\n'); focus(); } } // -->

<<< zpět

   


Noise master zine no.17

ANTITRUST rozhovor
CAMARA DE GAS rozhovor
DISTURBANCE PROJECT rozhovor
MONSTER NATION Rec. rozhovor
INJUSTICIA zine rozhovor
ZTRHLEJ ZÁWYTH rozhovor
CHUNG-HO Rec. & PERICLES rozhovor
recenze CDs
recenze tiskovin
recenze kazet
recenze vinylů
reporty z koncertů
OČKOVÁNÍ LIŠEK biografie
UPRISE biografie
THE TRUTH OF XXX biografie
KAHKASHAN biografie
10-YEAR-OLD WALA biografie*****************************************************************************************************


ANTITRUST

Další rozhovor jsem po dlouhé době připravil s Jorgem z Chilské grind/crust/hc kapely ANTITRUST, kterou také můžete znát z dřívějška pod názvem SHIT-700, kdy ještě produkovali noise core. Rozhovor není kdovíjak dlouhý, což mě osobně překvapilo, když jsem obdržel odpovědi. Jelikož si s Jorgem píši již delší dobu, tak jsme čekal delší odpovědi, ok...., všechny odpovědi jsem přeložil sám a doufám, že dobře, protože další překvapení bylo, že nikde nebyl napsaný snad ani jeden člen, skloňování či jak se ty sračky jmenují...., takže to nebylo jednoduchý.... OK, pojďme na rozhovor....

1. Jak se ti daří Jorge ? Co je nového u ANTITRUST ? Máte venku nové split CDr s CARTILAGO PALPITANTE. Obal je poměrně pěkně vyvedený....
Čau, jasan, je to naše nová nahrávka a jsme strašně rádi, že o tom víš, chachacha.Milujeme, když jiní lidi na dalších místech planety poslouchají naše noise nahrávky !
2. Hrajete od roku ´94 (ze začátku jako SHIT-700) a během této doby se vystřídalo v ANTITRUST pár lidí. Jaká je dnešní sestava a myslíš, že už bude na trvalo ?
No, nyní jsem v ANTITRUST sám - možná Seba na basu..., pravděpodobně se bude naše sestava měnit....
3. Jaká sestava byla nejlepší ? A proč ?
Na demo nahrávce se záznamy z koncertů a nahrávka ze zkušebny z roku 2004. Tahle sestava byla nejlepší, protože byla plná energie a muzika byla honě nadupaná..., taky zvuk byl ohromný.
4. Řekni nám něco málo o kapele SHIT-700.
Mmmmm.... Kapela SHIT-700 začala jako projekt s kamarády na střední škole. Byla to hlučná noise kapela, nazvaná z legrace podle Club-700, což bylo a vzpomínám si na to moc dobře, náboženská business TV show, chachacha...
5. Kdo skládá texty a o čem pojednávají ?
Každý píše texty, není tu pravidlo, že bych to měl dělat výlučně já sám... Nepíšu o všem, co je kolem mě, ale někdy napíšu text o věcech, co jsem viděl.
6. Máš i jiné hudební a nehudební aktivity ?
Yeah, pracuji na krátkém nezávislém filmu s dívkou Gaby, ona je členkou divadelní společnosti nazvané L.U.P. (La Ultima Puerta) a připravuje nějaké věci na mezinárodní divadelní festival v Iquique - Chile na příští léto (2007), kde bude působit na postu herečky.
7. Vyšlo vám spousta nahrávek např. split tape s AG, split tape s MASHER, split CDr s GROTESKO, atd. Můžeš napsat pár slov k těmto nahrávkám ? Jak se nahrávalo, jak došlo k dohodám atd. ?
Oh ano, vždycky jsme se domluvili díky častým výměnám a přes dopisy, my jsme navrhovali split vydání.
8. Která z dosud vyšlých nahrávek je pro vás nejlepší a nejhorší ?
Myslím, že nejen pro mě, jsou všechny naše nahrávky skvělý !!! Ano, některý mám radši než ostatní, ale všechny jsou parádní !
9. Co chystáte nového ? CD nebo 7ep s ekvádorskou kapelou REBELIÓN DISIDENTE ?
Velice se omlouvám, ale tohleto vydání je už ztraceno, protože dohoda s R.D. je na mrtvém bodě, ještě jednou sorry, ale nevím co se s tím stalo !
10. Tvoje nejoblíbenější kapely ?
To je mnoho kapel.... Miles Davis z jazz-u, tango, elektronická muzika, hardcore, crust, grindcore, death metal a harsnoise jako HOSPITAL.
11. Přibliž trochu Chilskou scénu. Já o ní moc nevím. Nové kapely, ziny, atd ?
Jojo, teď je "období", kdy tu je hafo nových kapel a zinů. Ale nejdříve legendy.... PENTAGRAM, GRINDERFLESH, BELIAL a další.... Nyní můžete vidět mnoho kapel na stránkách www.ciudadmetalera.cl a na dalších stránkách jako www.discordancia.cl - zde najdete spoustu zajímavých věcí.
12. Je dost příležitostí koncertovat v Chile ? Hráli jste i v jiných zemích ?
Hráli jsme jen tady a v Ekvádoru. Je možné tady hrát, ale problém je pouze s penězi, fuck.
13. Jak to u vás je se skinheadama ?
Jo, je to jen hromada gansterů a děti co se oblékají jako zahraniční skinheads. Jsou to kreténi. Když je vidím, můžu se jim jenom smát...
14. Přibliž nám trochu Chile. Co můžeme u vás spatřit ( přírodu, památky ) ? Žije se dobře v Chile ?
Je to tu opravdu velice dobrý a jestli můžete přijet, tak sedněte na letadlo a přileťte sem na návštěvu ! Příroda tu je opravdu krásná, úžasná místa po celé délce Chile, Chile je velká země..., přijeďte a užívejte si to tu !
15. Jak to vypadá s politickou situací v Chile ?
Je to svinstvo jako v dalších zemích jižní oblasti, je to stupidní politika bez zájmu s návazností na lid a je plná korupce.
16. Jaké to je s vojenskou službou v Chile ?
Nyní není povinná, je to svobodná volba, ale někdy se objevují v radiu a v TV reklamy, které říkají - abyste vstoupili do armády...
17. Znáte české kapely, labely, ziny... ?
Ano, znám a viděl jsem zde v Chile kapelu PANDEMIA - opravdu intenzivní kapela... a také Vás, RABIES znám...
18. Můžeš prozradit nějakou specialitu z Chilské kuchyně ?
Yesssssssssss ! Úžasný je Empanada de pino! (maso, cibule, olivy a rozinky). Pastel de chocio (je to jakoby koláč s kukuřicí, nadívaný mletým masem, cibulí, kuřetem, vajíčky, olivami a to se celý upeče).
19. Co říkáš na lidi, kterým napíšeš, pošleš zboží a oni Ti nezaplatí nebo nepošlou věci na výměnu ? Mě se to stalo poslední dobou hodně krát !!!
Srát na všechny !!! Ale takový lidi jsou ve všech zemích ! Říkám jen jedno: dávám přednost jiným lidem.
20. Dík moc za rozhovor. Vše co byste chtěli říct a já se zapoměl zeptat, tak teď máte možnost se vyjádřit. Přeju vám hodně úspěchů.
Šakale, mockrát děkuji za rozhovor a každýmu v Čechách. Poslouchejte hluk a pijte hodně piva !Jednou se uvidíme v Evropě !!! Díky také za podporu zůstaň v kontaktu. Jorge - ANTITRUST.

Jorge Medina G., P.O.BOX 14, Correo - Grecia, Santiago, Chile, South America / antitrust_grindcore@hotmail.com / jorgemg_2@hotmail.com / http://www.antitrust-grindcoredot.tk / http://www.photoblog.be/antitrust_grindcore

[ Top ]


*****************************************************************************************************


CAMARA DE GAS

Rozhovor s těmito Španěli byl udělán těsně po návratu z jejich evropského turné, při kterém se zastavili i v Čechách, bohužel jsem je nezvládl. Na otázky odpovídal Isra, týpek, se kterým jsem v kontaktu delší dobu, a který se na mě obrátil ohledně nějakých míst na hraní během turné a pár měsíců před se pídil po nějakých zajímavých místech, když tu byl na návštěvě... CAMARA DE GAS jede v duchu D.I.Y. a z doslechu vím, že to jsou pohodoví týpci. Zde je tedy rozhovor....

1. První otázka je sice klasika, ale mě to stále baví a zajímá. Takže se nám představte, kdy jste začali hrát a zda jste před CAMARA DE GAS hráli v jiných kapelách...
Čau Šakale ! Klasická otázka, OK ! Ale upozorňuji tě, že naše angličtina je hrozná sračka ! Kapela CAMARA DE GAS začala v létě 2003. Od té doby jsme měli tři změny na postu bubeníka. Dnešní sestava je: Edu - bubny, Isra - basa, Paul - kytara a Miguel s Antoniem řvou a ječí. V této sestavě jsme jeden rok a doufáme, že tato sestava už bude konečná. CAMARA DE GAS je 100% D.I.Y. kapela. Vydáváme a distribuujeme naše sračky a děláme songy aniž bychom se podřizovali zasraným trendům. Před CAMARA DE GAS hráli někteří z nás v různých projektech, ale nebylo to nic vážnýho. Paul nyní ještě hraje v PRECIO (punk/oi!) a Isra hraje v kapele DOSE (HC). Hlavní impuls pro začátek kapely byl, abychom se sami vyjádřili, jak se máme "dobře".
2. Jak jste se těšili na turné ? Kolik zastávek jste měli a kde se vám hrálo nejlépe ? Jaké kapely, které vám předskakovali se vám nejvíce líbily ?
Tohle turné bylo pro kapelu úžasný a byla to hodně dobrá zkušenost. Nakonec jsme hráli 14 koncertů během 19 dní, protože jsme měli problémy v Chorvatsku s pasem a další koncert ve Francii byl zrušen. Hráli jsme v Belgii, Holandsku, Německu, Čechách, Slovinsku, Francii a v Baskitsku. Myslím, že nejlepší koncert byl v Leipzigu (Německo) s kapelou EPIDEMIA. Strávili jsem tam 3 dny a lidi byli milý !!! Na turné se nám nejvíce líbily kapely EPIDEMIA (Německo), KAHKASHAN (Čechy), PISSCHRIST (Austrálie), PRETTY LITTLE FLOWER (USA), KONFIDENT (Čechy) a samozřejmě naši kámoši z DISTURBANCE PROJECT, IRON BATASUNA a ERANTZUN.
3. Přibliž trochu španělskou scénu.
Myslím, že v každém městě je scéna rozdílná. Nejlépe můžu mluvit o madridské scéně, protože to je naše rodné město, ve kterém žijeme. Po mnoho let až po současnost je madridská scéna totálně rozdělená na kapely, který dokáží udělat kompromis mezi styly, na metalcore a macho-core kapely s "jsme lepší než vy" elitářskými postoji a mentalitou podobnou pouličním gangům. V Madridu není mnoho míst na hraní. Některé squaty mají problém s policejní represí, hospody nejsou zase ideálním místem pro HC / crust / punk D.I.Y., protože lidi v těchto místech nerozumí a nestarají se o to co se tu hraje a co chcete svou hudbou a texty říci. V Madridu je spousta kapel, tyhle mám nejradši: OPUS DEAD, LOOKING FOR AN ANSWER, DISTURBANCE PROJECT, PRECIO a pak tu je hodně nových kapel, který mám rád, jako: ENDECHA, KARTON DE ZUMO, INUGAMI, DOSE.... Ve Španělsku je také hodně labelů, co se věnují HC / punk D.I.Y. jako: VICTIMS Rec., KREMON Rec., REEK OF PUTREFACTION Rec., COOPERATION Rec.
4. Co vše jste už vydali ? Co chystáte nového ?
V tuto dobu jsou vydaná dvě CDr dema a kazeta na HOMBRE QUE MIRA AL CIELO Rec. s dvěma demáčema. Nyní nahráváme naše první EP se spřátelenou skupinou z Madridu nazvanou ENDECHA (emo / metal / crust). Doufáme, že to bude připravené koncem tohoto roku.
5. Miluju vaší zemi jako celek, ale pár známých mi říká, že Baskitsko je nejhezčí. Někdy se tam budu muset vypravit. Když můžu, jedu do Španělska alespoň na den, dva. Miluji červený víno. Toho si vozím domu spoustu litrů, haha.
Dobře, také milujeme Baskitsko. Celý sever Španělska je parádní, protože je zelný. Máme hodně přátel v Baskitsku. Jsou tam hodně milý lidé a dobrá místa.... V Madridu je těžké žít a je to zasraný velký město bez pláží ! Ale v konečném pohledu je Baskitsko, Madrid, celé Španělsko a Evropa stejná sračka: autority, represe, kontroly, kapitalismus..., hovna !!!! Haha, červené víno je zde dobré, ale když jsem jel do Prahy (Isra) před čtyřma měsícema, přivezl jsem si domu hodně českého piva, haha...
6. Co bys mi doporučil na cestu do Španělska ? Na co si dát bacha, co koupit, atd. Slyšel jsem, že je u vás měsíční průkaz, na který můžu jezdit za pár korun vlakem, městskou hromadnou dopravou..., platí to všude a je to pravda ?
Nevím kolik stojí měsíční jízdenka na veřejnou dopravu v Čechách (oh, tady jsme si nerozuměli, p.N.M.), ale myslím, že v Madridu to není levné. Je to levné jen pro lidi starší 60-ti let. A to stojí cca 50 euro na jeden měsíc a platí to jen na vnitřní zóně. Na vlakových zastávkách je hodně kontrolorů, kteří jsou připraveni vás pokutovat, jestliže nemáte lístek. Co si vzít na cestu do Španělska ? Ohh, to je různý, já nevím... Ve Španělsku je dost věcí, na který nenarazíš v jiných zemích Evropy. Peklo bylo, když jsme narazili na samý ledový pití, do kterýho všude dávali kostky ledu..., co to je za šílenství ?
7. Jak ty se díváš na neustálý hádky o oddělení Baskitska od zbytku Španělska a přiznání plnohodnotného státu ? Už při příjezdu do Španělska přes La Jonquera přechod se občas objevují nápisy, který jsou silně nacionálně zaměřený na jednotlivý státy ve Španělsku. A v Pyreneích je to vidět už skoro všude. Hodně nápisů jsem viděl v provincii La Clarmunt.
Dobrá...., ve skutečnosti se nezajímáme o odloučení Baskitska od zbytku Španělska. Nevěříme ve vlajky, země nebo národy. Myslíme si, že všechny národy jsou jen dominantní nástroje co omezujou a ovládají lidský vztahy a jednotlivce. Jazyky a kultura patří lidem, ale vlastenectví je politika a my nenávidíme politiky. Španělští politici a Baskitští politici jsou stejný sračky !!!
8. Poslední dobou se objevují po celém světě kapely, které se vrací k čistému grindcore a noisecore, což je dobře. Určitě z toho máš taky radost, že ? Před několika lety bylo všude mrtvo. Všichni hráli grind s death metalem, atd.
Yeaaah ! Nemáme rádi death metal. A grindcore s death prvky také nemusíme ! Milujeme špinavou starou školu grindcore. Nemáme rádi technický kapely s hodně změnama a všema těma věcma okolo. Noise core a grind core musí nakopat všem muzikantům prdel !
9. Znáte české kapely, labely, ziny... ?
Samozřejmě, milujeme českou hc / punk scénu. Máme rádi hodně kapely: MALIGNANT TUMOUR, RABIES, MASS GENOCIDE PROCESS, RED INSECT, SEE YOU IN HELL, DREAD 101, DEMARCHE... a po našem turné známe více skvělých kapel jako: HIBAKUSHA, KONFIDENT, KAHKASHAN, GRIDE, LYCANTHROPHY. Známe taky nějaký labely jako: NOISE MASTER Rec. a IMPREGNATE NOISE LABORATORIES. Také ziny: NOISE MASTER zine, KILLED BY NOISE a MOVE YOUR ASS, ale nemám šajn o českým jazyce, shit !
10. Kdo skládá texty a o čem pojednávají ?
Všichni členové C.D.G. píší texty a také jich pár napsali kamarádi. Obvykle pojednávají všechny písně o sociálních problémech a věcech, co se nám nelíbí. Jsou to témata jako psi na koncertech, sexismus, práva vězňů, války, pracovní témata, lidský blbostech apod.
11. Tvoje nejoblíbenější kapely ?
Líbí se nám hodně kapel a celkem rozdílných stylů jako OI POLLOI, ESKORBUTO, SPAZZ, TOTALICKËRS, INFEST, ESTIGIÄ, DROPDEAD, ENDECHA, MINOR THREAT, ANTI-HERO, A DEGUELLO, DS 13....., ale kapely, který nás ovlivnily při skládání songů jsou všechny rychlý kapely a noise kapely.... ROT, HELLNATION, SIEGE, DENAK, ULCER....
12. Dík moc za rozhovor. Vše co byste chtěli říct a já se zapomněl zeptat, tak teď máte možnost se vyjádřit. Přeju vám hodně úspěchů.
Díky kamaráde za všechnu podporu. Mockrát děkujeme a přejeme všechno nejlepší s vaším zinem, kapelou a vším na čem se podílíš... ! Také chceme poděkovat Markovi (HIBAKUSHA) a Bohdanovi (MASS GENOCIDE PROCESS za jejich pomoc při našem turné v Orlové a v Napajedlách. Díky za vše !!!! Čau...

cxdxgx_ruido@yahoo.es / terrorpunks@hotmail.com

[ Top ]


*****************************************************************************************************


DISTURBANCE PROJECT

DISTURBANCE PROJECT je pro mě nejlepší GRINDCORE kapela co znám. A´t nahrávají ve studiu či ve zkušebně, vždycky mají parádní, namakaný zvuk, který drtí už sám o sobě. Muzika vychází z předchozí kapely DENAK, rychlý nekompromisní grindcore rubanice. Rozhovor jsem chystal už kdysi, ale nějak nebyl čas...., až nyní jsem se dostal k otázkám. Opět jsem všechno kromě jedné věty (díky Martino) překládal sám a musím se pochválit, haha. OK, zde je povedený rozhovor s DISTURBANCE PROJECT, za které odpovídal Gerardo.

1. Naposledy když jsem tě viděl, byls holohlavý, nyní vypadáš jak typický Španěl....., jaká bude další změna ? haha.
Hey !!!! Takže, byl jsem holohlavý díky stresu - problémům co jsem měl. Už nemám hnědý oči a chlupy na nohách..., to je v prdeli, zasraný zdravotní problémy. Opravdu si myslíš, že vypadám jako typický španěl ? Mnoho lidí mi říká, že vypadám jak nějaký jihoameričan, dokonce mi řekli, že se hodně podobám na bolívijského prezidenta Evo Morales-e. Víš, všichni lidi, kteří mi to říkají, ve skutečnosti říkají jaký mám sex appeal, haha.
2. Jak se Vám hrálo na OEF 2006 ? A co se stalo, že jste přijeli pozdě ? Myslím, že to byla velká škoda, protože spousta lidí už spala nebo byla nasračku... a kdyby jste hráli v původním čase, určitě by na Vás bylo více lidí a bylo by to peklo na zemi, haha.
Ještě teď jsme kvůli tomu nasraní. OK, přijeli jsme pozdě, protože jsme měli hodně problémů na cestě. Na spoustě kilometrech cest se pracovalo a tak jsme museli jet zasraně pomalu. Na hranicích jsme byli skoro hodinu. Mysleli jsme, že aspoň něco doženeme v Čechách a skončili jsme v zácpě v Praze a před Trutnovem. Kvůli nějaké nehodě byla uzavřená cesta a tak další jsme opět jeli jak šneci... 500 km nám vzalo zasraných 8 hodin cesty !!! Věř, že tohle se nám stalo - neskutečný !!!! Rád bych všem vzkázal, že skutečně nejsme žádná parta líných bastardů, bohužel se nám to všechno nahromadilo na zasraných cestách... Vím, že se mnozí lidé ptali na naše vystoupení. Opravdu se ještě jednou omlouváme i všem, kteří viděli naše hovno (vystoupení), které nebylo úplně nejlepší, páč jsme byli fakt nasraní !!! Sorry. I přesto to bylo ohromný, hrát na OEF, i když tam nebylo milióny lidí..., myslím si, že se dost tančilo a také nějaký stagediving byl... Na podiu jsem neslyšel ani hovno ! Jaký byl zvuk dole ??? Jen nějaký noise hovno nebo bylo něčemu rozumět ? Bylo skvělý, že jsme se tam setkali opět s přáteli. To bylo pro mě nejlepší. Doufám, že se sem příští rok zase vrátíme a uvidíme nějaký kapely, evropský bastardy co znám a dám s nima pivo.
3. Po OEF 2006 jste hráli v Německu nebo tam někde, že ? Dobrá akce ? Hráli jste ještě někde jinde po OEF 2006 ?
Ano, hráli jsme nějaký koncerty v Německu s američany PRETTY LITTLE FLOWER, kteří byli na turné a samozřejmě s dalšími kapelami... hráli jsme čtyři koncerty. Pro mě byl nejlepší v Jena. Hráli tam také CAMARA DE GAS z Madridu (dobří týpci). Byla to opravdu velká party a myslím si, že to byl určitě nejlepší koncert. Poslední den před návratem do Španělska bylo jen 8 platících !!! Něco selhalo..., v každém případě to bylo hezké centrum pro mladé a všichni tam byli velice přátelští.
4. Máte venku split CD se SUBCUT, které provázely problémy, jaké byly hlavní problémy a jak jste s tímto počinem spokojeni ?
Jejich materiál je zabijácký GRINDCORE !!!! Úžasná nahrávka !!! Hey, díky za tvá slova o tomto split CD. Také se mi to moc líbí, haha. Jo, jsme s tím fakt moc spokojeni a několik lidí nám to už taky říkalo, že se jim to hodně líbí. A to je skvělý !!! Je uděláno 1000 kopií a doufám a doufám, že všechny budou rozšířený také díky lidem ze SUBCUT. Byly tam nějaký problémy, protože to bylo znova mastrovaný v USA a pořadí songů bylo změněno a tím pádem bylo špatně vytištěno pořadí songů na obalu a tak se celý náklad tisknul dvakrát.
5. Pověz něco o split kazetě s PULMONARY FIBROSIS...
Nepamatuji si přesně jak jsem se seznámil s Luis Mosh-em z We Love Tapes, který tu pásku vydal, ale pamatuji si, že jsem díky tomu dostal jako odměnu jeho pompézní video seznam. V každém případě jsem se sním dostal do styku a on mi řekl o vadání kazety s mou kapelou. Řekl jsem mu OK. Na této kazetě najdete naše tři první demáče. Třetí demáč jsme udělali znovu - přemíchali jsme 5 songů, které vyšly na vinylu s nějakou českou kapelou RABIES, znáš je ?, haha. Luis si vybral pro nás právě P.F. Poslouchal jsme je už předtím a P.F. jsou jednou z mála grindcore kapel, které mám rád. Tak to bylo skvělý pro nás, mít s nimi splitko. Nevím jak to je s distribucí téhle kazety. Luis říkal, že lidé v Brazílii tuto kazetu kupují a líbí se jim. Ve Španělsku se nerozšířila tak dobře, v téhle zasrané zemi grind-fans nemají rádi kazety.
6. Teď Vám vyšel picture split 7ep s amíky PRETTY LITTLE FLOWER. Celkem mě naštvalo, že tu nejsou ani názvy songů, naštěstí na webu jsem je našel. Byl to úmysl, nedat je na picture, ani info, prostě nic ? Aby se neznehodnotil jinak moc pěkný motiv... ? Co to je vlastně za motiv a kdo je v pozadí ? Váš kytarista Alvaro ? Motiv mi připomíná kousek plynové masky co máte v logu....
Urrrfff !!! Vysvětlím. Split picture s P.L.F. má obal !!!! Problém je, že nahrávky v době OEF byly bez obalů !!!! Proto jsme se rozhodli, že nebudeme distribuovat desky do doby, dokud nebudeme mít obal. My jsme tam ty kopie neprodávali ani na jiných místech..., to je ten problém. Nevím, co se s tím bude dělat, snad když dáme artwork na naše web stránky, tak si ho lidi můžou stáhnout a vytisknout. Obrázek je plynová maska - jak jsi řekl, s našimi fotkami v pozadí.
7. Proč ani na jedné nahrávce nemáte zveřejněné texty ? Zpíváte vůbec texty nebo jen hulákáte ? Ani na webu nemáte o nich ani zmíňku...
Na split CD se SUBCUT texty jsou. I když jen ve španělštině. Ano, máme texty... na split 7ep s RABIES jsme nedali texty, protože máme jiného zpěváka než na té nahrávce (také tam křičim) a já si pamatuji jen tu část textů co řvu a pár dalších kousků. Od té doby co odešel starý zpěvák, musíme předělat staré texty, protože jsme ztratily většinu z nich. Také na split picture s P.L.F. jsme do vnitřňáku (ketrý už bude brzo hotový) texty nedali, protože jsme měli problémy s časem. Máš pravdu, musíme udělat prostor na našem webu a dát je tam už brzo. Naše texty jsou o zasraný policii, hlučných začátcích, politicích, o životu...
8. Pokud se nepletu, tak ty jsi měl na starost vydání comp. CD, tribut DENAK nebo něčeho podobného, že ? Řekni k tomu více...
Hey !! My nemáme nic s tímto tributem. Jen jsem šířil e-maily týpkovi, co to dělal. Je to ten samej týpek co už brzo vydá CD DENAK - Grindcore, budeme vydávat další CD DENAK se všemi ostatními materiály od DENAK. On je náš dobrej kámoš od ´92. Je to Fresh z Baskitska (500 km daleko od našeho města). On hraje v kapelách jako RAS, ANTIHERO... Pamatuji si pár let nazpátek, kdy se objevily tributy kapel CRIPPLE BASTARDS, AGATHOCLES, PATARENI.... a my jsme se také podíleli na tributu REGURGITATE... Fres nám tedy řekl, že musí být i tribut DENAK, ze srandy jsem mu řekl, že nahrávka musí být nazvaná "tribut jen pro charitu" nebo něco takovýho.... Všechno ale byl zasraný vtip, ale Inaki (zpěv a basa DENAK) si myslel, že bychom měli mluvit vážně a hodně se nasral. ...."co je to tribut ? to je jen pro rock stars a hovna...". Fres mu jen řekl fuck.... "buďte si jistí, že najdu kapely a udělám tribut CD". A Inaki se ještě více nasral. Pak jsme na to zapomněli. Vtip byl, když se DENAK rozpadl... Fresh si toho všiml a dělá nahrávku. Všechno co o tom vím je jen toto: zhruba 20 kapel hrajících covery DENAK... Vím o BLOCKHEADS, DEPRESSION, SELFMADEGOD, MECHANICAL SEPARATION, WORLD DOWNFAL, GATO APLASTAO, NASHGUL, RAS - ti už poslali své materiály. Někeré jsme už poslouchal. Fresh to vydá až bude mít 34 kapel, protože tribut CRIPPLE BASTARDS má 33 songů, ha. Neznám všechno okolo toho. E-mail na Fresh-e je: basquegrind@mixmail.com - tak na další informace se ptejte jeho. Opravdu rád bych, aby to někdy spatřilo světlo světa. Jen proto, že chci poslouchat songy DENAK dobře nahraný...
9. Pověz, proč došlo k rozpadu DENAK ? Rozešli jste se v dobrém ? D.P. byl v době existence DENAK jen projekt anebo se už předvídalo, že se DENAK rozpadne ?
Mnoho lidí si myslí, že DISTURBANCE PROJECT začal, když DENAK skončil, ale to není pravda. Začínali jsme začátkem roku 2002 a DENAK skončil na začátku roku 2004. Juan byl první, kdo odešel z DENAK (2003) a začal dělat více věcí pro D.P. Také Alvaro s ním udělal nějaké grind songy před rokem 2002 (oni hráli v thrash kapele ala S.O.D. a když nesehnali nikoho jiného - tak že udělají songy od TERRORIZER, ale nic vážnýho, jen tak ze srandy... První songy, co jsou na split 7ep s RABIES, udělali ještě před rokem 2002. Já jsem skončil s DENAK, protože jsem na to už neměl čas. Dostali jsme hodně nabídek na vydání a nějaká turné a to bylo pro mě v té době strašně stresující. Také jsme měli strašné problémy se zkoušením. Bylo to zasraně obtížný najít si čas na zkoušení, když jsme měli zkušebnu daleko od domova (50 km od Madridu), o tu starou jsme přišli a novou sehnal náš nový bubeník, tak jsem se rozhodl, nechat toho. A řekl jsem, sežeňte si nového kytaristu a pokračujte dále, oni se ale rozhodli, že nikoho shánět nebudou a tak ukončili DENAK. Tenkrát jsem se necítil dobře v DENAK. Myslím si, že to byly dobrý časy a že to takhle bude lepší a tak jsem je opustil. Mohu říci, když jsem viděl Inakiho a Moya (poslední bubeník DENAK a LOOKING FOR AN ANSWER) naposledy, byli jsme stále přátelé..., takže jsme se rozešli v dobrém... Ze začátku jsem nechtěl cestovat s DISTURBANCE PROJECT..., řekl jsem, že udělám nějaký songy - pokusíme se je vydat a uděláme pár koncertů, ale nakonec jsme všichni našli čas na více koncertů a cítíme se fajn, že to všechno děláme bez problémů..., aniž by nás něco či někdo tlačil. Možná to někdy pozastavíme, ale s kapelou budeme pokračovat dál - dělat nový songy, atd.
10. Gerardo, říkal jsi, že jih Španělska je velice chudý na kapely, koncerty.... Bylo tomu tak vždycky ? Říkal jsi, že jste za celou existenci DENAK nehráli na jihu. Ale Sevilla byla poměrně známé město plné undeground kapel.... Nejznámější byla snad kapela EXCRETED ALIVE.
Heyyy !!! Já jsem to nikdy neřekl...., řekl jsem, že nevím o mnoho lidech tam a když jedou kapely turné, tak že tam nejezdí...., tak si myslím, že tam není dobrá scéna na koncerty. Např. všechny kapely co přijedou do Španělska, jezdí do Baskitska. Hrál jsem 10 let v DENAK a nikdy jsme nehráli na jihu..., ale s D.P. jsme jednou hráli a možná tam brzo uděláme pár koncertů. Sevilla měla ze začátku silnou death metalovou scénu, začátkem 90 let, ale grindcore kapely tam byly jen E.ALIVE a EXTREME MASTURBATION (porno/grind/metal). Ptal jsem se bubeníka LOOKING FOR AN ASWER jestli ví o nějakých místech na jihu a řekl mi to samé, velice málo míst....
11. Když jsem nakousl tuhle skvělou kapelu, tak něco o ní pověz..., vydali jste s nimi 7ep, tak zavzpomínej....
Setkal jsem se maníkama z E.A. celkem dvakrát v Madridu, když přijeli na nějaký festivaly. Měli na mne velký vliv. Vydali jsme jim v roce 1993 demo kazetu... V poslední době vydali CDr s diskografií. Poslouchám je opravdu často. Opravdu mám rád tuhle hlučnou noise / grindcore kapelu. Nyní mají malé distro a label. Poslali mi před nějakou dobou jejich video. Zkuste se dostat k jejich discography CDr !!!
12. Španělsko má jednu z nejlepších grindcore scén vůbec. Čím myslíš, že to je ? Hodně kapel je v Baskitské části....
Počkej..., tuto dobu je MACHETAZO a NASHGUL na severozápadě, DISTURBANCE PROJECT, LOOKING FOR AN ANSWER, CAMARA DE GAS a HAEMORRHAGE v Madridu a tuny v Baskitsku. Moji favoriti jsou RAS a IRON BATUSANA, ale v Baskitsku je mnoho kapel, který míchají grind, punk, hc a všechny jsou opravdu dobrý !!! Každopádně si nemyslím, že je zde nejlepší scéna ! Ale zajisté je mnoho z těchto kapel prdel nakopávajících a některý z nich jsou nejlepší celosvětově. Preferuji českou scénu nebo přinejmenším všechno co od tamtud znám...
13. Jednou jsi také říkal o Španělsku, jako o zemi, kde je problém, domluvit se mezi jednotlivými regiony. Řekni o tom více.... Máš ty sám nějaké zkušenosti s různými dialekty..... ?
V celém Šapnělsku mluví všichni lid španělsky, možná v nějakých malých vesnicích v horách mohou být lidé, kteří nemluví španělsky, např. v Baskitsku, Katalánii a Galícii převážně..., ale i další mají své vlastní jazyky, co se učí na školách... Žiji v Madridu a Madrid je nepřítel pro všechny co nenávidí Španělsko a nechtějí být španěly. Respektuji je a nenávidím to, co Španělsko způsobilo kvůli debilnímu patriotismu. Ale někdy tito lidé nerespektují lidi z Madridu, protože si myslí, že jsme jako vláda. Také fotbalový hovna... víš, Real Madrid a Barcelona jsou nepřátelské tými a tak mnoho lidí z obou měst má kvůli tomu problémy. Sračky...
14. Chystáte velkou desku a další dva split 7ep. Pověz nám něco bližšího....
OK, brzo bude vydaný split CD s brazilci PLAGUE RAGES, každá kapela bude mít 9 songů. Také hledáme label pro split 7ep s americkými grindery BRUTAL DEATH. Oboje materiály jsou již nahraný. Nyní jsme udělali materiál pro naše full CD a split 10" s RAS. Doufáme, že naše CD bude nahrané v listopadu.
15. Kdo Vám dělá návrhy / obaly nahrávek a návrhy triček. Jsou opravdu moc pěkný !!!
Ukradli jsme většinu materiálu z internetu a snimi se pokoušíme udělat návrhy. Alvaro dělá všechny věci okolo toho. Zeptá s ejen na myšlenku a pak to udělá...
16. Hraje někdo z členů D.P. v jiných kapelách, popř. jsou zapojeni do výroby zinů, atd. ? Co dělají zbylí členové DENAK ?
Nyní hrajeme jen v D.PROJECT. Jsme už staří týpci a víš, už nemáme tolik síly na další kapely, haha. Spolupracuji na vydání comp. CD - hledáme nyní kapely hrající covery starých španělských grindcore kapel. A k hochům z DENAK: Inaki hraje v sludge / stoner / rock uřvané kapele nazvané MOHO. Také hraje s Moya (poslední bubeník DENAK) v LOOKING FOR AN ANSWER.
17. Ve Španělsku je dost squatů... a dobrých klubů. Myslím, že není problém zařídit koncert ve Španělsku...., ale jak to je s návštěvností ? Např. INGROWING si Španělsko velice chválí. Je možné hrát koncerty na Mallorce nebo je to velká finanční zátěž - drahý trajekt ?
Většina squatů je v Baskitsku, je tam snadné hrát..., ve zbytku Španělska, hmmm, nemyslím si že by tu bylo nějak moc squatů. Hledáme koncerty spolu s LOOKING FOR AN ANSWER na konec tohot měsíce (září) a bude to ohromný... Ohledně Malorky..., znám nějaký kapely co tam hráli, ale nevím jaký jsou ceny za trajekt. Když jsem tam byl, tak jsem letěl letadlem. Neviděl jsem tam nic co by se týkalo punku či grindcore.., ale je tam hodně německých turistů.
18. Tak to je vše, závěr je tvůj...
Hey Šakal..., milión díky za tento rozhovor. Jestli se někdo zajímá o další věci ohledně našich sraček, tak tady je web: www.disturbanceproject.com - doufám, že se brzo uvidíme ve Španělsku nebo ještě lépe pro mě, v Čechách. Pozdravy českým grindcoristům !!!!!!!!!!!!!

http://www.disturbanceproject.com

[ Top ]


*****************************************************************************************************


MONSTER NATION Rec.

Teď následuje rozhovor s Milošem, človíčkem, který drží nad vodou metalové LP desky ať už vydáváním nebo distribucí, ve které se dá najít mraky zajímavých desek z celého světa. Své si zde najde black, death, heavy, speed, thrash metalista..... Rozhovor byl zaměřen jen na muziku, takže zde nehledejte ani špetku něčeho jiného, haha..... Např. o veganství, ve kterém se Miloš pohybuje už spoustu let.... OK, pojďme na to...


