatweb@squatweb.net) - viděli jste Prci prci prcičky? Jestli jo, tak na 90% všechnu muziku pro tenhle super film natočili tihle maníci!!! Určitě nenatočili, ale je to přesně vono!!! CROMWELL O (gilles@spurtrecords.com) - uřvaný emo hardcore, mnohem více nasranější a těžší než popíková grupa BOXING ELENA. Sorry, lepší přirovnání mě nenapadlo. FTX (Dominique Aubert, 90 rue d´Alsace Lorraine, Nevers, 580 00 / ftx.dom@wanadoo.fr) - rychlej, ale melodičtější hardcore. Je to dobrý na poslech a na živo by to mělo asi slušný grády. URBAN STRUGGLE (Delphine Laugier, 150 rue du Sanitas, Tours, 370 00 / urbanstruggle@yahoo.com) - jméno mi něco asi říká… kytara přesně jako měl Filip v MRTVÉ BUDOUCNOSTI!!! Muzika dost podobná. THE MUSTANG PROJECT (David Gabory, 4 rue du Commandant de Champagny, Angers, 490 00 / hotrod666@wanadoo.fr) - masakr!!! Super!!! Fastcore jak kráva s MINDFLAIR prvky!!! Už když v bookletu stálo, že mají split se SYLVESTER STALINE…, bylo mi hned jasný, že to nemůže bejt špatný, haha. LAST QUIET TIME (philxrose@noos.fr) - zvuk kytary znám…, klasický old school hc. Je to slušný. JUDOBOY (Romain Deflandre, 18 rue de Froissy, Beauvais, 600 00 / judoboy666@hotmail.com) - další uřvaný hardcore - šílený zvraty - až psycho pomalý pasáže s výplachama, ale takový dost sekaný, rozhodně lepší než nějakej popík, ale… není popík jako popík, chichi. (zdravím mistra Samuela). Konec songu je fakt emo rock. DEAD FOR A MINUTE (Florian Schall, 2 rue du Dr Maurin, Vitry/orne, 571 85 / fschall@free.fr) - hodně uřvaný hardcore, hodně sekaný, jako by chlapíci to chtěli všechno dostat do největších otáček, ale dusí se jim to - škoda. IN PROGRESS (Johan Morlet, 2 rue Racine, Imphy, 581 60 / in-progress@wanadoo.fr) - sakra, kde jsem tohle slyšel, klasickej starej hardcore, hodně zpívanej, samozřejmě sborově taky. Slušný poslech. Podobný novejm válům od UNDERFIRE. BY MY FISTS (Thierry Gaichal, 28 rue Meissier, Nancy, 540 00 / amok32@wanadoo.fr) - melodickej bigbít v hardcore provedení - to je jedna tvář B.M.F. Druhá tvář je melodickej hardcore se sborovým hávem. Připomíná mi to nějaký fotbalový hymny. Ale mechanika se trochu seká, tak sorry. V bookletu se dočtete proč tato kompilačka vznikla, od kud jsou použity skladby na tomto CDr a co zúčastněným kapelám vyšlo. >ŠA<

MAKE MENTION OF SIGHT - …the beginning… ´04 CDr (Kawaii Rec.)
Kdo by měl zájem o tohle CDr, ať mi napíše na adresu N.M. Čtyři japončíci v klasickém obsazení basa, buben, kytara a zpěv tu předvádí starší nahrávku. Je z roku 2002, ale má stále co nabídnout. Zvuk je dost slušný a muzika také. Poslední věc je sice živák, ale na zvuku to neubírá a navíc je to kover od UNIT PRIDE. Hodně ostrej hardcore song. Skladba "Myself" zde má dvě verze, nějaký velký rozdíl jsem ale nevypozoroval. "Different version" je kratší, jenže ona pokračuje v sedmičkovej stopáži, kde má být cover od U.P. ten tam je, ale až dohraje "Myself". No nevím co to má bejt za fígl??? "Páťáckej" song (kdo nepochopil, song č. 5) "From today again" mi dost připomíná naše LANDMINE SPRING. Ostatní skladby jsou trochu ostřejší, ale stále je to ten klasickej old school hardcore, kterého je nespočet. Každopádně se dobře poslouchá. Celkem je tu 7 songů a letáček hlásá (celkem sedí) …positive old school hardcore …if you like GORILLA BISCUIT, takže koho to zajímá, ať mi napíše. Má to i rozumně udělanej a profi tištěnej obal, což u CDr není zvykem. M.M.O.S.: Yoichi Sakai, 5-29 Shintomicho, Shiogama City, Miyagi, 985-0022, Japan / youchan985216@yahoo.co.jp * K.Rec.: David Carville, 38 rue docteur Dubois, Chatillon en Bazois, 581 10, France / dc.fury@wanadoo.fr >ŠA<

DIRTY INFAMOUS - Die on pure adrenaline ´04 CD (Bizarre Leprou Prod.)
Bizarre chrlí jednu nahrávku za druhou, a rozrostly po Holandsku i do USA. DIRTY INFAMOUS je death metal kapela z daleké Indonésie, složená ze zpěvu, bubnů a třetí človíček má na starost kytaru a basu. Booklet je strohý, tak jak jsme zvyklý u podobných kapel, texty nejsou. Obal má dvě hlavní strany, taktéž běžná věc, hlavně díky cenzuře. Na CD se nachází osm skladeb, cca 2 - 3 minutových. Bohužel death metal a hlavně tento se mi vůbec nelíbí. Žádné razantní změny, stále stejný tempo, únavný, prostě nic nedávající muzika s kvílící kytarou, tak jak je známe z americkejch death metalů. Možná pro death metalismy bude toto album dobrá odpověď, pro mě, neznalce naprosté nic. D.I.: Looth Adler, Jl.Gajah mada Gg VII / 14a, Jember - Jatim, Indonesia / dieonpure_adrenaline@yahoo.com * B.L.Prod. USA: bizarreleprous@wi.rr.com >ŠA<

PERO-FOTAR / STRATOSFERA split CD-r (P.O.P.Shitcords)
Tak toto splitko má na starost jen jeden človíček ze Slovinska. STRATOSFERA je jeho bývalý projekt. PERO-FOTAR zde prezentuje svou tvorbu 6 kousky a zbylých 5 je od zmíněného projektu. Každá záležitost je popsaná jak vznikla a z čeho! Kdo se vyžívá, nebo si rád zavzpomíná na starý "kompjůtry" a nejrůznější prahistorické konzole, bude ve svém živlu. Jsou tu zaznamenaný nejklasičtější zvuky z těchto "inštrumentů". Když jsem bejvával v Brně na škole a študoval počítačovém obor, tak sem se na tom vydováděl, jéje. A kdo má rád staré disco fláky, bude jak utrženej ze řetězů. Máš-li rád/a např. náš super film Discopříběh a zmíněné technické vymoženosti, jsi na zprávné cestě k zešílení blahem. Já se tu normálně rozplívám. To je prostě skvost!!! Dokonce tu najdete i verzi "Skákal pes…", ale taky pasáže z fakt luxusních disco hitů. Bomba!!! Ihned jsem si vzpomněl, jak jsem šukával metrový poleno na podiích při těchto hitech, jo to byly časy. Ihned si to jdu přehrát na kazetu do auta, už slyším ty predátory jak řvou "co to jéééé", Chocni. P.O.P.Rec.: Marek Marchin, Javorová 15, Spišská Nová Ves, 052 01, Slovakia >ŠA<

PRIMITIV PLEBS - O mrtvých jen dobře ´04 CD (Cecek Rec.)
Další milé překvapení… Čekal jsem nudném punk. Tohle je ale hodně dobře rozjetej a řádně našláplej punk rock . Řekl bych bigbít jak prase a na zábavě si dokážu P.P. velice dobře představit. Fakt se všech 15 songů dá dost dobře poslouchat. Je tu pár slabších, některý jsou jak kdyby to byly z větší části vykradený pasáže od starších kapel jako ALKEHOL (song Jan Sladký kozy má je např. cover od CHAPRÁL CRAZY PLESK, ale já bych řekl, že je to prostě z první desky od Alkoholu), KATAPULT, HARLEJ, apod. Jedna z nejlepších vypalovaček je hned úvodní "Pod tím pražským mostem" a "Neboj se človíčku", kde je hlas postaven do polohy, která mi připomíná vzdáleně hlas ve starodávném songu "Barbucha" - schválně, kdo ho hrál? Dost dobrá je i "Vchod vedle". Texty v češtině, klasické, ale možná v nich něco ukryto je. V některých určitě nic. Mimochodem song "Příběh dne" je v globálu shodný s některými našimi pracovními songy. Hold ta práce nám dává, co Koloděj, haha. "Abstinentská" mi připomíná "Sovy v…". Pestrá muzika, pro rachoty určitě ne, já si ji poslechnu spíše v hospodě, ale jinak cajk. C.Rec.: info@cecek.cz * P.P.: Pavel Fiedler, Husovo nám. 109, Ledeč nad Sázavou, 584 01 / primitiv@jinak.cz >ŠA<

N.V.Ú. - Vzorek bez ceny ´04 CD (Cecek Rec.)
Enveúčka natočili novej matroš. Patnácti songový album má okolo 40 minut a je to vlastně poprvé, co asi recenzuji tuhle punk rock-ovou stálici. Některý songy šlapou fakt výborně a našláplý punk rock jen srší. Např. "Pane bože", "Nuda, shit a hnůj" či "Punk rock žije dál". Některé songy se pohybují v melodičtější a ani nemusí být v pomalejším tempu, ale celkový sound vyznívá tak klidněji a tyto songy právě spadají do mé bigbítové kategorie, tak jako předešlý PRIMITIV PLEBS. To jsou např. songy "Jen jedna příchuť" což je sice cover od TV Smith, ale takový "Jsme sami" je jako "Hrobař" od…, fakt! Ale má dobrej text. Některý songy koketují se ska, např. "Hračka". Takový "Pogo, punk & R´n R" je jak "pistole". Naprostý vrchol je z kovrovaný song "Tři kříže". Z toho nechápu do teďka - super!!! Je zde také spousta hostů a různé netradiční nástroje občas použité v některých pasážích. Obal je v pohodě, s texty, hafo fotkami, atd. Milej počin na Cecek Rec. >ŠA<

AHUMADO GRANUJO - Splatter-tekk ´04 CD (Bizarre Leprou Prod.)
Tohle je re-edice! Takže 18 songů prasáckého gore grindu s méně i více výraznými chytlavými pasážemi. S nejrůznějšími částmi z techno mixů. Nechybí cover od PUNGENT STENCH a RGTE. Téměř vše šlape dost dobře. Pořádná směs RGTE a GUT. Všechno pasuje. Obal je v ahumáďáckém vesmírně zmutovaném hávu. Ale perlička na tomto disku je bonus - klip, který je tak ůchylný… Je to hustý jak prase. A.G.: David Pavlíček, Ctěnická 689/1, Praha 9, 190 00 / ahumado_granujo@hotmail.com >ŠA<

OBLITERATE - The ball season ´04 CD-r promo
Tenhle matroš by mohl spatřit světlo světa na 7ep nebo na CD jako split s naší kapelou UTOPIA. Uvidíme jak to dopadne. OBLITERATE by na něm měli mít ještě dva covery od AG a IMPETIGO. The ball season je oproti albu The feelings přímočařejší, rychlejší a skladby jsou postaveny trochu jinak od základu. Asi nejvíce se podobá materiálu ze split CD s DIN-ADDICT. Zvuk tu je samozřejmě opět kapánek jinde, řekl bych zase kapánek čitelnější a ostřejší. Vokál se mi zdá stále stejný. Muzika opět šlape, texty jsou zase dobře napsaný, i když ne všechny z okopírované knížečky přečtu celé. Pojednávají o Matce Zemi, o globálním kapitalismu nebo o naší mysli, jak se poprat s tím, co tu je. Obliterace: Ladislav Polák, Lidické nám. 7, Košice, 040 22, Slovakia / obliterateband@hotmail.com >ŠA<

G.E.N. - In the modele of the same tear… CDep (End 666 Prod.)
Pravděpodobně jsem se s tímto jménem / kapelou ještě nesetkal. Obal dost jednoduchý, hozený do růžovo červené. Čtyři songy a dva bonusy. Pravděpodobně zde zpívá ženská. Každopádně se zde střídají dva hlasy. Někdy je jeden tak přiškrcený, že se mi až nelíbí. Muzika je dost jednoduchá, ale když se rozjede, tak celkem šlape. Bohužel je to jen občas. I když to nezní nijak zázračné, teda pro mě, tak někomu se to může líbit. Zní mi to tak nějak uměle. G.E.N. hrají "neokoukaný" hardcore se špetkou grindu a crustu. E.666 Prod.: end666prod@yahoo.com.ar * G.E.N.: gendistro@yahoo.com.ar >ŠA<

SOCIAL SHIT - Destructions of sounds ´03 CD (La Resistenci Distro & Damned Shit Rec.)
Další strejdové z Argentiny. Tentokrát tu je 20 skladeb, hm, mohlo by jít o nářez? Bohužel, pro mě to nářez není. Ale myslím, že lidi co poslouchají grind/death, něco jako nejslabší desky od NAPALM DEATH a nejlepší věci od MORBID ANGEL + hardcore základ (ten je ale už v N.D., že?), tak pro ty je SOCIAL SHIT jak vyšitej. Mě to moc nebere, ale není to zase až tak velká nuda, hlavně to není jen nudnej death metal, takže je to v pohodě. Opět jsem nikde nenarazil na texty. K zaslechnutí tu jsou občas výrazy jako politika, takže je jasný od kud vítr vane. Na bubny zde hraje Chakal, že by to byl ten... D.S.Rec.: Adrian Furany, Guemes 2718 C.P. 1663, San Miguel, Bs. As., Argentina / damnedshitshit@yahoo.com.ar * L.R.Distro: Casilla de correo 329, Moreno, C.P. 1744, Bs.As., Argentina / laresistenciadistro@hotmail.com * S.S.: shodná s D.S.Rec., místo Furany je Durand / socialshit0@yahoo.com.ar / achoshit@hotmail.come / http://www.socialshit.tk/ >ŠA<

