\n'); focus(); } } // -->

<<< zpět

   


Noise master zine no.16

6 MAS rozhovor
IDIOTS PARADE rozhovor
SOLIDARIDAD D.I.Y. rozhovor
DESARME rozhovor
INCONTROLLADOS rozhovor
recenze CDs
recenze tiskovin
recenze kazet
recenze vinylů
D-COMPOSE biografie
DERANGED INSANE biografie
WAR OF DESTRUCTION biografie*****************************************************************************************************


6 MAS

S touto partičkou jsem chtěl "hodit řeč" už po vystoupení na prvním ročníku "Play fast or...", ale nějak mi to nevyšlo. Na druhém ročníku, mimochodem skvělého festu, jsem obdržel promo CD-r a když jsem se dostal k poslechu, byl jsem velice mile překvapen. Hodně dobrá muzika s výborným nasazením, takže nebylo co řešit a tady je výsledek. Původně na otázky měl odpovídat každý za sebe, ale skončilo to pouze u jednoho člena, Peti, zpěváka.

1. Čau, hned na začátek se vrhneme na Vaše poslední skvělý dílo. Pro mě je to opravdu veliké překvapení a posun od předešlých songů. Je i pro Vás velký rozdíl mezi tímto promem a staršími songy ? Jak byste vy sami nazvali to co hrajete ?
Čau Šakale, v prvé řadě dík, žes našel místo ve svým zinu pro naši partičku. Naše promo z letošního roku je první studiovou nahrávkou, kterou jsme udělali. Do teď jsme měli jen pár songů nahraných na zkušebně. Proto bych nemluvil o nějakých starších a novějších skladbách, spíše jsme konečně dosáhli aspoň o trochu víc kvalitního zvuku než dříve. Songy jsme vybrali zcela náhodně a zbytek skladeb, což je dalších osm (na promo 2005 jich je 6), chceme během podzimu nahrát taky. Náš styl neumím přesně nazvat, ale nejvíc se nám líbilo, jak ho nazval Bilos - HELLCRUST!!!!
2. Nemůžu si pomoct, ale Váš mix crustu a grindu je excelentní. Navíc to má hodně silnou dávku hc. Zvukově mi to připomíná US kapely. Ale taky mi to kapánek připomíná nějakou starodávnou českou chaosální partičku. Je velice málo kapel, který dokážou tohle zkombinovat do takovýto kvality.
Díky moc za tvou chválu, nevím jestli si ji opravdu zasloužíme. Naše muzika vychází s toho, čím jsme ovlivněni, co posloucháme (viz otázka č.9), ale zároveň musím říct, že neděláme muziku, aby byla podobná té nebo jiné kapele, spíš tak jak to cítíme my a hlavně tak, aby nás to bavilo, protože to je ten důvod, proč seskupení 6MAS vzniklo. Abychom se měli čím bavit.
3. Kdo je hlavním tahounem při skládání songů a přistupujete na kompromisy při skládání nebo hrajete to co kdo přinese ? A kdo je zapojen do textů ?
Tak hlavním tahounem je určitě kytarista Mirda, který udělal 98% kytarových riffů. Pak to na zkušebně zkonzultujem, systémem tři kola, po třech minutách, vyhrává první K.O., vybereme ten nejlepší názor a tak to pak vykutíme do konečné podoby. Texty jsou ze čtyř pětin má práce a jsou převážně česky, ale i anglicky a německy.
4. Nemám texty, ale už na předešlých skladbách bylo znát dobrý zpracování textů a že je na ně kladen velký důraz. Nejsem si jist jestli jste měly zpěvy v češtině už dříve, ale tady jsou a tak trochu jim je rozumět. Můžete říci o čem jsou tyto texty ? Který máte nejraději a proč ?
Jak jsem říkal v předchozí otázce, texty jsou hodně v češtině. Nevím jestli na ně klademe zas až tak velký důraz, ale je jasné, že chceme svým hraním i něco sdělit. Zabývají se klasickými problémy této planety, ale chceme to brát tak trochu z nadhledu, nebýt úplně politicky agresivní, spíš říkáme, co se nám nelíbí, ale zároveň to trochu i zlehčujeme. Pokud ti mohu rozebrat texty na tomto promu, tak první skladba "Slepá víra" je o tupých ovcích řízených náboženskými idejemi, další "Liebe Heidi" je o východoněmecké koulařce, která tak dlouho dopovala hormonálními přípravky, až se stala mužem (proto je v němčině). Třetí song "Hračky" podává zlehčený pohled na válku v Iráku a politiku USA, kterou představujeme jako hru pana Bushe, který sedí na pískovišti a v písku si posouvá se svými vojáky (pro něj pouze hračkami), čtverka "Kopřivy" je o systému, který pálí jako kopřiva, což zesměšňuje pohled na byrokratickou společnost, ve které je vše řízeno úředníky a jejich lejstry. Text k páté skladbě "Prázdniny v supermarketu" je náš nejoblíbenější a je o lidech, kteří dokáží strávit nakupováním ve všech možných hyper-super-marketech celý den i se svými dětmi, místo toho, aby nechali své potomky proběhnout třeba v přírodě, no a poslední "Můj psycholog…" je taková parodie na můj text, který jsem napsal v 16-ti letech a je o absurditě lidského chování.
5. Peťo, zde máš jinou polohu hlasu. Tak trochu mi připomínáš zpěv LACK OF INTEREST. Byl to záměr nebo už máš vypracovanou polohu hlasu, která ti vyhovuje nejlépe ?
Abych pravdu řekl tak nevím, co mám odpovědět. Asi je to jak říkáš, mám už vypracovanou nějakou polohu hlasu a ta mi vyhovuje, ale pořád mě baví s tím hlasem nějak pracovat a zkoušet nové a nové polohy (ehm…jako hlasu). Každopádně typický ksicht dává naší muzice druhý vokál, který obstarává basák Detlef, bez kterého by ani ten můj hlas nevyzněl tak dobře.
6. Na tomto promo CD-r je 6 songů. Jsou to všechny co jste teď natočili nebo jich máte více ? Jsou tyto songy určeny na konkrétní materiál, splitka, CD, vinyly, atd. Nebo to zůstane jako promo CD-r ? Doslechl jsem se o split kazetě s týpky MOČOVÝ KHAMENI.
Máš velmi správné informace, jak jsem psal výše, songů máme víc (živě hrajeme 30-40 minut, podle toho jak moc do toho kecáme a jak moc před tím pijeme) a chceme je ještě do konce roku nahrát. Tento materiál opravdu vyjde jako split kazeta s Močový Khameni u Project recs., což je label Lojzy Šerýho - bubeníka z Depresy Mouse (zdravím ogaři!!!)
7. Zvuk, tak ten je skvělej. Není to sice nějaká čistota, ale je to prdel nakopávající a to je fakt skvělý. Masakrující - fakt. Šli jste do studia s konkrétním zvukem, nebo až ve studiu jste ho vyšperkovali do této podoby ?
Tak, co se týče zvuku tak s tím moc spokojeni nejsme, pořád je co zlepšovat a na našem dalším počinu by to mělo být znát. Nepodařilo se nám do té nahrávky dostat tu energii, kterou uslyšíš při našich živých vystoupeních. Jak mi říkáme, "furt to nemá ty správný kule", ale to se určitě ještě zlepší.
8. Z jakého filmu pochází ty úryvky mezi songy a proč jste zrovna vybrali tyto kousky ?
Jo tak ty dva úryvky nejsou z filmu, ale ze slovenské rozhlasové hry o nadějné sportovkyni, a zachycuje scénu, kdy se jí trenér snaží přemluvit k dopingu. Proto je začleněna do songu "Liebe Heidi". Jsme velkými fanoušky rozhlasových her a když míříme autem někam na koncert tak kombinujeme hudbu s těmito hrami. Je neuvěřitelné, jak reálné dokážou tyto pořady být. Fanouškům můžeme slíbit, že máme v rukávu ještě lepší část již zmíněné slovenské hry, a že si ji nenecháme jen pro sebe. Těšte se, to jste ještě neslyšeli!!!
9. Tipnul bych členy 6 MAS na rozdílný tipy. Co posloucháte nejraději za muziky a jaký jsou Vaše vzory ?
Tak na tuhle otázku měl původně odpovědět každý sám, ale nakonec to kluci nechali na mě. Za sebe říkám, že vzory žádné nemám a v muzice mám hodně velkej záběr od metalu, přes crust, punk, noise, grind až k pohodovkám typu Björk. Mezi moje nejoblíbenější kapely určitě patří IRON MAIDEN, DEATH, SKIT SYSTEM, TO WHAT END?, BIRDFLESH, ROTTEN SOUND, CEREBRAL TURBULENCY, GUT, ROT a tuna dalších včetně blackových DIMMU BORGIR. Detlef je víc odkojenej na starým punku a taky dost žere našlapanej crust nebo power violence, Kameň je stará metla, takže NAPALM DEATH, REGURGITATE, CARCASS, KREATOR, ale i crust a agresivní punk, no a Mirda valí na všem možným od HC přes crust až po grind-noise. Navíc nepohrdne kvalitním jazzem.
10. Máte někdo další kapely, popř. děláte někdo zin či něco podobnýho?
Jo máme, Kameň válí v CARNAL DIAFRAGMA a někdy vypomáhá v Detlefově projektu JESUS CRUST, já píšu do Antitrend zinu a občas nějakou tu recenzi napíše i Mirda (Antitrend) a Kameň (Buryzone). Mimo to, já i Kameň děláme koncerty.
11. Peťo, ty jezdíš na noise fest do Ljubljaně. Co tě na tomto festivalu baví nejvíce, muzika, lidi, atmosféra nebo samotný cestování do Slovinska a země jako taková ?
Tak na Noise festu jsem byl zatím dvakrát. Dostal jsem se tam díky všudypřítomné postavičce pana Vejvody (zdravím soudruhu!!). Když jsem tam jel loni poprvé nevěděl jsem, co mám čekat, ale atmosféra festivalu mě natolik učarovala, že jsem si to letos nemohl nechat ujít a vytvořil jsem další posádku vozidla společně s Mirdou, Fedorem (bicman ŠKODA 120) a Babušem, šíleným to maniakem ze Slovenska. Takže letos tam bylo 9 českých fandů, což při celkovém počtu diváků (asi 70 lidí denně) tvořilo velkou část obecenstva. Tohle se nedá popsat, to se musí zažít. Přátelští lidé z celého světa, hektolitry piva a neuvěřitelně pohostinní pořadatelé plus dva dny plné hluku - to je Noise fest.
12. Když už jsme u toho cestování. Jste fandové do cestování, ať už po Čechách nebo v cizině ? Kam byste se chtěli mrknout a kam určitě ne ?
Za sebe můžu říct, že jsem velký fanda cestování, kdybych měl hodně peněz, podíval bych se všude po světě. Mým snem je Jižní Amerika a Island, a pokud mohu něco doporučit tak Norsko - nádherná příroda, která nemá v Evropě konkurenci. Mirda si hodně ujíždí na Tibetu, kam se určitě jednou podívá.
13. Zpět k muzice. Poslední dobou jste začali dost často hrát koncerty, ale většinou jen v Ostravě nebo okolí. Ty ale Peťo nejsi z Ostravy jako zbytek 6 MAS, že ? Jak jste se vůbec dali dohromady ? U Kameňa mě nic nepřekvapí, haha.
Tak tohle zajímá úplně každého, protože, když uvádím naše songy, lidi slyší, že nemám "typicky ostravsky přizvuk", protože "su z Brna". Já, i kytarista Mirda, který pochází z vesnice nedaleko Brna, jsme v Ostravě na Vysoké škole báňské, kde studoval i náš basák, který je s Třince. Dohromady jsme se dali tak, že jsme s Kameňem tak dlouho pili v hospodě, až jsme se propili ke kapele.
14. Jak jste byli spokojeni s letošním Obscene Extreme festem a Play fast... festem ? Já byl spokojen, až na zpíčený deštivý počasí, slabou účast na Play fast a pár drobností.
Tak s letošními festivaly jsem byl opravdu spokojen až na pár drobností. Na Obscene jsem si pohmoždil rameno při peklení na DISFEAR, a tak jsem měl tu čest posoudit úroveň zdravotnické péče v trutnovské nemocnici, kde jsem následně vyfasoval ortézu na ruku a na celou sobotu se stal terčem posměšných připomínek s úst svých nejbližších přátel. Navíc jsem si nemohl zapařit na excelentní Yacopsae, což mě fakt dost žralo. Když pominu špatný počasí, na který stejně s dobrou lahvinkou zapomeneš, byl to asi nejlepší Obscene Extreme vůbec, a to jsem byl na všech. Díky Čurby. S Play fastem to bylo obdobný. Akorát mi vadil trošku slabší zvuk a strašně mě sere, že se to klukům nezaplatilo. Je to škoda, ale tohle u nás nejde ovlivnit, a pokud nebudeme dostávat aspoň nějaké dotace od ministerstva kultury nemůžeme takovéto akce dělat (např. Noise fest v Ljubljani je téměř celý dotován městem a jeho odborem kultury). Pak vidíš, jak něco, na čem kluci dřeli víc jak půl roku vyjde vniveč a dalšího půl roku budou vydělávat jenom na tenhle průser. Jinak díky Ondrovi a Ottovi. Sešla se tady opravdu skvělá parta lidí a bylo hodně veselo. Nejlepší kapelou byli jednoznačně BLOCKHEADS.
15. Jste fandové do sbírání muziky ? Je jedno či vinylový fandové, CD´s nebo MC´s. A co ziny. Připadá mi to, že se za několik posledních let vykrystalizovalo pár starších zinů a toť vše. Ale abych moc neplašil. Pár nových se drží a jsou dobrý. Doufám že vydrží, páč web ziny mě teda nebaví. Oči mě z toho bolí a je to takový nezáživný. Jediný dvě pozitiva, jsou zdarma a jsou dost aktualizovaný - čerstvý informace...
Jo jsme, já osobně sbírám vinyly už několik let a kupování desek považuji za svou drogu. Někdy když na akci nemám prachy, tak se radši nedívám do dister, abych se zas někde nezadlužil. Protože všichni fandíme vinylům je našim snem vydat 6MAS na černém kotouči. Co se týče zinů, mám ten stejný názor jako ty. Webový zine je sice aktuální, ale sedět u komplu a čumět na ty malý písmenka mě nebaví. Na webu sleduju pouze data koncertů a vydání desek. Prostě není nad to, sednout si na hajzl a číst si v zinech. Když máš sračku stihneš recenzi, když je to na delší čas, tak třeba celej rozhovor. Ačkoliv to bude vypadat podlízavě, tak mezi moje nejoblíbenější ziny patří NOISE MASTER, BURYZONE, ŽGRIND(r.i.p.), KILLED BY NOISE, slovenský JUST D.I.Y a i ANTITREND si přečtu rád.
16. Tak to by bylo asi vše. Mějte se fajn a někdy snad na akci. Čus.
Ještě jednou díky za prostor, doufám, že jste to u toho sraní stihli přečíst. Mějte se všichni fajn, choďte na koncerty a pokud budete chtít, abysme vám zahráli, napište nám, jezdíme za cesťák a žrádlo. Zdarec na koncertech!!!!

6MAS: tel: 604/263306 / 6mas@centrum.cz

[ Top ]


*****************************************************************************************************


IDIOTS PARADE

Kurva, tohle komando ze Slovenska, drtící fastcore pod jménem IDIOTS PARADE mě ihned dostalo. K CD-r jsem přišel jak slepý k houslím. Díky P.Halgašovi. Ihned mi bylo jasný, že s nimi musím udělat rozhovor. Skvělá muzika, skvělej obal - nápad. Nebylo co řešit. Zde je tedy pár otázeček, na který odpovídal bubeník Ján.

1. Předně Vás všechny zdravím. Hned na začátek by mě zajímalo, jak dlouho už hrajete. Jak to všechno začalo... Ještě jsem o I.P. nikde neslyšel, takže budete mladá kapela. Minulý týden jsem zjistil, že máte rozhovor v Leprovo zinu, to si s ním vyřídím, že mě předběhnul, haha.
Nazdárek!!! Takže prejdem hneď k veci. Idiots Parade existuje asi tak štyri roky. Za tú dobu sa v kapele premlelo kopec ľudí, až sa to nakoniec ustálilo na zostavu, v ktorej drvíme dodnes. Jediným pôvodným a zakladajúcim členom je gitarista Róbert, ktorý zo začiatku hrával na basu. Dosť velký problém bol s druhým vokálom, ktorý sme chceli k speváčke Petre, ale po pár nevidarených pokusoch sme sa na to vysrali. Mňa oslovili potom, ako im začal stagnovať bývalí bubeník a ja keďže som v tom čase nehral nikde, a s členmi som sa už predtým dlhšiu dobu poznal, tak som ponuku velmi rád prijal. Nejmladším členom je basák Maťo, ktorý s nami hrá dva roky. Ten rozhovor čo máš na mysli nám Lepra ponúkol po spoločnom koncerte vo Zvolene a bol to náš prvý rozhovor do zinu.
2. CD-r které vlastním, je demo nebo jen promo ? Moje kopie je zabalena v rentgenovém snímku. Je každý kus originál a čí to byl nápad ? Nebyl problém sehnat tolik rentg. snímků ? Přeci jenom 200ks je dost. Jak jsem ho študoval, tak bych to tipnul na rentg. snímek šroubů v "něčem", v čem ?
Je to demo CD-r v limitovanom náklade 200ks. Každé CD sme zabalili do RTG snímkov a samozrejme každé je originálny kus. S týmto nápadom prišiel náš gitarista. Nám sa to hneď zapáčilo a tak som kontaktoval pracovníčku v nemenovanom liečebnom centre, ktorá nám velmi ochotne poskytla snímky, ktoré už boli určené na likvidáciu. Jej jedinou podmienkou akurát bolo, že zostane v anonimite, aby sa tak vyhla zbytočným problémom v práci. Zámerne sme vyberali snímky, ktoré zachytávajú spájanie kostí rôznych končatín a chrbtice po úrazoch, týmto dosť brutálnym spôsobom.
3. Další obal, již klasický je na pěkným recyklovaným papíře, s pěknou grafickou úpravou. Musím pochválit autora, fakt moc pěkný. Proč máte na obalu zrovna mumie / zachovalý kostry ? Má to něco symbolizovat ?
Ten recyklovaný papier, to sú vlastne obálky z použitých rentgenových snímkov. Obal kreslil a spracoval Róbert, ktorý je velkým talentom. Je to zväčša ručná práca. Klasika, kreslenie, vystrihovanie, lepenie a pod (D.I.Y. forever:). Jediné veci ktoré sa robili na PC, boli skenovanie obrázkov, ich tlačenie a úprava kontrastov pre lepšie zvýraznenie. Keď to bolo hotové podla našich představ, tak sa to potom len klasickým spôsobom prefocovalo na kopírke, na spomínaný recyklák, s čím nám nesmierne pomohol náš kámoš Ďuri z kapeli V.O.K.K. a Maťov otec, za čo im patrí od nás velký ďík. Tie kostry na obale nesymbolizujú v podstate nič, len sme mysleli, že keď už sú kosti na rentgenoch, tak tomu prispôsobíme aj vnútorný booklet. A v podstate, kostry sú teraz v móde nie, hehe.
4. Velice mile mě překvapil zvuk. Nahráváno ve zkušebně, ale velice kvalitně. Jak jste nahrávali ? A je tohle Váš první počin nebo máte nahráno více songů.
Nahrávalo sa na štvorstopovú zvukovú kartu priamo do počítača, najprv bicie, potom gitary, basa a nakoniec spevy, za asistencie Maja (Mäso) a Fera (Náhodný Známi), ktorý v našom okolí nahrávajú pre väčšinu kapiel. Bola to naša prvá skúsenosť s takýmto nahrávaním, a teraz ako to počúvame s odstupom času, si myslíme že to mohlo dopadnúť aj lepšie. Najviac problémov bolo s vyladením nahrávky, čo dať vyžšie, čo zasa nižšie, raz nebolo počuť spevy, potom bicie, a keď už sa malo všetko dokončiť tak sa to v počítači všetko nejak dosralo a muselo sa to robiť od začiatku, čo nás stálo dosť času. Na CD-rku sa nenachádzajú všetky skladby, ktoré sme nahrali. Dve z nich sme posielali Marekovi a Janke (Empty Kofola distro) na kompilčku, s ktorou sa to trochu pretahuje, ale pevne veríme že sa im to podarí vydať.
5. V děkovačce se obracíte na ex-členy TAYGATTO. Můžete nám říci co to je za kapelu, od kud, atd. ? Taky tu je Lepra. Já osobně považuji Lepru za jednoho z nejlepších hudebních týpků na Slovensku. Po všech stránkách.
Tay Gatto, to je vlastne Idiots Parade pred cca. dvomi rokmi:). Keďže sa od vtedy celá zostava kapely pomenila a my sme ani poriadne nevedeli čo to Tay Gatto znamená, tak sme sa rozhodli názov zmenit. Leprovi ďakujeme za všetko čo pre nás urobil a velmi si vážime jeho záujem o ten náš fast chaos:). Abortion patria medzi kultové a najveselšie bandy v CZ/SK undergrounde a myslím že neexistuje niekto, kto sa aspoň trochu zaujíma o domácu extrémnu scénu, čo by sa s týmto pojmom nestretol.
6. Takže to existujete dost dlouho..., v tom případě nám řekni i něco o TAY GATTO. Zda jste něco vydali (podle toho co jsi napsal, usuzuji, že jsi působil už pod tímto názvem / v této kapele). Má TAY GATTO nějakou nahrávku ? Byla muzika stejná či obdobná jako je tomu u I.PARADE ? Taky píšeš, že přesně nevíte, co to znamená TAY GATTO, takže ale aspoň trochu tušíte, nebo ne ?
Tay Gatto by mal byť nejaký posvätný vrch v Thajsku, no nič bližšie o tom nevieme. Pod týmto názvom sme dohrali len pár akcií v našom okolí a to bolo asi tak všetko. S tej doby mám doma akurát jedinú nahrávku z koncertu zo Zvolena a je to fakt hrôza:). Inak hudba sa až tak nezmenila, akurát že sme to s novým názvom a zostavou začali brať o mnoho vážnejšie a podctivejšie.
7. Jaké jsou vaše vzory ? Hrajete cover od CHARLES BRONSON, takže jedna kapela je jasná, který jsou další ? Mají na Vás tyto kapely vliv nebo se dokonce snažíte je alespoň trochu napodobit ?
S tým coverom od Charles Bronson to bolo skôr také spontánne. Chceli sme zahrať niečo kultové, čo každý pozná a tak sme sa rozhodli práve pre skladbu od Charles. Ale že by nás nejak ovplivnili, to nemôžem povedať. U nás je to celkovo s tými vplivmi dosť rozdielne a od toho sa odvíja aj naša hudba. Róbert je viac zameraný na Švédsky crust/core alebo Portlandský temný HC, Petra tá najviac asi emo štýli, Maťo je odchovaný na klasickom trash hard core 90-tych rokov a ja mám najradšej extrémne grindové palby. Konkrétne kapeli vypisovať nebudem, pretože ich je strašne strašne vela a stále pribúdajú nové. Ešteže mám dosť velkú izbu a tak to mám bez problémov kde skladovať:).
8. No, mě ihned napadla kapela tady od nás, LAHAR. Zvuk kytary, i celkový zvuk, podobný nápady, stejný fast skloubený s pár vyhrávkami v pomalejším tempu. Takže se musím zeptat, znáte LAHAR ? Viděli jste je někdy na živo, či máte nějaký nahrávky od nich ? Tím nechci říci, že jste kopírka LAHAR, ale že jste pro mě fakt velice mile překvapili!!!!
Samozrejme Lahar je vynikajúca kapela, ktorá si vypracovala rešpekt a kopec fanúšikov za velmi krátku dobu a preto je pre nás velká česť prirovnávať nás práve k nim. Ich hudba a jej celkové prevedenie na pódiu, to je total ultra fast core mazec. Už sa teším, až budem brúsiť ich nové nahrávky.
9. Ihned jak jsem slyšel prvních pár sekund, tak jsem byl totálně unesen skvělým fastcore námrdem. Pro mě jste nejlepší kapela na Slovensku a dovolím si tvrdit, že i všade jinde!!! Bylo to tak nějak plánované, že budete hrát tento styl nebo to samo vykrystalizovalo do současné podoby ?
Tak teraz si ma trochu zaskočil.....vďaka za kompliment. Sme radi že ťa naša hudba až tak uniesla, ale s tým "najlepšia" si to trošku prehnal, nemyslíš?:) Už od začiatku sme chceli hrať rýchlo a extrémne, no a hráme to jednoducho tak ako to cítime. Toto je proste štýl, pri ktorom sa dokážeme maximálne uvolniť a dostať zo seba negatívnu energiu.
10. Na to, že hrajete poměrně krátké songy, máte dost dlouhé texty. Kdo je má na svědomí ? Snažíte se zapojovat do textů všichni v kapele ? Vaše texty jsou o rozdílných tématech. Který texty jsou pro vás nejlepší a proč ?
Zopár textov napísal Robert, nejakými sem tam prispejem ja, no najviac ich píše Petra. Naše texty sa týkajú rôznych vecí, ktoré nás istým spôsobom znepokojujú a o ktorých si myslíme že je dobré na ne takýmto spôsobom reagovať. Témy sa však týkajú bežných vecí ktoré sa denne dejú okolo nás. Nečakaj žiadnu fantáziu, alebo nejaké psychodelické výplody:). Dĺžku textov upravujeme podla každej skladby tak, aby sa slová zbytočne neopakovali. No aj tak si myslíme, že by sme sa mali textom v budúcnosti venovať viac ako doteraz.
11. Ty úryvky, který jsou občas mezi songy, mi jsou více méně povědomý. Osobně bych to tipnul na Pátera Thomase, ale nejsem si tím 100% jistej. O dalších nemám tušení. Odkud tedy úryvky pocházejí a máte kladný vztah k hororům ? Jaké jsou vaše nejoblíbenější. Popř. jaké jiné filmové žánry Vás lákají ?
Tak teraz si úplne vedľa, hehe. Intro a outro sú vytiahnuté z kultového filmu Dravci (Ravenous) a z ostatnými nám pomohol už vyžšie spomínaný Majo na počítači. K hororom máme velmi kladný vzťah, no ich najväčším vanúšikom z nás je Robert. Medzi najoblúbenejšie patria jednoznačne oldschool movies typu Evil dead, Dom pri cintoríne, Páter Thomas, Alive dead, Exorcist, Omen, Nočná mora a velké množstvo ďalších, ktoré ma momenálne nenapadajú. Tieto v sebe skrívajú neskutočne temnú a desivú atmosféru, čo my vo vela nových filmoch chýba a ktorú žiadne digitálne efekty nenahradia. Z iných žánrov mám rád filmy so J.Renom, J.Deepom, franúzske komédie, alebo nízkorozpočtové kinoklubové filmy.
12. "Neúmorný konzum", tento text pojednává o hypermarketech, apod. společnostech. Nyní se v TV už nějakou dobu rozkrývá jedna hnusná praktika, tzv. přeštítkování potravin a to hlavně u masa. Zkažený maso se nepatrně upraví a opět se zabalí a prodá s novým datumem spotřeby. Je to dost hnusná praktika a já se domnívám, že tady nehrozí jen nějaký žaludeční potíže, ale pomalu ale jistě se rozvíjející globální virová "epidemie". Trochu jsem to přehnal, ale tak nějak jsem to chtěl nastínit. Co ty si o tom myslíš ? Pro mě tady končí už veškerá sranda.
Toto je aj podľa mňa dosť vážna vec. Je smutné že nakupovanie v hypermarketoch sa stalo až natoľko populárne, že aj napriek takýmto svinstvám stále vykazujú miliónové zisky. U nás tomu dosť napomáha aj momentálna ekonomická situácia, v akej sa naša krajina nachádza, pretože dosť ľudí si kvôli tomu vyberá aj keď nie až tak kvalitný, ale o to lacnejší tovar. A pri tom tu ide naozaj v mnohých prípadoch o zdravie.
13. "Vizia budoucnosti", kdo psal tento text ? Vidíte budoucnost až tak špatně nebo je to spíše trochu nadsazený, aby se lidi nad vším pořádně zamysleli ?
Tento text písala Petra a je o tom, aby si človek jako jedinec konečne uvedomil, že on nieje pánom tejto planéty a nemá právo zasahovať a ničiť to čo mu nepatrí. Ľudia sú v poslednej dobe veľmi lahostajný voči prírode a zabúdajú na to že len vďaka nej sú tu. Všetci sa stále niekam ponáhľajú, mestá sa rozrastajú, staré fabriky chátrajú, no na výstavbu nových sa vytyčujú pozemky, kde bola predtým úrodná pôda a to len pre to lebo sú lacnejšie a prístupnejšie. Tento text znie možno trochu tragicky a beznádejne, no ak sa s tým nezačne nič robiť, tak to bude stále horšie.
14. Proč chybí jeden text ? Nejsem si jist, ale možná chybí k songu č. 15, "Naivná sleposť". Ale na druhou stranu text "... Slová ktorým slepo verím..." mi spíše sedí k tomu songu "Naivná...". Takže, že by chyběl k songu "Koloběh záhuby" ?
Vidím že si si to naše cédé preštudoval dôkladne:). Nie nie, text nechýba k žiadnej skladbe, takže ten "….slová ktorým slepo verím…" naozaj patrí k poslednej skladbe "Naivná sleposť". Akurát že je tu jedna vec ktorú si prehliadol a to skladbu č.5, čo je cover od skvelej crust/core bandy od nás, s názvom V.O.K.K.. K tejto skladbe, sme text neprikladali, no nejako sme pozabudli na to v booklete upozorniť, a keďže táto kapielka nieje zatial až tak známa, tak to pomýli asi viacerých.
15. Aha, mohlo mě to taky napadnout, V.O.K.K. je tu uveden stejným způsobem jako CHARLES B., tudíž se ptám znova, protože se to celé posunulo a mě se nedostalo odpovědi na to, co jsem měl na mysli. Takže o čem je text "Nezvratný osud?"
Tento text je o smrti (zas velmi veselá téma, hehe). Je to o človeku, ktorého dennodenne prenasleduje v myšlienkach. Má z nej strach, snaží pred ňou uniknúť a získať tak ešte nejaký čas, aj keď vie, že ďaleko neújde. Smrť je velmi zaujímavá, tajomná a nekonečná téma pre všetky druhy umenia. Je to asi jediná vec, pred ktorou máme všetci skutočný rešpekt.
16. Poslední dobou se trochu zlepšuje situace ženskejch v kapelách. Ale i tak je to stále okrajová záležitost. Jak to bylo u vás. Vy máte ženštinu za mikrákem.
Kapiel so ženským obsadením rapídne pribúda, čo ma nesmierne (a verím že nielen mňa:) teší. Pred nedávnom sme hrali jeden koncert v Spišskej novej Vsi, kde zo štyroch účinkujúcich kapiel mali tri kapeli speváčku, no proste paráda. U nás bolo treba Petru zo začiatku trochu prehovárať aby sa chytila mikrofónu, ale nakoniec sa to podarilo a dúfam, že sa ho tak rýchlo nepustí, hehe.
17. Z jaké části Slovenska vlastně pocházíte ? Z té adresy to nějak nejde vyčíst. Jak se Vám líbí tam kde právě žijete a jak, když to vezmeme jako stát, Slovensko ?
Všetci bývame na strednom Slovensku v meste Zvolen a jeho okolí. A ako sa nám tu páči? Všetko má svoje výhody aj nevýhody. Buď sa prispôsobíš tomu kde žiješ, alebo môžeš ísť hľadať šťastie niekam inam. Ja som tu pomerne spokojný. Aj keď by som velmi rád vyskúšal život niekde inde, tu bude stále môj domov, kde mám svojich priateľov s ktorými trávim kopec času a ktorý by my určite chýbali. A Slovensko…hmmm…to je teraz momentálne celé v ošiali z televíznych reality šou Big Brother, Vyvolený, Superstar a pod. Už tu chýba len nejaká extreme reality šou, kde by sa len chlastalo, hulilo, šukalo a pogovalo hehe. Myslím, že Slovensko ako krajina dosť trpí kvôli pár ľuďom, ktorý to tu celé rozjebali pre svoju chamtivosť. Ľudia sú tu zo všetkého dosť podráždený a vo velkom začína prekvitať závisť. Nikto nikomu neverý a keď chceš niečo seriózne a poctivo rozbehnúť, pozerajú na teba ako na blázna. Ale keďže ja som skôr optimista jako pesimista, tak verím že sa to za nejakú dobu napraví a bude to OK.
18. Můžeš napsat zajímavá místa na hraní tam u vás či někde v okolí, kapely, ziny, atd. Jestli je tam takových skvělých kapel jako jste Vy více, tak sem s nimi.
Miest na hranie by tu mohlo byť aj viac. Vo Zvolene sa dajú robiť koncerty akurát vo vysokoškolskom klube a tam je to niekedy dosť problém vybaviť, pretože študenti nemajú veľa pochopenia pre tento druh hudby, a vždy sa obávajú aby sa niečo nerozbylo a pod. Posledne sme robili dve akcie u nás na skúšobni, ktoré dopadli celkom úspešne, tak uvidíme ako sa to bude vyvíjať ďalej. O čosi lepšie je to v neďalekej Banskej Bystrici, kde sa hráva v Irish pube alebo v Tartaros klube, a v Žiari nad Hronom kde sa robia akcie v už pomerne známom Skandáli. Čo sa týka kapiel z nášho okolia tak ako prvé by som spomenul naše bratské kapeli Sangre de Cristo, ktorý drtia nekompromisný fast HC náklep a V.O.K.K., s ktorými zdielame spoločné priestory skúšobne a tý hrajú rýchli crust/core s dvomy šialenými vokálmy. Potom je tu industrial HC stálica Mäso, kapela Atmosfér hrajúci trash/death a pár mladých bánd, ktoré sa viacmenej ešte len hladajú. No aj tak by som prijal viac nových extrémních, rýchlich kapiel so zmyslom pre underground
19. Na závěr nám řekněte co chystáte, na jakých nosičích to bude a jak si představujete další budoucnost kapely. Díky za Váš čas a odpovědi. Mějte se fajn, čus, Šakal.
Plány sú rôzne, no všetko sa ešte časom uvidí. Nejaké ponuky už máme, ale nič nebudem prezrádzať dopředu, pokiaľ to nieje stopercentne isté. Ak sa bude niečo vážne připravovať, tak sa všetko včas dozvieš:). Tebe Šakale patrí velký dík za podporu Idiots Parade a skvelé otázky. Do budúcna ti prajem len samé úspechy, ako s Noise Master tak aj s Rabies. Maj sa fajn, JAN!!!

IDIOTS PARADE: Jan_Skrinar@post.sk

[ Top ]


*****************************************************************************************************


SOLIDARIDAD D.I.Y.

Zde je rozhovor s týpkem z Peru, který se jmenuje Yuri a má label / distro SOLIDARIDAD. Do poslední chvíle jsem si myslel, že je i členem GRAVEDAD, z jeho mejlů to bylo tak zřejmé, ale všechno je jinak. Více se o tomhle sympatickém týpkovi dozvíte v následujícím rozhovoru. Překlad byl vcelku jednoduchý, ale některé věty si trochu protiřečili (přítomný - minulý čas, strašně moc překlepů, jednotné - množné číslo, atd.), nakonec jsem to snad dal do srozumitelné formy. S pár větami mi pomohl Mr. -273,15. Nejsem žádný angličtinář a nechci otravovat moc lidí překladama, takže se to snažím nějak zvládnout sám - sorry, lepší to se mnou už asi nebude, haha. Ještě jen upřesním pár mikro informací o skupině GRAVEDAD, se kterou tady teda pokec není. Informace jsou strohé, na netu se toho moc nedozvíš a všechno je ve španělštině. A jelikož španělštinu umím ještě méně než angličtinu, tak jsem přeložil fakt jen hrubou historii. Pochází z Limi, Peru. Složení je: Charles - zpěv, Oxmar - bubny, Raul - kytara a Pechini - basa. Kapelu začal Raul a Oxmar. Po krátké době zavolali basákovi Joao a vymysleli název GRAVEDAD ZERO. Okamžitě začali hrát punk / hc / crust / grind, ale neměli zpěváka. Nějak se dostali k Charlesovi a ten hned na první zkoušce začal "řvát". Také se asi změnilo jméno na X GRAVEDAD. Jelikož Joao se nevěnoval moc kapele, tak na jeho místo nastoupil xPechitox. Emaily jsou: gravedad_hc@yahoo.es a gravedad_hc@hotmail.com Také jsem se rozhodl ponechat otázky tak jak byly směřovány na GRAVEDAD, takže se nejedná o omyl. Jedna odpověď ohledně scene reportu byla pochopena trochu jinak, ale vůbec to nevadí. Tak a teď už můžete číst...