1. Čau Miloši. Začneme tou klasikou... představ se, co děláš kromě labelu ? Nebo je label tvoje živobytí ?
Ahoj, no začínáš celkem vtipně. Samozřejmě, že se tím neživím. Desky si sice vydělají samy na sebe (skoro), ale není žádnej zisk, kterej bych si mohl dovolit nedat zpět. S takovou bych nic dalšího nevydal. Pracuju jako učitel, tím si vydělávám.
2. Jak dlouho provozuješ Monster Nation ? Kdy byl ten první popud začít s labelem a jaký byl ten hlavní důvod ? Byly začátky krušný ?
To je složitější a trochu osobní. Muziku odjakživa poslouchám z desek. Desky v podstatě sbírám - úchylka z dětství, něco sbírat..., cdčka jsem nikdy moc nekupoval a když, tak jen abych je vyměnil za desky. Ale někdy kolem roku 94 se na desky velký firmy vyprdly - buď úplně, nebo jich vydali jen pár. Což bylo v klidu, desek v 80.letech vyšlo mraky. Akorát to člověka oddělilo od aktuálního dění. A právě to mi pak přišlo líto, že je spousta dobré muziky, která mi ve sbírce chybí. Kvůli tomu se mi ale nechtělo kupovat cd. Jakože nic proti tomu nosiči nemám, akorát mám raději desky. No tak jsem začal snít o tom, že jednou, až budu velkej, třeba něco vydám. Z toho stupidního důvodu, abych to měl ve sbírce. Akorát 1 ks nosiče ti nikdo nevyrobí, že, takže zbývá těch 499 nějak prodat... Ještě je potřeba říct jednu věc - potkal jsem člověka se stejným nápadem. Je to kamarád ze Švédska, Thomas, kterej vlastně vymyslel název, logo a takový kravinky. Spolu jsme vydali první sedmipalce. To bylo v roce 2003. Takže nijak extra dlouhou to nedělám. Krutý začátky... ani ne člověče. První singl, co jsme vydali, byli Sabbat, legendární japonská kapela. Hrají už přes 20 let, vydali pár desek a asi 60 sedmipalců. A víš proč? Protože když je osloví nějaký paka, jako jsme byli my, že chcem udělat singl, tak oni řekli ok, pak nám pošlete pár kusů... a tím to hasne. Takže vlastně takhle oni podporují rodící se ug firmičky. Jejich přístup je super - lidem se naše muzika líbí, ale nebudem na tom vydělávat. Ať na tom vydělá firma, protože když zařve hned na prvním singlu, už nikdy nic nevydá a to není dobře. Takže těch pár tisíc se vrátilo rychle, pak jsme udělali ještě jeden singl, takhle ty peníze recyklujem, haha. No od té doby jdeme každej svojí cestou. Já jsem začal dělat ty LP desky, Thomas měl nějaký problémy, takže funguje spíš jako distributor.
3. Tvůj label je zaměřen na metalovou muziku. Nedávno jsem si uvědomil, že jsi v podstatě nahradil ty velký firmy jako byl Monitor, apod. Alespoň tento moment nevím o jiném českém labelu, který by se zabýval metalovými vinyly. Tady se naskýtá otázka, nedostáváš nabídky od kapel na vinyl ? Nebo se jich musíš ptát ty ?
Aha, tak popořádku. S tím Monitorem, poslouchá se to dobře, ale nedovedu to posoudit. To byla velká a bohatá firma, že jo, já mám jen to, co jsem si půjčil a našetřil. S tím ale díra do světa udělat nejde. Nějakej titul můžu vydat až tehdy, když se prodá dost toho předchozího. Vlastně se v tom točej pořád ty stejný prachy, který jsem do toho vrazil na začátku. Jsou u nás firmičky nebo spíš jednotlivci, kteří dělají desky, ale jsou to většinou jednorázové počiny, nijak se na to nespecializují, ale ty svý věci si vyměníme a vzájemně distribuujeme. Ale je jich jen pár, škoda. Pro úplnost ještě jedna věc, na vinylech se taky hodně objevují metalový kapely, o kterých nevím, jak daleko mají k pravicovýmu extremismu, ty se prej prodávají dobře, nevím. Pokud jde o výběr kapel, musím vycházet z toho, že v naší metalové scéně je o vinyly minimální zájem. Takže se musím ohlížet na to, o co bude zájem v cizině. Samozřejmě, kapely mě oslovují a posílají dema, často se mi hodně líbí, ale zatím si nemůžu dovolit vložit peníze do kapely, kterou v cizině málokdo zná. Je mi to líto, ale nejde to jinak. Snad jednou... takže kapely oslovuju sám, ale vzhledem k tomu, že jsem schopnej udělat maximálně dvě desky za rok, zas tolik rušno není.
4. Zmínil jsi malinké firmičky / jednotlivce, kteří sem tam vydají nějakou "nárazovku". Mohl bys být konkrétnější ? Znáš italský label DREAM EVIL ? Nedávno jsem slyšel 7ep splitko VEXED / HATEWORK a jak to vypadá, tak tu najdeš spoustu metalových nahrávek, ať už nových, tak i starých.
Aha, abych udělal reklamku, že? Jasně, rád. Především View Beyond, to je asi naše vinylová jednička, haha. Vinyl občas vydá i Pigeon Shit, pro radost vydal sedmipalec i Zero Budget. K druhé části otázky, Dream Evil znám jen tak, jakože vím, že existují. Distro mají dobrý, to je jasný, ale to v metalové scéně na západ od nás není nijak výjimečné.
5. Také si se zmínil o metalových kapelách, kteří nemusí mít daleko k pravicovému extremismu. Slyšel jsem o spoustě kapel a některý jsem slyšel na netu. Dáváš si při výběru kapel nějaká kritéria ? Pokud o některých extrémně pravicových kapelách víš, mohl bys je vypsat, určitě by to bylo ku prospěchu věci.
Při výběru kapel - je kritérium jediné. Aby se mi ta muzika líbila a aby se pak s těma lidma dalo domluvit, což ale nebývá problém. S náckama bych se asi domluvit neuměl a hlavně nechtěl, jestli míříš sem. Kapely vypisovat nebudu, protože tu jistotu nemám stoprocentní. Však víš jak to je. Mezi svýma machrují, tvrďáci drsňáci haha, ale navenek jsou opatrní, aby náhodou nebyli považovaní za NS. Takže v textech metalových skupin na otevřenou propagaci této ideologie málokdy narazíš. No a když se pak o nich někdo v této souvislosti zmíní, strašně se od toho distancují. Těžko to nějak dokázat. Platí to jak o kapelách, tak o labelech. Rozhodně ale neplatí (což jsem taky někde slyšel), že black metal propaguje nacismus nebo něco takovýho.
6. Mohl bys vypsat alespoň některé kapely, co ti poslali demáče a tebe něčím zaujali ?
To ještě upřesním. Občas mi příjde demo, občas regulérní cd, občas email od nějakých firem. Z těch dem se mi hodně líbí italští Sound Storm. Z hotových cd je super třeba Mortifilia, líbí se mi i Solfernus, pokračovat by se dalo dlouho. Přál bych si a věřím, že jim dřív nebo později ten vinyl někde vyjde.
7. Vydal jsi už pár vinylů. Je velká poptávka po metalu na vinylech ? V hc/punk scéně je to dost rozšířený nosič. Jaký je tvůj neprodávanější titul ?
V cizině je, pokud jde o metal, o vinyly velkej zájem. Teď nemyslím o ty moje, ale obecně. K nám to zatím v takové míře nedošlo, ale malej nárůst poptávky je patrnej. HC/punk scéně se to zdaleka rovnat nemůže, ale lidi se k tomu vrací. Nejprodávanější titul? To se dá těžko říct, všech vychází stejný množství (500 ks) a prodávají se podle toho, jak už jsou dlouho venku. To není otázka popularity, ale času. Aspoň zatím to tak vypadá. Těžko dělat nějaký závěry, to by toho muselo být víc.
8. Nárůst poptávky je určitě patrnej a o cizině nemluvě, protože jak jinak si vysvětlit, že se začínají chrlit metalové desky o 106 ? Např. ten demo box ROOT, popř. TUDOR. Americký label pod vedením japončíka NUCLEAR WAR NOW v tom jede už pěkně dlouho. Namátkou takový "BLack metal" od VENOM, apod. Koukneš na metalový on-line prodejce s metalovým zbožím a všude kromě nových kapel hafo starých - přes muziku, nášivky, placky až já nevím po co....
No mezi nama, NWN je spíš výjimka, že. Kolik ještě cizích firem vydává vinyly českým kapelám? Ještě by se dalo najít něco v Německu, třeba Maniac Butcher vyšlo na LP snad všechno, co nahráli. Ale kromě black metalu? Který naše metalový kapely mají vinyl vydaný v cizině? Snad akorát předposlední deska Lunatic Gods, která před čtyřma rokama vyšla v USA. Ok, Venom vyšel asi stokrát, haha, proto je pořád k dostání. Ale to je jiná věc. Doteď jsme se bavili o UG. Samozřejmě, že není problém si i u nás koupit věci od velkých firem - mají distribuci po celým světě, ale přesto ty vinyly jsou okrajovou záležitostí. Mimochodem, některé ty naše online shopy sice mají bohatou nabídku vinylů, ale pak si nějakej objednáš, dodací lhůta 8 týdnů a nakonec ti příjde email, že sorry, ale dodavatel už to nemá.
9. Když si vzpomenu na ty kvanta vinylů co vycházela těsně po 89 roce, tak je to neuvěřitelný oproti dnešku. Rád vzpomínám na tu dobu.... Určitě i ty si rád zavzpomínáš..., že ?
No samozřejmě. Ale víš co, to je známá věc. Před rokem 89 metal na deskách prakticky neexistoval (až na 2-3 výjimky), tlumil to režim, že jo. Socialistická mládež tuto muziku neposlouchá, hahaha. No pak to ruplo a všechny ty dema se vydaly. Nebyl to jen Monitor, ale i jiné firmy. Takže to bylo v podstatě nachystaný, složený, vyzkoušený. Jen se to nahrálo a vydalo. Lidi tu muziku znali, nekupovali to naslepo. No a kromě toho to byla tenkrát docela móda, samozřejmě. Po pár letech přišel jinej tlak. Ne už politickej, ale ze strany byznysu. Prostě bylo jasný, že na CD se dá vydělat víc, než na LP, tak u nás ty metalový vinyly přestaly po 4 letech vycházet. Takhle to můžeme říct - u nás vinyly s metalovou muzikou vycházely jen 4 roky. No a teď je to tak, že velký firmy vlastně metal nezajímá (až na jednu či dvě výjimky, který mimo své jedné nebo dvou metalových kapel dělají hlavně jinou muziku) a v UG se dělají jen CD. Ono to má svý výhody, co ti mám povídat. Třeba si domluvíš výměnu s nějakým distrem v cizině a co dáš za poštu za poslání 50cd, zaplatíš za poslání 7 LP desek. No pak to poštovný podělíš a ty desky vyjdou strašně draho. Prostě tam není prostor pro zisk, to by nikdo nekupoval. A když tam není tenhle prvek, tak proč by to kdo dělal, že?
10. Chystáš nový LP TORRu, kdy bude, bude na něm méně písniček nebo se vejde toto album "Torritorium" na vinyl ? Mám za to, že to je celkem dlouhá deska. Neplánuješ nějaké bonusy, např. nášivky, placky či něco podobného ? Jak vlastně probíhá taková domluva s těmito "většími" kapelami ?
Torritorium má asi tři čtvrtě hodiny, to není problém. Jinak, to moje vydavatelství, to není tak, jakože bych "měl pod sebou" nějakou kapelu, platil studio, staral se o ni atd. To by nešlo. Proto taky dělám většinou reedice toho, co už vyšlo na CD. Když se deska zpestří nějakým bonusem nebo hezkým obalem, je to samozřejmě fajn, ale vydávat něco, co by se speciálně pro nás nahrálo, to nejde. S domluvou problém není. Prostě si zavoláme nebo se sejdem a domluvíme se. Řekneme si, co od toho kdo čeká a většinou se shodneme. Mluvíš o "větších" skupinách. Ok, jasně, já si toho vážím, že s nima můžu spolupracovat, ale nejsou to žádní nafoukaní machři, kteří si myslí, že sežrali všechnu moudrost světa. Naopak bych řekl, že z mýho zájmu o LP verzi jejich cdček měli radost.
11. Nedávno vyšel na Nuclear War Now Prod. box, ve kterém jsou 4 demo LP ROOT. Dále triko, plakát a booklet o 36 stranách. Nemáš chuť se pustit do něčeho podobného ? Vím, je to o penězích....
Sám sis pravdivě odpověděl, haha. Chuť by byla, peníze ne.
12. Na tvých web stránkách se nachází poměrně obsáhlý bazar seznam vinylů nejrůznějších metalových žánrů... Určitě ty sám jsi sběratel. Předpokládám, že některé své tituly měníš... Určitě sjíždíš inzeráty a jezdíš po burzách nebo se pletu ?
Samozřejmě, jsem sběratel, to jsem vlastně už řekl. Inzeráty moc neprojíždím ani si nedávám, občas někam mrknu, jestli se neukáže něco, co mi chybí. Ale kvůli distru to nedělám. Ty věci v distru jsou převážně směněný za to, co jsem vydal s distrama z venku. Ono to totiž ani jinak nejde. Velkej omyl je to, co jsem kdesi slyšel - že vydám desku a pak to po dvaceti, po třiceti prodávám dealerům. Neplatí se penězma, ale deskama a ty ať si každej prodá, jak umí. Kdo vydává, je víceméně nucen mít taky distro. Burzy u nás snad ani žádný nejsou, ne? V Německu jich je hodně, ale to je strašně daleko, to bych projel peněz jak želez a kdybych to pak měl promítnout do ceny, tak by to bylo neprodejný. Aby to stálo za to, musel bych jich tam koupit strašně moc. Na to jednak nemám peníze, jednak bych musel jet autem...
13. Kam až jsi ochotný zajít při koupi vinylu ? Chtěl by ses pochlubit nějakýma "perličkama" z tvé sbírky ? Popř., které si ceníš nejvíce, bez ohledu na peníze ?
Myslíš finančně? Moc vysoko ne. Platím za desky to, co je běžné. Super rarity moc nekupuju - to si radši místo jedné drahé desky koupím několik normálních. Chlubit bych se nechtěl. Samozřejmě pár sběratelských vychytávek mám, ale to jsou spíš výjimky, náhody. Různých desek si cením různě, jasně, ale není to ani tak podle toho, kolik jsem za ně dal, jako spíš podle toho, jak se mi líbí. A to jsou často desky, jejichž finanční hodnota je hodně nízko, haha.
14. Od kdy jsi se začal zajímat o muziku ? S čím jsi začínal a kdy tě chytil vinyl ? Byl jsi někdy aktivní v kapele, popř. zda jsi dělal zin či něco jiného ?
O muziku asi od deseti a vlastně hned metal. První deska Plni energie, u nás to ani jinak nešlo. A vlastně to byl taky hned vinyl. Na vinylech jsem pořádně začal ujíždět vlastně až někdy kolem 93-94, to už jsem je opravdu sbíral. Zpočátku jen pomalu a po troškách. Pak člověk našel ty správný kontakty a jelo to. Na žádnej hudební nástroj hrát neumím a zpívám jen v sebeobraně, takže aktivně dělat muziku, nene.
15. Představ tvé další plány s labelem....
Jako dlouhodobý plány? To je jasný, zkusit přežít. Pokud jde o blízkou budoucnost, teď by mělo vyjít LP SSOGE, což je super etno-folk-doom metalová muzika. A nebude to jen reedice CD, některé písničky budou nazpívány česky a taky polsky (zatímco CD je v angličtině). A v zimě ten Törr, o kterým už byla řeč. To je plán pro tento rok. Co bude pak, si ještě rozmyslím, na to je čas, ale trošku už o tom s někým jednám, to zas jo.
16. Co taková FATA MORGÁNA (FAT / F.A.T.A.) ? To byla kapela, kterou jsem měl vždycky rád. A rád bych tuhle kapelu viděl někdy na vinylu, jejich demáče...., nechtěl bys mi splnit tohle přání ? haha.
Zatím se na to nechystám a ani jsem o tom neuvažoval. Výhledově bych se vydávání nějakých starých dem nebránil, určitě je z čeho vybírat. Ale teď to fakt není aktuální.
17. Jak se ti líbí současná metalová scéna v ČR a v cizině ? Jaké jsou tvé oblíbené kapely ?
Já nemám nějakej žebříček nejoblíbenějších kapel. Leda bych ti napsal, co se mi zrovna točí na gramofonu, ale to by stejně nic neznamenalo. Z nějakých 70-80% to je metal, podle nálady. Nevím, jestli mám názor na naši nebo zahraniční scénu. To je moc obecná otázka. Určitě je dobře, že se pořád hraje, protože kdo si hraje, nezlobí.
18. Když se zajímáš o vinyly, sbíráš je, je ti blízký zájem o samotný vznik gramofonů, co jim předcházelo, jak se dříve zaznamenávaly nahrávky, apod. nebo jde čistě o sbírání vinylů a poslech dobrý muziky ?
To druhé. Historie zaznamenávání zvuku je určitě zajímavá, ale nejsem technickej typ. Jde mi jen o muziku, která se mi líbí.
19. Byl jsi na OEF 2006 v Trutnově. Byl jsi zde poprvé. Jak na tebe tento fest zapůsobil s porovnáním k jiným festům tady v ČR ? Byl zájem o tvé distro ? Zkusíš příští ročník ?
OEF byl super, nejdřív bych chtěl poděkovat Čurbymu, že mi umožnil tam prodávat. Pokud jde o moje distro, nemám moc s čím srovnávat, dlouho s tím nejezdím. Vlastně teprve druhý rok. Na menší akce se to vůbec nevyplatí brát, protože těch lidí tam je málo, z nich má gramofon doma jen pár. Na to, že jsem tam měl desky jen s metalem bych to hodnotil pozitivně. Příští rok bych to rád určitě zkusil znovu. K OEF obecně, příjemná atmosféra, super muzika, super jídlo, akorát nealko pití se moc nevyplácelo kupovat.
20. Tak to je vše, měj se fajn a závěr je tvůj..
Díky za pozvání k povídání, cením si toho, že jsi mě oslovil, i když je tvůj časák zaměřenej na úplně jinej styl. Všem lidem dobré vůle přeju, aby se nemuseli potýkat s lidmi nedobré vůle.

Miloš Kratochvíl, Družstevní 7, Opava - Malé Hoštice, 747 05 / mob.: 776 354 299 / ICQ: 191-452-983 / http://www.monsternation.cz/shop/ / milos@monsternation.cz

[ Top ]


*****************************************************************************************************


INJUSTICIA zine

Tento rozhovor jsem spáchal okamžitě, co jsem našel někde adresu. Kanárské Ostrovy mě vždy přitahovaly a to byl hlavní důvod k sepsání pár otázek. Na tomto rozhovoru jsem se dost zapotil a sakra jsem se musel snažit, abych dokázal přeložit do češtiny celé odpovědi. Musel jsem hodně ze široka překládat, ale všechno podstatný by mělo být zachováno. S takovouto angličtinou jsem se ještě nesetkal.... Odpovědi se proto můžou zdát trochu podivné, ale snad to není tak hrozný.... Na některé otázky je tak nějak záludně odpovídáno, oproti tomu co jsem očekával, ale i tak je to v pohodě... Takže tady máte rozhovor o Kanárských Ostrovech, jak to tam funguje...., odpovídal Mario.


1. Obvyklá otázka... Představ se nám...
Dobrá, jmenuji se Mario a je mi 27 let. Více jsem známý díky několika projektům jako: Hombre que mira al cielo což je širokospektrální radio show, label, distribuce a propagandistická sít psaná několika tištěnýma médiama, jako ziny, newslettery, magaziny, noviny apod. Jakmile dostanu nějaký materiál odkudkoliv ze světa, rozšiřuji je zde jak to jen nejlépe jde, aby se tyto materiály dostaly po celých Kanárských ostrovech. Kromě toho hraji v extreme hardcore kapele ESTAMPIDO a dělám od roku ´97 zin nazvaný INJUSTICIA. Aktuální číslo bude venku v říjnu. Profi tisk a jak ve španělštině, tak i angličtině. Bude obsahovat mnoho rozdílných článků, plus rozhovory s MATKA TERESA, 12 TRIBU, 466/64, CIRCULO REDUCIDO ´zine, Jose Gil ze SEVILLA SKA FANATICS, Garikoits Zulueta z PATEANDO PORKERIA / DDT BANAKETAK / LIKINIANO ELKARTEA, APATIA NO, DESASTRE, BETON a tak dále....
2. Děláš newsletter, jaké je jeho jméno a seznam nás s ním trochu.
To není newsletter, ale skutečný fanzin. V podstatě jsem všechno vysvětlil v předchozí odpovědi. Tohle je zin pro všechny ty lidi co chtějí poznávat scénu na Kanárských ostrovech, právě tak jako na dalších místech světa. Je o všemožné underground muzice - většinou ale hardcore a pro všechny co rádi čtou kvalitní politický články. Myslím si, že to je váš zin, pokud vás zajímá výše uvedené...
3. Proč se bude tisknout zin ve Venezuele ? Vyplatí se to vůbec ? Máš tam nějaké známosti ? Cestuješ rád do Jižní Ameriky ?
Dobrá, dělám to hlavně proto, že je to zasraně levný, než to dělat tady. Nedokážeš si ani představit, jak je to tady na Kanárských ostrovech drahý vytisknou časák ! Jednoduše šílený ! Jestli se to úplně vyplatí, ještě nevím. Ale nemám za cíl, vydělávat na zinu.... či ho zcela zaplatit... Určitě na tom něco tratím.., ale srát na to ! Dělám to pro radost a ne pro zisk ! A jelikož mě tato myšlenka celkem uspokojuje, není co řešit. Další důvod byl ten, že nyní dělám 1000 výtisků a distribuce bude po celém světě, takže poštovné..., bude to o mnoho levnější, než to posílat opět z domova pryč... Největší várka bude ponechána v Peru, Venezuela samozřejmě, Puerto Rico, Mexiko, USA a Brazílie. Ještě hledám nějaké lidi kvůli placené inzerci. Musím konstatovat, že bez těchto peněz je to sakra těžkej boj, vydávat takovýto časák. Už jenom, když si uvědomíš, kde se nacházím (mám na mysli Kanárské ostrovy), tak pošta / doprava, všechno je to drahý.... Na poslední otázka nejsem asi ten pravej..., no, asi myslíš, zda-li často cestuji do Jižní Ameriky. Je tak ? No, necestuji tam tak často, protože si to nemůžu dovolit, ale je to pro mě mnohem snažší oproti tobě, protože bys měl vědět, že my "Kanárci" máme hodně společného s Kubánskými a hlavně Venezuelskými lidmi, což znamená, že ve skutečnosti 95% populace Kanárských ostrovů jsou přistěhovalci z těchto zemí, kteří se sem přistěhovali v dávných dobách. Respektive, moje žena se tam narodila a její rodiče byli také emigranti, právě tak jako já. A já mám ještě nějaké sestry a bratry, co žijí ve Venezuele, plus tam jsou jejich rodiny, samozřejmě. A aby toho bylo v této multikulturní polévce více....., moje sestra je vdaná za Peruánce a oni sem jezdí pokaždý, když na to mají peníze a čas....
4. Kanárské ostrovy (Tenerife) jsou známé především díky turistickému ruchu. Má turismus nějaký vliv na dělání tvého newsletteru ? Je psán anglicky nebo španělsky ?
Ještě jednou, jak jsem už řekl předtím... angličtina je pravděpodobně kvůli turismu fenomén sám o sobě..., druhý oficiální jazyk a extra úřední jazyk, takže téměř každý zde mluví plynulou angličtinou. Kromě našeho španělského nářečí, který má zasraně hodně anglického a také portugalského vlivu.... My jsme jen kulturní sub-produkt.
5. Každý ostrov na kanárském souostroví, je jedinečný. Čím se zrovna Tenerife pyšní ?
Každý ostrov je v podstatě jiný. Sedm hlavních Kanárských ostrovů se od sebe poměrně liší. Každý má více méně specifické klima, i když jsou geologicky vyrovnané. Tenerife je jakoby malý kontinent. Máme zde 10 různých mikroklimatů, který se můžou měnit od 0°C až k oblasti Teide - celoročním průměrným 28°C, na jihozápadě pobřeží... kde bydlím. Kromě toho jsme velmi bohatá země. Jsme opravdu mnoho kulturní a mnoho etnická země, ale samozřejmě máme velmi silný smysl pro naše tradice, který zůstávají hluboko v srdcích našich lidí...
6. Pociťuješ nějaký "ochuzení" na undergroundové scéně díky tomuto, že žiješ na odlehlém ostrově daleko od Evropy... ?
Nejsme tak stranou a izolovaní... Jsme velmi šťastní s našimi příjmy, protože sem přicházejí lidi z celého světa, kteří nás hodně obohacují, ale naproti tomu to je pro nás velký handicap. Žít tak jak chceme, to jest dostat se letadlem 1500 km k nejbližšímu španělskýmu pobřeží, v tom případě to je zasraně velký handicap. Zasraná cesta... Také to ovlivňuje naší mentalitu a stále ještě dost lidí trpí komplexem méněcennosti. Nemluvím jen o hudbě, ale i o denním životě... Fuck, jsme ještě zasraná kolonie !!!
7. Kanárské ostrovy se nacházejí blízko Afriky. Jsou znát některé africké vlivy na hc/punk scénu u vás ?
Jsme jen 100 km od saharské pouště a měst Tan Tan a El Aaiún, ale to opravdu nemá žádný vliv !!! Pokud by ses zeptal na lidové umění, pravděpodobně bych řekl, ano, ale v HC / punk muzice ? Tak to vůbec !
8. Teď trochu odbočíme. Poslední dobou se nachází Kanárské ostrovy pod přívalem afrických emigrantů. Je to pro Vás velký problém jak uvádějí média anebo je to jen "nafouknutá bublina" ?
To je veliký problém, který způsobuje mnoha lidem během "výletu" na Kanárská souostroví smrt na cestě sem...., je to pro ně snadný most ke vstupu na evropskou půdu, kterou si zaslíbili. Každodenní TV a psaná média nás bombardují představami o příliš velkém množství obyvatel, o vzrůstající zločinnosti a podobně. Ale nikdy neřeknou ani slovo, když jde o lidi přicházející z Evropy. A věř mi, tohle je o spoustě lidí z Anglie, Německa, Holandska, Itálie apod. Kromě lidí z bývalého SSSR. Proč si stěžujeme nyní a ne předtím ? Pro mě jsou to lidi a ve většině případů sem přicházejí zkusit vydělat na živobytí. Pracují jako otroci na pracovištích, o který není takový zájem... a žijí po 8 lidech v malých bytech. Vláda se nás snaží přesvědčit, že to je sociopolitický problém, ale já si myslím, že to není až tak velký ekonomický problém... Bohužel to vede přistěhovalce do situací, kdy je nebezpečné vyjít na ulici...., závisí to taky od toho, odkud jste přišli a zda se hodláte vzdát vlastních zvyků a zapojit se do běžného dění na K.ostrovech. Tato šílená paranoia denně "pěstuje" další a další žebráky, díky španělským a kanárským úředníkům...
9. Mohl bys nám napsat recept na tvé oblíbené jídlo a na tradiční jídlo Tenerife ? U vás určitě převažuje v jídelníčku ovoce, zelenina a olivy, že ?
Olivy ne, ty jsou velmi středozemský a to my nejsme. Jistě, máme hodně zeleniny a ovoce, hodně obilovin a kořeněných jídel. Spotřeba ryb je enormní, stejně tak vepřového masa, ale velmi málo telecího. Já jsem vegetarián. Upřednostňuji mojos (kořeněné omáčky s vybranou paprikou v obrovském rozsahu) a gofio (což je opékaná a osolená obilná mouka) - hodně rozšířená mezi kanárským a berberským obyvatelstvem.
10. Jaké jsou tvé oblíbené kapely a ziny ? Na jaké muzice si vyrůstal ? Moje generace většinou na metalu.
Uf !! Chlape, mluvit o oblíbených věcech je těžké. Já byl fanoušek v pořádném slova smyslu, OVERKILL a KORROSIÓN..., co se týče dalších kapel co mám rád, tak seznam by mohl být nekonečný. BETON, ROT, DISPEPSIAA, WARSORE, GENITAL MASTICATOR, (old) NAPALM DEATH, SORE THROAT, 12 TRIBU, VATIKANO BOYZ, PEASOLOTE, HHH, SIN DIOS, OLOR A SOBAKO, ISREAL VIBRATION, BURNING SPEAR, LONE ARK, LOUD & LONE, TIRITAŃA REGGAE, THE ETHIOPIANS, (old) METALLICA, FLOTSEM AND JETSAM, VENOM, BATHORY, ESCORBUTO CRONICO, TDK, GUERRILLA URBANA, GRAN BANDA MANDINGA, IRON MAIDEN, VIO-LENCE, DARK ANGEL, CONFESSOR, CATHEDRAL, EL CARACOL VELOCISTA , ... ziny / magaziny: MIERDA RADIAKTIVA, ENDIVIA HC, MINIMUM ROCKEROL, INJUSTICIA (je je ...), FLANZINE, MIERDA ZINE, TERROR ZINE, CALABAZINE, a seznam by mohl pokračovat ještě několik let, haha. Jak vidíš, mám rád různorodé styly, moje klasika je také metal... Začínal jsem poslouchat všechnu Bay Thrash oblast (METALLICA, EXODUS, MEGADETH, DARK ANGEL, atd.) hned po IRON MAIDEN, když mi bylo 12 nebo tak nějak... Tak kdybych měl být nějak pojmenován, tak radši metalista než punker....
11. Jezdí na Kanárské ostrovy nějaké kapely na tour ? A co ty, jezdíš alespoň do Španělska, popř. Portugalska na koncerty ?
Yeah !!! Mnoho cizích kapel sem přijíždí hrát každý víkend, ale velmi málo undergroundových... Je to pro nás naprosto úžasné (neuvěřitelné), vidět klasiky jako HAEMORRHAGE nebo CRIPPLE BASTARDS na živo, jednoduše proto, že víme, že těžko zde uvidíme nějaký kapely... Jsou tam nějaký kapele co jezdí do Španělska, ale jen mizivé procento jich přijede sem na Kanáry. A téměř v každém případě je jasný, že se jim náklady spojené s cestou na Kanáry nezaplatí !!! Vlastně vím jen o GUERRILLA URBANA......
12. Jak bys ty představil obyčejný život na Kanárských ostrovech nám suchozemcům uprostřed Evropy ? Určitě to má své pro i proti... Miluji Španělsko !!! Nádherná země !!!! Když mám možnost, jedu do Španělska, třeba jen na jeden-dva dny - je to nádhera !!!!
Celkem si myslím, že to je kdekoliv jinde stejné... Máme úžasné klima a krajinu, to je pravda, ale na druhou stranu máme mnoho práce - vykořisťování a drogové problémy. Násilí je také stále velký problém pokud jde o obyvatelstvo zde žijící. Je to tu drahé na žití... - pokud ještě nemáte práci a místo na spaní. Pro kohokoliv přicházejícího z dalších zemí - by tohle mohlo být jako ráj na zemi, kde jsou samé dobré věci: lidi jsou přátelští..., děvčata jsou pěkný a chlapci šikovný, všude pláže, levné drinky a cigarety, apod. Každopádně jsme politicky a ekonomicky spojení se Španělskem a tady je ohromný anti španělský cítění od obyvatelstva a tak není dobrý sem přijít s představou, že Španělsko a kanárské souostroví je stejná věc...
13. Tak to by byl asi konec. Máš-li něco na srdci, napiš to. Díky za rozhovor a měj se fajn.
Mockrát ti děkuji Šakale za tvůj zájem a trpělivost. Opravdu ti mnohokrát děkuji ! Všem čtenářům: neváhejte, piště a poznávejte dále scénu na Kanárských ostrovech. Rozběhl jsem label se stovkami kazet a CDs s kanárskými kapelami, prostě, ozvěte se !!! To je vše, znova díky !!!

HOMBRE QUE MIRA AL CIELO + SANTIAGO DEL TEIDE RADIO 106,7 FM: P.O.BOX 62, Puerto Santiago, Santa Cruz de Tenerife, 386 83, Canary Archipielago / hombrealcielo@terra.es

[ Top ]


*****************************************************************************************************


ZTRHLEJ ZÁWYTH

Zde je rozhovor s vltavotýnskou kapelou ZTRHLEJ ZÁWYTH, která je ještě v "plenkách". Kluci jsou zapálení do hry a tak cvičí a cvičí přes veškeré útrapy s kapelou spojené. Produkce S.Z. by se dala zařadit mezi starý český punk. Nejblíže mají snad k HNF a jim podobným legendám a to i zvukem. Ne všechny songy jsou v tomto punk soudku...., některé jsou extrémní hardcore, ale těch je opravdu málo. Možná jedna, či dvě. Na videu jsem viděl zatím jednu krátkou výplachovku. Na otázky odpovídal mejlem Heda, takže zde to je....


1. Čus strejdové... Jak to jde s tou vaší grupou ? ZTRHLEJ ZÁWYTH - kurva, kdo na tenhle název přišel a proč zrovna ZTRHLEJ ZÁWYTH ?
Na ZTRHLEJ ZÁWYTH přišel člověk, kterej tady mezi námi už není. Ale zůstal v nás. Byl to Bobeš a dal tomu myšlenku, která zní: nikdy se nebudeme řídit podle určeného směru, ani podle někoho či ničeho. My budeme žít a hrát podle sebe. Tak jak chcem. ZTRHLEJ ZÁWYTH jsme vytvořili tak, aby v něm byla odlišnost a nejasnost. A nejsme určený ve směru chtíče. My děláme a vymýšlíme věci, který jsou v kultuře co nemá řád. A jinak hrajeme proto, abychom udrželi tu myšlenku ZTRHLEJ ZÁWYTH a taky proto, abychom rozvíjeli tu naší scénu.
2. Jelikož jste fakt ještě "v plenkách", tak se nám představte, kdy jste se dali dohromady, kde byl ten počáteční impuls ? O tobě Hedo vím, že jsi brnkal na kytaru už před mnoha lety...
Naše kapela je pohromadě zatím jen půl roku. Jinak jsme to chtěli dát dohromady už dřív, jenomže jsme neměli všechny nástroje a dobrý místo na hraní. Nejdříve to začínalo v garáži, kde jsme hráli jen občas. A hrálo se bez bubnů. Ty se nahrazovaly různými předměty (kýble od Primalexu apod.). Pak se vychytala lepší, větší zkušebna a po nějakým čase i bicí. Pak už se to začalo vyvíjet. Jinak dřív začínali hrát bubeník Mateřák s kytaristou Mikušíkem. Bylo jim tenkrát asi 13 let. A to hráli na španělku, která měla místo strun dráty. Rytmus byl tvořen na kýble, plechy… Pak si řekli, že by mohli dát dohromady kapelu. Po nějaké době se přidal basák Kášek a pak kytarista Heda, který už měl s kytarou nějaké zkušenosti. ZTRHLEJ ZÁWYTH byl na světě! Na kytaru jsem začal hrát někdy před sedmi lety v prváku, hned potom co jsem praštil s klavírem.
3. ...no, akorát se tě jdu ptát na klavír...., takže..... Hedo, tobě nebyl cizí ani klavír, že ? Chodil jsi na hodiny klavíru, nebo to byla taková oddechovka jen doma ?
Klavíru jsem se věnoval vlastně od malička. Z počátku mě to bavilo, ale postupně se začínající pubertou to šlo do háje. Ale i přesto jsem to zvládl dohnat do určitého konce, takže v prváku jsem tu základní uměleckou školu dokončil. Když jsem se odstěhoval z domova, tak už jsem na něj nehráb. Dokonce roku, až se páni rodičové odstěhujou, tak se tam nakvartýruju znova a rád bych se k tomu klavíru zase vrátil. Jen tak do pohody si brnkat do těch kláves - je to prostě pohoda.
4. Pokud je mi známo, jste všichni dost mladí, chodíte ještě do školy ? Hedo, ty jsi podnikatel, jak dlouho v tom jedeš a co tě k tomu přimělo - podnikat ?
Matesák se na školu vy… do práce začal chodit nedávno. Věnuje se většinou muzice, kapele a tý kultuře, která je tak nějak udržována věcmi, který má v sobě. Nemá to žádnej řád - je to život v punku. Mikušík dokončil školu automechanickou, přemýšlí o nástavbě a Kášek příštím rokem maturuje v truhlařině. S tím tvz. podnikáním se trápím pomalu už šest let. Přišel jsem z vojny, otec se topil v dluzích a potřeboval pomoct. Dneska už je z dluhů venku, alespoň doufám. Je to ale hrozná práce. Prostě mě to nebaví, ale musím. TEČKA.
5. Jak dopadlo Vaše první vystoupení ? Kdo s Vámi hrál, kde to bylo a co tréma ? haha.
Naše první vystoupení bylo v Týně nad Vltavou v rokovém baru. Hráli jsme tam se samýma matalákama. Přišli jsme na scénu jako první. Měli jsme špatně polazenou aparaturu, takže jsme se moc dobře neslyšeli a byli jsme docela na šrot, což tomu taky moc nepřidalo. Drželi jsme se statečně asi deset minut. Byl to dobrej bordel. A tak nás "metli" potom taktně odstranili. Ale na druhou stranu jsme si to přece jenom užili.
6. Kolik máte vlastně hotových songů ? Každej poslouchá jinou muziku, musíte řešit stále kompromisem co budete hrát ?
Hotových songů deset, načnutých asi pět.
7. Máte v plánu jít někdy do studia nebo chcete nahrávat "podomácku". Očekáváte od případné nahrávky něco více nebo spíše jen splnění Vašeho snu ?
O studiu zatím nepřemýšlíme, zkoušíme to klasicky na kazetám.
8. Jaké jsou Vaše oblíbené kapely ? Posloucháte kromě punk/hc/metalu i třeba taneční muziku, pop, a další muziku ?
Oblíbené kapely: SPS, ČERTŮV PUNK, THE EXPLOITED, ZEMĚŽLUČ, E!E… Taneční muziku ? To si doděláš kozy!
9. Tak to by bylo asi vše, máte-li ještě něco, tak to napište....
Díky za umožněný rozhovor v tomto časáku a doufáme, že budoucí fan klub nezklameme. Zdravíme všechny příznivce punku Heda, Matesák, Mikušík, Kášek s kapelou ZTRHLEJ ZÁWYTH, ČUS!

ztrhlejzawyth@centrum.cz

[ Top ]


*****************************************************************************************************


CHUNG-HO Rec. & PERICLES

Tento rozhovor jsem připravil hlavně ze zvědavosti a pak také kvůli reklamám na jednom peruánském net rádiu, kde jsem získal kontakty na spoustu míst po Dominikánské rep. Bohužel fungovalo jen několik spojení a Cristobal byl první, kdo se ozval a byl velice komunikativní. Před navázáním komunikace s Cristobal-em jsem postahoval videa z nějakého festivalu v Dominikánské rep., která nebyla zrovna kdoví co, ale aspoň zajímavá určitě. Zde je tedy rozhovor o tamní scéně, ale i o Dominikánské rep. Překlad byl celkem v pohodě až na některé věty, který mi daly skutečně zabrat a tak nějak jsem je vykouzlil....., no posuďte vy..... čtenáři.