TOTAL NOISE # 3 comp. CD-r (Total Noise Rec. & Sacras zine Prod.)
A máme tu poslední porci z Argentiny. Tentokrát jde o asi jen o latino kompilačku, kterou jme narušili my, RABIES. Obal vypadá jakoby odfláknutý, nakopírovaný, ale na kvalitním polo - foto papíru. První je intro od ABSEMIA (absemia@hotmail.com). Druhý song je též od nich, tentokrát už klasická skladba - death metal. TERRORIST (negroterrorista@yahoo.com.ar) - death metal. GRANDMA (necrocorpse@hotmail.com) - gore grind. MORGUE (morgue666@uol.com.ar) - grind/death s velkým kanálním murmurem. RABIES - my tu máme song z naší první studiovky. SOCIAL SHIT - tady zní trochu jako BRUGERIJA. INHUMATION (inhumation27@hotmail.com) - zatím nejlepší věc, i když občas pískají kytary - fuuuj, grind/death. SUPREMA MORTIFICACION (H.Pablo Kippke, Bruza 2876, Ituzaingo, CP 1714, Bs.As., Argentina) - muzika by byla v pohodě, zpěv děs. Jsem odhozen o 17 let na zpět. DISTRAUGHT - death metal s částečnými melodickými pasážemi, ale s murmurem. DIFER NOM BASTA - nabroušený death metal, technický a hodně rychlý. ABOSRANIE BOGOM - kurva, tu předehru (intro) znám, ááá Beavis and B., haha. Hm, ale jinak death metal, ten nudnej. PARACOCIDIODOMICOSISPROCTITISSARCOMUCOSIS - šílenej název!!! Opět death metal, ale zatím nejlépe hráčky zahranej - je to fakt znát a nekratší song, to beru, haha. NECROCULT - noise core, zní to jako GORE BEYOND NECROPSY - paráda!!! Ale pak se to nějak pomrdá a je z toho něco jako starej ROOT na 12 otáček!!! NEOPLASIA - opět technický death metal navíc hodně sekaný, s vyhrávkami do thrash metalu. IN ARTICULO MORTIS (machetazos_zine@hotmail.com) - death metal. SPIRITUAL - death metal, velice dobře zahranej a jako by to byl cover nebo či co, už jsem to prostě někde slyšel. Nejlepší z celého CD. DISTORTUM (distortum@yahoo.com.ar) - grindcore se silnými death prvky- zmršenej old AG, ale osmimunutovej!. OBITUM (obitumband@hotmail.com) - a hele, další zmršenej old AG, žádnej death - konečně. KATALEPSY (abracadaver_666@hotmail.com) - opět death metal, rychlej dost, krátkej, ale jinak nic. ESTILHACOS DI ODIO (Valter Alves, Cx Postal 120, Aracatuba, SP 16001-971, Brazil) - konečně noise core, kóóónečně!!! VIOLENTA DIZIMACAO (Celso ou Noises, R.Anita Garibaldi, 307b, Sta Cruz, Salto, SP 13320-000, Brazil) - asi nejhorší zvuk. Jinak grind core a rychlej, z toho šumu mi to připomíná živák - LP NAPALM DEATH z ´86 a to i muzikou - úplně přesně!!!!!!!!!! Konečně jsem se dočkal GRINDCORE!!!!!!! VIOLENTA DIZIMACAO rulezzzzz. T.N.Rec. & Distraught: Dario Rodríguez, B° de Suboficiales, Casa # 12, La Quiaca, Jujuy, CP 4650, Argentina / nebo P.O.BOX 26, Villazon, Bolivia / noisegrindcrust@hotmail.com * S.Z.Prod.: Walter Jerónimo, Eva Peron 159, La Quiaca, Jujuy, CP 4650, Argentina / sacras_zine@yahoo.com.ar >ŠA<

STOMA - Scat aficionados ´04 CD (Bizarre Leprous Prod.)
Prvně zde upozorním, že obal je extrém jak prase. Sice jsem se jeden čas v tom vyžíval, nějak mi to nevadí ani dnes, ale asi stárnu, páč mě to už moc nebere, asi je to na mě už moc. Nebudu to ani popisovat, některým by se mohlo udělat špatně...jako třeba té paní..., haha. Je tu 16 songů. Čekal jsem obyčejnej gore grind či grind/death, ale do prdele, parádní grindcore někdy v rychlejších tempech, někdy ve středních s naočkovanými HAEMORRHAGE partiemi a v některých částech s GUT-ovskými ryffy, tak to jsem fakt nečekal. I ječivější vokál je jako od Lugubriouse ze zmíněných HAEMORRHAGE. Druhej je murmurovější a mohlo by ho být méně. Kdyby odpadly GUT riffy, tak to je grindcore jak sviňa!!! Sice ovlivněný HAEMORRHAHE (i zvukem), ale je to prostě mazec. Nečekejte THE KILL, WARSORE, atd. Taky tu je cover od E.N.T. a v děkovačkách se objevujou takový kapely, že bych je čekal třeba u RAMBO., Třeba takoví MUNICIPAL WASTE... Jeden z nejlepších počinů za poslední dobu na B.L.Prod.!!! www.stomagrindcore.nl >ŠA<

LUST OF DECAY / DESPISE ´04 mCD (Bizarre Leprous Prod.)
Tak tohle je digipack s plakátem. Víc o tom nevím. Já mám promo bez obalu. Takže ani nevím odkud kapely jsou, ale pojďme k muzice. Mám v tom zmatek. Na CD-r mám i album Submerged... od ULCERATION. To má 5 songů. Takže by toto mini mělo jen 4 songy ? No, je to možný. Rozhodně se mi to nelíbí. Death metal. Žádný novinky, žádný chytlavý pasáže, prostě pro mě nudnej death metal. Krátký intro. Je to sice rychlý, ale to je asi vše. Krátká předehra a tentokrát středně rychlej death zvrhávající se do rychlosti. DESPISE jedou v tom samém, ale mají slabší zvuk. >ŠA<

ULCERATION - Submerged in gluttony ´04 mCD (Bizarre Leprous Prod.)
Po krátkém intru tu je opět death metal. Řekl bych, že je to lepší než předešlý kapely, ale pro mě neposlouchatelný. Fakt tohle nemusím. Jak jsem psal, 5 songů. Jede se ve středně rychlém tempu s pomalejšími pasážemi. Pořád to pískání kytary, prostě tohle nemůžu. Na pár vteřřin se tu dají zaslechnout dobrý pasáže, jako by byly od INGROWING. Sakra Románus to vydává jak na běžícím pásu..., více grindcoru!!! Ulceration: www.ulceration.net >ŠA<

GRIDE - 1996 - 2003 ´04 CD (Plazzma Rec.)
Ani nevím co k tomu napsat. Diskoška ze všech nahrávek, na kterých se GRIDE podíleli a co spatřily světlo světa včetně cover verzí. Zvuk je samozřejmě kapánek lepší, takže to je super. Devatenáctka "Liška" je z části odzpívaná pidižvíkem. Myslím, že je to někdo od Davida. Obal (tlustá knížečka) obsahuje naprosto vše a rozumně popsaný a jako bonus tu je CD-ROM stopa. Na ní najdete v MP3 první demáč. Dva videoklipy v nic moc kvalitě, ale předpokládám, že to bylo uděláno z úsporných důvodů, jinak by se to sem asi nevešlo. No a nezbytný plakáty na akce a fotky nesmí chybět. Multimediální stopa je pěkně provedená. Moc sympatický počin na Plazzma rec. Gride: Jindřich Zíka, Nám.Přátelství 658, Prachatice, 383 01 / gride.core@worldonline.cz * P.Rec.: Petr Frinta, Menšíkovská 8/1238, Praha 6, 160 00 / plazzma@centrum.cz >ŠA<

THE GEEKS - From the start ´04 CD (Kawaii Rec. & Townhall Rec.)
Kurva exoticó. THE GEEKS pocházejí z Jižní Korei a tohle je jejich diskoška s 34 kousky našláplé muziky, ve které nenajdete ani chvilečku prázdného místa!!! Energie, nasazení od začátku do konce!!! Skvělý!!! Kdo má rád Y.O.T. a další youth hardcore kapely, tak je THE GEEKS pro něj jak vyšitej. Nasraná muziky, sbory, rychlá jízda, ale i kapánek pomalejší, vzduchem cítit "ixka" a pot. THE GEEKS využily všechny suprový riffy od kapel co to hrály v osmdesátém, kapánek přitvrdili a výsledek je úžasnej. Songy jsou z CD comp. "We are the Punx in Korea, z comp. 10" "Bridging Oceans, z CD-r "My scene / As one, ze split CD s IN MY PAIN, z dema "CWC", z comp. 7ep "More than the X on your hands´" a ze živáku z japonska z roku 2000, který vyšel na kazetě. Obal je moc pěkný, doplněný o spoustu fotek a netradiční korejské písmo. Některý songy mi jsou povědomé, ale kdo ví... T.G.: http://youthxcrew.ivyro.net/thegeeks / youthxcrew@naver.com * K.Rec.: Carville David, 38, rue docteur Dubois, Chatillon en Bazois, 581 10, France / dc.fury@wanadoo.fr * T.Rec.: www.townhallrecords.net / townhallrecords@hotmail.com >ŠA<

DISPREZZO - Nel mio mondo il sole non sorge mai ´04 CD (Agipunk Rec. & Tetanus Rec.)
Tohle CD mi poslal Petr (Plazzma Rec.) na recenzi, tož teda jo. Oba labely co toto CD vydaly, by měly být lidí z DISPREZZO, Tetanus určitě, ten dělá Borys, ale jeden Borys taky dělá Agipunk. No, nebudu to řešit, kontakty tu jsou raději všechny uvedený. Obal pěknej, s texty a asi i komentáři a je hozen do tajemna. Hodil by se spíše k doom/black kapelám. Ani nevím, zda jsem se s těmito Italy někdy setkal... Je tu 10 songů, ale nějak tomu nemůžu přijít na chuť. Muzika je pomalá, utahaná, středně rychlá, dost nudí, ale pár dobrej pasáží se tu najde. Některé jsou hozené hodně do metalického crustu, další mi zavánějí mexikány BRUJERIA. Dobrý bubny. Je to velice dobře zahraná muzika a je jí kolem plno. Dost je to našlápnutý a na nějakej mejdan se hodí víc, než na obyčejný poslech. Každopádně to chce více poslechů. Bohužel, tohle fakt až tak moc není pro mě. Myslím, že ani na živo to nemůže bejt lepší, ale překvápka se dějí stále... Disprezzo: Giulio Miglietta, Piazza della Liberta, Firenze, I - 501 29, Italy / disprezzo@katamail.com * A.Rec.: www.agipunk.com / agipunk@fastwebnet.it * T.Rec.: http://tetanus.cjb.net / tetanus28@hotmail.com >ŠA<

INFO - RECENZE


BORIS + KEIJI HAINO - Black: implication flooding ´98 (Inoxia Rec.)
Na Inoxia vyšel tento titul jako druhý počin. Je tu 9 songů se strašně dlouhými názvy. Příklad sedmé kompozice: don't be cheated by the oozing silt from both of the accuser and the accused which is always three, saying "something have to be done". Pravděpodobně jde zároveň i o text. Tvorba těchto šéfíků mi připomíná "Transmission form". >ŠA<

BORIS vs CHOUKOKU NO NIWA ´99
Materiály jsou uvedené pod názvem More echoes touching air landscape. Jsou zde tri skladby. První dvě "Kanau pt 1 a Kanau pt 2 na sebe navazují, ale po chvilce se z Kanau pt 2 vyklube normální nástrojovka - s občasným zpěvem. Je to jako kdyby MINISTRY hráli uklidňující elektronický rock. Poslední Fukurou (cnn) je nejdelší a je to zvláštní spletenec starých japonských písní spolu s bubenickými sóly podbarvenými tichou mluvou a basovou linkou. Ta přechází ke konci do kytarových sólíček. Za neustálého doprovodu bicích s mírným J.Hendrixovským nádechem. >ŠA<

BORIS + MERZBOW - Megatone ´02
Opět tři kompozice. Headronefish - velice jemné podání elektrických výbojů v téměř stereotypní zvukové hladině. Waterfuzz - vysoká frekvence ničící sluchovody se střídá s podobnou zvukovou stěnou jako byla Headronefish. Texas spaceship má mrazivej nádech. Je tajuplná. Je podobná předchozí, ale hozená do temné až děsivé atmosféry. >ŠA<

[ Top ]


*****************************************************************************************************


RECENZE tiskoviny a kazety

JUST D.I.Y.´zine # 2 A5/56 stran
Opět perfektní grafická práce a taktéž čtení. Malé výhrady by se našly, např. to, že téměř celý zin je naskenovaný a poté vytištěný, což může způsobit menší problémy při čtení lidem, co mají horší zrak. Jelikož písmenka jsou dost malá a mírně rozmazaná díky skenování. Jinak je vše v pořádku a lidi bez očních vad vše přečtou jedna báseň. Na titulní straně je punk as fuck image, ale s obsahem se až tak moc neztotožňuje. Po kraťoučkém úvodu následují sloupky, z nichž jeden má na svědomí Tomáš a celý ho věnuje turné S.I.K.A. tento report se již objevil v jiných periodikách. Nechybí zde bio o finském squatu Vuoritalo, na který se dotírá pěkný pokec s MASS GENOCIDE PROCESS. Zajímavě řešený reporty z akcí jsou následovány krátkým rozhovůrkem s punk rockovou (?) kapelou ANALENA. Článek "Rady pro začínající děti, kteří chtějí být aktivní" je převzat a doplněn o spoustu fotek. Převzatý výborný pokec s Chrisem, zakladatelem skvělých webových stránek Kill from the Heart. Další článek "Prečo zbožňujem okrádanie velkých korporácií" se hodí pro socky, i když kus pravdy na tom je… Zkrácený scene report z Litvy jsem už někde četl, ale tenkrát v plném podání. Další rozhovor s Martinem, vydavatelem Paci-paci-paci fist zinu a komixu Antikristova predkožka, stvořili týpci z Madhouse zinu. Následuje rozhovor s MINDLOCK a nechybí recenze na tisk a muziku. Taktéž tu je pár názorů na trest smrti a další pokec s kapelou MÄSO, mikro pokec s DELUSION, standardní rozhovor s NEWBORN a parádní a dlouhý rozhovor s kluky z Drugs kill your mind labelu. Nechybí pár reklam a křížovka na závěr. Just D.I.Y.!, P.O.BOX 16, Bratislava 48, 840 08, Slovakia / comixsniper@pobox.sk / no_justice@pobox.sk <ŠA<

JUST D.I.Y. ´zine # 3 A5/60 stran
To samé, snad i trochu lepší. Mám z tohodle šasáku fakt radost. Kromě obvyklích záležitostí tu je pokec s lidma z FESTA DESPERATO (parádní rozhovor), dále s laponci YHTEISKUNNAN YSTAVAT?, s Tobiášem Potočným z URBANOX nebo též RBNX, s maďarskou ska tlupou 17 a s Ondrou z LYCANTHROPHY, na závěr malej reportík z Vraha. >ŠA<

IMPREGNATE ´zine # 12 A5/52 stran
Po 100 letech tu je nový Impregnate, na kterém se nic nezměnilo, takže klasika. Bohdanův výklad co ho sere a pak následuje rozhovor se švédy COMA. Klasické Bobíkovo povídání o mikro turné UNDERFIRE po ČR (mimochodem, šíří se tu zajímavé zprávy a pokud jsou pravdivé, tak to bude ještě asi dost hustý) je stíháno skvělým článkem War Terrorism Iraq, ale nejen o této válce je tento článek (nedávno jsem ho četl někde na netu a asi ho otisknu také) a k němu se připojuje komics Bush youth. Další výborný pokec je s Erikem ze SOLITARY NEGLECT a hned další lahůdka - rozhovor s MUKEKA DI RATO. Následuje pokec s Tomáškem, človíčkem, který pořádá koncerty v Otrokovicích a dále rozhovor s lidmi ze zlínské pobočky Food Not Bombs. Report MASS GENOCIDE PROCESS a SPACE TO BEING je parádní počtení, tak jako každý report z turné, že ? No a nechybí pár recenzí, textů a nějaká ta reklama. Z každého čísla je 5 kaček na K.B.N. newsletter. Bohdan Mach, P.O.BOX 2, Napajedla, 763 61 >ŠA<