1. První otázka je sice klasika, ale mě to stále baví a zajímá. Takže se nám představte, kdy jste začali hrát a zda jste před GRAVEDAD hráli v jiných kapelách...
Čau Šakal. Doufám, že je tam u vás všechno v pořádku. Hned na začátek se vám chci omluvit za mou špatnou angličtinu a možný chyby. Dobrá, GRAVEDAD je youth crust attack. Asi tak..., ale také mají i nějaké grindové pasáže, i když ty nebyly v plánu, ale prostě tam jsou. Nicméně musím říci, že GRAVEDAD není moje skupina, já v ním nehraji. Jsem jen přítel s GRAVEDAD a při plánování vydat split 7ep jsem rozeslal pár mejlů... Opravdu pár lidí, kterým jsem psal ohledně chystaného split 7ep věří, že jsem v kapele a někteří se mě ptali, zda jsem skutečně členem GRAVEDAD, ale není to pravda. Hoši z GRAVEDAD jsou jen moji dobří kamarádi a jestli mohu k tomu říci trochu více, tak jen to, že kapela začala před rokem a půl. Jejich první koncert byl s brazilskou kapelou NO REST, a i oni jsou mí dobří kámošové. Je v nich hodně energie a lidi zde je mají hodně rádi. Jestliže je někdo kdo tohle čte a chtěl by vědět více o GRAVEDAD, tak ať mrkne na www.hxcmp3.com/gravedad. Je to opravdu fast noisy s politickými texty.
2. O tobě vím, že jsi nedávno cestoval po západním pobřeží. Byl jsi v Americe jako turista nebo jsi tam byl na škole ? Můžeš nám to objasnit a popsat alespoň nejlepší zážitky, nejenom o muzice.
Dobře, yap to je pravda. Byl jsem ve státech 4 měsíce..., dobrá, byl jsem tam ze třech důvodů. První je, abych se dozvěděl jak to tam chodí. Jakej je životní styl... Příležitost k budoucím studiím na nějaké škole, práce..., atd. Druhý důvod byl jako turista a poslední důvod byla práce. Ale druhý a poslední důvod jsem neustále míchal. Protože jsem během těch 4 měsíců nemohl dostal americké vízum - je to těžký... (skutečně to takhle napsal!!!!!, tak se nelekněte následující věty, která je pravdivější, p.N.M.). Jsem student a tak pro mě je snadnější dostat obyčejný vstupní vízum... a tak jsem tam byl v podstatě na práci a takový cestovní program. Tak to dělají studenti z 3 světa. Americké agentury vám najdou práci během vašich letních prázdnin. Pak já mohu cestovat a snadněji dostat vstupní vízum a udělat si vyhlídkovou jízdu. Všechno ve stejnou dobu... Moje zkušenosti byly velice pěkný. Setkal jsem se s milými lidmi v Kalifornii a ti mi hodně pomohli, protože Američané jinak nejsou moc přátelští. Oni využívají a ztrácejí mnoho času ve svých domech a když jdou ven, tak si vezmou svoje auto a jedou... Takže jak vidíte jejich životy, musíte být hostem v jejich domě... Hodně času také stráví v práci a samozřejmě doma. Navštívil jsem hodně měst jako Sacramento, Las Vegas, Los Angeles, Salt Lake City, San Francisco (nejlepší), ale je to hodně divný, protože hodně turistických míst (výjimkou bylo San Francisco) jsou obrovský třídy a všechno je tam. Jako Las Vegas nebo Hollywood, tam jsou obrovské třídy s kasiny nebo obchody a tam je v podstatě všechno. Být ve státech je jako být na celém světě, jsou tam lidi ze všech koutů světa s jejich kulturou. Mohu jíst jídlo z nejrůznějších zemí a setkávat se s lidmi nejrůznějších kultur, strašně skvělý zážitek a zkušenost. Rád bych poděkoval a poslal pozdravy všem co mi pomohli, specielně lidem do Punk 8 they, Copetes z ALL SYSTEM FAIL, Mark a Scotty z DEADFALL a VOETSEK, lidem z DEATH BY EXCESS a kamarádům Toxqui, Rito z L.A., lidem z MELOPHOBIA Rec., atd. A v neposlední řadě jsem viděl tak trochu v očích Američanů zděšení z jejich vlády. Kamery po městech je straší. Berou vaše fotky z pouličních světel (???), uvnitř autobusů a vlaků. Lidi se tak chovají jen proto, že vláda je monitoruje úplně všude. Jsem si 100% jistej, že hodně Američanů bude porušovat zákon, pokud kamery zmizí. Je to jedno velký hovno. Amerika se pokouší ukázat světu, že oni nemají více bezdomovců v celých státech než je v zemích 3 světa. Lidé žijí na ulici, někdy jedí z odpadků... Američané zahodí hodně jídla místo toho aby ho daly malým dětem bez domova a to jen proto, že zákony jsou příliš omezující a na hovno. Jestliže by se mohl bezdomovec zdarma najíst v restauraci, mohl by být zavřený!!! Nevím, jestli rozumíte tomu co já tady píšu, ale pravdou je, že raději zahodí prachy do "demokratických bomb" než by jich pár investovali do bezdomovců.
3. Taktéž bych tě poprosil o napsání scene reportu z Peru a jaká je situace dnes oproti dřívějšku ze strany vlády.
Ohh, je to hodně velká sračka. Ale udělám krátký soupis s celkovými představami.
1. Všude je korupce.
2. Politici se nestarají o lid, jen o svoje vlastní obchody.
3. Politici se nesnaží o to, aby sjednotili zemi. Nestarají se o problémy farmářů a indiánů.
4. Všechny tyhle sračky okolo Washingtonu dělají naše životy nemožné..., my jsme v nadvládě, oni jsou součástí F.M.I., O.M.C., atd. Potřebujeme půjčit peníze na přežití, tak nám dají peníze, ale na oplátku uvolní trh. Amerika zkouší dostat Alca. To je "pěkná" smlouva mezi Jižní Amerikou a USA, ale soustřeďuje se na ekonomiku. Oni nevyžadují žádné daně z jejich zboží a stejně tak tam. Ale tito chlapíci zkouší zničit náš farmářský ekonomický systém pro jejich profit. A taky tato smlouva zvýší ceny léků v Peru. Naši politici řeknou, že zde ztratí práci 15% lidí a možnost dostat bezplatně léky se také sníží. Nicméně říkají, že Alca je dobrá. Protože je dobrá pro jejich velký podniky, ale ne pro obyčejné lidi, chlapi zkoušejí opět prodat naší zemi.
5. Politici věří, že Lima je celá země, jako Peru a na ostatní města zapomněli...
6. Ekonomicky říkají, že Peru udržuje pokrok se zahraničními společnostmi co se tady usadily a tak musíme mít volný trh - politicky pro sebe...
7. Každý den se více a více snižuje práce a my vůbec nemáme práci (díky F.M.I., díky Fujimori). Fujimori byl president v letech 1990 - 2000. O.M.C. je v angličtině W.T.O. (World Trade Organization). F.M.I. je v angličtině I.M.F. (International Money Found).
4. Taky máš distribuci nazvanou Solidaridad. Můžeš nám napsat co distribuuješ a proč si vlastně začal s distrem ? Máš taky label se stejným názvem? Zatím jsi vydal split 7ep DICK CHENNEY / xBUSHx. Co bys k tomuto splitu řekl ? Jaké budou další tituly ?
Dobrá, všechny věci jsem začal před cestou z Německa. Setkal jsem se tam s nějakými lidmi co dělali nějaký výměny a od té doby jsem začal být více ve spojení s lidmi ze zahraničí a tak se to tam začalo... Tenkrát když jsem začal, dostal jsem hodně nudných místních kapel, který od začátku zněli skoro stejně s nějakými výjimkami. Tak jsem tenkrát začal vyměňovat nějaký věci pro sebe. Pak pro kamarády, kteří se zajímali o kapely odevšad. A pak jsem začal měnit více materiálu. Jeden den jsem vydělal více než bylo obvyklé, tak jsem se rozhodl vydat jedné dobré kapele POINTING FINGER, kteří mě zkontaktovali, nahrávku. A já jejich muzika mám rád a zde byla scéna malá, opravdu malá. Nyní je ještě malá, ale ne jako v dřívějších dobách. Pak jsem podpořil kamarády s jejich CD, kapela se jmenuje ANFO, hc / crust / punk (CD je téměř vyprodaný). Nyní je mým cílem produkovat dobré místní kapely. A zkusit ukázat všem na světě včetně států, že i zde jsou dobrý kapely s dobrým zázemím. A ne jenom v USA či v bohatých Evropských zemích. Nyní mám také další cíl..., vinyly zde umírají a tak se to pokusím trochu zlepšit a udržet je zde na živu. To je důvod proč začínám dělat nahrávky na vinylech..., je to tvrdé, ale musím to zkusit - všechny kapely, všechny D.I.Y. cesty / životní styl, kamarádi. O DICK CHENNEY / xBUSHx split 7ep, dobrá, je to moje první vinyl zkušenost. Nebyl to můj nápad, přítel se mě optal, zda bych do toho šel a jelikož ty kapely zní naprosto skvěle, tak moje odpověď byla, ano. Problém se spoluprací bývá často, zaberou mnoho času, více než při normálním vydávání. Například tento split: hlavní nápad byl z Německého labelu a dalšího z USA, ale už si nepamatuji jméno. Poslední zprávy co jsem dostal, tak jsou, že splitko je ve státech venku, kde se nechalo lisovat a brzo mi pošlou mojí část (tyto zprávy jsem obdržel 2. září). Můj druhý vinyl je picture split 7ep THIS HOME IS PREPARED / GRAVEDAD - Makedonie vs. Peru. Stále hledáme ochotný labely na spolupráci, takže pokud máte zájem, napište mi pár řádků.
5. Ještě se vrátím k cestování po Americe. Uvažuješ o návratu a najít si tam práci, tak jak to dělá většina jihoamerických a středoamerických obyvatel ? Změnila se nějak politika USA oproti jihoamerickým státům, lidem co chtějí jít do USA za prací ?
No, nechci zapírat, že příště navštívím státy, haha. Skutečně nemám úmysl zůstat ve státech. Zapadám dobře do Peru a do Jižní Ameriky. Vím, že pokud bych tam zůstal, tak tam musím žít nějakou dobu a nemůžu si dovolit opustit na dlouho USA. Moje plány jsou cestovat všude a setkávat se se všemi kontakty co mám, jestliže to bude možné a usadit se tam aniž by mi pomáhali. Nicméně plánuji znovu vycestovat do států, protože tam vydělám nějaké peníze, který mi pomůžou na mé studia a já si budu moct částečně užít v Puerto Rico, Kanadě, Mexiku nebo možná v Brazílii. Politika je hrozná. USA nechtějí více nezákonných přistěhovalců, ani oficiálních, ale potřebují nás, protože žádný Američan nechce pracovat jako správce / palubní číšník nebo čistič. Ale někdo to dělat musí. Nicméně si myslím, že politika USA je proti chudým "latinos"... Když vidí, že některý je jiný, opravdu chytrý, tak si ho koupí. Oni se nestarají o etnika, země nebo cokoliv jiného... pro svojí politiku, kterou může někdo produkovat musí mít cenu, pak se může dostat k čemukoliv. To je jejich cesta jak dělat věci... Jestliže je to jen další latinoameričan co sice mluví anglicky, ale to je všechno, tak není vítán, ale pokud pro nás (pro ně) může udělat hodně užitečného, může přejít hranice. Je těžké dostat pracovní vízum, musíš být opravdu dobrý a tak je mnoho lidí nasraných... Pro mě je situace různá. Jsem studen..., oni vědí že se musím vrátit do Peru (dobře, ne všichni lidi se toho drží a vrátí se zpět) a tak mě jen zkontrolují... My studenti musíme mít vyplněné formuláře, kde že to budeme a jestli se budeme přesouvat a kam a co budeme dělat. A když víza vyprší, tak máme 30 dní jako extra bonus, že můžeme zůstat jako turisti. Potom si Vás zavolají a zkoušejí Vás najít. ALE ONI TO POTŘEBUJÍ A NEMŮŽOU NÁS ZASTAVIT... A MY VÍME ŽE TO VĚDÍ. PRAVDA JE TAKÉ TA, ŽE KDYŽ SE SNAŽÍ ZASTAVIT ILEGÁLNÍ DĚLNÍKY, TAK BY MĚLI BÝT UPŘÍMNĚJŠÍ S JEJICH GLOBÁLNÍ POLITIKOU... TEN PROBLÉM NENÍ MIMO USA, TEN JE UVNITŘ USA!!!
6. O čem jsou vaše texty na vašem prvním CD ? Kdo je píše ? Jsou pro vás texty hodně důležité ? A vydali jste před tímto CD ještě jiné nahrávky ?
OK, to je další otázka pro GRAVEDAD. Vše co mohu říci je to, že texty jsou o politických aktivitách, bezpráví, boji proti konzumu... GRAVEDAD hrají velmi rychle.
7. Ptám se každého, takže i tebe. Napiš recept na svoje nejoblíbenější jídlo. Vaříš rád ? A co alkohol, já miluji pivo a červený víno.
Do prdele... miluji místní jídla, ale nejsem moc dobrý kuchař. Ve skutečnosti vaří můj bratr, užívá si vaření více než já. Dávám přednost čtení, haha. Ale našel jsme si nějaký čas pro tuto otázku a vyhledal jsem místní jídla na internetu. Takže se můžeš mrknout. http://www.questconnect.org/peru_food.htm Zde jak se vaří Chupe de camarones: http://food4.epicurious.com/HyperNews/get/archive_swap13201-13300/13217/1.html V případě že nejíte maso, tak to zaměňte za sóju. Nějaký obrázky jsou zde: http://pws.prserv.net/englishlikeclub/perudish.htm Více peruánských receptů zde: http://www.recipes4us.co.uk/Cooking%20by%20Country/Peru.htm
8. Jak to je u vás s penězi ? Prej máte hodně padělků a těžko se to rozpozná. Je to pravda ? V Egyptě např. platí bankovky roztrhaný, jenom slepený izolepou.
Haha, to není všechno pravda... Musím říci, že i když jsem o tom moc nepřemýšlel, tak ano, měli jsme před pár měsíci obrovské problémy s falešnými dolary, o kterých vám řeknu. Během doby co jsem byl ve státech, přijaly peruánské banky 100 dolarovky se začínajícím kódem AB a končícím B2. Uvnitř je spousta falešných peněz, nicméně se o to nikdo nestará a banky se jich začaly zbavovat prostřednictvím bankomatů a platby cash. Nevím jak a proč. Ale jedna banka tvrdí, že peníze jsou zakázané, protože je jich spousta falešných. Ty přicházejí hlavně z Afrických zemí a je strašně obtížné je rozpoznat (musíš zkontrolovat malou kresbu uvnitř hodin, a podobný věci). Každej z toho šílí a nikdo to neakceptuje dokud stát nevydal před několika měsíci nové rozhodnutí. Stát společně s bankami začaly brát všechny dolary a mění na nich kódy. Ale tento kód je pořád ještě zakázán. Takže nenoste 100 dolarovky začínající AB a končící B2!!!
9. Peruánská populace je tvořena převážně indiány. Je tedy velký problém prosadit se s hardcore/punk kapelou a co na to říkají rodiče, známí ?
Úspěšný s hc / punk kapelou ? Co to znamená ? Dobrá, největší scéna je v duchu Fat Wreck... a tam je hodně mizerných kapel bez osobitého zvuku a hloupých textů kolem. Další scény nejsou tak velké. Máme nějaké problémy s místy na hraní, s nahráváním našich nahrávek. Je zde několik obchodů, ale..., ty lidi se o to moc nezajímají. Je to tvrdá dřina. Více kapel je ve scéně politických... Ohledně rodičů - oni přijímají co my děláme, ale je to pro ně jen spíše ztracenej čas. Nějaký se o to vůbec nestarají. A někteří přátelé se mě ptají proč mám zrovna rád hc a crust. Potřebujeme také více podpory pro naše kapely. Některé skvělé kapely od nás musíte slyšet: GENERACION PERDIDA (anarchopunk rock), DESARME (zdejší hc legenda stále v duchu D.I.Y.), GRAVEDAD, DIOS HASTIO (grind / crust), ANFO (hc / crust / punk), AUTONOMIA (peace punk), ESTOE STA MAL (old school hc thrash), DESKONTENTO (grind / crust), KAOS ENDEMIKO (dirty & fast hc) - brzo budou mít demo, a taky mrkni na: www.hxcperu.com
10. Co můžeme čekat nového od GRAVEDAD ? Mluvils o picture split 7ep s Makedonskou kapelou jménem THIS HOME IS PREPARED. Nenapadlo vás, trochu experimentovat s muzikou a míchat do hc/punk tradiční indiánský nástroje / melodie ?
Stále hledáme další labely co by podpořili tento picture split. GRAVEDAD (youth crust from Peru) a THIS HOME IS PREPARED (makedonský hc alá NAUSEA). Nějaké labely z USA a Evropy se ozvaly, ale my ještě potřebuje pár dalších labelů. Speciálně někoho z Čech a Slovenska!!! Také vyjde CD DESARME, RESIST AND EXIST a samozřejmě D.CH. / xBUSHx. Také je v plánu několik dalších věcí, jako CD SABOTAJE (peace punk, Peru), 7ep první kubánské punkové kapely!!!! A CD GRAVEDAD!!! Další cíl SOLIDARIDAD je vytisknout nějaké politické knihy!!! Také split 7ep DESARME / DHEMENES (Brazílie, jako RATOS DE PORAO.
11. To by bylo vše. Díky moc za pokec a konec je na tobě. Čau.
Blíží se mezinárodní anarcho punkové setkání v Limě, Peru, tak sleduj pozorně informace o průběhu této akce. Začínám na mých stránkách zřizovat komunitu. Nejsem žádný dobrý webmaster a ani přesně nevím, co tím chci dokázat, ale první věc kterou udělám, bude rozsáhlý seznam "ve válce proti rip-off-ům". Tak jestli znáš nějaký rip-off-y, tak mi je pošli,všechno je vítané. Také děkuji za rozhovor, zabralo mi to dlouhý čas, ale i přesto, omluvte mou špatnou angličtinu. Doufám, že tomu budete rozumět. Těším se na komunikaci s vámi. Specielně, pokud žijete v Africe nebo v Asii. Sleduji hodně kapel tam odtud (prosím, specielně ze zemí, které nezní jako Japonsko, Filipíny, Malajsie). Jsem otevřený pro různé spolupráce, buďte v kontaktu a podporujte lokální i mezinárodní D.I.Y. scénu!!! Yuri.

SOLIDARIDAD D.I.Y.: http://solidaridadrecords.iespana.es / http://www.solidaridad-diy.tk/ / solidaridad_distro@hotmail.com

[ Top ]


*****************************************************************************************************


DESARME

Takže tohle je jeden ze tří rozhovorů až z Peru. Jeden už máme za sebou..., tak zkusíme další... a možná i poslední, protože třetí rozhovor je stále v nedohlednu. Oba rozhovory mají jedno společné. Špatnou angličtinu a proto některé odpovědi nejsou tak rozepsané jak by si dotyční přáli. Ale hlavní je, že aspoň něco, né ? Tahle kapela je v Peru hodně oblíbená a jsou to takoví veteráni Peruánské scény. OK, pojďme na rozhovor. Odpovídal Marut.


1. 1. První otázka je sice klasika, ale mě to stále baví a zajímá. Takže se nám představte, kdy jste začali hrát (vím, že jste hodně stará kapela) a zda jste před DESARME hráli v jiných kapelách...
Čau Šakal. Omluv mou špatnou angličtinu. Aktuální sestava DESARME je Zoe Ascorra - zpěv, Rodo Vertiz - kytara, Jose Arenaza - basa a Marut Pozzi Escot - bubny. Rodo, Marut a Zoe hrají v hardcore / metal kapelách od ´88 - ´89 roku (tenkrát jim bylo 17 až 18 let). Oni založili skupinu s jedním starým kámošem a nazvali jí BETO ORCA CORE a bylo to ve městě Barranco, Lima - Peru. Od začátku až do dnešních dnů je hlavní motivací, hrát v DESARME, vášeň pro hardcore muziku a její myšlenky / názory. Také zkurveně mizerná politická situace a úpadek lidí v naší zemi. Tuhle zkurveninu nikdy nezměníme, ale aspoň něco - hrajeme hardcore s DESARME. Není to pro nás nějaká póza, ale náš život!!!
2. Můžeš napsat takový scene report o peruánksé scéně dnešních dnů ? A nemusí to být jen o muzice.
Nyní jsou v Peru hodně dobré kapely jako DIOS HASTIO, DESKONTENTO, ALHAMBRE, REVUELTA, KAOS ENDEMICO, a další. Myslím, že je zde zrozená nová hardcore a hc/metal scéna. Staří i noví odvádí dobrou práci a tak jen doufám, že čas to zase všechno nezničí. Hardcore Carajo - až do smrti!!!
3. Vydali jste spoustu nahrávek a zúčastnili se spousty kompilací. Mezi komp. No hemos muerto z roku 1992 a demo kazetou Mon-fu session byla 5-ti letá pauza a mezi albem Vision hostil z roku 1999 a albem Corrosion en la nacion byla 4 letá pauza. Proč ? Nebyly nápady, chuť, nebo problémy v kapele ?
Naše první demo kazeta byla "Porque" v ´91 roce, kompilačku "No hemos muerto" v roce ´92 a v ´94 roce jsme se rozpadli, protože Zoe opustil kapelu z osobních důvodů, ve skutečnosti to bylo z finančních důvodů, protože neměl peníze na naší druhou demo kazetu - "Vision hostil". DESARME se znovu objevili na scéně v roce 1997 s Rodo za mikrákem, Marut za bubny, Jose na basu a Carlonga na kytaru a v roce 1999 jsme nahráli již zmíněný materiál, "Vision hostil", ale na CD. V roce 2000 se Zoe vrátil do kapely. Carlonga opustila kapelu a vrátila se zpět do Španělska. V sestavě Zoe, Marut, Rodo a Jose jsme nahráli další CD "Corrosion en la nacion" na přelomu 2001 - 2002. Nyní už čekáme na další CD, které bude brzo vylisované a nese název "Es tu error. Ne, v kapele nemáme žádné problémy, jsme velice dobří přátelé - na vždy!! A jediný problém, který může něco v kapele ovlivnit, je ekonomickýho rázu - nebo jestli chceš, boj o přežití. V Peru není snadný hrát v kapele. Musíš tvrdě pracovat a dělat cokoliv za práci, ale my zůstaneme silní a naše láska ke hraní v DESARME zůstane - už "sedmnáct let"...
4. Vaše první nahrávka je z koncertu, z roku 1989. Jak vzpomínáš na tu dobu ? Co bylo lepší a co horší v té době oproti dnešním dnům ? U nás v roce 1989 byla komunistická diktatura (na konci roku 1989 byla svržena), ale i přesto vzpomínám na staré metalové a punkové časy velice rád!
1989 = společenskej teror, korupce v Peru, bombový masakry, chudoba, nedostatek muziky, slavné dny punk a metal old school. Žádný internet, jen D.I.Y. - dobrý starý časy. Více přátelství, punk / metal a hardcore udržovalo při životě mnoho kazet, autonomie, první CD, fanziny a scéna - hodně legrace, hodně kapel a hodně moc koncertů, žádný peníze na nahrávání, nebylo snadný prodat / rozšířit muziku!!!
5. Peru je dost chudá země, ale má co ukázat. Jak bys charakterizoval svou zem a mohl bys napsat pár vět, na co si dát pozor jako "baťůžkář" a co bys doporučil k vidění / návštěvě ?
Peru je opravdu krásná země! Hodně přírody a silná kulturní minulost. Dobří lidé, dobrý jídlo a hodně legrace, ale život zde není snadný, protože korupce, zkurvený politici, chudoba, žádná příležitost pro mladý, žádná práce, to všechno to strašně ztěžuje. Být zde umělcem není důležitý, takže musíš pracovat anebo studovat. Můžeš zemřít nebo se zbláznit..., ale mi to v Peru milujeme.
6. Napiš nám nějaký tradiční peruánský jídlo a tvoje nejoblíbenější + nealko a alko nápoje.
Cebiche!!! Nejlepší jídlo je ryba s citrónem! Pijeme pivo a Inca Kola - El pisco es peruano!!!
7. Co je Cebiche ? Inca Kola ? El Pisco es Peruano ?
Cebiche je syrová ryba + citrón a paprika - je to nejlepší jídlo na světě. Inca Kola je jako Coca Cola, Fanta nebo Sprite, ale peruánská..., je žlutá a je dobrá. Pisco je náš národní alkoholický nápoj.
8. Znáš nějaké kapely, ziny, labely z Čech ? Víš kde leží Čechy ? Dost lidí si to plete...
Víme kde leží Česko, ale my chceme vědět více o labelech, lidech a kapelách. Máme peruánského přítele, který se jmenuje Erick! On pracuje ve vaší zemi, ve městě Slin??? (pravděpodobně myslí město Zlín). Říkal nám, že tam máte pěkný ženský.
9. Díky moc za odpovědi a přeji příjemný dny. Závěr je tvůj...
Díky moc za prostor a zájem. Promiň mi mou špatnou angličtinu, je tu mnoho věcí co bych chtěl napsat, ale nemůžu - neumím to napsat v angličtině... un abrazo para 1 the hc fans in Czech - Hardcore Carajo - Šakal saca bien!!!
10. Hej a co mi to tu zase píšeš ? Nerozumím tomu ?
...un abrazo para los hc fans znamená něco jako velké obejmutí, že jako milujeme české hc fanoušky. Saca bien je výraz, když chceš nějakou věc, atd. mít brzo. A hardcore carajo je údajně hardcore carajo - taková jsem dostal vysvětlení. Já bych ještě dodal, že se asi u všech cizích výrazů jedná o peruánskou španělštinu, která se v dost slovech liší od klasické španělštiny a proto jsem tyto slůvka nemohl nikde najít, p.N.M.

DESARME: http://desarmehc.tripod.com/ / desarme999@hotmail.com

[ Top ]


*****************************************************************************************************


INCONTROLLADOS

Nedávno zaniklá kapela INCONTROLLADOS z města Svendborg, vznikla jako duo, Dalle a Nikolaj, v roce 1999 nebo tak nějak. Po odehrání několika koncertů byl přibrán Lasse na zpěv a brzo po nahrání prvního demáče a vydání pár songů na kompilaci Spand BZ, přišel Johan O.D. a byla kompletní sestava, skuteční INCONTROLLADOS jádro. Brzo hrají INCONTROLLADOS všude ten svůj svojský hardcore, který nazvali "high-energy rocking hardcore punk". Ve školách, squatech, na ulici, na radnici, kancelářích, na demonstracích, v parkách, v bytech, v kontejnerech, na odpadkových kontejnerech, unplugged, doma, venku, kdekoliv bys mohl postavit aparát, přenosný generátor a kapela samotnou... Nejlepší bylo 5 koncertů v jednom dni na dánském tour s LOKUM, kde jsme hráli v na úřadu jak ve Svendboru tak i v Frederiksbergu. V roce 2001 byla nahrána druhá demo kazeta a uzavřeli smlouvu na 7ep s labelem Kick n Punch. Tenhle osmi songový vinyl byl nahrán ve sklepě v Uggerlose, včetně duetu mezi Dalle a jeho mámou!!! Singl vyšel k evropskému turné začátkem roku 2002. Po návratu z turné, INCONTROLLADOS pokračovali v hraní koncertů a ve zkoušení a psaní jejich nejlepších songů. Ale lidi kašlali na skupinu a všecko se totálně dokurvilo během koncertu v Odense, kde se členové skupiny vzájemně porvali během hraní. Skupina opustila podium a hned v tom okamžiku se rozpadla. Dalle pokračoval v LOKUM, Nikolaj s kapelou 1 SKRIDT AF GANGEN, Johan v ASBEST a Lasse v YOUNG WASTENERS a taky v HJERTESTOP.

Discography:
Demo 1 - Spand 2000 - sold out!
Demo 2 - Maximum O.D. 2001 - sold out!
Hvem vil det gavne? 7" - Kick N Punch/Maximum O.D. 2002
Hvem vil det gavne? MC - Maximum O.D. 2002

Compilation:
v/a: SPAND BZ - Spand 2000
v/a : K-Town vs. Spand tape -Panservarn/Aggressive Turns
v/a : 0202 tape - Ungdomshuset 2002
v/a : FAK Danmark 2xLP - Fak Pladeselskaber 2003
v/a : Kobenhavn I Ruiner 2x7" - Kick N Punch 2003
v/a : Mittendrin tapesampler - Mttndrn tapes 2003

video:
K-Town Festival 2002 with Gorilla Angreb (Tv-Stop 2003)

TV:
DR2 om punk / kort live-sekvens fra Roskilde (DR2 2000)


Následující rozhovor byl udělán Atomem a Jakobem a měl být publikovaný ve dvou různých zinech před nějakým časem. Žádný z těch zinů nebyl nikdy vytištěn a originál kazeta se ztratila ještě předtím, než jsem všecko napsal. Ale stále cítím, že zmíněný matroš si zde zaslouží být zmíněn.Rozhovor byl pořízenej v atomovém sklepení někdy v roce 2002 s Johanem a bude brzo pokračovat (pokračování se zatím nikde neobjevilo, p.N.M.)


1. Myslím, že bys měl říci, jak vznikl, kdy INCOTROLLADOS a proč ?
Kapela ve skutečnosti začala jako LOS INCONTROLLADOS, v malém městě Svendborg, na prostředním ostrově Dánska, Fyn. Začali jsme jako duet, Daniel a Nikolaj. Oni byli jediná politická hardcore kapela hrající ve Svendborgu. Ve Svendborgu jsme obyčejně viděli jen oi a pop punk kapely zpívající o holkách a pití piva. Myslel jsem si, že by bylo dobrý vidět kapelu hrát rychlou a agresivní muziku s politickými úmysly a texty. Daniel a Nikolaj přišli z hnutí Spand. Byla to skupina mladých lidí, kteří dělali kulturní projekty a obsazovali domy ve Svendborgu. Daniel a Nikolaj byli něco jako domovská kapela hnutí. První koncert byl s partou kapel z Kodaně, v jednom zasquatovaném baráku ve Svendbergu, který byl zasquatován jen pro hraní koncertů. Byla to jediná a skutečná show, když hráli jako duo. Daniel hrál na kytaru a měl na starost všechny vokály a Nikolaj hrál na bubny. Domrdali všechny songy, ale bylo to skutečně zábavné, vidět tyhle dva týpky jak hrají rychlou muziku. Uplynul nějaký čas a oni toho moc nenahráli. Nacházeli se převážně v Kodani. Jeden čas zkoušeli v Ungdomshuset. Lase se tam jednou pohyboval, byl úplně na sračku. Zvednul mikrofon a začal do něj brutálně řvát a klukům se to líbilo, tak se rozhodli, zkusit to s ním. Myslím, že hráli jeden koncert v této sestavě, ve Svendbergu. Každý rok je tam velký rockový koncert, nazvaný Kroyer Rock, v jednom velkém parku. Ten se volně využíval k nejrůznějším akcím. Ale ten rok tam byl okolo celého parku velký plot a tak to bylo takový komerční a hlavně drahý. Tak LOS INCOTROLLADOS, trojčlenná skupina ze Svendbergu, se rozhodla postavit všechno na druhou stranu toho plotu a hrát koncert "Rock Again Fences Around Public Parks" (Rock proti plotům kolem veřejných parků). Od té doby se INCONTROLLADOS ukazují dost často na veřejných místech.
2. Kdy jsi vstoupil do příběhu ?
Já jsem začal dělat punk a hardcore koncerty v Roskilde. Je to malé město blízko Kodaně. A chtěl jsem booknout koncert LOS CONTROLLADOS. Oni byli jako "my tohle nepraktikujeme", nejsme skutečná kapela, dokonce nemáme basáka. Já jim řekl, že bych mohl na ten koncert vzít basu, tak oni přijeli do Roskilde. Zkoušeli jsme a bylo to opravdu zábavné, a od té doby jsem basák INCONTROLLADOS. Byl to první koncert INCONTROLLADOS, jaký ho znáte. Myslím, že je to první část dlouhého příběhu o nás!
3. Můžeš nám říci více o nejrůznějších alternativních místech, kde jste všude hráli ?
Jednou jsme pocítili, že musí být nudné, mít stále stejná prostředí pro punk rock show. Stojíte před 20 ožralými punks a hrajete a říkáte jim stále stejný věci, který oni slyšeli už dávno předtím. Může to být dobrý, když to chytne punks, kteří to nikdy předtím neslyšeli a vezme se to na nějaký akce, kde to může být použito jako politická činnost. To je to, co jsme dělali dost často. Hráli jsme před městskou radou, na demonstracích a na mnoha veřejných místech a mluvili jsme o věcech, které jsme chtěli říci a mysleli jsme, že to může být více užitečný. Jako například ve Svendborgu, minulý léto tam bylo mnoho věcí - problémů. Hodně domů bylo zasquatováno a poté vyklizeno. Rozhodli jsme se pro koncert v kulturním oddělení městské rady, kde sedí lidé co pečují o kulturní domy a zasedají ve Svendborgu. A právě akorát jsme potkali punks, tak jsme natahali všechno na místo a začali hrát. Všechno šlo tak rychle, že nikdo nezpozoroval, že jsme hráli uprostřed jejich úřadu. Bylo to totálně šílený.
4. To je ten koncert co je na videu ?
Jo, to je skutečně to video. Byla to veliká situace. Vzali jsme to našim způsobem vyjadřování přímo do tváří úřadům. Oni nikdy neočekávali, že se něco takovýho může stát. Náhle jsme byli tam před nimi a punks tančili okolo jejich kanceláří. Oni byli opravdu šokovaní a nemohli uvěřit co se tam děje. Myslím, že je možný a velký používat to jako šok na lidi a rozšířit tak zprávu o konané akci. To je to co jsme dělali dost často!!!
5. Jak moc se rozšířili zprávy, když ty šokuješ lidi jen hlasitou, rychlou a brutální muzikou ?
Mohlo se zdát, že to bylo málo vážný. Ale ve skutečnosti si myslím, že ten den tam bylo hodně pozornosti ačkoliv tam byla většinou média a někdo to natočil. Myslím, že to skutečně má význam a že to ukazuje na to, že je tady dán požadavek na kulturní centra pro mladý, aby si tam mohli dělat co chtějí. Bylo to prostě: jestli nám nedáte nějaký místo, tak my budeme muset dělat punkový koncerty ve vašich zasraných kancelářích. Myslím, že to opravdu má velkou hodnotu a myslím, že je v tom více než jen hlasitá a surová muzika. Myslím si, že to je práce. Je to více než jen šokovat a myslím, že nad tím budou lidi přemýšlet, co přijdou později. Další příklad jak spojit punk a akci je s Blue House ve Frederiksberg, Kodani. Je zde nový squat, který už byl 7x zasquatován skupinou lidí, kteří tam chcou vytvořit kulturní fórum, dělat koncerty, vývařovnu polívek a vytvořit místo, kde můžou žít. Byl zasquatován 7x a na 8. pokus už tam zůstali a jsou tam doteď. V tomto období se to zdálo skutečně nemožné a oni byli stále vyhazováni a tak se akce mela uskutečnit na úřadě ve Frederiksbergu. Představa byla hrát show na srazu obecního úřadu. Tak jsme si půjčili auto a vyrazili tam s partou pankáčů a výbavou. Když jsme tam přijeli, tak jsem všechno poskládali a na signál jsem tam se vším vybavením vtrhli. Šli jsme tam nahoru. Bylo tam mnohem méně ochranky než jsme očekávali a tak jsme se dostali až nahoru, než dorazili další stráže. A skoro jsme se tam porvali s jedním z nich. Nakonec se otevřeli dveře na tu schůzku a vyšlo pár politiků, ale ve skutečnosti s námi začali bojovat. Někteří nás mlátili pěstmi. Bylo to opravdu šokující, vidět ty starý pány v oblecích jak to dělají. Přijelo ještě více strážníků a to bylo nějyký matoucí, tak jsme sebrali aparát a přestěhovali ho na druhej konec místnosti a začali hrát. Lidi co tam byli s námi, udělali lidskou zeď okolo nás a my jsme pokračovali ve hraní. Byli jsme totálně rozladění a znělo to jak jedno velký hovno, ale to se stane, v téhle situaci. Stráže a politici tam jen stáli a nevěděli si rady. My jsme pokračovali ve hraní a lidi začali tančit. Lasse mluvil o situaci se squatem a že to je nějaký požadavek na místo pro alternativní setkávání v Kodani. Někteří z politiků se ve skutečnosti pak začali usmívat, ale někteří byli nasraní a zavolali policii. Oni přijeli a vypnuli nás z elektriky, ale my jsme se zase zapojili a hráli dál, ale pak nám vzali paličky. Já jsem začal hrát na basu, zatímco Lasse ječel - na konec se rozhodli vypnout proud úplně všude, tak chytří byli, a to už bylo fakt nemožný dál hrát. My jsem ale pokračovali a stále mlátili do bubnů a oni byli už opravdu šílení. Pak nás zkontrolovali a vyhodili. Nikdo z nás nebyl zatčen. Ve skutečnosti jsme byli šťastní, že to tak dopadlo.
6. Jaký druh odezvy jste zjistili po téhle show ?
Když to děláme na veřejných místech, kde nás může vidět mnoho lidí, obvykle dostaneme opravdu dobrý odezvy. Lidi to baví a poslouchají co jim říkáme mezi písněmi. Když hrajeme na politických schůzkách ve Svendborgské městské radě, tak to je opravdu záporná odezva, když je přerušíme v nějakým jednání. To opravdu neocení...
7. Slyšel jsem starostu jak ve zprávách říká na tvou adresu samý špatný věci. Že nejsi nic jinýho než chuligán a vandal (smích). Taky si myslíš, že touhle zprávou narazil ?
V mainstreamových médiích vždycky dostaneme na naší adresu samý špatnosti. Ale myslím, že to má nějakou hodnotu, že můžeš číst v novinách, že nějaká kapela a šílení punks zrušili setkání městské rady. Někde jsem četl, že jsme hráli thrash metal (smích).
8. Poprvé chválíme média (spousta smíchu)
Myslím si, že je to opravdu dobrý! Ale nemůžeš se tak vždycky dívat na média a nemůžeš se vždycky jimi řídit, potom bys dělal to co ti přikáží. Byla tam skupina mladých lidí co se tam potloukala v typickým slušným oblečení. Byli totálně překvapení, co že to kurva je!!!??? Neměli nic lepšího na práci a když jsme s nimi hovořili, mysleli si, že to bylo opravdu dobrý a říkali, že si nikdy nemysleli, že by kdokoliv mohl něco takového udělat. Tak si myslím, že je opravdu dobrý a právě tak důležitý mít v novinách článek.
9. Jestliže může vaše zpráva prorazit do všech zasraných médií, a inspiruje pár mladých lidí, pak to má určitě cenu.
Přesně tak!!!
10. Pojďme k více koncertům a turné.
To je opravdu dlouhý příběh. Byly jsme na našem skutečně prvním Evropským turné. Hráli jsme několik koncertů mimo Dánsko. Tyhle týdny v březnu a dubnu byly naše skutečně první turné. Myslím, že to byl ve skutečnosti šílený zážitek v mém životě. Všechny koncerty byly skvělý, tak jak měly být, ale všechny další věci byly úplně na píču. Všechno bylo domrdaný. Začalo se v Brémách, kde jsme odehráli doposud jednu z nejlepších show. Pak náš velký bubeník Nikolaj, zvíře jedno, ráno zamknul zevnitř auto a my jsme museli rozbít okínko, abychom se dostali do auta a mohli být o dvě hodiny později v Amsterdamu. Tak tohle byla první maličkost, kterou se rozjela dlouhá řetězová reakce domrdaných věcí. V Amsterdamu se nám někdo vloupal do auta a z nějakýho důvodu rozbil další okno a ukradl Lasseovo pas. Díky ukradnutému pasu jsme zjistili, že bez něj se nedostaneme na další koncerty v Polsku a Litvě. Další šílený příběh je, že jsme měli stopařku, která s námi jela z Hannoveru do Berlína a později jsme zjistili, že byla totálně šílená a myslela si, že budeme její nová rodina na cestách. Bylo to opravdu divný a když jsem jí řekl, že to není možný, tak na mě začala ječet a říkala, že jsme jí to slíbili, že pojede s námi celý turné. Na koncertě v Neu R., kus od Berlína, všechno domrdala. Tahle holka sežrala všechno jídlo, všem kapelám. A pak když hrála CONTRA LA CONTRA, jejich zpěvák diskutoval s lidmi o anarcho punku v Bělorusku, tak ona ho furt přerušovala, byla hnusná a zničila jakoukoliv další diskusi. Další den, když jsme hráli v Kopi, tak jsme ji potkali na ulici a byli jsme skutečně vyděšení, kde se tady kurva vzala. A už to zase začalo... INCONTROLLADOS, vy jste mi slíbili..., blablabla... Později... - kvůli ztrátě toho pasu jsme museli zrušit všechny koncerty v Polsku a Litvě. Ale sehnali jsme další koncerty v Německu. Myslím, že se nám ve skutečnosti podařilo zahrát třikrát v Hannoveru. Na zpáteční cestě jsme hráli koncert na farmě, na jihu Dánska se samými death metalovými kapelami - byl to šílený zážitek. Bylo to opravdu velký turné, hodně na cestách, ale taky hodně chaotický. Rozhodně ale chceme vyrazit na další turné co nejdříve.
11. Tak bys mohl poradit dalším kapelám, čemu by se měli vyhnout na turné, aby se to neposralo...
Jo, spát každou noc v autě, to by bylo pro nás nejlepší. O ekonomice: zapomněl jsem říci, že jsme prodělali 14 000,- dánských korun, což je hodně peněz. Takže kdo dává dohromady turné, tak by se měl ujistit, že ten konkrétní pořadatel mu dá slíbené peníze, atd. My jsme byli připraveni na prodělek, ale ne na tak velký.
12. Když mluvíme o všech těch smolných dnech, pojďme se bavit taky o nahrávkách...
Všechno se pro nás zdá domrdaný..., začalo to nahráváním, které nám zabralo hodně času a míchání taky. Když se to konečně dostalo na press (o 6 měsíců později - typický pro INCONTROLLADOS), bylo něco špatně s master páskou. Tak jsme poslali další CD a to bylo v pohodě, ale oni nám řekli, že tam nebyl "tojnásobný" (treble) a bylo to v mono - tak to melo být... Tak jsme poslali třetí master a nakonec po dvou měsících čekání jsme dostali první testovací press a byl zkurvenej! Byly tam skoky a taky zkrátili songy! Mluvili jsme s nimi a řekli jim, že tohle bylo k ničemu. Museli udělat nový a museli to udělat rychle, protože my jsme měli odjet na turné. Řekli nám, že udělali chybu v master střižně a že musí udělat nový nahrávky bez testovacího pressu, protože by to nestihli a my jsme chtěli mít desky na turné. Pak ty desky udělali a mely být v pohodě a my jsme si je vyzvedly, když jsme hráli v Brémách. Poslouchali jsme jednu nahrávku a všechno bylo v pořádku, tak jsme poslali polovinu zpět domů a prodali jsme okolo 100 - 150 kusů předtím, než jsme objevili, že byly taky zkurvený. Ale potřeboval jsi mít gramofon, abys to mohl slyšet a bylo to na 4/5 otáček. Některý byly dobrý, ale některý byly zkurvený a těch bylo více.
13. Tak ty lidi jsou v podstatě šťastní, ti co vlastní zkurvený 7ep INCONTROLLADOS... z pohledu sběratelského.
Jo, možná by měli být šťastní. Ale my máme opravdu špatný pocit z tohoto pressu. Vlastně po cestě domů z tour jsme se tam chtěli za tím týpkem zastavit a vážně si o tom promluvit, ale jeho kancl byl strašně daleko.
14. Vezmete věci opět do vlastních rukou (smích)
Rozhodli jsme se je prodávat, tak jak jsou a vložit poznámku, která vysvětlovala situaci. Je to škoda, protože "skok" (rýha v desce) je ve skutečně důležitým songu, hahha. Kde Daniel zpívá duet se svou matkou...
15. Měl bys říct historku o tomhle songu.
Je to song nazvaný "Tyveri" (Theft), kterou napsal Daniel. Je to rozhovor mezi Danielem a jeho matkou. Daniel udělal půlku vokálů a jeho matka zbytek. Ten song je o Danielovu způsobu života - kradení jídla ze supermarketu pro přežití. Ve skutečnosti je rozhovor o tom jak jeho matka nemůže pochopit jeho způsob života a pokouší se mu to vysvětlit. Ona rozumí punk rockové části života, kterou vede, ale nerozumí té druhé stránce jeho života, že krade. Daniel pak udělal ten song jak se o tom hádali s matkou a skončilo to tím, že ona se tím pádem stala součástí toho songu. Myslím, že je to ohromný a netradiční způsob jak dělat věci. Prvně, když jsem slyšel tuhle skladbu, tak jsem si myslel, že bychom to takhle dělat neměli, protože to byla nejhorší věc co jsem kdy slyšel, ale pak jsme si zvyknul a myslím, že to má nějaký kouzlo a já se dívám vpřed do lidí, když hraji koncert s jeho matkou na pódiu.
16. Napsala Danielova matka svou část textu sama nebo jí napsal Daniel osobně.
Napsal to Daniel, ale mátinka vedla hodně diskuzí o tom, když oni ten song nacvičovali doma s akustickou kytarou.
17. Jak ona vnímá ten song a jak se cítí na punk rock nahrávce ?
Nevím, ale myslím si, že ona si o tom myslí, že je to dobrá věc a řekla nám, že když s námi je na koncertě, na pódiu, tak že se z toho raduje. Taky si myslím, že je dobré a hlavně důležité zahrnovat věci / osoby do hraní, aby byly součástí toho konfliktu. Myslím, že je to taky velice originální, zahrnout do songu i protivníka a místo kázání s ním vést diskuzi. To udělá věc zajímavější!
18. Zpět k tradičním materiálům INCONTROLLADOS a zbytku Kodaňské scény. Co vás inspirovalo k tomu co děláte a k tomu že hrajete takovou muziku ?
Myslím, že oproti jiným dalším kapelám tady odtud, jsme jinčí, protože jsme tak rozdílný lidi s různými hudebními vkusy a taky jsme přišli do punku z nejrůznějších prostředí. A v podstatě je to zvláštní, co způsobilo naše různé představy o tom, co máme rádi. Jestliže posloucháte hudbu, tak nejvíce nám říkají, že zníme jako ranný americký hardcore, a to je možná styl hudby, který pasuje, ale myslím, že k tomu máme zvláštní cítění. Protože je to něco co děláme, v co mi věříme a já cítím, že je to velice moc skutečný, když to děláme. Není to jako když se sejdeme a řekneme si že budeme hrát tenhle typ hudby a znít jako ty či oni. Texty jsou o tom v co věříme, tak to je.
19. Chtěl jsem spíše získat více informací o kapelách co zrovna jsou v Kodani... a jak zní...
To je pravda. Hodně kapel jsou jako novější verze toho co se událo v raných ´80 letech v USA. INCONTROLLADOS, APA, YOUNG WASTENERS, ASBEST a tak bych se mohl už jen opakovat. Je to opravdu šílený, že je tak malá scéna tvořená pár lidmi hrajícími v kapelách. Hodně těch samých lidí hraje v několika kapelách a tam je ten hlavní směr, že oni hrají old school materiál. Myslím si že to je opravdu neobyčejný, že jsem to nikde neviděl. Když jsme byli na turné, mnoho lidí říkalo, Kodaň, tam je všechno dění. To že se old school vrátil, je skvělý. Někdy jsem tím ale unavený. Může to být tak úzkoprsé - spousta lidí se zajímá jen jaký styl jsou a jak ten styl hrajou - nejsi dosti punk když posloucháš něco jinýho nebo nenosíš to a to. Není mi z toho dobře... Ale muzika a kapely jsou opravdu dobrý. Problém je, když se ten styl stane hloupostí a lidi tolerují pouze tento styl a o ostatních si myslí, že jsou sračky a že ti lidi, co je hrají, jsou sráči. Myslím, že musíme pracovat společně, abychom něčeho dosáhli, když je nás tak málo v Kodani. Musíme dělat materiály společně, místo toho abychom se soustřeďovali na styl muziky co hrajeme. Ale hudebně mám většinu těch kapel tady kolem rád. Jsou kvalitní, oproti tomu co jsem slyšel v jiných místech. Špatný může být, že časem co se lidi koncentrují okolo muziky, dělají stejný show, se stejnými kapelami donekonečna. Je velice snadný otrávit se díky neustálému se opakování. Protože je zde tak málo lidí a míst.
20. Zatímco jsme v Kodaňské scéně, je zde song Hvor Var Du (Where were you ?). Můžeš říci něco o té disko tendenci co zabíjí punk rock v Kodani ?
Je to něco, čímž jsme znepokojení. Lasse napsal tuhle píseň, když jsme byli na benefitní párty pro AFA v Kodani. Byla to diskotéka, kde se prodávala Coca Cola a další svinstvo. A hodně mladých lidí oblečených do fantastických tanečních oblečení. Možná to byl benefit pro AFA, ale kultura, kterou tam prezentovali, by byla spíše vhodná na diskotéku do centra města. Druhý den byla demonstrace pro uvězněného aktivistu a bylo tam jen okolo 15 lidí, ale žádní lidé z té AFA diskotéky. Byli jsme opravdu smutní z této party. Bylo nám z toho setkání a pozérských postojů zle - Jsem tak politický a punkáč a zajímám se o všechno tohle - což znamená, oblíkám se, chlastám pivo a nezajímám se a tak to je! V tom songu se ptáme, zda-li dělat tohle je to dost. Nikdy nedosáhneme něčeho, jestliže se budeme stýkat jen ve společnosti a bavit se. Někdo musí udělat těžkou práci v protifašistickým odboji. Opravdu jsme byli otrávení z této diskotékové tendence. Všechny tyhle večírky vypadají, jako když nemají žádnou kulturní alternativu, kterou by prezentovali. Myslím, že je opravdu důležitý, když děláte politický věci, že tam je i ta osvětová / kulturní část.