1. Jak je v Dom.Rep. ? A jak se ti daří ? Kolik ti je - máš práci nebo chodíš do školy ?
Hey, jak je ? Prvně díky za zájem o naší scénu a o to co děláme. Jsem Cristobal a starám se o label Chung-Ho založený v Dominikánské republice. Je mi 21 let a nyní dokončuji školu v Bostnu a taky pracuji jako číšník po poledni, haha.
2. Pro nás je Dom.Rep. dost exotická země. Mohl bys nám představit Dom.Rep. a co bys nám doporučil, památky, apod.
Dobře, naše země je skutečně exotickou zemí, ale naše vláda jen využívá všechny úžasný přírodní zdroje, který máme na našem ostrově, který sdílíme se sousedy Haiti. Pokud jde o místa k návštěvě, tak zde je opravdu hodně dobrých věcí... Je tu laguna, což je vlastně velice pěkně uspořádaný a čistý jezero s mořskou vodou nazvané "Lago Enriquillo", také zde máme "Pico Duarte", což je pěkně velká hora, myslím jedna z nejvyšších v "Greater Antillas" (Velký Antily). Severní pobřeží je velice vhodný na surfování a je tu jedno z nejlepších větrných míst pro surfování na světě v Cabarette !! Kromě naší fauny se náš ostrov neliší od ostatních ostrovů v Karibiku. A kromě našeho piva, je nejlepší, haha.
3. Žije se dobře v Dom.Rep. ? Co nemáš rád a co se ti naopak líbí na Dom.Rep. ?
Jedna věc co nejvíce nenávidím na Dominikánské rep. je ta, že většina obyvatelstva je chudá a nemá zájem se pohnout dál, na všechno serou. Lidi moc nepodporují muzikanty... Všechno co vidí je satanistický worshipiers a sračky, o kterých si myslím, že jsou pěkně hloupý. Také nenávidím skutečnost, že jsme prodali všechen náš produktivní průmysl zahraničním společnostem díky našemu nynějšímu prezidentovi Leonel-ovi Fernandez-ovi (zasranej priclk) a také minulým prezidentům - všichni to jsou zmrdi. Ale nechme politiku. Miluji mou zemi i přes tyto věci, protože máme velkou scénu a každý rok je větší a větší... a každý člověk co přijde na koncert, nám pomáhá...
4. Děláš label CHUNG-HO. Můžeš ho více představit a proč zrovna japonský jméno labelu ?
Hehehe, dobře, můj label Chung-Ho začal s úmyslem, vydat nahrávky mé kapely a kapel mých přátel. Nikdo nepodpoří rock v Dominikánské rep., pokud to není křesťanská muzika a pokud nedostanou firmy za nahrávky hodně peněz, tak ani křesťany... Tak jsem začal shánět peníze na zaplacení dobrého nahrávacího studia, abych časem mohl vydat naše nahrávky. Pomohli mi také kamarádi, pořádáním koncertů, z nichž jsme získali nějaké peníze. Naše jméno není japonské, ve skutečnosti se jedná o čínské a znamená to "Rightiouness", což je způsob, jakým chceme pracovat. V labelu není žádný šéf..., všichni jsme jen parta přátel, která dělá rozhodnutí kooperativním způsobem bez šéfů nebo manažérů. Jsem skutečně v asijské kultuře a tak jsem vybral toto jméno.
5. Jaký materiál jste doposud vydaly ? Která nahrávka je pro tebe nejlepší a která nejhorší ?
Vydali jsme věci většinou punkovým kapelám z Dominikánský republiky. Vydali jsme MULLIGAN´S INFLAMABLE, PERICLES což je moje kapela a naše první EP Juego de Ninos a velké album Fuck your etiquette. Též jsme vydali sračku od OLD SKOOL MOSES, SLOGAN AND MAIN ARTERY. Pokud jde o naší nejlepší nahrávku, musel bych říct BELVEDERES TWAS HELL SAID FORMER CHILD. Tyhle chlapíci nás nechali vydat edici pro naši zemi a my jsme byli potěšeni, že jsme to mohli udělat. Horší je, že už nemáme ani jednu desku ?! Vydali jsme desky kapelám, které máme rádi a nahrávky, které máme rádi. Byl to záměr udělat něco, co se tak dobře prodává ?? ha ha ha
6. Jaký jsou tvé nejoblíbenější kapely, ziny, labely....
Nyní jsou moji oblíbenci v rozsahu od.... LEFTOVER CRACK, NONE MORE BLACK, SMOKE OR FIRE, MULLIGAN k věcem jako SIGUR ROS z Islandu a MANU CHAO. Pokud jde o ziny, musím říct, že toho moc není, ale Wreck to place je skvělý zdroj informací a hovna pro mezinárodní scénu. Labely... Fat Wreck Chords zviditelnili hodně dobrý kapely, ale taky pěkný sračky.
7. Jezdí do Dom.Rep. nějaké kapely na tour ? A co ty, jezdíš alespoň do Porto Rica, popř. na Kubu na koncerty ?
Zde v Dominikánské Rep. není moc velká rock scéna, kromě hlavního města, Santa Dominga a dalšího velkýho města na severu, Santiaga. O další scéně na jiných místech nemá cenu ani mluvit. Ale s mou skupinou PERICLES a dlouholetými kamarády jsme začali cestovat do dalších měst, takže děcka poznají kromě rockové muziky také punk. V poslední době jsme měli dvě malá turné po Dominikánské Rep., první bylo v roce 2004, navštívili jsme tři města. Druhá cesta byla letos (2006) a navštívili jsme u nás 5 měst. Pokud jde o Kubu, nevím, že by nějaká kapela hrála na Kubě. (tady došlo k malému nedorozumění - asi, p.N.M.). V Porto Ricu jsem byl s partou....
8. Mohl bys nám napsat recept na tvé oblíbené jídlo a na tradiční jídlo v Domi.Rep. ? U vás určitě převažuje v jídelníčku ovoce, zelenina, ryby a olivy, že ?
Hehehe, dobrá...., na mém talíři musí být rýže, ořechy a banány. Naše kuchyně je velice dobrá. Převládá maso, rýže a banány, ale na pobřeží jsou více ryby, tradičně..., což dává smysl, většina lidí se tam živý rybolovem.
9. Dom.Rep. se dělí o ostrov s Haiti. Je v Haiti nějaká scéna ? Znám Haiti pouze jako zemi voodoo, chudoby a velké kriminality. Můžeš nám říci také trochu o nynější politické situaci na Haiti ? Jaké má vztahy Dom.Rep. s Haiti ?
Nevím nic o rock... scéně na Haiti, ale pokud tam existuje nějaká scéna, bylo by skvělý, udělat tam nějaký koncerty, určitě by byly úžasný. Je smutný to říkat, ale většina Haiti je v EXTRÉMNÍ chudobě díky minulým vládám a současné taktéž. Všechno co vlády dělaly a dělají je to, že využívají a znásilňují svou zemi a berou si co chtějí, aniž by cokoliv vrátili mezi lid. V posledním desetiletí se na Haiti událo mnoho politických nepokojů a utrpení. Většina jich přichází ilegálně s vidinou zlepšení životní situace a já nevidím důvod, proč by to tak nemohli dělat. Hodně "dominikánců" nemá "haiťany" rádo, přestože nás pozvali.... (?), ale to bylo před 40-ti lety. Týhle xenofóbii nerozumím.
10. Dom.Rep. sousedí s Porto Ricem. Porto Rico je malý ostrov, ale má silnou punk/hc scénu. Jejich scéna je ovlivněna trochu americkou punk/hc scénou. Co si myslíš o vaší scéně ? Myslíš, že je ovlivněná nějakou zahraniční scénou ? Možná jamajskou ska/reagge scénou ?
Naše scéna je většinou ovlivněna severo-americkou - ne karibskou. V poslední době je na vzestupu emo a hardcore.
11. Jaké máš plány s labelem, co chystáš ?
Chung-Ho Rec. má mnoho plánů. V poslední době by to mohly být americké kapely jako DEATH BY STEREO, STRUNG OUT a dokonce NOFX, kteří tu budou hrát. Samozřejmě se budeme snažit najít kapely, které potřebují pomoct s materiálem, pokud se nám budou líbit.
12. Máš i jiné hudební a nehudební aktivity ? Jaké jsou tvé koníčky ?
Kromě labelu ještě hraji v kapele PERICLES. Miluji malování na plátno a sledování zvířat. Jinak se celý můj život točí okolo muziky.
13. Jaké to je s vojenskou službou v Dominikánské rep. ? U nás ji nedávno zrušily.
V Dominikánské Rep. je armáda, ale je malá. Každopádně vláda rozhodla, že bude povinná.
14. Tvoje skupina PERICLES je zatím v Čechách neznámá, mohl bys nás seznámit s vaší historií ?
Začali jsme v roce 2001 ve třech. Já zpíval a hrál na kytaru, Cachapz na basu a Palero na bubny. Nyní hraje Cachapz na kytaru a na basu hraje nový člen Nick. My jsme původem z Dominikánské Rep., ale Cachapz je z Venezuely a Nick z USA. Náš styl je kinda hardcore - mix se ska west coast punkem. Můžete mrknout na více informací na našich web stránkách: www.go-pericles.com
15. Tak to by byl asi konec. Máš-li něco na srdci, napiš to. Díky za rozhovor a měj se fajn.
Díky chlape za zájem, udělat s námi rozhovor - zájem o mou zemi a můj label. Je to pro mě potěšení, díky !!!

Cristobal Marte: pussy_hepcat@hotmail.com
CHUNGHO Rec.: http://www.chunghorecords.com/

[ Top ]


*****************************************************************************************************


CDs

FIRE WALK WITH ME - s/t ´06 CDr
Písecké trio F.W.W.M. už hraje nějakou dobu a nyní tu mám na recenzi nahrávku ze studia HellSound z května minulého roku. A nutno podotknout, že zvuk stojí za to - hustý, hutný, těžkotonážní..., haha. Jednoduchý obal s "minimem" informací, ale všechny základní tu jsou včetně textů v češtině i angličtině. F.W.W.M. zaznělo v nějakého filmu (je tu z něj i úryvek v prvním cca 14 minutovém stejnojmenném songu) a taky to je název rakouského labelu. Druhý song má cca 8 minut a poslední třetí přes 11 minut. Takže sludge jako kráva, i když to částečně - klidně přirovnám ke klasikám doom metalu jako WINTER či SAIN VITUS, TROUBLE anebo CANDLEMASS. Na závěr jsem si nechal jedno jméno a to BLACK SABBATH, kteří ze začátku pokládali kámen doom metalu. Možná je znáte ještě pod jménem POLKA TULK či EARTH, až nakonec si dali jméno BLACK SABBATH. Proč o tom mluvím ? No z jednoho prostýho důvodu. Já v tom cítím tyhle kořeny a hlavně zmíněné B.S. Ne že by se jednalo o klasický prvopočáteční doom metal. Tohle je "sludge bahno" s hardcore prvky. Prostě je to dobře namíchaný a pro lidi jako já, kteří to vůbec neposlouchají, je poslech F.W.W.M. milým překvapením. Kluci totiž dokázali fakt dobrý riffy na kombinovat tak, že to prostě chytne každýho. Ale hned k tomu dodám, nebaví mě poslouchat všechny tři songy najednou!!! Stačí jeden! Najdou se tu kraťoučké pasáže, které zní jak kdyby se na mikro okamžik zaseklo CD v přehrávači. Také jsou ve skladbách zakomponovaný zvuky, nevím z čeho, ve druhé to je jako broušení kosy, text je o zpovědi před smrtí, tak by to odpovídalo. Na závěr bych podotknul, že na živo je to ještě větší maso a pokud se nepletu, tak chlapíci mají už nové vály, a na koncertě se mi zdálo, že jsou více "sabaťácký". firewalkwithme@atlas.cz / tel.: 721 649 716 / tel.: 777 314 824 >ŠA<

STICKOXYDAL - Perverted position of interiors ´05 CD (Bizarre Leprous Prod.)
První, čeho jsem si všiml na obalu, byla adresa kapely, Bělorusko. A tak jsem nedával moc šancí na kvalitní nahrávku (muziku + zvuk). Ale kurva, to byla velká chyba! Tahle deska má kurva dobrej, hutnej a nabušenej zvuk. A muzika, no kurva, jako že už neposlouchám gore grind a nejrůznější pod kategorie, tak tohle album fakt má velkou šanci bejt jedno z těch lepších!!!! Nechybí tomu vůbec nic ! Všechny atributy gore kapely STICKOXYDAL splňuje. A že se jedná o naprosto stejný, klasický postupy jako u GUT či dalších kvalitních spolků ? Srát na to. Tohle je vražedná cháska z Běloruska se 14 parádními masakry na dva vokály. Tahle tříčlenná partička si nechává psát texty, ty tu ale nejsou, samozřejmě by šlo o jatka... a tak nějak vypadá i obal. Jsou tu i dvě - tři krátké vsuvky v srandovním duchu..., žádné porno - vraždící scény! Jo, a poslední song mi je nějakej povědomej, osobně bych to tipnul na cover ENTOMBED, ale není tu o tom ani zmínka. Stickoxydal: P.O.BOX 22, Molodechno 7, F.Skariny 21, 222 307, Belarus / contact@stickoxydal.com * B.L.Prod.: Roman Poláček, P.O.BOX 88, Lanškroun, 563 01 / roman@bizarreleprous.cz / www.bizarreleprous.com >ŠA<

DYSCRASIA / PUTRID PILE ´05 split CD (Bizarre Leprous Prod.)
Další porce z dílny B.L.Prod. Split dvou amerických kapel. Obal PUTRID PILE je v duchu obalů IMPETIGO vs. old CANNIBAL CORPSE - takže pěkný. Obal DYSCRASIA se mi nelíbí. CD obsahuje bonus v podobě video stopy. V podstatě je to o ničem, protože zvuková kvalita je děsná. Ale jinak je to v pohodě udělané. Kliknete na obal kapely a spustí se video z koncertu, pouze jeden song od každé kapely. PUTRID PILE jsou lepší. Pokud si chcete zvětšit obraz, musíte hledat.... až najdete malinčičký cípek v pravém horním rohu, na který kliknete, máte vyhráno. Anebo to udělejte přes myš a nabídku... Ale pojďme k nahrávce samotné.... Bohužel nejsem příznivec death/grind stylu, navíc pro mě to nemá žádný chytlavý prvky a tudíž mě to vůbec nebaví. DYSCRASIA mají zajímavě nazvučenou basu. Šest songů, hned první je i již zmíněný video záběr a pravděpodobně je to i cover song od ANAL DECAPITATION, pokud to teda je název kapely. Pomalé pasáže střídající se se středně rychlými, ale prostě nic pro mne. Mají tu hosta na postu zpěváka a to Shaun-a Lucann-a, což je člověk, který má na starost celý PUTRID PILE. Prostě one man band. P.P. zde má 6 songů a taktéž je jeden shodný s live performací. Navíc P.P. zde mají jen 2 studio songy, zbytek je live, ale žádný špatný zvuk, jen trochu horší než studiovky. Po hudební stránce se mi více líbí P.P., dobrý kytarový riffy, žádný extra vymoženosti, nic extra rychlýho (vypalovák je "Shit body...", ten mi připomněl prostřední etapu INGROWING)...., ale je to hodně vzdálený třeba TERRORIZER či podobným spolkům. Dyscrasia: tj@dyscrasia.net / www.dyscrasia.net * P.P.: P.O.BOX 085544, Racine, WI, 534 08, USA / lacanne@execpc.com >ŠA<

REEK OF SHITS - Deface mind ´05 CD (Bizarre Leprous Prod.)
Staří známí mají další, již třetí album, OK, tak co hoši přichystali ? Obal mi připomíná jak kdyby obaly NYCTOPHOBIC a NAPALM DEATH se srazily a vzniklo z toho toto, haha. Sakra, v bookletu je napsáno "no text, no vocal effects!!!". Hmm, ale ten Martinův vokál je fakt hustej... bez efektu, máš mou poctu. A texty ? Podle mého existují, alespoň nějaké částečné, nevypadá to na "blití", jedině že by to bylo velice věrohodné... Druhý vokál má na starost Mr. Wali, jinak kytara. R.O.S. to tu už drtí taky pěkně dlouho a tak jsem byl zvědav, zda přišli s něčím "novým"... Album Deface mind je hodně podobný jednomu albu od NAPALM DEATH (hlavně songy "Butchers pinny", "I´m your flesh"). Na název si nevzpomenu, je to z těch novějších (jak začali míchat ty melodické - chytlavé pasáže mírně se pohupující - ha, tak to jsem to vysvětlil, haha), ale ne tomu nejnovějšímu. Ze začátku mají svojí "tvář", al epak se to trochu zvrhne k těm N.D. Taky tu je kolize s CBT prvky. Jako kombinace těchto dvou spolků to zní fakt výborně, snad "Crippled abortions" je nejlepší. Nahrávalo se ve studiu Shaark a zvuk je vraždící. Pěkně nazvučený bicí...., činely obzvlášť. Na závěr cover od již zmíněných NAPALM DEATH, "Suffer the children". R.O.S.: Josef Maxa, K Vilkám 854/III, Jindřichův Hradec, 377 01 / pepaxm@seznam.cz / buraci.pz@seznam.cz >ŠA<

EXHALE - Festerfiction ´05 CD (Bizarre Leprous Prod.)
Po příchodu Čerta za bicí se zvedla prácička těchto mistrů a tak se mohlo vyčkávat jak dopadne studiovka. Nahrávalo se V HellSoundu a master obstaral Doležal. Zvuk je parádní, ale já bych ho osobně ještě trochu vyhulil do prasárny.... Fakt je znát, že za bubny sedí Čert. Je to rychlejší, ale taky techničtější a nechybí tu ty jeho serepetičky jako zvonce, apod. (nebo do čeho to bouchá...). Hudebně je to micro podobný na HAEMORRHAGE s velkou dávkou starších grindcore kapel koketujících s death metalem, ale převážná část je vlastní EXHALE tvář...., to platí i o zpěvu. Jak to jen z toho "pidi" Pepy leze...? V pár skladbách si zahostovali za mikráky i Putti a Chymus. Jsou tu krátké nepatrné zvukovky z keybordu. Taktéž se tu nachází pár dalších "nespecifikovaných" zvuků, ale jeden jsem poznal. Zvuk vroucí vody v el.ohřívači včetně klapnutí, že je voda uvařená, haha a klapnutí slouží jako začátek skladby místo paliček, haha. Samozřejmě didjeruda je jasná... a začátek obstarává micro vsuvka řehtaček, kterou podle bookletu obstarali děti z původní vesnice, kde se nacházelo studio HellSound... Pěkný kousek tu je taky ze Švejka...., konkrétně o klystýru... 19 technických grindcore námrdů včetně dvou cover songů BRUTAL TRUTH a REPULSION. >ŠA<

PISSED CUNT - Není co řešit: promo 2005 CD-r
Tak velký cestovatel a "bezdomovec" Pavel Ďuriš, ano, stále žije a každou chvíli někde jinde. Tuto dobu by se měl pohybovat po Španělsku... Jednou si takhle Mr. Duriš vyjel do Ostravy vyřídit nějaké papírování a stihnul krom nějakých koncertů zajít i do zkušebny Ponorka, kde pod vlivem .... a .... nahrál s Milanem za bicími (zpěv CARNAL DIAFRAGMA), Dances zpěv a Maxem - kytara tento materiál. Mr. Duriš obsluhuje také mikrofon. První dva s Pavlem a dalšími se podíleli na debutním demu z 96 roku. Nahrávka "Není..." má obstojný zvuk, který mě mile překvapil. Tento materiál by měl vyjít na americkém labelu Embalmed with vomit jako split CD-R s ukrajinskou mlátičkou NECROCANNIBALISTIC VOMITORIUM. Pokud jsem dobře počítal, tak tu je 40 songů (+/- 3) během 19 minut. Mezi každým songem je nějaká píčovinka z porna, která mě ke konci trochu začíná nudit. Najdou se tu i jiné vsuvky. Ten kdo měl a má rád pořadně ostrej crust/grind v kurevsky rychlým provedení a pořádně našlápnutý, bude totálně v hajzlu z tohoto materiálu. Je to fakt bestiální, skvělá jízda. Nevím, ale těžko byste v dnešní době našly podobnou kapelu s tak věrným zvukem z období mezi 80 - 90 rokem. S takovým nasazením, s takovým věrným podáním praso crust/grind core. Fakt návrat a parádní!!!! Až někde narazíte na tenhle materiál, pořiď te si ho!!!! To je povinnost! P.Ďuriš: +4478 3378 7693 / pissedcunt@post.cz >ŠA<

NEEDFUL THINGS - Dead point ´06 CD (Khaaranus Prod.)
Cichoňův 17 počin na svém labelu a nejlepší !!! N.T. se podařilo natočit vraždící album!!!! Stále se čeká na LP verzi, takže tady je zatím CD verze. Celkem 15 grindcore destrukcí, který roznesou na kopytech všechno co jim přijde do cesty. Rychlý grind bez jakýchkoliv sraček okolo. Přímočará zničující palba s coverem od NAPALM DEATH na závěr. Část songů se nese ve středně rychlých pasážích (i ty jsou silný a hytlavý), zbytek je bestiální a rychlý grindcore. Občas tu jsou navroubovány kraťoučičké vsuvky, např. ve dvojce "Resignation" je kulometná palba a ve čtyřce "Entombed" je asi přebíjení... Některé riffy jsou kurevsky silný až ti z nich běhá mráz po zádech. Zvuk je parádní, nahrávalo se ve studiu HellSound a míchačka s masterem je od Robocopa z Collapse studia. Zvuk je sice tak nějak "uhlazený", ale přitom velice hutný a hodně dynamický, nahulený. Fakt to má grády jak bejk! Jako host tu je Zdíša v několika skladbách, ale nevím, nevím.... Ten jekot je slabej a vím, že byly nějaké problémy, že to nakonec zpíval Hroch, jestli se nepletu, ale jestli to bylo u této nahrávky či u předešlé...., už si nepomatuji. Chybí české překlady textů a co jsem narychlo vyluštil z anglických, tak v nich jde o to, jak se "svět hroutí pod moderníma technologiema", nové pokusy v medicíně, který nás ničí, apod. A nejsou tu všechny texty - zřejmě finanční záležitost. N.T.: Otto Beran, Anenská 1296, Pardubice, 530 02 / psyrec@post.cz * K.Prod.: Hviezdoslavova 2, Ostrava - Radvanice, 716 00 / lolokar@mybox.cz >ŠA<

HIBAKUSHA - Morula ´06 CD (Tattoo Kamuflaž & Killing Art Rec. & Ostrava Hardcore Rec. & Bažina Rec. & Garfield Rec.)
O materiálu "Morula" se rozhodovalo, zda bude na vinylu či CD, nakonec finanční částka stačila na CD. Ale o vinylu se velice uvažuje a shání peníze. Na disku jsou i tři video soubory (musíte se dost proklikat) a dva z nich ukrývají po jednom songu, třetí soubor skrývá dva songy. Materiál pochází z Polského vystoupení. Všechny 4 songy najdete i jako audio stopy, takže kdo nemá možnost přehrátí na PC, přijde jen o obrazový materiál. Hibačka sem narvala 15 songů, který vměstnala do necelých 30 minut. Jednodušší obal hozený do tattoo námětů, nejvíce mi to připomíná Mr. Gigera, i když jen z části a navíc já nejsem žádnej specialista na tattoo.... Obal dělal týpek z tattoo Kamuflaž. Kdo viděl split 7ep GRIDE / LAHAR, tak si nemohl nepovšimnout vychytávek přímo na etiketě a tady tomu je taky tak, akorát že tu je jen jedna, místo Compact Disc Digital Audio, to tu je předělané, ale to si zjistěte sami, haha... Nahrávka pochází z polského studia Nagran a také tu hostují dva Poláci, kteří tu jsou jako hosté v cover songu kapely, GENOCIDE SUPERSTARS a celý song přezpívali podle svého a navíc do polštiny. Je to jeden z těch lepších songů, je prostě hodně chytlavej a hodně podobnej na E.N.T. / DOOM v dis duchu. V podobném duchu je i vlastní "Nejdřív dřina potom hrob". V jednom songu tu zapěje i Lucka, která má na svědomí i dva texty. HIBAKUSHA hraje na albu "Morula" rychlý, technický crust/hc, ale přímočarý..., žádný krkolomný zvraty. Dva vokály + různá zabarvení. V podstatě Havlův je vyšší a Dinův hlubší. Osobně bych Havlův vokál, slyšel radši trochu jinak zabarvenej. Kytara je dost ostrá a basa to pěkně doplňuje s bicíma. Má to grády, na živo je to zvěrstvo, to mi věřte a lidi šílí. Některé songy jsou "obyčejnější", i když jsou rychlý jak sviňa, to je případ "Popstar", jde o velice technicky kytarovej song, prostě není to ono. "Dr.vivisekce" je asi díky zpěvu, nebo čemu "zvláštní"... O zvukové kvalitě není třeba pochybovat. Sem tam se tu objeví intra, ale nevím z čeho jsou, akorát z cirkusu jsem poznal. V songu "Normalizace" je jednu chvilku pěkně nazvučený přechod či co to je (jak kdyby Marek mlátil do elektronickejch, fakt dobrej zvuk). Texty o cirkusu, zabíjení zvířat...., o moderní době a jejich následkách... po dlouhé době jsem si přečetl jednoduše napsané texty, v kterých nemusím moc bádat a mám v nich jasno - díky. T.K.: www.kamuflaz.com * Hibakusha & K.A.Rec.: M.Letocha, P.O.BOX 97, Orlová, 735 14 / hiba@seznam.cz * O.HC.Rec.: Pavel Švestka, Tlapákova 13, Ostrava, 700 30 / ovxhc@seznam.cz * B.Rec.: Ladislav Oliva, Na Bažinách 12, Šternberk, 785 01 / tel.: 608 819 122 * G.Rec.: Jiří Kovalčik jr., Školní 378/IV, Klatovy, 339 01 / grf.maska@seznam.cz >ŠA<

AGATHOCLES / FAHRENHEIT AGX split CD
"Belgian campaign for musical destruction" hrdě hlásá slogan na obalu tohoto dalšího AG splitka. Celý obal je vyveden v barvách belgické vlajky s tankem, jehož kaňon a kulomet tvoří kytary. Jo, dobry. Cd vydáno v Bulharsku, 21 válů, kdy první jedou AG s 5 songy, pak zas F. s 5 songy a pak zas AG a nakonec zas F. Takže pojďme na to. AG, 20 let existence, stovky splitů a neskutečné kvantum songů, které Jan už napsal. Je to vůbec možné, že se ještě nedostavilo skladatelské vyčerpáni ? Navíc, když Jan hraje ještě v dalších minimálně 4 skupinách a projektech ? No já si myslím, že jisté náznaky toho vyčerpání jsou na tomto cd cítit. Pořád je to stará dobrá "agoška", v každém případě se nemůžete splést, pořád super sypec, klasickej hlas, ale bohužel ty songy vám profrčí ušima a jsou pryč. Kde jsou časy "Black clouds determinate", "Razor sharp daggers" nebo (mě obzvláště oblíbené) "Thanx for your hostility", kdy jste půlku válu mohli s přehledem po pár posleších hulákat společně s Janem a spol ? Ale i tak si myslím, že z 11 zde přítomných songů je 7 skutečně moc dobrejch, což není málo. 3 zbývající jsou pravděpodobně pokusem oživit materiál a, snad to není příliš odvážné tvrzení, snad i natáhnout čas. Hlavně "Water" je ukrutně dlouhá a jakoby sem ani nepatřila, ale zbyla z Janova projektu JAN AG. "Cash & traps" je oi song! "Oi, oi, oi, working class ain`t dumb!" se zpívá v refrénu... FAHRENHEIT AGX je taky Janova kapela. V bookletu se praví, že matroš byl napsán a nahrán během 2 hodin! Co z toho tak asi mohlo vylézt ? Kupodivu to není tak hrozný, jak by se dalo čekat. Political old school thrash/hc band (dle jejich vlastních slov), s bídným, ale akceptovatelným zvukem. Ale jestli vám AG vály prosvištěly makovicou a nezůstalo po nich moc, tak po tomhle vám v hlavě neuvízne už vůbec nic. V rychlých pasážích slyším pořád ten samej kytarovej riff skoro ve všech válech. Dle mého názoru - slabá věc... Texty jsou u obou skupin dílem Jana, takže přímočaře k jádru problému. Jo ty už taky asi jiný nebudou. Na závěr si nechávám jednu věc, která mě velice zaujala. Ve "vyjádření" FAHRENHEIT AGX je napsáno:"Hc isn`t about fashion, it`s not about colored vinyl or about roadtrips and hanging and fighting around. HC is all about social and political awareness and action." S čímž já souhlasím. Kdo nesouhlasí, může v klidu dál hromadit "luxusní gate fold obaly v limitovaných edicích za stylových 666 Kč." Každému, co jeho jest... >-273.15<

RAS / DISTURBANCE PROJECT split CD
Španělský "grindcore freak assault". Každá partička po 15 skladbách a na obalu, světe div se, opět tank. Zdá se, že tanky jsou opět v módě, haha. Jinak obal je převelice chudý... RAS je sebranka, která je už pěkně stará, ale která zatím skoro nic nevydala. Spousta z nás má asi doma někde založenou split kazetu DENAK/RAS, nemám pravdu ? Já jsem měl za to, že RAS už neexistuje, ale při návštěvě Baskitska jsem měl tu čest je shlédnou ve zkušebně a málem mě trefil šlak. Na basu zde hraje starý hc harcovník Angelo Fresnillo, mmj. ANTIHERO, SINERGIA a další a další skupiny. Zbytek jsou též už starší kousci, ale to nic nemění na tom, že jim to šlape přenáramně. Prvních 7 válů (na 3 vokály, jooo!) z tohoto cd je tím nejlepším z grind core, co jsem za rok 2005 slyšel. Super zvuk a úchvatný nápaditý rychlý grind core s coverem od DENAK. Úplně super!! Zbývajících 8 válů jde trochu víc do crustu (mmj. covery DISRUPT, DOOM), ale pořád dost dobrý. Madridsti DISTURBANCE PROJECT jsou už docela známou cháskou. Split s jihočeskými hvězdami fast hc nebe RABIES má asi už každej. (No vlastně kromě mě!) Myslím, že snad všichni současní členové D.P. kdysi hráli v DENAK. Leč hudba je trošku něco jinýho. DENAK vycházeli víc z crustu, kdežto D.P. je grind core až do prdele. Marně byste hledali nějakou pomalou pasáž (hlavně rychlost bicích je skutečně závratná), vysokej x hlubokej hlas, no prostě old school jaxviňa ! Covery od ROT a FEAR OF GOD, už je vám to kurva jasný ???!! Super split, který dokazuje, že grind core ještě stále žije a že Španělsko nám pěkně nakopává prdel. Jen tak dál. Nelze než skončit zvoláním, které stojí i na obalu - PROUD TO BE A GRIND CORE FREAK!! >-273.15<

GORED FACE / FAECES ERUPTION / EL MUERMO split CD
I přes moje úpěnlivé prosby o nezasílání žádného gore jsem byl obdarován chlapci z EL MUERMO, s nimiž mě pojí letité přátelství, tímto splitem. Ale nebudu pytel hoven a nějak to zvládnu... GORED FACE snad znám už se split ep z DENAK, nebo se pletu ? Tady je 5 songů překvapivě dobrého grind core s jen velice jemným death metalovým smradem. Vcelku mě to překvapilo, čekal jsem něco mnohem horšího. Rychlost bicích v sypačkách je ukrutná a zní skoro jako automat. Obal je plnej rozsračkovanejch xichtů + texty skutečně nechutné, ale "Tragic figure ? / Evil figure ?" je dost zajímavý pojednání o drogově závislé rodičce. Co mi na téhle skupině ale vadí, je příšerné zpěvákovo frázování. Hrůza ! Ale jinak to vcelku jde. Panáčci jsou z USA. A další "vtipné" obrázky mrtvol letitých. FAECES ERUPTION je jednočlenný band jistého Geerta z Holandska, zemi to gore zaslíbené. Takže 9 bezejmenných válů, bicí automat, struny prověšený až na zem a hlas v nejhlubších částech trávícího traktu, takže po většinu hrací doby si ho musíte spíš domýšlet. Takže má to vůbec nějakej smysl ? Songy mají sice hlavu a patu a řekněme že jsou grindové, ale je to skutečně hóódně slabé. Další zbytečná gore skupina. Ve srovnání s GORED FACE úplná píčovina, sorry. A teď mí kámoši z Ekvádoru Carlos s Pablem aka EL MUERMO. Nějaká dbita slečna se culí od ucha k uchu z obalu, intra ve španělštině, cover MORTICIAN a bordel jak prase. Tohle vydávat za grind core by bylo skutečně velice odvážné. Songy jsou to převelice hlučné, někde na pomezí noise core a grindu. Hlas šílenej, prostě kravál. Po pravdě řečeno moc se chlapci nepředvedli. Vítězové jsou GORED FACE, sláva jim a rychle si pustit něco normálního... >-273.15<

RUIDO DE ODIO / PESMENBEN IV / REBELION DISIDENTE split CD
Tak a teď pro změnu 3x Ekvádor. R.D.O. jsou asi nejznámější skupinou z Ekvádoru, existují už spoustu let. Tady mají 8 songů a ty jsou fakt moc dobrý. Klasický zvuk a nasraný punk/grind, občas trochu reggee. Má to odpich jako hrom a mne se to moc líbí. Následujících 10 písniček je od (pro mě zcela) neznámých REBELION DISDENTE z Guayaquilu. Bzučivá kytara, nepřesný bicí a vcelku obstojnej hard core. Nic světobornýho, ale jde to. Poslední je cover od nějaké punkovky, nejlepší věc. Zbytek hracího času se úspěšně podařilo svým kraválem zasvinit PESMENBEN IV. Tuto skupinu znám léta letoucí a líbí se mi od nich úplně všecko. Byly časy, kdy to Carlos (kytara) chrlil ven tempem ukrutným, i přesto, že občas neměl co do huby. 2 členná banda a jejich vtipný a nikdy nenudící punk/grind core. Tady mají 13 songů. Je škoda, že je to už definitivně poslední materiál od těchto nezmarů ekvádorské scény. PESMENBEN IV forever!! Za zmínku stojí i obal, kde ze staré mosazné gramofonové trouby trčí zaťatá pěst. >-273.15Zbyna<

WORLD - s/t CD
Japonsko, noise core. Co víc k tomu říct ? Noise core jako styl stál vždy až na úplném kraji ug a dovoluji si tvrdit, že žánr noise core je tím nejextrémnějším ze všech "hudebních" extrémů. Myslím, že i takový (industrial) noise má více posluchačů než běs zvaný NOISE CORE. V základě bych řekl, že noise core vždy balancoval mezi bohapustým bordelem a promakanější formou noise core, která měla hlavu a patu, tudíž "zlehka organizovaným bordelem." WORLD definitivně vždycky patřili k lídrům druhé skupiny. Hudbu WORLD jde jen velice těžko popsat. Dokážete si představit, co za těžkej lomoz lze vymáčknout ze line-upu bicí + 2 vokály ? Něco naprosto neuvěřitelného! Peklo, běs, náhul, rychlost, smršť, vyhlazení, konec světa, WORLD !!! Na ploše 17 minut se skrývá přes 70 skladeb jednoho z nejlepších kdy existujících noise corů. Je zde materiál ze sedmiček "NEW WORLD" + "SPACE" + "WHY WHO WHAT", takže žádná novota, ale díky za to!! Parádně udělanej digipack. Další zajímavostí od WORLD je, že na živo (a snad i na 7"eps) zpěváci uvádějí jeden a ten samej song pod dvěma názvy. Každý zpěvák má pro každej vál svůj název ! Dobří magoři ! WORLD je legenda, která se brzo stane kultem noise core. Jsem uctívač kultu, nemůžu jinak!! Cd vyšlo na www.JIGOKUKI.net , kde se dá najít spousta exkluzivního grind, noise, noise core zboží. Parádní label pro nejextrémnější !!! >-273.15Zbyna<

UNDINISM - Born with an erection CD
Nevím jak moc "novoškolní" grindeři znají tuhle starou melbourneskou grind core chásku, ale "staroškolní" určitě znají a minimálně jejich split live tape se SQUASH BOWELS doma mají. Tohle cd je souhrnem undinisácké tvorby (jak už taky jinak v této době vydělat prachy, ne?), nebo aspoň teda většiny. Ani nevím, kdy toto cd vyšlo, ale už to asi nějakej ten měsíc bude, ale mně se to dostalo do klepet až teď, tak mi to nedá, abych k tomu něco nenapsal. Z obalu se xichtí Neil (vocal) v dobách své největší slávy na prknech, co znamenají svět. Nevím, jak dlouho je ta fotka stará, ale gore skupiny se polívaly umělou krví asi už od pravěku grind core. Tady se ale Neil nepolil barvou, ale vlastní krví... to je jak pařil a praštil se mikrofonem do ksichtu a to je pravda... pozn. Otto Beran. Hudebně je UNDINISM jednou z nej grind core skupin australského kontinentu všech dob. (Samo sebou WARSORE tvoří samostatnou kategorii). Těžko byste hledali lepší bandičku, která s takovým přehledem hraje old school grind core v nejlepší tradici prvních dvou alb NAPALM DEATH. Skutečně úžasná hudba, která dokáže i po letech letoucích tak nakopat prdel, že si týdny nesednete! Parádní rychlý bicí, půl minutová stopáž (na 58 minut 70 válů) a excelentní zpěv. Super!!! Takže co vlastně zabránilo UNDINISM stát se nesmrtelnou legendou ? Kdo zná UNDINISM, tak ví, jsou to texty a názvy songů. Přestože UNDINISM hráli tak jedinečný grind core, byli asi nejnenáviděnější skupinou Austrálie. Např. WARSOERE vždy odmítali s UNDINISM hrát na jednom koncertě. Proč ? Jak se vám líbí názvy: Down Syndrom Rape, Rapist Die, Cum Soaked Fetus ? Normální dementní gore píčoviny, co ? Možná trochu víc o znásilňování... Silná káva, ale čím si UNDINISM vykopali hrob, je song KILL THE GAYS. No comment!! Texty skladeb to je skutečně jen pro nejotrlejší z otrlých. Dobře vám z toho nebude. Tak co si o tom myslet ? Nechávám na vás. Snad jen, když jsem se s Neilem (mimochodem velkej pohodář a dobrej týpek) bavil, tak říkal, že je to všechno jen sranda a že jsou to jen nesmyslný sračky, který nikdy nemyslel vážně. (???) Na závěr bych ještě upozornil na intro k živáku (se SQUASH BOWELS). Takovou prdel jsem dlouho neslyšel. UNDINISM uvádí "Cosmic Commander", nějaký wrestlingový uvaděč. Koncert je to ze Sydney, ale jak ten nadává a zesměšňuje Sydney, to je neskutečné. Nenávist mezi Melbourne a Sydney je dostatečně známá. UNDINISM - legendární grind core pár excellance s retard lyrikou a la ANAL CUNT. Provokovat za každou cenu..., ale není to už příliš... ? Ps. V roce 2004 UNDINISM ještě vystoupili živě v Melbourne, ale v dnešní době je už asi definitivně po nich. >-273.15<

REMASCULATE - Blend in and juice them - promo CD-r (Evigt Lidande Prod.)
Kámoš Kristoffer mi zaslal dva promáče, ať se na ně trochu podívám, tak teda jo. První mi padlo do ruky promo REMASCULATE. Už název kapely napovídá, že to bude něco death nebo grind masakrujícího anebo něco aspoň tomu podobného.... Jak jsem se dozvěděl, před nahráváním tohoto materiálu jim odešel bubeník a tak narychlo zasednul za bicí Marcus z INSISION. Kapela vydala 4-skladbové demo "Til the stench do us part" a toto album je jejich druhý počin. Titulní obal je nic moc a podle obalu bych to tipnul na emo. REMASCULATE je ze Švédska, stejně tak i label, který tento materiál vydal v lednu na CD pouze v 500 kusech. Album obsahuje 10 vlastních skladeb, které jsou po 20 minutách u konce. REMASCULATE vychází ze severské death klasiky jako ENTOMBED, AT THE DRIVE či v některých okamžicích hlavně zpěvově z CARCASS. Určitě by se zde našlo mnohem více old death metalových favoritů. Oni i takový GRAVE, když opomineme jeho zvuk, by se zde našel. Jejich podání death metalu je šmrnclý grindcorem. Klasické střední tempo převládá a nápady, ač někdy profláklý, jsou dobrý a jako celek je album "Blend in and..." zdařilý a to i po zvukové stránce. Pro fanoušky výše uvedených spolků určitě veliké plus do záplavy nudných současných death a death/grind kapel!!! Remasculate: remasculate@christismybitch.com / www.remasculate.tk * E.L.Prod.: info@evigtlidande.com / www.evigtlidande.com >ŠA<