FRAGILE ´zine # 4 A3/24 stran
Hmm, Kája Bronsnů na titulní straně, to vypadá nádějně. Hned na úvod rozhovor s Billym - zpěvákem a basákem TRAGEDY, basákem FROM ASHES RISE, atd. Dost dlouhý rozhovor, takže paráda. Následuje rozhovor s dost velkým chaosem WITH LOVE, za který odpovídá Andre. Další sáhodlouhý rozhovor je s ABHORRENCE. Kratší rozhovor s MORE BAD NEWS následují sloupky. Další pokec je tentokrát s Robertem, basákem W.H.N.?… Další parádička. Na závěr tu jsou recenze. Musím podotknout, že všechny otázky jsou super a odpovědi také. FRAGILE je čím dál lepší, jen tak dále. I recenze jsou pěkně psaný. Tomáš Zakopal, Benešovo nábřeží 3738, Zlín, 760 01 /cathoderaycoma@seznam.cz >ŠA<

LEVANTATE ´zine # 4 A3/36 stran
Další zin co mě potěšil, čtyřka LEVANTATE je opět parádní. Bacha, malá změna v názvu, dříve se jmenoval LEVANTANTE, ale po ujištění španělských děcek je správný název tento. Jak jsme zvyklí od minula (možná už od prvopočátků, ale to já nevím, páč se nemohu dostat k prvnímu a druhému numeru), začátek je netradiční, texty ACTIVE MINDS s komentáři a korespondujícími obrázky k jednotlivým textům. První rozhovor je s PETROGRAD. Poté se začtete do rubriky "Desať kvapiek vody" - 10 otázek pro několik lidí. Otázky i odpovědi jdou velice do hloubky a musí se u nich přemýšlet. Jde o lidské žití…zhruba. Výtažek z knihy Nová vojna proti terorizmu od Noam Chomského je parádní čtení s pro mě překvapujícími novinkami, ale nevím, zda bych dokázal přečíst celou knihu. Každopádně jde o velice čtivé povídání a dost dlouhé!!! Doporučuji. Dále tu najdete rozhovor s Inigem, človíčkem, který se stará nejen o pořádání koncertů ve španělském squatu Kampsa. Další rozhovor je taktéž ze španělským týpkem, tentokrát Danim ze Zaragozy, který je zapojen do spousty a spousty aktivit, např. v kapelách KARNVAPEN ATTACK či KAPUZEN PULLIS. Závěr patří reportu z prvního turné kapely S.I.K.A. Buď tento, nebo druhé turné, jak jsem psal v Just D.I.Y. jsem už někde četl. Juro: puercos89@hotmail.com >ŠA<

ACE VENTURA ´zine # 2 A5/40 stran
Moje první setkání s Ace Ventura a musím uznat, že výborné setkání. Grafikou tak akorát, ale obsahově paráda. Tak jak je psáno v úvodu, je do posledního puntíku splněno. Kromě skvělých (dlouhých, hodně pestrých) rozhovorů s Gregem Bennickem, Brucem Burnsidem a Tomášem Mládkem se tu nacházejí nějaké ty fotky z koncertů a pár článků, který jsou taktéž skvěle psané a čtivé. Tenhle plátek je fakt super počtení a nejde zde jen o muziku, ale o povahovost / názorovost jednotlivců. Jako příloha je zde CDr, kde by se mělo nacházet dle přiloženého letáku několik sekvencí. Já našel jen jednu a to jsem to zkoušel ještě na druhej mašině. Našel jsem pouze video Its all about liberating food. Rozhovor se členem Ace Ventura jsme nenašel, vystoupení anarchistické skupiny INFERNAL NOISE BRIGADE taktéž ne a ani koncert TRAGEDY a návod na výrobu nášivek sítotiskem. P.S. nové CD a už jsem to shlídnul. Tomu sítotisku jsem moc nerozuměl, škoda, že celé CD je v angličtině. Vitakr@seznam.cz / xcountmeoutx@yahoo.com / Kudlov 319, Zlín, 760 01 >ŠA<

CABARET VOLTAIRE ´zine # 22 A5/40 stran
Další Cabaret a opět skvělé počtení v již zaběhlé grafice, no možná o kapánek lepší, každopádně podle grafiky poznáte, zda jde o produkty ACV. Toto číslo je zaměřeno na homosexualitu a přílohou tu je silná profi tištěná brožura "Coming out" od sdružení lesbiček a gayů Stud. Další přílohy jsou recenze, "manifest Bloody Mary" a seriál na pokračování "Marxismus, svoboda a stát". Po přečtení kratších rozhovorů s homosexuály a několika článků a reakcí na toto téma se tu nachází rozhovor s autory zinu Choroba mysli, s lidmi z libereckého Food not bombs, s kapelou THE HYSTERICS, s nováčky INKOGRUENCE a pak s LYCANTHROPHY. Rubrika "Názory - polemiky - úvahy", další článek (zpověď) jednoho SxE a několik článků o zabíjení zvířat. A pár drobností navrch. R.Pátek, P.O.BOX 40, Litvínov 1, 436 01 / acv.litvinovsko@seznam.cz >ŠA<

CABARET VOLTAIRE ´zine # 23 A5/48 stran
To samé v bledě modrém, takže parádní počtení, tentokrát s hlavním tématem drogy. A články o drogové problematice nebo i rozhovory jsou velice zajímavé a čtivé. Rozhovory tu jsou o BLOODY MARY, o ANK Subverze (anarchistický nakladatelský spolek), s OHZ (ochránci hospodářských zvířat), s Pavlem ze AQVA SILENTIA, s Erikem z DOGMA inc. a rekapitulace ACV-čka za rok 2003. Vše ostatní klasika. Jako přílohy: loga labelů, dokončení článku "Sebevzděláváním k odporu", news a letáček proti kuřákům. >ŠA<

FEIRA MODERNA ´zine # 8 ?/8 stran
No, tohle je spíš newsletter. Pár recenzí, jeden sáhodlouhý rozhovor s INÉRCIA a pár kratších s MURDER SUICIDAL PACT, PLEBEUS URBANOS, CARAVANA DO RPG, MATANZA, CASA DAS MÁQUINAS. Samozřejmě nechybí novinky. Nejsem si sto pro jistej, ale všechno se točí okolo hardcoru. Vše je v portugalštině. Formát ??? Za komoušů vycházela Vlasta na podobném formátu. Profi grafika a tisk na novinovém papíru. Caixa Postal 105003, Niterói - RJ / CEP 24 230 - 970, Brazil / feiramodernazine@yahoo.com.br >ŠA<

ŽGRIND ´zine # 3 A5/52 stran
Po necelém roce další žgrindy. Tentokrát jsme si početl krátce, ale výborně. Hned ze začátku je rozhovor s GM ELECTRONICS, následován rozhovorem s Mirkem (Phobia Rec.). Další čtivý rozhovor je s Vénou (Sluníčko zine). Já že o něm neslyšel a on byl v Indii. Dále je zde rozhovor se slovenskou cháskou P.I.T. Za výborný článek považuji zpověď jedné "oupérky" z pobytu v USA. Jeden z lepších rozhovorů se dá přiřknout Pištovi. Časoprostor a duchovno jsem se snažil na třikrát přečíst, ale ani jednou jsem se nedostal na druhou stránku, takže tohle jsem vynechal a že tu toho je dost. Následuje další rozhovor s BRICANYL TURBUHALER (punk), dále pěkně napsaný rozhovor s Markem a Jankou (Empty kofola bottles). Další delší povídání o sexuální magii mě opět nevzalo a nedočetl jsem ani první stranu a poslední je zde rozhovor se ŠKODA 120. Všechny rozhovory jsou propleteny básničkami a třeba i článkem o Pí vodě, s kterou se před nedávnem roztrhnul pytel snad po celé republice. A na závěr nechybí recenze velice zajímavě psaný. Dvě přílohy od sdružení Arnika. Ester Jochmanová, Komenského 119, Nosislav, 691 64 / esterburger@seznam.cz >ŠA<

KOMPOST # 1 / SVOBODNÁ DUŠE # 1 A5/52 + 64 stran
Tuhle recenzi píšu s odstupem času, ale kompostová část mi přišla taková více punková a tápající. Nicméně s dobrým obsahem. Rozhovor s kluky z Doom´s Day je dost dlouhý a to je dobře, další s JAKSI TAKSI je normál a pokec s Evanem (amíkem z Kentucky) je zase o kapánek lepší. K přečtení je tu spousta úvah a sXe, drogách, punk/hc kultuře, atd… Další články jsou přeloženy z knihy Days of war nights of love, kterou vydal kolektiv CrimethInc. Básničky jsem nezvládnul…, komix celkem dobrej, křížovka, pár reportů a recenzí na závěr dost povedeného nového zinu. S.D. dělá bývalí člen DEN ZA DNEM a je zněj cítit obrovské nasazení… Všechny články / úvahy jsou o životě vez drog a vše se točí kolem scény. Opravdu rozhovory, ale i zbytek obsahu je vskutku velice čtiví a "pozitivní". Kromě ankety, kde se zpovídá několik lidí z Č.Krumlova, vše shrnujícím biu DEN ZA DNEM, se tu nachází výborný rozhovor s Luckou na vše možné dotazy. Stručné shrnutí o negativech o EU. Rozhovor s Tomášem, spolupořadatelem Fluff festu je také výborný a to samé platí o rozhovoru s Pavlem (AMBROSIA). Velice vyčerpávající přehled o veganské stravě částečně v podobě tabulek (obsah vitamínů…) doplněn o popis éček je fakt super. Pár článků na téma korida, vivisekce, atd. je následováno opět vyčerpávajícím rozhovorem s kapelou X-WING. Na závěr reporty a recenze s kontakty na nejrůznější labely a organizace uzavírají jak jsem už napsal, silně pozitivní zin. Kompost ´zine: Na Lužci 6, Praha 6, 160 00 / enfantterrible@centrum.cz / S.D.´zine: P.O.BOX 83, Český Krumlov, 381 01 / freesoul@seznam.cz >ŠA<

HLUČNÁ SEBRANKA ´zine A5/16 stran
Tak tohle ani není zin, spíše pár listů pro oživení hc/punk dění v Českém Krumlově. Kromě krátkých rozhovorů s kapelami DEN ZA DNEM, NÁNA A EKLHAFT (zde drtí kytaru jeden neznašovák - kurva reklama musí být...) a CAÉSAROVY KANADY, je zde převzatá brožura Crimethinc. o tom, jak být aktivní. Další články jsou o vegetariánství / veganství, viviseckci, atd. Nechybí bio a texty nové straight edge kapely FAKTA X. A navrch je zde připnutý seznam netestované kosmetiky. >ŠA<

KAZ ´zine # 7 A5/48 stran
Konecne jsem sehnal další číslo tohodle parádního zinu, žel šestku jsem nějak propásnul. Sedmička je výborně sepsaná a obsahově fakt parádní. Určitě to někdo nezvládne, haha. Rozhovor se SUPERAPE.X, SAGRAMON, DIOS HASTIO, BUNKUR a MALIGNANT TUMOUR. Pěkně psaný recenze a článek o industriální scéně. Ještě tu je pár článků, fakt parádní počteníčko. radokaz@yahoo.com >ŠA<

DISBULTERIER ´zine # 1 A5/32 stran
Tohle je DIS a CRUST AS FUCK. Co jiného čekat od Karla a Tomáše, že??? Když zapomenu na ty gramatický chyby, který fakt trhaj oči (mimochodem je hned v úvodu na toto upozornění), tak tenhle dispejsek je slušný počtení o chlastu a dis/crust kultůře, haha. Rozhovory s KURWA APARATA, AUDIO KOLLAPS, BOMBSTRIKET jsou v pohodě, recenze na dis a crust taky. Pak tu je křížovka o slívku, reporty z akcí a to je asi vše. Na závěr psaní o ANTI CIMEX. Jsem zvědavej na dvojku. Grafika je bídná. Stojí to pivo nebo dvacku. Tomáš Hořák, Masarykova 363, Strážnice, 696 62 / disbulterrier@seznam.cz * Karel Štěpánik, V Humrech 1019, Kunovice, 686 04 >ŠA<

BIOSPHERE ´zine # 3 A5/84 stran
Na úvod sloupky, po kterých následuje report z dovolený po Slovinsku a Chorvatsku. Rozhovor se S.I.K.A. je kurevsky dlouhý a hodně moc rozebraný. I rozhovor s Royem (Balowski Rec.) je dobrej, po kterém následuje takové poohlédnutí za akcemi na Garážích, následované reporty ze Sardýnie, Francie a ze severu Slovenska. Rozhovor s MASSICK je obyč, bio BLINDSPOT A.D. je vyčerpávající a následný rozhovor s portugalci MAD RATS parádní. Další pěkný počteníčko je s Michalem (Ya basta zine, S.I.K.A. a ROVNOU CHODBOU), ale doplňující obrázky mi nic neříkají. Závěrečný rozhovor s Y je též parádní a recenze dobře psaný. Tomáš Bulánek, Brančská 3, Bratislava, 851 05, Slovakia / biosphere666@hotmail.com >ŠA<

KOMUNIKACE ´zine # 7/8 A4/56 stran
Konečně vyšlo další číslo, teda dvojčíslo. Jinej formát mi nevadí, ale do práce se hodí A5, haha. Grafická stránka v pohodě, orámované stránky, nějaké podklady pod textem, apod. První rozhovor je s INKOGRUENCE. Před rozhovorem s NESOUČÁST STROJE je článek o dětech, kteří bojují ve válkách, takovej souhrn… Rozhovor s pražáky V.I.R. je následován takovým rozhovorem / anketou, které se účastnilo několik lidí z nejrůznějších labelů. Další pokec je se strýci SHITNOISE, na který navazují reporty z akcí a po nich následuje rozhovor s Vencou ze SLUNÍČKO zinu. Další pokec je se SICHER HATE SYSTEM. Bio + diskoška ANTI-FLAG a pak pokec se Štěpánem Stejskalem s nezbytdnými fotografiemi. Najdete zde ještě pár recenzí, slušně psaných, pak krátký pokec s WAAKUUM (hello Lístku, chichi), delší pokec s EDELWEISS PIRATEN, pár "news" zpráviček a recenze na ziny a je to vše. Opět jsem si dobře počet a už se těším na další kousek. Komunikace: Luděk Muller, Školská 1330, Žamberk, 564 01 / a.komunikace@seznam.cz >ŠA<

CHEERS! ´zine # 0 A5/40 stran
Novej zin a opět se dobře čte. Inspirace ze Splinter ´zinu je vidět na první pohled a při čtení se v tom utvrdíte. Nakonec to Dis.standa na jedné stránce i píše. Takže punk zin s punk grafikou, bez rozhovorů, jen diskošky, bio články punk kapel, historie a recenze s kontakty - letáky. Těším se na další číslo. Když se pracuje na Splinter ´zinu, mohlo by zrovna vycházet nové číslo Cheers ´zinu a naopak. Sakra, to by bylo super. Dis.standa@volny.cz >ŠA<