INCONTROLLADOS: http://www.incontrollados.homestead.com/index.html / Lasballade@gmail.com

[ Top ]


*****************************************************************************************************


CDs

THE KILL - Soundtrack to your violence ´03 CD (No Escape Rec.)
Posmrtně sejmutá maska… aneb tihle australští maniaci se dočkali alba až po smrti. Kdo ještě neměl tu čest (ať už na split s EP s RETALIATION nebo s BIRDFLESH či demu) tak pozor! Melbourne grindcore syndicate útočí! Ultra rychlej nářez v sestavě kytara, bicí a řev před sebou hrne vše živé a mrtvé! Aby náhodou ti co to přežijou neměli šanci si oddechnout, pauzy mezi songama byly zrušený a jeden vál střídá druhej, je tady třináct (super číslo) vlastních věcí plus cover od NAPALM DEATH, kterej dal kapele jméno. Excelentní zvuk dokoná dílo zkázy… nejlepší klokaní kapela! T.K.: P.O.Box 133, Deer park, Melbourne, 3023, Australia / thekill@iprimus.com.au * N.E.Rec.: www.noescaperecords.com >SY<

V.T.M. - CD5 poloprofesionálové ´04 CD ( Cecek Rec.)
Tak musím podotknout, že to není muzika pro mě, ale zvuk je geniální. Natáčelo se v ČKD Harfa recordings. V intru, ve kterém účinkují auta Škoda Rapid a Wartburg si můžete ozkoušet správné nastavení reprobeden (pomatujete na singl co se dával ke gramofonům?), tak tady to je v podání těchto pekelnejch značek aut, haha a průpovídek k nim... První song je o CI5 (dobrej seriál!!!) a hostuje v něm na trubku Jeff Biograf. Celkově vzato V.T.M. hrají punk rock s občasnými hardcore/punk pasážemi, podobnými např. kapele DEZINFEKCE (osmička "Tady bude klid!!!"). Některý songy jsou ostřejší a tvrdší, některé jsou až bigbeatové. Devátá "Motorhead" je celkem dobrá pocta této kapele, haha. A šlapavá punkovka. Poslední "Dobřý večer" (to není překlep!) se řve o počasí, které uvádí Zákopčaník, ale muzika je dobrá. Teda ten začátek, špinavej punk jako mix S.P.S. a H.N.F. Fakt super, akorát nechápu tu spojitost, protože pak po zařvání slova "konec" nastoupí již muzika V.T.MARVIN - punk rock. Ale taky je možný, že to nehrají oni, ale je to fakt nějaký old český punk. V.T.M.: vtmarvin@avas.cz / dontik@volny.cz / www.vtmarvin.cz * C.Rec.: Jakub Tauber, Šubrtova 2007, Havlíčkův Brod, 580 01 / info@cecek.com >ŠA<

VOLANT - Točte se pankáčové... ´05 CD (Cecek Rec.)
Další punk rock co nemusím, ale VOLANT používají téměř v každém songu saxofon, což se mi teda nelíbí a tím mi to ještě více kazí. Pravděpodobně tu je i violoncello. Jako host zde úřaduje na kytaru Fox z N.V.Ú. a s vokály vypomáhá Veronika... Kdo má rád JAKSI TAKSI a podobný kapely pohybující se ve vodách punk rocku popíku, budou spokojeni. A takovej duch starý tvorby TŘI SESTRY tu je určitě taky dost znát. Ovšem VOLANT mi připomínají nejvíce jednu českou kapelu, MŇÁGA A ŽĎORP v trochu punkovějším duchu. Pro "písíčkáře" tu je klip k songu "Když už nezahynu", mix jízdy autem z Pardubic a festivalu Drátofest. Volant: Pavel Milichovský, Dubinská 725, Pardubice, 530 12 / milich@volant.cz / www.volant.cz >ŠA<

ŽABÍ MAJER - Člověkomlejnek ´05 CD (Cecek Rec.)
Další punk rock, ale tentokrát to celkem šlape a kdyby byly vokály uřvanější, vůbec by to nevadilo. Jsou tu pěkně slyšet činely. Nahrávalo se ve studiu B & B Audio. Je tu 14 skladeb s dobrou kytarou, která si jede klasický punk postupy, ale jak jsem psal, zpěv je hodně melodický. Střídají se tu pomalé pasáže se středně rychlými. Do punkových základů se proplétají i jiné žánry, třeba na začátku v šestce "Škola", jinak je to celkem jízda. "Hijo de puta" ("Dítě kurvy") je nepatrně šmrnclá španělským temperamentem. Song o technopárty začíná fakt hustě, to já můžu. Nakonec se z něj vyklube asi nejlepší punk song na tomto CD. Ona totiž tahle skladbička mi připomíná jednu takovou "hymnu", co se dříve všude řvala... "...nech se ostříhat taky, .....vyvěsíme černý prapory, .....moje máma....". Už víte? Hned následující je odzpívaná ve slovenštině. Texty nejsou nejhorší. Ž.M.: zabi.majer@email.cz / www.zabimajer.epeople.cz >ŠA<

ALIENATION MENTAL - Psychopathicolorspectrum ´05 CD (Khaaranus Prod.)
Takže jenom osm songů, tudíž je to mCD nebo jsou songy kurva dlouhý. Druhá varianta je správně. Celková délka je přes 36 minut. Nahrávalo se v Hostivaři a zvuk je hodně dobrej. Obal je opět dost zajímavej, tentokrát se tu využilo světlo v pohybu z muzikantského prostředí. Jinak je to již klasicky provedená práce, na kterou jsme u posledních nahrávek Khaaranus Prod. zvyklí. Český překlady textů nejsou. A nechtějí se mi překládat, jsou hodně dlouhý, ale již název alba o něčem napovídá. Muzika na "Psychopathi..." je hodně komplikovaná (technická), velice dobře zručně zahraná a nejedná se o běžnou poslechovku (04. Mass raped hammer). Tady ty songy potřebují čas. Nevím zda to je jen muzikou či zvukem, ale tohle je kloubení death/grindových klasických pasáží s prvky kapel jako starý nahrávky KORN, MACHINE HEAD a jim podobným (02. Erase head + 05. Neurotic). A všechno je to tak nějak záhadně zabalený do tajuplna vesmíru. Na letákách stojí: neo machine grind. Disk také obsahuje bonus pro PC. Jde o záběry ze studia, při kterých je použito spousta efektů. Chlapíci si s tím asi dost vyhráli. A.M.: Jarda Haž, Hráského 1908 / 7, Praha 4 - Chodov, 148 00 / alienation.mental@centrum.cz * K.Prod.: Hviezdoslavova 2, Ostrava - Radvanice, 716 00 / lolokar@mybox.cz >ŠA<

SWRAB - Maglajs (demo 2005) ´05 CD-r
Takže tohle demo je venku taky nějaký pátek, podobně jako kazeta HLA-VO-PA-SYS, přišlo tohle CD-r těsně po ukončení N.M. # 15. Tenhle materiál čítající 17 songů byl nahraný ve studiu Kobka. Asi studio, ale určitě i někteří členové přispěli velkou mírou k tomu, že z parádního noise core spolku se stal čitelný grindcore s nejroztodivnějšími prvky. Na jednu stranu to je velká škoda!!!! Na stranu druhou tahle muzika je taky dobrá, ale osobně jsem měl radši noisecore tvorbu!!!! Celkový pohled na demo Maglajs je asi takový to. Grindcore s krátkými stopážemi, pravděpodobně stále bez textů (ale v některých písních je rozumět a padají tu skutečně slova), s výborným zvukem, který sedí na studiovky PTAO (r.i.p.). I muzikantsky se to trochu podobá, nejenom nástroji, ale i vokálem. Ale nejvíce zvukem bicích!!! SWRAB mixuje grindcore s rock ´n´roll prvky, podobně jako C.S.S.O., ale v menší míře, tudíž vyhrává grindcore, což je dobře. Dva vokály, který se doplňují, převážně rychlá jízda. I když to není už to skvělé noisecore, je to stále paráda a já tohle demo vřele doporučuji. Rozhodně se nebudete nudit !!! A je to jedna z mála kapel, která v Česko-Slovensku hraje dobrou muziku vycházející z grindcore a klidně si dovolím tvrdit, že i z celého světa. Sice se opět grindcore stav zlepšuje, ale... Swrab: swrab@centrum.sk >ŠA<

PIGSTY - Pigs are back ´05 CD (Bizarre Leprous Prod.)
Další album PIGSTY je venku a opět na Bizarre... První, co tě musí praštit do očí, je obal. Kdo si alespoň trochu libuje ve vesmíru, bude spokojen. Obal je skutečně skvěle odvedená práce od Chytila (hughes@quick.cz) krom jedné maličkosti - velice špatně čitelná adresa labelu. To ale napravuje tohle multimediální CD po najetí na CD-rom stopu. Zde najdete velice pěkně odvedený program, ve kterém se nachází kompletní obal i s veškerými nerealizovanými návrhy včetně středového kolečka a zde už adresa je čitelná. Galerie fotek (největší držka je tam samozřejmě Barney, haha - zdravím obludo) nesmí chybět + kontakty a historie. Po kliknutí na jednotlivá alba můžete porovnat předchozí nahrávky. Vždy po jednom songu. Pak tu jsou dva video záznamy z koncertu a jeden ze studia. CD je rozdělený do třech sekcí. Každá sekce se nese v jiném hudebních duchu. Chtělo by to asi český překlady textů pro pochopení celého albumu, jelikož si myslím, že je to všechno silně mezi sebou provázaný. První sekce se jmenuje Pigsty a je v ní po 7 kusech řádnýho, technicky skvěle zahraného grindcore s death / hc elementy. Muzika se nese v rychlejším tempu a je doprovázená mohutným kostelním sborem, kterej ale vůbec neruší, ba naopak, velice příjemně zpestřuje už tak náročnou muziku. Překvapuje mě, jak mohlo dojít k tomuhle spojení..., každopádně je to dost dobrý. Sekvence Quadamage má 3 skladby a jde o podobný styl, který hraje např. KORN... Tohle vůbec nemusím. Sekvence poslední se jmenuje Subba a taky tu jsou tři věci. Rychlý grind/hardcore palby, hlavně teda "Good flock". O muzice, hlavně o první sekci by se dalo napsat ještě hodně, protože je to velký dílo, ale sám na to nemám ty správný slova. I když tohle až tak moc neposlouchám, musím uznat, že tenhle experiment se zdařil na výbornou. Navíc je to digipack. Pigsty: pigstygrind@seznam.cz * B.L.Prod.: Roman Poláček, P.O.BOX 88, Lanškroun, 563 01/ bilepr@lanskrounsko.cz * B.L.Prod. USA: Kevin: bizarreleprous@wi.rr.com / www.bizarreleprous.com >ŠA<

PLASTIC GRAVE - Noizy graves & plastic chronicles ´04 CD (Bizarre Leprous Prod.)
Co říci k téhle legendě... Snad jen to, že jsem se na tohle CD těšil. A asi všichni, kdo tuhle kapelu aspoň trochu zná. Obal mě nepřekvapil. Kdo zná Chymuse, musí mu být jasný o co půjde. A kdo zná P.G., tak není co řešit. Tady máme k dispozici první dvě dema "A tribute to Pennywise" z ´94 a "Back from the bed" je novější, z roku ´99. Osobně se mi líbí demáče víc než nový materiál, který tu je taktéž a to celkem osmkrát. Osmá nová píseň je cover MISFITS, čímž mě tak trochu chlapíci překvapili. MISFITS vůbec nemusím, ale PLASTIC uměl vždycky mile překvapit perfektními covery nebo ať už překopanými filmovými písničkami. "A´t žijí duchové" je prostě bomba. Tento song tu samozřejmě nesmí chybět a najdete ho pod názvem "Ancient and horrible castle deep in the woods". Taktéž je tento song věnovaný Petrpákovi...? Sedmička z nových songů je věnovaná Chymusovi a už název songu napovídá sám o sobě proč "Gangbang in the City Morgue", haha. Na závěr tu jsou 3 songy z prvního dema, který jsou znova překopaný (o 200% lepší zvuk!!! - má to grády jako kráva!!!) a jestli se nepletu, tak měly být na split 7ep s AG. Kromě songu "To" (pocta Stephanu Kingovi), na vinylu by měla být místo ní pomalá, ale dobrá skladba "Ovce". Ten kdo PLASTIC GRAVE nikdy neslyšel, tak by to měl napravit a připravit se na dobrou grindcore muziku okořeněnou death prvky v pomalejším tempu s chytlavými pasážemi, na který se dobře tancuje, např. "Plastogression" nebo "Nails & Balloons". Snad nevýstižnější by bylo přirovnání k TERRORIZER. P.G.: Jiří "Fido" Volák, Varšavská 2742, Tábor, 390 05 / fidoremi@tiscali.cz >ŠA<

NPLMD / NAPALMED ´05 split CD-r
Je snad nad slunce jasný, co nás to čeká v devíti skladbách, které ukuchtil Radek K., jakožto jediný člen těchto dvou spolků. Kapely se střídají, takže první je NPLMD, pak následuje NAPALMED, atd. Názvy songů se sobě dost podobají, takže "Re-formator", In-formator" na druhou stranu zase "Re-formation" a "In-formation", atd. Obal je opět zaběhnutý, jak to v této branži už bývá. NAPALMED je nahrán v roce 2004, NPLMD letos. Obojí v, jak je vtipně uvedeno, "re-hear-sál rum". Oba spolky se jakoby doplňovali mezi sebou. Celý obsah se nese v klidnějším duchu s občasnými "výplachy". A celý to je spíše "domácího elektronického" původu, než nějakýho extrémního "továrního" masakru. Je to hra s barvou zvuků, šumů a ruchů. S troškou fantazie se opět ocitáme v hlubokém vesmíru. Okolo tebe se šelestí kosmický prach v podobě NPLMD & NAPALMED. Taková dost pestrá "úchylárna" je osmá skladba "In-formation" od NAPALMED. "Trans-formator" od NPLMD je jakoby byla nahrávána ze střední vzdálenosti od mezi kosmickýho terminálu a když jí trochu víc vohulíte, tak vám spadne barák!!! Ty vibrace jsou fakt hutný! Ono to platí třeba i o "Trans-formation" od NAPALMED. NPLMD & Napalmed: www.napalweb.unas.cz / www.nplmd.wz.cz / napalmed@seznam.cz / nplmd@seznam.cz >ŠA<

TONY CHRISTIE - Country roads (Baierle rec.)
Tak Mr.Kopel asi zešílel a poslal mi tenhle mazec. Vůbec nevím co o tom psát. Klasický americký country v 16 skladbách. Některý skladby mi jsou povědomí, možná to jsou "kovry", haha. Samozřejmě nějakých country spolků. Každopádně Tony nesložil ani jeden a kdoví, zda k nim napsal aspoň text, já myslím, že ne. Celkově to zní jako poklidná muzika, relax. Znám country a to je spíše "masakr", u kterého si neodpočinete. Ale popravdě, celej disk jsem neposlouchal, na to fakt nemám. Za celej svůj život jsem slyšel takový kvantum country a dalších podobných stylů, že už toho bylo fakt dost. Však je u nás taky country hospoda, haha, kterou jsme jako parchanti pomáhali stavět... Pak tu mám ještě jeden disk, no nevím co to má znamenat, ale to musí být nějaká prdel, ten zpěv mě tahá za uši. Je to něco mezi country / blues, ale silně podaný v tradičním řeckém folklóru. Či něčem takovým. A je to český zpěvák. Děs běs. Už nikdy více, haha. >ŠA<

CALL THE COPS - Never underestimate the kids ´05 CD-r (Couphing Up Rec.)
Tohle je kapela, majitele labelu Couphing Up. Nevím, zda tohle demo vyšlo oficielně i na CD-r, na kterém ho mám já, ale kazetová verze je pekelně limitovaná. 12 ks s červeným obalem, 12 ks s modrým, 12 ks se zeleným a 64 ks s bílým. Já obdržel 24ks CD-r a mám tu 5 druhů barev. OK, demo obsahuje šest songů. Sakra, je to ještě to samý demo nebo jiná nahrávka ? Srát na to. Zpětný vazby mezi songy, ale ne jako u některých Nipon "mistrů". Navíc tu jsou dlouhé pauzy ticha, takže to jako celek není pěkný. Šest songů je během 6 minut v hajzlu. Nevím odkud pochází nahrávka, ale má to solidní zvuk. C.T.C. hrají rychlý fast hardcore. Sbory v krátkých refrénech - kapánek podobný na MINOR THREAT. Vokálu je slušně rozumět. Masakrující rychlá jízda, vřele doporučuji. C.T.C. & C.U.Rec.: xjonanddangerousx@yahoo.com >ŠA<

SHEEVA YOGA / SHELL SHOCK ´05 split CD (Hyenyzm Rec. & Olga Hepnarová Rec.)
Ostraváci zde mají 9 nových válů a je to jejich první origoš CD. Z devíti jejich klasický songů jsou dva covery. První od NAPALM DEATH a druhý od SPAZZ. Coveru SPAZZ předchází jedna "kraťůčká" píseň s textem "Éy, za tů horů vysoků, jde Šiva bok po boku, hraje hudbu divoků, rychlejší než Spazz...". Už podle textu si asi domyslíte o co jde. Jako kdyby horalé mrskli tu svojí, haha. Jak jsem se zmínil, nijaké větší změny se nekonají. Texty jsou oproti dřívějšku psané trochu jinak, ale stále velice netradičně. A musím říci, že S.Y. asi jako jedna z mála, nebo snad jako jediná kapela, šíje zajímavým způsobem do nejrůznějších témat a vysvětluje je, např. "Matematicky o svobodě". Hlavně to umí dobře podat, i když ten vzorec...., .... Ale dnes mi to nějak nesedí, nebo hudbě prostě chybí ty pořádný grády. Nakopnutý to je, ale jen tak nějak napůl. Zvuk je výtečný a to si to nahrávali hošíci doma. Amíci S.S. zde mají 8 starších songů, z let 2003 a 2004. Zvuk a muzika je hodně nabušená, řízná. Maximální chytlavý punk / hardcore s kurevsky silným punkovým vlivem. Něco mi to připomíná a to dost. Každopádně, že hoši pochází z NY, je v jejich muzice dost znát. Mají dost dlouhý texty. V tomhle souboji jsou lepší SHELL SHOCK a to díky své dravosti a chytlavosti. Obal jako celek je parádní, další plus proč si tohle CD sehnat. S.Y.: Viki Wojtanovský, Poste Restante, Ostrava 20, 720 00 / sheevayoga@popsatr.com * S.S.: 11 Cover St, Montrose, NY, 105 48, USA / www.shellshocknyhc.com * H.Rec.: Petr Halgaš, Leskovec 340, p.Dvorce u Bruntálu, 793 68 / hyenyzm@centrum.cz * O.H.Rec.: copywrong@gardener.com >ŠA<

DESECRATOR - Promo 2005 CD-r
Tahle kapela dostala dost lidí na letošním Play fast or..., hlavně kytarista byl pekelník jak sviňa!!! Francouzi předvedli skutečně extrémní grindcore s velice častými technickými a zároveň melodickými pasážemi, který by tam nemusely být. Díky Zbyňovi jsem se dostal k tomuto promo CD-rku. Je zde 9 výplachů ze studia Ste Martes, kde se nahrávalo na živo. Logo kapely je zcela určitě od stejného autora, co maloval logo dalším francouzům SUBLIME CADAVERIC DECOMPOSITION. Texty nebudou nějaký ubohý, ale půjde zřejmě podle názvů songů o klasický hc texty. Těch 12 minut uteče jak voda, téměř nepřetržitý šrumec, který polevuje skutečně jen občas. Zvuk je slušný, hlavně je to hodně nabasovaný a vyhulený, což způsobuje vibrace baráku, když to trochu vohulíte. Nejlepší song je "Bravo les Djeuns". V muzice DESECRATOR je cítit ten francouzský původ (to jest, muzika jako celek není moc chytlavá), ale i tak je tohle slušný materiál. Desecrator: http://desecrator.13.free.fr / desecrator.13@free.fr >ŠA<

PRŮMYSLOVÁ SMRT - s/t ´05 CD-r (Shit Rec.)
Tak tady mám kapelu, kterou jsem doposavad neslyšel, snad jen někde na kompilačkách, ale nejsem si jist. Jináč kapela je hodně aktivní v pořádání koncertů a vydávání nosičů. Taktéž mají prsty v zinu UBER ALLES. Na tomto disku je 12 songů v češtině, poslední je cover od FESTA DESPERATO + zhruba 15 minutový videobonus. Tenhle disk údajně vyšel jen v Německu a je už vyprodaný. Zvuk je v pohodě. Ale buď je to muzikou nebo snad zvukem, nevím, každopádně tomu chybí ještě kapánek šťávy - prostě jako u většiny německých nahrávek - ten štipíček co chybí by udělal z této nahrávky masakrující záležitost!!! Jinak dobrá punk/hardcore jízda ve středně rychlém až rychlejším tempu, která tě rozpumpuje k tanci. Žádný fast, ale ani žádný utahaný sračky. Zvuk u video bonusu je horší a z repráků se valí noisecore s hc/punk nádechem!!!! P.S. & S.Rec.: Petr Hanus, Vrchlického 1017, Polná, 588 13 / prumyslovasmrt@seznam.cz / shitrecords@seznam.cz >ŠA<

IDIOTS PARADE - s/t ´05 CD-r
Tenhle disk vyšel ve 200ks nákladu a má to fakt super obal s texty a všechno to je "ručně" psaný a na pěkným papíru. Dobře zkombinovaný, tohle chce vidět, paráda. Celý to je schovaný v rentgenovém snímku - super. Nahrávka je ze zkušebny, ale s vynikajícím zvukem na zkušebnu. Po krátkém intru snad z Pátera Thomase se vyvalí fastcore jak piča, baba za mikrákem. Končím recenzi, tady stačí napsat jen jednu poznámku, na Slovensku mají LAHAR. Tohle Vám musí stačit - Fast píčo!!!! Broňo, fast!!!!! Slovenská scéna!!!! Dnes už nerecenzuji, akorát bych si zkurvil náladu - fast píčo!!! I.P.: Jan Škrinár, Jg.Tajovského 2/115, Kováčová, 962 37 / jan_skrinar@post.sk >ŠA<

6 MAS - promo 2005 CD-r
12 minut a 6 songů, to je slušná kombinace. Nahrávka pochází ze studia Sklep. Zvuk je velice dobrý a řádně nabuzený. Ten zvuk má prostě "koule". Když jsem slyšel starý materiál a teď tento nový, tak z toho rozdílu seru. Paráda, kurva, fakt paráda. Zapomeňte na starý vály. Tohle je rychlá nekompromisní jízda se zajímavým zvukem kytary (už kdysi dávno jsem tenhle zvuk někde slyšel, jakoby od švédských death kapel). Dva vokály a kurevsky nasraný crust / hardcore, který pořád valí, takže tady nenajdete ani vteřinu prázdnoty. 6 MAS je dost originální a hlavně s tímto materiálem vraždící komando. Skutečně velký překvápko. O textech nic nevím a z názvů nepoznáš ani hovno, haha. Ale starý texty byly dobrý. 6 MAS: 6mas@centrum.cz >ŠA<

MAN MADE FILTH - s/t CD-r
K tomuto disku nejsou žádné informace, krom názvů songů (některý jsou psány snad v holandštině) a že jde o 100ks limit. Nejsem si jist odkud kapela je, ale to co jsem našel na netu, tak by se mělo jednat o holandskou partičku. Kdo v ní hraje, texty, apod. tu prostě neseženete a to ani na netu. Zda to je promo či regulérní nosič nevím, ale aspoň něco, matroš vyšel na Dead by Dawn Rec. Bohužel na netu zase nic. Chlapíci by měli mít split CD-r s ANARGEEKS na WASTED YOUTH POWER Rec. Jo, tak jsem se dostal přes W.Y.P.Rec. na info o MAN MADE FILTH. Takže dva zpěvy (asi m.a ž.), basa + zpěv, kytara a buben. Lidi hráli a hrají v mnoha dalších kapelách. Jináč je to taková zalezlá partička. Ale pojďme k muzice samotný. Zde je 13 nasraných, rychlých hardcore vypalovaček. Některý songy zní jako DROPDEAD, to hlavně ty pomalejší !!! Má to náboj a některý pasáže jsou hozený kapánek do crustu. Dost dobrá kapela. Mít kapánek silnější hlas, tak DROPDEAD hadr, haha. Na zmíněném splitku jde prej o d-beat, hmmmmmm. M.M.F.: manmadefilth666@hotmail.com >ŠA<

ONANIZER - Too good to be true ´05 CD 2005
Blízkovýchodní melo grind / noise core z ČB / Londýna... Tak to je ONANIZER. Skupina, která se pachtí tím "naším" "undergroundem" už kurevsky dlouho. Spolek velice známý svým total D.I.Y. přístupem, šíleným pódiovým projevem a neměnností své tvorby. Takže Kódl pořád ty svoje kytarový onanie, ale řekněme, že pořád v rámci stylu, ale tadadatydada nečekejte. Rezy se dost zlepšil a sypačky už konečně drží při sobe a tvar. Po odchodu křiklouna Mr. Kollera, který však zůstal věrný plicním exhibicím (fouká sklo), se na jeho místo vecpal Jirka a náhrada je to adekvátní. Takže opět čekejte double vocal, který nemá široko daleko konkurenci a tento takřka non-stop řev / jekot / bekot obou umělců je poznávacím znakem ONANIZER. Nový basák. Snad se brzo nezkazí a neshnije... Ale k cd... Je to snad již 2. stříbrný ejakulát od této partičky a řekněme si to na rovinu, povedl se. Klasickej úchylnej ONANIZER jak vždycky byl. 20 songů (4 živáky a video - neviděl jsem) plných píčovin, sypaček a (nejen) blízkovýchodních melodií. No a jak už jsem říkal s bravurním 2 zpěvem. Zvuk v pohodě, ale možná že víc brutálnější háv by nebyl na škodu. Co ne zcela chápu je intro (že by abstraktní podání toho co bylo a co je teď ?) a obal. Kredenciózní slečna, s brýlemi, které je zcela nepokrytě závidím, je tu v mnoha grind core dresech, žel ve stále stejné póze. Vprostřed obalu si můžete najít svého oblíbeného (nenáviděného) člena skupiny v davu našich vietnamských byznysmenů. Texty občas v češtině, což oceňuju. Jen tak dál!! A víc básniček, haha. V úvodu jsem napsal i slovo noise core, s čímž možná nebude moc lidí souhlasit, ale já když slyším řinčivou sypačku a do toho ty dvě zlatá hrdla, tak si vždycky vzpomenu na dobu, kdy noise core ještě žil a produkovala ho spousta skupin ať už u nás doma nebo v širém světě. Já to tam prostě slyším. - Ó noise core, noise core, kde jsou ty doby, kdy každý tě hrál ?!! - V prdeli, pičo, o v prdeli, zkurvenej gore grind mě sežral !!! Takže cd dobrý, rozhodně potěší. ONANIZER je skupina, která má vlastní xicht anehrozí u ní, že na příštím počinu bude hrát covery od Jarka Nohavici, což si myslím, že u jedněch ostravských (kdysi gore grinderů) můžeme očekávat. In grind & chlast we deeply trust!!!! >-273.15Zbyna<

P.M.L.Z. - 281+1 ´05 mCD
Další album, na který se čekalo hodně dlouho, ale nakonec jsme se dočkali. No, ono "nás" moc nebude, protože P.M.L.Z. téměř nekoncertuje a až tak moc lidí tuto kapelu nezná ani z doslechu. Doufám, že se to trochu zlepšilo po přečtení předchozího Noise Master-u, ve kterém je s nimi rozhovor. Navíc jim teď odešel basák, tak doufejme, že nedojde k rozpadu. Byla by to škoda. Osobně si troufnu říct, že na české scéně by takováto kapela chyběla !!!! Nevím o žádné podobné... CD je lisované, ale nepochází z Loděnic. Vyšlo asi ve 100kc limitu. V tuto chvíli ještě nemám k dispozici obal - stále se na něm něco řeší !!!! Kluci si CD vydali samy, takže si pospěšte a pište si o něj... CD se pyšní skvělým zvukem - hutným, agresivním, nahrávalo se v HellSoundu a jak jsem se dozvěděl (páč jsem se pídil, jak "Lola" docílila tak masakrujícího zvuku), kytara je nahrávaná na dvakrát - proto ta hutnost. "Lola" tu nezaznamenala všechny songy, které má, ale i těchto 16 drtících songů, které si za 17 minut musíte dát znovu, stačí na to, aby se Vám hlavou prohnala kurevská bouře. Hudba "Loly" se definuje velice těžko. Je to mix hrubýho, ranýho hardcore s grindcore příchutí a metalovým feelingem jako má BRUJERIA. V některých momentech zní P.M.L.Z. jako GRIDE !!! Dokonce i zpěvově včetně frázování. U mikrofonu je cestovatel Dědek (S.O.S. r.i.p., GRIDE, P.B.J.P....) !!! V některých skladbách se dost podobají na SHEEVA YOGu. Díky použití saxofonu / harmoniky. Na CD nenajdete jen tak odehranou muziku, ale je tu také nějaké to zpestření. Jeden song je např. zpívaný přes telefonní sluchátko. Hutná, drtící, rychlá a uřvaná hardcore / grind metalově zničující detonace z jihu Čech. Podle názvů songů by i texty měly být o něčem. Jsem zvědav na obal. zicho@vslcb.cz >ŠA<

[ Top ]


*****************************************************************************************************


tiskoviny

JUST D.I.Y. ´zine # 4 60 stran
A je tu další číslo. Formát je moc pěkný (asi A6), ale po bližším prozkoumání díky němu utrpěla grafika, otázky v rozhovoru s kapelou OVO jsou nečitelné, text je na hodně stránkách rozostřený či tučný, to když přechází z tmavších obrázků a celkové grafické provedení je takový divný. Kdyby byl takto vytištěný třeba N.M. ´zine, tak se vůbec nic neděje, ale Just D.I.Y. nastavil laťku hodně vysoko, a teď je dost nízko. Jako dobrý nápad považuji anglickou verzi v rozhovorech zároveň se slovenskou. Kromě sloupků, několika málo krátkých článků, recenzí na čtivo, muziku a reportíky na akce tu jsou rozhovory s již zmíněným noise spolkem OVO, s dobrou řezničinou AD ACTA, KONFLIKT, s Fekálem ze studia Moc plevele, izraelskou anti-zionisa punkovou kapelou NIKMAT OLALIM (jeden člen možná nyní sedí v base za nenastoupení do army píčoviny) a tento pokec se mi hodně líbil a pak tu je report z Baltikattack turné S.I.K.A. (r.i.p.) a rozhovor vedený jako částečný report z turné po Brazílii mistrů umění ČAD. Ale čekal jsem podrobnější kecání o turné po Brazílii. A abych nezapomněl, je tu rozhovor s Konýkem o historii zinů na Slovensku a tato sekce bude na pokračování. Tak už se těším na další číslo. P.O.BOX 16, Bratislava 48, 840 08, Slovakia / comixsniper@pobox.sk >ŠA<

THE PUTANG INA MO newsletter # 4 A4/4 strany
Jay tento dvojlist nazývá i TURBOCORE zine. Jinak Jay je namočenej ve spoustě jinejch věcí. Zde je rozhovor DEAD CHRETIENS a FECAL FORCES ZEEN. Každej má jednu stranu. Na titulní straně je obrázek a na poslední jsou reporty ze dvou akcí, doplněné o mini komix. Vše je kompletně psané v angličtině. Jay Garcia, Cluster-M, Lot-72, Bagong Nayon 1, Antipolo City, 1870, Philippines >ŠA<

FRAGILE ´zine # 6 A4/52 stran
Konečně je venku další číslo a je na profi úrovni co se týče grafického zpracování, náklad je z tiskárny, dobrá práce. Uvnitř je dlouhý rozhovor s Tomášem "Ivanem" Mládkem, s Jirzou, s kapelou SUNSHINE a BORN/DEAD. A s Honzou, Samuel rec. tu je takový jakoby rozhovor na jednu stránku. Samozřejmě nechybí recenze, spousta ale fakt spousta reklamy, scene reporty z Belgie - Vlámská část a z Norska. Rozhovory jsou doplněny o obrovský fotky, ale hlavně jsou dost dobře sepsaný, sice je to trochu někde jinde, ale dobrý. Jsem zvědavej na další číslo. Tomáš Zakopal, Benešovo nábřeží 3738, Zlín, 760 01 / cvalda.fragile@post.cz >ŠA<

BURYZONE ´zine # 11 A5/64 stran
No, sice to trvalo milion let, ale je to venku. Proč tomu tak je, se dozvíte v úvodníku. Prolínají se tu starší a novější materiály, páč by byla škoda je vyhodit. Takže všechno zůstalo při starém, co se týká obsahové stránky včetně pestrosti stylů, tak i grafické části. Takže recenze a rozhovory. Rozhovory jsou s HELPNESS, VAGINAL CARNAGE, 6 MAS, EVOCATION, ČAD, NEMESIS, BIZARRE EMBALMING, VIRTUAL VOID, SHEEVA YOGA, AHUMADO GRANUJO, ENDLESS, CONTRASTIC, GRIDE, SUPERAPE X, MORE BAD NEWS, JOHN BALL a MALIGNANT TUMOUR. Je tu také krátký scene report z Běloruska, report z turné SHEEVA YOGA + MORE BAD NEWS, pokračování komixu a zveřejněné ankety Břitva 2002 a 2003, ke kterým tu jsou krátké pohovory se zúčastněnými a zakladatelem Láďou Olivou. Rozhovory jsou slabší, ale každopádně jsem si zase našel něco co mě zaujalo. Tomáš Baran, Gen.Píky 22/2901, Ostrava 1, 702 00 / buryzone@seznam.cz >ŠA<

BAKTERIA ´zine # 3 A5/48 stran
Super, na Obscenu jsem udělal obchod s Markem a tak jsem se mohl začíst do zinu, na který jsem se těšil a doufal, že Marek nedodrží slovo a zin bude mít více stránek. Teď nemůžu porovnávat, ale myslím, že pár stránek přibylo, což je skvělý! Opět pěkně zpracovaný a poskládaný materiál, doplněný o vcelku dobrý fotky, přeci jenom kopírka, že ? Krom recenzí, sloupků, diskografie DEVIATED INSTINCT, článku o historii grindu podle Havoca, vzpomínkového článku na Andrewa Sewella a reakcí na "odchod" Mirka z FESTA DESPERATE, tu jsou rozhovory, který se moc dobře čtou. Některý jsou převzatý, některý ne, ale každopádně jsou dobrý a to s GUIDED CRADLE, SKITSYSTEM, HELLSHOCK, BOMBENALARM a INEPSY. maskcontrol@email.cz >ŠA<

xDRUGx ´zine # 1 A5/36 stran
Tenhle zin jsem si koupil hlavně ze zvědavosti. Jeho grafická úroveň je hodně slabá. Fakt bída. Uvnitř se ale najdou vcelku dobrý věci. Takže začátek obstarává historie DISCHARGE, následována rozhovorem s X-WING. Pak tu je krátký výčet zpráv o demoškách proti Bushovi, který v únoru 2005 navštívil Belgii. Pak tu jsou některé jeho debilní výroky. Další rozhovor je s kapelou JOHN BALL, kterou jsem objevil teprve nedávno, takže jsem byl za rozhovor rád. Dobrý článek je historie vinylu 1850 - 1899. Myslím, že jsem ho četl na netu. Tady ten byl ze stránek Muzikus. Doporučuji tyhle stránky pro muzikanty. Rozhovor se Slováky KLEMONES stíhá zajímavý info o tanečních kreacích před pódiem. Poslední rozhovor je s kapelou VALUES INTACT. Nechybí scene report o holandské scéně, ale trochu starší. Dobrej článek je o Straight Edge. A na závěr článek o škodlivosti kouření a reportíky z koncertů. Vše je doplněno pár špatnými fotkami a texty. Uvidíme, co vyleze ze dvojky. xdrugx@seznam.cz >ŠA<