AKTIV DODSHJALP / SLAKTATTACK split CD-r (Evigt Lidande Prod.)
Promo CD-r nosič obsahuje split dvou švédských kapel. Tento materiál vyšel jako split 7ep v obvyklém 500 kusovém nákladu. AKTIV DODSHJALP znamená euthanasie a SLAKTATTACK zabijáckej útok. A.D. zde mají 4 skladby, sousedi o dvě více a hnedka druhá od SLAKTATTACK se jmenuje stejně jako label, který toto split vydal. A.D. hrají metalický crust, který se už tak moc neslyší. Je to taková směska anglického crustu s dobrým zvukem. Songy nejsou dlouhý a tak se tenhle metalický crust poslouchá úplně skvěle. Krajani na to jdou trochu jinak, a to přes disbeat. Totální crust kolovrátek, který je tak typický na old Sweden / Finland kapely. Typický zvuk, typický sólíčka, prostě paráda... Zvuk je kapánek slabší, ale jinak obě kapely jsou parádní!!! Rozhodně tento split má co říci.... A.D.: totaltompa@hotmail.com / www.aktivdodshjalp.tk * Slaktattack: info@slaktattack.com / www.slaktattack.com >ŠA<

FIVE OR MORE WAYS TO BECOME A SERIAL KILLER comp. CD (Ignite Prod. & Noiz Inkvizition Rec. & Swizcorp Rec. & Goropadnik Rec. & Dh-aid Rec.)
Hned na úvod musím říci, že když jsem rozbalil balík od Rádia Kopelů, tak jsem si řekl, paráda, zkouknu DVD hlučných těles.... a ejhle, otevřu krabku na DVD, vrazím to do PC a ono to audio CD. Nu což, obraz nebude, ale extra balení jo..... V "bookletu" se píše, že držím v ruce 5 way split CDr, ale omyl, tohle je originál CD s téměř 80 minutami a 68 extrémními skladbami !!! Kapel je tu 6, ale poslední šestá KARMAKUMULATOR je uvedená jako bonus. Je to limit 200 ks a vyšlo to v Chorvatsku.... Jsou tu dva zástupci z Čech a to proslulý NAPALMED a tajuplný PAN DEMLA. CD není zaměřeno na industrial / noise, ale na další extrémní ambient noise core / free žánry hozený do elektroniky. Již zmíněný NAPALMED s 5 poklidnými, strašidelnými kompozicemi předvádí spíše soundtrack k scifi filmům daleké budoucnosti... V některých částech jsou "pomůcky" velice snadno rozpoznatelné.... dobrá - klidná, ale strašidelná záležitost ! P.D. tu předvádí tak trochu popový elektronický noise core s velkým důrazem na melodickou linku, vykrádanou z různých fláků anebo je to jen čistá náhoda... v 19 palbách se vyřádíš, protože tohle se dost podobá na novou tvorbu THE LOCUST namixovanou se slovákama (snad se nepletu) STRATOSFERA a PERO-FOTAR či dalším elektronickým partičkám !!!! Výborně se to poslouchá... Ale vraťme se na začátek, ten obstarává Chorvatská mnohočetná cháska GIHT SHASIE se 13 songy včetně vydařeného a nepřiznaného coveru od BLACK SABBAT + 007 J.BOND, "Iron Bond", haha. Přiznaného coveru PATARENI (super) a dalších obskurních záležitostí. Tohle je odpověď na 7 M.O.N., DECHE-CHARGE a podobné parádní noise core kapely s příchutí grindcore, ale s tím rozdílem, že tady se do noise coru aplikují takový divný ambientní prvky a to v hojné míře, který se mi nikdy moc nelíbily, ale jen v jedné a to úvodní... Jinak je to už skoro pořád čistý noise core masakr s grind prvky, tak jak to dříve bylo na denním pořádku, haha - skvělý !!! Ještě jedna taková vykrádačka snad z nějaké fotbalové "hymny" ??? Napodobení je zpracované přes píšťalky v songu "Prokleti zivi.....", paráda ! A na závěr tradiční folklór namixovaný s techno muzikou, to nikdo nerozdejchá, ale já na to pařim, skvělý !!! GRUUTHAAGY jsou klasickou grind sypačkou s velkým důrazem na elektronické bicí. Krátké vypalováky, dost rychlý, a občas namíchaný s dalšíma zvukama. Dejme tomu, že jakoby jste dali na 78 fofr otáček GUT a MORTICIAN, haha.... a nasemplovali to do pořádných tanečních úchyláren.... ELECTROCUTIONERDZ zde mají 12 rychlých grind / elektronic paleb, tak trochu hozených do mixu FUCK THE FACT, NOISECORE FREAKS a elektronických kapel, který se uvádí pod nějakou zkratkou, ale nevzpomenu si na ní.... Většinou murmur vokál, kterého by mohlo být méně. Pravděpodobně jde o Kanaďany. KARMAKUMULATOR si pohrávají se zvuky, něco jako NAPALMED, ale tady je to trochu jinčí... Pěkně se přelévají ty zvuky z jednoho repráku do druhého a je to fakt kopice nejrůznějších "nástrojů" a zvuků naskládaných na sobě. G.S.: www.geocities.com/gihtshasie/ Napalmed: www.napalweb.unas.cz Gruuthaagy: www.gruuthaagy.tk / kktz666@hotmail.com * P.D.: pan_demla1@volny.cz * I.Prod.: www.igniteprod.cjb.net / igniteprod@yahoo.com.sg * N.I.Rec. & Karmakumulator: www.noizinkvizition.tk / karmakumulator@inet.hr / www.carpediemrecords.tk * S.Rec. & Electrocutionerdz: www.swizcorp.electrocutionerdz.com / swiz@electrocutionerdz.com / www.electrocutionerdz.com * G.Rec.: www.goropadnik2ya.com / goropadnik@net.hr * Dh-aid Rec.: www.dhp47trade.tk / klasnirat@inet.hr --- tady je také známá kapela AK47 >ŠA<

CAFILERIC MORTŮRA - s/t ´05 CDr
Pomatujete si ještě na Ester a její zin Žgrind ? Tak Ester mi jednou poslala toto CDr-ko. Když jsem vkládal disk do mechaniky, tak jsem si všiml, že CDr je profi potištěno. Tak to jsem ještě neviděl. Vždycky nějaký samolepky, lépe či hůře nalepené...., ale hrálo každé CDr-ko, tady tomu tak není, seká se to jako piča z ryby a to v každé mechanice. Škoda. Tištěný rozkládací obal, dobře odvedená práce. C.M. mi připomíná grafickým zpracováním již asi neexistující kapelu MAGLAJS. Nevím ani odkud C.M. jsou, ale někde mezi Brnem a Vsetínem je můj tip, haha. Nikdy jsem o nich neslyšel, tak jsem byl zvědav, tipoval jsem jejich muziku na death/grind... Nahrávka ze studia, no... po intru už to jede... Slušně zahraná hutná grind core rubanice s několika zábavnými vsuvkami a nic moc vokálem, murmur jako u gore grind/death kapel. Pár věcí je pomalejších a na základní grindcore se nalepuje death humus. C.M. je někde mezi PROF.LEFEBVRE a ŠKODA 120 kromě dvou posledních songů. Od Š120 tu jsou možná kovery anebo jen ty texty od Radka. Zvuk je ale i přes to přeskakování strašně předimenzovaný !!! Tohle fakt někdo přehnal, trhá to uši ! Možná tu je ještě kover verze SKIMMED, ale já to nepoznám. Jednoznačná hitovka je "Stress". Texty psalo vícero lidí a je to všehochuť, v pohodě. Akorát ta Společnost Přátel Žehu co podporuje tento nosič, se mi nějak nezdá. C.M.: cafilericmortura@atlas.cz / 777 591 908 >ŠA<

FLESH MANGLER - Studio rehearsals ´06 CDr
Zvuk FLESH MANGLER odpovídá názvu titulu. Zkušebna, zvuk nic moc, hodně potlačenej. Nahrávalo se 29.12. ´05 a 3.1. ´06. Muzika - skvělá old grind škola, kde je znát dost klasických grindcore prvků, žádný prasácký zahuhlaný gore. Tady má hlavní slovo kytara, ale nebojte, basa tu je taky móóóc pěkná, ale je vidět, že týpci to mají zmáknutý a ví jak vyrovnat nástroje, aby se nepřehlušovaly. První část je prostě období "Cruel face of life" od ROT, druhá část je trochu do gore. Už dlouho neposlouchám gore a podobnou muziku, ale když napíšu "Surgical disem..." od DEAD INFECTION a starý RGTE nebudu daleko od věci a samozřejmě ty ROT tam pořád jsou. Kdyby byl lepší zvuk, tak musím uznat, že tahle řecká kapela má co nabídnout v současné záplavě všech těch sraček !!! Ale co kurva, ona je dost dobrá i se špatným zvukem !!! Tohle má koule !!! Parádní riffy, ty tě naprosto zničí, ani bych se nedivil, kdyby tady byl nějaký cover, protože tu je poměrně známý postup skoro ve všech skladbách s obrovským nasazením, co jsem už někde asi slyšel !!! Bohužel obal je velice chudý, ani songy tu nejsou vypsaný, je jich tu celkem 13, logo stejným písmem jako REGURGITATE. Co ty na to Romane ? Prubni je... Vřele doporučuji všem !!!!! Tohle by se vyjímalo na vinylu !!! Fakt paráda !!! F.M.: pathology_onxs@yahoo.gr >ŠA<

CEREBRAL TURBULENCY - Kreš Test ´06 CD (Khaaranus Prod.)
Obdržel jsem toto CD a od začátku jsem k němu přistupoval opatrně. Syky říkal, že když viděl kluky naposledy, byla to bída. No, dobrá...., obal je v duchu předešlých, netradiční booklet v podobě malinkaté knížečky, sympatický nápad !!! Nechybí ani samolepka. Opět tu nejsou české překlady textů..., jeden je dokonce ve Slovinštině nebo jiném balkánském jazyku. Že by šlo dokonce o cover verzi ? Nevím..., ale ta skladba má výbornou chytlavou do grindu hozenou kostru... CD obsahuje také video materiál, na ten se mrkneme nejdříve. Hned od začátku říkám, skvěle odvedená práce. Móóc se mi libí muzika k cédéromu a vše co na něm najdete je parádní. Pěkně zpracovaný, hlavně koláž letáků vypadá pěkně. Videoklip parádní (nejlepší song "Final ensemble"), živák ze Sarajeva parádní - pařba jako sviňa !, studio a zkušebna klasika. Fotky nic moc. Muzika v této nabídce od C.T. dost dobrá - grind válec jak prase !!! Tak teda dávám CD do přehrávače a čekám co bude... První song nic moc, namíchaný grind/hc/death. V tom klávesy (9. song je obsahuje taky), hmm, zklamání. Následujících 12 štychů je lepších, v některých pasážích nic moc (že by to dělal ten hopsavý hardcore a metalový nádech ?), jinak docela slušná nakládačka, která mě i tak nějak baví, i když to není to pravý ořechový, ale je to můj pohled na tenhle mix převážně grind základu s hardcore obalem. Kdyby šlo o přímočařejší grindcore, tak by C.T. udělali kurevsky dobrý matroš !!!!!!!!!! Protože po zvukové stránce, se tomu nedá nic vytknout. Výborně nazvučený bubny, kytara, která rve, v dobrém smyslu slova, uši na sračku a basa to kurevsky umocňuje. Tohle je prostě sakra dobře zvládnutý !!!! Neodpustím si ještě jednou vyzdvihnout všechny nástroje, hlavně kytaru !!!! Album Kreš Test je dost velký posun od předchozí desky a to ze dvou důvodů. Zvukově výborně agresivní, silný (studio Shaark) a za druhé výborný a hlavně chytlavý grind riffy. Multimediální stopa je hudebně lepší, asi to dělá špatný zvuk (živák Sarajevo) a tím pádem to je grind mašinérie a navíc ten cover...., háde od koho... !!! P.S.: ten song, o kterém píšu, že by mohl být cover a je v balkánském jazyce, tak je psán originál rómštinou a je to protirasistické téma. C.T. & K.Prod.: Hviezdoslavova 2, Ostrava - Radvanice, 716 00 / lolokar@mybox.cz >ŠA<

SVINĚ! - Špatná věc ´06 CD (Pohoda Rec.)
Už delší čas mi tu leží nové CD SVINÍ! Teď nastala pravá chvíle pro poslouchání a recenzování. Akorát tu byl na návštěvě -273,15-ka a první co bylo, šahal po splitku SVINĚ!/ILEGALITY, tak jsem mu ukázal toto nové album a už se od něj neodtrhnul, haha... Ale pojďme k muzice samotné. Na úvod musím říci, že tohle je prostě úžasná deska i přes její velice krátkou stopáž !!! Zhruba 16 minut z toho víc jak 3 minuty má 9 stopa "intro/outro/mezihra", která je opravdu prazvláštní, něco jako automaty v kasinu... Tato "hráz automatů" odděluje nové songy od čtyřech starých, které vyšly na split 7ep s DEZINFEKCí. Zpět k novým 8 kouskům. Takovej nasranej náboj, co dokáží ze sebe dostat ať už na živo či z nahrávek vodňanští SVINĚ!, dokáže málokterá kapela !!!! Prostě SUPER !!!!! SKVĚLÁ MUZIKA, SKVĚLÝ ZVUK....... Ta razance je prostě vraždící. Punk s troškou hardcore zvuku. Možná že se na tom podepsal Puffy, něco mě prostě táhne k DEZINFEKCI !!! Rychlá sypačka, střední pasáže, obojí tu je, ostrý kytary, dunivá basa a hlavně všechno v tanečním pogo duchu - klasický postupy, který jsou ale kurevsky chytlavý - o bicích a zpěvech ani nemluvě !!! Oproti splitku s ILEGALITY má "Špatná věc" celistvější zvuk a ten je jak jsem psal také kapánek hardcore a též je čistější. SVINĚ! si jedou to své, stále mají co nabídnout, texty mají docela odlišný od "běžných" punk kapel, ale ta myšlenka je tam stejná. A to je další velký plus !!! Ale vždy si najdou volnější téma. Šestý song je částečně kover "Traktor" od V.Z. v refrénu s textem o www.czechcore.cz a osmý song je zase krkolomný jazykolam, pozpátku odzpívaný text o recyklaci. Dobrej nápad - muzika je taky prazvláštně zahraná, jakoby pozpátku, haha ! Ono se taky album "Špatná věc" trochu točí okolo "eko" témat, když se to tak vezme kolem a kolem. Pěkný obal navrch (nejdřív jsem si myslel, že to někde ukradli z netu, ale kdepak, Gisboy / Lahar se činil a to pěkně...) je už taková třešnička na dortu dortů.... Svině! & P.Rec.: P.O.BOX 28, Vodňany, 389 01 / info@pohodarecords.com / www.pohodarecords.com >ŠA<

ANTITRUST - Insensibilidad inhumana ´05 CD-r
Jednoho dne leží před barákem balíček..., vidím podivný razítka a známky, mrknu blíž a Chile. Okamžitě trhám izolepy z papíru a uvnitř dopis s tímto 20 songovým diskem. Tuhle kapelu můžete znát pod názvem SHIT-700. Pod tímto starým názvem natočili mraky nahrávek nejrůznějších zvukových kvalit. I tato nahrávka se nemůže pyšnit kdovíjakým zvukem, ale je lepší než horší. Pod názvem ANTITRUST už toho taky vyšlo požehnaně. Jednoduchý obal, uvnitř ve španělštině dlouhatánský článek. Texty tu nejsou. ANTITRUST si na nic nehrají a drtí převážně rychlejší grindcore. Do některých songů míchají trošíčku crust/hc, ale to jen opravdu okrajově. Rozhodně tu nenajdete extra metalový základ. Chlapíci totiž nezapřou svůj původ, zmíněné SHIT-700. Tohle je prostě řezanice od začátku do konce v téměř čistém grindcore duchu. Zpěv je na dvě polohy, jeden uvřískaný, často k zaslechnutí u nekvalitních nahrávek fastcore spolků popř. u starých již prachem zapadlých grind/noise kapel. Druhý vokál je hrubý grind grrkot. Nahrávka má 28 minut a 20 songů. Rozhodně doporučuji tuto kapely, stojící na hraně již zapomenutých grind/noise kapel s novou vlnou grindcore spolků. Antitrust: Jorge Medina G., P.O.BOX 14, Correo-Grecia, Santiago, Chile, South America / antitrust_grindcore@hotmail.com >ŠA<

CZECH AND SLOVAKIA UNDERGROUND REPORT vol.2 ´06 double CDr (Wahnfried Rec.)
Tak tohle je asi první bootleg RABIES a možná i zbylých kapel....... Jak název napovídá, jedná se o české a slovenské kapely. Nahrávky jsou z nejrůznějších nosičů a období.... a zvuk tomu odpovídá. I přesto všechno jsem očekával mnohem lepší zvuk, tohle je fakt sračka až na pár výjimek. Drtivou většinu nahrávek, co se zde nachází mám doma a zvuk je dobrej, tady to ovšem dost kolísá a např. u našeho jednoho songu není začátek. Pro mě je to hodně špatně odvedená práce. Jinak je to celkem v pohodě. 25 songů na prvním disku, 20 na druhém, ale na obalu je uvedeno jen 19 kousků.... Tento double disk se prý prodává za 1,5,- €, což je cena velice příznivá, tak snad budiž..... K tomuto bootlegu jsem se dostal přes LAHAR, kteří tu jsou také. Nebudu zde vypisovat to hejno kapel, ale spousta z Vás, co mají kapelu, se tu najde.... W.Rec.: P.O.BOX 100806, Dresden, 010 78, Germany / gedresche@yahoo.de >ŠA<

DIE SUPERTANKERS - s/t ´05 CDr
Tohle CDr obsahuje krom muziky multimedia stopu, ve které najdete texty, historii kapely, plakáty....... A pozor, muzika nejde spustit v PC, zkoušel jsem to přes všemožný programy a nic. Je tu devět skladeb. První a poslední je beze jména, označeny jen hvězdičkou. Muzika je divná, mě se to teda vůbec nelíbí. Ale své příznivce si určitě najde. Kapela si zakládá hodně na saxofonu. Zpěvu tu moc není, když je, je v češtině. Ani nevím k čemu to přirovnat. Něco má nádech Afriky - skladba "Reggae", něco je více do jazzu - typická "Monk" a rozhodně tu nechybí koketování s alternativním hc. Srandovní nádech má "Dechovka", snad ta mi trochu připomíná LAURU A JEJÍ....., ale hodně zvesela rozjetou... a okořeněnou hardcore / rock závěrem. D.S.: www.supertankers.wz.cz / Tomáš "Bury" Baran, Gen.Píky 22, Ostrava 1, 702 00 / buryzone@seznam.cz >ŠA<

SUBCUT / DISTURBANCE PROJECT ´06 split CD (Vomit Noise Prod.)
Kurva, grindeři co neopovrhují CDs, do tohoto splitka určitě jděte !!!! Zde neuslyšíte nějaký death serepetičky, či hopsavý hc a další vyfikundace..... Brazilský SUBCUT roztáčí disk s osmi grindcore kousky. Čekal jsem lepší zvuk. Tohle zní typicky brazilsky, ale lepší nabuzenost by neuškodila... Pak by to byla dokonalá vražda... Jinak je to mašírka jako sviňa. Rychlý výplachy - všechno to pěkně do sebe zapadá a ani se nedá říci, že by šlo o nějaký kopírky. Silný drtící grindcore nálet !!!! Nahrávalo se v lednu 2005 ve studiu Grrove. Texty jsou o brazilském životě, ale klidně většina textů pasuje na spoustu dalších zemí třetího světa... Kurva, začínám si prohlížet booklet stranu D.P. a ejhle, jsem tu v děkovačce, thanks a lot Gerardo !!!! My brother, haha. Toto split CD je první nahrávkou DISTURBANCE PROJECT, kde najdete texty (...i když jen ve španělštině....), alespoň nikde jinde jsem je nenašel a na netu též nejsou. Španělští grindcore bozi s 10 záseky včetně dvou coverů, WARSORE a DENAK (půlka lidí z D.P. pochází z této coverované legendy...). Rychlý, nekompromisní ultra grindcore námrd, který se nezastaví a všem grinderům se vrátí úsměv v této pro grindcore přetěžké době !!!! Vražda - vražda GRINDCORE muzikou je asi jediné vysvobození.... Zvuk je kurevsky nabušený !!!! Jde o zkušebnovou nahrávku, která má mastering a do prdele, zní to fuck SKVĚLE !!!!! Tohle split CD ani nedoposloucháte dokonce, protože to vaše palice nevydrží, GRINDCORE !!!!!!!! Kurva, já si u toho uchcávám....grrrrrrr. Subcut: subcutgrindcore@hotmail.com / www.subcutgrindcore.com.br * D.P.: GxFxMx, P.O.BOX 50176, Madrid, 280 80, Spain / disturbanceproject@hotmail.com / www.disturbanceproject.com * V.N.Prod.: Robert Waller, P.O.BOX 403, Marietta, PA, 175 47, USA / www.vomitnoise.com >ŠA<

TERRORISMO MUSICAL - Paranoia collectiva CDr
Profi obal se zvláštním molitanovým středem pro uchycení CD. Celkem pěkný obal... Pro texty si musíte napsat a toto promo nebo demo seženete max. za dvě "éčka" či dva "doláče". Zvuk mají Řekové dost v pohodě, možná ze studia, je to velice pravděpodobný... Muzika je velice solidní. Hráčsky dobře zmáknutá. Stylově to je grindcore, něco jako kdyby se střetl "prostřední", haha, MALIGNANT T., nový ČAD s vraždícími Brazilčany old ROT, ke kterým TERRORISMO MUSICAL jezdí na kukačku, haha.... Některé pasáže vyznívají jakoby spadaly do gore grindu, některé zase mají (hlavně první věci) severský nádech, ale jsou to jen okamžiky. Převládá poctivý grindcore. Že by se přeci jenom začalo blýskat na lepší časy s "prapůvodním" grindcore ? Všech 11 songů profrčí během necelých 13 minut a zanechá za sebou jen zkázu. Vřele doporučuji !!!! Moc dobrý materiál !!!! T.M.: P.O. BOX 50616, Thesalloniki, 540 13, Greece / terror_music@yahoo.gr >ŠA<

CAMARA DE GAS - 2003 - 2005 CDr (18 Punaladas Rec.)
Tohle je asi diskoška či co. Jsou tu tři dema, z roku 2003, 2004 a 2005. Poslední materiál je složen ze dvou živáků z roku 2005. Celkem 49 kousků včetně spousty coverů a to od HERESY, INFEST, DENAK, DROPDEAD, GRITO DE ODIO, RUIDO DE RABIA a ESTIGIA. Tento disk nemá být dražší jak 1 euro...., kde ho tady seženete nevím, ale chlapíci měli pár zastávek tady v Čechách, takže se poptejte u dister. První demo z roku 2003 je hudebně hodně podobné na materiál z roku 2004 "Carne de canon". Demo z roku 2005 je v podstatě složeno z materiálu "Carne de canon" + pár songů z prvního dema. Kvalita zvuku kolísá, nejlepší, nejvybuzenější je poslední část tohoto disku. Hudebně jsou tihle Španělové podobní Orlovské HIBAKUSHA. C.D.G. jsou sice více punk, v některých pasážích jsou i rychlejší, ale jako celek dejme tomu punková HIBAKUSHA. Některé songy jsou zase více grindcore. Je to prostě mix špinavého a razantního punk/crustu, hlavně starší věci a hardcore + grindcore. Všechno je to zabalený v bordeloisním masakru. Dost by mě zajímaly nahrávky ze studia, kdyby ovšem nějaký byly... K disku je poměrně rozsáhlý booklet s anglickými překlady textů, u kterých je napsáno, že se chlapíci omlouvají za jejich shit-ovní angličtinu. C.D.G.: cxdxgx_ruido@yahoo.es >ŠA<

DEGENERACE - Demo + Live video from Prague / 007 club ´06 CDr + CDr
Demo nahrávka je ze zkušebny a živák z Prahy. Oba nosiče obsahují stejný skladby ze stejného roku + živák má o jednu písničku více a tou je "Bestia terror", která je hraná bez basy. Zkušebna nemá kdoví jaký zvuk, ale jednotlivé nástroje jsou slyšet a takový ten základ, co by z toho měl vylézt, tu je, takže OK. Každopádně je to bordel, pro toho kdo má rád dobrej zvuk.... Také muzika, kterou DEGENERACE produkuje, je extrémní raw noise hardcore/punk a to doslova a do písmene. Oproti začátkům se sakra zlepšila celá produkce kapely, nejvíce je to patrný na zpěvu, ale kdo není otrlý, bude mít s touto raw cháskou problémy nadále. Kromě vlastních songů je na obou nosičích cover od MRTVé BUDOUCNOSTi a KAAOS. DEGENERACE je návrat o hodně let nazpátek k první vlně severských hardcore/punk palů...., hlavně k Finsku. Nechybí texty a dvě pidi samolepky. No a živák je na tom skoro stejně. Zvuk taky žádnej zázrak.... Doporučoval bych ještě více pilovat hraní a pak bude DEGENERACE daleko větší praso než by se mohlo zdát..., takhle je to dobrý, ale není to ještě úplně ono. >ŠA<

BETON - Demo 2 ´06 CDr (Biosphere Rec.)
Na jedné ze zastávek turné ČAD + BETON jsem dostal tento demáč.... Pravděpodobně tento materiál má být určen na split LP právě s ČAD. Toto velko-dílo mělo být na tohle turné venku, ale jak to už bývá, zpoždění nastalo, ale letos by to mělo být venku a věřte, je se na co těšit. Nahrávka je pořízena ve studiu Šopa a oproti koncertu to je poměrně jiný kafe. Mám na mysli zvuk. Na živo to byl slušný buldozer crust, a nahrávka je čisťoučká, ale zároveň mírně surová, nasáklá klasickým crust severem a to Anglií i Švédskem (toho je více). Sedm věcí včetně coveru od BESTHOVEN. BETON je čistý crust.... , kterýmu to šlape, všechno tak jak má být, neúnavný bicí tepající umta umta rytmus, kytary, zpěv, melodický vyhrávky, všechno podle jiných vzorů.... Paráda a pro crust fans povinnost ! Bohužel v době kdy tohle píšu, nefunguje ani jeden web...., hmmm. Beton & B.Rec.: Tomáš Bulánek, Brančská 3, Bratislava, 851 05, Slovakia / biosphere666@centrum.sk / http://beton.prasopal.sk / www.betoncrust.wz.cz >ŠA<

ČAD - Psia krv ´06 CDr
Tak jako u CDr BETON..., Pišta mi vrazil tenhle na první pohled profi disk..... a tak tu jsem s recenzí. Matroš je určen na zmiňované split LP s BETON. Nahrávalo se letos ve studiu Moonset a je tu 11 písniček. Zvuk je opravdu parádní a hodně čistý ! Ke zvuku nemůže snad být ani výtka. Věrohodně podaný a nádherný zvuk ! ČAD byli a jsou o humoru, na koncertech je budete nenávidět a odejdete, anebo se pochčíjete smíchy jako většina zúčastněných. Pišta je fakt ďábel !!! Z profi disku se vyklubalo CDr-ko s potiskem a profi obalem. Jak kdysi Pišta slíbil, tak splnil..., tentokrát tu jsou texty. Dva texty si vypůjčili od slovenského básníka Mikuláše Kováče, a jeden je od kapely ZÓNA A, tedy celý song - cover. A je to znát, je svižnější... Zbylé texty (kromě prvního crust válu, ten je beze zpěvu...) jsou vlastní tvorba, ve kterých se to hemží bojovníky proti šlechtě, Karpatami...., jeden song je o supermarketu, jeden o snobech v autech (tento text tu ale není celý, při poslechu na to přijdete sami a tak tomu je i u dalších) a taky tu je jeden text, o kterém se asi bude opět polemizovat, je totiž napsán dvojsmyslně. Muzika je opět kapánek posunuta - není tu už tolik hitovek jako na předposledním materiálu, řekl bych také - méně rock n rollu. Více hardcore, ale to je celkem odvážné slovo.... Výborný materiál....., který se kurevsky dobře poslouchá a pravděpodobně je to zpěvem, ten tu hraje velkou úlohu. Fakt povedený a vyšperkovaný materiál, krom závěrečné písně podle které je nazvaný celý materiál..., tento song se mi nelíbí. ČAD: Š.Chrappa, Kozmonautov 7, Sv.Jur, 900 21, Slovakia / gorecult@centrum.cz / www.vandali.sk >ŠA<

[ Top ]


*****************************************************************************************************


tiskoviny

JUST D. I.Y. ´zine # 5/6 A5 / 68 stran
Paráda, další číslo, respektive dvojčíslo tohoto slovenskýho plátku. Po přečtení zjistíte, proč minulé číslo bylo tak pidi... Bohužel se tu opakuje pěkná obálka a špatný zbytek. Tentokrát se dá vše přečíst, ale je to velice nekvalitní, nerozumím tomu, je to škoda, ale co, hlavně že je co číst. Zin je k dostání v igelitovém pytlíku, protože k zinu je vložena nášivka JUST D.I.Y. s motivem z minulého čísla. A druhý dáreček, na vlastní náklady vložen videoklip ČAD na CDr. Klip je naprosto perfektní a když si zjistíte jak byl vytvořen, tak tomu ani nebudete chtít věřit. Fakt paráda. Ale pozor, viděl jsem už prodávat toto dvojčíslo bez nášivky a CDr-ka !!! Začátek obstarávají sloupky z nihž nejlepší je s výborným nápadem od Jirky von Garfielda. Rozhovory s TIAN AN MEN 89 Rec., PICASSO BLOT, KAMASET LEVYT Rec., AGREGAT (opět o ničem) a AG. Jako příloha tu je nějaký úryvek jakoby z knihy, každopádně to jsme nečetl, nevzalo mě to na začátku..., následují reporty z koncertů, recenze na vše možné, super info/recenze na knihu Suomi..., asi jí zkusím... a zin se uzavírá reportem z turné BETON / AGREGAT. Už se těším na další číslo. P.O.BOX 16, Bratislava 48, 840 08, Slovakia / comixsniper@pobox.sk >ŠA<

CERELITIDA ´zine # 1 A5 / 60 stran
Zničehonic se ke mně dostal tento nový, pěkně vyvedený zin z Liberce. Na starost ho má Petra, která se angažuje v pořádání koncertů v Liberci. Tisk je profi a pěkně to vypadá. Písmena by mohla být menší. Grafika i obsah je +/- crust & punk as fuck. Kromě recenzí, které tu jsou ve dvou částech, nechybí sloupky, rozhovory se SINERGIA, pak KOBORY a měl tu být i s ANTIHERO (obě kapely měli být i v N.M. # 16, bohužel odpovědi jsem neobdržel) a ANTIHERO není ani zde, dále je tu rozhovor s CONTRASTO, ten je asi nejlepší. Poslední rozhovor je s kapelou SUPERAPES. Též tu je report ze Slovinska, reporty na koncerty pořádané crew Celerální celer (včetně Petry) a delší "zpověď několika lidí o MHD. K tomuto tématu je do zinu vložena brožura o "Bezplatné hromadné dopravě". Vyvedené dílo a já jen doufám, že i přes porodní začátky, bude druhé číslo... Petra Krupauerová, Borový vrch 794, Liberec 14, 460 14 / c_ml.hc@bigmail.cz >ŠA<

LIMOKID ´zine # ? A4 / 68 stran
Popravdě, tohle číslo (jaké ?, nevím, nikde jsme to nenašel očíslované) držím poprvé v ruce. Něco málo jsem věděl o online verzi, toť vše. Až jednou na návštěvě u Honzy Samuela jsem se dostal k tištěné verzi, díky... Netradiční formát, respektive jak je ohnutý. Klasicky ohnutý by z formátu A4 byl formát A5, ale LIMOKID je ohnutý na výšku, takže je zněj úzký a vysoký zin, ale psaný na šířku, haha. Zajímavé rozhovory a vše ostatní včetně zajímavé grafiky, ale na ní se mi nelíbí slité otázky a odpovědi a neustálé střídání velikosti písmen. Z obsahu, krom pár úvah a zážitků z Anglie tu jsou samé rozhovory, který jdou někdy do hloubky více než je u ostatních zinů zvykem. Takže pokec tu je s Honzou o LAHAR a SAMUEL Rec., s lidmi z DAVOVé PSYCHÓZy - zajímavý rozhovor, s Wayom o kapele INÉ KAFE a PLUS MINUS, dále jako vždy dobrý rozhovor s "Ivanem Mládkem" a následuje zajímavý informační blok o tom jak to bylo s Konýkem ze ZÓNy A a jeho spoluprácí v STB. Nějaké info bylo právě v rozhovoru s "Davovkou". Další rozhovor je s Portugalci POINTING FINGER následován dalším zajímavým rozhovorem o práci Thomase a jeho GLW.DRK magazínu. Další rozhovor je s kapelou ABANDON SHIP, pak s Jirkou o SUNSHINE a jeho předešlé kapele LANDMINE SPRING a poslední dva rozhovory jsou se slovenskými TIME OF MY LIFE a finským palem KYKLOOPPIEN SUKUPUUTTO. Už se těším na další číslo, což by mělo být takové překvápko, když to všechno klapne jak má. xjesusx@orangemail.sk / www.limokid.sxehc.sk >ŠA<

ÜBER ALLES ´zine # 4 A5 / 68 stran
Pokud mě paměť neklame, tak tohle je první seznámení s tímto časákem. Klasický papír, nůžky, lepidlo..., však taky v obsahu se autor několikrát přiklání k tomuto D.I.Y. přístupu... Klasický zin s rozhovory, recenzemi, sloupky a pár zajímavými radami okořeněné doplnění... pěkně udělaného zinu. Co mě zaujalo..., srozumitelně napsaný článek o hypermarketech, již poněkolikáté informace o "Ěčkách", o těch nikdy není dost informací a hlavně je třeba stále dokola omílat a omílat, aby lidi dávali bacha na tyhle sračky, včetně GMO. Reporty z koncertů vždy potěší, hlavně report z turné PRŮMYSLOVé SMRTi po Německu. Dále tu jsou rozhovory s kapelou LOBOTOMIE a RUCE PO OBRNĚ a článek, útržek o válce proti "terorismu". Těším se na další číslo. Petr Hanus, Vrchlického 1017, Polná, 588 13 / shitrecords@seznam.cz >ŠA<

UNDERGROUND HARMONY ´zine # 1 A4 / 36 stran
Další profi tištěný zin a ve větším formátu. Multikulturní fanzin, jak je napsáno v hlavičce a hned na titulní straně je jak pexeso rozeseto několik obrázků s textem..., každé políčko "pexesa" hlásá, co najdeš uvnitř nebo co by se tam mělo objevovat. Záběr je skutečně široký a je to záměr. U.H. má spojovat co nejvíce kultur / žánrů..., což se také dočteš v rozsáhlém úvodníku. Takže tu najdete jak hudební, tak i politický články. Rozhovory, recenze, informace, sloupky.... V prvním čísle najdeš rozhovor s raperama Wutym a Mihaim, souhrn - ohlédnutí za ABC festem, dlouhý a dobrý rozhovor se skinheadem Krachym o anarchismu, old skinhead hnutí, atd. Pěkně shrnutá historie švédské Animal Liberation Front. Následuje rozhovor s Elvisem o soundsystémech..., krátké poohlédnutí za CzechTekem, rozhovor s Jaromírem / Permanent Revolt, což je tak trochu na stejné bázi založený zin jako tento U.H. Dále tu je poohlédnutí za letním anarchistickým táborem, texty kapel, rozhovor s Kamilem a Prokim o breakdancu - já bych se asi rozlámal, haha. Na závěr tu je dlouhý rozhovor s THEMA 11, anketa složená z pár otázek, na které odpovídají tři lidé různých zájmů, krátký rozhovor o tetování a graffiti - škoda, ten bych bral i na 10 stránkách... a skutečně už bude konec a to článkem o zasedání G8 ve Skotsku z pohledu jednoho zúčastněného a konečná je v podobě pár recenzí, převážně na čtivo. Uvidíme jak to U.H. vydrží a čím překvapí v dalším čísle. Časák spolu stvořilo několik lidí, ale už ze začátku mi bylo jasný, že v něm má prsty člověk, co dělá i Cabaret Voltaire a grafika je to samé. Takže kontakt je skoro stejný. R.Pátek, P.O.BOX 40, Litvínov 1, 436 01 / undergroundharmony@seznam.cz >ŠA<

TO JE PANK! / TUTTI FRUTTI # 2 A5 / 56 stran
Zprvu jsem nevěděl, že jde o split zine. A když split, tak i rozdílný ziny. Jeden je spíše o punk/hc a druhý o ska/reggae. Je to propletený v sobě, takže Vás to tak trochu donutí se prokousat i tím, čím byste nechtěli. Osobně ska i reggae můžu, i když ho nějak nevyhledávám a tudíž jsem s tímto projektem spokojen. Jsem zvědav, jak budou probíhat další čísla. Uvnitř jsou jak rozhovory (WOLFBRIGADE, OPPRESSED, THALIDOMIDE, FAST FOOD, s Pepom ze Sranica zinu/komixu), tak i sloupky, reporty z akcí, report z turné JPN (dost peklo!!!), recenze na hudební produkci, tak i na čtivo. Zajímavý článek je o tom, co byli Edelweisspiraten a také historie ska na Slovensku je poučná. Závěr je v podobě historie MADNESS a pár parádních příběhů "Koster"!!! Ty tu mají i plakát. Za dobrou reklamu tu považuji kontakt na Buy Or Die Distro - www.buyordie.szm.sk / buyordie@post.sk, kde seženete video CD japonských kapel, ale i slovenských THRILLER a unite RUIDOSA I. Kontakty na tento split zine jsou: hugo@zoznam.sk / tuttifrutti@pobox.sk >ŠA<

AGITATE # 6 A5 / 20 stran
Tohle je anglický zin, velice přehledný a zaměřený na crust.... Graficky bych Vám Agitate přiblížil k Bakteria zinu. Všechno je psaný takovou dobrou angličtinou, alespoň mě se četla dobře, i když ne všemu jsem rozuměl, přeci jenom angličtinu neovládám... Je tu rozhovor s kapelou RUIN a EXTINCTION OF MANKIND. Pár recenzí na časáky a muziku. Článek o anarachistické síti Cardiff, o černém bloku a o plánu, zavést v Anglii občanky. Nechybí pár fotek... velice zdařilý zin! P.O.BOX 202, Shipley, BD18 3WB, U.K. / chrisagitate@yahoo.co.uk >ŠA<