BAKTERIA ´zine # 2 A5/40 stran
A je to tu, dvojka na sebe nenechala dlouho čekat. Ta samá grafika - punk as fuck jak vystřižená z Portlendských zinů a obsah to samé. Tentokrát tu je kromě sloupků, převzatý mikro rozhovor z roku ´83 s Jellem Biafrou. Další je s KUOLEMA z M.R.R. # 239. Opravdový alkoholici…, Kozle, vem si z nich příklad, haha. Další, delší rozhovor je s Pusheadem nejen o malování a celej zin je prošpikován jeho výtvory. Každopádně mohlo jich zde být víc, ale jasan - prostor… to znám taky. Následuje pokec s portlendskými punkáči BLOOD SPITE NIGHTS, kteří již neexistují. Rozhovory se S.I.K.A. jsou fakt brutálně dlouhý, což je fajn a jsou taky čtivý. Zde tomu není jinak. Na závěr pár fotek z koncertů a recenze na věci, které v drtivé většině nemám ve sbírce. Tak už je sakra trojka venku??? Haha. Marek Rybenský, P.O.BOX 107, Nádražní 23, Žďár nad Sázavou, 591 01 >ŠA<

CHOROBA MYSLI ´zine # 3/64 stran
A je to venku. Chorobu hned poznáte, Lukášovo práce je znát. Po této stránce se mi moc líbí. Snad ještě více se mi líbí Gisboyovo kresbičky. Příloha je tentokrát nudná, přečetl jsem jen začátek, zbytek je jak z A magazínů. Pojednává o jídle a společnosti, což je sice vystihuje, ale tak nějak divně a asi tak na 10%. Recenze jako vždy, takže jsem si dobře početl a jsem za ně rád, páč takovýto styl psaní tu dlouho chyběl. Všechny je teda nečtu, A materiály mě nezajímají. Rozhovor s lidmi z KOBRA XI je celkem fajn, články o návštěvě španělského anarchisty Abela Paze v Čechách a na Slovensku jsem přečetl - hm, zase nic. Kapánek delší rozhovor s Filipem F. (S.Y.I.H.) je hodně v pohodě, i přes drobný přestrelky…, (který mě baví), škoda že jsem se zase nic pořádnýho nedozvěděl o USA, snad se to zlepší s tím Japonskem, hihi. Rozhovor s Bilosem je klasický, ale v pohodě. Poslední pokec je s lidmi z EDELWEISS PIRATEN a je též kapánek delší. Jsem zvědavý, co přinese další číslo. Jern kdyby to bylo trochu dříve. Venca: vaclav6@centrum.cz / Bořík: prustrel@centrum.cz / Makovec: grex@centrum.cz >ŠA<

TOTAL NOISE ´zine # 8 A4/24 stran
Grafika se nezměnila. Opět je to punkovka jak sviňa, akorát že místo křiváků, pyramid a podobných záležitostí tu jsou mrtvoly, death metalový a death/grindový kapely a loga. Psán stále ve španělštině. Stále se místem nešetří, stále jsou podklady na hovno a někde brání ve čtení, jinak milej plátek. Je tu hodně reklamy, pár recenzí na vše možné. Několik rozhovorů - krátkých. Se SOCIAL SHIT, IN ARTICULO MORTIS, INHUMATION, TERRORIST, OBITUM, JHETA O GUERRE A Prod., ABSEMIA a CORPORAL DISSECTION. Taky tu je pár kapel rozebraných v biu, které je někdy delší než nějaký rozhovor. Dario Rodríguez, B° de Suboficiales, Casa # 12, La Quiaca, Jujuy, CP 4650, Argentina / nebo P.O.BOX 26, Villazon, Bolivia / noisegrindcrust@hotmail.com >ŠA<

SPUNK ´zine # 6 A5/40 stran
Těžká grafika poloamatéra. Ne, není tak špatné jak to asi vyznělo, ale na to, kolikáté je to číslo... Je tu spousta reklamy přes celý stránky. Místem se vůbec nešetří. Jsou tu i sloupky a recenze samozřejmostí. Rozhovory jsou krátký, stručný. S BAYL, s Royem (možná, že zpěvákem DAYGLO ABORTIONS - fakt nevím) a s THE DISENCHANTED. Moc toho tu není, na to, kolik to má stránek, ale za to můžou ty reklamy a vše co jde, tak musí být roztahaný, haha. Jinak je to klasický punk/crust plátek, v angličtině. Jeremy Othmer, P.O.BOX 102, Cobalt, Ont., Canada / spunkzine@yahoo.com spunkzine@hotmail.com >ŠA<

IHMISIA KUOLEE! ´zine # 1 A5/20 stran
Kurva to je název, že by Perkele řádilo v Brně ? Grafika by tomu nasvědčovala. Klasická černota, všelijak nalupaný články s převzatými rozhovory z různých let. Takže KRIGSHOT, POLIKARPA Y SUS VICIOSAS, jediný vlastní je s AG, bio JOBBYKRUST a pár jejich textů a poslední pokec je s DISORDER z ´83 roku. Na závěr sloupky s recenzemi, který má na starost Miroslav Blažek, Neužilova 4, Brno, 625 00 / fes.ta@seznam.cz. No a je tu spoustu super fotek, takže na začátek dobrý. Tomáš Horl, Rolnická 9, 625 00, Brno / aneurysm@seznam.cz >ŠA<

CARNAL DIAFRAGMA - Daddy´s steak ´04 MC (Project Prod. & Garfield Distro)
Tohle je špatná kazeta! Zvuk pořád kolísá (jestli je to jako promo, tak to ještě beru). Ono šetřit na kazetě tímto způsobem je úplně na hovno. A když už, tak aspoň vymažu původní nahrávku na konci. Je to opravdu shit. Deset songů v klasickém carnálovém podání je ze studia už z roku 2002 a poslední tři vály jsou z nějaké akce. Kdyby to mělo poslouchatelnej zvuk a snad trochu k albu "Preparation…", byl by tenhle matroš parádní. Jelikož muzikantsky se mi to líbí někdy víc než zmíněné CD. Jediné pozitivum na tomto vydání je obal. Konečně Lojza udělal pořádně tištěnej obal bez rozplzlejch písmenek. P.Prod.: Lojza Šerý, Francova Lhota 73, 756 14 / Luis.Stimpi@seznam.cz * G.D.: Jiří Kovalčik jr., Školní 378/IV, Klatovy, 339 01 >ŠA<

OUTERMOST / SHITOBA ´04 MC (P.O.P. Shitcords)
Tohle zhruba 40 minutový splitko mě vcelku mile překvapilo. Obě kapely zde mají po 1 kusu. Hrubá porce experimentálního harsh industrial hřmění je natolik vyvážená, že jsem ani nechtěl věřit, že jde o produkci těchto kapel. I když jde o extrém, muzika se tváří jako poklidná. Žádné velké změny ani cokoliv jiného vybočujícího z hřmící masy nejrůznějších udělátek zde není k poznání. Akorát na pár vteřin je k zaslechnutí živej bubeník u SHITOBA. Obal je slabší, ale asi každý kus originál, každopádně je hlavní stránka hnus, jako bych namočil čuráka do krvavé lázně, či do čokolády. Shitoba & P.O.P.Rec.: Marek Marchin, Javorová 15, Spišská Nová Ves, 052 01, Slovakia * Outermost: Kei Kokota, 064. Sapporo, Minami 7, Nishi 12, 2-5-304, Japan >ŠA<

VENUSIAN DEATH CELL / COLIN CROSS / MIASMA / SHITOBA ´04 4 way MC (P.O.P.Shitcords & Fatal Disease Rec.)
První, možná že to je i druhá skladba od V.D.C., tak trochu ujde. Zbytek je opět děs. 11 kusů celkem. Grafika příšerná, žádná změna. C.C. - mluvený slovo - dlouhý a v angličtině. Hmm. Nerozumím tomu ani píču. MIASMA s jedním kouskem nastolila laťku celkem vysoko. Tvorba by se dala srovnávat s legendární MASONNou. Silný a stále se valící tok zvuků doprovázený skřeky. SHITOBA v podobném duchu, ale jako na split s OUTERMOST, tak nějak šikovně v rozumné míře, takovej relax. Hodně je zde cítit atmosféra neznáma, vesmíru. Podobný DELPHIUM… Opět se jedná o limit, opět o ruční práci obalů, tentokrát jsou asi všechny stejné. F.D.Rec.: Ivan Monček, Repašského 5, Bratislava 42, 841 01, Slovakia * V.D.C.: David Vora, 29 Whitechurchhill, Dublin 16, Ireland * C.C.: 37 Wellington Green, St Benedicts, Norwich, NR2 1HG, England * Miasma: Josef Škarda, Hovorny 122, Hodonín, 696 12 / tornádo.prod@post.cz >ŠA<

INVADER FROM MARS / SWRAB / SUPRAPHON SS ´04 3 way MC (P.O.P.Shitcords)
I.F.M. zde mají celou stranu A pro sebe. Nepletu-li se, tak zde mají 4 části, možná to má být jeden song… Slušný minimalismus, který od třetí části se změní v mnohem silnější. Ale je to fakt rána, naprosto skvěle si vychutnáváte minimalismus a najednou šlupka do hlavy, haha. SWRAB mě mile šokoval. Noise core - paráda - jsem spokojen jak blecha. Už dlouho jsem neslyšel dobrej noise core až na výjimky. SUPRAPHON SS mě též mile překvapil. Sice to není až tak parádní, ale stále hodně dobrý. Nejznámější zahraniční a naše hity se snaží v noise provedení "kovrovat" zmínění S.SS. Samozřejmě ty hity zde slyšíte v originálu v pozadí a do toho občas ty pokusy o napodobení, hihi. Ale proč se poslední dobou rozmáhá koncovka SS,… hmm. Obal je jeden z nejlepších na P.O.P. Rec. A asi nelepší nahrávka! I.F.M.: K.Yokota, 064-0807, Sapporo, Minami 7, Nishi 12, 2.5-304, Japan * Swrab: Ján Lovás, Kozmonautov 8, Martin, 036 01 / swrab@centrum.sk * S.SS: na P.O.P. Rec. >ŠA<

LAHAR / NESOUČÁST STROJE ´04 MC
Tak tohle je po X letech první kazeta, co jsem si koupil, a asi i první v životě, haha. Po strašně dlouhé době, konečně tento split spatřil světlo světa. Kazeta je benefiční pro kavárnu, s integračním programem, Klub Alternativ. Jde o nový projekt, za kterým stojí berounský Dobročinný spolek Lomikámen. Více informací je v bookletu. Booklet má sice pár nepatrných chyb, jinak je hodně v pohodě. Konečně jsem si přečetl texty píseckého tornáda, LAHAR. Ti zde mají 21 ultra songů a zní to tu fakt skvěle!! Taky tu jsou dva kovery navrch, od AG a RESIST. Nesoučástky zde mají 9 songů, svého power violence šílenství a tady zní jejich nahrávka nejlépe ze všech!!! Nechybí "nojzovější song", který řve jejich kámoš Venca. Mezi songy mají opět různé zvuky. Rozpoznal jsem racky u moře, ovce a u zbytku si nejsem jist. Kazeta je potištěná (origoš) a asi ji v tuto dobu seženete u každého druhého distra. Jinak u kapel. V kazetě jsou vloženy samolepky, alespoň v té mé, na téma vegetariánství. Rozhodně doporučuji!!! A to nemám kazety moc v lásce!!!! Jediný kontakt je na Lomikámen: www.lomikamen.cz / martina@lomikamen.cz >ŠA<

[ Top ]


*****************************************************************************************************


RECENZE vinylů

FUCK ON THE BEACH / YACOPSAE ´04 split 7ep (Out of Control Rec.)
Tři věci od japončíků. Masakr - paráda. Moje nejoblíbenější "All the world" je zde jako druhá. Třetí je samozřejmě jako u všech F.O.T.B. nahrávek "Fuck on the beach". Kolikrát ji ještě budeme poslouchat, Chichi. První "Broken back hole" je též v tradičním duchu F.O.T.B., ale s rapovou vložkou!!! Němečtí hoši si připravili 8 střel. Výplach ? Nic moc…zvuk… Zvuk obou kapel je na hovno, hlavně YACOPSAE ho mají katastrofální a to mě dost sere. Obě kapely zde mají živák z roku 2002, ale japončíci mají oproti YACOPSAE digitální zvuk, haha. Yacopsae: Stoffel Jenkel, August - Bebel - Str. 60, Hamburg, 210 29 / emu@yacoepsae.de * O.O.C.Rec.: Ondra Šemrinec, Libušínská 8, Žďár nad Sázavou, 591 01 / control666@seznam.cz >ŠA<

WOJCZECH - s/t ´04 7ep (Human Meat For Sale Rec. & HWK Rec. & Phobia Rec. & Samuel Rec. & Project Prod. & Korek Rec. & Beer Is Not Drink Rec. & K.A.Z.Rec.)
První co tě překvapí, jsou labely, který tohle vydávali. Ani jeden cizí, když nepočítáme bratry ze Slovače. Za druhé obal. Je škaredej. Za druhé a půl booklet. Škaredej a z části nečitelnej, přesně tak jako se to stalo i mě v N.M. Rada: vždy změňte podkladovou barvu z černé, např. na šedou. Za třetí songy. Velkej zázrak se nekoná. Jsou tu tři na áčku a čtyři na béčku. Béčko je kapánek lepší. Rychlejší hardcore s prvky emovielence a grindu, který jsou nejrůzněji spleteny dohromady. Není to špatný, celkem se to dá, ale… Za čtvrté zvuk. Nelíbí se mi. Proto i muzika je slabší, nemá to tak velký grády jak by mělo mít. Možná mám špatnej den, hihi. Každopádně sežeň si to a poznáš sám. Jo, na 45rpm, v čechách ne moc používaný fofr. Wojczech: chemenez@yahoo.de / piz-vagabu@gmx.net * H.M.F.S.Rec.: Dušan Ozoňák, Zborov nad Bystricou 455, 023 03, Slovakia / humanmeatforsale@hotmail.com * P.Rec.: Mirek Vokál, P.O.BOX 5, Libice nad Cidlinou, 289 07 / phobia@centrum.cz * S.Rec.: Jan Klouček, P.O.BOX 263, Písek, 397 01 / samuel.records@email.cz * P.Prod.: Lojza Šerý, Francova Lhota 73, okr. Vsetín, 756 14 / Luis.Stimpi@seznam.cz * K.Rec.: Michal Korecký, Burketova 112, Písek, 397 01 / xkorekx@seznam.cz * B.I.N.D.Rec.: Petr Švancara, Náměstí O.Blažka 75, Březová nad Svitavou, 569 02 / bindrec@seznam.cz * K.A.Z.Rec.: Rado Uhlík, J.Bánika 23, Zvolen, 960 01, Slovakia / radokaz@yahoo.com >ŠA<

BLOOD DUSTER - Menstrual soup ´04 picture 7ep (Bizarre Leprous Prod.)
Kurva, jdu si taklhe počumovat po distrech na Obscene a Roman "hey Šakale, mám tu něco, zajdi", tak jsem zašel o on na mě vytáhnul tuhle mistrovsky udělanou placičku. Kdo by kurva neznal tyhle australské úchyláky. Jejich prvotní tvorba byla jedinečná, ale i na novějších nahrávkách se jim dobře dařilo mixovat rock´ n´ roll s grindcore marastem. Zde je legendární repres dema Menstrual… Tenhle picture je věnován všem členům B.D. a nahrávka je remástrovaná z originální kazety s tímto demem. Koho muzika až tak moc nebere, tak určitě si tenhle sedmipalec zaslouží pozornost aspoň za vizuelní provedení. Samozřejmě masakr s textama a další "zajímavosti" to vše najdete na této fošně. Moc pěkný. B.D.: P.O.BOX 1109, Nth Fitzroy, Victoria, 3068, Australia * B.L. USA: bizarreleprous@wi.rr.com >ŠA<