KILL YOUR DREAMS ´zine # 1 / 52 stran
Takže po strašně dlouhej době je venku tento limitovanej osobní zin, kterej dal dohromady Honza Samuel. Tento zin je součástí picture 7ep LANDMINE SPRING. Byl dělán v těžkých podmínkách a kopírován po částech, což byl také jeden ze zpožďovacích důvodů. Zin je tak na půl netradičně zpracován, ať už formátem či grafickým zpracováním. Obsah je pestrý, ale klasický. Rozhovory, sloupky / úvahy, recenze, fotky, komix. Při některém dalším počinu na SAMUEL Rec., by měl být opět přiložen osobní zin, s číslem 2. Tak uvidíme, jak to všechno dopadne. Já doufám, že vyjde a že bude opět co číst a pěkně se u toho odreagovat. Rozhovory jsou dvou typové. Jedny jako klasický rozhovory, např. MALÁRIE Rec., PAVILON M2 a THE MOOD a druhý krátké zpovídačky, např. se Sykym nebo Janou, která tu má také prostor - grafický (www.janakudrnova.com). Toť asi vše. >ŠA<

[ Top ]


*****************************************************************************************************


kazety

HLA-VO-PA-SYS - Zvrhlá současnost MC
HLASITĚ VOLAT PÁCHNOUCÍ SYSTÉM, tak zní kompletní název kapely. Kazeta přišla těsně po ukončení N.M. # 15, tudíž ji tu mám nějaký pátek, ale to se nedá nic dělat. Nahrávalo se ve studiu Moc Plevele, odkud moc dobrej zvuk není (mě osobně se teda vůbec nelíbí), ale o to mám větší radost, že HLA-VO-PA-SYS je další výjimkou. Nahrávání proběhlo v březnu 2004. Celkem kluci nahráli 14 songů, česky odeřvaných. Kromě jednoho, což je asi výsměch všem, co nepoužívají texty nebo zpívají o blbostech anebo je to o fofr masakrující muzice. Struktura skladeb a použitej zpěv je na poprvý zvláštní, ale o to postupem času, je to lepší. Tohle je rychlá muzika s dvěma vokály. Jedním nasraným hrubým a druhým uřvanějším mírně black nakřáplým. Songy mají většinou minutu a půl a šlapou fakt dobře. Hlavně skoro pořád rychle. Je to mix punk / hardcore, ve kterém je snad slyšet punkovější období CRIIPLE BASTARDS, hlavně tou kytarou - v některých skladbách. Ale základ je prostě punk jak sviňa. Má to šťávu, ale když se podívám na ukazatel intenzity, tak je to dost vybuzený do plusu a to je asi dobře pro HLA-VO-PA-SYS... proto to má takový nahulený / parádní zvuk. Takže je tu konečně kapela, která si drtí dobrou muziku po svém, v řádně nasraném punkovém duchu a to je jen dobře. Doufám, že jim to vydrží. Ivo Bařák, Vsetínská 569, Karolinka, okr. Vsetín, 756 05 / tel. 737 846 569 >ŠA<

PUNKCORE III comp. MC (Duplicado Distro)
Jednoho dne přišly dva díly téhle comp. kazety. Už kdysi dávno jsem viděl letáky a říkal jsem si, že to bude zase shit, jak po zvukové tak i grafické stránce. Ale, zvuk je parádní. Kazeta je sice roztáčená, ale hraje to velice dobře. Dokonce kolísání mezi jednotlivými kapelami není nikterak velký. Snad až na 4 výjimky. Všechno to sedí. Kapely tu jsou převážně punk / hardcore / crustový, ostřejšího ražení. Méně známé spolky, ale i známější, z celého světa. Namátkou třeba, E-150, AD ACTA (ty tu zní fakt dobře), DOOM, SIDA, TUJERPIIS, DISFACE, SKITKIDS, APATIA NO, NAUSEA, M.P.O., ATRET, DSB, THE SNOBS, GRIDE a mnoho dalších. Každá kapela tu má po jednom songu. Je tu jen uveden název skladby a odkud kapela pochází. Obal je ale primitivní, naprosto ubohý a k tomu jak je dobře kazeta poskládaná a nahraná, se vůbec obal nehodí a naprosto jí sráží do ztracena. A to si tahle kazeta nezaslouží. Dobrá kompilace, kterou doporučuji hlavně pro dotvoření obrazu co jaká kapela drtí a samozřejmě pro "tapéristy", haha. D.D.: Vincze "Pedro" Péter, Gazdovská 32/5, Komárno, 945 01, Slovakia >ŠA<

PUNKCORE II comp. MC (Duplicado Distro)
Platí to samé co o třetím pokračování. Akorát už vím, kde TŘI SESTRY ve svých počátcích brali nápady..., od Španělské punk rock kapely ASTO PITUAK. Totální kopírka, haha. Nebo tomu je naopak, haha. Opět jsem naprosto spokojenej, ale ten obal....., hrozný. Namátkou pár kapel: ABUSO SONORO, WORHATS, RAKITIS, LOS CRUDOS, ALL STUPID, ISZONY AT, HIBAKUSHA, MISERIA HUMANA, DISCIDER (super název), MOB 47, TOTUUS, ANTI-CIMEX, JACK, CITA ATTIEKSME, BATTLE OF DISARM, SELKKAUS a mnoho dalších. Jako trojka, tak i dvojka je na 90 minutové kazetě. >ŠA<

LAHAR / NESOUČÁST STROJE split MC (DIY)
První oficiální nahrávka Písecký drtící úderky L. na které jej jejich demo které původně vyšlo jen v "edici pro kamarády" (haha). Po optimistickém intru který jsi možná slyšel i před jejich válama na SEKEC MAZEC vol.3 (resp.2) se rozjede nekompromisní fastcore buldozer kterej hrne před sebou vše! Pokud jsi je slyšel v poslední době živě pak věř že na téhle nahrávce maj víc brutal zvuk a celkově víc rychlejší prostě drtiči (to ne že by teď hráli rock… ok hehe). Ultra rychlej mazec kterej musí chytit za srdce / uši všechny fanoušky rychlé hudby + fajn texty. Jsem z toho kurwa hotovej!!! (I po dvou letech co mám tu nahrávku doma). Dvacetdva válů plus covery AGATHOCLES a RESIST. Nejdřív klidné šumění moře které vzápětí přehluší "rychlokravál" jak se "nesoučástky" s oblibou označovali. Oproti tomu jak zněli songy ze stejného nahráváni (ve zkušebně) na SEKEC MAZEC 3 komp. EP nic extra (díky patří určitě Loděnicím…) tak na kazetě to zní hodně v pohodě. Mix ultra rychlého nářezu s vysloveně plazivými pasážemi s doprovodem dvou psychopatických vokálů… čet´ jsem přirovnání ke CROSSED OUT …no proč ne! K tomu myslím docela originální texty ať už na klasická punk témata, anebo třeba o neschopnosti komunikace s lidmi se kterými jsi kdysi měl hodně co říct (10000 světelnejch let daleko). A živě to uměli rozpálit jako málokdo, odpočívejte v pokoji… budete mi chybět. Kazeta vychází jako benefit pro spolek Lomikámen který se zabývá jak kulturní činností, tak pomocí mentálně postiženým. O důvod víc si tuhle kazetu koupit. Lahar: lahar@email.cz / Korek: xkorekx@seznam.cz / samuel.records@email.cz * N.S.: xsalenao@seznam.cz * Lomikámen: martina@lomikamen.cz / http://lomikamen.cz >SY<

GREX / POSLEDNÍ PŘÁNÍ MRTVÉHO HUMANISTY split MC (Kooperace více labelů)
Další dva nářezy z jihočeského Písku. První na to jdou G kteří ti utrhnou hlavu! Brutální hardcore / grindcore peklo s devastujícím zvukem (takovej ten brutus ala ASSÜCK) a dvěma drtvivejma vokálama, přičemž ten Makovcovo je fakt kanál… a i Tullovo ječák "ujde" hehe. Šestnáct válů včetně coveru HELLNATION… jdi do toho! Po dlouhej době noisecore kapela která chce i něco říct (jó jasně texty rozdávaj na papíře protože jim není rozumět… ale to je přeci noisecore?!!!) ne se jen pobavit, tak to jsou PPMH. I když trocha humoru v občas šílených intrech se najde: Před tebou 20000 fanoušků! Co jim řekneš? AAAGGGRRRHHHH!!!! Hehe. OK 38 válů co se i z poklidného úvodu zvrhnout v orgie hluku… ale i se spoustou hardcore pasáží, a fakt dobrým zvukem. Jako bonbónek taky několik coverů… N.Y.A.T.B., MONSTER X, S.O.B., A.C., RIPCORD… nakonec jsem si nechal "monstr" obal ve formátu EP kterej má 32 stran! Výborně odvedená práce. Grex: Tomáš Skála, Ouzká 247, 397 01, Písek / grex@centrum.cz * P.P.M.H.: Martin Bořánek, Vinařického 416, 397 01, Písek / mrtvyhumanista@anarchismus.org * Map Rec.: fsa.jiznicechy@anarchismus.org * Impregnate Noise Laboratory: Bohdan Mach, P.O.Box 2, 763 61, Napajedla / www.impregnate.wz.cz * Killing Art Prod.: Marek Letocha, P.O.Box 97, 735 14, Orlová / hiba@seznam.cz * Kamčův D.I.Y. Swět Rec.: Kamča Toman, Kunvald 255, 561 81, Kunvald / tel. 737 378 151 * Cabaret Voltaire Rec.: R.Pátek, P.O.Box 40, 436 01, Litvínov 1 / acv.litvinovsko@seznam.cz >SY<

DEADFALL - Discography 2001 - 2004 MC (Beer is not drink Rec.)
Další diskopáska, originál kazeta, klasický obal s texty, tentokrát pouze v angličtině. Druhá strana rozkládacího obalu obsahuje pěkný obrázek, na který jsem nedávno narazil na netu, nebo na strašně podobný a byl přiřazen k úplně jiné věci!!! Kazeta obsahuje nahrávky z posledního CD, z demáče, z komp. vinylů a ze dvou 7ep. Zvuk je výborný. Parádní rozjetý us punk / hardcore s destruktivním zvukem, všech 39 válů drtí a drtí silnými riffy, neustálým hlasovým projevem a výbornými nápady. Některé nahrávky jsou více punk, některé zase více hardcore. Každopádně všechny mají obrovskou energii. Skutečně skvělá záležitost. Vřele doporučuji!!! Deadfall: P.O.BOX 22641, San Francisco, CA, 941 22, USA / www.karaterex.com/deadfall * B.I.N.D.Rec.: Petr Švancara, Náměstí Oldřicha Blažka 75, Březová nad Svitavou, 569 02 / bindrec@seznam.cz >ŠA<

DAITRO - s/t tape (Impregnate Noise Laboratories)
Takže tohle je sice už starší kazeta, ale když jsem jí dostal, tak jí zrecenzuji. Původně tato nahrávka vyšla jako 7ep. Tato kazeta, limitovaná verze 99 kopií vyšla ke koncertu DAITRO, který se konal v Babicích u U.H. 8.7.´03. Na kazetě najdeš tři songy. Již podle názvů půjde o silný texty, dvojka "WTC", je snad jasná. Tahle francouzská partička drtí směs evropského a amerického emo/hc. Některé pasáže jsou výborně vygradované, jiné méně. Songy jsou dlouhý a mají ten klasický zvuk. Ten druhý zpěv v pozadí mi hodně připomíná zpěv T.11. Hlavní zpěv - no je potřeba si zvyknout, jakoby byl hnán přes sluchátko nebo nevím. DAITRO je šlapavá muzika, která nenudí, i když některý prvky (ty vybrnkávačky - pomalý nic moc pasáže) jsou o ničem a připomínají mi jednu dívčí, italskou experimental / ambient partičku. Daitro: 43 rue Franklin, Lyon, 690 02, France / daitro@9online.fr >ŠA<

VERGE OF REASON - discography ´04 tape (Impregnate Noise Laboratories)
Tahle německá partička už má něco za sebou. Na této profi kazetě najdete songy ze split 7ep s TORTURED SKULL, ze 4 way split CD s ELEPHANT MAN / DISARM a SUBSISTENCIA, ze split 7ep s SKR8 a ze samostatnýho 7ep. Najdete tu i covery od CINDY LAUPER, RIGHTEOUS PIGS, DISRUPT, NAPAL DEATH a ABC DIABOLO. Muzika, 36 songů je kapánek různorodá, ale základ zůstává. Nadupaný, ničící hc / grind. Některý songy bych trochu přiblížil k albu "Utopia..." od NAPALM DEATH. Některý jsou zase celkem nudný, ale převládají ty songy, který dokáží pěkně nakopnout prdel. Někdy více grind, někdy zase hc. Texty tu jsou přeložený do češtiny, což je super a i komentáře jsou v češtině. Pojednávají o nejrůznějších věcech (od nácků, přes politiku až k ženskejm ve scéně) a pár jich tu je i tzv. "volnějších". Dva jsou ve španělštině, od basáka, kterej se zaměřuje na latinskou Ameriku. Vyšlo ve 200ks nákladu, ale možná je venku druhá várka. V.O.R.: Stephan Hansberg, Katharinestr. 1, Jena, 077 43, Germany / order_through_disorder@gmx.de >ŠA<

EASPA MEASA - Renounce & dethrone ´04 tape (Impregnate Noise Laboratories)
Takže tahle nahrávka vyšla i na CD-r a to si asi vydali tihle Irové bez cizí pomoci. Tato profi kazeta má velice dobrý zvuk a pěkný - velký obal na recykláku. Texty jsou doplněné nejrůznějšími obrázky a nechybí ani české překlady komentářů. Jsou např. o potratech v Irsku, o útlaku / systému, o vykořisťování apod. Hudba EASPA MEASA mi strašně připomíná naší BALACLAVu. Přesně tak energická muzika, pomalé pasáže plný nasranosti k prasknutí, rychlé výplachy - tady navíc dva vokály, ženskej a mužskej. Výborně se doplňují. Není tu chvilka na oddych, pořád to jede a to hodně dobře. I když takovou muziku nemusím specielně vyhledávat, tak když se k ní dostanu, jsem většinou nadšen, jak to všechno má tu obrovskou energii. Fakt paráda. Šest dlouhých songů. E.M.: Clodagh, 57 Woodview, Lucan, Dublin, Ireland / easpameasa@yahoo.com >ŠA<

GREX / P.P.M.H. ´04 split tape (Impregnate Noise Laboratories & Cabaret Voltaire Rec. & Kamčův D.I.Y. Swět Rec. & Killing Art Rec. & Map Rec.)
Tohle splitko se taky "tvořilo" kurva dlouho, ale nakonec se to dotáhlo do zdárného konce a povedlo se myslím nad očekávání dobře!!! Kazeta je opět profi, jak už bývá nějaký čas zvykem u Impregnate. Tentokrát kazeta vyšla za pomoci dalších labelů. A vyšla ve 300ks nákladu. Obal je luxusní záležitost. Je to formát na 7ep, má 32 stran s velice pěkně upravenou grafikou. Moc se mi to líbí. GREX tu mají texty v češtině s anglickými překlady. POSLEDNÍ PŘÁNÍ MRTVÉHO HUMANISTY je mají navíc přeloženy do němčiny, francouzštiny a polštiny - skutečně ůctihodný počin. Obě kapely nahrávali ve studiu HellSound, na které tu je i malá reklama (a já si jí taky neodpustím, haha). Texty obou kapel mají co říct, jsou dobře psaný a obě kapely si na ně potrpí. U textu "Spravedlnost je slepá. K pravdě" od GREX, tu je obsáhlá "historie" o lidech, který jsou zmíněný v textu tohoto songu. GREX zde mají včetně coveru od HELLNATION 16 hardcore songů namíchaných s grindem a kurevsky to šlape. Výborná práce bicích, dva skvělý vokály a parádní vyhrávky. Maximální nasazení a výborný hutný zvuk. To jsou písečtí GREX. P.P.M.H. zde mají včetně cover songů od N.Y.A.T.B., S.O.B., ANAL CUNT, MONSTER X a RIPCORD 39 noise core výplachů. Vynikající vzpomínka na noise core časy v nejlepším duchu. Starý klasický a dobrý noise core v podání píseckého komanda P.P.M.H. Opět parádní devastující zvuk, krátká a úderný noise core, co více si přát. Snad jen, ať je více takhle kvalitních noise core spolků!!! Mezi některými songy se najdou různé úryvky, takže zpestření mezi songy určitě je. >ŠA<

[ Top ]


*****************************************************************************************************


vinyly

GENERACIÓN PERDIDA / DONA MALDAD ´03 split 7ep (Les Nais Aussi Rec. & Noseke Rec. & Insur Gente & Depraved and Devilish & Azko Social Rec. & Fight for your Mind & Filth Ear Distro & Criptas Rec.)
Oh, tentokrát peruánský punk. Spousta sborovýho zpěvu, trochu rychlejší oproti LOS DOLARES. Má to jinej, lepší náboj. Texty bez překladů, ale hodně moc radikální a silně anarchisticky ovlivněny. V jaké souvislosti jsou jména nevím, ale všude se to hemží marxisty - leninismy, apod. Nejlepší song je "Sabotaje", ten šlape naprosto sám. Připomíná mi to finský spolky. Intro a outro je z protikapitalistický demonstrace. Jsou tu slyšet i troubící auta. Tohle je kurva boj!!! Z Venezuely pochází DONA MALDAD. Ti zde mají taky tři skladby rychlejšího a špinavějšího crust/punku s uřvanějším vokálem. Kytara je fakt hustá!!! Texty taky bez překladů, ale opět jde o globalizaci, o jižní Ameriku a o vymývání mozků satelitními vysíláními. Poslední song je pomalejší, hodně sekaný punkový riffy a spíše mluvený slovo. První dvě skladby jsou celkem náhul, ale ta kytara…, tohle jsem ještě neslyšel. G.P.& A.S.Rec.: Apdo Postal 20-095, Sucursal 51 La Colmena, Lima, Peru * D.M.: Juan Pablo, A.P. 10536, Bella Vista, Maracaibo, 4002, Venezuela * L.N.A.Rec.: Nicolas Retiere, 1 rue Edgar Quinet, Grenoble, 380 00, France / les_nais_aussi@libertysurf.fr * F.F.Y.M.: 47, Avenue Gilbert Roux, Cusset, 033 00, France / kickoutthejamsmotherfucker@voila.fr * F.E.Distro: Tim Leten, Minervastraat 14, Mortsel, 2640, Belgium / filth-ear@pandora.be * C.Rec.: Luis Cruz, Apdo.Postal #16-052, C.P. 02011, Mexico D.F., Mexico / cons_internacion@hotmail.com >ŠA<

DISARM / DIRTY POWER GAME ´03 split 7ep (Zas Prod. & Tetanus Prod.)
Uff, velká radost… DISARM masakrují ultra grindovým výplachem vše. Sem tam pomalejší pasáž, melodická, zbytek rychlý fast náhul. Občas se vyskytne debilní sólíčko s techničtějšími postupy "La sindrome del golfo", ale na ty rychle zapomenu - naštěstí. Dva vokály. Ke konci to je trochu slabší, nicméně stále dobrej výplach. Kulometný bicí. Čtyři vlastní songy a cover od DISARM (Brazilských). Texty věnované Bushově zkurvenému politikaření… (válka v Afghanistánu, Iráku, atd.). Nejlepší skladba je "Bush Laden". Dobrý zvuk a to se nenahrávalo ve studiu. D.P.G. jsou taky špageťáci, zde mají tři songy a jsou lepší. Jedou téměř ve šlépějích FUCK ON THE BEACH. Ty postupy tak typické pro japončíky jsou shodné s D.P.G. pasážemi. Výborné rychlé nástupy a dva vokály. Texty pouze v italštině. Parádní split a hlavně D.P.G.!!! Disarm & T.Prod.: Borys Catelani, Loc. Capannelle, Castelvecchio Pascoli (LU), 550 20, Italy / borysc@tin.it / tetanus28@hotmail.com * D.P.G.: Massimetto Monfardino, Via Fiastra 96, Roma, CAP 001 38, Italy / dirty_power_game@yahoo.it * Z.Prod.: Marco Tournoud, Via Roma 59, Oulx (TO), 100 56, Italy / zasrec@libero.it >ŠA<

DISCLOSE - The sound of disaster ´03 7ep (No Fashion HC Rec.)
Ano, zvuk jako vždy hrozný. Těžce okovaní japončíci si to dali i do názvu epka - se s tím už vůbec neserou, haha. DIS na každém rohu, všude dis - dis - dis… Každá strana po dvou válech. První verze byla na profi kazetě. Těžký kolovrátek, pár slov v textech - jasně, válka. Obal: černota - pyramidy, nábojový pásy, lebky… DIS NIGHTMARE STILL CONTINUES - och jak výstižné, chichi… Tohle tě nemůže zklamat, dis je věčný… Disclose: Kawakami K-club, 2-1-26 - Honmachi, Kochi-city, 780 - 0870, Japan * N.F.HC Rec.: Caixa Postal 03, CEP: 13450 - 970, Santa Barbara D´Oeste / SP, Brasil / nofashionhc@nofashionhc.com >ŠA<

HERO DISHONEST - Climbing up on the way down ´03 7ep (If Society & Drugs Kill Your Mind Rec. & Enslaved Rec. & Myrsky Market & Crime Scene Rec.)
Thrash old school, takovej mírně skříplej zvuk. Všech šest skladeb dobře šlape. Několik okamžiků s melodickými pasážemi, ale vůbec neškodí. Spíše naopak. Jak bejvá zvykem, dlouhý texty, nemám chuť je překládat, takže nevím o co gou. Sborové zpěvy. Singl je dost krátkej, dvě - tři skladby navíc by neuškodily. Každopádně dobrej kus. Obal je tak nějak zvláštně pojatej. I.S.: Jyrängöntie 7 as 1, Hki, 005 50, Finland / info@ifsociety.com * D.K.Y.M.Rec.: Pepa Přikryl, Masarykovo nám. 17, Boskovice, 680 01 / doomsday@centrum.cz * Enslaved: P.O.BOX 169, Forster Court, Bradford, BD1 2UJ, U.K. / enslaved_records@yahoo.co.uk * M.M.: PL 403, helsinki, 001 21, Finland * C.S.Rec.: Box 13, 82 Colston Street, Bristol, BS1 5BB, U.K. / crimescene@blueyonder.co.uk >ŠA<

LARM / HUMUS ´03 split 7ep (Wasted Youth Power Rec.)
U Y.Dog v distru na Obscene tohle všichni přehlídli. Všichni nadávali, pak jich pár nakonec bylo a tak se všichni až na Sykyho podělili, haha. LARM zde nahráli songy, když byli SEEIN RED ve studiu. Starý fláky znova nahraný (nechybí ani "Wodka", masakr jak kráva, v bookletu fotka prej z Mannheimu, možná že jo, ten sloup tam byl. Osm masakrujících songů, výborný nástupy - kurva dobrá práce. HUMUS, netušil jsem co to je, ale když se jehla spustila do drážek, z repráků se vyvalila fofrující crustová řezničina. Nepolevující fofr (jakoby starý vály od DROPDEAD byly hrány víc crust), přeřvávající vokály, jeden určitě ženskej. HUMUS zde mají 6 songů. Texty překládat nebudu a LARM zde mají pouze komentáře k jednotlivým skladbám. Výborné splitko. Humus: A.van Solmsstraat 227, Alkmaar, NK 1815, The Netherlands / humuscrust@hotmail.com * W.Y.P.Rec.: P.O.BOX 16578, Amsterdam, RB 1001, The Netherlands / www.wastedyouthpower.tk >ŠA<

LEGION 666 / BOMBSTRIKE ´03 split 7ep (Schizophrenic Rec.)
Cyber satanášskej obal, no to bude hustota... Vložený plakát Sapporo city hardcore je naprostej luxus - strašně moc se mi líbí. Obě kapely tady mají po dvou kusech skutečně hutnýho a těžkotonážního crustu nasáklýho death metalem, ale je to jízda, žádaný pomalý věci zde nejsou. První song od LEGION 666 mi strašně připomíná ve dvou pasážích TORR. Zvuk kytary i pasáže, je to prostě TORR, jen změnit zpěv. Druhá věc je převzatá od CRUDE S.S., což mě dost překvapilo. Muzika je hodně čitelná a basu jak zde zní jsem už dlouho neslyšel. BOMBSTRIKE jsou míň ovlivněný metalem, ale stále je to těžká valivá crustová jízda. Jsou kapánek melodičtější a hlas je jemnější oproti sousedům. Obě kapely se dobře poslouchají a splitko mě mile překvapilo, jelikož jsem slyšel na L. 666, že je to bída. L.666: christraper@hotmail.com * Bombstrike: Chris Grandén, Spiralbacken 16, 2tr, Hasselby, S - 165 64, Sweden / bombstrike@beer.com * S.Rec.: 17 W 4th street, Hamilton, Ontario, L9C 3M2, Canada / jimjones@schizophrenicrex.com / craig@netinc.ca >ŠA<

I´M GOING APE comp. 7ep (No Fucking Labels)
Po dlouhé době zase kus pořádného běsnění v podání noisecore kapel. První C.S.M.D. zde mají 10 dobrých harsh noise skladeb s nic moc zvukem. C.S.M.D. je podle mého japonská kapela, ale kontakt je stejný jako má label do Holandska. NIHILIST COMMANDO zde má 21 super noise core songů hodně podobných 7 M.O.N. plus 3 instrumentálky a jeden basovej zářez. Ale popravdě spočítat ty songy je nadlidský úsilý, haha. N.C. se věnuje i textům a tak v nich najdete nejrůznější témata klasická pro hardcore kapely. KANIBAL BLOODBATH zde má 6 harsh noise kompozic. Zvuk celkem ujde, ale jde to více do industriální sféry. Zato brazilci NOISE se 7 kousky je jiný kfíčko. Bohužel nahrávka je z let ´94 a ´95. NOISE se opět věnuje i textové stránce a NOISE vždy šili do politiky, atd. Obal nic moc, ale vinyl je průhledný červený. Fuck thrashcore this is noisecore... hihi. C.S.M.D. & N.F.L.: N.Kater, Marnixstr. 145, Leiden, EX, 2316, Holland / nkcsmd@hotmail.com * N.C.: P.O.BOX 53, Lahti, 151 41, Finland / fanimal@cfprod.com * K.B.: Box 333, 145 - 149 Cardigan Road, Leeds, LS6 1LJ, England * Noise: Cazela, R.Alfredo Lopes, 1037, Sao Carlos / SP, Cep: 13560 - 460, Brazil / noiseband_br@yahoo.com.br >ŠA<

REGULATIONS - s/t ´03 7ep (Putid Filth Conspiracy Rec.)
REAGAN YOUTH tak to bylo první co mě napadlo když jsem si pustil tenhle singl… REGULATIONS je nová kapela ze švédského Umea, ve které hrajou členové už rozpadlých, ale myslím docela známých kapel E.T.A. a D.S. 13 a hrajou přesně v duchu už zmíněných R.Y., tzn. americký hardcore začátku 80.let řízlej klasickým punkrockem.. Svižné, rychlé skladby né moc zkreslená kytara a čistej křičenej zpěv (cože??). Nevím jak to vypadá číst to na papíře, ale z desky to zní skvěle. P.F.C.Rec.: P.O.Box 7092,200 42 Malmö,Sweden / putridfilth@bigfoot.com / www.fly.to/putridfilth * Regulations: Marcus Axelson, Solvändam 2A, 903 44, Umea, Sweden / regulations@spray.se >SY<

MORE BAD NEWS - s/t ´03? 7ep (Vyšlo ve spolupráci osmi českých labelů)
Opět s křížkem po funuse (deska už je docela dlouho venku) něco o debutní nahrávce a hned na epku od Brněnských M.B.N., i když kapely podobného ražení zas až tak často nesjíždím občas neuškodí. První co mě praštilo přes uši je ukrutně čistej zvuk (snad až moc) a hodně ostrý kytary spolu s dvoušlapkou mi to připomíná starý thrash metal kapely (zvukově). Songy jsou docela dlouhý (celý ípko má 17 minut!) a samá změna. Ale ani u jednoho nemůžu řict, že je vysloveně pomalej nebo naopak rychlej… vybrnkávačky, nářez a zase docela "normální" hardcore, ale převažuje spíš střední tempo. Jo líbí se mi zpěv, ani utopenej ani nad kytarama prostě tak akorát jakoby další nástroj. Celkem tady maj sedm vlastních skladeb. Obal a textová brožurka (texty stojí za přečtení) vypadá fakt báječně, týpek co dělal grafiku si s tím opravdu dal práci. Ultima Ratio Rec.: Miroslav Kokavec, Spáčilova 11, 618 00, Brno / ultima.ratio@seznam.cz * Phobia Rec.: Mirek Vokál, Nádražní 104, 281 51, Velký Osek / phobia@centrum.cz * Impregnate Noise Laboratories Rec.: Bohdan Mach, P.O.Box 2, 763 62, Napajedla / machetazo@post.cz * Templetton Rec.: Honza Karásek, Sladovní 1291, 752 01, Kojetín / templetton.records@seznam.cz * Drugs Kill Your Mind Rec.: Pepa Přikryl, Masarykovo nám. 17, 680 01, Boskovice / doomsday@centrum.cz * Absurd Reality Rec.: Jindra Staněk, Vinohradská 122, 130 00 Praha 3 / absurdreality@email.cz * Mlčeti není vždy zlato Rec.: Vašek Sobota, Kánín 40, Libice n/Cidlinou, 289 07 * M.B.D.: Martin Koubek, Tvrdého 28, 602 00, Brno / morebadnews@email.cz >SY<

LO CAST STYLE - s/t ´03? 7ep (A-Conspiracy Rec. & LongTime Rec.)
Vždycky když vidím obal od neznámé kapely, kterej se mi líbí a k tomu mi tajemný hlas napovídá … oldskúl… (zdar Honzo) beru to! Hehe. L.C.S. je zřejmě nová kapelka z Finska a mastěj dost melodickej, rychlejší a vcelku údernej hardcore s nasraným zpěvem. Na desce jsou čtyři vlastní songy s parádním zvukem, který se fakt dobře poslouchaj. A-C.Rec.: a_conspiracy@hotmail.com * L.Rec.: http://longtimerecords.cjb.net * L.C.S.: locaststyle@hotmail.com / www.locaststyle.cjb.net >SY<

THE STAKEOUT - 6 song e.p. ´02 (Thrash & Burn Rec.. & Burst of Anger Rec. & The Stakeout)
Rychlej a nakopnutej hardcore se sborovejma refrénama, tak to jsou Finští THE STAKEOUT. Prvně jsem je slyšel na split LP s BURNPILE kde se mě moc líbily a tak když se mi dostalo do spárů tohle epko nebylo nad čím přemýšlet. Všichni old školáci pozor… tohle je deska pro vás! Limit 300 kusů. T.B.Rec.: Siltapellonkuja 2 K 98, FIN - 00 740, Helsinki, Finland / toni@thrashandburn.net / www.thrashandburn.net * B.A.Rec.: Sukkulakuja, A 24, FIN - 005 20, Turku, Finland / burstofanger@hotmail.com * T.S.: Karjalankatu 8 a 4, FIN - 005 20, Helsinki, Finland / thestakeout@hotmail.com / http://dive.to/stakeout >SY<

E.T.A. - We are attack ´02 7ep (Deranged Rec.)
EPILEPTIC TERRORIST ATTACK, říkám si, existovali by kdyby WHAT HAPPENS NEXT nerozjeli ten skvělej trend (haha mě se líbí) hrát hardcore ála ´85? Na menu máme rychlé hardcore (ale na LP byly rychlejší) a k němu vzteklej křik. Po myslím že čtyřech vlastních rozbuškách vše zakončuje cover od THE DICKS, kterej je fakt parádní. Jo abych nezapomněl ETA jsou z hlavního města švédského hardcore, z Umea a tohle je zřejmě jejich poslední deska před ukončením činnosti. E.T.A.: Marcus Axelson, Solvändan 2A, 903 44 Umea, Sweden / info@epilepticterrorattack.com / www.epilepticterrorattack.com >SY<

FUCKED UP - Police ´03 7ep (Deranged Rec.)
Tenhle singl… a tohle je opravdu singl v pravém významu toho slova… je fakt skvělej. Rychlej hardcore jak někdy z ´82 roku, chytlavé melodie (ale pozor žádnej pop punk tak jsem to nemyslel) a výbornej zpěv. Kapela je z Toronta a je prej v Kanadě velice populární (mluvím o HC scéně) a vůbec se tomu nedivím. Na áčku je titulní hit "Police" na béčku rychlovka "Municipal prick" a znova "Police" tentokrát v kratší verzi se sólem a vytleskávaným koncem (vážně!). Fakt skvělej singl! D.Rec.: P.O.Box 543, Station P., Toronto, Canada >SY<

LOWED BY FEW…HATED BY MOST! ´03? (Kangaroo Rec.)
Všichni fastcoristi, grindeři, emani a podobná verbež jděte si dát šlofíka, tohle není nic pro vás! (hehe… kdo to nepochopil to měl bejt vtip!). Firemní kompilace Holandských Kangaroo records, kteří se specializují alespoň tak soudím z desek co jsem od nich slyšel na old school hardcore jak v 80.letech. Na úvod MILKMAN veteráni z Holandska, kdo je viděl s OUT COLD ví co jde: Hodně rychlej hardcore v duchu prvních tří vinylů D.R.I. BURY THE LIVING jsou amíci a mastěj něco podobnýho ovšem s ne tak agresívním zvukem, ale zase s vyhulenou kytarou. Znova amíci a jsou to CRISPUS ATTUCKS, kteří tu mají dva songy a kvůli kterým jsem si už koupil dva jejich singly = vynikajcí kapelka rychlovka! Něco jako W.H.N. na 45?! DANDARE pro změnu z Holandska hodně rychlej punk a jeden song. A nakonec nakoplej a znova hodně rychlej punk se sborovými refrény a dokonce i sólo od BREZHNEV z Holandska. Druhou stranu otvíraj modlitbou Australští THE BLUSTERS a opět punk jak noha opět sborový refrény a song s všeříkajcím názvem "Fuck off". A.V.O. asi největší klepačka tady, OK tohle by i fastcoristi skousli (hehe). SOMETHING IN WATER z USA hrajou spíš střední tempo s dominujcími bicími. ANGER IN MOTION punk s vyhulenou bassovkou jak dřiv hrálo spousta kapel trochu jako CRUCIFIX. A nakonec Holandská klasika JESUS AND THE GOSPELFUCKERS a song myslím někdy z roku ´85-´87 svižné hardcore v duchu PANDEMONIUM. Na Kangaroo vyšla i split LP AGENT ORANGE / JESUS AND THE GOSPELFUCKERS se všema jejich nahrávkama. A.O. byly předchůdci JESUS AND THE GDOSPELFUCKERS. K.Rec.: Henk Smit, Middenweg 13, 1098, AA Amsterodam, Netherlands / Tyson@xs4all.nl / www.geocities.com/tysonkangaroo >SY<

DROPDEAD - Live ´98 ´03 LP (Armagedon Rec. & Red C. Rec.)
Recenze na tuhle desku je tak trochu provokace pro ty co jí nemaj… to je asi většina… Vzheledm k tomu že vyšla k loňskému ´03 euro tour (no jo no zapomněl jsem Šakalovi "dodat" tenhle článeček… hehe) a je limitovaná 250 kusy. Ok na desce je celej jejich koncert z Bahndammu (nevím zda je to přesně, protože obal v tiskárně totálně zkurvily… tím pádem je všechno černý a ještě černější) nahranej během jejich ´98 euro tour… pamatuje někdo na jejich koncert na 007 to byl nářez!!! Zvuk je absolutně skvělej a to nejen na živák, ale vůbec. Ultrarychlej hardcore místo zpěvu siréna, texty který maj co říct ,jsem naprosto nadšenej jako u každé jejich desky (asi bych na ně neměl psát "recenze" nedokážu napsat křivého slova hehe). Pokud na to náhodou někde narazíš neváhej ani vteřinu! A.Rec.: P.O.Box 56, Providence, USA * R.C.Rec.: P.O.Box 170103, Dusseldorf, Germany >SY<

BOXED IN - s/t ´03 7ep (Crime Scene Rec.)
Debutní singl angličáků B.I., ve kterých se činní Chris a Sned, kteří už spolu vazbily v HEALTH HAZARD / SUFFER / SAWN OFF tak to nemůže zklamat ne? (hehe). Na úvod jako intro B.Sabbath a už to jede s novejma spoluhráčema mastěj né až tak rychle jako v S.O., né tak mazec co H.H. a trochu jako S., to je guláš co ? Rychleh hardcore s důraznýma bicíma křik / mluveným zpěvem a punk-ytarou. Slušně nařvanej zvuk. Sedm vlastních válů a cover DISCHARGE. B.I.: Box Flat Earth, 145-149, Cardigan Road, Leeds, LSE 1LJ, U.K. / boxedinhc@yahoo.co.uk * C.S.Rec.: Box 13, 82 Colston street, Bristol BS5 BB, U.K. >SY<

MY OWN LIES - Sound like an accident ´03 7ep (Hombre Lobo Rec.)
Moje vlastní lži (kdo?) nahráli konečně songy v "nové" tříčlenné sestavě, ve které má teď všechny vokály na starosti bubeník Ralf = šílenec! Nejprve intro z první desky Metallicy a po chvíli se to zvrtne v první regulérní song . Celkem rychlá věc, ale už to není ten pořád rychlej nátěr znovu a znovu (hned v prvním songu je jedna "emo" pasáž) vše napraví druhá 20 sekundová smršť! Trojka opět volnějšího tempa. Druhá strana po temném úvodu se rozjede na plné obrátky a dvojka "Cowboy today" opět kraluje. Navzdory rejpacím poznámkám myslím, že je to hodně dobrej singl od výborné kapely jo a zvuk maj o dost lepší než minule! Vychází na modrém vinylu s nášivkou jako bonus. M.O.L.: Ralf Bock, Kapellenstrasse 16, 69469, Weinheim, Germany / www.floweriolence.de/myownlies * H.L.Rec.: Postfach 103117, 60101, Frankfurt, Germany / Hombre-Lobo@gmx.de / www.hombre-lobo.de.vu >SY<

TO WHAT END? - And history repeats itself ´03 7ep (Yellow Dog Rec.)
Doprdele tohle je mistrovskej kus! Crustcore made in Sweden. Kapela s členy WOLFBRIGADE a ??? mastěj klasický čtyřdobý tempa s parádním zvukem kytar a opravdu skvělejma melodiema a k tomu oboupohlavní vokály. Tři songy zabalené v obalu, kterej by mě, asi nevidět na to leták, odradil. Pro všechny crusties povinnost!!! T.W.E.?: Stark Rytargatan 4A, 16951, Solna, Sweden / towhatend@skitsystem.net / www.communichaos/towhatend * Y.D.Rec.: P.O.Box 550208, 103 72, Berlin, Germany >SY<

THE SPROUTS - Pins and glasses e.p. ´03 7ep (Sound Pollution Rec.)
Prej dobrej Japonskej punk říkal Korek… tak to určitě nebude žádnej popík. A kurwa že ne! Tak jedem, uff to je fofr. Punk jak ze ´78-ho s rychlostí světla, kulometnej bubeník, skoro nezkreslená kytara a k tomu takovej ten "plechovej" fastcore zvuk. To vše doplněné uječenýma vokálama, na který maj asi Japonci patent (řvou všichni tři členové). Na tenhle vinýlek nacpali tihle blázni dvacet songů (jo čteš dobře!). Tohle je určitě ten nejlepší punk co jsem letos slyšel. Sprouts: xSPROUTSx@hotmail.com * S.P.: www.sound-pollution.com >SY<

FUCK ON THE BEACH / RUIDO ´02 ? split 7ep (Know Rec.)
Tsuyoshi a jeho plážová jednotka jsou opět tady… Tři nekompromisní ultra rychlé powerviolence šlehy s šíleným křikem tak jak to od nich máme rádi. Jen si říkám, že by si už mohli odpustit mít na každej nahrávce firemní song "fuck on the beach". Béčko maj amíci RUIDO. Oproti singlu na Six Weeks bych řek´, že zpomalily ale žádnej strach, furt je to docela svižný, jen už to není nonstop nátěr. Maj tady tři vály s opravdovým garážovo / hlučným zvukem (alespoň pro mě). Třetí vál je asi cover… ale nejsem si tím jistej a písmo v textovej příloze sice vypadá skvěle, ale má jednu chybu, je nečitelný. F.O.T.B.: Tsuyoshi Ito, 205 Yayoi SO 2-6-5, Fuchu-cho Fuchu-shi, Tokyo, 183 - 0055, Japan * Ruido: 7231 Ensign ave., Sunvalley, CA, 913 52, USA / podruido@hotmail.com * K.Rec.: POBOX 90579, Long Beach, CA, 908 09, USA / knowrec@earthlink.net / www.knowrecords.com >SY<

CHUCK NORRIS - Self titled ´04? 7ep (Throw Into Disorder Rec.)
OK po Kájovi Bronsonů je tady další Hollywoodskej drsňák, kterej ti chce nakopat prdel! Nová kapela z Brazílie hrající v duchu HELLNATION a podobnejch spolků. Tahle úderka se s tím vůbec nepáře a mastí ultra rychlej hardcore s výborným hutným zvukem a šíleným ječákem, kterej občas doplňuje chrochťák až z pekla. Čtrnáct songů bez oddechového času, čím rychleji tím lépe. Parádní debut (?) a myslím, že pokud vydržej o téhle kapele ještě uslyšíme! CH.N.: Leonardo Vierra, Rua D, Edf. Carolina Apto: 202, Cond: Mar.Azul 2, Itapoa Vila Velha / ES Brasil, CEP 29100 - 931 / abismoxxx@hotmail.com / www.chuck-norris.cjb.net * T.I.D.Rec.: Patrick Weidemann, Jossastr 4., 362 72, Niederjossa, Germany / mail@haterock.de >SY<