OHNÍČEK # 6 A4 / 56 stran
Tak mám před sebou další číslo tohoto zinu, dělaného Albáncem. Ohníček je asi jediný nebo jeden z mála zinů, který není šířen po celé republice, ale jen ve svém blízkém okolí. Možná se pletu, ale narazit na něj v distrech je fakt problém. A je to škoda, protože Ohníček je založen sice na totální chaos image, ale pomalu si zvyknete a čtení je v pohodě. Lepidlo, nůžky a papír...... strojově psaný obsah, ale občas i ručně...., to je Ohníček. Kdo si pamatuje, alespoň ziny tak před 10 lety, tak přesně takhle vypadá Ohníček. Spousta politických, ekologických článků, spousta anti nazi informací a nějaké ty rozhovory. Recenze poskromnu... Spousta věcí je ukradených a starých, ale až tak moc to nevadí, protože mladší generace by o to přišla.... a opakování je matka...., že ? Takže přes Food not bonbs, článek o kapitalismu / MMF + SB, pamflet Anarchokomunistické alternativy se dostanete k rozhovoru s DOOM, SUPERAPE X. Mezi tím je článek o maďarském masovém vrahovy Bela Kiss a článek od Felixe Havoca o hardcore/punk scéně... Také tu je stránka věnovaná starým punk / hc kapelám a následuje rozhovor s POISON IDEA, RADEGAST a Jardou Ježkem (SRAČKA zine). Nějaké info o sharps včetně rozhovoru + o ska, rozhovor s kapelou SYDE, report z Albáncova fesťáku a závěr je rozhovor s LYCANTHROPHY. Zin je doplněn o spoustu fotek, reklam, básniček a textů... Jsem zvědavý, jak budou vypadat další čísla, to sedmé je prej u zdárného "skoro" konce, haha. Jaroslav Terkovič, Karvinská 59, Havířov, 736 01 >ŠA<

WE´RE GONNA FIGHT # 8 A5 / 48 stran
Tenhle francouzský zin zaměřený převážně na exotické země, jsem si oblíbil už dávno... Graficky přehledný chaos - nůžky - lepidlo je beze změny. Obsahově taktéž. Velký rozdíl oproti jiným zinům je v tom, že tu často najdete reakce vydavatele zinu (docela dlouhý) na některé odpovědi.... Obsahově tu najdete vždy hafo scene reportů a jelikož vydavatel (zapomněl jsem jméno) je velký cestovatel a v oblibě má hlavně východní Asii, tak tu je vždy report z indonésie či Malajsie. Každý rok vyrazí na cesty a vše co na nich vidí (lidi, koncerty), nakoupí, vymění muziku, čtivo, tak na to vše tu jsou vždy recenze a cestopisy. Toto číslo je proto zaměřené hodně na Filipíny, jelikož tam byl vydavatel naposledy. Jináč rozhovory tu jsou s RETAQUE, LESCA-PUNK, PRO PIRACY Distro, DIRTY SHOES Rec. Sloupky o situaci v Íránu, scene reporty z Malaysie, Slovenska, Francie, Argentiny a Filipín. Taky tu je velice zajímavý článek o punkové scéně v Íránu. Už se těším na další číslo..... třeba se do té doby potkáme na cestách... WGF: 8 crs Gambetta, Lyon, 690 07, France / xwgfx@yahoo.fr >ŠA<

SHORT, FAST + LOUD! # 14 A4 / 72 stran
Další číslo tohoto fast časáku. Nevím, ale zdá se mi kapánek tenčí oproti předchozím číslům. Jak je již zvykem, najdete zde strašný množství recenzí na muziku. Samozřejmě rychlou, bestiální a agresivní, haha. Žádný "sračky", haha. Tyto recenze jsou psané pidi písmenky, ale vše se v pohodě dá číst. Pár sloupků, ale bacha, je v tom guláš, jeden, ten nejlepší jakoby report je rozházený. Nechybí ohlédnutí za metalovými nahrávkami a parádní, jak po grafické stránce, tak i po čtenářské, sekce recenzí "Blast from the Past!". První rozhovor je se Španěláky MACHETAZO a ten je taky rozházený. Další větší článek je o dělání třiček a polštářů - ale já to nečtl. Dále tu je rozhovor s THE ENDLESS BLOCKADE, zde hraje Andy, člen SHANK, nyní žijící v Kanadě. Poslední pokec je s TOTAL FUCKING DESTRUCTION. Konec uzavírá několik stran reklam a fotek, každá na jednu stránku. Parádní časák i pro neanglicky mluvící.... Těším se na další číslo. 225 Lincoln Ave., Cotati, CA, 949 31, USA / AKautsch@aol.com >ŠA<

GARWEEK # 17 A5 / 24 stran
Je tu další číslo tohoto novinkového distro seznamu / mikro zinu, haha. Kromě zmíněných novinek v Jirkovo distru tu je pár web adres, jelikož už i on je v síti sítí.... Hlavní téma je v tomto čísle další info/recenzování zinů, což zabírá několik stránek. Nějaké texty a opět tu je dost reklam a na závěr dva články. Historie DISCHARGE a článek "RAC - Rock proti komunismu nebo neonacistická hra na schovávanou ?". Tento článek je převzatý z novější A-kontry a na úplný závěr tu je info o tom, co je "Go night white pride!". Jiří Kovalčik jr., Školní 378/IV, Klatovy, 339 01 / grf.maska@seznam.cz >ŠA<

GARWEEK # 18 A5 / 20 stran
Platí to samé co u předchozího čísla. Tentokrát tu je pár věcí z druhé ruky za směšný ceny. Opět tu je nějaká ta reklama, je tu i starý leták na Noise Master Rec. se starým e-mailem. Opět stránka web adres, který nejsou jen o muzice. Článek o anglickém klubu 1 in 12, který je převzatý z H.O. # 16, historie SUICIDAL TENDENCIES, hafo textů a dva kratší články, jeden o jedení masa - převzatý ze zinu PRŮSER # 6 a druhý je úryvek od Alberta Einsteina z knihy Jak vidím svět. >ŠA<

TRHAVINA # 1 A4 / 80 stran
Tož takhle jednou přijedeme se Sykym k L666 (který má též podíl na tomto dílu) a hned jsme byli informováni o tomto dlouho avízovaném dílku. Nu, domu jsme si vezli čerstvou prvotinu, která na první pohled vypadá jako další číslo Hluboké Orby. Takže pěkná úprava, všechno to pěkně "sedí"... Téma pro prvotinu je Izraelsko - Palestinský konflikt, který je poměrně obsáhlý, ale velice dobře se čte (narozdíl od článku "Proč se Johny nedokáže bouřit?", který jsem ani nedočetl), tudíž jsem z tohoto tématu měl velkou radost. Rozhovory tu jsou s klasikou ZEMĚŽLUČ, HAMMER - přeložený z MRR, DIR YASSIN (po několika pokusech o navázání kontaktu před několika lety s těmito Izraelci, jsem to vzdal - pozn.N.M.) - přeložen z Profane Existence, VÖETSEK a LE SCRAWL. Další téma je hardcore nad 30 let, který se též velice dobře čte. V rubrice "Hrobníkovi z lopaty" tu najdete historii HERESY s diskografií, texty a obaly desek. Druhý pro mne nezáživný článek je o Vladimíru Boudníkovi. V době, kdy vyjde toto číslo N.M. bude pravděpodobně venku dvojka Trhaviny, už se nemůžu dočkat. Fakt pěkná práce... >ŠA<

NO PASARAN # 39 A4 / 32 stran
Jednou se u me v pokoji objevil hospodskej a dal mi tenhle antifašistickej plátek s hromadou samolepek a novým katalogem antifa a nejen antifa věcí pro rok 2006. To vše přinesl v tašce s logem nedávno proběhlého antifa/ska festivalu, který se konal ve Francii, a odtud je i tento časák... Profi tištěný, obálka na křídě a vše ve Francouzštině, jak jinak, že ? Hospodskej to dostal od francouzského návštěvníka, co sem asi zabloudil... Obsahově je to hodně podobné na A-kontru (pár recenzí na muziku a čtivo, jeden rozhovor s kapelou SKALP a hafo krátkých článků + delších...). Kapela SKALP dle fotky vypadá jak nějaká hustá náckovská sračka, v titulku se dokonce píše něco o nazi koncertě v Montpellieru (jinak krásný město - okolí), ale z francouzštiny jsem tatar, takže nemám tucha o co vlastně jde.... V přiloženém katalogu jsem objevil mnoho placek SKALP a na nich je např. "solidarite antifasciste", takže by mělo být vše OK. NO a možná to ani není kapela, jen nějaké sdružení... No Pasaran, 21 ter, rue Voltaire, Paris, 750 11, France / http://nopasaran.samizdat.net >ŠA<

BURYZONE ´zine # 12 A5 / 72 stran
Pokud se nepletu, tak minulý rok na OEF 2005 jsem obdržel od Buryho číslo 11 a rok se sešel s rokem a máme tu další číslo, opět předané na OEF. Ale třeba se pletu.... Tak jak jsme u tohoto ziny zvyklý, nachází se tu dost rozhovorů nejrůznějších stylů, nechybí něco od Pavla Ďuriše, řekl bych, že se kapánek zlepšil s otázkami... Grafika zůstala stejná, tradiční "havířovina"..., po různu poskládaný zin, prostě klasika co se osvědčila. Z obsahu tu je kromě recenzí, těch se mi tu zdá nějak poskromnu, report M.T. "Burning sensation wildwest tour 2005" (kdo vlastní i DVD k tomuto turné, má o zážitky postaráno, haha), další report je z pokurveného turné SHEEVA YOGA a MORE BAD NEWS a ještě tu je jeden report a to DISNEY, KOMBUCHA a MADE BY THE FIRE. Rozhovory s kapelami HIBAKUSHA, SHELL SHOCK, KATALEPSY, SEWN SHUT (USA), ROTTEN COLD, INSANE, LYCANTHROPHY (nejdelší pokec), NEEDFUL THINGS, HNDM, DISFIGURED CORPSE, C.S., SPASM, UTOPIA, RAVELIN 7 a rozhovor s Bjoernem, který kromě jiného dělá grafický věci pod hlavičkou Kiiustrations. Tomáš "Bury" Baran, Gen.Píky 22/2901, Ostrava 1, 702 00 / buryzone@seznam.cz >ŠA<

PUTRID´EMENTAL CHEESE # 4 ??? / 34 stran
V Trutnově jsem se setkal s Tomem a obdržel od něj tento split zin. Obsah je sakra starý, a na to je třeba vzít ohled, jinak.... Uvnitř je pár recenzí, většinou na industriální záležitosti a na praso grind a gore. Rozhovory s TU CARNE, SMOTHERED BROTHERS, PULMONARY FIBROSIS, ARSEPISS, CARNAL DIAFRAGMA, M.F.A.G.C.O.Q.D., DOG EAT HOT DOG, GROSSMEMBER a ROMPEPROP. Strana D´emental-u obsahuje také poskromnu recenzí a rozhovory s Magdalenou, která dělá No tea no picknick zine a ROT. Diskoška YACOPSAE a reporty z koncertů. Vcelku pěkně udělaný zin s otočeným formátek A5, jak se mu říká, nevím... Poměrně dost fotek a i když jsou malinký, jsou dobře viditelný. Putrid strana: Tomáš Bagi, Priečna 1569/32, Galanta, 924 01, Slovakia / broccoli_and_eggs@centrum.sk / www.prasopal.sk * D´emental strana: comixsniper@pobox.sk >ŠA<

DEATH FIST # 20 A4 / 24 stran
Konečně jsem se dostal k Leprovo zinu. Dlouho jsem ho neviděl kvůli určité pauze, a když se opět rozjela mašinérie DEATH FIST, tak tady ho sehnat se mi nedařilo.... Takže dvacítka obnáší rozhovor s CRIPPLE BASTARDS, ISACAARUM, DOGMA inc., NEEDFUL THINGS, INFINITE DOLORISM, ETERNAL BLEEDING, ATTACK OF RAGE, Radem - z K.A.Z. Rec., krátká historie MOB 47, recenze, reporty z koncertů (těch je víc než minule), anketa ohledně nejlepších desek a ohlední za OEF a BAF a ještě sloupky na závěr a to vše v celku zastaralém provedení, které si Lepra chce udržet, jak psal v tomto nebo předešlém čísle..., teď si to nevybavuji, recenzi píšu s odstupem času.... Už se těším na další číslo.... Anton "Lepra" Varga, Pri hliníku 3, Branč, 951 13, Slovakia / deathfist@centrum.sk >ŠA<

GARFWEEK # 19 A5 / 20 stran
Tak jako u předchozích čísel, takže kromě seznamu novinek, nějakých textů, komixu a citátů a také úvodu (ve kterém se dozvíš, že málem skončilo další vydavatelství / distribuce - ano, samotný Jirka trpěl nějakými problémy, ale už je to prej lepší, doufejme, že vydrží...), tu najdete článek o RAC, který vyšel v č. 17, překlad článku G.Bastarda ze split 7ep C.B./COMRADES, počátky crustu od Felixe Havoca, převzatý článek z převzatého, haha... a historie BUZZCOCKS, CRUCIFIX a NASUM. >ŠA<

[ Top ]


*****************************************************************************************************


kazety

FLYING SHITS - s/t ´06 tape (Shit Rec.)
Nahrávka pochází ze zkušebny. Je to na ní znát, ale odpad to není !!! Tahle tříčlenná partička, pojala celou kazetu "volněji". Obal je přehledný chaos se samejma srandičkama. Komu to jakože děkují, apod. Místo textů tu jsou nějaké útržky - vět, nebo to jsou texty ? Každopádně názvy tomu neodpovídají. Na bubny zde hraje Johan z PRŮMYSLOVý SMRTi a možná že i zbylí chasníci.... Je tu 8 skladeb a poslední devátá je jam session - to je děsná záležitost. FLYING SHITS hrají několik stylů ať už dohromady nebo zvlášť. Např. song "*krust #1", "*krust #2" a "Tak to skončil" jsou hodně hozený do starých AG songů.... A tyto songy jsou taky nejlepší!!! Dobrá vzpomínka..... Ostatní jsou takový emo avantgarde hardcore záležitosti, ale pro mně zvlášť znějící a zahraný. Nechybí rock vyhrávky a všechno je to hodně pomalý. Rozhodně zbytek songů, nic pro mne. "Desperado" je ještě taková výjimka, dobrej rockec.... má to šlapavej náboj... S.Rec.: shitrecords@seznam.cz / www.shitrecords.wz.cz >ŠA<

DISRUPT - Tortured in entirety live tape - bootleg (Your Not Normal Rec.)
Tenhle bootleg přišel z Řecka, ale jinak to vyšlo na americkém labelu. Na obalu je napsáno, zda-li má někdo z členů DISRUPT připomínky k tomuto bootlegu a přeje si ukončit množení této kazety, ať se ozve na adresu labelu. To jsem ještě neviděl, ale aspoň něco.... Dále tu je krátký info o tom, proč tato kazeta vyšla, i přesto, že Sean (Your Not Normal rec.) běžně nemá rád bootlegy.... OK, pojďme k muzice. První strana je živák z 30.11.´91 - ABC No Rio. Na druhé straně ještě pokračuje a poté na něj navazuje živák z 10.7.´92 Club Escape. Kromě vlastních songů tu zazní verze od BEDROVLERZ, CONFLICT, E.N.T., VARUKERS, ELECTRO HIPPIES a SIEGE. Po zvukové stránce se to dá poslouchat. Rozhodně je všechno slyšet...., to je hlavní. Oba živáky jsou zvukově víceméně stejný... Slyšel jsem už horší živáky..... Y.N.N.Rec.: Sean Lambert, 2835 Delaware Ave, Apt. # 1, Kenmore, NY, 142 17, USA >ŠA<

CHAOS CHANNEL -s/t tape
Nevím na jakém labelu tohle vyšlo, zkratka tu je Zaw a titul 002. Já mám tuto kazetu od Luíse Moshe z Abducao Extrema & We Love Tapes Rec. (Brazílie). Kazeta nemá dobrý zvuk a ze začátku není vůbec zkorigovaný. No, po čase se na to dá jakžtakž zvyknout. Nevím ani odku CHAOS CHANNEL jsou, ale nachází se tu tři nahrávky. Prvních 6 songů je ze 7ep "Drunk with party", dalších 5 je opět ze 7ep "Just say no!" a zbylých 10 je ze split dema s ADDICTION - to je nejhorší - nemá to takovou šťávu, je to spíše crust, ale v tom bordeloizním zvuku to hraničí s crust/noise. CH.CH. hrají velice surový a špinavý punk as fuck, velice podobný ATROCIOUS MADNESS co se týče zvuku a zpětných vazeb, a hudebně na starý norský / dánský punk vykopávky. Výborná muzika, škoda, že není lepší zvuk ! Abducao Extrema: A/C Luís Mosh, Cx.Postal: 87, 13170-970, Sumaré - SP, Brasil / brutal_alien@hotmail.com >ŠA<

DUST NOISE - s/t tape
Tato kazeta je prvním počinem labelu Zaw. Kazeta je opět poskládaná z nejrůznějších nahrávek a to konkrétně první 4 songy ze 7ep "Healthy filthy noise attack", dalších 6 kousků je ze 7ep "Destroy everything", následuje demáč "Party song from..." se čtyřmi kousky, další demáč "Total noise" se třemi záseky a uzavírá to živák "Live @ Sliced punks" s osmi kousky včetně intra a dvou cover verzí od DISORDER a GAI. DUST NOISE jsou vcelku primitivní punk / hardcore..., opět mají nahrávky pekelný zvuk, ale dá se to. DUST NOISE musí být punk/hardcore vykopávka anebo umí docílit prahistorického zvuku včetně muziky.... Líbí se mi to ! Opět kazeta od Luíse.... >ŠA<

FANTASTIC BUCCAL TRITURATION comp. tape (We Love Tapes Rec.)
Tento 8 way split vydal Luís, tady už najdete i adresy..... přehlednější booklet a jde v podstatě o brazilsko - holandskou / polskou účast. Kapely NEOPLASM DISSEMINATOR (Br) - blbej zvuk, slušná rychlá goregrind rubanice s murmurem a coverem od ROT, MASS SLAUGHTER (Poland) - jsou už R.I.P., PROCESS TERROR (Holland) - v podstatě MATKA T. - páč PROCESS T. je R.I.P., ULTRA EXTREME MASTIFICATION (Holland) - to samé co předchozí polsko / holandské spolky, béčko ovládá MATKA TERESA (Holland), MONSTROMORGUE (br) - pokud jsem to nějak dokázal uhlídat, tak tohle je jednoznačně nejkvalitnější a nejlepší věc na celé kazetě, parádní nasraný politický (ač název tomu neodpovídá) grind/crust, PUTREFACAO HUMANA (Br) - poměrně dobrý grind/noise/crust, ale hodně špatný zvuk a CICATRIZ (Br) - parádní noise core. Tak mě napadlo, zda-li neprošly kazety brutálním rentgenem..., fakt celkově hrozný nahrávky na všech kazetách co přišly z Brazílie.... N.D.: Léo Manháes, Rua Campinas, 242, Sao José, Passo Fundo / RS, 99.050-720, Brasil * M.T.: Martin Uryga, 2E Atjeh Straat 51/HS, LD 1094, Amsterdam, Holland / krytycnasytuacja@interia.pl * Monstromorgue: Wellington Amáncio, Trav.Presidente Castelo Branco, S/N Centro, Delmiro Gouveia / AL 57.480-000, Brasil * P.H.: Cícero Mago, Rua 02, Casa 14, Marcos Freire, N.S.Do Socorro / SE 49.160-000, Brasil * Cicatriz: Ulisses, Rua Antonio Paiva, 268, Atalaia, Aracajú / SE 49.035-080, Brasil >ŠA<

PULMONARY FIBROSIS / DISTURBANCE PROJECT split tape (We Love Tapes Rec.)
Orchestrální intro - poměrně dlouhý, ale pěkný... a následuje 19 songů z 23.dubna 2003, z Bordeaux, Francie. Padne tu několik cover verzí, DEAD INFECTION, LAST DAYS OF HUMANITY, MALIGNANT TUMOUR a RGTE. A to je taky přirovnání, všechny tyto kapely jsou v hudbě P.F. znát. Výborný grindcore, ale opět zvuk nic moc, tentokrát je to díky mono nahrávce....., v polovině se probere a začne stereo - sláva.... P.F. z Francie drtí fakt brutální grindcore s dost častým úchylným chrochtrykotřevem.... D.P. zde mají tři různý nahrávky, ale dost songů se zde opakuje. Nechybí také covery: WARSORE, ROT a FEAR OF GOD. Jak to je s některými songy už asi víte, pokud jste si pročetli rozhovor s těmito geniálními grindcore bohy ze slunného Španělska !!!! Docela ucházející zvuk a naprostá grindcore rubanice !!!! Tady není možné povolit - super grindcore !!!! P.F.: Guillaume Bery, Fromenteau, Yzeures / Creuse, 372 90, France * D.P.: viz rozhovor... >ŠA<

TRUTNOV, CZECH REPUBLIC - SIX WAYS OF EXTREME OBSCENITY comp. tape (We Loves Tapes Rec.)
Luís chtěl přiblížit atmosféru Obscene festu pro brazilské posluchače a tak vybral pár kapel, konkrétně SQUASH BOWELS, RGTE, C.B.T. na straně A, a CRIPPLE BASTARDS, BLOOD SUCKERS a ENTRAILS MASSACRE na straně B. Na obalu je mapka ČR s vyznačením města Trutnov a zevnitř fotka přímo z areálu Bojiště... Nahrávka disponuje poměrně dobrým zvukem, i když nečekejte od toho žádný zázrak. Nejhorší jsou S.BOWELS - hrozněj šumomumraj. Akorát jejich dlouhatánské intro je v pohodě. Zbytek kapel se dá v pohodě poslouchat. RGTE i C.B.T. jsou po všech stránkách dobří.... Strana B a další intro tentokrát před C.B., parádní návrat do 80 let a pak se strhne peklo, ale vždyť to pomatujete osobně, né !?! E.MASSACRE tu jsou taky dost v pohodě...... Celkem ucházející kazeta, i když.... >ŠA<

WHEN THE INNOCENT CRIES... comp. tape (We Love Tapes Rec.)
Tahle kazeta je taktéž staršího data....... Na kazetě jsou nahrávky různých kvalit - převažují ale dost dobrý a celá kompilačka je velice podařená, více méně jde o grind/noise, grind/crust a z kazety je cítit staroba těch "slavných" časů, haha. Fakt jedna z nejpovedenějších věcí co vyšla na Luísovo labelu. Kapely tu jsou: RAJADA - poslouchatelný grind/crust, TERROR SCUM - parádní rychlý a nasraný crust/grind, INSTANTANEO MOMENTO DE LOUCURA - výborný a rychlý grind/noise hodně do hardcore (v USA by se to nazvalo šíleným raw fastcorem), CICATRIZ - špatný zvuk, spíše noisecore. Další jsou SCUM NOISE a jejich typický ostrý hardcore / grind / crust, TOXICO - šlapavý jihoamerický punk - fakt dobrý. STOMACHAL CORROSION - crust - žádnej metal, trocha grindcore, poměrně dobrý, zpěv výborně uřvaný.... Následuje ATENTADO VIOLENTO AO PUDOR - špatný zvuk a klasický grind/crust brazilského podání..., MONSTRO MORGUE - zvuk ujde, ale kolísá... rychlý a nekompromisní grind/crust, některý songy vyšly na Fantastic B.T. comp., BAGACERA má dobrej zvuk - našláplej hardcore. MASHER je klasika v grind/noise, mají nenapodobitelný styl, do kterýho mísí dost crust/punk.... Strana B začíná našimi CARNAL DIAFRAGMA a grindcore s jejich povedenými názvy songů..., G.F.P.M. - Rakousko a jejich takový "ušlechtilý" grindcore. AXED UP CONFORMISM se slušným zvukem a hodně moc podobný na začátky ABSTAIN včetně zvuku. CTHUWULF s ucházejícím zvukem a dobrým grindcore se špetkou crust pasáží. GLOOMY DICK je rychlá praso crust / grind palba z Malaysie. BACTERIAL CULTURE a 7 songů z koncertu, výborný grindcore námrd s fastcore nádechem !!! GRIMNESS s ubohým zvukem a noisecore jak vyšinutý. FAECAL FORK mimochodem se songem "Tankard are fucking legends", jinak drtí - no drtí, ono se to moc nedá popsat, to je nic, prostě tady skoro nic nehraje, všechno je tak potichu, že není skoro nic slyšet, samá intra jakoby mouchy na shnilým masem a tak na 3 sekundy nějaký noisecore, kromě zmíněné písničky, což je výborný punk. A poslední song je něco jako naše první session, haha. Mexičani COACION se třemi parádními punk/crust songy jsou milým zpestřením. Poslední jsme my RABIES se třemi songy z první návštěvy studia. Celkově se tahle mezinárodní kompilačka fakt povedla, ale kdo nesnáší nic moc zvuk, tak ruce pryč.... >ŠA<

[ Top ]


*****************************************************************************************************


vinyly

THE LOCUST - Safety second, body last ´05 12"LP (Radio Surgery Rec.)
O koncertě "kobylek" jsem věděl s předstihem a nemohl jsem se dočkat, až bude ten den "D". Konečně...., jedeme na "sedmu" a jaké tam bylo pro mne i zbytek posádky připravené překvapení..., natřískáno!!!! Spousta lidí, která by na běžný koncert ani nepáchla tam přišla kdoví proč, ale to je jedno. Ještě než přišla řada na set LOCUST, obešel jsem distra a zastavil se u "locusťáckého". Sykyho se ptám, mám počkat s koupí jejich desek co tu nabízejí nebo ne ? Odpověď, si blázen, mají jich hafo a kdo by to tu vykoupil. OK, ...., ne!!! Asi půl minuty mi to trvalo, ale nakonec jsem se rozhodnul správně, koupím je hned......, po koncertě už nebyly, hlavně picture LP. Ale zpět k této desce. Už vystoupení bylo velice pekelné a více elektronické / industriální a tak jsem už tušil, co bude na tomto albu. Obal je hnusnej, někomu se možná líbí, ale tohle umění mi nikdy nic neříkalo, ale hudba, která bývá použita jako doprovod k podobným "uměleckým hodnotám" je většinou zajímavá, zvláštní, šílená a není pro slabé nátury. Tak je tomu i u alba "Safety....". Namíchaný mix industriálního běsnění s obrovským nádechem šílenství (v dost velké depresivním obalu) a to všechno zkřížené s rychlým uřvaným hardcorem, kterej je hodně rozsekanej, připomínající některé power violence kapely. "Safety second..." nabízí více elektronických zvratů než hardcore pasáží. Album je nějak rozdělené. Jsou tu 4 hlavní kapitoly a každá kapitola má pod sebou songy. Moc se v tom neorientuji a textům nerozumím. K desce je přidán barevný plakát k turné, které bylo s KILL ME TOMORROW. Anebo plakát dávali zdarma, teď nevím. Samotná deska vypadá skvěle, jde o nahnědlej mramor! Paráda! Desku si vydali na vlastním labelu. Pro starý fanoušky THE LOCUST toto album "asi" nebude, nevím...., ale je to šílenství až na doraz!!!!! R.S.Rec.: P.O.BOX 178262, San Diego, California, 921 77, U.S.A. >ŠA<

BIZARRE X / PRETTY LITTLE FLOWER ´04 split LP (Useless Rec. & Tower Violence Rec. & Mass Suicide Society Rec. & Vulgar Rec.)
Tohle je jedna z mála nahrávek, které jsem slyšel před koupí. To jsem takhle jednou se Sykym přespal u Hanze Samuela...... a bylo to. Deska vypadá moc pěkně, nevím, zda vyšla jen takto, nebo i normálně černá. Žlutá deska a ze středu rozprsknutá červeno růžová. BIZARRE X a 11 parádních songů. Stále Jens a Bert. Každej se podělil o zpěvy včetně textů. Zvuk je parádní a dost mi připomíná YACOPSAE včetně muziky. Mám na mysli ty pomalejší YACOPSAE songy. Samozřejmě to není strojově podaný... I když hnedka první "Smalltalk dilemma" je fakt vraždící fast palba v duchu YACOPSAE!!! Slušně zbustřená basa má fakt dobrej zvuk a jako celek s bubnama to zní dobře. Některé pasáže jsou hrané dost melodicky, ale díky nakřáplosti basy se melodie trochu utápí a nakonec se zbytek songů zvrhne v hrubou a těžkou rubanici. Amíci PRETTY LITTLE FLOWER na to jdou jinak. Snaží se hrát rychlý grindcore, kde skutečně převládá grindcore, ale je v tom cítit pachuť něčeho divného. Zvuk ? Basová linka ? Možná že ta basa, jede hodně melodický partie, zní fakt divně. Chtělo by to bustr, hey Syky, poraď mu jak na to, haha. Jinak je to neustálá rychlá výplachovka s hrubším vokálem (někdy tu je i hustej murmur), žádnej extra murmur nečekej, což je jen dobře. Sakra ta basa, ta mě ničí... Taktéž 11 songů, poslední je cover "Masskontrol" od NO SECURITY. Jeden text tu je od bývalého politického vězně z Alabamy. Jde o třetí skladbu "Propaganda by deed". P.L.F.: Dave Callier, P.O.BOX 667614, Houston, TX, 772 66, USA / chunkstyl@aol.com / frankooo_139@msn.com * U.Rec.: Pat Trieb, Schreienoeschstrasse 4, Friedrichshafen, 880 46, Germany / useless@hellpunk.de * T.V.Rec.: piz-vagabu@gmx.net * Bizarre X & M.S.S.Rec.: Bert Sergon, Friedensstr.29, Schleife, 029 59, Germany / bert_X@gmx.de * V.Rec.: S.Priebs, PF 2145, Friedrichshafen, 880 11, Germany / vulgar@hellpunk.de >ŠA<

FLYBLOWN / DISCLOSE split 7ep (Never Healed Rec. & On The Verge Rec.)
Kurva, už je to dávno co jsem byl na koncertu anglánů FLYBLON, ale nikdy nezapomenu na to maximální vyhulení..... Nic, vůbec nic nestíhalo, jak to bylo pekelně nařvaný..... Půlka lidí odešla, protože se to nedalo bez špuntů poslouchat, jen pár hluchých a bláznů vydrželo do konce... A tato nahrávka, ač se to možná nezdá, je taky kurevsky nahulená. Ne ani tak hlasitostí, ale nahrávána byla na maximum, haha. Je to z ní cítit, jak jsou jednotlivý nástroje na pokraji srozumitelnosti..., ale žádný chaos to není !!! FLYBLOWN drtí velice těžký, ale rychlý - hrubý crust a šlape jim to v 5 válech skvěle. Pořádně nasraný vokál, parádička. DISCLOSE, japončíci kteří snad nikdy nezklamou a taky snad nikdy nezmění ani o píď styl a pojedou disbeat kolovrátek v nejlepší tradici s japonským velice špinavým soundem a nezaměnitelným japonským řevem. Typické postupy, drsné a řádně chytlavé, samozřejmě milionkrát obehrané, ale pořád parádní...., haha. Tři songy, hned první je předělávka od DISASTER.... Velice povedené splitko !!! Flyblown & O.T.V.Rec.: Pete at Orchard House, Breeds Road, Great Waltham, Chelmsford, Essex, CM3 1EE, England / ontheverge666@yahoo.com / foeticidecarcass@aol.com * Disclose: Kawakami, 2-5-2 Shounai-Cho, Niihama-city, Ehime, 792-0811, Japan >ŠA<

GRIDE / LAHAR ´05 split 7ep (Beer is Not Drink Rec. & Samuel Rec. & Korek Rec. & Vteřiny Věčnosti Rec. & Dead Heroes Rec. & Pohoda Rec. & W.I.F.A.G.E.N.A. Rec. & Phobia Rec. & Plazzma Rec. & Bažina Rec. & Exit Prod. & Mates Rec. & Vésky Core Rec. & Trapped Inside Rec. & Radek Buldra)
Tak je venku placka, na kterou bylo nadrženo hafo lidí. Pěknej kreslenej obal v barvě, uvnitř report z Jižních Čech, to co tu bylo a co tu je v současné době. Report je také přeložen do angličtiny, což je super ! Split 7ep vyšlo ve dvou verzích, černý vinyl a dvoubarevný vinyl... vypadá pěkně. Uvnitř najdete ještě na sáčku další informace o kapelách, které se v podání GRIDE zde objevují.... GRIDE zde předvádí songy od TELEX, LAHAR, UCHÁZÍM, SERIOUS MUSIC a mix rifů PLASTIC GRAVE + INGROWING. LAHAR si propůjčil songy od GRIDE, TELEX, SERIOUS MUSIC, RAT RACE a RABIES. Obě kapely mají parádní zvuk (i když docela potichu) a tak o pořádnou mašinérii je postaráno, haha. Obě kapely samozřejmě zahráli songy po svém, takže je to fast kurvááá, ale základ je pořád skvělej. "Lidi, děti..." od TELEX je hodně dobrej a mix INGROWING / PLASTIC G. má zase dobrej text, haha. Těžko vyzdvihnout nějaký song, všechny jsou skvělý !!! LAHAR zase vystřihl parádně "Uniformitu" od GRIDE, fastovně zrychleně "Kluci jdou do války" od TELEX a parádně zahranou "Levnou politiku od SERIOUS MUSIC. Kurva tohle je prostě vynikající splitko.... Etikety je kapitola sama pro sebe. Perfektně do posledního puntíku provedená práce, prdel ze Supraphon desek, namátkou.... místo Supraphone je tu Gridephone / Laharphone anebo "Mosh-pit na tuto nahrávku povolen pouze s ohrnutým kšiltem.......", atd. B.I.N.D.Rec.: Petr Švancara, Nám. Oldřicha Blažka 75, Březová nad Svitavou, 569 02 / blindrec@seznam.cz * S.Rec. & Lahar: P.O.BOX 263, Písek, 397 01 / samuel.records@email.cz * K.Rec. & Lahar: Michal Korecký, Burgetova 112, Písek, 397 01 / xkorekx@seznam.cz * V.V.Rec. & Gride: Jindřich Zíka, Nám.Přátelství 658, Prachatice, 383 01 / gride.core@worldonline.cz * D.H.Rec.: Přikryl, Masarykovo n.17, Boskovice, 680 01 / doomsday@centrum.cz * P.Rec.: P.O.BOX 28, Vodňany, 389 01 / info@pohodarecords.com * W.I.F.A.G.E.N.A.Rec.: Teicha - Rosengasse 2, Rietschen, 029 56, Germany / wifagena-records@web.de * Phobia Rec.: Mirek Vokál, P.O.BOX 5, Libice n/C., 289 07 / phobia@insanesociety.net * Plazzma Rec.: Petr Frinta, Menšíkovská 8/1238, Praha 6, 160 00 / PLAZZMA@centrum.cz * B.Rec.: Ladislav Oliva, Na Bažinách 12, Šternberk, 785 01 / 608 81 91 22 * E.Prod.: Syky Sýkora, Sakařova 525, Týn n/Vlt., 375 01 * M.Rec.: grip@skitsystem.net * V.C.Rec.: Petr Hladný, Na Dědině 156, Uh.Hradiště, 686 01 / vcrecords@seznam.cz * T.I.Rec.: Radek Pavlovič, Za Žofínem 1584/1, Nymburk, 288 02 / trapped.rec@seznam.cz * Radek Buldra, Polní 1582, Nymburk, 288 02 / radek.bxbx@centrum.cz >ŠA<

HOMOCONSUMENS / YARVAR COCHA ´05 split 7ep (Malárie Rec. & Project Prod.)
Prvně co mě udivilo, byl obal. Fakt bída. Já nejsem nějak vysazenej na obaly, ale prostě je to první, čeho si všimneš.... Tím teď nemyslím to, že tě to odradí od koupi, alespoň mne ne! Ale hezký obal potěší... Na obalu je vše podstatné, texty... přeložené do angličtiny.... takže OK. HOMOCONSUMENS nahrávali opět ve studiu Moc Plevele...., zvuk je kapánek lepší oproti předchozím nahrávkám. Je to jinak dobrej materiál, i když to stále není ono...., pravděpodobně kvůli zvuku... Akorát nevím, proč všichni říkají jaká je to kopírka starejch italskejch kapel...., to všichni opakují to co tady někdo řekne nebo nevím.... Sice něco malinko z italskejch vykopávek mají, ale je to jinak stále punk/hc, ostřejší..., raw s hrubším vokálem rožnovského / vsetínského punkového střihu. Rozhodně jak jsem už kdysi psal, nahrávky ze studia Moc Plevele jsou všechny až na výjimky slabší a do punku. Y.C. byla pro mne velká neznámá a tak jsem byl zvědavej, tipoval jsem to na crust. Ale kdepak..., punk jak poleno, klasický punkový postupy, dva vokály, ž/m, muzika plná energie, parádně se to poslouchá a moc Vás to nenechá v klidu, ihned Vás to roztančí. A když přijde na rychlejší pasáže, kurva to je mazec.... !!! Zvuk je parádní, natáčelo se ve studiu Un Art (Slavičín) a je to oproti HOMOCONSUMENS hodně znát, fakt to je nabušený.... Y.C. ačkoliv hraje čistokrevný šlapavý punk, je na této placce lepší.... Homoconsumens: V.Skalák, Rokytnice 407, Vsetín, 755 01 / homoconsumens@seznam.cz * Y.C.: P.Švirák, Lhotsko 65, 763 12 / yarvarcocha@seznam.cz * M.Rec.: Martin Valášek, Valašská Bystřice 408, 756 27 / http://malarie.ind.cz * P.Prod.: Lojza Šerý, Francova Lhota 73, okr. Vsetín, 756 14 >ŠA<

RETAQUE / LESCA-PUNK ´05 split 7ep (G.R.A. Rec. & Desobediencia Rec. & Noseké Rec.)
Tento split jsem vyměnil s kámošem z Řecka a to hlavně ze zvědavosti, protože Ekvádorská kapela u mě už dlouho nehrála. Maďarská to samé.... a navíc každej kontakt do Ekvádoru se hodí, haha. Muzika RETAQUE je klasický latino street punk. Chybí tomu pořádnej náboj..., potom by to byla slušná jízda, ale i tak je to pořádná jízda plná oi!, oi!, oi!. RETAQUE hrají od každého něco. Jeden song je street punk / oi!, další jsou punkový, ale pořád to má toho latino ducha. Silně politický texty..., hafo fotek z demošek..., radikální anarchistický seskupení RETAQUE je známé taky svými účastmi na demonstracích..., ale taky někteří lidí z Ekvádoru o nich nemluví zrovna nejlépe..... LESCA-PUNK jsou svižnější, šlape jim to a na poslech i na tanec jsou lepší, haha. Hrají přímočarý punk, kterej se dobře poslouchá. Není to tak divoký oproti RETAQUE. Rychlý punk s pohodovým vokálem, střídají klasické punk rock vyhrávky s mateřštinou. Povedená kapela, přeci jenom z Maďarska toho moc není anebo to je bídná muzika. LESCA-PUNK jsou ale parádní... L.-P.: Héjja Ferenc, Hódmezovásárhely, Dáni u.71, 6800, Hungary / rockypunk@freemail.hu * G.R.A.Rec. & Retaque: Casilla Postal 17-17-940, Quito, Ecuador / retaque@yahoo.com * D.Rec.: Manuel Ramirez, P.O.BOX 151438, Austin, TX, 787 15, USA / desobediencia2000@yahoo.com.mx * N.Rec.: apatia_no@gmx.net / www.geocities.com/nosekerecords/ >ŠA<