MASS GENOCIDE PROCESS / COMA ´04 7ep (Impregnate Noise Laboratories & Insane Society Rec. & Undislessed & Vesky Core Rec.)
Kurva silná a prdel nakopávající nahrávka jak po zvukové, tal i hudební stránce. M.G.P. se tu fakt překonávají, tohle má grády jak kráva - hutný, těžký a mírně z rockenrolovaný mangel / peklo ve třech kusech!!! COMA taktéž tři kousky. Crust s ENTOMBEDovským zvukem - hodně těžký až grindující bouře. Obal je dost v pohodě a jsou tu i český překlady - hurá. M.G.P. & I.N.L.: Bohdan Mach, P.O.BOX 2, Napajedla, 763 61 / machetazo@post.cz / Jakub - nihildoomfreak666@centrum.cz Coma: shemejl@hotmail.com / http://hp.ms/coma * I.S.Rec.: P.O.BOX 6, Hradec Králové 2, 501 01 / www.insanesociety.net * U.:BP 515, Bordeaux Cedex, 330 01, France / undislessed@voila.fr * V.C.: Petr Hladný, Na dědině 156, Uherské Hradiště / Vésky, 686 01 / vcrecords@seznam.cz >ŠA<

SICK TERROR / CATHODE ´04 split 7ep (Insane Society Rec. & Ups Rec. & Trujaca Fala Rec.)
Tradiční obal od Insane Society, myslím, že tuto práci od jiných poznáte. S obalem jsem spokojen. Brazilci na 45 otáček mastí moc pěknej a chytlavej, v rychlejším duchu zahranej thrash v hardcore podání. Fabio má parádní hlas a v některých okamžicích (je jich většina) jsou skvěle zahrané partie na kytaru. Hodně povedená strana se čtyřmi songy a koverem od HERESY "Despair". CATHODE - dva vály. Na 45 zní podobně jako S.TERROR. Na správných 33 je to středně rychlej hardcore s delšími a pomalejšími pasážemi, který zní tak trochu tajemně, ale pořád dobře. CATHODE umí zkoubit zajímavý variace riffů dohromady, koncert musí být asi dost hustej zážitek (v dobrým..). S.T.: a/c Fabio do Valle, P.O.BOX 155, Diadema, Cap 09910-970, SP / Brazil / sickterror@hotmail.com * Cathode: Mark Van de Maat, Nijlandstraat 55, RZ Rijssen, 7462, The Netherlands / markvdmaat@hotmail.com * U.Rec.: Mos, Vliegtuiglaan 3, JM Soesterberg, 3769, The Netherlands / r.ups@wanadoo.nl * T.F.Rec.: P.O.BOX 13, Sopot 6, 818 06, Poland / www.trujacafala.com >ŠA<

HARSH / CONTROL MECHANISM ´04 split 7ep (Psychotherapy Rec. & Impregnate Noise Laboratories & Phobia Rec.)
Strana HARSH na 45 by měla být aspoň na 65. Až tak moc mě to na 45 nebere. Druhá věc v pohodě, třetí taky, pak už takový lážo plážo nezájem jako první - sorry. Jejich venkovní obal taky není nic moc. C.M. zde mají šest svejch skladbiček a po jednom koveru od KATASTROFIALUE a STARTEWANKERS (oba jsou super). Skladby jsou slušně našlápnutý a grindující bouře v podání C.M. je fakt silná. Nahrávka vůbec nenudí a tak si pouštim už jen stranu C.M. Někde je to asi tak trochu hardcorovější grindcore, ale paráda. Někdy, kdyby byl horší zvuk, tak některé pasáže sklouznou do noisecore a to by nebylo vůbec špatný. Už jen kvůli C.M. doporučuji koupy. Nahrávky jsou staršího data u obou kapel, rok 2002, ale hlavně že je to venku, né??? Harsh: M.K., P.O.BOX 142, Lahti, 151 41, Finland * P.Rec.: Otto Beran, Anenská 1296, Pardubice, 530 02 / psyrec@post.cz * Phobia rec.: Mirek Vokál, P.O.BOX 5, Libice nad Cidlinou, 289 07 / phobia@centrum.cz >ŠA<

SPACE TO BEING / TASTE OF FLESH ´04 split 7ep (Phobia Rec. & Disastro Sonoro Rec. & Garfield Rec. & Outcry Rec. & Project Prod. & Thrash Steady Syndicate Rec. & First Blood Family Rec. & Beer Is Not Drink Rec. & Mass Suicide Society Conspiraci & Rage Dis Rec. & Tempistton Rec. & Vinyl Disease Rec. & Undisessed Rec. & Drugs Kill Your Mind Rec.)
S.T.B. pokračují v tom, v čem se nám předvedli již na nahrávkách "Dying…" či "Sekec…". Taky tenhle singl na sebe nechal kurva dlouho čekat, ale je to venku, takže super. Bohužel pěkně debilní - nečitelný booklet s labelama. Jinak obsahuje produkty a firmy netestující na zvířatech. Ale zpět k S.T.B. Nachází se tu kover od Čárlse Bronsona. Parádní smršť hardcoru, šlehnutá špetkou grindcoru a hlavně thrashe se zajímavým zvukem kytary, klasickým právě pro S.T.B. Záseky tvoří velkou část tvorby S.T.B. Indonésané T.O.F. hrají parádní rychlý, svižný a chytlavý hardcore. Nejde o nějaký zázraky, ale je to i tak hodně moc v pohodě. Mají v každém songu alespoň dvě parádní vyhrávky. Nechybí pískání kytar, uřvaný vokál, prostě OK. V základech hrají obě kapely stejně, akorát si každá přidává něco jiného. D.S.Rec.: Alessandro Castano, C.P. 162, Carrara (MS), 540 55, Italia * O.Rec.: Alexander Volkov, P.O.BOX 59, Saint-Petersburg, 194223, Russia / outcryrec@mail.ru * F.B.F.Rec.: P.O.BOX 1766, Madison, WI, 537 01 / www.firstbloodfamily.com) * M.S.S.C.: Bert X., Friedensstrasse 77a, Schleife, 029 59, Germany / bert_X@gmx.de * R.D.Rec.: Jan Kovář, P.O.BOX 18, Chrastava, 463 31 / distro@ragedis.net * T.O.F.: Jl Dukuh 2 No 169, Depok 1 - 16432, Indonesia / tof_88@yahoo.com / www.tasteofflesh.tk >ŠA<

SHEEVA YOGA / MORE BAD NEWS ´04 split 7ep (Hyenyzm Rec. & Human Meat For Sale Rec. & Rage Dis Rec. & Drugs Kill Your Mind Rec. & Ultima Ratio Rec. & Olga Hepnarová Rec. & Outcry Rec.)
Sakra, nečekané splitko. Líbí se mi obal i booklet. Pěkná práce se vším potřebným a takovou úvahou / článkerm navrh od obou kapel. A ještě plakátky z akcí, na kterých hráli obě kapely spolu. Grafická práce Fida je fakt znát a tenhle chlapík to fakt umí. Tentokrát mu s tím pomáhal i Martin, asi z M.B.N. Ostraváci zde mají 6 novejch skladeb, a opět jsou kapánek jinak postaveny. Základ je stále stejný, ale to pozlátko… Takový ty popěvky jak z kostela jsou určitě od nihila Vikiho…, ty tvoří část pozlátka. Dobrý zvuk, velice povedený melodie střídající se s hutnou palbou a do toho z ničeho nic ska prvky. Všechno to dokonale sedí. Textová stránka S.Y. je fakt dobrá, ale většinou hodně těžko pochopitelná, každopádně pravdivá. Říká Vám něco postarší řecká doom kapela NIGHTFALL a jejich digipack maxík "Eons aura" ? Néé? Tak takhle zní nový vály od M.B.N. I zpěv je přesně ten samej. Jsou zde tři kousky s parádním zvukem. Přesně takovým jako u zmiňovaných řeků. Akorát trojka je trošíčku jiná. Podobně psané texty jako má S.Y. Tenhle split je fakt dobrej počin, kterej mě navíc mile překvapil. Není vítěz! S.Y.: Viktor Wojtanovský, Poste Restante, Ostrava 20, 720 00 / sheevayoga@popstar.com * M.B.N.: Martin Koubek, Tvrdého 28, Brno, 602 00 / morebadnews@email.cz * H.Rec.: Petr Halgaš, Leskovec 340, p.Dvorce u Bruntálu, 793 68 / hyenyzm@centrum.cz * U.R.Rec.: Kokavec Miroslav, Spáčilova 11, Brno, 618 00 / ultima.ratio@seznam.cz * O.H.Rec.: coprywrong@gardener.com >ŠA<

QUILL / GEORGE BITCH JR. ´04 split 7ep (Ninja Tuning Rec. & You Study Rec. & Beer is Not Drink Rec.)
Divnej obal, ale v pohodě. Na 45 otáček. Šest válů vystřelí z repráků od japončíků QUILL takovou razancí, že se z toho poserete. Fastcore se silnými melodickými tahy neubírají ani ň ze síly, která srší z jejich skladeb. Rychlý palba se střídá s vyhrávkami v dost velké rychlosti. Připomíná mi to trochu DROPDEAD řízlej F.O.T.B. Paráda!!! Druhá strana frantíků je na tom taky skvěle. Oproti koncertu v Pardubicích, kde to bylo nic moc, tak tady to šlape jak má. Přesně jako v Trutnově, masakr, fofr, záseky, srandičky, změny hlasů, střídání vokálů... parádní jízda!!! QUILL maj navrch, ale to nic neřeší. Tak první třeba funfunnyfastcore z Japonska QUILL. Schválně jsem si před tímhle singlem pustil split s WARSORE z ´97 abych se ujistil že Q. od té doby nezpomalily, naopak oni ještě přidaly! Pět absolutních fastcore šleh! S parádním zvukem celé nahrávky, výborný nápady, občas melodie (! Ano!) a zpěv… no japonský kapely maj prostě patent na skvělé vokály. Jsem nadšen! A když se rozjede druhá strana tak mi klesá čelist, Jirka Děvka ml. z Francie se nechce nechat zahanbit a tak do všeho mlátí seč mu síly stačí. Trochu průhlednější zvuk (myslím ne tak hutnej) než Q., ale jinak super porce klasického powerviolence, trocha grindu, občas old skůl pasáž a dva vokály, který se snažej navzájem přeřvat toho druhého a tím pádem si zničit hlasivky. Parádní mix CROSSED OUT / NESOUČÁST STROJE. Teď hned napiš Petrovi z B.I.N.D. ať ti to pošle anebo…TOHLE MUSÍŠ MÍT! Howgh. Quill & Y.S.Rec.: #103 Forutesu Yoshiwara, 3-19-8 Nishinippori, Arakawa, Tokyo, 116-0013, Japan / kb@gray.plala.or.jp * G.B.JR & N.T.Rec.: Mike Bidegain, B.P. 13, Bidache, 645 20, France / ninjatuningfxcx@yahoo.es / agrafistolagem@hotmail.com * B.I.N.D.Rec.: Petr Švancara, Nám.O.Blažka 75, Březová nad Svitavou, 569 02 / bindrec@seznam.cz >ŠA + SY<

RED INSECT / NĚMÁ BARIKÁDA ´04 split 7ep (Papagájův Hlasatel Rec. & ABC Rec. & Nolens Volens Rec. & Všeobecná pochabosť Rec. & ACV Rec. & Emergency Rec. & Rage dis Rec. & Kamčův D.I.Y. Swět Rec.)
Nejpomalejší z nejpomalejších mi poslal jako dárek toto splitko, na který jsem se chystal pěkně dlouho. Takže už je to konečně venku. Je to benefit pro Anarchist Black Cross. Proto je uvnitř několik článků o co gou a pár konkrétních případů. Hlavní obal i booklet je pěkně zpracován od obou kapel. Sice je to zpřeházené, ale stačí prohodit stránky a je to. RED INSECT zde mají tři songy punk as fuck. Šlape to jak dobře seřízený hodinky. Má to grády, ani na chvilinku zde nenarazíte na slabou chvilku. Zvuk to má taky parádní. Hm, taky jsem se dozvěděl z obalu, že mají jiného kytaristu. N.B. zde má taky tři kousky a opět je to nekompromisní náhul bez slabé chvilky. Dva střídající se vokály, nasazené rychlé tempu se občas vystřídá pomalejší pasáží s mluveným slovem, ale jinak to pořád šlape!!! R.I.: Jirka Hájek, V Jamce 2380, Rakovník, 269 01 / punk.red.insect@seznam.cz * N.B.: hondza.nemabarikada@seznam.cz / a.komunikace@seznam.cz * ABC Rec.: Jiří "Matěj" Matějka, Kunvald , 561 81 / jiri.414@post.cz * N.V.Rec.: Nolens.Volens@seznam.cz * V.P.Rec.: Ján Škriab, Beloveža 259, Hažlín, 086 14, Slovakia * ACV Rec.: R.Pátek, P.O.BOX 40, Litvínov 1, 436 01 / acv.litvinovsko@seznam.cz * E.Rec.: Chvalova 8, Praha 3, 130 00 / http://listen.to/emergency * R.D.Rec.: Jan Kovář, P.O.BOX 18, Chrastava, 463 31 / distro@ragedis.net * K.D.I.Y.S.Rec.: Kamča Toman, Kunvald 255, 561 81 / tel.: 420 737 378 151 >ŠA<

GLOBAL HARDCORE NOISE ´04 comp. double 7ep (Cities in Dust Rec.)
No, 300ks edice (většinou rozdaná mezi kapely), ale sehnat ji až tak velkej problém nebyl. Spíše náhoda, ale hlavně pídit se a pídit. Ještě jednou díky patří Maxíkům. Strana A: S.Y.I.H. a téměř nerozpoznatelný cover Ausgebombt od SODOM s klasickým vňitřňákem. DIVORCE slušnej fast náklep. BOXED IN říznější vypalovačka a IN THE WAKE OF THE PLAGUE zahulenější a hc zahraný SLAYER. Dokonce na obalu tu je klasika hřeby, triko SLAYER, atd. Kdo ví, třeba to je skutečně origoš fotka, haha. Strana B: AUDIO KOLLAPS a jejich thrash metal se zahulenějším vokálem a death metalovými prvky. DEZINFEKCE zde má song Hajzl a jde o nejlepší song, který kdy DEZINFEKCE natočila. Skvělý!!! Kdyb to mělo zvuk z nového LP, tak to musí odrovnat každýho!!! INEPSY mě naprosto šokovali. Tohle je MOTORHEAD!!! Se vším všudy!!! Bez komentáře... nééé, je to naprosto geniální!!! Strana C: EARTH TODAY tu mají asi nejklidnější song hozený spíše do crustu. GEORGE HARRISON tu mají dva songy. Sypačka v thrash core duchu s dvěma vokály, ale jednoduše zahraný. Makedonci F.P.O. tu mají též dva náklepový songy (no druhý klidnejší zpívanej) a brzo má bejt venku split 7ep se 7 SECRETS, už se těším. Strana D: IN THE SHIT hc šmrncnutý crustem a středního tempa a nejdelší song. Poslední je AK 47 se dvěma kousky melodičtějšího hc/punku v rodném jazyku. S.Y.I.H.: Jožka Uher, Dyjová 10, Břeclav, 691 41 * Divorce: 853 Reese Street, Athens, Georgia, 306 06, USA / Sharkear@hotmail.com * B.I.: boxedinhc@yahoo.co.uk * A.K.: www.audiokollaps.de * Dezinfekce: Maxa bros., Kaliště u Lipí 7, Dubné, 373 84 / maxeek@centrum.cz / fla.ska@centrum.cz * Inepsy: inepsy@hotmail.com * E.T.: Marko Nyman, Metsakaari 16c28, Hyvinkaa, 054 60, Finland / earthtoday@luukku.com * GEORGE HARRISON: Iarantsev, P.O.BOX 32, Moscow, 129090, Russia / gxhx@fromru.com * F.P.O.: Arso Mickov 23, Skopje, 1060, Macedonia / xfpox@freemail.com.mk * I.T.S.: 35 Bryntaf, Aberfan, Merthyr Tydfil, Mid Glam, S.Wales, U.K., CF48 4PN / info@intheshitpunkrock.com * AK47: R.Fistric, V.Došena 32, Zagreb, 100 00, Croatia / klasnirat@inet.hr * C.I.D.Rec.: 548 Broderick Street, San Francisco, CA, 941 17, USA >ŠA<