OX BARKER - Rapped ox ´03 7ep (Sounds of Betrayal Rec.)
Až uvidíš obal se smrtkou, která drží v ruce dolary, tak to je tahle placka (pokud to nebude ípko od ANTI-CIMEX - Raped ass ´83, ze kterýho je "ukradenej" motiv). Takže o co jde? Svižnej hardcore z Kanady spíš ve středním tempu s občas hodně rychlejma pasážema a hutně nazvučenou kytarou a do toho řvou dva hodně nasraný maníci. Sedm válů plus "bonus" nějakej remix vlastního songu nudná a zbytečná záležitost (myslím ten bonus). O.B.: Mike Woodford, 1 Rockwood place # 3, St.Thomas, Ontario, NSR 6A8, Canada / www.envy.nu/oxbakerhc * S.O.B.Rec.: Box 7092, 200 42, Malmö, Sweden / putridfilth@bigfoot.com / www.fly.to/putridfilth >SY<

VÝBOR VEŘEJNÉHO BLAHA / HOMO CONSUMENS ´03 split 7ep (Malárie Rec.)
Tohle je opravdu silně mixlej split něco jako PANGS OF REMORSE / RAVELIN 7 split 10"LP. První jsem si pustil V.V.B., ty wole hip-hop doma fakt ještě nemám (a ani nechci) muzika mě teda moc neba (ale živě to celkem šlape hlavně cover od DEZERTER), texty se mi líběj dost. Jinak je to kapela lidí z Rožnovského VRAHa. Béčko opanovali HOMO CONSUMENS ze Vsetína. Rychlej hardcore jak z Itálie 80.let zahranej na plný pecky ve čtyřech dávkách a do toho řve / mluví zpěvák své neradostné vize. Kvůli Homo… určitě doporučuju. HOMO CONSUMENS: V.Skalák, Rokytnice 407, 755 01, Vsetín / homoconsumens@seznam.cz * V.V.B.: POBOX 153, 756 61, Rožnov pod Radhoštěm >SY<

MAN IN SHACKLES / LAST SECURITY split 7ep (Sounds of Betrayal Rec.)
Dvojnásobná porce ze Švédska. První na to jdou M.I.S., rychlej hardcore s pěkně tvrdým zvukem trochu jako crust bandy ála UNCURBED… ale pozor M.I.S. crust rozhodně nehrajou! Úderný bicí a dva přeřvávající se zpěváci. Pět válů docela dobré. Na druhej straně jsou L.S., kteří sem jestli jsem to dobře pochopil dali songy z jejich dema. Maj teda fakt kurewsky hlučnej zvuk a všechno osolily doprava a do toho zpěvák řve jak kdyby ho honila smečka vlků (třeba ho naháněli WOLFBRIGADE hehe). Hudebně rychlej agresivní hardcore, trochu řízlej crustem. Šest vlastních věcí. Název songu číslo 1 a i dema … Milovníci hluku spojme se!… OK jdu do toho! M.I.S.: Ronnie Källback, Marieberg sg. 25b, 681 37, Kristinehamm, Sweden / maninshackles@hotmail.com * L.S.: Martin Svensson, Burguvsv. 7, 311 39, Falkenberg, Sweden / last_security@beer.com * S.O.B.: Rodrigo Alfaro, Södra Parkgatan 35a, 214 22, Malmö, Sweden / soundsofbetrayal@bigfoot.com / http://surf/fucked-up >SY<

BIZARRE X / GODSTOMPER ´03 ? split LP (T.V.G. Rec. & Mass Suicide Society Conspiracy Rec.)
Trochu taneční hudby aneb dvakrát drums´n´bass. První Bizarre X jsou z Německa a maj už venku řádku desek. Abych pravdu řek´ Bert má tu bassu tak hezky zkreslenou, že si skoro ani nevšimneš, že tam ta kejtra není. Rychlej hardcore / old school grindcore s uřvanýma vokálama a spoustou zpomalovacích pasáží. Texty většinou kritika společnosti, jeden proti masožroutům a nejlepší je ten o ztrátě ideálů "Youth pride". Devět vlastních songů. Tak dál GODSTOMPER jsou amíci a Paul má bassu zkreslenou nadoraz. Patnáctka zběsilejch válů s nepříjemným křikem. Titulní song "A better tomorrow" (lepší zítřky….ehhh) odehráli jen bicí a řev a je to sakra hit! Zvuk by mohl být lepší, ale ujde to. Oproti split epkám se mi zdá, že trochu zpomalily, ale žádnej strach pořád je to svižná hardcore lehce šmrnclá grindcorem mlátička. B.X & M.S.S.C.Rec.: Bert Sergon, Glückauf 2, 029 59, Schleife, Germany / bert_x@gmx.oi / http://members.tripod.de/ironmonkey/mssc.htm/ * Godstomper: 985 Bidwell ave, Sunnyvalle, CA, 940 86, USA * T.V.G. Rec.: Alex Brandt, Post fach 1219, 149 74, Ludwigsfeldel, Germany / www.t-v-g-a-x.de / lauraaxbr@aol.com >SY<

MINOR THREAT - First demo tape ´03 7ep (Dischord Rec.)
Tuhle hardcore klasiku zná alespoň podle jména asi každej… Na tomhle singlu je jejich první demo, které nahráli v březnu 1981 tři měsíce po svém vzniku. Celá nahrávka je remasterovaná a má to fakt nahulenej zvuk. Obsahuje samý klasiky (Minor Threat, Seeing Red ,Straight Edge…atd.), který pozdějc vyšli na jejich prvním 12". Rychlejši melodickej hardcore z úsvitu dějin stylu… doporučuju. D.Rec.: 3819 Beecher st., NW Washington, DC, 200 07, USA >SY<

STUFF LIKE THAT - s/t 7ep (Emergency Rec.)
Tuhle desku jsem si pořídil kvůli papírku co byl pod igelitem na desku a na něm: extreme hardcore ala Öpstand také Francie. Tak od konce. Francouzi ano, ala Öpstand. Sorry těmhle šílencům se jen tak něco nevyrovná…, ale podobnost tu je, a extreme ano. To by mohl být konec ne? Na etiketě desky je ručně zabarvený takovýto zákaz kopírovaní atd. SUPER! D.I.Y. vládne. A jedem, rychlej hardcore se spoustou zpomalovacích pasáží, výborný kytary, zpěv ok.., ale sorry bubeník není moc dobrej, tedy v pomalejch pasážích ujde, ale v klepačkách ne. Druhá strana desky je celkově o dost lepší a stejně jako na první jsou tu čtyři vlastní vály. Obal obsahuje anglické překlady textů a asi každej z kapely tady má nějakej článek, samozřejmě taky francouzsky i anglicky, mě se nejvíc líbí ten Laurentův o US "McDonalizaci". S.L.T.: Laurent Plateet, 20 rue Du Plus Quetout, 270 00, Evreux, France / ORE-SLT@anti-social.com * E.Rec.: Vincent Troplain, 29 rue le Nostre, 760 00, Rouen, France >SY<

Y / MY OWN LIES split LP (Flower Violence Rec. & Thought Crime Rec.)
Sereme na power violence, bandana thrash a podobný trendy pro pózery! Tak to je slogan německých grindcore / fastcore maniaků Y, kteří se s tím tady vůbec nemažou a od první chvíle je to nehorázná nakládačka s nekompromisním syrovým zvukem. Kdo čeká pomalou pasáž ten má prostě smůlu! A navrch cover od BASTARD z japanu. Druhou stranu zasqutovala jedna z nej evropských kapel fastnářezu (a členové mého TOP 10 :) MY OWN LIES. Vynikajcí zvuk, nonstop rychlej hardcore tohle je pro mě jejich nej nahrávka, novej singl je trochu volnější… hehe. I oni zahráli jeden cover a to od BEASTIE BOYS. Ve svém stylu vynikajcí deska, kterou navíc vydali Ralf z M.O.L. a Thomas z Y na svých labelech což je mi taky moc sympatické. Pokud ještě seženeš neváhej! F.V.Rec. & M.O.L.: Kapellenstrasse 16, 694 69, Weinhem, Germany / www.flowerviolence.de * T.C.Rec. & Y : Thomas Franke, Box hagener str. 22, 102 45, Berlin, Germany / thoughtcrime@berlin.sireco.net >SY<

KENT BROCKMAN / EDÖRA split LP (T.V.G. Rec.)
Po pekelně falešně odzpívaném intru (to by takhle nezvládnul ani Šakal haha) to rozjedou němci K.B. Oproti demu a epku dost omezily ředění svého nátěru crustem a trochu více thrashujou což potvrzujou i skejťákem na etiketě desky. Rychlej hardcore nakřáplá bassa, thrashujcí kytara a Moshfred, kterej jinak taky zpívá v MINDFLAIR, tady na bicí tepe jak o život a do toho se překřikuje jeden přidušenec a jeden klasickej řvoun všichni dohromady ve svižném mosh tempu. Co dodat fakt parádní materiál. EDÖRA ze Singapuru jsou celkem známý ze singlu na 625. I tady pokračujou v načaté práci takže skřípot a jedem! Trochu hutnější zvuk jinak pořád hrnou rychlej HC s trochou crustového viru, uřvanou babkou u mikrofonu a bubeník má skoro furt jednu paličku na šroťáku. Druhá polovina jejich strany se mi zdá výrazně rychlejší. Edora: Blk 227, Choa kang Central # 04 - 189 S (680227), Republic Of Singapore * K.B.: crustcoreviolence@gmx.de * TVG Rec.: Axel Brandt, P.F. 1219, 149 63, Ludwigsfelde, Germany / www.t-v-g-a-x.de >SY<

KENT BROCKMAN / BIZARRE X ´03 split 7ep (Scrotum Rec. & Useless Rec. & Hombre Lobo Rec.)
Ípko vydané po společném turné obou kapel na krásném zeleném žíhaném vinylu (no nádhera!). K.B. oproti split s EDÖRA nepolevily naopak v některých partech přidaly, ale zvuk mi přijde slabší takovej zahulenej… pět thrash válů. B.X jsou taky němci hrajou už sakra dlouho v sestavě bassa / řev + bicí / řev. Hudebně je to mix ultra rychlého hardcore s klasickým ´88 grindcore nářezem. Druhá půlka jejich strany je boží! Nejdřív hitovka "Grindcore rules your mind" a pak smršť "Immer schön sauber!". Bizarre X tady vládnou! B.X & M.S.S.C.Rec.: www.mass-s-s.net * S.Rec.: Bjorn Lebmann, POBOX 110138, 042 59, Leipzig / scrotumrec@arcor.de * U.Rec.: www.useless-hq.com * H.L.Rec.: Bert, Kaiserslauterer str. 11, 661 23, Saarbrücken, Germany / Hombre-Lobo@web.de >SY<

SEE YOU IN HELL / THE PUBLIC ´03 split 7ep (asi sedm labelů)
Opět jsem trochu zaspal a T.P. už se stačily rozpadnout (ale na jejich troskách vznikla nová parádní kapela Superape X) a S.Y.I.H. právě vydávaj první LP… Začnu třeba u nich parádní zvouček prostě stěna kytar, parádní bicí a Jožka skuhrá co jen může. Obsahuje můj nej S.Y.I.H. vál "Na konci tunelu nemoci a smrti" jo a konečně tam slyším ten thrash (ne jen thrash bicí) vždycky sem to jen čet´na letáku… ale neslyšel (hehe). Pět kousků. Slováci T.P. tady maj jen dva vály, který se mi ale líbí víc něž jejich předchozí samostatný epko a split epko. Hutnej hardcore s dunivým soundem dvou basskytar ve svižném tempu, který se vždycky okolo refrénu strhne v krutě rychlej mazec, kdy se hlavně bubeník dost "odváže". Oba texty jsou "dost svoje" a komentář k "Reč našich pästí" je hustej, ale něco na tom bude… >SY<

REGULATIONS - Destroy ´03 ? 7ep (Busted Head Rec.)
Druhá placka švédských HCrockerů z Ůmea city. Takřka křišťálovej zvuk (ten syrovej na prvním epku byl možná lepší) jinak vše při starém! Sekaná ´77 punk kytara, atmosféra desek REAGAN YOUTH a čistej zpěv…t y wole tak tohle bych si snad dokázal představit i v rádiu! Čtyři vály a instrumentální verze "Police car", dej si na chvíli oraz od všech fastů / grindů / crustů a jinejch hluků a zařvi / zaskákej si s těmahle švédama! Můj nej singl první poloviny 2004! Regulations: Mrcus Axelsson, Solvändan 2A, 903 44, Ůmea, Sweden / Regulations@spray.se * B.H.Rec.: Space mail box 046, Renstiernasgatan 28, 116 31, Stockholm, Sweden / order@bustedheads.com / www.bustedheads.com >SY<

MEIN COMP ´03 comp. 7ep (Youth Attack Rec. & Soviet State! Rec.)
G.Bush - Mein kampf… sorry vlastně Mein comp. aneb fanclub tohodle človíčka je stále větší a větší (hehe). Deset U.S. kapel hrající hodně rychlej hardcore projevují své sympatie "prvnímu muži planety" :. Samé známé jména tedy kromě GATE CRASHES, zbytek posádky KNIFE FIGHT, THE OATH, FOURTEEN OR FIGHT, LIMPWRIST, PUNCH IN THE FACE, J.B.A., TEAR IT UP, REAGAN SS (pro mě nej song tady) a LAST LINE. Parádní věcička jen nevím jestli to tady pujde sehnat, v Americe asi toho vyšlo víc, ale v tomhle euro pressu to vyšlo ve 100 kusech = trochu vyšší cena, ale stojí to za to! Y.A.Rec.: youthattackrecords@hotmail.com >SY<

SECRET 7 - Play fast like there is no tomorrow ´03 7ep (625 Thrashcore Rec.)
Hraj rychle jako kdyby už zítřek neměl být, tak to je titul téhle ípky a je naplněn beze zbytku! Do té doby absolutně neznámá kapela ze Singapuru se svým kosti drtícím fastcorem s vynikajcím zvukem převálcovala všechny ty známý a zavedený party (alespoň teda u mě určitě). Rychlost vítězí tak se překřikujou dva vokály. Skvělých jedenáct skladeb na jedné straně, na druhé je ticho a je věnovaná památce (stejně jako celá deska) jejich bubeníka Syeda Razikina, kterej se nedožil vydání téhle desky. Respekt! S.7: secret_seven7@hotmail.com * 625 T.Rec.: P.O.Box 423413, San Francisco, CA, 94142 - 3413, USA / www.625thrash.com >SY<

ATOM AND HIS PACKAGE - Hamburgers ´03 12"LP
Něco úplně jiného než o čem tady běžně čteš… většinu by to asi dost překvapilo co jsme si se Šakalem koupily za epko… Ok tohohle týpka jsem porpvé zaregistroval na společném koncertě s pískeckou nakládačkou LAHAR (Ďábelskej mix hehe) podle původních avíz… prej nějakej jeden týpek dělá kravál… jsem čekal nějakého šíleného fanouška japonského noise, ale omyl! Přišel chlápek s kytarou spoustou efektů a zvukařovi dal cédo s nahranejma základama no a začal. Bicí automat trochu jako techno nebo prostě taneční hudba přednatočené melodie a živě zpíval čistým hlasem, trochu mi to evokovalo YOUTH OF TODAY (zpěvem!) a hrál na kytaru HC/Punk riffy asi ten popis vypadá šíleně, ale znělo / zní z desky to skvěle (už jsem si pořídil i LP a sháním ještě jedno). Na desce je pět písniček a když jsem to nahrál kámošce z práce byla z toho unešená jako já a to jinak poslouchá rádio hity (hehe), jen jí bylo divný, proč se v textech nadává na politiku, naboženství atd. (no mě teda ne), když tak pěkně hrajou, teda hraje. Pět hitů! Jedna z mých oblíbených desek. >SY<

HOLIER THA THOU? - We come in peace we leave in pieces ´03 7"ep (Flower Violence Rec.) + High on barbeque ´03 LP (Deranged Rec.)
Thrashcore jak z ´85 aneb něco pro fandy současných (mrtvých) hvězd W.H.N.? nebo těch starých (oživlých) D.R.I. V Německu na labelu bubeníka z MY OWN LIES vydanej singl téhle americké partičky, která hraje svižnej HC s rychlou thrashovou kytarou, excelentní rytmikou a ukřičeným zpěvem. Dva plus jeden song a trochu "hippie" obal (to bych snad nakreslil i já hehe). Živě letos v červenci to bylo super, kdo nebyl může litovat. A jedem dál, jednostranné LP na 45 aneb suvenýr z koncertu. Hutnější, nařvanější a prostě ještě lepší zvuk než na singlu jinak vše při starém. Jo druhá strana ta prázdná má vyjádřit stav komatu, ve kterém se ocitnul zpěvák, když si "rozbil hubu" při skejtování v pauze mezi nahráváním. Jó po pěti vlastních věcech následuje cover od MOTÖRHEAD (tak to si u mě kurewsky šplhli!) a né jak je obvyklé něco z prvních tří alb, ale až z jejich čtrnácté desky. Jó ještě maj venku epko se smrťákem na skejtu na obale, to vyšlo na SIX WEEKS (je taky dobrý hehe) a možná i něco dalšího. Jak jinak opět se mi to velice líbí. H.T.T.?: 1226 N. Salsipuedes apt. A, Santa Barbara, CA, 931 03, USA / whoisholier@aol.com * F.V.Rec.: Kapellenstrasse 16, 694 69, Weinheim, Germany / www.flowerviolence.de >SY<

CURTAINRAIL / JOHN BROWN ARKY split 7ep (Gloom Rec.)
CURTAINRAIL jsou z Japonska, takže na 60% to bude rychlej HC nebo na 40% d-Beat. Možnost číslo jedna vyhrává. Ultrarychlej hardcore s jak už je u Japonců zvykem skvělým vokálem a vazbama kytar mezi každou skladbou a v pomalejších pasážích (to miluju!). Pěkně nařvanej zvuk = prostě mazec. J.B.A. jsou amíci a hlavně kvůli nim (jejich předchozím deskám) jsem si koupil tenhle sedmipalec. Hrajou o dost pomalejc teda oproti CURTAINRAIL hehe, takovej old school HC (USA) s pořádně odeřvaným vokálem, kterýmu je v pohodě i rozumět a dominujcí kytarou. Zvuk je čistej jak víno, ale brutal zároveň. Co nadělám mám je rád, Browni u mě vyhrávaj na body… i když jsou pomalejší… hehe. Curtainrail: Takuja Koreda, 3-9-14 Kojiya Hontyou, Adachi-ku, Tokyo, 121 - 0832, Japan / fastskull@geocities.co.jp * J.B.A. & G.Rec.: P.O.Box 14253, Albany, NY, 122 12, USA / cryptocomx@aol.com / http://members.xoom.com/gloomrecords >SY<

FIDO´S BRUNCH / D.F.C. ´03 split 7ep (Too Circle Rec.)
Japonsko vs. Brazílie. První valej F.B. maj tu napsáno FUNNY THRASH ATTACK, no nevím… veselé to rozhodně je, ale thrash moc ne , mě to přijde jak hodně rychlej punk´n ´roll s vyhulenou bassou, hodně jednoduchý bicí (prakticky je slyšet jen šroťák) a ok thrashujcí kytarou a občasnýma sborama, jak starý sXe crew. Dokonce i piáno, jak říkám mě to přijde veselý (ne jako k smíchu, ale prostě zábava, i texty jsou o chlastu a tak). Nějaký kecy od Bushe a už valej D.F.C. thrashcore jak noha! Texty už vůbec nejsou taková sranda jako F.B. naopak. V dalším intru zas pro změnu Usáma… jděte už do hajzlu s těma šaškama. Parádní nařvanej zvuk a i sólo na kytaru se najde. OK a pecka nakonec cover "Aces high" od nejkultovnější heavymetalové kapely…, ale s vlastním textem "Esses rates", skvělej závěr. Pěkná deska se dvěma vcelku neznámejma kapelama. F.B.: Satoshi Konno, 48-2 Doumae Etari Kashima, Soumagun, Fukushima, 979 - 2331, Japan / mokei@wonder.ocn.ne.jp / http://liveweb.jp/fido * D.F.C.: Tulio Dourado Carlos, C.Postal 02445, Brasilia - DF, Brasil, CEP 70849 - 970 / dfchaos@yahoo.com / http://mp3.com/dfchc / www.geocities.com/dfchaos/ * T.C.Rec.: Shingo Maeda, 3-29-18 Toyotama - minami, Nerima-ward, Tokyo # 176 - 0014, Japan / toocir@xd5.so-net.ne.jp / http://www005.upp.so-net.jp/toocircle/ >SY<

RENT AMERICA / AGNA MORAINE´S AUTOBOIGRAPHY split 7ep (Misien Place Rec.)
Tenhle palec jsem si koupil kvůli reklamní hlášce v katalogu… dvakrát fast útok!. Ok, hodím to na plotnu, trochu chaos v šílenejch etiketách na desce a už to jede… ty wole! Bóžo tak to ses sek´, hehe. A.M.A. z Albuquerque (US) nehrajou vůbec rychle, naopak, tohle je emo jako prase! Pomalé melodie, vybrnkávaná kytara, smutnej mluvenej zpěv a strojově přesný bicí. Má to hezkej zvuk nahrávky a nakonec trochu deprese občas neuškodí… hehe. R.A. z Richmondu (US) nejdřív intro, který se táhne i ve všech pauzách mezi skladbama (nějaká pop hitovka) a jdem na věc… tohle je klepačka! Zběsilej fastcore nahranej někde ve zkušebně, ale zvuk je docela OK (bicí a křik maj navrch). Krátký ,rychlý a hlasitý = já jsem spokojen. Mazec! Kvůli R.A. doporučuju. M.P.Rec.: P.O.Box 7195, Richmond, VA, 232 21, USA >SY<

ARMED WITH INTELIGENCE / THE YOUNG ONES split 7ep (Art of the Underground Rec. & Punks Before Profits Rec.)
Dvojitá porce nových kapel ze států. A.W.I. z Ellicottville drhnou rychlej hardcore s m/ž navzájem se překřikujícími zpěvy. Pět válů s dobrým zvukem, teda kromě kytary, ta se mi zdá málo ostrá. T.Y.O. podobnej studio / zkušebnovej zvuk jako A.W.I., opět rychlejší hardcore, víc do 80.let, lepší kytara, opět m/ž vokály… co to budu okécavat. T.Y.O. mě "chytli" víc :. Tři svižné vály a poslední zní jak ATOM AND HIS PACKAGE, takovej taneční punk… sbory, melodie… je to fain. Obě kapely si desku vydali společně na svých labelech + vychází na šedém vinylu = jdi do toho! A.O.T.U.Rec.: P.O.Box 1441, Ellicottville, NY, 147 31, USA * P.B.P.Rec.: 99 Custer st., Buffalo, NY, 142 14, USA >SY<

MIND OF ASIAN - Akai hana 7ep (Sound Pollution Rec.)
Japonská kapela na Sound Pollution = vražedná kombinace. Čtyři holky z Tokya hrající parádní ultra rychlej hardcore. Nadupanej zvuk. Šest vlastních válů na červeném vinylu. Howgh! M.O.A.: 202 1-36-23 Kamitada Nakano-ku, Tokyo, 164 - 0002, Sakuragi, Japan / mindofasian@mac.com * S.P.Rec.: P.O.Box 17742, Covington, KY, 410 17, USA >SY<

TALK HARD / RADICAL ATTACK ´04 split 7ep ( Moo Cow Rec.)
No kurva. Zvuk jako SLAYER, muzika také!!! Tak to je první song "Why be original when you can be popular?". Střídání pomalejších pasáží s výplachem. Druhej song a kurvááá, KREATOR, jak zvuk, tak muzika, ale tentokrát není tak čistá. Po "kreatorském" vybrnkávacím začátku už zase valí SLAYER. Třetí song "The separation of church and brain" začíná opět netradičně. Ten je mixem dvou zmíněných spolků se špetkou staré školy od METALLICy. Samozřejmě se song částečně opět zvrhne ve "slayerovské" umění. Tentokrát převažuje pomalé tempo se závěrečným mega sólem. Tyto tři songy jsou zahaleny do mírného hardcore opojení. A v podstatě jediný rozdíl mezi TALK HARD a SLAYER je ten, že zde mají songy cca jednu minutu, haha. Parádní záležitost!!!! RADICAL ATTACK zde mají 5 songů. Jde o dobře zahraný a rychlý youth hardcore, ale tak nějak jinak. Snad více thrash. Každopádně je to rychlý a všechno sedí, songy nedosahují ani minuty, prostě paráda. Texty jsou tudíž také krátký a celkem srozumitelný, bez použití slovníku se dají zvládnout (mluvím o magorech na angličtinu, jako jsem já, haha). Texty se točí pořád o lidech ve scéně. Na texty T.H. seru, jsou strašně dlouhý. Parádní splitko!!! Moo Cow ještě nezklamalo. T.H.: jsteinh@bu.edu / www.likeanomen.com/talkhard/ * R.A.: 898 Short # 2, Sherbrooke, QC, JIH 2G2, Canada / jeffx@qchc.com * M.C.Rec.: 38 Larch Circle, Belmont, MA, 024 78, USA >ŠA<

TERMINAL YOUTH / FRUIT SALAD ´04 split 7ep (Moo Cow Rec.)
Další parádní titul na Moo Cow!!! Průhledný červený vinyl a mazec - mazec a zase mazec. TERMINAL YOUTH sice jen se čtyřmi kousky, ale masakr. Sekaný fast s mosh hardcore pasážemi. Ale v námrdu "Swine" zaslechnout je možné i rock no roll thrash pasáž! Taktéž název spolku něco napovídá. Pro fofr lidičky jak dělaný. A co dalších pět kousků na druhé straně od FRUIT SALAD? Opět fast, tentokrát mi zní, asi díky zvuku, tak nějak primitivnějc, ale jináč jízda je to slušná a taktéž se spoustou zvratů. Není to klasický přímočarý mazec. Možná to je i tou čistou basou. V těch fofr pasážích je to jako když se sypou brambory a myslím, že za tu chvilku přejede Andrew tak stokrát všechny pražce, haha. Dlouhý texty včetně komentářů. Jsou o boji v hnutí, o scéně. T.Y. zase řvou o mladejch Hitlerech, o zasraném vlastenectví, atd. F.S. vítězí, ale jako celek paráda. T.Y.: 23 Edge Street, Ipswich, MA, 019 38, USA / www.terminalyouth.tk * F.S.: wearefruitsalad@hotmail.com / www.fruitsalad.tk >ŠA<

ANTÍTESE SOCIAL / AUTONOMIA ´04 split 7ep (Noseké Rec. & Another World is Possible Rec. & Jarkor Punk y Libertad Rec. & La Oruga Negra Distro & Proof Distro & Hardcorepunk Distro & Catchphraze Rec. & Svart Hav & Don Ramon Prod.)
A.S. jsou brazilci a valí se dvěmi kytarami na dva vokály jako sbor. Zde se prezentují dvěma songy. Vše je u obou kapel v portugalštině a španělštině, takže vím hovno, ale obě kapely jsou asi dost anarchistické. A´t již podle obalu či labelů, kteří se na tomto splitku podílejí či částečně z textů. Ale zpět k muzice. A.S. hrají punk/ska s dalšími prvky, který nevím kam zapasovat. Ale takový ruský lidovky v songu "Alca" jsou ze začátku k zaslechnutí taky. Teď mě napadlo, že by mohlo jít o nějaký revoluční songy předělaný do punku - kdo ví. Muzika je melodická, středně rychlá, ale také chytlavá. AUTONOMIA je rychlejší, ostřejší a více raw punk. Ale v posledním válu "En El nombre del dinero", který je o městě La Paz se objeví i melodičtější punk rocková pasáž. Tři songy těchto peruánců jsou pro mě větší lahůdka. Nejlepší kapela z Peru. Obě kapely mají dobrej zvuk a tohle splitko doporučuji hlavně pankáčům a sběratelům exotických nahrávek. Fofr lidi..., dejte od toho ruce radši dál, haha. N.Rec.: apatia_no@gmx.net / www.geocities.com/nosekerecords * A.W.I.P.Rec.: awipossible@yahoo.co.jp * J.P.y L.Rec.: www.jarkorpunkylibertad.da.ru / jarkorpunkylibertad@hotmail.com * L.O.N.Distro: soberania_individual@hotmail.com * P.Distro: P.O.BOX 53, Leeds, LS8 4WP, Inglaterra / proof@riseup.net * H.Distro: Postfach 120811, Mannheim, 680 59, Germoney / Rotten-Ideas@gmx.de * C.Rec.: P.O.BOX 41356, Phoenix, AZ, 85080 - 1356, USA / catchphrazerecs@hotmail.com * S.H.: Pal Metadon, Utskarpen, 8725, Norway / svart_hav@hotmail.com * D.R.Prod.: P.O.BOX 157, Barueri / SP, CEP: 06420 - 970, Brazil >ŠA<

DOŇA MALDAD / LOS DOLARES ´04 split 7ep (Depraved & Devilish Rec. & Noseke Rec. & P.L.A.Distro * Deskontento Prod.)
Velkej rozevírací obal na podporu Independent Media. D.M. zde má tři songy. Obě kapely zpívají v rodném jazyce - španělština, ale jsou tu anglické překlady. Takže D.M. zpívají o válce, o společnosti zničené nejen válkou... po intru už valí z repráků parádní punk!!! Dva vokály, vynikající zvuk, kterej jsem už někde slyšel. Fakt melodickej, ale řádně nasranej a rychlejší latino punk se srozumitelnými vokály!!! Stereotypní bubny, tak jak mají v punku bejt! Tohle je pogo as fuck!!! L.D. se dvěmi songy o emancipaci a o člověku, který po špatném zacházení ve vězení má problémy se dát do pořádku, jako že je systém špatnej... tyhle dva songy jsou jednodušší, ale drsnější. Dva střídající se vokály a středně rychle punk, kterej se velice dobře poslouchá. Živě to musí bejt asi pěkně hustý pogo na doraz! L.D. používají částečně dis pasáže, který se ale částečně ztrácejí. Opět dobrý splitko, tentokrát s ostřejším punk mašinérií. D.&D.Rec.: Ingo Rohrer, Belforstr. 26, Freiburg, 790 98, Germany / punkdeluxe@gmx.de * P.L.A.Distro: Ruben Machicado, Avenida Vigil 1160, Tacna, peru / pxlxax@hotmail.com / ateneo_rebelde@hotmail.com * D.Prod. & L.D.: Juan Miguel Pardo, A.P. 69398, Z.P. 1062, Caracas, Venezuela / losdolares@hotmail.com / www.deskontento.cjb.net * DM Rec. & D.M.: Juan Pablo, Calle 60b, Av 15a - 134, Sec. Las Tarabas, Res. El Morichal, Apt 4C, Maracaibo, Zulia, Venezuela / jpnmar@cantv.net >ŠA<

OPOZICION - Ruido insurgente ´04 7ep (Fight For Your Mind Rec. & Noseké Rec. & Insurgente Rec.)
Ze začátku jsem k tomuto singlu přistupoval jako že je to fakt hrozný, ale nyní když se vyseru na ty "doplňky", tak to je mazec. Ještě jsem nemrknul na web, takže ani nevím odkud OPOZICION pochází, ale texty jsou pravděpodobně ve španělštině a určitě jde o latino-amerikános. Na každé straně je po třech válech. První je říznej raw punk as fuck. Něco jako RED INSECT. Ostatní jsou taky dobrý, ale už nemají tak brutální nasazení. Ačkoliv se jedná o punk, dalo by se říci, že to je to celkem námrd s melodickými linkami. Škoda, že se tu používá v každém songu saxofon a kdo ví..., možná tu je ještě něco podobnýho. Ale i přes tento hroznej nástroj je muzika pořád kvalitní a dost dobrá. Ale jak jsem psal, bez saxofonu by to byl punkevej masakr!!! Tohle se ti buď zalíbí nebo to zahodíš! Takže jsem byl na netu, jsou to Kolumbijci a buď používají ještě nějaký nástroj coros, nebo tím mysleli, že mají člena na sbory. F.F.Y.M.Rec.: 47, avenue, Gilbert Roux, Cusset, 033 00, France * I.Rec.: insurrekto@yahoo.es * Opozicion: www.mmedia-p.org/opozicion >ŠA<

MASS GENOCIDE PROCESS / ALAMOGORDO ´05 split 7ep (Impregnate Noise Laboratories & Templetton Rec.)
Kurva, jen dva songy od M.G.P., ale stojí za to. Kdybych je neznal, tak bych řekl další švédská crust úderka. Parádní zvuk a muzika jako by z oka vypadla nějakým těm švédům. Vokály jsou parádní, řádně záhrobní a na bubny je kladen dost velký důraz... a proč taky ne, když zde jedou ten crust kolovrátek, haha. Vážně, fakt dobrý. Kytara to samý, ta to ale taky pěkně táhne. ALAMOGORDO jsem nikdy nemusel. Nebylo to nejhorší, ale hodně chaos. Ale tady, to je neuvěřitelný. Tohle je ENTOMBED a jejich první nahrávky!!! Muzika, vokály a zvuk. A taky je tu znát AT THE GATES. Jakože ENTOMBED byla kapela, kterou já žral, tak tady si fakt rád zavzpomínám. Taky po dvou válech, bez českejch překladů. První "Mother Earth" je lepší. Tohle je fakt překvápkový splitko a navíc limit. M.G.P. & I.N.L.: Bohdan mach, P.O.BOX 2, Napajedla / machetazo@post.cz / nihildoomfreak666@centrum.cz / slava.t@seznam.cz * Alamogordo: alamogordo666@volny.cz * T.Rec.: Honza Karásek, Sladovní 1291, Kojetín, 752 01 / www.templetton.wz.cz >ŠA<

KAMIKAZE - Seppuku ´04 7ep (Soulrebel Rec. & Don Giovanni Rec.)
Jednoduchý obal korespondující s názvem ípka, to jest rituální sebevražda. Většinou je spáchaná krátkým mečem, wakizacchi. Po 4 skladbách na každé straně. Texty jsou všechny asi o samurajích, a věcech okolo toho, ale moc jim nerozumím. Hned první "Divene wind" je o nich zcela určitě. Strana A je lepší než B, jelikož na béčku je dost depresivní masakr v posledním dlouhém válu. Na první straně a první tři songy na straně B jsou jakoby rychlej hardcore americkýho střihu, hlavně po zvukové stránce, ale i se spoustou změn. Jako když smícháš HOLIER THAN THOU?, THE OATH a jim podobný spolky. No a ten poslední vál na béčku je to samý, ale na 7 - 12 otáček, haha. Je to dost dobrej matroš, ale je třeba si to pořádně naposlouchat. Mimochodem zpěvák Craig ještě řve v kapele FANSHEN a ještě jednej, THE DEGENERICS. Kamikaze & D.G.Rec.: www.kamikazehardcore.com >ŠA<

PROJECT HOPELESS - Kalla javla samhalle ´04 LP (Not Enough Rec. & Alerta Antifascista Rec.)
Po delším mluveném slovu se rozjede totální Sweden mangel jak kráva. Osm a šest skvělých crust kolovrátků, tedy hlavně co se týká bubeníka. Má to parádní, mírně nakřáplý zvuk. Dva vokály, jeden od kytaristy a druhý od basáka. Zbejvají jen bubny a to je celá severská bouře. Docela rychlý tempo, který skoro vůbec nepolevuje. Dobrý a pevný kytarový riffy, který se mění a dodávají celému masakru šťávu. Ve čtyrech válech se tu na vokály blýsknou dvá hosté, Erik Norberg a Sandra. Některé songy jsou řvaný v rodném jazyce, některé v angličtině. K textům jsou v angličtině napsaný komentáře a než začnou, je tu anglický překlad názvů songů. Texty pojednávají o punk/hc komunitě, o nacistické špíně a hlavně o běžných dnech, běžných lidí. Jak se to všechno sere... Singl byl dobrej, ale tohle LP je super. Pokud ale trpíš na kolovrátky, tak nevím... nevím, ty bubny to je fakt mazec, haha. Obal i vnitřňák je sice jednoduchej, jakoby ze starší doby, ale vypadá to dobře. K desce jsou přiloženy tři druhy nášivek P.H., možná to byla pozornost jen pro mě, ale asi je to spíše standart. N.E.Rec. & P.H.: Mailbox 1013, Lilla kungsgatan 2, GBG, 411 41, Sweden / trash_oskar@hotmail.com / www.not-enough-records.cjb.net * A.A.Rec.: Timo Nehmtow, P.O.BOX 2318, Flensburg, 249 13, Germany / cruste@no-pasaran.org >Š<

HENRIK PETERZONS ORKESTER - At helvete med hela skiten, at helvete med allt ´04 7ep (Not Enough Rec.)
Další parádní švédská crust záležitost. Klasický tempa, prochlastaný hrdlo, čistá řezničina v rychlejším tempu a občas přecházející do pomalejších pasáží. Tady není co řešit. Snad kapánek jinčí, dost melodický crust je poslední song na béčku "Who is the bastard" o práci a otročině za malej peníz. Divnej název, ale srát na to. Na obou stranách po 4 kouskách. Texty skoro na střídačku v angličtině a švédštině s anglickými komentáři. Jsou o tom samém co řvou PROJECT H.... o společnosti, vykořisťování, fašistickejch sračkách... Obal plnej neštěstí a utrpení. H.P.O.: Henrik Peterzon, Persgardsvagen 6, Karna, 341 70, Sweden / disdaniel@hotmail.com / www.hpo.tk >ŠA<

NAPALMED / RBNX ´04 split 7ep (Vinyl Disease Rec.)
Tak je to konečně venku. Limitovaný sedmipádlo, 329 kusů. Jsou dvě verze obalů - v barvě. Luxusnější a obyčejná. Každopádně obal je jednoduchý, strohý a v podstatě je vše uvedeno na negativu - rámečku. NAPALMED zde má jednu kompozici a pravděpodobně se bude jednat o poslední nahrávku, jelikož Rejdio Kopel ukončil činnost tohoto dlouholetého spolku a rozjel nový, pod jménem NPLMD. I adresa je nová: napalmed@seznam.cz / http://nplmd.wz.cz. Zde najdete jeden song, mix nejrůznějších zvuků, který vůbec neruší (netrhá uši nezasvěceným). Vcelku dobrá stereo zkouška vašich beden v jeden okamžik. Nahrávka zní, jako kdyby se nahrávalo někde v obrovské a prázdné hale. Zvuk je samozřejmě vyčištěný. Jinak nahrávka vyznívá jakoby se natáčel nějaký poplach ve fabrice a za polovinou songu se rozezní jakoby ozvěny - paráda!!! Líbí se mi hlavně takový ty křupoty a ty ozvěny. RBNX je taky známý spolek. Zde má tři songy. Dvojka by měl být kover M.R.P., hm, tak jo, haha. RBNX pracuje taky se spoustou zvuků, u kterých se snaží dosáhnout zajímavých mixů a celkem se to daří. Zde jsou akorát razantnější přestupy, jakoby nahrávka byla poslepovaná ze spousty zvuků. Není to takový přirozený. Ale jinak je zvuk dobrej a opět nijak neničí sluchovody. Výjimka je "Mind the jap", ten vysoký tón je dost silný, celkem mi to trhá uši - no silný, jen pro lidi, co ještě mají v pořádku sluch (zdravím Syky, haha). Prostě uklidňující poslechovka, možná trochu rychlejšího tempa - jakoby snaha o techno, haha. Napalmed: Radek Kopel, Lipová 1123, Most, 434 01 / napalmed@volny.cz * RBNX: Tobias Potocny, Dererova 8, Bratislava, 831 01, Slovakia / rbnx@urbsounds.sk * V.D.Rec.: Ivan Monček, Repašského 5, Bratislava 42, 841 01, Slovakia / ivo.disease@zoznam.sk >ŠA<