UNHOLY GRAVE - Never repeat ´05 7ep (Haunted Hotel Rec.)
U.G. se na tomto samostatném singlu vyšvihli, haha. Jejich snad nejlepší nahrávka. Never repeat je jejich demo z konce roku 2000, které nikdy nevyšlo. Ale zjišťovat se mi to v té záplavě nahrávek nechce. Vokály byly dohrávány v lednu 2001. Mix byl proveden o měsíc později a re-master v roce 2005. Tak se mi zdá, že U.G. mají těch demáčů a songů nevydanejch nějak podezřele hodně, haha. Typický obal pro U.G. Sedm songů včetně coveru od RIPCORD a HERESY. Hodně dobrej grindcore, kterej je dost rychlej, naklonovanej s crust prvky. Hodně hrubej a syrovej. Dost dobrej zvuk na U.G. Prostě všechno co to má mít. Doporučuji i bývalým fanouškům U.G., tohle je opět vrátí do "unholácké mánie", haha. H.H.Rec.: P.O.BOX 348, Yonkers, NY, 107 10, USA / hauntedhotelrecords@yahoo.com >ŠA<

OMIXAH - Aionia zontanoi ´04 7ep (Anfry and Proud Rec. & S.P.Hooligans & Boot boys Rec. & Fog Rec.)
Těhle 5 týpků, kteří si říkají mlha (Omixah), mi nic neříkalo, ale pro lidi, co poslouchají street punk / oi! a pod., by tuto řeckou kapelu mohli znát. Tady jsou 4 oi! / punk songy s dlouhými texty. Jsou tu přeložený do angličtiny (překládat se mi nechtějí...), jinak tu je všechno v řečtině. Kontakt tu je jen na kapelu. Jednoduchý obal v punkové střihu. Jednoznačně hit hitů, úplně luxusní hit hitů, haha, je "Aionia zontanoi". Jako kdybych to už někde slyšel !!!! Hlavně ten refrén je jasnej.... Ale ona hned první oi! palba "Pine...." (nevím to přesně, je to v řečtině psaný a anglický ekvivalent netuším kterej to je...) je parádní oi! hymna ! Super věc. Strana B už není tak chytlavá, ale je pořád našlápnutá.... Jako že oi! a street punk, apod. nějak neposlouchám, tak tihle Řekové mě dostali. Skvělý OMIXAH, skvělý !!!! Nedoporučuji extrémistům (kulturním barbarům), kteří neuznávají jiný styly !!!!! Omixah: Lefteris Hatziioannidis, Agiou Loannou 27, Kalamaria, 551 32, Thessaloniky, Greece >ŠA<

VULGO ACRATA - Entre a neurose e ciclo da obediencia ´05 7ep (Humildad y Honestidad Rec. & Mundo Muerto Rec. & Reek of Putrefaction Rec. & Urgh Rec.)
U tohoto ípka, pro mne doposud neznámé brazilské kapely si odpočinete. Tři týpci jedou na dva vokály temný, velice těžký a pomalý crust. Na jedné straně dva songy, na druhé jen jeden, který v úplném závěru vygraduje na chviličku skoro do latino tance. Není to zrovna muzika pro moje ouška, ale něco to do sebe přeci jen má. Mě osobně VULGO ACRATA připomínají některá doom metalová komba, ale tady to je naroubované v crustovém základu, kterej tu je hodně znát. Emo řvaný texty zabalený v emo muzice, haha. Texty jsou přeloženy do španělštiny a angličtiny jinak jsou řvaný v rodném jazyce - portugalštině. Obal je také temný a sedí k muzice V.A....., deprese ? Možná... V.A.: www.vulgoacrata.org * H.H.Rec.: Iturgitxi n°28 4° izda, Algorta, Bizkaia, 489 91, Spain / www.humildadyhonestidad.tk * M.M.Rec.: apto. 15037, Madrid, 280 80 / m_muerto@yahoo.es * R.O.P.Rec.: P.O.BOX 245, Galdacano, (Vizcaya), 489 60, Spain / www.reekofputrefaction.galeon.com * U.Rec.: www.urghdistro.tk / urghdistro@gmail.com >ŠA<

SICK TERROR / MIGRA VIOLENTA ´05 split 7ep (Terrotten Rec. & Humildad y Honestidad Rec. & Throw Into Disorder Rec. & Les Nains Aussi Rec. & Fight for Your Mind Rec. & Svaveldioxid Rec. & Ups Rec. & Uniao Positiva Rec. & Infected Rec. & Contra Orden Discos Rec. & Crytasrecs Rec.)
SICK TERROR s dalším materiálem. Opět žádná změna, no skoro. Typický rukopis těchto brazilců se nedá snad s ničím zaměnit. Neustále v otáčkách, neustále se střídají vokály a ty nemají skoro žádnou pauzu na nádech... prostě žádná od dechovka ani na chviličku. Sem tam sólíčko... Čtyři vlastní songy v parádně našlápnutým / rychlým hardcore s takovým tím jejich thrash nádechem, skoro až grindcore pachuť někde v dálce, která tomu všemu dodává masakrující úder. MIGRA VIOLENTA je na této nahrávce jiná, než na předchozích. Mají zde lepší zvuk, ale muzika se trochu uchyluje k melodičtějšímu fast thrash/hardcore s youth nádechem. Hlavně první song je melodičtější a poslední zase více youth hc. Na kytaru vypomáhal Cleverson z ex-OLHO DE GATO..., nahrávka pochází z Buenos Aires. Jednoznačný hit je "Mentira" krátká sypačka s našlápnutým začátkem. Obě kapely zde mají přeloženy texty do angličtiny. Parádní splitko s pěkným obalem, hlavně použitý papír se mi líbí, jakoby zvětšené otisky rukou / zvrásčený... S.T.: P.O.BOX 155, Cep 09910-970, Diadema, SP, Brazil / sickterror@hotmail.com * M.V.: migraviolenta@hotmail.com / www.migraviolenta.8k.com * T.Rec.:Caixa Postal 8080, Porto Allegre, RS, 90201-970, Brasil / info@terrotten.com * T.I.D.Rec.: P.Weidemann, Marburger Str. 34, Giessen, 353 90, Germany / www.throwintodisorder.de * L.N.A.Rec.: Nicolas Retiere, 3 allée des Jonquilles, Bouaye, 448 30, France / stillangry@no-log.org * F.F.Y.M.Rec.: Flox Soyez, 47 Avenue Gilbert Roux, Cusset, 033 00, France / bunkobastard@yahoo.fr * S.Rec.: Patrick Kolb, 2 rue ry Boissaux, Dudelange, 3430, Luxembourg / svaveldioxid@skitsystem.net * U.Rec.: Mos, Vliegtuiglaan 3, JM Soesterberg, 3769, Netherlands / ups@wanadoo.nl * U.P.Rec.: Bruno Solvetti Pezzuól. Rua Vargem Grande do Sul, n°301, CEP 13040-072, Campinas S/P, Brasil / uniaopositiva@yahoo.com.br * I.Rec.: infected.rec@yahoo.ar * C.O.Rec.: Carlos Zacarias Botetano, Hermanos Catari 485, Maranga - San Miguel, Lima, Peru / contraordendiscos@yahoo.com * C.Rec.: Cruz V.Luis, Apdo Postal # 16-052, CP 020 11, Mexico DF, Mexico / cryptasrecs@yahoo.com.mx >ŠA<

WAKING TERROR / UNHOLY GRAVE split 7ep (Reprocreate Rec.)
Jsem si říkal, co to bude za kapelu, ti WAKING TERROR a sakra, dost dobrá kapela. Tahle 5-ti členná partička z Texasu se třemi songy dokáže pořádně nakopnout! Kapela je poskládaná lidmi ze spousty kapel, TERMINAL DISGUST, SPAZM 151, BREAD AND WATER, L.O.S. a AKKOLITE. Mix metalického crustu, který známe např. od LIES & D. či od spousty anglických crust úderek a s politickou nasraností punku. Závěr songu "Regime change" je docela podobný na konec válu "Horiace ruky" od ČAD. UNHOLY GRAVE se opět nemají za co stydět a jejich snad už "785" vinyl se musí ve vaší sbírce vyjímat, haha. Tentokrát jen dva songy z roku ´94 a oba jsou předělávky. První je od CORRUPTED MORALS (hardcore kapela ve které hrál Billie Joe Armstrong - nyní GREEN DAY) a druhý vál je od MASS APPEAL. Samozřejmě jsou oba v řádně nahuleném a devastujícím podání, v duchu jejich zaběhlého surového grindcore běsnění. Parádní splitko !!! U.G.: Takaho Komatsu, # 103 Shouwa-Sou 2-2001, Kurosawa-Dai, Midori-Ku, Nagoya 458, Japan / grindfreaks@ybb.ne.jp * W.T.: eatlead3@yahoo.com * R.Rec.: www.reprocreaterecords.com >ŠA<

DREAD 101 / V.I.R. ´05 split 7ep (Insane Society Rec. & Undislessed Rec.)
Asi po 157 letech spatřilo světlo světa toto split 7ep. Pravděpodobně byly nějaké problémy s obalem ze strany V.I.R. Ale nevím to jistě. Obě kapely už nehrají a zde zanechali po dvou válech. Obě kapely se pyšní parádním zvukem a kvalitní, lehce zahranou muzikou. DREAD 101 drhnou poctivý hutný metalický crust se špetkou skandinávského smradu, ve kterém dominuje čistý kovový zvuk basy a řízná metalová kytara. Skvělý vokály vše umocňují. V.I.R. se rozjíždí vyhrávkou která je dost stereotypní a až začne lézt na nervy, tak se z ní vyklube parádní crust částečně ovlivněný disbeatem a s nenápadnými melodičtějšími prvky. Závěr druhého songu "Věnováno otrokům..." je parádní ! U DREAD 101 je jeden text v angličtině s českým komentářem...., proč není text přeložen ? A též tu je napsáno o kapele - respektive o jejich bývalých členech, kde zrovna jsou zaangažovaní... Parádní splitko ! V.I.R.: v.i.r.@email.cz * I.S.Rec.: P.O.BOX 18, Nový Bydžov, 504 01 / www.insanesociety.net * U.Rec.: Yann, BP 515, Bordeaux, 330 01, France / undislessed@voila.fr >ŠA<

EASPA MEASA / ATOMGEVITTER split 7ep
E.M. pochází z Irska, ze země odkud toho moc neznám anebo ty spolky stojí za hovno. Irové zde mají jeden dlouhý song "Vermin", který se vyznačuje melodickými vyhrávkami, m/ž vokály a temnotou. Základ je někde v crustu, ale muzika je hodně hozená do melancholických vyhrávek, který jsou i zpívaný a tak nějak v globálu bych to připodobnil k doom melancholickým kapelám v rychlejším crustovém podání. Teď si pořádně nemůžu vybavit kazetu, která vyšla u Impregnate, "Reunounce...", ale zdá se mi, že song "Vermin" je ještě více promakanější a melodičtější / melancholičtější... Druhá strana je obsazena ATOMGEVITTER, skotskou kapelou, která hraje na několika vlnách a má venku split 12" s FILTPACT a účast na comp. 7ep Gaelic Language. První dva songy mi připomínají LP "Bring it!" od R.A.M.B.O. Svižný, americký hardcore...., ale ve dvojce v závěru "Backpackcore" je velký zlom do BLACK SABBAT / D.PURPLE. Další song je pomalý uřvaný emo šmrnclý rychlejším hardcore výplachem. Poslední song začíná masakrujícím rychlým nástupem za který by se nemusel stydět žádný grindcore song, tady samozřejmě v hardcore duchu, ale zbytek songu je divně rozhozený, pro mě ne moc přitažlivýho nasekanýho hardcore / punku. Zvuk ATOMGEVITTER, hlavně kytary je tak ostrej a dost nakřáplej, že by se to mohlo považovat za hlavní vodítko, jak poznat tuto kapelu. Líbí se mi hlavní obal skotů. Ty ksichty jako bych viděl v nějakém filmu... E.M.: 57 Woodview, Lucan, Co.Dublin, Ireland / easpameasa@yahoo.com * Atomgevitter: www.atomgevitter.tk / atomgevitter@atomgevitter.tk >ŠA<

FESTA DESPERATO - Nový Babylon ´06 7ep (Miruus Levyt Rec. & Refugiado Rec. & Gasmask Rec. & Samuel Rec. & Hluboká Orba Rec. & Phobia Rec. & Out of Control Rec. & Psychotherapy Rec.)
Držím v ruce "soukromou limitovanou edici (100ks)" jinak nelimitovaného "Nového Babylonu", o kterou se postaral Honza ze Samuel Rec. Tudíž nikde jinde než u něj jí neseženeš. Limit spočívá v drobnostech, ale to si zjistěte sami... Ihned na první poslech tě praští přes uši zvuk, kterej je dost netypickej pro český kapely, ale na F.D. sedí jak ulitej ! A nahrávalo se u Honzy v HellSoundu. Poslední dobou je toto studio dost navštěvované kapelami ze vzdálenějších koutů republiky... a také častěji punk / hc spolky... Výborně zahraná muzika tomu všemu dodává pořádnej šmrnc. Až se mi ani nechce věřit, že to zahráli lidi z F.D., vážně... Po čtyřech válech na každé straně. Hrubý crust, kterej ti nakope prdel se spoustou sólíček, jak vystřiženejch od amerických a japonských hardcore / crust / dis-beat mašinérií. I celková vizáž "Nového Babylonu" je totálně v duchu těchto zemí. Raw zvuk a těžký vokál, s občasnými melodickými vyhrávkami, který mají v sobě taky sílu... parádní záležitost. Cover od DISCLOSE. Obal včetně textů, jeden text chybí a tak je přidán na papírku, je klasika a nejde jinak, než být nadmíru spokojen ! F.D. & G.Rec.: P.O.BOX 107, Nádražní 23, Žďár nad Sázavou, 591 01 / fes.ta@seznam.cz * M.L.Rec.: Neužilova 4, Brno, 625 00 / kiljusystem@seznam.cz * R.Rec.: Jane-B@seznam.cz * H.O.Rec.: Filip Fuchs, Grohova 39, Brno, 602 00 / orba@seznam.cz * O.O.C.Rec.: fastcore@centrum.cz / www.lycanthrophy.wz.cz * P.Rec.: psyrec@post.cz / www.psychotherapy.wz.cz >ŠA<

EXHUMED / INGROWING ´06 split 7ep (Obscene Prod.)
Celkem jsem byl zvědavý, jak INGROWING pokračují a tak jsem si sehnal toto splitko. První stranu obstarávají amíci. EXHUMED mě nikdy moc nebral, ale docela mile mě překvapil jejich rychlý nekompromisní death. Nadupaná rychlá mašinérie, u které byste těžko hledali slabá místa. Pokud teda přimhouříte oči u prvního dlouhatánského válu "Something sickened...", kde si pohrávají s melodickým death metalem. Docela mi tento vál připomíná starý death kapely, snad MORBID ANGEL.... Druhej vál je už klasická krátká rubanice a to je ten správný masakr.... Dva vokály, parádní zvuk. Na vrch cover "Life ?" od NAPALM DEATH, to je pěkná tečka. Jihočeši tu jsou též se dvěma songy plus zásekem od REGURGITATE. Opět kvalitní zvuk - řekl bych že se stále posouvá do americky znějících nahrávek, rychlá grindcore škola s typickým Vlakinovo vokálem a velice dobře zahranými bubny se špetkou death smradu. Každopádně stále postrádám tu třešničku na dortu, která udělá z INGROWING pořádnou vraždící grindcore kapelu. Prostě jako většina desek od NAPALM DEATH, jsou dobrý, ale něco tomu chybí!!! Takhle je to stále moc uhlazený, žádnej primitivní bordel a to je škoda. Ale kdo má rád INGROWING a další kvalitní v uvozovkách "profi" muzikanty, bude nad míru spokojen, tomu věřte ! Hodně se mi líbí strana obalu od INGROWING. Barevný obal samozřejmostí.... Exhumed: www.exhumed.us * Ingrowing: www.ingrowing.wz.cz / trainin@centrum.cz * O.Prod.: P.O.BOX 28, Lázně Bohdaneč, 533 41 / curby@obscene.cz >ŠA<

BRODY´S MILITIA / VÖETSEK / WIDESPREAD BLOODSHED ´05 3 way 6" (Thrash Unit Rec. & Torture Garden Picture Company Rec.)
Tohle je jednostranná 666 ks limitovaná šesti-placka, k tour 2005 nazvanému Weapons of thrash destruction. Každá kapela se prezentuje dvěma songy. První B.M. tu má jasný hity. Parádní zvuk a hlavně výborný hardcore/thrash s parádním vokálem. Šlape to jako kráva, výborný věci !!! Super, super s nádechem pomalejších věcí od HELLNATION ! VÖETSEK mě velice zklamali. Hnusný zvuk a muzika tím pádem je sražena k zemi. Thrash se špetkou hardcore, dobrá a krátká šílenost, ale ten zvuk... Dvojka "East Bay / West Bay ?" má parádní "refrén" ...up the punx!.... Po milióntém poslechu se mi to začíná líbit... W.B. je mazec se slušným zvukem, ale výborně zahranou raw speed hardcore / thrash muzikou, jako kdyby YACÖPSAE hráli špinavej, zprasenej hardcore. Dost dobrý troj splitko, zázračně k sehnání u Švancary !!! T.G.P.C.Rec.: 2039 River Downs, Ct.Foresthill, MD, 210 50, USA / torturegardenpictures@hotmail.com >ŠA<

SPES EREPTA - s/t ´06 7ep (OVxHC Rec. & We Love Pandas Rec. & Mates Rec. & Phobia Rec. & Rage Dis Rec. & Korek Rec. & Radek Buldra Rec. & Templetton Rec.)
SPES EREPTA je mladá kapela složená z harcovníků českého hardcore. Na koncertech jsem byl vždycky zklamán z velice slabého zpěvu (...že byl potichu). Muzika se mi líbila tak na půl, docela melodická hardcore škola s crustem. Musel jsem na ní mít náladu. Nemůžu si pomoct, ale něco na tomto 7ep je společného s BALACLAVou, hlavně první strana. Snad ty chytlavý, razantní riffy a zpěv, kterej tě chytne. Tady je totiž velice dobře postavenej a tak trochu dominantní. Česky řvaný texty, výborně chytlavej a nabušenej zvuk. Strana A se dvěma songy je o něco lepší než strana B, kde je jeden song. Ten nemá takovej tah na branku, ale jak se to vezme..., je prostě kapánek jinej. Decentní obal na tvrdém recykláku (?) s komentáři k textům, který se mi dost líbí, kvůli tomu jak jsou napsaný... Šedivý mírně žíhaný vinyl a navrch samolepky s motivem jako na středových kolečkách. Já mám navíc 30 ks ltd. edici s přebal od Korek Rec. S.E.: info@spesxerepta.net / www.spesxerepta.net * OVxHC Rec.: Pavel Švestka, Tlapákova 13, Ostrava, 700 30 / ovxhc@seznam.cz * W.L.P.Rec.: Nuno Geraldes, Petřínská 16, Praha 5, 150 00 / panda@welovepandas.com * R.D.Rec.: Jan Kovář, P.O.BOX 18, Chrastava, 463 31 / distro@ragedis.net * T.Rec.: Honza Karásek, Sladovní 1291, Kojetín, 752 01 / www.templetton.wz.cz >ŠA<

FUCK ON THE BEACH - I have never seen myself ´06 picture 10" (Regurgitated Semen Rec.)
K tomuhle picture jsem se dostal přes Korka, byl to takovej zajímavej kup. V Praze, nevzpomenu si teď na to velké centrum s deskama a CDs... (U Šuse ???), no, to není podstatné... Písečáci tam tyhle picture 10" nakupovaly po etapách a pokaždé byla cena jiná. Všechny desky jsou pekelně zkroucený, ale naštěstí hrají. Ihned po obdržení jsem se pídil na netu, co že to vlastně je za desku a nikde ani zmínka. O webu F.O.T.B. nemluvě...., tak hned mě napadlo, že to bude zajímavej pirát... Ale čas letěl a okolo Obscene Extreme festu jsem někde na netu viděl avízum na nový počin těchto mistrů z Japonska. Hned mě napadlo, že tohle bude zkaženej press, tak jako snad každej picture titul dělanej v Loděnicích... - tak volám Korkovi, že jsem asi přišel na záhadu a on, že ho to napadlo také. Hold někdo to vybral z Loděnic z kontejneru... Nu což, hned jsem psal Sandrovi, zda-li by mohl poslat booklety, který tu samozřejmě nejsou, zatím žádná odpověď, no, doufám, že to pošle, když mu uhradíme poštu, přeci si nebudeme kupovat druhej, rovnej press...., grrrrr. Óóóó, vrátil jsem se z Play fast festu a máme booklety přímo od Sandra, paráda... Ale k desce, ta obsahuje 12, respektive 13 songů a měla by tu být předělávka od S.O.B. Tuhle bandu jsem už hóóódně dlouho neslyšel, ale myslím si, že bych jí tu poznal, no nevím, někde to tu asi teda je, když to tvrdí nyní na webu labelu... Samozřejmě tu nesmí chybět už asi miliontá verze songu "Fuck on the beach". Závěr desky obstarává outro nebo snad nějaká pidi verze songu ? Kdo ví... To je ta 13 palba... Picture je z jedné strany černobílý portrét zpěváka/kytaristy a druhá strana je barevné "logo" kapely. Mistři zde předvádí opět dokonale našlápnutý fastcore/japcore, kterýmu jak jinak, vévodí vokály. Žádná extra velká změna se tu neděje, tohle je neustálá palba, tak jak to umí už pěkně dlouho jen F.O.T.B., které si snad není možno ani splést z jinou kapelou. Na webu a snad ještě někde se zase píše o thrash kytarách a tak...., ale lidi jsou už tak zmagořený z thrash riffů, že jsou schopný pojmenovat thrash-em snad i dechovku, ach jo..... Tak jako před pár lety byl všechno hardcore, tak teď bude všechno thrash...., ok. Grrr jak sviňa. Ale pojďme ještě k jednotlivým songům..., dva pochází ze split 7ep s FLÄCHEBRAND, jeden pochází ze split 7ep s M.TERESA, a jde o úžasný "All the world" song. Tři songy v živém provedení co tu jsou najdete na split 7ep s YACÖPSAE a dovršíme to dvouma songama, co najdete také na split 7ep s MERDA. Asi netřeba psát, že ty songy jsou pořád stejný, skoro..... Takže tu nečekejte moc nových válů.... Tuhle desku doporučuji, japonská dokonalost v podobě FUCK ON THE BEACH..... R.S.Rec.: Sandro Gessner, Str.Des Friedens 45, Mittlepoellnitz, 078 19, Germany / skrupel@web.de >ŠA<

COMMON LIFE II comp. LP ´06 (Dead Heroes Rec.)
Červenej vinyl, moc pěknej barevnej obal a celkový provedení bookletu je moc pěkný taky. Deska mi poměrně dost skáče, takže z ní moc nemá, ale to co se dá poslouchat, je paráda. Převážně jde o thrash / hardcore / youth crew. Některé kapely se s tím vůbec neserou a produkujou totální masakry, některé zase jedou čistější podobu hardcore. První Makedonie - CHOICE OF MY OWN se 6 songy včetně předělávky od AK-47. Dobrá rychlá, krátká a nasraná hardcore / thrash jízda. Druzí jsou italové - L.E.A.R.N. a 5 songů včetně jedné předělávky od MINOR THREAT a k nim nemají daleko. O poznání nabušenější zvuk. Opět krátký, rychlý songy tentokrát s vyhrávkami. Celkem dobrej nášleh s "pařbou - gameskovou" v textu, je song "8 bit fight!". Třetí ruská sebranka - GEORGE HARRISON se 6 parádními thrash songy, bohužel bídnej zvuk - no, třeba to tak chtěli, tu stařešinu zvukovou tam mít..., ale.... Čtvrtá kapela, amíci - THIRD DEATH a tři vály další rychlé devastující thrash / hardcore porce se takovým jemný hláskem. Pátá kapela - LOW VISION je z Japonska a už na zvuku to je znát. Syrový raw noisy bordel a typický nasraný a ukřičený vokály s kytarovými vyhrávkami, který se mi u Japonců vždy zamlouvají... a bubny, co tu dělají spoušť, haha. Fast hardcore s praso zvukem a s punkovým nádechem. Oproti předchozím kapelám, velkej rozdíl... Druhá strana a šestá kapela - SMD z USA se třemi songy a pekelně dlouhými texty a moc pěkným logem !!! Pro mě hodně melodická a vyhraná hardcore kapela se zpěvákem, kterej aby narval všechen ten text do songů, tak to je fast zpěv, haha. Asi nejmíň oblíbená kapela pro mě na téhle desce. Sedmý zástupce je z Čech a to STILL STRONG, kteří tu vyšvihli čtyři výborný kurva rychlý hardcore paly s občasnými výpady do normálu. Vokál jak u typicky amerických fast hardcore spolků a zvuk to samý. Song "Tvá cesta" je dost melodickej, ale stále dobrej. A všechno je to odeřvaný v češtině. Osmý jsou další zástupci Makedonie a to - F.P.O. s pěti vlastními kousky straight edge hardcore, v poměrně melodickém a ne moc rychlém stylu, což mě překvapilo. Devátá je další ruská kapela - CAPTAINS AMERICA se čtyřmi kousky a jedním cover songem od GANG GREEN. Typický youth hardcore - rychlý, krátký a melodický hardcore s posledním sekundovým songem. Poslední desátý zástupce je z Anglie - DUCK STAB a čtyři songy, poměrně neohraného vlastního podání hradcore/punk s výraznou basovou linkou. Poměrně pomalé a do určité míry tu je znát power violence. D.H.Rec.: c/o Přikryl, Masarykovo n.17, Boskovice, 680 01 / doomsday@centrum.cz / www.chewing-gum.cz/dkym >ŠA<

MAGRUDERGRIND / SYLVESTER STALINE ´05 split 7ep (Bones Brigade Rec.)
Snad poprvé jsem se dozvěděl o existenci MAGRUDERGRIND z MRR. Kytarista je bolívijčan a tak jsem se hned na něj nakontaktoval, kvůli cestě po Bolívii. Při té příležitosti jsem postahoval nějaké mp3 a tak jsem zjistil, co jsou tito chlapíci zač. A posadili mě na prdel ! Námrd jako kráva..... Takže jakmile jsem viděl toto split 7ep, neváhal jsem. Tři vlastní songy a cover od THE EXPLOITED. Kytara, buben a řev. Nahrávka je ale nabasovaná, takže to není ani poznat... Rychlý grindcore s fastcore. První tři poslechy jsem v tom slyšel jasný HELLNATION nástupce, ale po několika dalších otočkách si nejsem tak jist. Je v tom ještě něco, ale HELLNATION převládá. Určitě nějaký náznaky co jsem slyšel u LAHAR či I.PARADE. tu jsou též..... Každopádně je to neuvěřitelnej námrd (nadupaný - razantní - energetický - luxusní, haha), kde se objevují těžký pomalý riffy, ale žádný power violence to není. Tohle je převážně rubanice a ta smete vše co jí stojí v cestě - vynikající kapela !!!! Musím sehnat další kvantum nahrávek co už stihla tahle kapela vyprodukovat... S.S. jsem slyšel snad před pěti tisíci lety a tam to byl úžasný - takový skoro punk violence fofr v zábavném stylu...., tady produkují rychlý hardcore s vokálem jak kdyby to řvala holka či nějaké dítě brečelo,haha. Na ten vokál jsem si musel trochu zvyknout. V muzice S.S. jsou taky nějaký power violence náznaky. Prostě je to celkem kostrbatý rychlý a uštěkaný hardcore se 7 songy včetně předělávky od SPAZZ. Ale "amerikos-bolivijský MAGRUDERGRIND vládne !!! Magrudergrind: magrudergrind@hotmail.com / www.magrudergrind.com * S.S.: troma10@hotmail.com / www.myspace.com/sylvesterstaline * B.B.Rec.: BP 31, Hesdin, 621 40, France / www.bonesbrigaderecords.com >ŠA<

2 MINUTA DREKA / WARSORE ´05 split 7ep (Grind Block Rec. & Goat Grind Rec. & Rotting Abortion Rec. & Coagulated Rec. & Lets Gore Rec. & Deadgyver Prod.)
Hned na začátek.., tohle ípko je jeden velkej bordel, ale WARSORE větší. Ale po pořádku..., Italové 2 MINUTA DREKA drtí brutální gore grind. S drsnými názvy songů...., ale muzikantsky se mi to také téměř nelíbí..., ani poslední třetí song - což je cover od GUT, i když po pravdě, zvládnutej je velice dobře. WARSORE a 9 grindcore songů, které vyšly na split kazetě s QUILL. Bohužel je to hrozná kvalita, hnus fialovej a ta kazeta byla snad hraná miliónkrát po sobě, protože tu je normálně slyšet jak je ta páska vytahaná, hrozný...., Tohle je fakt bídnej split !!! 2 M.D.: www.2minutadreka.com / www.myspace.com/2minutadreka * Warsore: markharvey578@msn.com * G.B.Rec.: Matteo Lenzi, Via Lombardia 26, Bologna, 401 39, Italy / teobastard@virgillio.it * G.G.Rec.: goatgrind@hotmail.com * R.A.Rec.: Marco Amerino, via G.Russo 31, Cosenza, 871 00, Italy / maucs@interfree.it * C.Rec.: Via Porta Catens 86, Ferrara, 441 00, Italy / www.coagulstedrecords.too.it * L.G.Rec.. Laura Ferro, Via Saffi 16/3, Bologna, 401 31, Italy / letsgore@hotmail.it * D.Prod.: Fabio Nanni, Via Nonstello 18, Sesto Fiorentino, Firenze, 500 19, Italy / www.deadgyverprod.altervista.org >ŠA<

NASHGUL / SEWN SHUT ´05 split 7ep (Power It Up Rec. & Cooperacción Rec.)
U Gerarda (D.P.) jsem si letos na OEF pořídil tohle split 7ep, zajímal mě matroš od obou kapel. Tady mají NASHGUL 4 songy, řvaný ve španělštině s anglickými překlady. Narozdíl od švédů, kteří tu nemají ani čárku..... OK, NASHGUL drtí velice dobře zahraný grindcore. Je to surovost, i když ne tak geniální jako např. u D.PROJECT. Rychlost tu je taky a tak nějak tu je uschovaný kousíček HAEMORRHAGE, nejvíce patrný vliv v druhém válu... SEWN SHUT zde mají 3 kousky a drtí grindcore, kde je znát starý death metalový zvuk, něco jako kdyby se střetl GRAVE s old NAPALM D. Těžký, nekompromisní zvuk umocňuje tuhle srážku a hluboký vokál je už jen třešnička na dortu. Každá kapela si hraje to svý a přesto jsou pro mě dobrý obě dvě kapely, i když kapánek navrch mají španělové... Nashgul: Jose Gonzalez Chas, 24-28 6°D, C.P.: 150 09, A Coruna (X-Pain) / nashgulcore@yahoo.es * S.S.: Box 7092, Malmö, 200 42, Sweden / pfc@comhem.se * P.I.U.Rec.: Zum Holzfelde 12, Peine, 312 26, Germany / Mailorder@power-it-up.de * C.Rec.: 213 Posta Kutxa, Trintxerpé (Gipuzkoa), 201 10, X-Pain / basquegrind@hotmail.com >ŠA<

GRIDE / LYCANTHROPHY ´06 split 7ep (Insane Society Rec.)
Jojo, hnusný intro, který budu poslouchat i nadále na straně GRIDE, jak já nesnášim tyhle kostelní hnusy fialový..., výjimka je "Saxána". Otvírák "V kundě pany Marie", song, který svým názvem vybízí k polemice a proto Iny sepsal poměrně dlouhý článek vysvětlující o co jde.... GRIDE zde mají 5 songů nahraných ve studiu Šopa. Zvuk je tedy parádní. Nová tvorba GRIDE se posunula zase o kousek dál. Muzika je čím dál více propracovaná a komplikovanější a myslím, že na tom mají podíl bratři Maxové, hlavně Pufffyho kytara a zvuk. Rozhodně starší tvorba byla drtivější a pro mě přijatelnější. I přesto je GRIDE stále parádní námrd ! LYCANTHROPHY po intru (dost bídnym, ale o 100% lepší než ty kostelní hnusy, haha) vyvrhnou 6 nových kousků. Studio Shaark a výtečný nadupaný zvuk. Kytara je vraždící a ani se mi nechce věřit, že tu nejsou klávesy, páč jak tohle Vosák dokázal zahrát na kytaru mi je záhadou...., jedině na dvakrát nahrávaná..... anebo nějaký spešl efekt.... Klasická nakřáplá kytara a druhý zvuk je jak klávesy.... nebo jakoby echo ? Nejvíce je to patrné v songu "V pasti moderní doby". Hmmmm.... Hrubý a destruktivní zvuk, rychlá a nekompromisní palba pomalý zvraty, dlouhý stopkový mezery, to jsou LYCANTHROPHY. Tady jsou jasným vítězem. LYCANTHROPHY vraždí !!!!! Gride: Jindřich Zíka, Nám.Přátelství 658, Prachatice, 383 01 / gride.core@worldonline.cz * Lycanthrophy: Ondra Šemrinec, Libušínská 8/15, Žďár nad Sázavou, 591 01 / fastcore@centrum.cz >ŠA<

PRŮMYSLOVÁ SMRT / KOBRA XI ´06 split 7ep (Rage Dis Rec. & Hrubý Sound Company & Lásku hluku Rec. & Wahnfried Rec. & Hluboká Orba Rec. & Soya Milk Rec. & Exit Prod. & Destroy After Use Rec. & Garfield Rec. & Templetton Rec.)
Další parádní split 7ep dvou českých kapel, který se během chvíle o dost zlepšily. P.S. me na tomto splitu úplně dostala jak zvukem, tak i muzikou. Na posledních koncertech evidentní zlepšení a zde to dotáhly do maxima, skvělý ! Celkem 6 věcí včetně předělávky od D.S.13. Výborná, hóódně chytlavá hardcore sypačka se surovým punk nádechem. Čitelným zpěvem a řádně nabasovaným zvukem. Pomalejší části se střídají s rychlými a zní to fakt skvěle, tanečně !!! Fakt super nahrávka !!!! Snad jen poslední song "Rekapitulace kapitulace" je trochu odlišná, připomínámi NESOUČÁST STROJE. KOBRA XI mají o jeden song méně. Dříve to byla celkem věrná odpověď na MONSTER X. Nyní jsou mnohem stravitelnější. Rychlá hardcore jízda, ve které se mísí nejrůznější větve hardcore s thrash nádechem. Neustále se jede v rychlejším tempu a Sláwův hrubší vokál (i přesto mu je celkem rozumět) do toho parádně zapadá. Propracovaná muzika s některými chytlavějšími pasážemy, ale i melodiemi. Celkově mi připadá jejich strana jakoby byla natočena ve stejném datumu jako LP S.Y.I.H. Rozkládací obal se vším podstatným a dobrýma textama. Rozhodně kvalitní split ! P.S.: Petr Hanus, Vrchlického 1017, Polná, 588 13 / www.shitrecords.wz.cz * K.XI & S.M.Rec.: Alesh Hrebeniak, Bezručova 4201, Chomutov, 430 03 / grubbha@seznam.cz * H.S.C.: David Požár, Revoluční 1, Rýmařov, 795 01 / hsc.hardcore@centrum.cz * L.H.Rec.: David Šumbera, Horní 441, Luka nad Jihlavou, 588 22 / david.laskuhluku@iol.cz * W.Rec.: P.O.BOX 100806, Dresden, 010 78, Germany / gedresche@yahoo.de * D.U.A.Rec.: Radek Lovetínský, Budíškovice, 380 01 / Milan Balík, Brněnská 202, Slavonice, 378 81 * G.Rec.: Jiří Kovalčik jr., Školní 378/IV, Klatovy, 339 01 / grf.maska@seznam.cz * T.Rec.: Honza Karásek, Sladovní 1291, Kojetín, 752 01 / templetton.records@seznam.cz >ŠA<

PRETTY LITTLE FLOWER / DISTURBANCE PROJECT ´06 split picture 7ep (Tower Violence Rec)
V tomto čísle je rozhovor s DISTURBANCE PROJECT, ve kterém se dozvíte nebo jste se už dozvěděli, jak to je s tímto picture. OK, split se drtí 45 rpm fofry a ani jedna kapela se s tím nesere, i když D.P. mají jasně navrh a to i přes štipíček horší zvuk než je u jejich nahrávek zvykem, nebo tak má být ? Rozhodně to není nic hroznýho.... D.P. zde mají 4 kousky rychlýho, nekompromisního grindcore s klasickými postupy a kvalitními, chytlavými grindcore pasážemi. Tohle je prostě excelentní materiál co vás semele na padrť !!! ŠPANĚLSKÉ GRINDCORE VLÁDNE !! Amíci P.L.F. hrají taktéž grindcore, ale kapánek jinak. Jakoby old SEPULTURA drtila covery od old NAPALM DEATH a old CRIPPLE BASTARDS dohromady. Tak nějak to zní, první část je více grindcore, druhá více thrash, ale pořád grind. V podstatě je to prahistorie grindcore, kde s eještě mísí thrash.... Mě se líbí více druhá část, hlavně poslední třetí song, je to pravděpodobně cover od REPULSION. Najdete tu rychlý, ale i vyhrávkový pasáže. Provedení samotného disku je prostě nádherný !!! Obě kapely mají opravdu překrásný obrázky, cit pro ztvárnění. Moc a moc se mi to líbí.... a ještě jednou, DISTURBANCE PROJECT VLÁDNE !!! >ŠA<