AD CALENDAS GRAECAS / HOMOCONSUMENS ´04 split 7ep (Impregnate Noise Laboratories)
A.C.G. zde mají tři songy. Je z nich cítit staroba punku. Demáče HNF, tak trochu. To mám i rád. Některý pasáže jsou ale tak komplikovaný (technický), až jsou pro moje uši nechutný. A.C.G. se snaží celkem rychle odehrát všechny partie, ale není to ono. Ten zvuk je pro mě nic moc, nemastnej neslanej. Přesně tak jako ho mají Z Moc Plevele Nesoučástky. Dobrý texty, ale muzika se mi nelíbí. HOMOCONSUMENS zde mají osm kousků rychlýho hc/punku s nezbytnými zpětnými vazbami. Bohužel zvuk je opět bídnej. Mě se prostě zvuk z Moc Plevele nelíbí. Nemá to prostě ty pravý grády. Výjimka FESTA D., ten je luxusní. A to je škoda, protože HOMOCONSUMENS je fakt slušná porce masakru. Některý pasáže zní tak rychle, jako kdybyste spletly otáčky a šouply to na 45, fakt! Dobrý texty, ale některým nějak nerozumím. Standardní obal s vloženými pohlednicemi od každé kapely. Bejt lepší zvuk, tak je to asi dobrý splitko... A.C.G.: ACG, Poste Restante, Hustopeče n/B, 753 66 / huste.punx@tiscali.cz * Homoconsumens: V.Skalák, Rokytnice 407, Vsetín, 755 01 / homoconsumens@seznam.cz >ŠA<

DEZINFEKCE - Stačí najít důvod ´04 LP (Pohoda Rec.)
Tak DEZINFEKCE se dočkala velký fošny. Stylovej obal a vnitřňák od Pohody Rec. Má to super zvuk - studio Jámor. Mě se hlavně líbí kytara. Je zní cítit nabušenej lampáč. Nevím jak to jinak nazvat, prostě zvuk je parádní u všech nástrojů, ale kytara se mi líbí obzvlášť. Řvaný a celkem srozumitelný zpěv. Klasická dezinfekční muzika střídající rychlé hc pasáže s punkovějšími pomalejšími pasážemi a to vše okořeněné riffy, který nevím kam šoupnout, a ty jsou z těch lepších co se tu dá zaslechnout. Když řádně přidám na volume, je to slušnej náhul. Líbí se mi taky před písničkami to hrábnutí do strun kytary. Strana B je kapánek lepší, řekl bych ostřejší a razantnější. Texty jsou o všedních věcech nás samotných - jaký jsme... Dezinfekce: pufffy@centrum.cz * P.Rec.: P.O.BOX 28, Vodňany, 389 01 / info@pohodarecords.com / www.pohodarecords.com >ŠA<

DEAD LIKE DALLAS - A story as old as time ´04 7ep (Square of Opposition Rec.)
Tak tahle placka je už druhé vydání. První vyšlo v dubnu, v limitu 200 ks na černém vinylu s 3D obalem!!! A tento druhý pres vyšel v květnu, v limitu 300 ks na bílém vyinlu s obyčejným obalem. Je k tomu i nějaký psaní. Jeden song na první straně a dva na druhej. Poslední "Born again" je z prvního dema a tady je jako živák z Portlandu. D.L.D. hrají tak trochu podobnou muziku jako BOOKS LIE. Některý songy jsou hodně melodický a procítěný jak sviňa s tím klasickým US nádechem a již zmiňovaná "Born..." je zase šlušnej hardcore mazec řízlej IDOT SAVANT a DAYMARE nebo BOXING ELENA, ale více uřvaný a zprasený. Každopádně to není muzika jen tak pro někoho... Na letákách stojí emo violence. Dejme tomu. D.L.D. & S.O.O.Rec.: Chris Reject, 2935 Fairview st, Bethlehem, PA, 180 20, USA / http://sofo.fakeindependent.com / www.deadlikedallas.com >ŠA<

ROBOT ATTACK! - Demo no. three point zero! ´04 7ep (Square of Opposition Rec.)
Opět druhej press a opět vyšlo několik verzí jak v prvním, tak i v tomto druhém vydání. Tentokrát vlastním modrej vinyl (baby blue), ale on je téměř černej (černo modrej) a až když ho dáte proti světlu, hraje vám tu fialovo modrá barva! A těchto kusů je 125 a jsou určeny jen pro kapelu. Takže ho můžete získat darem nebo výměnou či koupí, ale v distru ho nenajdete. Taky tu mám nějaký dlouhý psaní ohledně lisování a vlastně veškerý platby za obaly, lis, barvy, atd. (že by to sem nepatřilo a omylem to tady někdo nechal?, kdo ví..., já to překládat nebudu o co vlastně gó). Mimochodem texty jsou k dostání pouze za 2 dolary ve formátu zinu na osmi stránkách nebo online. Čtyři kousky na "áčku" a jeden s instrumentálkou na "béčku". O obalech se ani nebudu zmiňovat, ale je jich opět několik a to i v 25 limity. A o čem že to je ? Komplikovaný, technický hardcore s občasnými sbory, pomalejší až středně rychlý tempo. Takový ty zvraty z emo pasáží do valivejch částí s občasnými dobrými riffy. Hlavně béčko: song jako hybridní SPAZZ. Strašně známá melodie a navíc chytlavá a do toho výplach s téměř stejným zvukem kytary jako u SPAZZ a navíc ta podoba, ale hybridní a na tento song navazuje instrumentálka (outro?) s mluveným slovem a didjerudou. Béčko jasně vede. Ale i tak se mi to nějak nepozdává, ale poslouchat se to dá. R.A.: http://robotattack.cjb.net >ŠA<

PISSED JEANS - s/t ´04 7ep (Parts Unknown Rec.)
Dva songy, Throbbing Organ a Night Minutes. Více se toho nedozvíte. Žádnej text, kontakt na kapelu, děkovačka či něco podobnýho. Jen že je to stereo, otáčky (45 fofrů), kdy to vyšlo a toť vsjo. Ze začátku se mi ty songy líbily / nelíbily. Po zhruba 10 posleších je to moje droga!!! Naprosto úžasná muzika. Velice, ale velice opatrně zacházejte s kapelami, který zde uvedu. Mix NEGATIVE APPROACH ať muzikou a nádechem hardcore, a začátky CELTIC FROST starobou / tím duchem undegroundu. Popř. REAGAN YOUTH a dalšími vykopávkami. A tohle je silně zabalený v rock´n´rollu!!! Navíc je tohle všechno jako emo řežba!!! A pořád to jede pomalu!!! Tohle snad ani nemohlo bejt letos natočený, je to staroba. Prostě super!!! Všechno tu je super!!! Měl jsem ze začátku problémy rozpoznat ty songy od sebe. Oni se totiž moc neliší. Na čas seru, ale jinak je to fakt hodně podobný. Chci slyšet více od PISSED JEANS!!! P.U.Rec.: P.O.BOX 4835, Toms River, NJ, 087 54, USA >ŠA<

ROBOT ATTACK! / HYPATIA split 7ep (Square of Opposition Rec.)
Tak tohle je opět limit a to dost těžkej, 66 ks, já mám # 35. Buď se to vztahuje na obal nebo na barvu vinylu anebo na obojí. Každopádně měl jsem i černej vinyl. Tento je zlatej a pruhlednej a obal má uvnitř zlatou výzdobu (ruka jak šroubuje žárovku). Taky tu je samolepka labelu. Opět tu je ten rozpočet na kompletní dodávku vinylu, ale zda to je na tento nevím. Podle mejch English znalostí to tipuji na prosbu, kdo by zaplatil další vydání..., ale fakt si tím nejsem jistej. R.A.! tu mají lepší matroš než na "Demo no...", ale zase ho dokurvili naprostu pro mě nechutnejma ambientníma vyhrávkama. Fakt to je hrozný! Samotný 4 songy jsou ale parádní. Něco jako hybridní SPAZZ a starý vály od NESOUČÁST STROJE. HYPATIA tu má 3 songy a je to kurva jízda a mnohem stravitelnější muzika. Tři rychlý skate / thrash hardcore songy. V rychlejších pasážích podobný trochu GATE CRASHERS, ve středně rychlých pasážích jsou sbory a tak trochu z toho cítit tvrdší Y.O.T. nebo MINOR T. Texty o GMO problematice, supermarketech a o životě... Mimochodem, pokud jsme dobře rozuměl Dave-ovi, tak hraje i DEAD LIKE DALLAS a PISSED JEANS, jinak ho asi znáte z RAMBO. Už se těším na jejich tour po Evropě někdy v půlce 2005 .Hypatia: 781 Brookside Rd Allentown, PA, 181 06, USA / http://hypatia.tk >ŠA<

HYPATIA - We move at lightning speed 7ep (Square of Opposition Rec.)
Tentokrát žádnej limit, žádná zvláštnost, snad jen obal, i když jednoduchý, tak asi nějak stříkaný. Je to takový hrubý, ale to je asi normál. Zde jsou pro změnu songy, který se pohybují někde mezi piss hc a emo nábojem. Silný sbory, gradující muzika z téměř tichoučkého popíku, vokál podobný "Atomovi" v klidných pasážích a melodie na každém kroku. Silně pozitivní emoce číší z repráků a texty o lidech ve scéně, respektive o běžných problémech, který se vyskytují i v již zmíněné punk/hc komunitě. Tenhle singl není pro rychlíky! Pouze pro mosh hárdkóristy a emíky, chichi. Takže název neberte jako že jde o fast jízdu! Každopádně když mám dobrou náladu, nebo to pořádně ohulím, tak si We move at... rád pustím. Hypatia: piratescove@minorthreat.com >ŠA<

MUSIC AGAINST THE HUMAN RACE 2 ´04 comp. LP + 7ep (Frontcore aka Arschkarte Rec.)
Na tuhle kompilačku jsem se dost těšil, ale něco mi říkalo, že to nebude ono, páč tenhle label znám. První poslech a velký zklamání. Čekal jsem spíše sypanice. No, seru na sypanice a tohle LP se mi celkem líbí. Na dvou listech tu je nějaký psaní v němčině - nerozumím. Na singlu, který je podle mého na 45 fofrů, najdete dva DJ. První Zombieflesheater tu má tři songy a druhý Amboss dva kousky. Tito DJ totálně zpatvořili punkový songy. Na těch 45 fofrů jsou dost rozeznatelný a je to ukrutnej nářez. Na 33 hlemýžďů to není nějak ono a ty origoš songy nejsou moc poznat a celý to nějak nesedí. Každopádně dobrej singlík. Na LP jsou YACOPSAE (stoffel@yacoepsae.de) s cover songem od CRUCIFIX. Nahrávka je z ´98 a byla natočená pro tribut CRUCIFIX, který nikdy nevyšel. Popík jak kráva, kterej se ztrhne v hádku a rozjede se klidnější mazec. Ta hádka tam je jen tak pro pestrost a zábavu. Na obalu to nenajdete (zapomnělo se na to), ale když se snažíte, ty informace si nějak seženete... Další AUTORITAR (P.O.BOX 550208, Berlin, 103 72, Germany / www.autoritar.com) tu jedou ukrutnej nářez, jako by to byly přehozený songy a tohle měl být YACOPSAE, haha. HUMANITAR (vulkancore@web.de) předvátí též slušnej masakr hozenej do grindcore. MAHLZEIT (JesusVonGarnett@t-online.de) tu má punk rock. Ale dá se to dobře poslouchat. LEFT JAB (Lobuschstr. 39, Hamburg, 227 65, Germany / Kontakt@LeftJab.de) hrají snad rock / metal. Každopádně je to divný. DROWN IN BLOOD (tothelast@web.de) zde mají zvuk jak severský death metal spolky. Ani muzika není daleko od death metalu. Technický, poomalejší death jako hrával na posledních albech DEATH, popř. ATHEIST. TOXIC AVENGER (toxi1@gmx.de) s hc/punk songem, u kterého bych používal míň chraplavej hlas. Jinak pohodička. SICK AND TIRED (dr_eck@web.de) a opět severský zvuk. Tentokrát je to temný, pomalý death s hc špetkou a s vokálem jako CARCASS. SPLITTERSCHISS je poslední kapela na straně A. Pokud jsem tomu rozuměl, jedná se o dost starej materiál. Je to takovej hardcore / punk pomalého střihu a jakoby to vypadlo z nějakého stroje. Béčko otvírá kapela WWK (uwe.schoepping@freenet.de) středně rychlej hardcore s punkovou příchutí a moc dobře se to poslouchá. Hlavně v refrénu je kurevsky silná a chytlavá pasáž. Líbí se mi to až moc, kupodivu. GASHEBEL (Postfach 101662, Bielepeld, 335 16, Germany / gasrecords@gmx.net) jsou lepší na 10", ale i tady je to vcelku dobrej hc/punk. BUBONIX (www.bubonix.com) je hodně melodická záležitost, s občasnými tvrdšími výpady. Zpěv je popík jak kráva. K závěru se z popíku nenápadně stane techno. PATZIG (thilo_hoffmann@web.de) je snad folk punk rcok. Melodický, pomalý a docela chytlavý. Už to mám, je to punkový country, haha. WOJCZECH (piz-vagabu@gmx.net / www.sensitivewormrile.net) zde mají slušnej song s dobrym zvukem. Jinak mě jejich emo violence grind poslední dobou nudí. RIOT OF RATS (rottenconcerts@web.de / www.riot-of-rats.de.vu) obojpohlavní vokál a punk rock klasického střihu, dobře se poslouchající. GARMETT (JesusVonGarnett@t-online.de) jediný noisecore a asi dva songy, každopádně je tu mezi nimi vážná hudba. JA UND AMEN je opět punk rock, ale rychlejšího střihu a s otřesným zvukem. THC je zkratka TOTAL HEAD CHAOS a hrají rychlejší punk/hc s něčím, co nevím jak pojmenovat, ale je to jako kdyby hráli jinou melodii od seriálu Profesionálové, ale nejsou tu trumpety a přitom to je skoro ono. ZANK (vulkancore@web.de) je rychlej hc, vzdáleně připomínající ACTIVE MINDS. INSTINCT OF SURVIVAL (crustcrusader@web.de / tothelast@web.de) zde mají prasáckej zvuk a opět podobný jako DROWN IN BLOOD (mají v tom prsty taky). Jinak nářez jak prase a jedna z nejlepších sypaček na tomto LP, bohužel s ukrutně noisy zvukem. A.Rec.: alchema@gmx.de / frontcore@gmx.de >ŠA<