S.I.K.A. / KOBRA XI ´04 split 7ep (Biosphere Rec. & Soja Milk Rec. & Sukk Prod. & Templetton Rec. & Wasted Sounds Rec. & Phobia Rec. & Svart Hav & Thrash Steady Syndicate & Cage Match Rec.)
Další vinyl s takovým obyčejným obalem, ale hold peníze - si myslím. Nu což, brožurka s texty (ty jsou u obou kapel parádní) je pěkně provedená. Texty jsou i v angličtině. S.I.K.A. nahrávala ve studiu Moc plevele a je to druhá nahrávka, která se mi odtud líbí. Nemá sice tak ostrý náboj, ale energická je dost. Je to slušná hc/punk jízda s thrash příchutí, kterou jen tak něco nezastaví. Zní mi to trochu jako latino nahrávky, ale jinak než jsme zvyklý. Je zde 6 vypalovaček z toho jeden je cover od RAW POWER. Poslední "Ulica" je pomalej song, jinak všechny ostatní paráda. KOBRA XI tu má 5 songů včetně coveru od MONSTER X. Dva vokály, jeden hlubokej, druhej vyšší. Tento vyšší zpěv mi připomíná Oskarovo (NESOUČÁST STROJE) vokál. Zběsilá jízda v grind / hc duchu s dost častými vyhrávkami na druhé kytaře. Ty dělají z muziky více techničtější záležitost. To nemusím, ale bez ní by to asi bylo zase prázdný, možná. Každopádně dobrý splitko. S.I.K.A. & B.Rec.: Tomáš Bulánek, Brančská 3, Bratislava, 851 05, Slovakia / biosphere666@hotmail.com * S.M.Rec.: Alesh Hrebeniak, Bezrucova 4201, Chomutov, 430 03 * S.Prod.: Semih Orhan, Fethiye Mah, Isiktepe cad. Akkent Sitesi, N/3 Nilufer, Bursa, Turkey / cesettur@hotmail.com * T.Rec.: Honza Karásek, Sladovní 1291, Kojetín, 752 01 / www.templetton.wz.cz * W.S.Rec.: www.wastedsounds.com * P.Rec.: Mirek Vokál, P.O.BOX 5, Libice nad Cidlinou, 289 07 / phobia@centrum.cz * S.H.: Pal Metadon, Utskarpen, 8725, Norway / svart_hav@hotmail.com * T.S.S.: Muhammad Fairuz Bin Taswadi, BLK 204, Marsiling Drive, # 07 - 208, 730 204, Singapore / thrashsteadysyndicate@hotmail.com * K.XI: grubbha@seznam.cz >ŠA<

UNHOLY GRAVE / BLOOD I BLEED ´04 split 7ep (Out of Control Rec.)
Tak UNHOLY GRAVE mají po nějaké době novější nahrávku. Jak je zvykem, zkušebna to jistí, ale zvuk je OK a hlavně to šlape!!! Jedna z těch lepších nahrávek. Tohle je fakt dobrá jízda syrového grindcore se špetkou jakoby crustových serepetiček. Prostě je to pořád dobrý U.G. band, ale tentokrát kapánek lepší. Stejně nejlepší na nahrávkách U.G. je jejich nezaměnitelný grafický zpracování. Pořád to samý, haha. Každej se to snaží od nahrávky k nahrávce měnit, ale U.G. se drží pořád své osvědčené grafiky. Dobrá záležitost, haha. BLOOD I BLEED jsem poprvé slyšel na fesťáčku v Pardubicích. Muzika to byla dobrá, ale zpěv mi tam seděl jen na půl. Tady na té nahrávce tomu není jinak, ale po čase je to OK, a když se do těch pěti kousků pořádně zaposlouchám, tak to je hustá jízda, že tě to musí rozsekat. Celkově je to uhlazená thrash / hardcore dávka, ale ta kytara je parádní. Rychlá a jak někdo používá "prdel nakopávající" masakrální záležitost. Tohle splitko se fakt povedlo, a obal je taky pěknej - jednoduchej. U.G.: grindfreaks@ybb.ne.jp * B.I B.: Haedstzjitte 74, St Reduzum, 9008, Netherlands / shantia666@yahoo.com / tzebnevah@hotmail.com * O.O.C.Rec.: Ondra Šemrinec, Libušínská 8/15, Žďár nad Sázavou, 591 01 / fastcore@centrum.cz >ŠA<

LANDMINE SPRING - ...call girl ´05 7ep (Samuel Rec. & Pohoda Rec. & Engineer Rec. & W.I.F.A.G.E.N.A.Rec.)
Tak tenhle nádherný picture 7-palec jsem si koupil jen kvůli té vizuální stránce. Sice můžu L.S. poslouchat, ale není to moje parketa. Tady jsou zaznamenaný tři skladby skvěle zvládnutého rock & hardcore. Je to fakt našlapaná rockující jízda v hardcore závoji. Fakt si u toho musíš ťukat do rytmu. Takže to je jen další velký plus, že tenhle picture kotouček mám. Jednoduchý ale přitom tak nějak slušně vyvedený obal, bez českých překladů textů. Samotný vinyl je na straně B jen popsaný, ale opět to tak pěkně sedí. Strana A je kouzelná. Sice nevím co to je, ani jsem se v tuto dobu co tohle píšu po tom nepídil, ale určitě se na to zeptám. Mě to připomíná něco mezi želvou Ninja a arabskými ženštinami oblečenými v jejich tradičních šatech. Móóóc pěkný!!!! Co se taky počítá.... je to, že samotný vinyl je ještě vložen do igelitu, takže dvojí ochrana proti neřádu - prachu, popřípadě větší bordeláři mají ochranu proti nejrůznějším kamínkům a štěrku, což jsem už několikrát na vinylech viděl!!! S.Rec.: P.O.BOX 263, Písek, 397 01 / samuel.records@email.cz * P.Rec.: P.O.BOX 28, Vodňany, 389 01 / info@pohodarecords.com * E.Rec.: 1 Chandos Road, Tunbridge Wells, Kent, TN1 2NY, U.K. 210 William Street, Boonton, Nj, 070 05, USA / info@engineerrecords.com * W.I.F.A.G.E.N.A.Rec.: Ronny Muller, Teicha Nr. 31, Rietschen, 029 56, Germoney / wifagena@freenet.de >ŠA<

UNHOLY GRAVE / KADAVERFICKER ´04 split 7ep (Useless Rec. & Power It Up Rec. & N:C:U Rec.)
Běžný obal.... Na béčku prej grindcore spolek KADAVERFICKER. Hm, bezduchej black metal s noise core a grind core prvky. Naprostej hnus. Strana "á" s 5 kousky od velice produktivních japončíků. Dnešní materiál byl nahrán jako snad každý ve zkušebně a to už v roce 1997. Takže je to kurevsky starý a možná jste se už s těmito songy někde setkali. Na CD vyšly např. "Our common slogan" či "Kurdistan"..., ale jestli se i ukázaly na nějakém vinylu, to si nevzpomenu. Klasický UNHOLY core hrubého ražení s crustovými náznaky. Tohle splitko je pouze pro sběratele. Já jsem jedním z nich, haha. U.Rec.: Pat Trieb, Schreineeschstr. 4, Friedrichshafen, 880 46, Germany / useless@hellpunk.de * P.I.U.Rec.: Postfach 1114, Vechelde, 381 56, Germany / Mailorder@power-iz-up.de * N:C:U:Rec.& Kadaverficker: KF-Langner, Schneiderstr. 34, Dortmund, 442 29, Germany / www.n-c-u.de * U.G.: Takaho Komatsu, # 103 Shouwa-sou, 2-2001, Kurosawa-dai, Midori-ku, Nagoya, 458, Japan >ŠA<

IT´S YOU - s/t ´04 7ep (Too Circle Rec.)
Too Circle má širší hudební záběr než spousta jiných labelů. Ačkoli jsou IT´S YOU z Japonska, navíc z Tokya, tak nečekejte žádný profláknutý crust či zběsilý fast. Takže se asi ptáte, co je zač IT´S YOU, že ? Už obal by trochu mohl napovídat - převládá tmavší barva a je takový nevýrazný. Dva songy na každé straně a texty i v angličtině. Kapela se asi angažuje i v různých organizacích, páč tu jsou k vidění transparenty k záchraně Moroňů na americký základně v Okinawě a je silně proti militaristická. A taky tu je tabule s uctěním památky obětem tsunami v oblasti Aceh. "Iraq" je první song. Crust/hc tempo střídá pomalejší pasáž, kytara s basou má zvláštní zvuk a vokál je mírně nakřáplý. To že vokál je super i když to není jekot / řev, spíše rychleji odříkávající nasraný hlas, není třeba zdůrazňovat. Japonský vokály jsou prostě parádní. Temný hardcore s d-beat a rock prvky a s nabušeným soundem. U dvojky "Christian death dealer" je stěžejní bod právě zmíněný d-beat. "Name" je zase spíše rockovější záležitost v těžkém hardcore hávu. Nejlepší je "Asshole personality" - nejrychlejší hardcore / rock song v největší nasranosti. Dost povedený vinyl. Tak si teď vyberte, co že je to zač IT´S YOU, haha. It´s you: 1 Highness Yotsuya, 22 Sakamachi, Shinjuku-ku, Tokyo, 160 - 0002, Japan / assholepersonality@hotmail.com * T.C.Rec.: Shingo Maeda, 221-3 Hi-home kodaira 510, Nakamachi, Kodaira-city # 187 - 0042, Tokyo, Japan / toocir@xd5.so-net.ne.jp >ŠA<

JOHNNY COHEN AND THE NEW AGE NAZIS / NETJAJEV SOCIETY SYSTEM ´05 split 7ep (No Fucking Labels & Rescued From Life Rec.)
Obal tě musí praštit do očí, i kdybys procházel jen okolo distra... Kurevsky nasraný split proti zajebanýmu izraelsky / fašistickýmu režimu. JOHNNY COHEN je dle informací labelu holandská kapela. Nemají zde texty, ale jak název kapely, tak názvy songů napovídají o čem že to všechno bude. Ten, kdo umí anglicky porozumí i bez textů, jelikož zpěv je fakt dobře srozumitelný. Údajně by se mělo jednat o samé covery kapel GG ALLIN a BLACK FLAG. Jelikož jsem tyhle kapely nikdy neslyšel, tak nevím... Každopádně punk rock, kterej dobře odsejpává se sborama. Punk rock nějak moc nemusím, ale tohle je fakt dobrý. Pohodička..., líbí se mi to. Druhá kapela je snad ještě šílenější. Jeden člověk, a kdo jinej než Magnus Lundberg, kterýho určitě znáte z těles, jako CARNAL SHROUD či ULCERRHOEA. Pokaždý se měnily styly a to několikrát u každý kapely. Takže Švédsko a 6 songů. Čtyři jsou otextovaný, ale ani po profi překladu se z nich nic konkrétního nedozvíš, protože pokud nevíš o těch osobách, o kterých se zpívá nic, je ti to k ničemu. Navíc to může všechno být myšleno úplně jinak než to vypadá. Nejsem si jist, ale tady to vypadá taky na cover songy, možná je to jen silně vykradený, každopádně když ti řekne něco GG ALLIN a THE JABBERS.... Je to lepší než předchozí kapela, protože to má lepší, říznější zvuk a je to více do punk rock ´n´rollu a taky je to rychlejší. V prvních minutách jsem si myslel, že je to na min. 75 otáček zahraný RUPTURE s punkovým soundem, haha. A taky je to chytlavější!!!!!!!!!!!!! Luxusní song je poslední "Magda Harmynt". Ten, kdo nemá rád punk rock, punk 77, atd., tak tohle split nerozdejchá!!!!! Hodně zajímavý, hóóódně moc zajímavý splitko!!!!! Brzo budu mít další split N.S.S., tentokrát s RUPTURE. Mimochodem, mají toho požehnaně a chystá se LP a hafo split 7ep´s. Na úplný závěr bych dodal, že tohle split vyvolá rohodně spoustu diskuzí..., nejen o obalu... N.S.S.: hemogoblin@passagen.se / www.pornonoid.com * N.F.L.: www.globaldarkness.com/csmd / nkcsmd@hotmail.com * R.F.L.Rec.: P.O.BOX 14821, Haltom City, TX, 761 17, USA / rflrecords@hotmail.com >ŠA<

VI GRUER OSS - Kjell magne bondesvik ´04 7ep (Plata Rec. & Drittprofitt Rec.)
Další norská kapela, konečně se k nim dostávám. Tady je osm pořádných rozbušek. Obal (asi nějaký politik v pozadí s norskou vlajkou) i vnitřňák (koláž obrázků a textů) je klasický punk / crust design. Vnitřek by mohl bejt s lepším rozlišením. Ale muzika, to je paráda. Kytara s ne moc klasickým zvukem, celkový sound je hodně raw, hrubý a snad ze zkušebny, dva vokály na střídačku. Rychlý a krátký palby s melodickými punk vyhrávkami, ale když píšu punk, tak myslím punk a ne pop/punk - grrr. Hrubý hardcore / punk s raw soundem zahraný s norskou razancí. Super!!! Začátek "Posten ska fram" je jakoby od DIVNÉHO PACHU - chaosální trubka, v songu "Neger negativ" jsou zase použity snad severský / folkový vyhrávky. Singl je asi věnovaný někomu jménem Keiko. Doporučuji!!! V.G.O.: vigrueross@home.no / www.home.no/vgo * P.Rec.: www.platarecords.no >ŠA<

F.U.B.A.R. - Justification of criminal behaviour LP (T.V.G. Rec.)
Tahle geniální deska vyšla ve dvou verzích. Klasický černý asfalt a průhledná oranžová. Celej matroš se dával do kupy v Sing Sing studiu a je to fakt náhul jak sviňa!!! Ihned od prvních rozechvění repro-blán bylo jasný, že to bude masakr jak hovado. Celkem 21 rychlejch grindcore námrdů!!!. Poslední "Buy this" je zasraně chytlavá věc - snad to je od někoho vykradený - nevím, ale je to hit jak sviňa. Sice ne tak grindcore, spíše hardcore, ale kurva dobrej song!!! Celkově to zní fakt nadupaně, ale hlavně ty kytary jsou mazec. Dva vokály na střídačku. Výborný riffy, prostě super. Tohle nemá cenu okecávat. "Justification..." prostě musíš mít!!! Myslím, že vyšla i CD verze, asi v USA. Texty jsou dlouhý, takže na překlady seru. F.U.B.A.R.: P.Niessen, Laurierstraat 21, Nederweert, WG 6031, Holland / P.Niessenl@chello.nl * T.V.G.Rec.: Axel Brandt, PF 1219, Ludwigsfelde, 149 63, Germany / lauraaxbr@aol.com >ŠA<

MASS GENOCIDE PROCESS / VISIONS OF WAR ´05 split LP (Undislessed Rec. & Impregnate Noise Laboratories & Breeding For Extinction & Templetton Rec.)
Takže velká deska, rozevírací obal, dvě vložený nášivky a parádní plakát. Samotná deska je vložena do vlastního potištěnýho obalu plnýho fotek. Texty jsou jak anglicky, tak i česky, což je kurva dobrý. Texty od obou kapel jsou plný frustrace z dění okolo nich - dobrý. M.G.P. zde mají 6 songů, V.O.W. o jeden navíc, ale včetně intra a outra. Zvuk M.G.P. je parádní, nahrávalo se ve studiu Unart. V.O.W. kapánek pokulhávají se zvukem. Kdybych nevěděl, že to tady jsou M.G.P., měl bych trochu problém rozpoznat je, páč během půl roku dostali z nahrávek zvuk, který pasuje tak na nějaký severský crust metalový spolky. Žádný zběsilý pasáže, ale řádně z metalizovaný crust koketující s death metalovými spolky z počátku ´90 let. Všechno to pasuje, má to grády, bubny neustále vytepávají klasický crust tempa a kytara vyluzuje parádní riffy. Vokály je třeba taky vyzdvihnout. Ale poslední "Semena zkázy" je trochu jiná, ke konci. Ta se mi moc nelíbí, je až moc metalová a na konci končí hroznou hlemýždí, atmosférou, haha. Prostě moc utahaná. Po dlouhém int-rot, spustí V.O.W. čistý crust core (sem tam metalový riff) spíše anglického nádechu. Nemá to takový grády, díky zvuku, ale hudebně je to parádní od začátku do konce. Snad nepatrně rychlejší s ostrými kytarami a díky absenci metalu, více punk. Závěr obstarává out-rot. Což je nějaký divný. Předposlední je instrumentálka na španělku, tak bych očekával jako out-rot právě jí. No a poslední je zase klasický song, ale tentokrát prdel nakopávající DISCHARGE klon. Hledal jsem nějakou zmínku o cover verzi, ale je to tu jako jejich song. Fakt paráda. Tahle deska nemá pro mě vítěze. Je těžce vyrovnaná. Někde je dobrý to, někde zase to či ono. Rozhodně parádní záležitost. M.G.P.: Jakob: nihildoomfreak666@centrum.cz / Tomas: slava.t@seznam.cz * V.O.W. & B.F.E.Rec.: Rietveldstraat 17, Lochristi, 9080, Belgium / visionsofwar@hotmail.com * U.Rec.: BP 515, Bordeaux Cedec, 330 01, France / undislessed@voila.fr / http://undislessed.ifrance.com >ŠA<

LACK OF INTEREST - s/t ´05 12" (Deep Six Rec.)
Nejnovější fošna LACK OF INTEREST s 19 nezaměnitelnými songy. Hlavně vokálem. Oproti "Tropped inside" je kapánek pomalejší a snad i melodičtější. Každopádně zvuk je uhlazenější. Jinak stále stejný rukopis L.O.I. Mnoho zvratů, zpomalovacích pasáží a šílených výplachů se stopkami. Taková "uhlazenější" power violence jízda. Ale dost rychlá jízda s fakt pekelnými zvraty. Je to fakt našlápnutý s hutným zvukem. Jednoduchý barevný obal i vnitřňák. Deska stojí fakt za to. D.S.Rec.: P.O.BOX 6911, Burbank, CA, 91510 - 6911, USA / www.deepsixrecords.com * L.O.I.: www.lackofinterest.net >ŠA<

UNCLE CHARLES - In crust we trust ´04 10" (Not Enough Rec. & Regression Rec. & Pacific Rec. & New Noise Rec. & Cage Match Federation & Tjyvheder Rec. & Trailer Trash Rec. & Stategrinder Rec. & Evigt Lidande Prod. & Dimman Rec.)
Nevím o co přesně jde, ale nad ukřižovaným crusterem je 2002 - 2004 r.i.p. O diskošku ale prej nejde. Že by šlo o špatný - krátký čas crusterů ve Švédsku = blbost! Šest a osm songů. Jeden je cover od MOB 47. Raw crust / punk náhul v nejlepším duchu. Od začátku do konce pekelná jízda. Parádní dva vyřvaný vokály. Jeden je určitě ženskej. Dobře se na "strýčka" paří. "Den bistra sanningen" mi vzdáleně připomíná ty pomalý temný pasáže od YACOPSAE, kterejma letos zkurvili vystoupení na Obscene. Samozřejmě tady to je hodně špinavej zvuk, drtící zvuk kytary, oproti YACOPSAE. Texty jsou zpívány v mateřštině, ale jsou tu anglické překlady - texty jsou o nejrůznějších věcech / problémech. Náckové, o 11. září 2001, o vzpomínkách na punk/hardcore časy před 10 lety, atd. Vložený plakátek je klasického ražení a na druhé straně jsou všechny informace včetně zmíněných textů. Tenhle 10" stojí fakt za poslech. U.CH. & N.N.Rec.: Box 55, Frösön, 832 21, Sweden / unclecharles@home.se / skitsylen@hotmail.com * N.E.Rec.: Mailbox 1013, Lilla Kungsgata 2, 411 41 GBG, Sweden / trash_oskar@hotmail.com * R.Rec.: Jonathan Macfariane, Skylv. 59, Ostersund, 831 76, Sweden / regression@home.se * P.Rec.: jensp@home.se * C.M.F.: Sivervik, Kvarnvägen 15a, Umea, 903 20, Sweden / shlapha@umeahardcore.org * T.Rec.: tjyvheder@hotmail.com * T.T.Rec.: fukk_q@hotbrev.com * S.Rec.: stategrinder@hotmail.com * E.L.Prod.: Kristoffer Persson, Prelatgatan 13c, Svedala, 233 39, Sweden / evigtlidande@misery.net * D.Rec.: djyoe@hotmail.com >ŠA<

UNHOLY GRAVE / MATKA TERESA ´04 split 7ep (Extreme Terror Prod. & Brigade of Natural Genocide Rec.)
Japončíci tu mají v uvozovkách novější materiál, nahráli ho v roce 2003. Jeden song je z koncertu a byl nahrán už v ´99. Klasická, naprosto nezaměnitelná surová grindcore jízda, s nezaměnitelným vokálem. Čtyři kousky grindcore. MATKA TERESA tu má 4 songy a intro + outro. Chlapíci předvádí parádní grindcore mazec, kapánek ostřejší oproti japončíkům a taky "trošíčku" techničtější a nepatrně hc. Dobře to odsejpá. Dva vokály. Pomalé pasáže koketující s metalem střídají rychlý a středně rychlý grindcore výplachy. M.T. zde má texty v angličtině, polštině a holandštině, ale nejsem si jistej, zda tu jsou všechny. Každopádně vždy po dvou. U.G.: Takaho Komatsu, # 103 Shouwa-sou, 2-2001, Kurosawa-dai, Midori-ku, Nagoya, 458, Japan * M.T. & E.T.Prod.: Maarten, Lunterenstraat 118, Den Haag, PT 2573, Holland / maarten.punk@excite.com >ŠA<

MATKA TERESA / F.U.B.A.R. ´04 split 7ep (Power It Up Rec.)
M.T. nahrála tyhle vály už v roce 2002. Mezi songy mají krátká intra většinou v polštině. Texty tu nenajdete. Hoši valí grindcore v dost velkém fofru. Dva vokály, klasický grindcore prvky. Čistá a přehledná grindcore rubanice. Není co dodat. Paráda. F.U.B.A.R., přidali jeden song navíc, takže 6 pořádnejch nakládaček v rychlém a masakrujícím grindcore, který si nebere s ničím servítky. Ale pár pomalejších míst se tu taky najde. Tohle je devastující masáž, ale jejich nové LP je mnohem lepší!!! Texty mají na délku songů docela dlouhý, ale blbě se mi čtou, tak to ani nebudu překládat. F.U.B.A.R.: P.Niessen, Laurierstraat 21, Nederweert, 6031 WG, Holland / P.Niessenl@chello.nl * P.I.U.Rec.: Postfach 1114, Vechelde, 381 56, Germany / Mailorder@power-it-up.de >ŠA<

UNCURBED / MY COLD EMBRACE ´04 split 7ep (Power It Up Rec.)
Tak nevím, ale já měl za to, že tenhle obal jsem viděl alespoň dva roky nazpátek. No nic. THE UNCURBED FAMILY zde mají jejich geniální dvojnásobnou jízdu. Songy jsou přehozený. Takže první je "Moments of anarchy", je taky lepší a druhá je "A psychedelic party". Jak se dost často píše "vysoko oktanový" crust beat s kurevsky razantními rock ´n´ roll prvky. Masakrující taneční jízda nemající konkurenci. Prostě genialita. Námrd jak píča!!!! Haha. ...We are the punks - still marching on, we are the drunks - still party on, we are the punks - still keeps it high, we are the drunks - still crushes the stage...... Taktéž kolegové M.C.E. Ale ti jedou v jinčích kolejích. V klidnějších, hardcore / crust s death metalovými prvky, který mi trochu připomínají DISHARMONIC ORCHESTRA a podobný spolky. A to nejen tou basou, vyhrávkami, prostě tak nějak celkově... Zpěv je drsnej a hrubej. Jeden song je v rodné němčině, druhý v angličtině. Parádní splitko, ale UNCURBED mají hodně navrch!!! Uncurbed: Johan Jansson, Telegatan 13, Avesta, 774 31, Sweden / christraping@hotmail.com * M.C.E.: Dirk Wettlaufer, P.O.BOX 104103, Kassel, 340 41, Germany / info@mycoldembrance.de >ŠA<

THE FLAME STILL BURNS / JEDNOTA ´05 split 7ep (Templetton rec. & Cabaret Voltaire Rec. & Drugs Kill Your Mind Rec. & My Sleeping Cat Rec. & Garfield Rec. & Dark Earth Rec. & Mosh or Die Rec. & Ostrava Hardcore Rec. & Outcry Rec. & Výmel Mafia Rec.)
Zase se sešlo hafo labelů na spolupráci..., parádní řešení finanční situace. OK, první co je super prdel, je kapela JEDNOTA, starý jednoťácký logo, využitý jako jejich logo, haha. Brožurka s textami, atd. je trošku odfláknutá, ale žádný problém... Samotný obal je jednoduchý a přitom pěkný, decentní. T.F.S.B. tu mají 4 skladby a parádně jim to odsejpá. Muzika je chytlavá v každém momentě. Střídačka rychlých punkových vyhrávek s pomalými emo/hc pasážemi, za stálého uřvaného vokálu, o který se dělí Saša s Milanem. Zvuk je jak od amerických emo hardcore kapel. Zní to jakoby se střetli HARUM - SCARUM s POST REGIMENT a do toho vlítnulo hc/emo tornádo BOOKS LIE, haha. Fakt to má "šťávu". Nechybí špetka ska. JEDNOTA zde má jen dva kousky a to dost dlouhý. Nejsou tak chytlavý, hlavně druhý "Zrkadlo". Ale není to špatný, jen je to utahanější. "Jánošík" to je dobrá rychlá hardcore / punk jízda s pomalejšími vyhrávkami na začátku a na konci. Taktéž se tu střídají hlasy, Jurajův a Janky. Obě kapely mají dobré texty a T.F.S.B. k nim mají parádní dlouhý komentáře, takže jsi dokonale v obrazu. T.F.S.B. & M.O.D.rec.: Martin Bujňák, Revolučná štvrť 957 / 4, Galanta, 924 01, Slovakia / no_justice@pobox.sk * Jednota: www.jednota.wz.cz / jednota_hardrock@zoznam.sk * C.V.Rec.: R.Pátek, P.O.BOX 40, Litvínov 1, 436 01 / acv.litvinovsko@seznam.cz * D.K.Y.M.Rec.: Přikryl, Masarykovo nám. 17, Boskovice, 680 01 / doomsday@centrum.cz * M.S.C.Rec.: Jozef Vycpale, Romanova 10, Bratislava, 851 02, Slovakia / razzle_dazzle@centrum.sk * G.Rec.: Jiří Kovalčik jr., Školní 378/IV, Klatovy, 339 01 * D.E.Rec.: Pavol Molnár, 9.Mája č.4, Žilina, 010 04, Slovakia * O.H.Rec.: Pavel Švestka, Tlapákova 13, Ostrava, 700 30 / ovxhc@seznam.cz * O.rec.: Alexander Volkov, P.O.BOX 59, Saint-Petersburg, 194 223, Russia / outcryrec@mail.ru >ŠA<

LEBENDEN TOTEN - Dead noise ep ´05 7ep (Overthrow Rec.)
Tak tohle je fakt síla. Potlandská kapela drtí extrémní raw punk. Že nic nového ? Vyhulená basa, pekelnej zvuk kytary, všechno je hozený do nejextrémnějšího japan soundu a to celý je nabořený duchem ATROCIOUS MADNESS. Žádná závratná rychlost, prostě klasický středně pomalý pasáže, neustále doplňované napůl řvaným vokálem, řádně nakřáplým. Zpětná vazba je snad všude. Tohle když uslyšíš poprvý a nejsi zvyklej na bordel, tak to nerozdejcháš. Po dvou songách na obou stranách extrémního extrému, haha. Tohle tě musí dostat!!! Paráda. L.T.: P.O.BOX 40113, Portland city, OR, 972 40 - 0113, USA * O.Rec.: # 402 Maruta - Palace, Shimoshinshuku, 21-5, Ichikawa, Chiba, 272-01, Japan >ŠA<

CAPITAL DEATH - Carbon ´05 7ep (Punks Before Profits Rec.)
Tak na CAPITAL DEATH si je třeba trošíčku zvyknout, pak tě to dostane. Na tomhle kusu umělotiny, kterej má čistý zelený středový kolečka je 5 kusů, poslední je cover YOUTH OF TODAY a na druhé straně 3 kousky. První strana je namočená trochu do power violence, těma klasickýma změnama, ne nepodobnýma na HARSH. Druhá strana je více punk. Jako celek působí C.D. hardcore / punkově. Jsou rychlý a pořádně to odsejpá. Je to fakt dobrá bouře. Není to žádná hatla patla muzika, ale masakr. Myslím, že v distrech se píše jako o částečném přirovnání k SEPTIC DEATH. C.D.: Matthew Carrd, 12 Franklin Dr., Truro, Nova Scotia, B2N 5A9, Canada / slothcore@hotmail.com * P.B.P.Rec.: 537 Caroline St., Rochester, NY, 146 20, USA / www.punksbeforeprofits.com >ŠA<

MASS GENOCIDE PROCESS / SEE YOU IN HELL ´05 split 7ep (Svart Hav Rec. & Too Circle Rec. a mraky labelů, haha)
Tý voléé, pěknej obal, malovanej a barevnej. Tý voléé, pěknej barevnej vinyl, jak tohle kurva dělaj.... Tý voléé, překlady textů krom angličtiny i v japonštině. Tý voléé, parádní zvuk od obou kapel. Tý voléé, parádní muzika - šlape to oboum spolkům. Tý voléé, to je labelů. Tý voléé, oni jsou dvě edice, černej asfalt a tenhle dvoubarevnej a navíc z půlky průhlednej. M.G.P. a jeden údernej crust válec s death metalickým nádech. Dlouhý, ale parádní song s temnějším nádechem. S.Y.I.H. a tři songy. Řízný hardcore základ, který na sebe nabaluje od každého něco. Parádní Jožkův vokál, výborný riffy. Má to celkem melodický vyhrávky, ale všechno to fakt dobře sedí. S.Y.I.H.: Filip Fuch, Grohova 39, brno, 602 00 / orba@seznam.cz / Jožka - jozkasatanpunk@quick.cz * Cryptas Rec.: Cruz V.Luis, Apdo Postal # 16-052, C.P. 020 11, Mexico D.F., Mexico / cons_internacion@hotmail.com * Hrydjuverk Rec.: P.O.BOX 18, Reykjavik, 121, Iceland / hrydjuverk@yahoo.com * Insane Society Rec.: P.O.BOX 18, Nový Bydžov, 504 01 / www.insanesociety.net * Lazy Bastard Rec.: Luc Favié, Tichelved 71, Nederweert, GM 6031, The Netherlands / lazybastard_records@hotmail.com * Not Very Nice rec.: 5726 Sussex C.T., Troy, MI, 480 98, USA / chaosnonmusica@gmail.com * Phobia Rec.: phobia@insanesociety.net * Selfish Satan rec.: lawless6669@hotmail.com * Suburban HC rec.: Daniel Freitag, Strasse der Jugend 50, Schönebeck, 392 18, Germany / butterkugel@arcor.de * Tanky Panky Panzerplatter Rec.: Erik Ahlberg, Nöbbelövs Torg 29 / 2606, Lund, S-226 52, Sweden / ekire_erik@hotmail.com * Thrown Into Disorder rec.: P.Weidemann, Marburgerst. 34, Giessen, 353 90, Germany / www.thrownintodisorder.de * Timeless Wounds Rec.: www.timelesswounds.com * Tower Violence Rec.: piz-vagabu@gmx.net * Undislessed Rec.: BP 515, Bordeaux Cedec, 330 01, france / undislessed@voila.fr >ŠA<

DESTRUX - Enter the thrash kick ´04 7ep (Punks Before Profits Rec.)
Rychlejší skate thrash hardcore z Rochesteru. Každá strana má po 3 fakt šílenejch kouscích. Chytlavý pasáže punkovýho nádechu se střídají s rychlejšími a údernými hardcore částmi s thrash šmrncem. Má to fakt grády, skutečně to jedéééé. Zvuk je jakoby z postarších dob. Nic extra, ale žádnej bordel. A je takový přehledný. Prostě tohle slyšíš u všech podobných kapel co jedou v podobném duchu. Texty jsou asi většinou o svobodě, skatebordingu, apod. Každopádně desky na Punks... nikdy nezklamou. Destrux: www.totaldestrux.cjb.net / dead_chaos10@yahoo.com >ŠA<

365 DAGAR AV SYND - Reu nu pert em hru ´05 7ep (Phobia Rec.)
Tak s touto kapelou jsem se setkal na comp. 7ep We come in peace: more world, less bank pt. 2. Dřívě to byla kapela DODSDOMD. Songy na "Reu nu pert..." jsou nahrávaný na třikrát. Ve dvou skladbách hostují zpěváci Lusen a Potin, a v jedné bubeník Manfred. Parádní skandinávský crust / hardcore mangel s jemně nakřáplou kytarou a uřvanými vokály. Klasický tepající bicí, kytarový vyhrávky a další nezbytnosti, přecházející občas až k d-beatu - strana B. Celkevě zní nahrávka dost dobře. Songy, celkem osm, jsou jak pomalé, taky středně rychlé. Rozhodně rychlejší jsou lepší a ty převládají. Jsou tu i přeložený texty do češtiny, paráda. Jsou o všedních věcech, který jsme už určitě všichni zažili. Jeden text je převzaný z divadelní hry "Misantrop" - zajímavý. Mistři na fotkách vypadají jak CELTIC FROST v začátcích!!! 365 D.A.S.: Box 55, Frösön, 832 21, Sweden / www.365das.tk / threesixfive@hotmail.com >ŠA<

RUPTURE / NETJAJEV SOCIETY SYSTEM ´05 split 7ep (Haunted Hotel Rec.)
Tak na tohle jsem byl zvědavej, tedy na N.S.S. Ale spíše mě šokovali australani RUPTURE. Tohle je fakt už síla!!! Páni RUPTURE hrozící a smějící stojí před dvěmi obrovskými vlajkami se svastikami. Pravděpodobně foto pochází už z roku 1997, ten rok totiž byla nahraná i jejich strana toho ípka a obal vypadá fakt nějak staře. Tři songy na 45rpm. Texty, kterejm nerozumím. "Já jsem šváb, já jsem šváb, mám rád hnis...", Kouřím cigarety, mám to rád, rakovina je pro mě dobrá a pro vás taky, tak mě neotravujte zmrdi...", to jsou jen volné, zkrácené překlady ze dvou songů. Prostě klasika, jakou známe u RUPTURE už hodně dlouho. Muzika je svižná, chytlavá a rychlá. Klasická RUPTURE punk rock směska s hardcore hávem a namíchná s nejrůznějšími netradičními elementy. N.S.S., jedou na 33 otáček v ještě rychlejším tempu. No, kurva v hodně rychlém crazy thrash / punku s parádním zvukem a výborným vokálem. Fakt takovýhle postupy si ještě nikde neslyšel, to je origoš jak sviňa. Tohle tě roztančí, i když nechceš!!!! Šest skladeb. Jeden je kover od RUPTURE, "Keep dreaming". Texty jsou zase nějaký bludy, vůbec tomu nerozumím. Muzikantsky je tohle splitko parádní. Co se týče vntřňáku, tak to je hustý, RUPTURE. Hlavní obal je barevný a je pěkný, žel sličná děvka s hákáčema na kozách, to zase kazí. Četl jsem na tohle splitko recenzi v časáku Short fast + Loud, ale nějak jsem tomu nerozuměl, akorát na to upozorňovali. Jsem zvědavej, zda bude v MRR. Každopádně to zkusím nějak zjistit, o co vlastně tady jde. Jináč super splitko. Rupture: Stumblefuck - bennycthulhian@hotmail.com / Zombo - zombo693@yahoo.com.au * H.H.Rec.: P.O.BOX 348, Yonkers, NY, 107 10, USA / hauntedhotelrecords@yahoo.com >ŠA<

COUGHING UP BLOOD - Copstache ´05 7 ep (Coughing Up Rec.)
Barevný kreslený obal jak "slušňáci" mlátí fízla. V MRR psal týpek, že je to stop and go fast, fast, fast hardcore. Myslím, že ten týpek musel spadnout tak trochu z višně!!! C.U.B. zde mají 9 songů. Ano, rychlý v některých pasážích, hlavně co se týče výjezdů kytary C.U.B. jsou. Ale jinak je to hardcore / punk s některými thrash kytarovými výpady. Punkovými začátky... A celkově muzika vyznívá nemsatně neslaně. Chybí tomu to nakopnutí, jinak by to mohl být dobrý singl. Takhle je to obyčejná deska. A třeba text songu "Fast til death" mi k nim sedí tak napůl. O té rychlosti až tak řeč být nemůže. Snad jak jsem psal, ten zvuk zlepšit a můžeme se o něčem bavit. Vyšlo v 500ks nákladu. C.U.Rec.: 9276 S. Myrtle, Tempe, AZ, 852 84, USA >ŠA<

READY SET DIE - Dead ´05 7ep (Coughing Up Rec.)
Blbej obal, prostě o ničem, takovej chudej, jakoby 20 let starej, 300 kusovej limit, červenej vinyl. Nahrávka pochází už z roku 2003. Rychlá old school jízda. Ale ! Parádně skloubený mix youth crew hc, thrash a kapánek DC hc. Song "My rules" je cover od VOID, kterej mimochodem vyšel na mnoha nosičích, přímo od VOID. V podstatě READY SET DIE by se dali označit za slušný následovníky VOID. Fakt chytlavá muzika, která rozumnou měrou kloubí rychlost, dravost, vyzpěvovaný pomalejší pasáže s velkým nasazením. Za největší hit považuji poslední na "áčku", song "Circle pit". >ŠA<

R.A.M.B.O. - Bring it ´05 LP (Havoc Rec.)
Ihned upozorním, že tahle deska stála pár korun a to obsahuje kromě 19 skladeb, originál DVD, na kterém najdete Evropské a Asijské turné a další drobnosti. Hodně dobrá záležitost. Jen tak na okraj, na záběrech z australských vystoupení, je pravděpodobně k zahlédnutí sám Mr. -273, 15 (Zbyňa). Ale nejsem si tím úplně jist. Malovaný barevný obal tištěný v Kanadě, na kterém je dominantní sám zpěvák Tony, nad policajtama. Od desky jsem nejen já očekával podobný zvuk ale i muziku jako na předešlém LP "Wall of death...". Ale při prvním poslechu bylo jasný, že tomu tak nebude. Tohle je už bez thrash prvků, více do hardcore a má to sakra silný zvuk, který produkovali tací AT THE GATES. Prostě je to strašně moc ovlivněný švédským soundem. A Tonyho vokál je taky jak od nějaký crust kapely. Prostě zapomeňte na mosh pasáže. Tohle je Švédsko jak poleno. Ale když se nahrávka rozebere podrobněji, tak kytara, i když zní tak jak jsem napsal, tak je stále rozpoznatelná a nemůžeš si ji splést. A některé kratší pasáže, spíše pomalejší, se stále snaží vyvolat tu atmosféru starých songů a nutno říci, že se jim to daří a circle pit tě přinutí vykonat!!! A doporučuji LP řádně vyhulit, ten kdo mě zná, ví co tím mám na mysli. Muzika musí být slyšet min. 200 metrů z vašeho pokoje!!! Pak vám zaručuji, že vám bude běhat mráz po zádech jak při poslechu "Bring it", tak i díky vzpomínkám na jejich živá vystoupení. A že padají věci díky kraválu z poliček, serte na to!!! H.Rec.: P.O.BOX 8585, Minneapolis, MN, 554 08, USA / www.havocrex.com >ŠA<

TÖRR - Made in hell ´05 LP (Monster Nation Rec.)
Materiál "Made in hell" vyšel už v roce 2003 u Sokol´s Power Voice s.r.o. na CD nosiči. Letos se dočkali i vinylový fanoušci. Deska vyšla v limitu a je převážně určená na zahraniční trh, jak jsem se dozvěděl. Jakmile jsem zjistil, že vyšla vinyl verze, okamžitě jsem se začal pídit kdo to vydal. Jelikož CD jsem měl půjčené už dávno a "Made in hell" se mi skutečně líbil, nebylo co řešit. Za pár minut na netu jsem měl všechno objasněný a jelikož label Monster Nation se věnuje i bazarovým vynylům, kontaktoval jsem Korka, zda by němel o něco zájem. Snad druhý den jsem podal objednávku a za dva dny byly desky doma. Super. Jináč je tohle LP vyrobeno v licenci s SPV. Tohle zhruba 40 minutové album se pyšní skvělým zvukem, ve kterém rozpoznáte úplně všechno a přitom to vůbec nekazí dojem z jinak maskarujícího materiálu. Nahrávalo se v Haciendě. Je tu 12 skladeb. Poslední dvě jsou cover verze. První je od VENOM, "Countess Bathory" a druhá "Sympathy for the devil" je od ROLLING STONES, nepletu-li se. Období, kdy TÖRR hrál totálně odlišnou sračku a snažil se to na koncertech zakrývat hraním starých fláků, je už pryč ! Dnes TÖRR hraje jako za starých časů a tak tu uslyšíte veškerý jejich klasický kytarový postupy, typický Henychův vokál... Samozřejmě že hudba je kapánek řízlá moderním metalem (?), ale je to takový poprašek, který skvěle sedí a neničí jinak klasický TÖRR. Některý riffy jakoby vykradli ze svých největších fláků, ale to nevadí. Nechybí hosté jako Big Boss - zpěv (hlavně v "Rigor Mortis" Big Boss válí a song je jako by mix TÖRR a MASTER´S HAMMER), Dodo - sólo kytara a další "osobnosti" na zpěv (ve zmíněném coveru R.S.) a na "kozla" se dal nějaký Olda nebo je to opravdový kozel. Parádní barevný rozevírací obal, plný bafometů, lebek a fotek nejen z koncertů. Parádní rajcovní "děvka" na oltáři, to můžu. Texty o životě, politice, mezilidských vztazích, ale i mírně úchylný texty. Prostě klasika jako kdysi. A ještě si neodpustím jedno pozitivum. Hereš hraje přes ESH-áka... Törr: torr@spvmusic.cz / www.torr.cz * M.N.Rec.: milos@monsternation.cz / www.monsternation.cz >ŠA<