F.U.B.A.R. / BLOOD I BLEED ´06 split 7ep (Power It Up Rec.)
No, tenhle label se asi nikdy nenaučí dávat vinyly do nějakého sáčku, nu což.... Opět máme možnost slyšet velice dobře zvládnutý grindcore/hardcore s vokály, který jsou tak akorát, ukřičený, mírně hrubší od všech hráčů kromě bicmena. Poměrně hardcorový postupy dotváří výborné zkloubení s grindcore základem. Rychlý, nepřestávající masakr s opravdu dlouhými texty v 6 smrtících náletech. Dalších 5 útoků je od holanďanů BLOOD I BLEED. Zvuk nahrávky je nic moc, nemá to šťávu !!! Kdyby byl udělán pořádný master, tak by to byla nahrávka jako kráva - bestiální smršť, nadupaná s některými zajímavými pasážemi. Fakt se mi to líbí, ale takhle s tímto zvukem to je bohužel průměrný fastcore s nic moc hlasem, na ten si fakt musíte zvyknout, jak kdyby to byl nějaký hlásek kdoví od kud. F.U.B.A.R.: www.fubargrind.com / lucfavie@home.nl * B.I B.: Shantia666@yahoo.com / www.fast-furious.nl/bloodibleed.htm >ŠA<

TRIBUTE TO A ACID: ACIDIEHARDMANIAXE FAR EAST EP ´05 7ep (Captured East Japan Rec. & Captured West Japan Rec.)
Tohle je v podstatě split 7ep kapel ABIGAIL a UNHOLY GRAVE. A jak název napovídá, jde o předělávky kapely ACID. ACID byla belgická metalová formace včele se zpěvačkou, která ráda provokovala svými obleky. Obě kapely udělali po jednom songu a oboum kapelám se předělávky povedly. Pravda, UNHOLY GRAVE jsou prostě UNHOLY GRAVE, ale ACID tam je. ABIGAIL jsou také japonci a ty odvedli skutečně dobrou prácičku. Tenhle tribut je tak pro všechny. Pěkný barevný obal s malinkým vnitřňákem, kde U.G. popisují lásku k této belgické formaci a ABIGAIL, každý za sebe píše o ACID také samou chválu. Za povšimnutí určitě stojí label či labely - jmenují se stejně, skoro.... Moc pěkný materiál, který jsem neviděl vůbec v žádnym distru... Narazil jsem na něj až u Jirky Holuba ! No a jinak, neplést si německý ACID, to je nebo byla nějaká hard rock kapela. Velice doporučuji !!! C.E.J.Rec.: 2-300 Kamiyama-cho, Funabashi Chiba, 2730046, Japan * C.W.J.Rec.: 1-29-1 Gonyoshi-cho, Nakagawa-ku, Nagoya, Aichi, 4540034, Japan >ŠA<

PISSCHRIST - Total fucking pisslickers ´05 7ep (Endless Blockades Rec.)
Obscene Extreme fest 2006 byl jen o PISSCHRIST !!!! Okamžitě po jejich vystoupení jsem vyrazil shánět jejich nahrávky a po nějaké době se mi to povedlo. Dva 7" a jednu velkou desku. Od začátku do konce skvělý disbeat... Silný riffy, neustálá nasranost, stále to jede dokola, Krátký songy, všechno to šlape na výbornou. Zpěv v angličtině a asi malajském jazyce (nebo Singapur má svůj jazyk ?) obstarává Yeap, singapůrec žijící v Austráli a věčný cestovatel - více se o tomto vysmátém týpkovi dozvíte v reportu od Zbyni V. (-273,15) na našich www stránkách. A taky v nové H.O. co by měla vyjít nějak nastejně... Tady není co řešit, PISSCHRIST jsou parádní !!!! Jejich nahrávky musíš mít a to i přes ne moc dobrý zvuk ! Sice na živo to bylo 100x divočtější a razantnější, ale "sedmipádlo" je taky parádní. Pisschrist: P.O.BOX 242, Northcote 3070, Victoria, Austria / dbeat_holocaust@yahoo.com / http://floppymohawk.nomasters.org * E.B.Rec.: P.O.BOX 5023 (možná 3023), South Brisbane BC, Queensland, 4101, Australia / www.endlessblockades.live.com.au >ŠA<

PISSCHRIST - Nothing has changed ´06 LP (Yellow Dog Rec.)
Uvnitř plakát s titulním obrázkem desky. Výborný zvuk, o dóóóst lepší než na předchozím 7ep a lepší songy. Více do rock´n´ rollu, ale stále jde o svižný, nasraný a uřvaný raw disbeat total mayhem z Melbourne. Naprosto úžasná věc !!!!!!! Takhle nějak vypadal koncert v Trutnově, akorát si k tomu domyslete atmosféru běsnících živlů v rozpáleném pekle !!!! Texty jsou opět řvané v angličtině i té asi malajštině - typické dis texty, jak jinak, že ? Taková "Blood bred dry" s decentím občasným pískáním (ne, tentokrát nejde o zpětný vazby, ale o ústní pískání...) je sice dlouhá, ale výborná.... Co kurva, všechny jsou luxusní !!!! Tady není o čem diskutovat, žij jen pro PISSCHRIST !!!!!!! Y.D.Rec.: P.O.BOX 550208, Berlin, 103 72, Germany / www.yellowdog.de >ŠA<

SANITYS DAWN / MAGRUDERGRIND ´06 split 7ep (Regurgitated Semen Rec.)
SANITYS DAWN mě mile překvapili na split LP s YACOPSAE a od té doby jsou na stejné vlně jako zmíněný rychlý a přesný, hodinový monstrum, YACOPSAE. SANITYS DAWN to podávají kapánek po svém, ale je to tam. Parádní 3 songy, který nejsou extra rychlý (YACOPSAE už taky nejedou extra rychle, haha), hodně dělají vokály, ty to táhnou, ale i kytara s basou jsou excelentní. Zvuk jakoby vypadl z YACOPSAE.... povedená nahrávka. Nemají tu texty..... Na béčku MAGRUDERGRIND se 4 kousky. Skvělý grindcore v totálním duchu HELLNATION. Od té doby co jsem o této kapele četl v MRR, jsem si jí zamiloval. Parádní, jednoduchý, chytlavý, brutální fast grindcore masakr...... Tohle splitko je prostě úžasný !!!!!!! S.D.: topsy@sanitysdawn.de / www.sanitysdawn.de * Magrudergrind: 2705 University Blvd.W., Kensington, MD, 208 95, USA >ŠA<

INSECT WARFARE / HATRED SURGE ´06 split 7ep (Regurgitated Semen Rec.)
Další skvělý kousek od RSR. INSECT WARFARE mají kytaristu / basáka v jednom, pak klasika bubny a zpěv. Ale na této nahrávce mají vypůjčeného kytaristu. Klasický grindcore v 5 krátkých dávkách..., nečekejte nic jiného, než poctivý středně rychlý grindcore s hrubším murmur vokálem - Gulf coast grindcore !!!!!! HATRED SURGE je jednočlená kapela s názvem podle první nahrávky od NAPALM DEATH, Alex Hughes obstarává bubny, basu, kytaru i zpěv. Na této nahrávce je jako host k mikrofonu přizvaná Amy Small. Nahrávka pochází ze stejného studia jako INSECT WARFARE a to v Johnny Killed Rock And Roll studiu. HATRED SURGE a 6 středně rychlých grindcore / powerviolence útoků s m/ž vokálem, kde se táhnou hutný vyhrávky s grindcore porcí. HATRED SURGE jsou ovlivněni kapelami jako DESPISE YOU..... Ještě jednou, výborný split 7ep na 45 rpm. I.W.: insectwarfare@gmail.com * H.S.: hatredsurge@hotmail.com / www.myspace.com/hatredsurgetx >ŠA<

SKRUPEL / PHOBIA ´06 split 7ep (Regurgitated Semen Rec.)
A do třetice po sobě jdoucí recenze od RSR. Okřídlenej bastard na obalu, zadní část ještě úchvatnější, tak jak to Bush dokáže........ OK, SKRUPEL s 8 staršími songy, nahrávalo se už v roce ´04, ale to vůbec nevadí. Více méně monotónní grind hardcore, kterej není až tak "spešl" (ale zase tak špatný jak to může vyznít, to není !), protože ten hardcore to dost przní (jakoby v tom byl trochu naroubován např. MASTIC SCUM a to je špatný...) !!! Když opominu tento nedostatek či vlastně přebytek, haha, tak je to slušnej mazec s krátkejma stopážema. PHOBIA s 5 novými songy. Výborný, precizní grindcore, rychlý, krátký songy s dobře se střídajícími vokály, žádný murmur, jen pěkně vyřvaný hlubší a vyšší vokály. Parádní nahrávka..., vždycky jsem nahrávky PHOBIA měl stranou, ale tento materiál je výborný a SKRUPEL odkopává až na 20 kolej, haha... Červenej vinyl navrh... Skrupel: http://members.tripod.de/skrupel * Phobia: www.jellobung.com/phobia >ŠA<

GASMASK TERROR - s/t ´05 7ep (Plague Bearer Rec.)
Nahrávka z roku ´04, master z roku ´05. Francouzi vždycky měli zvláštní podání jakéhokoliv stylu muziky a to z jejich scény dělalo vždy něco zvláštního.... GASMASK TERROR nejsou zas až takovou výjimkou. Drtí si s vlastním zvukem, no, takovým vykopávkovým starobylým dis-crust / punkem 6 kousků, jeden ve švédštině. Je to poctivý návrat do starších dob.... Krátký songy, krátký texty, muzika je chytlavá, a stále to jede, takt-takt punk as dis, haha. GASMASK TERROR grrrr.... G.T.: c/o Luc Ardilouze, B.P. 11, Bordeaux Cedex, 330 23, France / nightbrings@yahoo.com * P.B.Rec.: P.O.BOX 604, Copenhagen N, 2200, Denmark / mareridt@ofir.dk >ŠA<

DEADFALL - Keep telling yourself it´s okay ´06 7ep (Punk Before Profits Rec. & Tankcrimes Rec.)
Nejnovější nahrávka od DEADFALL. Tři songy na každé straně. První na béčku je instrumentálka se zvláštním nádechem, ani ne s hardcore kořeny, spíše rock, ale zní to fakt dobře. Kapánek "sladší" hardcore s thrash nádechem, poměrně rychlý v některých pasážích, něco jako starý hardcore kapely JERRYs KIDS nebo tak podobně... Hned na první poslech je z toho cítit odkaz těch starých spolků. Moc dobře se to poslouchá, dobře odvedená práce.... i co se týče textů... modrej vinyl s černými fleky..... a "Evacuation plan" je každým poslechem lepší a lepší... P.B.P.Rec.: www.punksbeforeprofits.net * Deadfall & T.Rec.: www.tankcrimes.com >ŠA<

DEPRESY MOUSE / KONFIDENT ´06 split 7ep (Exit Prod. & Project Prod. & Nightmare Rec.)
Tak DEPRESY MOUSE jsem měl možnost slyšet s tímto materiálem už kdysi dávno a stále je to výborný nářez. Mašiny řvou všichni, nejvíce mašina Staňa a mašina Lojza. Rychlý hardcore načuchlý latino, nejen díky textu Que te pasa, ale tak celkově a vše je namíchaný s grindcore chuťovkami. Má to říz, grády, prostě to jede, furt a tak to má být... KONFIDENT slyším snad z nahrávky poprvé. Zvuk je dobrý, ale hodně slabý, chybí tomu "gule", je poměrně dost výškový. KONFIDENT drtí rychlý punk / hardcore, dva vokály, ale Tonda - kytarista je hodně vysazenej na různý vyhrávky, sólíčka..., mě se to tam prostě nelíbí, je to jakoby alternativní, rychlý punk / hardcore s kapánek potlačenou basou. Na živo se mi KONFIDENT zamlouvali, zde je to v pohodě, ale čekal jsem více, více hutnější, bestiálnější peklo bez vyhrávek, o posledních metalových vyhrávkách v songu "Sám sebe okrádat" ani nemluvě...., ke KONFIDENTu se to prostě nehodí. Na druhou stranu musím pochválit fakt pěknou príci s kytarou, jó, Tonda umí..... D.M. & P.Prod.: Lojza Šerý, Francova Lhota 73, okr.Vsetín, 756 14 / depresy.mouse@seznam.cz * Konfident: Tomáš Špunar, Bělotínská 1297, Hranice, 753 01 / Konfident@seznam.cz * N.Rec.: www.nightmare.cz >ŠA<

UNHOLY GRAVE / GANG UP ON AGAINST split 7ep (Mink Rec.)
Starší U.G. epko, obal tentokrát není tolik antiteroristickej ale víc "punkovej" jsou na něm dvě "líbající" se osoby v plynových maskách. UG = tři vály, drhnou stále svůj grindcore/punk s Takahi-ho hlasovým cirkusem (kdo by čekal něco jiného je blázen… UG grindcore až dokonce!). Žádnou toleranci pro nácky, smradlavý politici a hrajeme a křičíme tak jak chceme toť texty. G.U.O.A. jsou jako U.G. jen jsou tak jako víc "vážní" a víc hluční (místama). Šest ne moc rychlých grindHC válů, uječenj zpěv a čistá bassovka co valí melodický punk riffy. G.U.O.A.: 2-66-1-102 Asahi-cho, Toyota-Shi, Aichi, Japan * M.Rec.: Mariko Ohkawa, 17-59 Shimoimaike Morioka, Higashiura-gun, Aichi, 470-2101, Japan >SY<

UNHOLY GRAVE / THIRD DEGREE split 7ep (Selfmadegod Rec.)
U.G. 100x jinak a vždy stejní a dobří. Šest pecek z ´99 (přemícháno ´02) texty proti ZOO, výrobcům min, nebo taky aféře Lewinská či o bombardování Iráckého civilního obyvatelstva. Velice dobrá nahrávka! Grindcore nebo chcípni! T.D. z Polska a jejich další split-ko, tentokrát až moc technickej zvuk možná inspirace HE WHO CORRUPTS, ale ti jsou krapet originálnější, jak jsem psal už u split s H.W.C. méně techno více praso! Jinak je to načichlý grindcore k tomu hluboký takřka death metal vokály a občas i nějakej přidušenec. Bubeníkově dvoušlapce prostě neunikneš, je všude! Texty o euthanasii, naboženskejch dogmatech a vál "poslední přání mrtvého psa" je o všech co si pořídí zvíře a pak ho týraj… ZMRDI! U.G: Takaho Komatsu, 103 Shouwa-sou, 2-2001 Kurosawa-dai, Midori-ku, Nagoya, 458-0003, Japan * T.D.: Piotr Paltian, ul.Maleckiego 6/16, 10-900, Olsztyn, Poland / fazi71@poczta.onet.pl / www.thirddegree.hard-core.pl * S.Rec.: P.O.Box 46, 21500, Biala Podl, Poland / karol@selfmadegod.com / www.SelfMadeGod.com >SY<

MASSGRAV - Hatfylld och neprisad 7ep (Escorbuto Rec.)
Neuvěřitelná "z řetězu utržená" crustcore záležitost ze Švédska (kdo je viděl v létě na Play fast or don´t festu byl určitě unešenej). Opravdu rychlá palba, výbornej "nařvanej" zvuk, bassák s kytarákem se snaží přeřvat navzájem, bubeníkem hraje všechno "čtyřikrát" prostě švédsko jako víno, je to docela podobný MOB 47 jak by asi zněla dneska (snad?). A ti co nemaj gramec (?) si můžou pořídit CD-iscografíi co vyšla na Sound Pollution. Jedenáct válů, pecka! Massgrav: www.massgrav.com * E.Rec.: www.escorbuto.cjb.net >SY<

VERMINOUS - Smeel the birth of death 7ep (Nuclear Winter Rec.)
Zápach zrozené smrti aneb death metal s trochou grindu ze Švédska. Pokud jsi fanda Terrorizer asi se ti to zalíbí (ale je to opravdu víc metal ok) zvukově je to dost podobný. Čtyři vály slušně podladěný kytary a "vysokej" křik/zpěv spíš jak od nějaký Norský blackmetal mafie. Texty o vzkříšení smrti a podobně, první je snad i protiválečnej ale samozřejmě s notnou porcí zmrzačených a zohavených mrtvol. Verminous: Melander, Sprojtagränd 10, 297 95, Degeberga, Sweden / info@verminous.com / www.verminous.com >SY

REVOKATION - Reincarnation souls of hell 7ep (Nuclear Winter Rec.)
A opět Švédsko a znovu death metal. Smíchej DISMEMBER / ENTOMBED a vyhrávky ala PESTILENCE z období "Spheres" a máš to v kopě (no alespoň já jo..:). OK, ostrý chrastivý zvuk kytar ala Švédskej death metal 90let, hlubokej hrdelní řev a orgie bubeníkových dvoušlapek (jde mu to slušně od ruky ehm od nohy). Žádný extra rychlý ale ani pomalý pasáže, čtyři vály nahraný už v ´98 (vyšlo ´04) texty proti náboženství a o oživlejch mrtvolách. N.W.Rec.: Anastasis Valtsanis, 10 Likourgou st., 154 51, Athens, Greece / nuclearwinter98@hotmail.com / www.nuclearwinter.cjb.net >SY<

RUPTURE / NETJAJEV SS split 7ep (Haunted Hotel Rec.)
Australani R. postupně zpomalovali a měkli až se dostali do zvuku nejstarších punkrockových kapel kde jsou dodnes (nahrávka je už z ´97). Tři vály na tomhle singlu jsou prostě všechno hitovky…ALE… všechno ničí opravdu přitroublý texty typu: já kouřím cigarety a každej komu to vadí je pitomec … a fotka pod vlajkou se svastikou tak to je blbý i jako provokace! N.SS je nová kapela Magnuse co dělal ULCERRHOEA (i tahle kapela je řekl bych one man project) ale tentokrát nečekej žádnej grindcore. Totální punková záležitost konce 70let… hodně mi to připomíná REGULATIONS ze Švédska, N.SS jsou ale svižnější a takový víc hrubý… Pět vlástních fláků a cover RUPTURE, zase velice dobrá hudba song "Bladder fucker" má docela dobrej text o falešným kamarádství ale ty ostatní jsou podivný sci-fi a hovadiny … (no nic pro mě). Rupture: bennycthulhian@hotmail.com / zombo693@yahoo.com.au * N.SS: hemogoblin@passagen.se / www.pornonoid.com * H.H.Rec.: P.O.Box 348, Yonkers, NY 107 10, USA / hauntedhotelrecords@yahoo.com >SY<

FINAL EXIT / STERBEHILFE split 7ep (Mink Rec.)
F.E. je jednou z nejprofláklejších grindnoise záležitostí z Japonska netřeba představovat… 4 vály v duchu živelné improvizace… brutální podladěnej zvuk i kvílící kytarové sólo se najde a vzteklej křik (myslím že bez textů). Z pomalých pasáží do klepaček a zpět… tomu buď propadneš nebo zatratíš, není jiné volby. S. z Německa už u nás vydali split s Sheeva Yoga hráli na Obscene Extreme festivalu takže docela provařená kapela. Sedm grindcore válů s tak špinavým zvukem že zapomeneš na jejich předchozí "uhlazené" nahrávky co jsi možná slyšel. Rychlé a ničivé. F.E.: Ryohei Kikuchi, 3-720-4 Hibarigaoka, Zama, Kanagawa, 228-0003, Japan / postmangrinder.05@g3.mnx.ne.jp * Sterbehilfe: Münzgasse 7, 720 70, Tübingen, Germany / totalnoize@cyberdude.com * M.Rec.: Mariko Ohkawa, 17-59 Shimoimaike, Morioka, Higashiura-cho, Chita-gun, Aichi 470-2101, Japan / minkrec@m16.alpha-net.ne.jp >SY<

READY SET DIE - Self titled 7ep (Coughing Up Rec.)
Nová kapela ze států. Deset thrashcore válů v rychlejším tempu ale ne moc, aby se na to dalo pařit! Spousta MOSH pasáží a občasný sborový refrény k tomu připočti docela ok zvuk. Devět vlastních válů a cover VOID, trochu "dětinský" texty. Hned na A-čku dvě hitovky "Fuck you" a hlavně "Circle pit". 300 kusů na červeném vinylu zbytek na klasice. Pohoda mě to baví… R.S.D.: rsdie@kidsloveguns.com * C.U.Rec.: 9276 s. Myrtle, Tempe, AZ, 852 84, USA >SY<

COUGHING UP BLOOD - Copstache 7ep (Coughing Up Rec.)
Stejně jako R.S.D. vyšlo na COUGHING UP Records (label kapely) a nahrávka je v podobném duchu. Zase to střední thrash tempo tentokrát s hodně vystrčenou bassovkou a nad tím vším ječí no spíš kráká hodně vysokej zpěv, hodně fajn zvuk (pro mě, tak tomu moc nevěř… hehe). Pro mosh-ery!!! …Fast ´til death: 3 akordy, 4 doby, tak to chceme, circle pity a diy, thrashování zastaví jen smrt!… C.U.B. & C.U.Rec.: 9276 s.Myrtle, Tempe, AZ, 852 84, USA >SY<

NINE CURVE - Crossover thrash insanity 7ep (625 Thrash Prod.)
Stačí si přečíst název desky a už nemusím říkat vůbec nic… Opravdovej crossover, srážka thrashmetalu s hardcore, suprovej zvuk kterej tě "uzemní", ostrý kytary, thrashový vyhrávky a parádní bubeník k tomu parádní křik jak je u Japonců zvykem. Doprdele tohle je fakt dobrá deska, Max opět nezklamal… Pokud chceš opravdu thrash jdi do toho! N.C: Tabata Curve, 1-90-1001 Jyo-Jyo Kasugai city, Aich Pref, Japan * 625 T.Rec.: www.625thrash.com >SY<

REGULATIONS - Self titled 12"LP (Havoc Rec.)
Do třetice je tady po dvou singlech vydaných doma ve Švédsku první dvanáctipalcovka vydaná ve státech na Havoc-u. Myslím že tahle kapela si během krátké doby existence udělala "velké" jméno a oprávněne musím dodat. Nová nahrávka pokračuje v linii obou ípek, syrovej punk/hardcore v duchu kapel z ůsvitu dějin stylu, zapamatovatelné hitovky, "klasické" punk texty a spousta melodií (ano!). Novinkou je opravdu famózní "plnej" zvuk kterýmu prostě není co vytknout (tedy alespoň já ne). Když 12-ti palec tak dvanáct kousků, na který můžeš v jednom kuse pogovat. A pecky jako "My life my problems", "Police sirens" nebo "Walking by myself" ti budou dunět v palici pěkně dlouho to mi věř! Jediná poznámka: Když už doprdele přijedou zahrát i do Česka?! Regulations: regulations@sparay.se * H.Rec.: www.havocrex.com >SY<

HIT ME BACK / OUT OF VOGUE split 7ep (625 Thrash Prod. & Art of the Underground Rec.)
H.M.B. přehrajou na ůvod kousek z US studentské hymny a hrrrr na to! Jednoduchá kytara, zbrklý a ještě jednodušší bicí a křik to všechno zabalené v takřka rockovém zvuku. Skatecore je sranda (coby refrén jednoho z válů). Čtyři povedený kousky co se asi na prkně dobře poslouchaj (nevím, nejezdím). Texty o skejtování (jak jinak) a mosh-ování (překvápko! Haha). O.O.V. další "prkno" thrash-eři! Trošku hutnější zvuk, pěkně "vyvalená" bassa a celkově trochu víc nápadů… ale nečekej art rock OK! Čtyřikrát to rozbalej na svý straně, texty jsou ve většině o negativech TV bedny, třeba "Válka v tvém obýváku" o přímých vstupech z válečných konfliktů. MOSH! H.M.B.: xhitmebackx@hotmail.com / www.hitmeback.s5.com * O.O.V.: 18531 Cottonwood st., Fountain Valley, CA, 92708-6409, USA / outofvogue@hotmail.com * A.O.T.U.Rec.: 3234 Main st., Upper Buffalo, NY 142 14, USA / artoftheunderground@hotmail.com >SY<

BLOODY PHOENIX - Self titled 7ep (625 Thrash Prod.)
Nová kapela ex-členů EXCRUCIATING TERROR. Tentokrát víc "hardcore" zvuk ale žádnej strach hoši furt mastěj brutus drtivé jadérko. Krásně distortio(n)-vaná bassa, ostrá kytara a bubeník svojí soupravu fakt nešetří. Vokály klasika ječák jak blázen ten tady valí holka a celkem měkkej řvoun (haha) co to budu okecávat ve výsledku mi to přijde jako odpověď na naše LYCANTROPHY. Pomalé pasáže může očekávat jen pomatenec ok, tady se mastí jen rychle a ještě rychleji. Akorát teda zpěvy mi už na druhý straně přijdou trochu stereotypní, myslím stále stejná poloha hlasu (áááááááááááá hudební teoretik! Cože!). Osm válů čirého grindcore žádná techno sračka! B.P.: Jerry, 4323 Griffin ave., Los Angeles, CA, 900 31, USA / www.geocities.com/bloodyphoenix1/ >SY<

CHARM - Schikami 7ep (625 Thrash Prod.)
Krátká vazba…a frrrrrrrrr! Já ty japonce žeru! Tahle deska se žene jak odbržděnej vlak. Čistá (a zároveň tak nějak vazbící…) kytara, bassovka zase skoro není slyšet a "sypajcí" bicí…prasácky ale přesně! Hezkej uvřískanej zpěv je v těhle končinách takřka pravidlem. Uff deset vlastních válů a cover C.O.C., největší pecka (pro mě) je druhá od konce na áčku název nevim… páč všechno je v japonštině. Pauzy mezi skladbama jsou klišé a tak byly zrušený, prostě ůtok na tvé sluchové orgány kterému se ale určitě rád oddáš. Klasickej 625 titul! >SY<

TAMPERE SS - Sotaa 7ep (Havoc Rec.)
Reedice prvního a jediného ípka téhle finské klasiky (jo maj ještě jedno ípko na Havoc ale to jsou vály z kompilaček a nevydané věci). Svižné tempo, mluvenej "zpěv", vyhulená bassa jak na starých punk deskách… jak by ne nahrávka je z 83-ho roku. Prostě "pravej" punk, Havoc říká 83 hardcore no ok! Pokud všichni uchcáváte z RIISTETYT tak z tohoto se poserete… original finopal! Osm záseků. H.Rec.: P.O.Box 8585, Minneapolis, MN, 554 08, USA / www.havocrex.com >SY<

KURWA APARATA / VIIMEINEN KOLONA split 7ep (Ruidosa Rec. & Kämäset Levyt Rec.)
Banda fanoušků squatu a piva z Rakouska to jsou K.A. Rychlejší crust mě to přijde jak srážka DREAD 101 / DOOM a trocha TRAGEDY (????). Hmmm docela dobrý melodie a maj tady tři vály. V.K. jsou z Finska a maj už venku nějaký singly a eLPo. Rychlej finopal (takže punk as fuck) hrubej zpěv a potom co jsem si před chvílí pouštěl Tampere SS mi to přijde dost podobný, akorát teda V.K. jsou o dost rychlejší. Čtyři zářezy. K.A: kurwaaparata@med-user.net / huhutoja@hotmail.com * V.K.: VK/Niskanen, Porvoonkatu 1 D 145, 005 10, Helsinki, Finland / info@viimeinenkolona.cjb.net / viimeinenkolona.cjb.net * R.Rec.:Greinergasse 3/2/4, 1190, Wien, Austria / korrupt@gmx.at * K.L.Rec.: jukkeli@punkinfinland.net / www.punkinfinland.net/kamanen >SY<

KRUSH / BLOOD I BLEED split 7ep (Fast and Furious Rec. & Roadkill Rec.)
Dvojitá porce z Holandska! KRUSH mě velmi mile překvapily, starší singly byly taky ok… ale matroš na tomhle 7palci má 100% víc energie. Sedm (jo!) krátkých a rychlých crustcore kousků, dva přeřvájcí se vokály a parádní zvuk navrch. Myslím že fanoušky starých E.N.T. tohle "převálcuje"! B.I B. aneb Hellnation z "Tulipánova". Rychlá hardcore nakládačka, precizní zvuk, stop and go pasáže.. no a zpěv bych tedy trochu vytáhnul protože tady je lehce "pod kytarama" ale asi to tak má být. Pět válů za 3,5 minuty uff… namakané splitko. KRUSH: www.krush.info * B.I B. & F.A.F.Rec.: shantia666@yahoo.com / www.fast-furious.nl/bloodibleed.htm >SY<

MACHINE GUN ROMANTICS / S.S.E. split 7ep (Dangerously Rec.)
Zamilovanej kulometčík je zpět! A vše je při starém. Ultra rychlá thrash záležitost, ostrej zpěv, mosh pasáže, plnej zvuk a tři vokály co jedou naplno. Najdou se i nějaké pomalejší pasáže… ale jako šafránu. Pro fandy Infest nebo Lack Of Interest povinné. S.S.E. tohle je čistej thrash! Ostrá kytara, výborný bicí a neustále se to žene vpřed… Zvuk je trochu průhlednější než M.G.R. (myslím ne tak hutnej ok) a mohlo by být víc bassů. M.G.R.: 19514 Cardiff park, LN, Houston TX, 770 94, USA / geocities.com/toomanydead/machinegunromantics * S.S.E.: www.ssethrash.vze.com * D.Rec.: 3532 Pinehurst Plano, TX 750 75, USA / dangerouslysmall@yahoo.com >SY<

BRUCE BANNER / SOUND LIKE SHIT split 7ep (Throw Up Rec.)
B.B. ze Švédska a matroš nahranej už v ´01, pokud jsi slyšel jejich LP na 625 tak tyhle vály maj víc špinavější / syrovej zvuk. Prostě rychlý a hlučný hardcore. Pět vlastních válů a cover NEGAZIONE jako bonus. Mazec! S.L.S. ničivé tornádo z Japonska. Po intru / outru z Drákulovské parodie rozbalej power violence (podle nich) ultra rychlej uvřískanej hardcore (podle mě) jako blázen. Pravda zvuk by mohl být trochu lepší… ale o to nejde! Osm krutě rychlých vypalovaček s šíleným ječákem a ostře nabroušenou kytarou + jedna pomalá skladba nakonec. Představ si řádně zrychlené Fuck On The Beach. Šleha! S.L.S. & T.U.Rec.: 5268-1 Shimoyama Minobu-cho, Minamikoma-gun, Yamanashi-ken 409-2522, Japan * B.B.: Per Thunell, Davbergsv.38, 143 44, Varby Gard, Sweden / www.brucebannerhc.com >SY<

HAYMAKER / FUCKED UP split 7ep (Deep Six Rec.)
H. docela rychlej stará škola hardcore z Toronta, se spoustou velice hutných pasáží (mosh) dávkou thrash metalu navíc a skutečně nasraným zpěvem. Pět vlastních válů a zvuk kterej ti utrhne hlavu! F.U. tentokrát porušily tradici starších singlů tzn. jedna skladba na jednu stranu singlu… a frkli sem rovnou pětku songů. Jedou stále "to svoje" old school hardcore s mocným rockovým nábojem, čistým zpěvem a i melodie se najde. Určitě jedna z nej současných kapel stylu. Euro tour ´05 mělo být na rozloučenou… ale prý jedou dál tak HURÁ! Jo jsou taky z Toronta. D.S.Rec.: www.deepsixrecords.com >SY<

LAST MINUTS / MORTAL COMBAT split 7ep (Thrash Steady Syndicate Rec.)
L.M. jsou myslím ze Singapuru stejně jako label T.S.S.Tak tedy L.M. svižnej 80 ´hardcore kterej dopředu neuvěřitelně žene Ereenin nasranej křik. Ostrej thrash zvuk (co jiného na T.S.S. že?) ostrý texty proti sexismu. Čtyři vlastní vály. M.C. jsou z Indonesie… mazec od první chvíle! Rychlej hardcore s intensitou Infest a skvělým uječeným zpěvem. Šest kousků a parádní hutnej zvuk. Dvě totálně neznámé kapely které se ti určitě získají. M.C: Jl. Cemorojajar 27, Yogyakarta 55241, Indonesia / violence_pop@hotmail.com * T.S.S.Rec.: Muhammad Fa Iruz, Bin Taswadi, BLK 204, Marsiling Drive #07-208, Singapore, 730204 / thrashstedaysyndicate@hotmail.com / http://thrashsteadysyndicate.cjb.net >SY<

FUCKED UP - Generation 12"EP (Slasher Rec.)
Tour 12" verze jejich zatím posledního samostatného singlu. Na áčku titulní pecka, na béčku další dva hity (úvod "Bad violin" to je snad "cover" Discharge hehe). Díky tomu že je to na 12" a na 45 otáček zvuk je prostě famózní. Parádní hardcore v duchu kapel ze začátku 80. let. Koukej si sehnat alespoň 7" verzi která je u nás bez problému k sehnání. >SY<

FUCKED UP - Litany 12"EP (Test Pattern Rec.)
Nejnovější placka od F.U. je tenhle 5-ti skladbovej 12 palec. Identický zvuk s "Generation" EP ti nakopne prdel! Nej kapela z Kanady! Čtyři vlastní skladby + jeden vál co není ani na obale, tipuju to na nějakej cover starého rock´n´roll-u. Jo a obal je ve formě 6-ti násobku formátu LP. Howgh! T.P.Rec.: 658 6th Avenue #3, Brooklyn, NY, 112 15, USA >SY<

FOUR CORNERS: An international diy positive hardcore comp. LP (625 Thrash Prod. & Stereodrive Rec. & Bushido Rec. & Discontent Rec.)
Čtyři evropské a jedna americká kapela na společném 625 LP a nikdo nechce hrát emo… hehe. LIFE´S HALT (US) Rychlý 80´s skatethrash, tři vály, výbornej zvuk. Jednoduché, uřvané a upřímné. Pro fanoušky W.H.N.? nutnost! (Mají s nimi i společné LP). DEAD END (Švédsko) Jsou reinkarnovaní MINOR THREAT nového tisíciletí. Rychlý hardcore, čistej zpěv a melodie navrch. 1981 je zpět! HIGHSCORE (Německo) Dneska uř mrtvá kapela. Absolutní poklona starejm americkejm hardcore kapelám. Rychlé, sborové refrény, hutnej zvuk a texty který maj co říct. Téhle kapely je fakt škoda. POINT OF FEW (Holandsko) Žádnej fastcore jak všude píšou, tohle je rychlej hardcore s ostrou thrashovou kytarou a hustým zvukem. Sedm krátkých nátěrů a jedna "old schoolovka" se sborově odeřvaným refrénem která je jak odpověď na prodokci Highscore. RAZLOG ZLA (Chorvatsko) Další kapela vycházejcí ze starejch kapel.Hardcore ve sv ižném středním tempu,a poslední třetí vál ( spříznačným názvem "Old school song") je fakt hitovka! L.H.: P.O.Box 18A534, Los Angeles, CA 900 18, USA / haltamaniacs@hotmail.com * D.E.: Box 1903, 581 18 Linköping, Sweden / nochangemade@hotmail.com * Higscore &B.Rec.: Soester str. 66, 481 55, Muenster, Germany / hiscore@uni-muenster.de / www.bushidorecords.de * P.O.F.:Kruisstraat 17, 7906 AH Hoogeveen, The Netherlands / pointoffew@hotmail.com * R.Z.: Ivan Barbic, R.Boskovica 46, 443 20, Kutina, Croatia / van.barbic1@sk.hinet.thr * S.Rec.: Von-Steuben-Str.17, 481 43, Muenster, Germany / www.greenhell.de * D.Rec.: Jeffrey kroesen, Veldkampstraat 1, 7913 AL Hollandscheveld, The Netherlands / jigs@rendo.dekooi.nl >SY<

OHUZARU - Self titled 12"LP (625 Thrash Prod. & Agipunk Rec.)
Nová nahrávka od téhle Italské kapely na 625 a těžkém 12" vinylu, na kterém je zvuk tak hutnej že se z toho posereš. Po krátkém "zavazbení" se rozjede thrash machinérie ve středním tempu s "temným" zpěvem, řádně těžkýma bicíma a velice heavy kytarama. Mě tahle deska ze začátku moc nebavila ale co to teďka sjiždím nemůžu se toho nabažit, sakramentská návykovka… absolutní brutus. Devět válů plus cover od Japonců DEATHSIDE. Ohuzaru: Marco Rapisarda, Via Tommaseo 41, 300 30, Scaltenigo (Ve), Italy / slyactions@hotmail.com / www.ohuzaru.tk * A.Rec.: www.agipunk.com >SY<

INGROWING / EXHUMED split 7ep (Obscene Rec.)
Českobudějovičtí cybergrindeři Ingrowing jsou tu s třemi (respektive dvěma) novými vály, jen jsem nepochopil proč se jejich strana jmenuje podle názvu chystaného CD když tu tenhle song vůbec není (ale obal je super, myslím tohoto singlu). OK tentokrát se nahrávalo v lokálním studiu a je to myslím dobře, takhle syrovej zvuk ještě neměli a to nikdy neuškodí že?! První vál v duchu poslední skvělé desky "Sunrape", dvojka klasickej Ingrowing old song (hehe) a navrch cover od Regurgitate. Druhou stranu anektovala Americká reinkarnace evropského death / thrash metalu 80 let, grind zvuku a krvavých textů kteří slyší na jméno Exhumed. Jeden krutě dlouhej vál s parádním sólem ala poslední LP Pestilence, pak krátká šleha a nakonec opět cover a teďka od Napalm Death. Potom co Čurby před lety říkal že končí se singlama… tohle je super návrat… jižní čechy převálcovali amíky na celej čáře! Ingrowing: trainin@centrum.cz / www.ingrowing.wz.cz * Exhumed: www.myspace.com/exhumed / www.exhumed.us * O.Rec.: www.obscene.cz >SY<

I SHOT CYRUS / DISCARGA split LP (Peculio Rec.)
Dvě parádní Brazilské kapely na společném Split albu, no nekup to?! První na to jdou I S.C. kteří už u nás dvakrát hráli tak asi spousta lidí ví "která bije". Rychlej hardcore / thrash s divokým jihoamerickým nasazením. Devět skladeb s hity jako "Capitalistic deth", "Reggire" nebo "Bad vibrations". Výborná nahrávka! Po nich na to jdou Discarga kteří valej o poznání rychlejší hardcore tzn. ne tolik thrash víc punk (hehe) a minimálně stejně zběsilé nasazení. Takhle vyrovnanej Split jsem dlouho neslyšel. Kdo byl navíc vloni na jejich společném koncertu v Praze ten si ten výbuch energie může touhle deskou připomenout. A vzkaz pro ostatní… nadprůměrná deska! I S.C.: ishotcyrus@riseup.net / www.ishotcyrus.hpg.com.br * Discarga: Rua Dom Mateus, 44 apto 83, cep 01548-030, Sao Paolo-SP, Brazil / discarga@hotmail.com / www.discarga.cjb.net * P.Rec.: Caixa postal #393, Santos-SP, 11001-970, Brazil / www.peculiodiscos.com.br >SY<