SEE YOU IN HELL - Umět se prodat ´04 LP (Insane Society Rec. & Ultima Ratio Rec.)
K téhle desce jsem přistupoval opatrně a spíše vyčkával, až bude ten "správnej čas". Když nadešel, hups s ní na plotnu gramce a přepnutí na 45 stíhaček. Jelikož jsem slyšel pár skladeb u Korka, kde mě nový songy naprosto překvapily, tak jsem byl připraven... Přímočarý hardcore, už bez všech těch krkolomných / složitých pasáží, tím pádem songy nabraly na dravosti a muzika je mnohem jednodušší na poslech. Je tu cítiti kapánek starýho poctivýho thrash metalu, ale ani ne tak v muzice, jako spíše ta atmoška, ve které je to celé zabalené. Taky tu je ještě jeden atmoškovej obal, ze severu. Tyhle obaly ještě více zkvalitňují S.Y.I.H. songy. V písni "Bez tváře" je velice chytlavá pasáž, někde jsem to už slyšel, ale hlavně je super. Každá strana má po 5 kusech. Hostovali tu tři lidi, na zpěv a sóla. Deska obsahuje plakát s obrázkem z přední strany LP. S.Y.I.H.: Filip Fuchs, Grohova 39, Brno, 602 00 / orba@seznam.cz / Jožka Uher, Dyjová 10, Břeclav, 691 41 / jozkasatanpunk@quick.cz * S.Rec.: P.O.BOX 18, Nový Bydžov, 504 01 / www.insanesociety.net * U.R.Rec.: Miroslav Kokavec, Spáčilova 11, Brno - Černovice, 618 00 / ultima.ratio@seznam.cz >ŠA<

WE COME IN PEACE: MORE WORLD, LESS BANK pt.2 ´04 comp. 7ep (Blindead Prod. & Halvfabrikat Rec.)
Každá kapela tu má po jednom songu. Obal je dobrej a líbí se mi. První na téhle parádní kompilačce je PROTESTERA (Box 2072, Angered, 424 02, Sweden / protestera@hush.com) s dlouhým songem o punku a střídačkami v pomalejším punk tempu a fofrovém raw hc. ANATOMI-71 (http://go.to/anatomi-71) valí ve středně rychlém hardcore. KUOLEMA je finský zástupce na téhle švédské kompilaci a drhne tu s prasáckým zvukem fofr hardcore. Podobný japonským fofrům s nehorázně špinavým zvukem, skřípáním a zpětnejma vazbama. APOLOGIA (band@apologia.se) hraje punk/hc rychlejšího sřihu, ale s melodickou a téměř tou samou linkou. PERSONKRETS 3:1 (www.personkrets.tk) hardcore se začínající strašně známou melodií, odněkud snad z metalovývh dob, do které se naroubuje rychlý raw hardcore. ENSAM (info@riistetyt.fi) tady zpívá baba a jde o párádní punk s příchutí hc a je to hozený do jihoamerických punk/hc kapel, ale ani Finsko se nezapře. Sice delší song, ale parádní. DISKONTO zde mají cover od ANTI CIMEX a to "Anti-cimex". 365 DAGAR AV SYND (365das@hotmail.com) je bejvalej DODSDOMD a tady třistapětašedesátky drhnou rychlej raw punk/hc. Fakt parádní kompilace. B.Rec.: Box 26, Arvika, 671 21, Sweden / info@attackfanzine.net * H.Rec.: Lonnqvist, Rimsmedsvagen 36C, Kalmar, 393 52, Sweden / info@halvfabrikat.net >ŠA<

MALIGNANT TUMOUR / LYCANTHROPHY ´04 split 7ep (Insane Society Rec.)
Oh, je to venku... Obě kapely nějaký čas překopaný sestavy a stylově též nějaká ta změna. M.T. zde mají 3 skladby, ale ty jsou super. Je to rock´n ´roll jak jak sviňa zkřížený s crustem. Tak půl na půl, ale ve dvojce "Hammer and anvil" je crustu po mikronech. Jak říká Syky, nepřiznanej kover od MOTORHEAD. Taktéž to je hitovka jak bejk. Parádní materiál. LYCANTHROPHY zde vystřihnou 8 kousků a jdou z drážek... Jeden kover od LIMP WRIST, sice pomalejší záležitost, ale dobrá. Vlastní tvorba je brutální a rychlý grindcore s fastcore nábojem. Naprosto skvělý praso. Tři vokály a hlavně ženská část je pěkně uvřískaná. Pěknej obal i booklet - řekl bych, menší grafická změna, hlavně z M.T. strany. Každopádně tohle splitko bys měl/a mít. Je to jedno z těch nej... M.T.: Robert Šimek, Cujkovova 50/2727, Ostrava - Jih, 700 30 / www.insanesociety.net/malignant * Lycanthrophy: Ondra Šemrinec, Libušínská 8/15, Žďár nad Sázavou, 591 01 / ondralycanthrophy@seznam.cz * I.S.Rec.: P.O.BOX 18, Nový Bydžov, 504 01 / www.insanesociety.net >ŠA<

NO THINK - Straight to hell 7ep (HG Fact Rec.)
Tak tenhle singly jsem vykšeftoval s HG Fact a bral jsem ho naslepo. No a měl jsem dobrý tuchy. Tihle japončíci se s tím moc neserou (kdo v Japonsku jo, že?). Šestičlenné komando zde vystřihlo 6 fastcore kusovek. Texty jsou opravdu jednoduchý, až by jim i DISCHARGE záviděli jejich délku, haha. Prostě jako F.O.T.B. a nemají jen podobné texty, ale i kapánek v některých skladbách muziku. Hlavně zvuk je hodně podobný. Nejvíce je to znát v songu "Justify", pokud to je teda on. Druhý z "béčka". Dva přeřvávající vokály, fofrové sypačky (připomínají mi nějakou fastcore sebranku) střídající se s pomalejšími / melodičtějšími vyhrávkami jako u LOS CRUDOS, ale v japonském stylu zahrané. Barevnej obal, naprosto jednoduchej. Parádní singl, doporučuji. N.T.: scum.nothink@jcom.home.ne.jp * HG F.Rec.: 105 Nakano Shinbashi-m, 2-7-15 Yayoi-cho, Nakano, Tokyo, 164 - 0013, Japan / hgfact@japan.interq.or.jp >ŠA<

G.B.N. - Wild & frantic! Rock´n´roll special!!! 7ep (HG Fact Rec.)
Na tenhle vinyl jsem se těšil. Barevnej a veselej obal. Strana první obsahuje tři cover songy a to od JIMI HENDRIXe, THE SPACESHITS a THE SONICS. Strana druhá jen dva cover songy od THE DIRTYS a MOTORHEAD. Zde je napsaný jako cover song od MOTOHEAD. Popravdě, vůbec se nedá poznat, ale znalci ho asi poznají. Muzikantsky jsou skladby hodně v pohodě. Nejlepší je JIMI H. a THE SONICS. Ale každá má své kouzlo a je jen otázka času kdy si všechny zamilujete. Samozřejmě od G.B.N. nemůžeme čekat čistý zvuk, takže nakřáplý klasický Japan sound. Již název studia něco napovídá, Harshit Disgraceland. Jako hosté, zde byli přizváni Woo Young a Pirata ze smečky REALIZED. Jediný co mi zde od začátku nesedí, je zpěv. Fakt nevím proč použili ten těžce basovej skoro mluvenej vokál ve dvojce. Naštěstí to není všude a vokálů je zde více. G.B.N.: fuzzrock@gorebeyondnecropsy.com >ŠA<

AGATHOCLES - Gotcha ´04 7ep ( ? )
Velký rozevírací obal se vším co tu má být a biografie 1985 - 2004. Songy byly nahraný již v roce ´98 a ve zkušebně na 4 stopém kazeťáku, tak jako další drtivá většina AG nahrávek. Songy byly z mastrovaný. Songy byly již vydaný na split CD s COMRADES v Itálii a na 3 way split CD s COMRADES a RAVAGE v Malaysii. Tady zní songy parádně a pěkně odsejpají. Dost dobrej vinyl. AG: Dirk Cuyx, Riksingenstraat 43, Tongeren, 3700, Belgium / Roel: roel_agathocles@hotmail.com >ŠA<

AGATHOCLES / MUCUS ´04 split 7ep ( ? )
Opět ten velký rozevírací obal. A opět platí vše co o "Gotcha. Vydání je sice z ´99 a matroš vyšel na split 7ep s WORSHIP, jinak ta samá "písnička". Ale, těch singlů se podařilo zachránit jen 80ks, jelikož všechny shořely a proto se AG rozhodli vydat ty songy na tomto splitku znova. MUCUS zde slyším poprvé a jsou parádní. Grindcore jak sviňa, 9 kousků z roku 2003. Pětka je cover od UNHOLY GRAVE. Dva vokály. Zvuk je slabší, ale to nevadí. Hodně povedený splitko!!! Mucus: Wauthier Arnaud, 879, Avenue E.Mascaux, Marcinelle, 6001, Belgium / kanethebiggredmachine@msn.com >ŠA<

THE GANJA / AGATHOCLES ´04 split 7ep (?)
Takže tohle se mi moc nelíbí. AG tu mají jeden song z ´89 roku, nikde nevydaný. Dobrý praso, který se už jen tak neslyší. Jako kdyby old N.D. hrál AG song někde v kanálu, haha. Paráda. THE GANJA je spolek, ve kterém zpívá "Honzík Agáčů". Vůbec, ale vůbec se mi nelíbí basa, která je nad celou nahrávkou a totálně ji tím domrdala. Jinak muzika je v pohodě. Sice pomalejší, ale ok. Hošánci se tu snaží hrát v duchu starých japan legend. Jak se jim to povedlo nevím, nejsem znalec. Každopádně zvukem to sedí na 100%. Zpětná vazby též... A songy v japonštině jsou nezbytností. Mají tu 3 kousky na "áčku" a dva na "béčku". >ŠA<

SICK TERROR - Vida mediocre ´04 7ep (Undislessed Rec.)
Jo, tak tenhle zelenej kotouček (limit 100ks) je fakt nářez. SICK TERROR se s tím vůbec neserou a drhnou rychlý hardcore od začátku do konce. Není to fastcore jízda, ale pořádnej masakr to je. Portugalsky řvaný texty, s anglickými překlady. Je tu 9 záseků. Z toho cover od HERESY, RIISTETYT a ještě jeden, ale ten je možná taky od RIISTETYT. A nutno říci, že se povedly! Dobrá prácička. S.T.: a/c Fábio do Valle, Box 155, Diadema, SP, CEP 09910 - 970, Brazil / sickterror@hotmail.com * U.Rec.: BP 515, Bordeaux Cedex, 330 01, France / undislessed@voila.fr >ŠA<

SEKEC MAZEC vol.3. comp. 7"EP (kolaborace 9 labelů)
Ti co se snad lekli, že jim unikla dvojka… klídek, tohle je dvojka jen se spletlo číslo na obale. Čekání na novej sekec mazec bylo dlouhý, ale opravdu se vyplatilo. První na to jdou LYCANTROPHY a je to mazec jako vždy. Ti co je neznají (a při počtu jejich vydanejch věcí jich moc nebude) je to fakt krutě rychlej grindcore se dvěma přeřvávajícíma se vokálama. SPACE TO BEIGN aneb NIHIL FASTERS (hehe) rychlej hardcore s klepačkovejma a mosh pasážema a k tomu ječivej zpěv a fakt dobrý texty. Tohle je jejich druhej zápis na kompilačce a snad brzy už jim konečně vyjde split 7"EP s TASTE OF FLESH. NESOUČÁST STROJE parádní rozjetej mazec a dva překřikující se vokály. Nejčastěji jsou označováni jako power violence, já bych řek´, že hrajou jednoduše a ůderně… a rychle kurwa! (hehe). SEE YOU IN HELL aneb RADEGAST revival. Nejdřív Jonštovo vyznání a už to jede "Pověz žes tam nebyl / Vlajka" excelentní návrat o 15 let v čase zpět s vynikajícím zvukem. Opravdu skvělá poklona české hardcore klasice. A to nejlepší nakonec? Po optimistickém intru to rozbalí moshfast commando alias LAHAR. Píšou o nich že hrajou v duchu CHARLES BRONSON / HELLNATION, ale na rovinu TOHLE JE LEPŠÍ! (Už se těším jak mi vynadaj, jak Lazaři tak všichni ortodoxní fandové dvou zmíněnejch veličin). Vysoceoktanovej fastcore s maximálním nasazením a nejlepším zvukem tady (alespoň pro mě). Tahle deska tě převálcuje! A o to právě jde! AD ABSURDUM Rec.: Zdeněk Štebeták, Seifertova 73, 130 00 Praha 3 / steby@hotmail.com * ANTIGRAVITATION Rec. & NESOUČÁST STROJE: Statek Ůjezd 10, 267 61, Cerhovice / xsalenao@seznam.cz * BEER IS NOT DRINK Rec.: Petr Švancara, Náměstí O.Blažka 75, Březová n/Svitavou, 569 02 / bindrec@seznam.cz * CABARET VOLTAIRE Rec.: Roman Pátek, P.O.Box 40, 436 01 Litvínov / acv.litvinovsko@seznam.cz * DRUGS KILL YOUR MIND Rec.: Pepa Přikryl, Masarykovo nám.17, Boskovice, 680 01 / doomsday@centrum.cz / www.chewing-gum.cz/dkym * HUMAN MEAT FOR SALE Rec.: Dušan Ozaňák, Zborov n/Bystricou 455, 023 03, Slovensko / ozon99@hotmail.cz * OUT OF CONTROL Rec. & LYCANTROPHY: Ondřej Šemrinec, Libušínská 8/15, 591 01, Žďár n/Sázavou / ondra.lycantrophy@seznam.cz / www.lycantrophy.cz * SLOW MOTION ENSLAVEMENT Rec.: KarelUrbánek, Bellava 6, Brno, 623 00 * SVĚTLO A TEPLO Rec.: Vojta Koryta, Místecká 453, Praha 9 - Letňany, 199 00 * SPACE TO BEIGN: spacetobeign@seznam.cz / www.spacetobeign.wz.cz * SEE YOU IN HELL: Filip Fuchs, Grohova 39, 602 00, Brno / orba@seznam.cz / www.seeyouinhell.cz * LAHAR: lahar@email.cz >SY<