COMPLICITÉ CANDIDE / BALACLAVA ´05 split 7ep (Drügs Kill Your Mind Rec. & Human Meat For Sale Rec. & Impregnate Noise Laboratories & Malarie Rec. & Chierra Rec. & Rage Dis Rec. & Světlo a teplo Rec. & Templetton Rec. & Ad Absurdum Rec. & Out Of Control Rec.)
Černobílý obal, který po rozevření je uvnitř barevný, skrývá texty s vysvětleníma, atd. Obal se hemží vlkama. Obě kapely zde mají po dvou písních s dobrým zvukem. CO-CA tu zní jako starý před komunistický punk rockový kapely. Akorát zvuk tu je o mnoho tříd lepší. Dobrá vzpomínka. Oba songy jsou klidnější, taneční, který drží hodně dva vokály. BALACLAVA a dva procítěný, chytlavý songy, plný energie, "Láska trnové růže" a "Píseň srdce". Hudba musí dostat každýho, jinak ten člověk musí bejt hluchej jak poleno. Poslechový punk vs. hardcore split singl na 45 rpm. Dobrá deska. Balaclava: Jakub Dušek, Čechovská 59, Příbram VIII, 261 05 / balaclava@email.cz * H.M.F.S.Rec.: humanmeatforsale@hotmail.com * M.Rec.: Valašská Bystřice č. 408, 756 27 / malariepunk@seznam.cz * CH.Rec.: michal@fluffmusic.com * R.D.Rec.: Jan Kovář, P.O.BOX 18, Chrastava, 463 31 / distro@ragedis.net * S.a T.Rec.: Vojtěch Koryta, Místecká 453, Praha 9 - Letňany, 199 00 / skogen@centrum.cz >ŠA<

BLOOD I BLEED / KRUSH ´05 split 7ep (Fast & Furious rec. & Roadkill Rec.)
Tvrdý, rozkládací obal na recykláku (ještě tvrdší než na split KRUSH / DISTROY), na kterém je fabrika a songy od obou kapel. Toť vše. Na vloženém listu jsou texty a zbytek. Obal se mi moc líbí, i přes tu jednoduchost. BLOOD I BLEED Vás rozdrtí 5 totálně fast drtícími songy. Našlápnutej fast hardcore s nahuleným zvukem. Nejlepší materiál co jsem od nich slyšel, maximální fast nasazení. Super. Materiál je podobný jako mají na split s UNHOLY G., ale tady mají více vytaženej vokál a zvuk jako celej je nahulenější a to dělá nahrávku kvalitnější a masakrující !!! KRUSH se sedmi parádními crustcore výplachy ala mix DISRUPT a E.N.T. + vlastní prvky. Nyní mnohem rychlejší než kdykoliv předtím. A taky maximálně nahulený a parádní zvuk. Ani jedna kapela Vám nedá chvilku na oddych. Myslím, že na živo jste KRUSH už někdy viděli, ne ? Takže mi dáte za pravdu, že Miranda, hraje na kytaru jako by jí jen hladila. Tak lehká práce s kytarou a přitom tak agresivní a pevný crust tóny co jdou de beden, to je prostě fantazie. KRUSH jsou navíc sympaťáci se kterejma je dobrý prohodit pár vět. B.I B. & F.& F.Rec.: www.fast-furious.nl/bloodibleed.htm * Krush: www.krush.info >ŠA<

NEEDFUL THINGS / MESRINE ´05 split picture 7ep (Psychotherapy Rec. & Out Of Control Rec. & Tower Violence Hexempexx Rec.)
Pokud se nepletu, tak tenhle split neměl být picture. Taky motiv měl být jiný. Proč nakonec bylo rozhodnuto pro picture nevím, ale můžu tuto volbu jedině pochválit. Kotouček vypadá fakt pěkně (strana MESRINE je hezčí), já snad ani nikdy neviděl škaredý picture. Další milý překvapení, N.T. nahrávali v HellSound studiu. MESRINE zde mají materiál již z roku 2002 a čekal jsem od nich nic moc grindcore s death prvky. Obě kapely zde mají po třech písničkách. MESRINE mě sice moc nebere ani zde, ale ta chvilka se dá v pohodě zvládnout. Navíc zúčastněné songy nejsou nejhorší. Slušná grindcore porce s gore/death zvukem. Kdyby byl zvuk říznější, bylo by to mnohem lepší. N.T. tu drtí nefalšovaný grindcore, sice to není nekompromisní jednoduchá jízda, ale i tak jde o pořádný šrumec, který se ani na chvilku nezastaví. Zběsilé tempo od začátku do konce a masakrující grind. Poslední překvápko, na pár chvil tu je k zaslechnutí i Zdíša (LYCANTHROPHY). N.T. & P.Rec.: Otto Beran, Anenska 1296, Pardubice, 530 02 / psyrec@post.cz / www.needfulthings.wz.cz * Mesrine: Fred, 2255 Ch.Demers, St-Nicolas, Qc, G7A 2N3, Canada / mesrine88@hotmail.com * T.V.H.Rec.: Danilo Posselt, Karlstrasse 51, Rostock, 180 55, Germany / piz-vagabu@gmx.net >ŠA<

SOCIAL CHAOS - The end ´04 7ep (Amber Rec. & Filth Ear Rec.)
Strana "Side old chaos" byla nahrána v roce 2003 a strana "Side new chaos" v roce 2004. Od tohoto singlu nečekejte žádný extra materiál. Jde spíše o tradiční brazilský hrubý a zběsilý crust s ještě tradičnějším špinavým zvukem. Chybí mi tu to prdel nakopávající "něco" a pak by to bylo skutečný peklo na Zemi. Protože všech 6 písní je dostatečně rychlých a hlavně nasraných. Na koncertě to musí bejt řádná mela. Všechno samozřejmě odeřvaný v portugalštině. S.CH.: Borella / Duda, Rua Borda do Campo, 131 Vila Sonia, S.B. Do Campo / SP, CEP: 09750 - 230, Brazil / socialchaos@uol.com.br * A.Rec.: Kurt Van Deneynd, Deurnestraat 106, Mortsel, 2640, Belgium / amberrecords@gmail.com * F.E.Rec.: Tim Leten, Miner Vastraat 14, Mortsel, 2640, Belgium / filt-ear@pandora.be >ŠA<

MALIGNANT TUMOUR - Burninhell ´05 LP (Insane Society Rec.)
Tak už je tu i LP verze, ok. Obal vypadá moc pěkně, nijak nedráždí či něco podobnýho, taková pohoda. Navíc pěkně lakovaný, paráda. Deska samotná je v dalším pěkném obalu, na kterém je všechno potřebné, kromě českých textů. Proč česká kapela na českým labelu nezveřejní texty v češtině ? Vinyl je čistě bílý a nachází se na něm 13 skladeb. Je těžký vyzvdvihnout nějaký song, ale jeden přeci, je to hit všech hitů, naprostá luxusní záležitost, "Obssesed by hell". Tohle album je skutečně výborně namixovaný pro všechny posluchače. Chytlavá rock ´n´ roll základna, na kterou se nabalují starší metalové části a crustovou puklicí je to všechno uzavřený. Řádně promíchaný a výsledek je geniální album "Burninhell". No dobře, geniální není, ale je to parádní. Naprostá kopie VENOM, MOTORHEAD a jak naznacil kámík, první song je TORR. A má pravdu. Jestliže nemáte rádi takový kopírky, tak se radši k této desce nehlašte, haha. M.T.: minceking@seznam.cz * robert_simek@seznam.cz * I.S.Rec.: P.O.BOX 18, Nový Bydžov, 504 01 / www.insanesociety.net >ŠA<

TERRORISM - Atrocities of reality ´05 7ep (Agromosh Rec.)
Tak jako snad každé novější vydání na death, grind a hardcore scéně, je věnované památce Mieszko Talarczykovi, tak u tohoto ípka tomu není jinak. Vinyl je na čirém plastu a po třech písních na každé straně. Obal barevný a texty ač vypadají jako gore, tak nejsou. Pojednávájí např. o nejrůznějších metodách smrti, co dokázali vyvinou vojáci, apod. Prostě všechno se točí o nejzrůdnějších praktikách za války... Hudebně TERRORISM koketuje s death metalovými pasážemi na půl s grindcore masakrem. Kdysi dávno takhle hrávalo spousta českých grind/death kapel. Vinyl se dá poslechnout, ale bejt to delší, tak to by nebylo pro mě. Terrorism: Terrorgrind@yahoo.com * A.Rec.: ben_agromosh@yahoo.com >ŠA<

VIIMEINEN KOLONNA / KURWA APARATA ´05 split 7ep (Kämäset Levyt Rec.& Ruidosa Rec.)
Prvně musím říci, že tenhle split má pěkný rozevírací obal a obrázky odpovídají na kapely. Finové lebky, rakušáci rozbitý bedny piv, haha. Finové mají 4 songy s krátkými kritickými texty vůči konzumu, společnosti ve finštině s anglickými překlady. Rakušáci se dvěma v angličtině a jedním v němčině. Oproti staršímu ípku a splitku s NAILBITER, předvádí V.K. crust / hc / d-beat. Dřívější materiál byl přímočarý d-beat/crust a nahrávky byly více nabasovaný. Dřívější materiály byly kapánek lepší. K.A. zde mají oproti starším věcem melodičtější punk/crust songy. Alespoň tak se mi to jeví oproti jejich dřívějším koncertům. Rozhodně K.A. je šlapavá muzika s výraznou basovou linkou a slušným zvukem. Ale finové jsou zde na tom lépe... V.K.: Niskanen, Porvoonkatu 1 D 145, Helsinki, 005 10, Finland / info@viimeinenkolonna.cjb.net * K.A.: kurwaaparata@med-user.net / www.med-user.net/kurwaaparata * R.Rec.: Greinergasse 3/2/4, Wien, 1190, Austria * K.L.Rec.: www.punkinfinland.net/kamanen / jukkeli@punkinfinland.net >ŠA<

AUKTION / VANSINNE / GEMENSKAP / KADAVER ´04 4 way split 7ep (Kille Robot Rec.)
Tenhle singl jsem sehnal od Johana, bicmena FROM THE ASHES a jak jsem poté zjistil, bubnuje a řve i v zúčastněné VANSINNE bandě. Ti tu mají jako druzí na "áčku" 4 rychlý noise distortion punk/hc songy. Zvuk i přes extrémní distortion je parádní. První se dvěma uřvanými a nasranými raw crust/d-beat vály jsou AUKTION. Na béčku s jedním kouskem reprezentuje švédský dost pomalý crust / punk GEMENSKAP. Silná melodická linka a střední crustové tempo vs. pomalé tempo, to jsou hlavní atributy těchto švédů. Poslední jsou KADAVER a 4 songy dalšího extreme distortion punk prasopalu, excelentní záležitost. Velice kvalitní placka, mohu jen a jen doporučit i přesto, že nějaké novátorství se tu nekoná. Vansinne: http://vansinne.b3.nu / vansinne666@yahoo.se * Gemenskap: www.gemenskap.tk * K.R.Rec.: www.killeRobot.tk >ŠA<

FUCKED UP - Generation ´05 7ep + 12" (Slasher Rec.)
Hned uvedu na pravou míru, jak to je s tím 7ep a 12". Oba vinyly mají po třech skladbách. Všechny tři skladby jsou stejné, žádný remaster či něco podobného. Jediný rozdíl je v obalu. Velká deska nemá žádný obal. Jen klasický tvrdý obal, celý černý a s vyříznutými středovými kolečky. Uvnitř je vložena velká fotka s texty a kdo, kde.... A proč to vyšlo i na 12" ? Inu, jde o evropskou várku. A pravděpodobně určenou jen na jejich nedávný turné. Jojo, po turné se kapela opět rozpadla. Jináč k dostání bylo mraky dalších FUCKED UP titulů a jelikož se všechny podobaly jak vejce vejci včetně názvů, tak jeden jsem zapomněl zakoupit - kurva práce... Každopádně skvělá kanadská odpověď na postarší kapely. Strašně chytlavý songy a to po celou dobu. Musí, prostě to tě musí roztancovat i kdybys byl totální poleno. Punk / hc s rock ´n´roll šmrncem ve středním tempu s maximálním nasazením odehraný. A spousta netradičních nástrojů, je snad používají všude. Parááááda. >ŠA<

FUCKED UP - Black army ´05 7ep (Burning Sensation Rec.)
Tenhle singl je starší. Songy vyšly v roce 2002 a 2003 na Deranged. Tohle je evropský press a master pro něj byl udělán letos. Píše se zde, že vinyl nebo obal byl vyroben na Ukrajině. Hmmm, každopádně vnitřňák je z jedné strany plný fotek a na nich jsou zachyceny demonstrace v SSSR. Jedna je uvedena jako "nějaký horečnatý dav fanoušků, který jde na koncert kapely v Chicagu", ale je to kec (?). Druhá fotka, jak demonstranti šlapou po svržené soše a pod ní je napsáno" sovětší fanoušci drtí hlavu Felixe Dzerzhinsky (to byl jeden ze zakladatelů KGB a jeho celé jméno zní, Felix Edmundovich Dzerzhinsky, p.N.M.) před vystoupením, před vstupem do hlavního velitelství KGB. Na jiném singlu (to je ten co jsem přehlídnul), jsou fotky z Československa. Tady na tomto je titulní strana obalu z demonstrace v SSSR. Je tu takový celkem dlouhý článek, kterej tohle všechno asi objasňuje, jako o co šlo v dobách SSSR. Já to rozhodně překládat nebudu. Tipnul bych si, že i songy budou v tomto duchu. Jinak tady je jiný zvuk, ale stále je to rockec jak píča, super. B.S.Rec.: Regulus 25, Katwijk Aan Zee, MT 2221, Netherlands >ŠA<

GENOCIDE / SORTO ´05 split LP (K.A.Z.Rec. & Undislessed Rec. & Hohnie Rec. & Torture Garden Picture Co. & Power It Up Rec.)
Když jsem se o této desce dozvěděl, věděl jsem, že dříve či později bude hrát u mě doma. A je to tady, deska se roztáčí a já jsem spokojen. GENOCIDE s 11 raw punk / hardcore songy včetně intra. Venku mají songy na comp. 7ep a jeden 12", ale není jistý kolik vůbec vyšlo kusů, protože francouzský label Sludge, byl zkurvenej rip-off. Údajně byl první pres 1500 kusů, ale je možný, že jich bylo více. GENOCIDE zde mají demo z ´93 roku. Závěrečný song je cover od DISCHARGE "A hell on earth". Žádný master, nic..., jen distortion authentic sound. SORTO byla tříčlenná partička a tak jako GENOCIDE, pocházeli z Finska. I oni toho moc nemají na svém kontě. Dvě 7ep, z toho jedno je diskoška!!! A na té diskošce se krom prvního 7ep nachází i demáč, který je právě zde a ten na vinylu nikdy nevyšel. Tato 7ep diskografie se dočkala převydání na Power It Up Rec. Všechny vinyly byly limitovaný. Demo obsahuje 15 masakrujících raw punk songů s noise nádechem. Extrémní zkreslení kytary a basy, uřvanej vokál a nehoráznej kolovrátek primitivního, ale skvělýho masakru. Vem nástroje a začni do toho bušit pokusy o punk, super. K.A.Z.Rec.: Rado Uhlík, P.O.BOX 58, Zvolen, 960 01 / radokaz@yahoo.com * U.Rec.: BP 515, Bordeaux Cedex, 330 01, France / undislessed@voila.fr * H.Rec.: Andreas Hohn, An der Kuhtränke 7, Neustadt, 315 35, Germany / hoehnie@gmx.net * T.G.P.Co.: P.O.BOX 1098, Belair, MD, 210 14, USA >ŠA<

GUIDED CRADLE - s/t ´05 LP (Damage Done Rec.)
Tohle LP má tři základní a taky hlavní body. Obal, zvuk a muzika. Všechny tři body jsou skvělý. Obal rozhodně, včetně vnitřního obalu a o zvuku není pochyb. Nahrávalo se u Kuřete. Muzika - jak pro koho, že... Skutečně velice povedená deska s osmi songy, vcelku dlouhých, ale hodně promakaných kytarových riffů. Obě kytary se velice dobře doplňují a basa pěkně zabaluje tuhle skvělou doplňovačku. Ethan má dost hrubej hlas, kterej parádně pasuje k tomuhle crust peklu. Jojo, crust as hell..., Austin si zase vyhrává ty své melodie, které dodávají tu "šťávu". Střední tempo tepají bicí bez přestání, jak kdyby šlo o automat, něco jako bubeník HARUM SCARUM, haha. Cover od ANTI-CIMEX jako třešnička na dortu. Neustále pulzující a nabušená muzika. G.C.: www.guidedcradle.com * D.D.Rec.: www.damagedonerecords.com >ŠA<

IDIOT SAVANT / LAHAR ´05 split 10"LP (W.I.F.A.G.E.N.A. Rec. & Korek Rec. & Noise Master Rec. & Samuel Rec. & Plazzma Rec. & Exit Prod.)
Dlouho očekávané split je konečně venku. Na konec tenhle 10" vyšel v limitované edici 360 ks, z čehož 30 ks je speciální barevná série. Obaly zůstaly stejné, jen samolepky jsou jiné a vinyl je oproti černému, průhledný - fialový - žíhaný / kapičkový, haha. K barevné sérii se asi jen tak nedostanete, ale to nic nemění na tom, že černou verzi si při rychlém jednání snad stihnete pořídit. IDIOT SAVANT zde mají 3 delší ponuré hardcore / metal vály, který nahrávali v novém českém studiu Effect. Od dřívějších nahrávek se posunuli jen trochu, více do metalu, jako i doom metalu. Základ je ale stále dark hardcore. Dva vokály, sourozenců Rohnny / Maren, jsou čím dál lepší. Nejsem z I.S. nějak moc odvařenej, ale tahle parta je prostě fajn a kdyby byla muzika založena na silném gradujícím tempu, pomalé popíky s extrémními hardcore nářezy, bylo by to parádní. Nejlepší je "Volksempfänger 2000. LAHAR zde mají 8 songů fastcore s mírným odklonem od původních fastcore songů. Song "Klec" najdete i na split profi kazetě, s NESOUČÁST STROJE. Zde je ale znovu nahraný. Kazeta by měla být ještě k sehnání u Korka. Jinak tu jsou samé nikde nezveřejněné songy. S nahráváním bylo spoustu problémů, ale nakonec se nahrávka povedla. Ona i ta prvotní byla dobrá, tahle je ale kapánek lepší. Nahrávalo se v HellSoundu a master měl na starost DoDo Doležal. Obal je skvělý jako myšlenka a na netu se mi líbil i po grafickém zpracování, tady je tak trochu "nudný". Samotný vinyl je vložen do dalšího obalu, na kterém najdete vše potřebné. U textů I.S. jsou i komentáře, oboje je dost dlouhé, komentáře v angličtině, texty v němčině a řekl bych tak trochu jinak pojatý, alespoň text prvního songu. Parádní kousek, který doporučuji si sehnat, pěkně odvedená práce. I.S. & W.I.F.A.G.E.N.A.Rec.: OT teicha, teicha - Rosengasse 02, Rietschen, 029 56, Germoney / wifagena-records@web.de * Lahar & K.Rec. & S.Rec.: lahar@email.cz / Michal Korecký, Burketova 112, 397 01, Písek / xkorekx@seznam.cz / P.O.BOX 263, 397 01, Písek / samuel.records@email.cz * P.Rec.: Petr Frinta, Menšíkovská 8/1238, Praha 6, 160 00 / PLAZZMA@centrum.cz * E.Prod.: Syky Sýkora, Sakařova 525, Týn nad Vltavou, 375 01 >ŠA<

GEORGE HARRISON / CONGA FURY ´04 split 7ep (RSR Rec.)
Četli jste ten rozhovor s Ruskou kapelou v HO a nemůžete si vzpomenout na jméno? OK to jsou GH kteří zahajují tohle splitko. Kouknu na obal a hned rána do palice totální kopírka obalů CHARLES BRONSON super! Jehla sedá na vinyl…a doprdele! Rychlej thrash na dva vokály, sbory, "jednoduchej" 80-tkovej zvuk no prostě skvělé. Jedna z nej-nových kapel. Šest hitovek co rozhejbou i mrtvolu THRASH NEVER DIE! A jdem na druhou stranu, bouře z Japonska kvůli které jsem si tohle ípko koupil i když Beerovo recenze při prodeji byla GH-super, CF-blbost…OMYL! CF drtivé hardcore s opravdu velmi hlučným "noise" zvukem, parádním zpěvem a vůbec… není to až tak rychlé ale energie na rozdávání (alespoň mě tahle parta dostala). Hardcore hranej po "Japonsku" (pozor žádná ultrarychlá smršť) šílená zpěvačka.. MA-SA-KR! Moje současná no.1. z Japonska.Takže opět říkám… tohle ípko si kup kurwa!!! C.F.: "Chaotic noise", 2-1-26 2F Homnachi, Koichi-city 780-0870, Japan / chaoticnoise@yahoo.co.jp / http://www.geocities.jp/congafurymania/ * G.H.: Iarantsev O., P.O.Box 32, Moscow, 129090, Russia / gxhx@fromru.com / www.geocities.com/ghthrashcore * RSR Rec.: Sandro Gessner, str.Des friedens 45, 07819, Mittelpöllnitz, Germany >SY<

DHIBAC / ABERRANT split 7ep (DIY)
DHIBAC u nás kdysi vyšlo splitko s OSTEO SARKOM / CORPSE, ale to byl noise core výplach, tohle je jinší kafe (no radši čaj). Rychlý a pomalý a dunivý power violence. Parádní zvuk s přehulenou bassou a dvěma navzájem se přeřvávajcíma vokálama, trochu mi to chvílema připomíná Lack Of Interest. Pět válů a Belmondo s bouchačkou na obale no neber to! A. jsou řek´ bych angláni a je to ůplně něco jiného, rychlej našláplej technickej grind s trochou metalu… prostě jako by s oblibou poslouchali u INGROWING za zkušebnou (haha). Dva vlastní vály, a desku si na 99,9% vydali kapely vlastní m nákladem. Dhibac: Michel Nicolas, 176 Allée des Vignerons, 54600, Villers les nancy, France / dhibac@caramail.com * Aberrant: Alton, P.O.Box 615, Westminster, CO 80036, USA / selfishfcker@hotmail.com >SY<

RÖSVETT - The Dwarf 7ep (Bucho Discos Rec.)
A do třetice ípko co jsem v Brně vyměnil s Alexem ex. Rot. Swëdi R na Brazilském labelu a modrém vinylu. No a když sweden tak Crust no ne! Ne tak rychlej jako Krigshot ne tak punk jako Mob 47, prostě střední tempo… klasickej kolovrátek. Lidi co říkaj že tyhle kapely hrajou furt dokola nic nepochopily… Rösvett: Mikael Karlsson, Wigstrad, Skytleg 13, 57340, Tranas, Sweden / onion@telia.com / www.http://go.to/rosvett >SY<

F.U.B.A.R. / MATKA TERESA ´04 split 7ep (Power It Up Rec.)
Nové vály od grindcore majstrů Fubar z Holandska. Těžkej nahulenej zvuk, destrukce každým coulem… intro s nějakejma sračkama od Bushe…zpěvák se snaží přeřvat baSSÁKA… SKŘÍPAVÁ KEJTRA… PLECHOVEJ ŠROŤÁK… 6 VÁLŮ… VÝBORNBÉ…grindcore. MT - po intru v polštině (Holandští squateři z Polska) se rozjede pomalejší grindcore v sestavě bicí kejtry a dva řvouni, není to špatný (live mě to vůbec nebavilo) ale ani se z toho neposeru. P.I.U.Rec.: Postfach 1114, 38156, Vechelde, Germany / www.power-it-up.de / mailorder@power-it-up.de * M.T.: Martin Uryga, Prinsengratch 520, 1017 KJ, Amsterdam, Holland / krytycznasytuacja@interia.pl * F.U.B.A.R.: P.Niessen, Maurierstraat 21, 6031 WG, Nederweert, Holland / P.Niessen1@chello.nl >SY<

DROPDEAD / LOOK BACK AND LAUGH ´04 split 7ep (Armageddon)
Tak zase po čase nové vály, nahrané už v ´01 ale to je fuk. Rychlej hardcore, rychlejší bicí a ultrarychlej uječenej zpěv…no myslím že tuhle kapelu poznáš na první poslech a jen tak s ničím si ji nespleteš. Zvuk je zase kapánek čistější ale ne tak jak na splitu s UNHOLY GRAVE teď už to je zase "bruska" ala jejich parádní 12"-vka. Šest válů za tři minuty a obrovské nasazení, co dodat Dropdead Go go go!. Popravdě od kapely pojmenované po songu od MINOR THREAT (LBAL) jsem čekal něco jiné ho…Trochu mi to přijde jako druhá strana (dropdead) nahrananá na 78 otáček a puštěná na 33…podobnej zpěv, dost i zvuk… Jinak svižná hardcore záležitost a mraky ex v sestavě… DESTROY, DEAD AND GONE, TALK IS POISON, YAPHET KOTTO. A.Rec.: 436 broadway, providence, RI 02909, USA / info@armageddonshop.com / www.armageddonshop.com * Dropdead: P.O.Box 8511, Warwick, RI 02888, USA gauze@dropdead.org * L.B.A.L.: P.O.Box 3103, Berkeley CA, 94703, USA >SY<

THE CRUNKY KIDS / CHAINSAW ´04 split 7ep (Hibachi Rec.)
CK jsou komplet ex HANGNAIL, jako dříve i dnes jedou rychlej Hardcore / punk staré školy se zpěvem co jsem vždycky myslel (u Hangnail) že je to ženská a on je to chlápek… Rychlé,jednoduché se skvělým zvukem, žádné stěny kytar maj jednu tak z desky slyšíš jednu a basta! A to se mi právě líbí fakt dobrá a téměř neznáma banda. Jó jsou to amíci. Na druhej straně je rock´n´roll z Japonska. CH opravdu valej rychlej Punk´n´roll ale made in Japan takže nečekej Ramones (haha) rychlé, skřípavé trochu mě tentokrát zklamal křik (není to ten pravej JAP haha) jinak je to fakt v pohodě a pod zpěvem si užiješ i spoustu kytarovejch sólíček. H.Rec. & T.C.K.: 497 Owego street, Painesville, Ohio 44077-4122, USA / thuggy666@hotmail.com / http://hibachi_records.tripod.com/hibachirecords/ * Chainsaw & Cry.Rec.: 3-9-12 Anami Minami Matsubara City, Osaka 580-0033, Japan / cry@xpost.plala.or.jp / http://zop.zero-net.co.jp/data/chainsaw/ >SY<

LIMPWRIST / KNIFED ´04 split 7ep (Control Rec.)
Nová kapela Martina z Los Crudos která už se stačila rozpadnout než vznikla tahle recenze, ale zase ožila než jsem ji "natlouk" do PC haha. Líbily se ti LC? Tak tohle je 100x lepší! Tak rychle a zároveň tak melodicky a s takovým nasazením že se z toho posereš. Texty / grafika za práva homosexuálů (ukaž to nějakýmu homofobovi z okolí třeba až to uvidí zkolabuje a bude od něj klid - ty obrázky jsou fakt dobré… páka a socha svobody vládne hehe). Song číslo jedna je nevydanej, zbylé už vyšli na HYSTERIA vol.1. comp. LP (sežeň si oba díly, fakt dobré) a na SUBURBAN VOICE kompilaci. O Irských K můžu říct snad to samé co o L, rychlej "Latino HC", uječákovanej zpěv, víc punková kytara a podobný texty. Fakt parádní deska. C.Rec. & Knifed: PO box 6591, Dun Laoghaire, Co.Dublin, Ireland / mero32@circom.net >SY<

DISCARGA - Que jenha abaixo ´03 7ep (Peculio Discos)
Brazilská kapela co už má za sebou singl a Lp na 625 = tím je myslím danej styl ne?! Haha. Rychlé hardcore s nasaraným zpěvem, na bicích dominuje zvuk šroťáku a činely. Sedm fakt hustě uhánějcích songů. Živě je to fakt dobrej mazec. Jo a obal je cover - verze "Bomber" od Motörhead nebo co ?! hehe. P.D.rec.: Caixa postal 393, santos-SP, CEP 11001-970, Brasil / www.peculiodiscos.com.br * Discarga: Junior, R.Dom Mateus 44 aplo 83, CEP 01548 - 030, sao paolo, Brasil / www.discarga.cjb.net >SY<

SELF DEFENSE / XFILESX ´04 split 7ep (Room 101 Rec.)
Fanoušci hororů pozor na obale pózujou Freddy a Jason (hehe). SD svižnej old school HC s nasraným zpěvem. Pět pěkně svižnejch kusů s hutným zvukem. Akta X zpočátku mlžej předehrou ale pak se to rozjede, krutě rychlej hardcore s ostrou 80´s kytarou. Mader a Scalyová mě jasně dostali. Pět vlastních válů a cover od SLAPSHOT. R.101 Rec.: PO box 1004, Winsdor, CT 06095, USA / room101recs@hotmail.com * Self Defense: PO box 211, Somers, NY 10589, USA / selfdefense666@hotmail.com / www.sxdx.org * XfilesX: 702 High Hill road, Dartmouth, MA 02747, USA / destroy013@yahoo.com / www.xfilesx.cjb.net >SY<

FEAR OF GOD - Born blind ´03 7ep (Off The Musik Rec.)
Stejně jako Napalm Death byly i FOG pionýři grindcore v nej-ryzejší formě, jen prostě nebyly z Anglie a nevydávali na Earache… OK švýcarskej hlučnej atak… part I (áčko) je nahrávka ze zkušebny z června ´88 s parádním zvukem, tohle bych pustil všem co se mi u death / grind hybridů oháněj slovem grindcore = tohle si sežeňte ať víte o čem je vlastně řeč. Part II (béčko) je živák ze září ´87 zvuk žádná sláva (ale to mi nedělá problém) jinak výborné, odezva lidí docela vlažná (???). Patnáct válů (a to jen na béčku, na áčku je dalších pět kousků…) včetně coverů LÄRM / CYNAMID / RIPCORD. >SY<

QUATTRO STAGIONI - s/t ´03 7ep (625 Thrashcore Rec.)
Krutě opožděná recenze, ale u nás se dá bez problému (alespoň myslím) sehnat kazetová verze kterou vydali Berer Is Not Drink + Impregnate Noise Laboratory. Zdrcujcí ultrarychlá fastcore / grindcore mlátička z Německa. Super vokály, šílený kytary, magor u bicích a skvělej zvuk… tohle je jeden z nej singlů co mám. A kdo je viděl ví že stejně jako cvoci z YACOPSAE jsou schopni to zahrát stejně přesně i na živo. Pa-rá-dní! 625 Rec.: Max 625, 249 Smith St., PMB 106, Brooklyn, NY, 112 31, USA / www.625thrash.com * Q.S.: Torsten Elzer, Vordere heide 82, 54293, Trier, Germany / pfirsichmund@hotmail.com >SY<

DUMBSTRUCK - If it ain´t broke… don´t fix it 7ep (Deranged Rec.)
Co bys moh´ čekat od týpků co hráli v RIPCORD / HERESY? (kromě respektu že "v tom" furt jedou). Ultrarychlej HC thrash smíchlej se švédským HC/crust hutným soundem. I když to je nářez ještě tam zbyde spoustu melodií do kterejch huláká (haha) přiškrcenej hlas. Trochu punk staroby aneb každou stranu uzavírá nějakej starej - cover, konkrétně POISON IDEA / DEATHWISH. Nej pecka je "Hate your kind" text + hluk = bezva. Na DERANGED mám jen pár věcí ale vždy stojej za to (…anebo mám jen ty dobrý?…hehe). >SY<

OUR WAR - Traditions demo 7ep (Deranged Rec.)
Další DERANGED věcička, demo ípko od OW. Totální rip-off starejch kapel teď momentálně mi to zní jak POISON IDEA. Čistej naléhavej křik / zpěv, punk kejtra, čistá drčivá basa a výborný bicí. Pět kousků a intro. Sakra asi si budu muset sehnat to jejich LP... >SY<

OPERATION LATTE THUNDER / ARE YOU FUCKING SERIOUS ´03 split 7ep (Mis En Place Rec.)
Split dvou totálně neznámejch DIY kapel z Amerického Richmondu. OLT svižnej HC/punk s kupou stop & houpavých pasáží, dva vokály (jeden má navrch) a pěkná rytmika jen kytara by mohla mít důraznější zvuk. AYFS rychlej zbrklej Latino HC, čet´jsem přirovnání k RUIDO… to docela sedí. Fakt mazec tohle mě chytlo z obou kapel víc. Obě party po čtyřech kouscích. Jó sólo AYFS ve trojce to asi naposlouchali na prvním albu METALLICA-y (nemyslím to ironicky - je dobré). M.E.P.Rec.: PO box 7195, Richmond, Virginia, 23221, USA * O.L.T.: PO box 7364, Richmnond, VA 23221, USA / rdwarr3487@aol.com * A.Y.F.S.: 3 n Allen ave, Richmond, VA 23220, USA >SY<

WIDESPREAD BLOODSHED - s/t ´03 7ep (We Are Enemy Rec.)
Nová sweden partička (už maj venku i split s BRODY´S MILITIA na Sound Pollution) která miluje staré thrasHC kapely. V souvislosti s WB mě napadaj DRI, ovšem tohle má naprosto bombastickej těžce bassovej / grindcore zvouček (zabijácký dvoušlapky). Šestnáct válů za šest minut, smrš´t která není bezhlavá. Skvělé.. W.B. & W.A.T.E.Rec.: http://widespread.da.ru >SY<

THE OATH / TOTAL FURY ´04 split 7ep (Mamgrove)
Šílená fastcore / thrash sešlost ze států a Holandska zvoucí se OATH… čtyři brusky, šleha jako blázen… to ti urve hlavu! Z druhé strany útočí japonské punk/HC komando TF klasický japonsko jak v 80. letech včetně "patentovaného" japan křiku (haha) a rock´n´roll kejtry (čistá… žádná cirkulárka… škoda… hehe). Hmm… dnes si pouštím samé supr věcičky. A nebyly by to OATH kdyby to nebyl nějakej extra press… tohle vyšlo ke společnému japonskému tour ´03 obou kapel. Ale na koncertě OATH jsem už viděl další verzi s jiným obalem / průhledným vinylem a nějakým nízkým nákladem… jak říkám limit-ovací blázni (hehe). M.rec.: ACP BLDG, 3F, 4-23-5, Kouenji Minami, Base Suganami.ku, Tokyo 16-0003, Japan / mangrove@recordshopbase.com >SY<

BRODY´S MILITIA - Tribute through butchery ´04 7ep (RSR Rec.)
Specialisti na covery ANTISEEN (hehe) vydali rovnou celé epko coverů, samosebou od ANTISEEN je tu taky. Jedna z nejlepších současných THRASH hardcore kapel která je z Kanady přehrává své oblíbené vály… RUPTURE / ANTISEEN / DEVO / SOCKEYE / CIRCLE JERKS / ? / ATTITUDE ADJUSTMENT / HELLANTION a BLACK SABBATH od těch stylově "Thrashed". Co dodat, parádní zvuk, samé hity… hezká deska! B.M.: PO box 377, Mount Orab, Ohio, 45154, USA * RSR Rec.: skrupel@web.de >SY<

ACAO DIRETA / CONTRASTO split 7ep (Peculio Rec.)
Tohle ípko jsem vyměnil s klukama z C ale začnu AD z Brazílie. Pokud mě paměť neklame tak kdysi byly hodně grind/noise mazec ale AD´04 to je "brazilský" (rozuměj živelný & rozjetý) hardcore / crust s drsným křičeným vokálem. Hrajou spíš ve středním tempu a má to slušnej hutnej zvuk. Jediný co mě překvapilo že když už tady maj "jen" dva "štichy" že jeden z nich je cover konkrétně od WOLFPACK ale proč ne… Kousek opery, kulomet a už to jede… něco pro fanoušky HOMOCONSUMENS aneb C z Itálie a jejich hardcore v duchu starých Italy - palů. Nenapadá mě nic než rychlý - nasraný - dobrý. P.Rec.: Caixa Postal # 393, Santos - SP, 11001-970, Brasil / www.peculiodiscos.com.br * A.D.: bombardeiodistro@bol.com.br / www.acaodireta.cjb.net * Contrasto: Al Confino Squat Via Provinciale Cervese, 1817, 47023, Pontecucco di Cesena (FC), Italy / contrasto@tiscalinet.it / http://web.tiscalinet.it/contrasto >SY<

NĚMÁ BARIKÁDA / RED INSECT split 7ep (Kooperace více labelů)
Vinyl debut pro obě kapely, první jsem si pustil NM. Začátek poměrně rychle a uječenej ale po chvíly se to přehoupne spíš do pomalé polohy. Dvojka to je Crust as Dread101fuck (hehe) hlavně bicí. A do třetice asi nej-věcička "Doma v koncetráku" s výborným proti-sexistický, textem. Shrnu to hardcore / crust ve středním tempu na dva vokály, ale sorry živě to má víc šťávy. Tak na rovinu těšil jsem se spíš na NM ale RI mě dostali! Klasickej ´82 (Trefil jsem to?! Haha) punk s možná trochu klišé texty.. ale jsou pravdivé, melodie, důrazná rytmika. Tři hitovky PUNKS NOT DEAD! Celá deska je navíc benefit pro ABC (Anarchist Black Cross) organizaci podporující politické vězně (nakonec historii si můžeš přečíst v obsáhlém bookletu + další rady např. jak se chovat při zatčení, na co maj fízlové "zákoné" právo atd.) takže koupí podpoříš i dobrou věc. N.B.: hondza.nembarikada@seznam.cz / http://nemabarikada.czechcore.cz * R.I.: Jirka Hájek, V jamce 2380, Rakovník, 26901 / punk.red.insect@seznam.cz / www.redinsect.wz.cz * ABC Rec.: Jirka "Matěj" Matějka, 56181, Kunvald * Nolens Volens Rec.: nolensvolens@seznam.cz * Všeobecná Pochabosť: Ján Škriab, Beloveža 259, 08614, Hažlín, Slovensko * ACV-Litvínovsko: R.Pátek, P.O.Box 40, 43601, Litvínov 1 / acv.litvinovsko@seznam.cz * Emergency Rec.: Chvalova 8, 13000, Praha 3 / http://listen.to/emergency * Rage Dis Rec.: Jan Kovář, P.O.Box 18, 46331, Chrastava / distro@ragedis.net / www.ragedis.net * Kamčův D.I.Y. Svět Rec.: Kamča Toman, Kunvald 255, 56181, Kunvald >SY<

HUMAN WASTE - I väntan pa socialbidraget… 7ep (Cage Match Federation Rec. & Wasted Sounds Rec.)
Pokud jsi propásl-a loňské koncerty HW u nás můžeš se s nimi seznámit třeba prostřednictvím tohohle ípka, který sice není žhavou novinkou protože prvně vyšlo už v ´02 ale tohle je repress s novým motivem obalu takže i něco nového… Švédsko a crustcore asi není moc co dodávat. Rychlejší čtyřdobá dechovka jak jsme zvyklý, jednoduchý a přesný bicí, spousta melodií v kytarách, křik z pekel (haha). Čtyři pecky a pro všechny Crust / D-beat maniaky povinné. H.W.: Box 55, 83221, Frösön, Sweden / skitsylen@hotmail.com / www.allteskit.cjb.net * C.M.F.Rec.: Jak Sivervik, Kvarnvägen 15A, 90320, Umea, Sweden / shlapha@umeahardcore.org * W.S.Rec.: Skolgatan 110, 90332, Umea, Sweden / info@wastedsounds.com / www.wastedsounds.com >SY<

HUMAN WASTE / UNCLE CHARLES split 7ep (Wasted Sounds Rec. & Regression Rec. & Halfabrikat Rec.)
Další lidskej odpad a tentokrát na splitku. Zvuk tentokrát o dost ostřejší a čistější / hlasitější (prostě lepší) než na "I väntan…" jinak je ale vše při starém. Tři kousky šlapavého crust nářezu s hezkým záhrobním křikem a opět qanta melodií… připiš do paměti vedle SKITSYSTEM / TOTALITAR / MEANWHILLE tahle kapela ještě není tak profláklá ale má na to! Na druhej straně opět švédsko a to UCH o dost rychlejší kytary než HW (taky sem nacpali dvakrát tolik songů haha) akurátně tepajcí bicí , ty už ne tak fast (hehe)a čtyři jo čteš dobře(!) vokály. D-beat mayhem aneb další bezva parta ze severu. Vychází na červeném vinylu. U nás možná seženeš u Phobia records. U.CH: unclecharles@home.se / www.unclecharles.cjb.net * R.Rec.: Jonathan Macfarlane, Skylvägen 59, 83176, Östersund, Sweden / regression@home.se / www.regressionrecords.se * H.Rec.: Danne Lönnquvist, Rimsmedsvägen 36C, 39352, Kalmar, Sweden / info@halvfabrikat.net / www.halvfabrikat.net >SY<

JOHN DEERE - Dusk deer dawn 7ep (Kooperace několika labelů)
Přemek Podlaha z Receptáře mě požádal abych se vyjádřil k novému produktu z dílen JOHN DEERE ok máš to mít. Koupiu provázel slogan: na němce dobrej fastcore… První praští přes uši fakt parádní zvuk, hutnej a přesto všechno zní jak má. Zase až tolik rychlé aby to splnilo výše uvedenou škatuli to není, spíš takové střední tempo ahodně thrash kytary a mosh pasáže plus opravdu slušně ukřičený zpěv. Tahle deska by se vyjímala na Maxových 625… však taky na jeho sérii barbaric Thrash budou mít zásek. Osm vlastních válů, a nejen na němce fakt dobrý. J.D.: jointhedeerearmy@gmx.net / www.johndeere.heckspoilermusic.de * Throw Into Disorder Rec.: Patrick Weidemann, Marburger str.34, 35390, Giessen, Germany / www.throwintodisorder.de * Prugelprinz Rec.: Petr Bike, Bergheimer str.144, 69115, Heidelberg, Germany / prugelprinz-rec@gmx.de * Drachenwerkstatt Rec.: Dorstner str.33, 44787, Bochum, Germany / xdrachenwerkstatt-infotainmentx@hypocrisy.org * SWC Rec.: www.swc.recordings.de * Heckspoiler Music Rec.: Wacholderweg 16, 92711, Parkstein, Germany / www.heckspoilermusic.de >SY<

ZACH THE CUNTREY WONDER / NO POLICY split 7ep (Selfish Fucker Rec. & Bad People Rec.)
K desce jsem se dostal náhodou, výměnou u Beera, a slova o country punku od ZTFW zněla fakt šíleně / ůchylně. ZTFW týpek ze států co hraje punk na španělku (a občas foukne do harmoniky) pohodička, trampům by se to určitě líbilo i když co by řekli na texty to fakt nevím… Jo a fotka z "koncertu" no spíš to vypadá jak zahradní party s kamarádama je super… taková domácí pohodička. NP jsou čtyři týpci s "drsnými" jmény Kašlavý Hrom, Brutál, Tornádo a Zdechlina…:. Po krátkém intru se rozjede opravdu hodně hlučnej, uječenej a trochu rozjetej hardcore. Ůvod druhého válu je total opis INFEST… S trochu lepším zvukem by to nebyl takovej chaos, ale mě se to celkem páčí. Šest nasraných záseků, jo a jsou jako ZTFW z Denveru. Z.T.C.W.: 2138 Gilpin str., Denver, CO 80205, USA / cuntrywonder@yahoo.com * N.P.: vomit4christ@hotmail.com / xescozacx@yahoo.com / www.geocities.com/nopolicysfun * S.F.Rec.: P.O.Box 615, Westy, CO 80036,USA / selfishfucker@hotmail.com * B.P.Rec.: P.O.Box 480931, Denver, CO 80248 - 0931,USA / bprec5@aol.com >SY<

MUKEKA DI RATO / HERO DISHONEST split 7ep (625 Thrash Prod. & If Society Rec.)
Vila Velha vs. Helsinki… První jedou MDR z Brazilu, pár ůvodních sekund brutální grindcore nářez a najednou reggae (či jak se to píše, sorry tohle mě nebere…) k čemuž je i stylovej obal s Woo-Doo Bobem Marley-em. Druhá věc je tak strašně povědomá že to musí bejt cover… nebo nepřiznanej cover (haha). Jinak valej rychlej Latino hardcore trochu jako LOS CRUDOS ale ne tak mazec, dost uječenej a stále ještě i docela melodickej, ůvod posledního válu to si snad pujčily od SERIOUS MUSIC jinak to není možný… OK svižná kapela s ukřičeným zpěvem a fajn melodiema. HD jsou z Finska, a nemůžu si pomoct ale zní to dost "studeně" asi to bude tím zvukem. Pomalejší (ale ne pomalej OK) hardcore s drsným syrovým zvukem kytary a fakt nasraným zpěvem. Tři vlastní vály plus cover od JOY DIVISION. M.D.RATO: Caixa Postal 25519, Vila Velha-ES, CEP: 29102 - 973, Brasil / lajarex@uol.com.br / www.mukekadirato.com.br / www.laja.com.br * H.D.: Jirängënt 7 as., 00550, Helsinki, Finland / herodishonest@ifsociety.com / www.ifsociety.com/herodishonest * 625 T.Prod.: www.625thrash.com >SY<

CONGA FURY - Bullshit disaster 7ep (Crucial Rec.)
Další singl od těhle c-beat maniaků (že by odpověď na d-beat hehe) z Japonska, který mi nikdo u koho jsem kupoval jejich desky nedoporučil… a já si je přitom kupoval kvůli nim (hehe). Tohle je jejih druhé ípko (alespoň myslím) a pokud jsi je ještě neslyšel připrav se že ti jako každá správná japonská kapela budou chtít zničit sluchové ústrojí… ovšem CF to chtěj o něco víc (haha). Rychlej hardcore s tím typickým japon distortion zvukem, sice to není jako cirkulárka ala Kawakami… ale ničivý je to dost. Jinak klasika vazby, uřvanej ženskej zpěv žádný pauzy mezi skladbama jen neustálej tlak. Sedm válů z vlastní produkce plus cover od VOETSEK s kterým maj split 10" a jeli snimi US tour. Doufám že příště mi už konečně někdo řekne… slyšels tuhle skvělou bandu CONGA FURY?! C.F.: Chaotic Noise, 2-1-16 F Honmachi, Kochi-City 780 - 0870, Japan / http://fry.to/c-beat/ * C.Rec.: Negative Tom, 48 Camino Alto, Millbrae, CA 94030, USA >SY<

BRUCE BANNER - I´ve had it with humanity LP (625 Prod. / Busted Head Rec.)
Před asi třemi roky se mi dost líbilo jejich splitko se SAYYADINA pak jsem od nich nic dlouho neviděl a koncem loňského roku se mi dostal do ruky leták že vychází jejich debut LP na 625… tak jsem si počkal až to k nám někdo dovez (haha já fakt nerad platím poštu) a je to konečně tady. Máš rád rychlý hardcore nářezy v duchu 80. let ? ok tak tohle je přesně pro tebe. Rychlá ne moc zkreslená kytara, hodně zbrklý bicí a klasická basa k tomu navrch dva týpci co si chtěj vyřvat duši z těla. Představ si zbrklejší DS 13 s víc spraseným zvukem (ale žádnej šumák ok! tak jsem to nemyslel) a jsi trochu v obraze, aneb jak oni tomu říkaj nordic thrash noise. V devátenátce válů jsou i dva covery a to od JOY DIVISION a MISSBRUKARNA (sežeň si, parádní starej švédskej hardcore / punk)… my jsme Bruce Banner doktor který se stará o tvé uši… a chce tě zničit svou thrash léčbou… B.B.: Per Thunell, Duvbergs 38, 14344, Varby Gard, Sweden / www.brucebannerhc.com * 625 Prod.: www.625thrash.com >SY<

BRUTAL DEATH - Self titled 7ep (RSR Rec.)
Po THE KILL teprve druhá opravdu grindcore kapela co jsem slyšel v tomhle století… haha pěknej ůvod ne?! Musím začít logem rip-off NAPALM DEATH… hudebně mi to přijde taky jako ND z prvních dvou desek ale se zvukem jejich pozdějších deathmetalově znějících alb, prostě brutal jako třeba ASSÜCK s kterými maj podobné i to že stejně jako oni hrajou v sestavě bicí, kejtra a křik. Jedenáct válů a intro plus regulerní cover od ND (což mě teda nepřekvapilo…). Nic co bych snad neslyšel, ale na druhou stranu se nesnažej nacpat všude tisíce riffů jako všechny ty new rádoby grind bandy. Takže brutal ze států na německém labelu. B.D.: Mike Brutal, 36 Jalaon Pl., Clayton, CA 94517, USA / brutaldeath925gc@aol.com * RSR Rec.: Sandro Gessner, Strasse Friedens 45, 07819, Mittelpoellnitz, Germany / skrupel@web.de / http://mitglied.lycos.de/skrupel >SY<

UNHOLY GRAVE / BLOOD I BLEED split 7ep (Out Of Control Rec.)
Tahle kapela složená z členů MY MINDS MINE (kteří byly fajn) mě vloni na Play or don´t festu moc nebavila takže jsem se k jejich split ípku s UG dostal až teď, o to víc mě překvapily. Rychlej old schoolovej hardcore se zvukem a stopážema HELLANTION… jsou jim trochu podobný tedy spíš jen poslední desce. Výbornej zvuk no kytara teda trochu dominuje ale ok, zpěv klasickej křiklák ale moh´by bejt trochu vytáhlej takhle ho válcujou kejtry. Na desce se mi líběj takže snad příště i živě… Kdo by neznal UG?! (pro mě to byla druhá japonská kapela co jsem slyšel). "Napalmácká" kytara, střední tempo rytmika a do toho Takahi řve, křičí a ječí co jen mu síly stačí. Sice mi to přijde že snad každej novej vál už jsem od nich slyšel… hehe ale to nevadí, takhle je máme rádi ne?! A body u měj maj i za to jak už dlouho a stále poctivě "to dělaj", jediná změna od starejch ípek že teď po nahrání i smíchaj zvuk nahrávky… ale zase teď maj moc čistej zvuk… respekt. U.G.: grindfreaks@ybb.ne.jp * B.I B.: Headstrjitte 74, 9008ST, Reduzum, Netherlands / shantia666@yahoo.com * O.O.C.Rec.: Ondra Šemrinec, Libušínská 8/15, Žďár nad Sázavou, 59101 / fastcore@centrum.cz / www.outofcontrol.wz.cz >SY<

SECRET 7 / JAHILIA split 7ep
S7 po demu a ípku na šestdvapět vypustily split s další Singapurskou kapelou JAHILIA. Trochu zvolnily ale stále je to zbrklej nářez kterej se muže schovat do škatule old school fasthardcore (uff haha). Devět sakra svižnejch válů s čistým zvukem (já bych klidně víc zkreslil) a dvěma překřikujcíma se vokálama (zní mi to trochu jako CRUDOS… ale každej má jiný "ucho" ok) jó trochu oproti 625 ípku ubrali plyn… J. o poznání zvolnily oproti kolegům a název labelu co vydal tuhle placku na ně sedí "osmdesátkovej" thrash ve středním tempu, teď mě napadlo přirovnání YOUTH OF TODAY hrající thrash… ha ale neber to moc vážně. Šest válů s uřvaným zpěvem a trochu "přibržděnejma" bicíma + sborovejma refrénama navrch. S. 7: Idi, Blk 804, Yishun Ring Road, #06-4309, S 760804, Singapore / secret_7@hotmail.com * Jahilia: Rahmat, Blk 231, Toa Payoh Lorong 8, #10-198, S (310231), Singapore / matoftoday@yahoo.com.sg * Thrash Steady Syndicate Rec.: Muhammad Fairuz Bin Taswadi, Blk 204 Marsilling drive, #07-208, Singapore, 730204 / http://thrashsteadysyndicate.cjb.net / thrashsteadysyndicate@hotmail.com >SY<

SECRET 7 / F.P.O. split 7ep (Moo Cow Rec.)
Nejnovější S7 svižnější než na split s J. o dost víc old school (zněj podobně jak na demu). Šest válů (jen…hehe) a trochu jinej víc melodickej zvuk, no ale žádnej strach pořád je to ten rychlej thrash náklep jen ne tak zběsilej. FPO jsou z Macedonie a líbily se mi už na split s MY REVENGE, hrajou klasickej rychlej hardcore 80. let s kurwa nasraným křikem a dominujcí kytarou s tím klasickým "melodickým" zvukem… oproti S7 maj jeden vál navrch a je to dvojitej cover Unity / Los Crudos. Fakt dost dobrý splitko jdi do něj! F.P.O.: Arso Mickov 23, Skopje 1060, Macedonia, Europe / xfpx@freemail.com.mk / www.xfpox.tk * M.C.Rec.: 38 larch Circle, Belmont, MA 02478, USA / http://mooncowrecords.com >SY<

CAUSTIC CHRIST - Can´t relate 12"LP (Havoc Rec.)
Rychlej US hcthrash vs. SWE hardcore oboje v duchu 80. let tohle smíchej a máš zhruba zvuk CCH. Po debutním ípku a dvou split ípkách první velká placka od těhle Pittssburtskejch týpků. Dvanáct vypalovaček s parádním ukřičeným zpěvem a jednoduchou (a tím pádem skvělou) rytmikou, co dodat jedna z mých top 10 za rok 2004. Parádní věc… pokud seženeš neváhej! C.CH.: P.O.Box 71287, Pittsburg, PA 15213, USA / caustichrist@hotmail.com * H.Rec.: P.O.Box 8585, Minneapolis, MN 55408, USA / www.havocrex.com >SY<

HIGHSCORE - Unsuspecting actors in bad soap opera LP (625 Prod.)
Když jsem tuhle kapelu prvně slyšel / viděl na loňském FLUFFu kde odehráli svůj předposlední koncert historie, tak jsem šel do kolen. Parádní rychlej hardcore, výbornej zpěv (nemyslím klasickej zpěv ok…) spousta mosh pasáží a ohromnej kotel lidí co se dobře bavily. OK teď po roce jsem si u DKYM pořídil jejih druhé album, a je to kurwa stejně dobré jako živě! Od první chvíle to člověka nutí běhat "kolečka" po pokoji (…neber to tak doslova, já jsem dost línej…) je to rychlé, nasrané má to parádní rytmiku a hity jako "Práce vysává" (to jsem věděl taky…hehe), "Nejsme jako vy" či "Kotel plnej vodních pistolí" s výborným textem že dítě nedělá rozdíl jestli je pistol na vodu nebo na náboje… a proto mu asi později nevadí na někoho namířit tu skutečnou zbraň… že by jsme se dostali ke kořenu věci… OK hardcore v duchu starejch Boston kapel jako JERRY´S KIDS / NEGATIVE FX a sborový refrény k tomu. 16-ku vlastních věcí doplňuje cover od THE BUTTOCKS. A obal s policejní kamerou doplňuje fakt dobrej název: Nic netušící herci ve špatném televizním seriálu…hehe. Ber to! 625 Thrash Prod.: www.625.thrash.com >SY<

CHAINSAW - I just need 7ep / Monopolised 7ep (Even Worse Rec. / Way Back When rec.)
Když jsem si na obale "Monopolised" všiml letáku na turné k 12-tému vyročí nevěřil jsem vlastním očím, tak dlouho hrajou a myslím že málokdo je kdy slyšel (teda v Evropě). Čtyři maníci z Osaky co vržou svižnej hardcore s notnou dávkou rock´n´rollu a metalovou kytarou která každou chvíly zasóluje, no a samozřejmě parádní japonskej zpěv angličtiny. Na ípku "I just need" jsou dva vály což už vyšly na split CD s R.O.M a dva vály ze 4-ř songového epka "No need welfare" oboje vyšlo v japonsku a asi to neseženeš… Titulní věc druhého EPka "Monopolised" je naprostej hit jak prase! A ty parádní sóla "pod" refrénem UFF! Stejně jako na předchozím singlu i tady jsou čtyři vály všechny z vlastní dílny. Hrubej a melodickej zároveň nářez kterej tě chytí za uši…! Jak zpívali KRYPTOR: Motorová pila (Chainsaw) masakruje! Chainsaw: 3-9-12 Amami Minami, Matsubaka, City Osaka, 580 - 0033, Japan / chainsaw@kawachi.zaq.ne.jp / http://zop.zero-net.co.jp/data/chainsaw/ * E.W.Rec.: Saenredamstr. 44-2, 1072ch, Amsterdam,The Netherlands / noel@outlet.nl * W.B.W.Rec.: Taskinlaan 9, 2361 KM, Warmond, The Netherlands / rmzwetsloot@zonnet.nl >SY<

FORCA MACABRA - A raz del todo o mal: Edicao Metal resp. Punk 7ep (Rescued From Life Rec.)
Po 13 letech kdy vydali dema / EP´s / LP´s plné "nepřiznaných" coverů (hehe) starých Brazilských kapel… no pravda několik coverů bylo ofociálních (haha) se tihle Finští plagiátoři Brazilské scény 80.let rozhodli vydat hned dvě ípka plná cover verzí svých oblíbených samozřejmě jen Brazilských kapel. To první má podtitul edicao metal, a když metal tak 666 otáček (alespoň na etiketě). První to odsrali OVERDOSE - Ultima estrela z ´87. Žádnej strach FM si ponechali "svůj" klasickej zvuk s ostrou punkovou kytarou, parádní rytmikou jen Taurus tolik nekřičí jak normálně, a kytarové sólo je povinost! Na béčku je "Heavy metal" od DORSAL ATLANTICA z ´84, thrashmetalovej rozjezd výkřik ala Mile z KREATOR a už to jede parádní vál a na rozdíl a toho prvního my až tak nevadí že je opět ukrutně dlouhej… to aby se tam vešly ty zdvojený kytarový sóla (sakra nikdy jsem neslyšel metal song bez sóla… a to jich většina stojí za hovno… to musím vědět když jsem na tom vyrost´…). Edicao punk startuje LOBOTOMIA - Indigentes..z ´86 po celkem nudné dlouhé předehře se z toho vyklube "klasickej" FM vál… CÓLERA - Marcha z ´85 myslím hodně profláklá kapela… parádní hitovka! Béčko otvíraj PSYKÓZE - Vitimas.." pogo jako prase. A nakonec prazáklad všech FM songů ARMAGEDOM - Gritos de dor z ´86. Tohle si určitě sežeň v originále. FM mě ani trochu nepřekvapily.. ale o to jim určitě ani nešlo.. F.M.: Pekantie 26, 585 00, Punkaharju, Finland / info@forcamacabra.com / www.forcamacabra.com * R.F.L.Rec.: P.O.Box 14821, Halton city, TX, 761 17, USA >SY<

MIHOEN! - Self titled 7ep (Trabuc Rec.)
Do třetice všeho dobrého, po asi pěti splitech je tady třetí plný ípko od holanďanů Mihoen. Ultratěžkej obal je fakt bezva a je v něm vlepená asi 12 - stránková textová příloha (Policejní kamery, Stěhování fabrik do "levnejch" států, Byrokracie atd.) a i vnitřní obla epka což je trochu nepraktický. Tohle je pro mě určitě nejoblíbenější (jejich) deska. Rapidně rychlej hardcore / thrash nářez s parádní kytarou a dominujcím šroťákem. Deset vlastních válů co ti nedopřejou klidu… mosh! :. Těším se na další. Mihoen: viz split w/SICKTERROR * T.Rec.: P.O.Box 160, 464 70, Carcaixent (Válencia), Spain / trabucorecords@nodo50.org / www.nodo50.org/trabucorecords >SY<

MIHOEN! / SICKTERROR split 7ep
A znovu Mihoen tentokrát jen čtyři kousky. Od první chvíle smršť, rychlé a vzteklé. Druhek vál to je total Los Crudos revival… A nakonec hitovka "Bush,Bush". Tahle banda je s každou nahrávkou lepší a lepší. Druhou stranu zabrali Brazilští Sickterror kteří se s tím taky nemažou a je to opět ultrarychlá hardcore nakládačka s oproti Mihoen o dost hutnějším / podladěnějším zvukem a ještě vzteklejším zpěvem. Pět válů nátěr od začátku do konce! Mihoen!: Utrechtseweg 305, 3731 GA de Bilt, The Netherlands / info@roebak-geweld.nl * S.T.: Box 155, CEP: 09910 - 970 Diadema, SP Brasil / sickterror@hotmail.com / www.sickterror.cjb.net * UPS Rec.: Mos, Vliegtuiglaan 3, 3769 JM, Soeterberg, The Netherlands / r.ups@wanadoo.nl >SY<

CHUCK NORRIS / JÄZZUS split 12"LP (Throw Into Disorder Rec.)
Po loňském samostatném ípku tady máme rovnou LP od CH.Norris o které se podělily s další Brazilskou kapelou Jäzzus. První si pouštím CH.Norris, naprosto křišťál zvuk (ípko zní oproti téhle nahrávce o dost slabějc) hudebně možná trochu pomalejší než posledně, víc techno… myslím přesný stop-kový pasáže a bezchybně zahraný. Přijde mi to jako Brazilská odpověď na naše Lahar, jen Ch.Norris maj takovej "přiškrcenej" vokál. Deseet fastcore válů s parádní thrash kytarou a spoustou mosh pasáží. Ber to! Jazzus u nás vyšla už split kazeta na Impregnate takže to není až tak neznámá banda. Opět rychlej hardcore s fakt praso zvukem (né "šumák" ale takovej "bordelovej" ok) kterému dominuje "špinavá" kytara a zpěv = fakt krutej ječák, z bicích jen činel a šroťák. I když to z předchozího asi nevypadá je to fakt dobrý, přijde mi to jako takovej přibržděnej Yacopsae s fakt hlučným zvukem. Deset vlastních válů doplňuje cover od Escola Russa De Bale. Pokud sjíždíš fast záležitosti tohle je povinost! CH.N.: Chico, Cond.mar Azul 1, Ed.Mariana, apto. 404 Itapoa, Vila Velha-ES - CEP: 29100 - 931, Brasil / franciscoasa@hotmail.com / www.chuck-norris.cjb.net * Jäzzus: Allan Kardec, Ed. Parananema apod. 401-1a Etapa, Copqueiral de Itaparica, Vila velha - ES - CEP: 29102 - 901, Brasil / allankardec.mkt@terra.com.br / www.jazzus.cjb.net * T.I.D.Rec.: Patrick Wedemann, Marburger str. 34, 353 90, Giessen, Germany / www.throwintodisorder.de >SY<

DISSECT / LOS REZIOS split 7"ep (Kooperace více labelů)
Dissect jsou z Finska a myslím že je to u nás celkem neznámá kapela.Tak jedem, první vál… a doprdele tak tomu říkám basovej zvuk! Baskytara totálně dominuje ale zní to fakt dobře… i když trochu kytary by fakt neuškodilo. Dva překřikujcí se vokály a jednoduchý ale o to ůdernější bicí. Hudebně D-beat vs. rychlej punk. Chce to zvyknout si na zvuk a pak tě to zaručeně "chytí". Los rezios jsou z Peru a myslím že jejich split Epko s Todschinker se dá ještě v pohodě u nás sehnat. Nasranej "Latino style" ve středním tempu se vzteklým vokálem. Čtyři vály pro fandy melodičtější odnože HC / Punku. Dissect: Veikki Janhonen, Yrjönkatu 3 B 22, 208 10, Turku, Finland / www.dissectcrust.com * L.R: Julio B., Apdo postal, 33 AO 62 (Surco Viejo), Peru / rabcore@hotmail.com / www.losrezios.8m.com * Power It Up Rec.: mailorder@power-it-up.de * Wahnfried Rec.: gedresche@yahoo.de * Noseké Rec.: apatia_no@gmx.net * Undislessed Rec.: undislessed@voila.fr * Depraved And Devilish Rec.: punkdeluxe@gmx.de * D.N.A. Rec.: NOISE-CRIMINAL56-38@C.VODAFONE.NE.JP * Tsumugi Rec.: kyabe.fucked-up-daily-life@docomo.ne.jp * Another World Is Possible Rec.: awipossible@yahoo.co.jp >SY<

SCREAMING HOG / MAX OVERHEAT split 7"ep (Captured Rec.)
Dvě kapely z Japonska na splitu ale pokud čekáš ten "klasickej distortion" tak tentokrát se nedočkáš. Screaming Hog je melodickej punk s jednoduchou kytarou a parádníma baskytarovejma linkama, docela jak někde z ´78… a zpěv je jako vždy u japonských kapel fakt dobrej. Max Overheat maj o dost ostřejší zvuk a agresivnější zpěv kterej v prvním ze dvou skladeb (stejně jako SH) doplňujou mohutný sbory spoluhráčů. MO jsou taky dost melodická kapela ale z těhle dvou mě baví víc. Jako bonus samolepky od obou kapel. S.H. / M.O.: http://www.geocities.co.jp/Broadway/9316 * C.Rec.: 2-300, Kamiyamacho, Funabashi-city, Chiba, 273-0046, Japan >SY<

INTERNATIONALLY PIST comp. 7"ep (Punx Before Profit Rec.)
Začínaj THE PESTS (USA) opravdu parádní punk-ová hitovka na rozjezd. KÄRNVAPEN ATTACK (SPA) když se někdo pojmenuje podle songu od MOB 47 je asi jasný odkud vítr vane = total šwëdsko punk´83. HEADLESS HORSEMEN (AUS.) je sakra rychlej thrashcore s opravdu hodně "vykleštěným" ječákem. OUT OF VOGUE (USA) opět thrashcore spíš hutnější než rychlej. I OBJECT (USA) všude samá chvála na ně, no zatím mě to moc nebavilo ale tyhle dva songy tady jsou fajn, středně rychlej hardcore starý školy. Další thrashcore partou je DEADFALL (USA) a fakt jim to šlape ale taky nic už neslyšenýho (sežeň si discography tape na Beer Is Not Drink). WARSQUAD (USA) ex-J.B.A. a LIMP WRIST lidičky, takže je jasný že asi zabrousej do 80 let, zní to docela jako nějaký starý Bostonský hardcore (ale obě jejich předchozí kapely mě bavily víc). Každá kapela tady má 2-3 vály a nejsou klasicky seřazený za sebou ale rozházený po celé desce takže tě to nutí fakt dobře poslouchat. Tlustej vnitřňák, šedej vinyl a plakát navrch.. na co čekáš? Mazej pro tuhle parádní desku! P.B.P.Rec.: punksbeforeprofits@hotmail.com * H.H.: Chris Shortt, 27 Dalton road, St.Ives, 2075 NSW, Australia / wemustbleed@hotmail.com / www.headlesshorsemen.live.com.au * T.P.: Biff_not-bombs@yahoo.com * K.A.: P.O.Box 7145, 500 80, Zaragoza, Spain / palo84@hotmail.com * O.O.V.: 18531 Cottonwood st., Fountain Valley, CA 92708 - 6409, USA / outofvogue@hotmail.com * Deadfall: P.O.Box 22641, San Francisco, USA * Warsquad: Kevin Shane, 867 Bridle lane, Webster, NY 14580, USA / http://warsquad.angrypunk.com >SY<

WARSQUAD - 1939 demo 7ep (Bonus Choke Rec.)
Nová kapela s členy J.B.A. / LIMPWRIST, tentokrát žádnej old school fofr. Tohle je další z kapel co se vzhlídla v TRAGEDYckejch pohřebních pochodech… Je to trochu načichlý "bostonem" (pro mě…!) ale ty melodie a vyhrávky maj krutě navrch. Čtyři vály, původně vyšlo jako demo (jak už název napovídá) ale má to velice slušnej syrovej zvouček. B.C.Rec.: 4066 Becker Road, Altamont, NY, 120 09, USA >SY<

BLACK MARKET FETUS / BODIES LAY BROKEN split 7ep
Po strašně dlouhej době jsem narazil na BMF a stále mastěj to svoje což je dobře… OK brutální podladěnej grindcore / hardcore s klasickýma vokálama ve stylu ječák / kanál (ječák má dost navrch!..). Fakt rychlej mazec a myslím že fandy BENÜMB / LACK OF INTEREST (pokud překousnou dlouhé dvojité kytarové sólo na konci…) by to mohlo dost potěšit. Pět válů s hutným zvukem, jen je docela potichu… ale já mám kam přidat! hehe. BLB nejdřív intro z japonského filmu (WARSORE to napadlo mnohem dřív…) a je tady brutální grindcore / deathmetal s takovým tím hutným ale hnusně technickým zvukem kapel na RELAPSE… Vokál je totál zvracečka… jen jedna poloha stále dokola. Čtyři vály myslím, méně techno, více praso…! B.M.F.: P.O.Box 3101, Des Moines, IA, 503 16, USA * B.L.B.: P.O.Box 141048, Minneapolis, MN, 554 14, USA / bodieslaybroken@yahoo.com >SY<

HE WHO CORRUPTS / THIRD DEGREE split 7ep (Selfmadegod Rec. & Czerwony Diabelek Rec.)
Další splitko pohrobků Kungfu Rick… HWC rychlej grindcore / hardcore s riffy a rytmy snad z jazzu nebo z jiné planety… Psychopatickej nářez co se žene kupředu a válcuje parádním "řezavým" zvukem, odříkavaným křikem a bicí tady jsou fakt parádní, šroťák vládne! Jsou to cvoci ale jak tě to chytne… už to nepustí. Poláky TD jsem letos na Obscene festu "odzívnul" (nějakej death / grind…) ale z desky celkem ok. Grind mocně načichlej hardcore a fakt mi to docela připomíná Dread 101. Šest válů, dva vokály a na grind je to docela melodický. H.W.C.: Hewhocorrupts inc., 196 Fairfield, Elmhurst, IL 601 26, USA / hewhocorrupts@hotmail.com / www.hewhocorrupts.com * T.D.: Piotr Paltian, Ul.Kolejowa 15/1, 10-284, Olsztyn, Poland / fazi71@poczta.onet.pl / www.thirddegree.hard-core.pl * S.Rec.: P.O.Box 46, 215 00, Biala Podl., Poland / karolsmg@go2.pl / www.smgrecords.prv.pl * C.D.Rec.: Adam Gajewski, Zapolskiej 23, 41-400, Myslowice, Poland / rdevil@poczta.pl >SY<

MELEE / FACE UP TO IT split 7ep (Ratbone Rec. & Svart System Rec.)
Melee jsou z Bostonu a dnes už asi nežijou… a protože hrajou old school hardcore (ta kombinace že jsou právě z Bostonu) spoustu lidí potom asi skočí ze zvyku (hehe). Rychlá staroba v duch Negative FX nebo mi to taky evokuje Voorhees… Tři vály, dvě ostrý "thrash" kytary (ne thrashcore! Hehe) a drsnej "jen ne melodii" zvuk, mě to baví… FUTI jsou z Bordeaux (FRA) že prej Heresy s naléhavým zpěvem… Ok rychlej hardcore jako by se Heresy srazily s Minor Threat s tím jejich starým punk zvukem, jo zpěv je jako by zpíval tak 12-ti letej kluk (ale na 150%) ok dnes budu "emo" a říkejte tomu třeba naléhavej… hehe. Pět válů, občas old school sbory a cover od Heresy co dal kapele i jméno jako bonus. Melee: P.O.Box 471, Boston, MA, 021 34, USA / melee@endlessknot.com * F.U.T.I. & R.Rec.: faceuptoit@hotmail.com / Luc Ardilouze, B.P.11, 330 23, Bordeaux Cedex, France / nightbrings@yahoo.com / www.ratbone.fr.st * S.S.Rec.: Romain Trocherie, 106 rue Carnot, 931 00, Montreuil, France / svartsystem@yahoo.com >SY<

Recenzenti: ŠA=Šakal SY=Syky

[ Top ]


*****************************************************************************************************


D-COMPOSE

D-COMPOSE byl založen v roce 2003 a původně to byl boční projekt velebného kytaristy Pablo Minoli, dobře známí svým životem a prací v Laberinto, Sherry Dyanne (jazz), Corey, Innervisions Band, atd. (soul), Brainpower (hip-hop). Pablo začal pracovat ze začátku s elektronickými bicími díky nedostatku schopných bubeníků. V létě 2003 přichází Kubánec Liber Toriente, známý svou prací s Fernando Lamereinhas a různými pohledy na Jazz festivaly po celém světě, včetně North Sea Jazz festivalů, probíhajících pět let za sebou. Také je znám jako hráč na bicí pro několik velkých kubánských salsa kapel. Společně s Pablo začali jamovat a skládat songy. Ale stále šlo o boční projekt. Po opuštění Laberinto v lednu 2004 našel Pablo konečně čas se pořádně věnovat tomuto projektu. Začal se hledat basák a někdo na post zpěváka. V začátcích roku 2004 se k nim připojil Martin a Arthur, oba jako zpěváci. A nakonec v srpnu 2004 se na basu připojil Rafael Gimon a sestava byla kompletní. Takže sestava je Pablo - kytara, Liber - bubny, Martin - zpěv, Rafael - basa a Arthur - zpěv. Muzika D-COMPOSE není taková, jakou byste očekávali po přečtení předchozího úvodníku. D-COMPOSE hrají výbušný mix grindcore s heavy podlazenými riffy a úžasnými technickými bubny, ze kterých se budou těšit milovníci širokého muzikantského záběru - fanoušci grindcore, metalu a punku. D-COMPOSE se musí vidět a zažít a poté vás chytne a vycucá až na dno zničujícími ryffy, strojovými bicími a hrůzným vokálem. V květnu 2004 bylo nahráno 4-skladbové demo, zahrnující cover od RAMONES "I´m not Jesus". Demo bylo nahráno na živo jedné noci a nabízí malej předkrm toho, co se chystá do budoucna zplodit sestava D-COMPOSE.

Pablo Minoli se narodil v Montevideo, Uruguay v roce 1970. Od roku 1984, do roku 1990 se Pablo učil v kytarové škole, v Caracasu, Venezuela. Liber Torriente se narodil na Havaně, Kuba, v roce 1977. Pochází z hudebnické rodiny. Liber vystudoval klasický bicí na Conservatorio Amadeo Roldan v Havaně a úspěšně dokončil studium v roce 1997. Již v 18-ti letech bubnoval v nejlepším kubánském salsa orchestru, salsa orquestra NG-La Banda. Martin před nastěhováním se do Holondska, působil v polských kapelách MASS SLAUGHTER, PROCESS TERROR a dalších. V roce 2000 se Martin přestěhoval do Holandska a začal zpívat v kapele MATKA TERESA. Rafael se narodil v roce 1971 v Maracay, Venezuela. Od roku 1989 až do roku 1993 studuje muziku na T.M.V., ve Valencii. Mezitím působí v nejrůznějších kapelách. V roce 1992 hrál v několika metalových kapelách jako NOXIOUS, KRUEGER, MYSTICAL DARKNESS, atd. V ´96 se dal dohromady s reggae kapelou ZION. V ´97 se přidal k metalovému spolku AGRESIÓN. Arthur je také původem z Polska a též zpívá v kapele MATKA TERESA. Také bubnuje v kapele ULTRA EXTREME MASTIFICATION. Arthur je také zapojen do pořádání koncertů a podílí se na místní pirátské radio stanici.

D-COMPOSE: http://www.d-composexxx.com

[ Top ]


*****************************************************************************************************


DERANGED INSANE

DERANGED INSANE se objevili v červenci 2000 s myšlenkou, hrát jednoduchý grind / noise core, rychlý a špinavý, stručně řečeno, bez jakýchkoliv sraček. Sestava byla Kiko - zpěv a bubny a Cynthia - zpěv a kytara. V únoru 2001 se přestěhovali do Japonska a zahráli pár koncertů. O dva roky později byl přizván Takemae, člen japonské noisecore kapely ZAGHIO EVHA DILEJG, aby převzal zpěvy. Po této změně se kapela více zacelila a začala hrát více koncertů. Tehdy bylo udržet rozumný zvuk, ale byla zachována rychlost a údernost a to bylo hlavní. V srpnu 2004 se vrátili do Brazílie bez Takemaeho a tak hledali náhradu a nakonec se ke kapele připojil Fernando Carcaca. S touto sestavou odehráli dva koncerty v rodném městě Londrina. Nyní Kid (ex- TRAUMA ACÚSTICO) nahradil Carcaca a to je aktuální sestava. D.I. zatím vydali demo kazetu "Dearnged" v lednu 2001. Split kazetu s japonskou kapelou MOHAMMED ALI KAMPAIGN v srpnu 2002 na labelu Nitella Kraft. Na americkém labelu Mortville, vyšlo srpnu 2003 split CD-r s polskými ANTIGAMA. V květnu 2004 se zúčastnili čtyřmi songy, comp. CD Blast Night, které vyšlo na Thrash Ahoy Rec. V listopadu 2004 vyšlo na několika brazilských labelech, Absurd, Bucho Discos a Humanocivo, split 7ep s Japonci LITTLE BASTARDS. V tuto chvíli, co čtete tyto řádky, by měla být venku další malá vinylová placka a to split s UNHOLY GRAVE.

DERANGED INSANE: c/o Francisco Paiva, Av.Sao Joao, 1329, E64, Londrina-Pr, 86039 - 290, Brazil / http://www.garageland.com.br/derangedinsane/

[ Top ]


*****************************************************************************************************


WAR OF DESTRUCTION

Kapela WAR OF DESTRUCTION byla založena kytaristou Dan "Donny" Sorensen, zpěvákem Hans Simonsen, basákem Jan "Key" Hansen a bubeníkem Steen Thomsen v létě 1981, ve městě Arhus, Dánsku. Byli ovlivněni hlavně DISCHARGE. Několik týdnů po zformování kapely se rozhodli vydat kazetu, která byla následována o dva roky později získáním peněz na vinyl. Již během prvních let hráli W.O.D. mnoho koncertů po celém Dánsku. A v ´83 roce nahráli několik skladeb pro 7ep. Ten byl vydán na jejich vlastním labelu Span a label si založili jen proto, aby měli kompletní kontrolu nad svými nahrávkami. 7ep bylo rychle prodané, nejvíce v Dánsku, Německu, Anglii, USA, Švédsku, Finsku a taky v Polsku, kde si získali hodně fanoušků. V létě stejného roku byly nahraný další 4 songy pro comp. LP, na kterém se účastní 8 kapel. Všechny kapely byly napojený na mládežnický klub Opgang 2. Tento klub využívali také jako zkušebnu. Stále si udržovali časté hraní po celém Dánsku. Postupem se stávají nejlepší hardcore kapelou v celém Dánsku a dokonce odcestovali hrát pár koncertů do Německa. V roce 1984 nahráli 3 skladby pro dvě různé dánské kompilačky: Noget pa Dansk a Complications. Na podzim stejného roku nahráli 12" "De dodes hvisken" (Šepot mrtvého), pravděpodobně jejich nejznámější nahrávka. Je to skutečně velká nahrávka, jelikož snadno konkuruje sousední hardcore scéně ve Švédsku. Klasická skandidávský D-beat zvuk, bez toho, aby to byla legrační kopírka. Tohle vydání způsobilo jejich labelu bankrot, jelikož byli okradeni několika rip-off distributory, hned po vydání v roce 1985. Ale finanční problémy nezastavily kapelu v tom, aby ještě ten rok neodehráli mnoho koncertů. V březnu roku 1986 nahráli tři skladby pro dánsko-německé komp. LP Sauerkraut / Smorrebrod s dalšími šesti různými spolky. V tomto roce také zahráli na pátém ročníku "Monody" punk festivalu v Arhus. A na dvoudenním festival s 20-25 dánskými kapelami a jednou německou. Dvacet hodin většinou punk / hardcore masakru. Uspořádaném v místě nazvaném Huset s omezenou kapacitou, pouhých 400 lidí. Na festivalu bylo brzo narváno k prasknutí a byl navštíven lidmi jak z Dánska, tak i z Německa, Norska a Švédska. V létě roku 1986 přibrali nového bubeníka jménem Dimse a kapela změnila zvuk. Začali hrát rychleji než kdykoli předtím a přidávali do muziky jak oni samy to nazvali "jazzy touch". WAR OF DESTRUCTION debutovali v nové sestavě v nyní profláklém Kodaňském squatu Ungdomshuset v listopadu téhož roku. V únoru zahráli jeden z jejich nejlepších koncertů vůbec, v Huset, Arhus. Sedm skladeb z tohoto koncertu obsahuje nedávno vydané LP "A touch of Scandinavia" (spolu s dalšími živáky a studiovými věcmi z ´83 až ´88 roku), ale je to již těžko dostupné LP, protože bylo vydáno jen v 500ks limitu! Poslední tři roky byla skupina zavřená ve zkušebně, kde tvořila podivný "thrash" noise a odehrála asi 10 - 15 koncertů - a punk v Dánsku vypadal že umírá... Bylo naplánováno mnoho turné po různých zemích jako Holandsko, Norsko, Anglie, Polsko a USA, ale nakonec se nic neuskutečnilo. Jedno z posledních show W.O.D. bylo v Fredericia (Dánsko), v roce ´88 nebo ´89. Zde předskakovali NO MEANS NO. Nahrávka z tohoto koncertu byla naplánována, jako vinyl. Ten vyšel až v roce 2002 na Master Mind Rec. Kapela se nakonec rozpadla začátkem roku ´89. Brzo by měla být vydána diskografie na CD. Mělo by to vyjít na americkém labelu.

Discography:
Warchild demo - Burger 1981 - sold out!
s/t demo - WOD 1982 - sold out!
F'DI demo - WOD 1983 - sold out!
s/t 7" - Span 1983 (+ Kick N Punch 2003) - sold out!
split tape w/ Channel Rats 1985 - sold out!
De dodes hvisken LP - Span 1985 - sold out!
A touch of Scandinavia LP - Mastermind 2001 - sold out!

compilations:
Nosferatu LP - Nosferatu 1982
Lorteland tape - Boston Tea Party 1982
Trust And Obey tape - DK Decay 1982
Noget Pa Dansk 7" - Boston Tea Party 1984 (+ Alerta Antifascista 2003)
Complications LP - Bondeskiver 1984
Sauerkraut+Smorrebrod LP - Knübbe Platten 1986

[ Top ]