SCHIFOSI - Ill winds from outopia ´04 LP (Broken Rain Rec. & Endless Blockheads Rec. & Appliances and Cars Rec. & Schifosi)
Asi první album téhle v Čechách né moc známé australské kapely. Obal s temným motivem a i název alba to jsou myslím docela jasný atributy v současnosti tak populárního stylu Portlandských kapel. Zní to jako SEVERED HEAD OF STATE s hutností TRAGEDY. Deset válů se sakra dobrým zvukem, celou desku nahráli a smíchly jen za 26 hodin, jo a vokál kterej obstarává Kate, tak to je jak rozzuřená medvědice… trochu mi připomněla Sabinu z HOLY MOSES. Pro fandy AMEBIX a podobných depresáren…:. Schifosi: P.O.BOX 242, Northcote, 3070, Victoria, Australia / www.schifosi.nomasters.org * B.R.Rec.: P.O.BOX 244, Northcote, 3070, Victoria, Australia / broken_rain_records@yahoo.com.au * E.B.Rec.: P.O.BOX 3023, South Brisbane, BC, Queensland, 4101, Australia / www.endlessblockades.live.com.au * A.A.C.Rec.: P.O.BOX 430, Newtonn, NSW, 2042, Australia / appliancesandcars@hotmail.com >SY<

SODOMIZED BY MARCIA BRADY - s/t ´04 7"EP (Buritto Rec.)
Máte rádi nové verze starých pecek? Ok tak tahle deska je přesně pro vás! S.B.M.B. je nevím jestli projekt nebo regulérní kapela, ale na svůj debutní (?) singl narvali sedm převzatej songů. A protože jsou z Floridy, tak si vybrali jen kapely z téhle oblasti a jejich vály zahráli ve svém pojetí hardcore (takovej jako styl z kraje 80.let) a s vlastníma textama, tedy kromě jediného vlastního songu "Dcery J.Bushe nemají disciplínu". Konkrétně to "odsrali" HATED YOUTH, ROACH MOTEL, NO FRAUD, FLAMING MIDGET, CHICKENHEAD, TOUGHSKINS a DEATH, který bych mezi těma hardcorama nečekal, jsou samozřejmě super (jak jinak, vál z první desky). Jo zkoverovanej je i zadní obal (haha) tentokrát od TERVEET KADET a abych nezapomněl deska vychází na šedém vinylu. >SY<

FUCKED UP! - Baiting the public ´04 7"EP (Deranged Rec.)
Druhé (no vlastně už třetí ,už mám i první singl "No pasaran") ípko od F.U. v mých drápech. Opět po jedné skladbě z každé strany a znovu parádní porce HC/punku ´82 s vlivem NEGATIVE APPROACH (jo píšu o N.A. dost často…, ale já za to nemůžu, že stejně jako já je maj v oblibě i kopice lidí z recenzovaných kapel) a možná trochu DEAD KENNEDYS. Výbornej zvuk už beru skoro automaticky a i parádní ohulenou hodně punk čistou bassu. V rozhovoru v MRR mluvily o novém sólo singlu (už je venku) split epku s HAYMAKER a samostatném LP… jdu to shánět! A tobě to radím taky : hehe. D.Rec.: poBox 543, Station P, Toronto, Canada >SY<

MONSTER X / CAPITALIST CASUALTIES ´04 split 7"EP (Hater of God Rec.)
Podle keců týpka u distra (New! Rare! Super!) to vypadalo skoro na nové věci, což je blbost, když obě kapely jsou pár let po smrti. Pak jsem se někde dočet´, že je to snad reedice splitka, které původně vyšlo někdy v ´99 na flexi… to už zní reálnějc. Takže dvě US hardcore klasiky. První si vždycky pouštím "ikska", ok brutální sXe grind/HC jak prase. Na těch 4 - 5 singlech co mám (bohužel jen dva na asfaltu) mě vždycky trochu mrzelo, že kytara je oproti rytmice a brutal skoro death metalovému zpěvu dost čistá a vysoko prostě hodně opravdu "hardcore". Tak teď už ne! Buď podladily, nebo při finálním mixu ji nějak zhutnily… to je fuck! Teď je brutal jako zbytek. Tři skvělé songy plus hrané outro = pro mě nej nahrávka od MONSTER X. "Kapitalisti" tady maj tři rychlé vály (ostatně jako vždy), i když né tak rychlé jako na posledním "Subdivisions.." LP. Ale je to fajn, jo a ta pomalá pasáž uprostřed ála SPAZZ…krása. H.O.G.Rec.: poBox 666, Troy, New York, 12181 - 666, USA >SY<

LIFE SET STRUGGLE - ´04 ? s/t 7"EP (625 Thrash Rec.)
Skejtujcí smrťáci na obale + vydáno na šestdvapět…j, á myslím, že to je vcelku jasné. Hned jak začnou hrát, tak tě praští přes uši zvuk nařvanej jak svině! Rychlé jednoduché bicí, klasická čistá bassa, vyhulená kytara a spíš nahlas mluvenej než křičenej zpěv. Další kapela "skate ´86" vlny…, ale mě se to líbí. Osm vlastních věcí, oranžovej průhlednej vinyl, jo a jsou to amíci. L.S.S.: 4627 Gilhouse, Toledo, OH, 436 23, USA / lifesetsk8core@yahoo.com * 625 T.Rec.: P.O.Box 423413, San Francisco, CA, 94142 - 3413, USA / www.625thrash.com >SY<

SOCAL THRASH DEMOLITION ´04 comp.7"EP (625 Thrash Rec.)
Už pátej díl Maxovi série Barbaric thrash, ale nevím co znamená zkratka SoCal (Jižní Kalifornie? Toje fuck). První na to jdou LOW THREAT PROFILE = fastcore jako řemen! OUT OF VOGUE rychlej hardcore, uječenej zpěv, docela dlouhej song, kytarový sólo. FIND HIM AND KILL HIM - fastcore masakr s občas pomalejší pasáží. YOUTH RIOT ty wole NEGATIVE APPROACH revival, totální kopírka = super! BURN YOUR BRIDGES rychlej hardcore s thrash nazvučenou kytarou. HIT ME BACK rychlej old school s šíleným ječákem. HARRY BALZAGNA AND THE TEENIE WEENIES old school HC/Punk, pohodička. APATHETIC YOUTH Bomba! Fastcore nakládačka, dva vlastní vály plus cover od DESPISE YOU to všechno asi za minutu patnáct. Pro mě skvělej objev…. Kurwa, škoda že jsem neměl prachy i na šestej díl! HIT ME BACK: xhitmebackx@hotmail.com * FIND HIM AND KILL HIM: Dan, P.O.Box 126434, San Diego, CA, 921 12, USA / spencedge@hotmail.com * OUT OF VOGUE: outofvogue@hotmail.com * APATHETIC YOUTH: aywhc@yahoo.com * HARRY BALZAGNA AND THE TEENIE WEENIES: harrybalzagna@hotmail.com * BURN YOUR BRIDGES: P.O.Box 6911, Burbank, CA, 915 10, USA * YOUTH RIOT: clampdow@hotmail.com * 625 T.Rec.: P.O.Box 423413, San Francisco, CA, 94142 - 3413, USA / www.625thrash.com >SY<

MACHINE GUN ROMANTICS - s/t ´04 7"EP (625 Thrash Rec.)
Ten mafián (na obale) s maskou a THOMSONem 1928 v rukou je dobrej, nechtěl bych mu přijít pod ruku… to by byla romantika (hehe). Když jsem si to nějakou dobu pouštěl tak jsem dospěl k názoru, že to není tak "obyčejný" jak se mi to původně zdálo anebo mě to prostě baví víc než z počátku? Ok, TEXAS HC aneb fastcore se spoustou zpomalovacích a středně rychlých pasáží a jeden song (třetí na áčku) to je čistý emo - violence. V obsazení chybí bassa, ale i ve třech to je slušná palba a vokál kvílí od ječáků až k bručounům. Poslední jedenáctej vál mi strašně něco připomíná, možná to je i cover, ale nevím (nemůžu znát vše že…), ale nikde nic napsané není, nejprve rozjezd ála LACK OF INTEREST a konec v duchu ´88 sXe Hc vokálů. Max opět našel dobrou a hlavně totálně neznámou kapelu. M.G.R.: www.geocities.com/toomanydead/machinegunromantics.html >SY<

LOS CRUDOS / MK ULTRA ´04 split 7"EP (Lengue Armada Rec.)
Další dvě hodně známý (a v případě L.C. určitě u MK U. si tím nejsem jistej) US kapely na společném posmrtném splitu. MK U. tři vály, ultrarychlej hardcore s hutným brutal zvukem (trochu jako INFEST…) sekanou kytarou a slušně přidušeným ukřičeným zpěvákem. Slyším je na tomhle singlu poprvé (snad někde na kompilačce, ale to si nepamatuju…hehe) a je to fajn. L.C. čtyři kousky… co dodat vlajková loď Chicágské Latino HC scény (i MK U. jsou z Chicaga), která už spoustu let nehraje a tohle jsou poslední nevydané vály. Rychlej HC/Punk mazec a naprosto parádní křik Martina (jinak taky "šéfa" LENGUE ARMADA Rec., zpěváka LIMPWRIST = geniální rychlej old school HC a bubeníka STRAGATELO) a samozřejmě skvělý melodie. Tuhle kapelu jsem nikdy neviděl živě a vždycky, když je slyším z desky nebo vidím na videu, tak mě to dost sere… skvělé! MK U.: ctasucks@hotmail.com >SY<

DAS OATH - s/t ´04 LP (Dim Dak Rec.)
Druhé album tohodle TransAtlantic Thrash Terroru se samými ex v sestavě. Tahle deska je alespoň doufám tour press (hezkej ručně malovanej titulní motiv), protože jestli to je oficiální verze, tak ten 83 kusovej limit nechápu (ale co se rozčiluju… já mám 68-čku hehe). Ok musel jsem si pustit starší 10" a 7", abych se ujistil, že tohle se mi zdá o dost lepší než ty starší věci. A skutečně tohle je furt rychlej HCthrash, ale teď se mi zdá se silným nádechem staré školy HC (to je ta pozitivní změna … no i když podobně zněj i na singlu, ale seru nato, tohle je prostě lepší než starší věci). Zvuk je parádní, všechno je slyšet tak jak má… zato na koncertě, kde jsem si to koupil to byl spíš chaos, trochu koule hluku a zpěv dost v prdeli, ale super 110% energie sálala z členů, prostě akce. Po patnácti rozbuškách musíš přehodit přenosku na jiné drážky a jestě si poslechneš skoro instrumentálku co hráli živě jako intro. Výborná placka. Jo a ty ex… CHARLES BRONSON, DEVOID OF FAITH, MONSTER X, MAINSTRIKE, OIL. D.O.: www.das-oath.com Oficiální LP? A určitě CD vyšlo na Coalition Rec.: Newtonstraat 212, 2562, KW Den Haag, Netherlands / www.coalition-records.com >SY<

IDIOT SAVANT / WHOS MY SAVIOUR ´03 split LP (Samuel rec. & Korek Rec. & Wifagena Rec.)
Parádní obal i vnitřňák, na kterém je nejgeniálnější Korkovo logo (holt Korek s Gisboyem jsou machři), parádní vinyl a parádní muzika. Jsem ale trochu zklamán zvukem. Obě kapely by si zasloužily lepší zvuk. Mnohem víc by pak vyzněla síla, která z obou kapel sice sálá i s horším zvukem, ale já si dokážu představit lepší zvuk a to pak je maximální masakr. Hardcore, který se valí temnými uličkami na dva vokály (ženský - Maren a mužský - Rohnny). Vokály dělají alespoň 40% I.S. tím, čím jsou. Ty hlasy jsou prostě božský!!! Tolik poloh…, to skloubení… Muzika dost ponurá a zdlouhavě gradující do maximálního šílenství tě musí zmasakrovat. W.M.S. je kapela složená ze samých známých tváří. Andy z WOJCZECH, Rui z ABUSO SONORO a Stefan z ENTRAILS M. Opět dva vokály, nyní ne tak geniální, středně rychlý hardcore až do fastcore pádící muzika, snad s metalovým nádechem, ale každopádně jde o zvláštní sound. Melodické linky tu jsou hodně zastoupeny a do toho dravý a uřvaný hardcore. Obě kapely mají své kouzlo, které se mi vrylo už dávno do hlavy. Na živo je to ukrutná bouře!!! Do slova a do písmene. I.S.& W.Rec.: Landstr. 13, Rietschen, 029 56, Hermany / wifagena@freenet.de * W.M.S.: Andre - chemenez@yahoo.de / Slim Hazy - lilleskutt@entrailsmassacre.com * S.Rec.: Honza, P.O.BOX 263, Písek, 397 01 / samuel.records@email.cz * Korek Rec.: Burketova 112, Písek, 397 01 / xkorekx@seznam.cz >ŠA<

SIN APOYO / LOS DOLARES ´03 split 7ep (Sedicion Acrata Discos Rec. & Insur Gente & Noseke Rec. & Deskontento Prod. & Depraved and Devilish)
Exotické splitko na labelu Johnnyho z APATIA NO (Noseke Rec). SIN APOYO se třemi kousky výborného crust/punku. Latinská muzika je prostě kurevsky živá stále. S.A. jsou kapelou, která to stále hrne bez větších serepetiček. Jako HARUM, ty nasadí a nepovolí tomu ani boha. Texty o globalizaci, Pinochetově vládě… Zvukově kapánek slabší, ale téhle Chilské partičce to odpouštím, hihi. Drážky na druhé straně okupuje se dvěmi songy LOS DOLARES z Venezuely. Klasický punk rock s klasickým punkovým vokálem. Na pógo jak vyšitý. Mírně nakřáplá kytara, čistý zpěv, pomalejší umta-umta bubny a čistá basová linka. Samozřejmě španělsky zpívaný songy, takže je aspoň oživení. Opět texty dost radikální, jeden například o kamarádství ve scéně. Výborné splitko a to i přes to, že punk ala LOS DOLARES nemusím. S.A.S.A.D.Rec.: Casillia 9931, Correo 21 Santiago, Chile / sinapoyo@hotmail.com / rebeldwoman@hotmail.com * L.D. & D.Prod.: Juan Miguel Pardo, Apdo Postal 69398, Altamira 1062, Caracas, Venezuela / losdolares@hotmail.com * I.G.: Esteban Sierra, 91, rue Montesquieu, Lyon, 690 07, France / inkoherente@voila.fr * N.Rec.: Johnny Castro, A.P.64670, Z.P. 1064-A, Caracas, venezuela / apatia_no@hotmail.com / apatia_no@gmx.net * D. & D.: Ingo Rohrer, Belfortstr. 26, Freiburg, 790 98, Germany / punkdeluxe@gmx.de >ŠA<

AGATHOCLES / LES BAUDOUINS MORTS ´03 split 7ep
Dva songy od AG. Naprosto úchvatné dílo. Klasický AG songy, ale akusticky. Pomalý, ale dobrý. L.B.M. jsou taky z Belgie. Tentokrát jde o anarcho folk punk v moderním hávu. Výborný dva songy a to se mi dokonce líbí i "100 Pagina´s". To je popík jak kráva, začíná to jak jeden vál od Olympiku. Pak mluvený slovo, vybrnkávání, který vygraduje do nasranosti. A první song "Adminicastratie" je hozen do soundu, který dříve používal Tarantino ve svejch úchylnejch filmech. Zazní i saxofon. Fakt parádní muzika, ale nic pro fastery, apod. AG: Dirk Cuyx, Riksingenstraat 43, Tongeren, 3700, Belgium / Roel: roel_agathocles@hotmail.com / jan Frederickx, Asberg 8, Mol, 2400, Belgium >ŠA<

Recenzenti: ŠA=Šakal SY=Syky

[ Top ]