BATTALION OF SAINTS - Fighting boys LP (Bootleg)
Pirátská edice klasické Americké hardcore kapely z 80-tých let. Výbornek hardcore / punk s takovým tím rockovým zvukem ala Negative Approach / Black Flag. Deska je kompilací ze dvou singlů, válů z kompilace "Someones got their head head kicked in", dema z ´82-ho roku a koncertu z ledna 1985 s kromě "Sweat little girls" všema zásadníma peckama a coverem Motörhead navrch. Celá deska má OK zvuk (na nahrávky z 80-tých let) takže žádnej total pirát ojeb, a vychází na průhledném zeleném vinylu. Pokud na tuhle placku narazíš a máš rád klasické věci moc se nerozmýšlej. >SY<

HE WHO CORRUPTS - Ten steps to success LP (625 Thrash Prod. & Forge Again Rec.)
První a poslední album téhle ex-Kungfu Rick sebranky. Deset kousků extrémního hardcore / grindu ve vyšších otáčkách kde změna střídá změnu. Tihle blázní ví co chtějí a své potřeštěné nápady dokážou i zahrát. Je to technické… ale žádná nuda, mazec od začátku do konce. Deset rad jak se stát úspěšným v patnácti minutovém kurzu… H.W.C.:196 Fairfiled ave, Elmhurst II, 601 26, USA / www.hewhocorrupts.com * F.A.Rec.: P.O.Box 146837, Chicago II, 606 14, USA / www.forgeagainrecords.com >SY<

HANGNAIL / SOUND LIKE SHIT split LP (T.V.G. Rec.)
Krapet starší LP, nebo jen nahrávka ? V každým případě Hangnail to už maj za sebou a teďka se kompletně stejná sestava jmenuje The Crunky Kids. Dobře Hangnail svižnej hardcore / punk s vysokým ječivým zpěvem, rockovou kytarou ala starý US hardcore kapely zkraje 80. let a fakt divokýma bubnama. Deset vlastních válů který maj "šťávu" (tuhle desku jsem si koupil právě kvůli Hangnail). Jo jsou to amíci.S.L.S. je už docela profláklá kapela z Japonu. Na tomhle matroši oproti třeba split s BRUCE BANNER docela zvolnily ale tentokrát to není ke škodě věci (jo taky někdy můžu říct že ubrání plynu není pohroma)… představ si že FUCK ON THE BEACH hrajou thrashcore a je ´85-j. TOHLE JE THRASH JAKO PRASE. Protože když se japonci do něčeho daj tak vždycky na 111%. Rychlost vítězí (teda kromě poslední mučivě pomalý skladby) a supr zvuk navrch. Hangnail: Hibachi records, 497 Owego street, Painesville, Ohio, 44077-4122, USA * S.L.S.: Yosuke Mochizuki, Green Heights #101, 1315-17 Zaiketsuka Shirane-cho, Nakakoma-gun, Yamanashi-ken 400-0221, Japan * T.V.G. Rec.: Post Fach 1219, Ludwigsfelde, 149 63, Germany / lauraaxbr@aol.com >SY<

GUIDED CRADLE - Self titled LP (Damage Done Rec.)
Pražská kapela bořící zažité: demokazeta, pak singl a po letech snad i LP, vyplivla (po promo CD) rovnou debutní LP. I když skvělé reakce na koncertech tuhle "okliku" určitě podpořily. Nejdřív fakt pěknej malovanej obal, pak 180 gramovej vinyl a když to foukneš na gramec tak mazec. Osm parádních kousků crust / metaliky (čeho?!) ve "švédským" d-tempu s fakt křišťálovým zvukem nahrávky a coverem švédů Anti Cimax navrch (aby ne když původně vznikly jako Anti Climax, kapela hrající "kovery" starých převážně sweden kapel). Melodiema a zvukem to zas připomíná v současnosti tak populární Portlandský styl. Pěknej rozjezd pro Damage Done label, tahle deska potěší punkáče / crustery / metloše i coristy všechno tam je jen a jen pro vás (haha). Pokud sis stále nepořídil gramec (???) Barvák vydal digipack verzi na CD tak se nevymlouvej. G.C: www.guidedcradle.com * D.D.Rec.: www.damagedonerecords.com >SY<

SEEIN RED - Self titled LP (Ebullition Rec.)
Červenej vinyl, 33 revolucí za minutu a jsou z Holandska kdo to asi je? (Ti kdo neberou nadsázku ať si přečtou některé S.R. odpovědi v rozhovoru v jedné ze starších Hl.Oreb a pokud jses přesto vytočil… dobře ti tak!). Ano Seein Red maj první (?) samostatné LP. Kurwa kdo z nás bude dělat za 15 let to co teď (a co jako?!) se stejným vztekem a elánem jako tihle chlapi, už jen za to maj můj respekt! OK hardcore ve středním tempu s fakt brutus vzteklým křikem, a občas i takřka emo plačtivejma pasážema který ale vždycky explodujou. Možná to zní rouhavě ale tohle je pro mě určitě jejich nejlepší matroš. Hrubej old school hardcore s fakt ničivým zvukem. (I když v jejich případě to není stará škola když to hrajou od roku 1980…)… takže uvidíme se v 2021 a dáme řeč… S.R.: www.seeinred.com * E.Rec.: P.O.Box 680, Goleta, CA, 931 16, USA / wholesale@ebullition.com >SY<

AKKOLYTE / E.O.S. split 7ep
Dvě podzemní kapely ze států o kterých jsem nikdy předtím neslyšel a určitě ani ty… ok jdem na to. Akkolyte je jednou z kapel co nepotřebuje kytaristu, valej to jen bassa / bicí a zpěv samosebou. Trochu mi připomínaj podobnou US kapelu Godstomper. Akkolyte jsou skoro celou dobu ve středním až pomalém tempu a na bassu valej fakt dost melodický vybrnkávačky (z mého úhlu pohledu, žádné emo ok) které v kombinaci s bubeníkovým řevem zní fakt dobře. Tahle kapela asi nerozjede žádnej novej trend ale mě baví víc a víc, maj tady tři vlastní kousky uvřískaného hardcore / grindu. Tak E.O.S. jsou nakonec asi z Austrálie (?) opatrnej rozjezd a je tady rychlej thrashpunk do kterého Erin křičí fakt na plnej kotel. Hudebně takovej jako old school s tou thrash kytarou model ´82. Tři zbrklý a divoký vály. Akkolyte & F.T.F. Prod.: Stefan Gonzales, 1127 n. Clinton ave, Dallas, Tx, 752 08, USA / grindmasterstef@hotmail.com * E.O.S.: ladypunk13@hotmail.com / toadsmog@aol.com >SY<

LOUDER THAN HELL comp. 7ep (Six Weeks Rec.)
Tuhle kompilačku předcházeli samé pozitivní ohlasy a hned zkraje říkám že právem, lahůdka pro thrash labužníky. První stranu maj na starost léty prověřené kapely takže Hirax kteří mastěj už přes dvacet let. Parádní thrashmetal osmdesátých let s parádním současným zvoučkem. Accüsed další klasika která se před sto lety rozpadla teď se znovu dala dohromady nahrála desku a znovu chcípla, oproti Hirax tohle je víc víc mosh, víc sborů prostě víc core. Béčko obstarala mladá krev. První na to jdou Toxic Narcotic, promakanej vál ve středním tempu. Municipal Waste parádní revival 80-tek, thrashmetal jak noha! Tahle kapela zabíjí! A nakonec Voetsek se svými dvěma dvěma vzteklými / krátkými thrashcore vály který se přeženou než bys řek´ švec. Parádní placka. Hirax: P.O.Box 1474, Cypress, CA, 906 30, USA / www.hirax.org * Accused: www.splatterrock.com * T.N.: Rprec, P.O.Box 1143, Allston, MA, 621 34, USA / www.toxicnarcotic.com * M.W.: P.O.Box 6311, Richmond, VA, 232 30, USA / tonyguardrail@hotmail.com * Voetsek & S.W.Rec.: 225 Lincoln ave, Cotati, CA, 949 31, USA / www.karaterex.com/VOETSEK >SY<

KÄRNVAPEN ATTACK - Secretos, mentiras, enajenacion 7ep (First Blood Family & Mala Raza Rec.)
Debutní epko Španělské kapely co se pojmenovala podle songu od MOB 47 ale zdůrazňuje (v bookletu Internationally Pist kompilace) že nejsou žádná další d-beat banda. Jako intro pop hitovka… zpětná vazba a už se žene rychlej hardcore / crust s ostrým zvukem kytar. Je to "švédsko" ale ne s tou klasickou "stěnou" kytar, žádný vyhrávky a sóla, prostě se to žene jak odbržděnej vlak a pokud si zvykneš na zvuk myslím že pak je poznáš na první poslech. Zpěv je dost vysoko na skoro d-beat (a´t si říkaj co chtěj) hehe. K.A.: P.O.Box 7143, 500 80, Zaragoza, Spain / disdani@hotmail.com / www.karnvapenattack.tk * F.B.F.Rec.: P.O.Box 1766, Madison, WI, 53701-1766, USA / fbf@firstbloodfamily.com / www.firstbloodfamily.com * M.R.Rec.: P.O.Box 6037, 500 80, Zaragoa, Spain / malaraza@sindominio.net / www.malaraza.org >SY<

KRUSH / GRITOS DE ALERTA split 7ep
Další split holandského fanklubu (K.) starých E.N.T. a vysmahli tu fakt kurewskou porci sakra rychlého crust hardcore. Naprosto suprovej hutnej zvuk, dva překřikujcí se hlasy a to všecko v šesti dávkách. Ti co si stále nepořídily gramec můžou si tuhle bandu poslechnout na disko-kazetě kterou seženeš u Nightmare records. Viva Holland! G.D.A. z Brazilu už jsou taky staří známí, zase rychlá banda ale tihle valej říznej hardcore mixlej thrashem s trochou crustu a excelentní rytmikou a špetkou Cripple Bastards… nebudu to okecávat tohle je revival další brazil kapely která si říká Sick Terror (Nebo S.T. je revival G.D.A. ? haha). Mazec z obou stran! Krush: www.krush.info * G.D.A. & T.Rec.:CP 8080, Porto Alerge, RS 90201-970, Brazil / terrotten@terrotten.com / www.terrotten.com/gritosdealerta/ * UPS Rec.: Mos, Vliegtuiglaan 3, 3769 JM, Soesterberg, The Netherlands / r.ups@wanadoo.nl / www.go.to/upspunk >SY<

SCALPLOCK - s/t LP
Tohle není zrovna nejčerstvější deska… a kapela už je taky po smrti, ale co já si to pořídil teďka v pekelném limitu 666. Po melancholickém intru rozbalej brutální hardcore s velice těžkým zvukem na plný obrátky který často spadnou do mučivě pomalejch pasáží a znovu do maxima s hlasitostí posunutou do bodu bolesti (hehe sem asi přehnal ale živě jejich pohrobci Flyblown… čistá pravda!). Tohle šílenství se ještě snaží překřičet nějakej magor… power violence? Jo proč ne! Nic pro fandy uhlazenejch produkcí… syrová porce nářezu! >SY<

FLYBLOWN / DISCLOSE split 7ep (On the Verge Rec. & Never Healed Rec.)
Pokud jsi vloni propásl koncerty Flyblown sežeň si alespoň tenhle singl. Londýnská kapela hrající (cituji leták na koncert) původní Discharge punk styl… a já dodávám s neuvěřitelně ničivým zvukem plným energie. Drtivej d-beat se stopážema do minuty, pět kousků… a já říkám supr! Z druhé strany žijící králové současné d-beat scény Disclose… mám pokračovat? Naklonovaní Discharge s japonskou urputností a zvukem startujcího tryskáče. Tři vály o válce (jak jinak) z toho jeden cover od švédů Disaster. Hodně fajn placka! Flyblown & O.T.V.Rec.: Pete at Orchard House, Breeds road, Great Waltham, Chelmsford, Essex, CM31EE, UK / ontheverge666@yahoo.com * Disclose: Kawakami, 2-5-2 Shounai-Cho, Niihama-city, Ehine, 792-0811, Japan >SY<

UNHOLY GRAVE / SEWN SHUT split 7ep (Power It Up Rec.)
V současnosti moje asi nejoblíbenější splitko od U.G. Dvě nekompromisní grind / punk šlehy v klasickém duchu (tuhle kapelu si těžko spleteš). Unholy Grave tzn. tři rychle se opakujcí akordy a Takahiho hlasové exhibice. A jak je u novějších desek zvykem s fakt hutným zvukem který si Takaho sám "umíchal" doma. Tahle kapela je prostě i po spoustě let 100% diy. Třetí kousek je cover od Bathory (Jejichž nedávno zemřelému a asi jedinému členu Qurthonovi je deska věnována) což bych teda nikdy nečekal… ale je to pecka! A ten pekelnej text uff. S.S. jsou ze "švédu" a maj už tři prdele splitek a musím říct se mi od nich stále nejvíc líbí to vůbec první. Ale i na tyhle vály jsem si tak trochu zvyk´. Je to brutalní grindcore ve spíš středních tempech s řádně "distortion" zvukem kytar… takový trochu crust… a dominantním zvukem bicích, ale žádný techno ok "šroťák / hajtka vede". S.S.: Box 7092, 200 42, Malmö, Sweden / pfc@comhem.se / http://sewnshut.da.ru * P.I.U.Rec.: Zum Holzfelde 12, 312 26, Peine, Germany/ mailorder@power-it-up.de / www.power-it-up.de >SY<

UNHOLY GRAVE - Never repeat 7ep (Haunted Hotel Rec.)
Unreleased demo dec. 2000. Sakra kde ty nevydaný dema pořád berou ? To nahrávaj každou zkoušku nebo co ?! OK králové japonské grind scény a šest klasických pecek jak to mám rád. Sice mě nemůžou ničím překvapit ale nevadí. A tentokrát čtyři vály v japonštině. Jinak zvuk jak víno (v mezích unreleased demos hehe) a navrch tuplovanej cover Ripcord / Heresy. H.H.Rec.: P.O.Box 348, Yonkers, NY, 107 10, USA / hauntedhotelrecords@yahoo.com / www.hauntedhotelrecords.com >SY<

UNHOLY GRAVE / MITTEN SPIDER split 7ep
Jedno postarší splitko od U.G. ale neva, "hrobíci" tu maj matroš už z ´97ho a textově je to dost o Palestinsko / Izraleském "problému" (v čase psaní recenze znovu dost aktualní) plus štěk o nenažranejch politicích a jeden zvláštní vál o Dianě (pamatuje si jí někdo ?) že kdyby nebyla tak hezká že by po ní neštěk´ ani pes (no to on stejně…). Sedm pecek a Takaho tentokrát skoro furt huláká. Grindcore navěky! M.S. je projekt Troye-basový nálet a Bena z Agromosh rec. kterej řve a obsluhuje bicí. Texty tu nemaj a podle názvu songů je to snad i dobře (např. Diabolical vomitorium). Jinak je to primitivní grindcore nejhrubšího zrna, žádný techno zvraty, bordel od prvního do devátýho kousku a mě to celkem baví. Jó je to už z ´03 a už jsou dead… A.Rec. & M.S.: P.O.Box 2480, Escondido, CA, 920 33, USA >SY<

UNHOLY GRAVE / KERUM split 7ep (RSR Rec.)
Čtvrtej kousek od U.G. v jednom sledu… tady maj snad nejčistší zvuk co jsem od nich kdy slyšel. Jinak nevím co dodat rychlej punkovej grindcore. Takahi chce do mikrofónu vypustit duši a já jsem z toho v sedmým nebi… Čtyři vály "spešl" pro tohle epko o "střeleckých" dnech v US školách, takřka hippie text "Unreal world"a hit "Ignorujeme trendy" tak to rozhodně! A do pětice něco z dema sept. 2001 (demo sem, demo tam…). K. jsou amíci a valej zvláštní mix grindcore s pomalejma pasážema a podivnejma zvratama… tohle není na jeden poslech … aby to nevypadalo že "emuju"… U.G. vedou! K. tu maj osm kousků s dominantní kytarou dvěma uřvanými vokály. RSR Rec.: Sandro Gessner, Str.Des Friedens 45, 078 19, Mittelpöllnitz, Germany / skrupel@web.de / http://members.tripod.de/skrupel >SY<

UNHOLY GRAVE / DEPRESSOR split 7ep (Elderly Slaughter Rec. & Riot City Japan Rec. & Nuclear BBQ Party Rec.)
"Krematorium" série pokračuje! Tentokrát pět kousků z už 98ho. Tři anti-terror šlehy, jeden kousek v duchu až zhebnu štěkne po mě někdo z mé rodiny ? A odhulákaná hitovka "Motorcharged": Někdo má prachy / Někdo lásku / Někdo práci / Někdo rodinu / Někdo chlast… Já miluju poslouchat muziku, to je to co dobíjí moje baterky… kurwa to je hit! Jinak bez komentáře Unholy Grave! D. valej hrubej metal core death grind (cože?) s fakt hutným zvukem a řevem. Na to že nahrávali na čtyři stopy přepich zvuk, ale celý je to takový utahaný… jo jsou to amíci a nahrávka už z 99ho. U.G.: Takaho Komatsu, #103 Shouwa-sou, 2-2001, Kurosawa-dai, Midori-ku, Nagoya, 458, Japan * Depressor: P:O.Box 472007, SF, CA, 941 47, USA * E.S.Rec.: Dan Hartman, 2510 Delaware, Mishawaka, IN, 465 44, USA * R.C.J.Rec.: Kif Davis, P.O.Box 16396, Portland, OR, 972 92, USA / riotusrec@aol.com * N.BBQ P.Rec.: Jörge López, 3816 E.Dozier st., 900 63, USA / noiseparty@yahoo.com / www.nuclearbbq.cjb.net >SY<

UNHOLY GRAVE / WAKING TERROR split 7ep (Reprocreate Rec. & Rescued From Life Rec.)
U.G. tentokrát "jen" dva kousky a oba covery. Oba jsou sakra rychlý se spoustou melodií a kytarovejch sól ale má to sílu a valí se to jak lavina. Konkrétně to "odsrali" Corrupted Morals a Mass Appeal. Originály čertužel neznám ale U.G. verze jsou parádní! W.T. je nová parta z ameriky a mastěj slušnej d-beat / crustcore… prostě všechno 4řikrát a bicí furt dokola. Celý to má parádní zvouček a hlavně žádný "portland" pop-y (hehe). Tři vály pro d-beat fandy. W.T.: eatlead3@yahoo.com * R.Rec.: www.reprocreaterecords.com * R.F.L.Rec.: P.O.Box 14821, Halton city, TX, 761 17, USA >SY<

STRONG INTENTION - s/t LP (Six Weeks Rec.)
První album téhle US hardcore úderky která už má venku pár singlů. Velice svižnej mazec ale žádnej fastcore ok, a do uší bijící kvalitní ale stále syrovej zvuk nahrávky. Na první poslech bych to hodil do thrashcore vlny, ale tohle není jen jeden styl je tu i spousta "crustu a old schoolu" (škatulka sem… škatulka tam…). Zpěv je parádní klasickej thrash štěkanej křik, k tomu sound kytar ostrej jak břitva.. nakonec co taky čekat na 6weeks… Dvacettři vypalovaček nabitejch energií, a jej jen škoda že nevyšlo loňské eurotour… tohle by stálo za to! S.I.: 40 East Washington street #2B, Hagerstown, Maryland, USA / xsimdbcx@cs.com / www.angelfire.com/md/strongintention * S.W.Rec.: 225 Lincoln ave, Cotati, CA, 949 31, USA >SY<

SICK TERROR / FUCK HATE PROPAGANDA split 7ep
Jedna z novějších splitek S.T., tahle kapela neumí nahrát pomalej vál (což je mi ale sympatické hehe) opravdu intenzivní porce rychlého hardcore s crust zvukem a občas trochou Cripple Bastards v jejich nej-divočejším období. Ostrej a vychytanej zvuk a já jen doufám že letošní eurotour nepropásnu. A nebyly by to S.T. kdyby nebyl cover, takže Heresy. F.H.P. je z anglie a přijde mi to jak S.T. nahraní na 45 ale puštění na 33. Místama hodně rychlé s ostrým / hodně čistým zvukem a parádníma "sólíčkama", ale pak to padne do pomalýho "emování" aby se to pak zase zvrtlo… ne na první poslech. Tři vály na super fosforově průhledném vinylu. S.T.: Box 155, Cep 09910-970, Diadema, SP, Brazil / sickterror@hotmail.com / www.sickterror.cjb.net * F.H.P.: 9 Thursfield place, Norton, Stoke On Trent, ST6 8HD, UK / band_fhp@yahoo.co.uk / www.fuck-hate-propaganda.org >SY<

[ Top ]


*****************************************************************************************************


reporty z koncertů

12.11.2005 Oran Mor, Glasgow MELT BANANA
Tak konečně je den D tady. Kurva už jsem se na to těšil jako malej harant, protože vidět zase po několika letech Melt Banana živě bylo něco neskutečného (aspoň pro mě). Glasghowský klubíček ORAN MOR jako by stvořenej pro pořádání akcí, protože leží přímo na hlavní silnici přímo pod kostelem. Co mě ale překvapilo bylo, že se tam narvalo podle mého odhadu něco kolem 1000 lidí. A ještě ke všemu většina ženských, tak bylo aspoň na co koukat. První kapela s názvem LAPSUS LINGUAE mě hodně zklamala. Nevím co bych o tom měl napsat, ale připadali mi jako "teplouši" . Klavesák mluvil ještě navíc jako kdyby byl vykastrovanej. Muzika taková všehochuť, takže mi to chvílema připadalo jako "blek metal", pak zase bigbít. Chvílema se klávesák přehazoval s basákem, potom zase s kytaristou. Mě to vůbec nechytlo, takže o ničem, ale lidem se to líbilo, a to je asi hlavní. Potom po předělání celého aparátu nastalo konečně to proč jsem vlastně přijel. Na podiu se ukázala Yasuko, a bylo jasný co mě čeká a nemine. Zvuk parádní, takže už pokud Yasuko a spol nic nezkazí, tak to bude super. A taky že bylo. Během 45min hlavního času do nás navalili super porci šíleného uječeného punkgrindnoise a co já vím čeho všeho ještě?. Většinou valili věci z jejich starších alb. Dokonce zahráli i nové songy, takže si to budu muset sehnat abych měl všechno (haha). Kytarista Agata opět s rouškou na hubě jako kdyby měl dostat "sars". Opět brutální nasazení, opět to co předváděl když přeskakoval z jednoho efektu na druhý, tak to se nedá ani pořádně popsat. Protože kdyby měl jeden, ale měl jich tam nepočítaně. Rika mm´ (basačka) od té doby co jsem ji viděl naposledy taky moc nepovyrostla, takže basa byla pořád větší než ona. Ale i tak si s tak, pro ní velkým nástrojem poradila s naprostou lehkostí. Yasuko zpívala (nebo spíš ječela) jako o život, takže jsem očekával totální likvidaci Oran Moru, protože ani lidi se nenechali moc zahanbit protože tak šílený kotel jsem dlouho neviděl. Ale nic netrvá věčně a i tahle super akce musela jednou skončit. Ale lidi s jen tak nedali a nenechali kapelu jen tak odejít, takže musely "banáni" ještě dvakrát přidávat. Každej přídavek čítal 4 vály takže celkovej čas byl něco kolem hodiny, a to při takovém výkonu je hodně nadlidské. Kdyby měli nějaké dlouhé pauzy mezi válama, ale ty byli opravdu minimální. Po koncertě jsem se od Yasuko dozvěděl, že se příští rok chystají do Čech, tak jsem na to moc zvědavej. Ale zase na druhou stranu nebudu muset aspoň na jejich koncerty jezdit do Německa a nebo do Scotska. Po akci jsem ještě muset počkat na letadlo do Brna, protože jsem toho ještě neměl málo, a tak jsem si vylítnul na Catheter. Taky super gig, až na chování pár "vymrdanců" z brněnských kapel (Basto, Festa Desperato.....), protože to co tam předvedli s jejich nekonečným urážením Yeffa jak vypadá se jen tak nevidí. Sice jim asi nerozuměl, ale to je v žádným případě neomlouvá. Nejsem sice žádná citlivka, ale všeho moc škodí. Já osobně jsem s klukama s Catheter zažil pár super akcí v Anglii a tohle si Yeff určitě nezasloužil. Každý ať si to přebere sám podle svého. >SO<

20.1. 2006 ORLOVÁ, KLUB FUTRA EXCITACE, EXTRUDOVANÝ VÝROBEK, MYŠLENKOVÁ KŘEČ, KARNATVAR, HIBAKUSHA, RABIES
Na tuhle akci jsme se dostali na poslední chvíli, a to díky Honzovi Samuelovi a Bohdanovi Impregnate. Samozřejmě též Markovi z HIBA-čky. HIBAKUSHA tento večer křtila své nové CD, nazvané Morula. Též na poslední chvíli se domluvil set pro KARNATVAR. OK, akce v Orlové se pro nás v podstatě zařizovala kvůli snížení cesťáku na již delší dobu naplánovanou akci v Uničově. Původně byla sháňka poblíž Uničova, ale i tak to dopadlo rozumně s penězi a plán se částečně vydařil. Naplánoval jsem trasu Neznašov - Orlová a hrubej odhad 365 km na 5,5 hodiny. Ani jedno nebyla pravda. Najeli jsme přes 400km a zvládli jsme to za 8hodin. Takže jsme neviděli ani jednu kapelu, kterou jsme doposavad neslyšeli. Viděli jsme na štěstí přes půl setu HIBA-čky. Cesta byla krutá, se sněhem a hustou mlhou. Trochu blouděního, ale nic velkýho, odhadem 15-20 km. Klub Futra (http://www.futra.wz.cz/) jsme našli, nachází se v KD Orlová, ve kterém je spousta dalších zařízení. Malinký klub, kde není bar, takže kdo chce pít, musí si sám přinést své nápoje. Nekuřácký prostor. Jak jsem podotkl, vtrhli jsme do klubu na set HIBA-čky a byl to skutečně masakr.... lidi zvěřili jak zběsilí, lidí jak sraček a to jich zhruba 50 mohlo stát venku. Parádní atmosféra. HIBAKUSHA měla na tento večer pozvaných pár hostů a tak to bylo zase o něco pestřejší. Jen škoda, že jsme nestihli předchozí kapely... Akce začínala od 17:00 hod. Konec zde musí být ve 22:00!!! Policie klub kontroluje, zda se včas skončí, i tento večer tomu nebylo jinak. Vstup 30 kaček. OK, oslavenci dohráli a my se začali připravovat. Hlava, za 8 hodin jízdy byla pěkně vymrzlá a po přenesení do klubu se natolik orosila, že jsem to chtěl vzdát a hrát na aparát HIBA-čky. Nakonec jsem to risknul, obavy z nebezpečí el.proudem se naštěstí ukázaly jako klamné a tak jsme to mohli spustit. Velice dobře se nám hrálo, atmosféra díky lidem byla umocněná a peklo na Zemi se blížilo ke svému zdárnému dokončení. 10 min. před dvaadvacátou jsme dohráli... Pak už jen celkový úklid klubu včetně aparátu, pokec, kontrolní návštěva měs.policie, která byla překvapená pořádkem a mohlo se vyrazit k přespání směr Markův byt. Marek se ukázal jako velice komunikativní typ, s dobrou duší a tak jsme strávili příjemnej večer i druhý den. Na 12:00 jsme si sbalili, rozloučili a vyrazili směr Uničov, s tím, že se mrkneme do města, páč akce začínala až v 17:00. >ŠA<

21.1. 2006 UNIČOV, HOSPODA NA 4-CE RABIES, JAPRTOJA, PROFESOR LEFEBVRE, MASS GENOCIDE PROCESS, NEEDFUL THINGS, 6MAS, PRŮMYSLOVÁ SMRT
Cestou jsme se stavili v nějakém obchoďáku s elektronikou. Zhruba 50km od Uničova začalo krutě sněžit místama kudy jsme projížděli, vypadala spíše jak z hor... Všechno hustě zasněžený, do toho opět nic moc cesta, jedna drobnější bouračka (ne, my to naštěstí nebyli), návštěva benzínky - někdo za účelem jídla či benzínu, já za účelem doplnění alkoholu v krvi. Hospodu jsme našli bez problémů a akorát dorazil hasič, pořadatel. Takže představení, info co a jak a směr centrum - prej tu nic není...., nu což. Centrum bylo normálka, nevybočovalo z běžných center v ČR, ale městský úřad byl pěkný. Než jsme ovšem dorazili do centra, tak v jedné přilehlé uličce zastavilo policejní auto - srandičky typu "bacha Šakala, jdou po tobě", nesměli samozřejmě chybět. Já se ale domníval, že je nějaký problém v nonstopu, do kterého vstoupili. No nic, jdeme na zmiňované náměstí a tam z jednich otevřených vrat odchází nějaký pobuda a říká, "o nic nejde"..., koukneme do vnitř a tam člověk s rozsekanou držkou. Hned bylo jasný, po kom šli ty policajti, akorát, že si spletli (asi) místo. V pod hloubí byla totiž další hospoda, kde se před ní nacházeli tito "bojovníci". Když jsme se vraceli, policajti už byli na správném místě a začalo "divadlo"..., výhružky, přetahování, nadávky a zatknutí.... Zhruba půl hoďky před začátkem jsme dorazili na místo a začali stěhovat aparaturu. Uvnitř už bylo tak 30 lidí, z toho dva totálně nasračku zlikvidovaní "řízci", kteří dělali bordel a prali do sebe jednu kořalku za druhou. Začátek se stále protahoval, až nakonec neočekávaně spustili videoprojekci OHZ-tka s komentářem. Tu narušovali již zmínění dva alkoholici, že přišli na muziku a ne na video. Po nějaké době jsem se dozvěděl, že ani neplatili vstup!!! Stále přicházeli nový lidé a tak se tu sešlo poměrně velké množství lidiček. Najednou, že bychom měli začít, že tu není žádná kompletní kapela. OK, ale taky tu nebyl pořádnej aparát. Nakonec díky Kubovi jsme dali doprovozu kombu, na které jsem píchnul mou hlavu a kupodivu jsem z toho dostal rozumnej zvuk. Naštěstí tu byl i solidní zvukař, kterej měl cit a pochopení pro "rambajs". Takže 1-2-3 goooo a už to jelo... zase se zvěřilo a set byl opět v pohodě zahranej. Ke konci dorazil i Mr. Hanze Samuelos s přítelkyní Janou a věčným cestovatelem Ondrou. Takže pár songů patřilo právě jim. Po našem setu přišla další kopa lidí, ale to už se chystali JAPRTOJA s nervním bubeníkem. Popravdě, na bicí si tu stěžovalo více lidí, ale zase tak hrozný to nebylo - můj názor. Tato kapela prej hraje 3 měsíce. Byla to divná směs alternativního punku/hc, nevím, jak to jinak zaškatulkovat. Rozhodně v tom bylo mnohem více. Nebylo to špatný, ale mne to přeci jenom až tak nevzalo. Lidi opět pařili... PROF.LEFEBVRE to sakramentsky rozjeli a lidi šíleli a tak se opět pekelně zvěřilo. Grind/crust tornádo. M.G.P. zde měli poslední vystoupení se Slávkem, ale už mají náhradu. Masáci zahráli opět na výbornou hutnej crust na dva vokály, - Bohdan byl asi pěkně vyřízenej z bubnování, páč nahodil takovou barvu...., haha. To už tu byli i NEEDFUL THINGS, kteří dotáhli někdy okolo vystoupení PROF.L. a dotáhli aparaturu. Jejich grindcore nejhrubšího zrna, s naprosto šíleným nasazením, bez pomalejších pasáží..., jen grindcore fofr a jejich CD Dead point to jen dokazuje, rozhodně si toto album pořiďte!!!! Zabije Vás!!! Kytarista, Roman, jestli se nepletu, tak ty jeho pohyby, to je skutečně podívaná... to kroucení s enedá popsat, haha - super.... Pak 6MAS a další grind, tentokrát jen jako příchuť. Více méně crust s grind nádechem v parádním tempu. Se skvělými texty navrch. Došlo i na zvedání lidí, teda hlavně Petra, zpěváka. Atmosféra bylo opět parádní - ty lidi snad byli nadopovaný, pořád šíleli / zvěřili / pogovali. Našlo se tu spousta různorodých lidí a ti všichni pařili, nevím, čím to je, ale prej to tu je takhle pořád. Poslední vystoupila PRŮMYSLOVÁ SMRT, páč CARACASS nemohli, něco s basákem, ale už si to přesně nepomatuji... Takže P.S. a tak jako zahráli týden nazpět v Nížboru u Berouna, tak i tady předvedli skvelej set! Hlavně první dvě písně jsou prostě luxus. Nechyběl kover, tentokrát ho asi nikdo neuhodl. V Nížboru to zvládnul Korek a je asi zatím jedinej.... do té doby to nikdo neuhodl. Zpěvák se válel po zemi a lidi stále pařili, ale bylo vidět, že už to přeci jenom je dost i na ně a tak kotel nebyl tak velkej. Poté už jen pár pokeců, sbalení věcí, rozloučení a směr domov. Cesta byla v pohodě, ale pak začala mlha, pro změnu další sněžení a u nás mírné náledí. Takže cesta byla krušná, navíc únava se začala projevovat a tak vydržel jen Koloděj jako řidič a já jako navigátor. Po sedmé ráno jsme byli doma. Víkend se opravdu zadařil. Doufám, že klapne opět něco podobného... >ŠA<

ŽIAR NAD HRONOM, KLUB ŠKANDÁL - SLOVAKIA 28.4. ´06 ATTACK OF RAGE, DEPRESY MOUSE, RABIES
Tak je pátek ráno a já mám co dělat, abych stačil poskládat všechno potřebné na "MAŠINY TOUR". Syky stále nevěřil, že toto mini turné proběhne. Po nezdařeném turné po západní Evropě, taktéž s DEPRESY MOUSE a po narychlo odvolaném koncertě ve Spišské Nové Vsi, to všechno bylo všelijaké. Naštěstí už toho bylo pokurveného dost a tak jsme konečně mohli vyrazit. Pátek ráno v 8:00 vyjíždíme narvaní jak sardinky směr Francova Lhota. Po šesti hodinách jsme na místě u "mašin". Všichni na tomto turné jsou mašiny, i my, haha. Přeskládáme do dodávky a do vozíku, který ještě ve středu neměl střechu, všechny serepetičky. Vše ještě překontrolujeme a razíme směr nedaleký přechod. Po cca půl minutě se už nalévá domácí slivovice a pěchuje se sklo řádnou dávkou trávy. V duchu jsem si říkal "já to věděl, že to bude hustý, ale až tak a tak rychle ?, to snad není možný".... OK, dal jsem teda jeden slivovicový vzorek a kupodivu mi zachutnala. I přesto, že takovéto destiláty nepiju. Ale to už projíždíme čáru a praskáme jí směr Žiar n/H. V Trenčíne jsme Lojzou upozorněni na parádní hrad a jedeme do brutální bouřky, která před Žiarem přechází na déšť. Místo nacházíme v pohodě, leží u hlavního tahu a tak omrkneme místo, najdeme Rišu (SANGRE DE CHRISTO), dnešního organizátora a vybalujeme aparát + distro. Po chvilce dostáváme dvě jídla v obrovských nádobách. Jídlo tak pro 20 lidí a 4 buvoly, haha. Samozřejmě se každý snažil, ale sníst se to nedalo, haha. Na místě je už asi 50 hlav a ATTACK OF RAGE rozjíždí dnešní večer technickým death/grindem. Muzika ušla, ale pro mě moc technický. Bubeník ale byl dobrej a ty jeho rychlý, krátký sypačky byly parádní. Tito týpci zahráli covery od DREAD 101 (což bylo velký překvapení pro všechny), HAEMORRHAGE a ještě něco, GUT ? Teď mi to vypadlo. "Mašiny" - D.M. už nadržený spustili rychlý a nasraný hardcore s grindcore mašinérií v krkolomném spazztic nádechu napěchovaného do power violence. Tři vokály, rychlý bubny, Syrákova (HOMOCONSUMENS) snad ještě rychlejší hra na basu to jen potvrzovala. Zběsilá jízda si vyžádala přídavek. Pak jsme na to vlítli my, a zahráli podle mého slušný set, na který se tak trochu pařilo. Stejně jako na "Mašiny" - D.M. se musel dát přídavek. V zápalu hry a paření si někdo pěkně nalítnul na "motýly" krku mé kytary, ale krev jsem neviděl, takže asi OK... Na všechny kapely pařil nejstarší návštěvník, cca 60-ti letý týpek, který stále hrozil pěstí, haha. Po koncertě se ještě chlastalo a kecalo, dostavil se i Ján z IDIOTS PARADE a po nějaké době se šlo spát / chlastat / hulit k Pištovy (né, není to Pišta z ČAD) do chatové oblasti poblíž. Parádní spaní, sice bez světla, ale nevadí. Pišta mluvil slovensky, maďarsky, německy a anglicky a jeho hláškama bavil každého, fakt prdel jak sviňa. Ráno se zase pařilo, ale to už většinou jen Pišta, který se tak zbořil ze slívky, že ani nevěděl kam chce dovést, kde bydlí a ani nechtěl vystoupit z dodávky, haha. Muselo se mu nalejvat do dvou paňáků a jeho hlášky byly ještě lepší než večer. Jinak Pišta, když není nasračku, fotí na koncertech..... Jelikož do Lučence to je kousek, tak jsme se snažili z Pišty vytáhnout nějaké informace o památkách a dobrém, levném jídle. Bohužel, "sax - ente, hente, chrum - chrum - trůbíme..." byla jediná slova, co se z něj dala vypáčit, haha. Nakonec něco málo řekl, a tak jsme byli všichni zvědavý aspoň na ty mrakodrapy podobné "dvojčatům" z New Yorku. Vyrazili jsme teda směr Lučenec a po cestě bylo město Zvolen. Dali jsme teda vycházku po městě a po chvilce hledání jsme našli obrovský komplex krámů, restaurací, barů. Vlezli jsme do Restauracia Centrum, mrkli na místo, které bylo přichystané snad na svatbu, ale to nás nemohlo odradit a tak jsme dali pivo, pivo, pivo, pivo.... no prostě "Kurva hoši gu.....", jak sedí v té "nóbl" restauraci ti vesničani a co že si to dáte, pivo, rum, rum, pivo, tak nějak podobně jsme vypadali mi a scénář byl skoro stejný. Takže prdel jak sviňa, haha. Jako menu ale bylo dobrý, asi 6 vegetariánských jídel, takže tofu v hrachu, apod. vyhrálo. Na hajzl jsme ani nešli, platilo se tam za něj a to i jako když jste host ! Po dlabanci jsme vyrazili do Lučence.

LUČENEC, KLUB SLIMÁK - SLOVAKIA 29.4. ´06 DEPRESY MOUSE, RABIES, NEEDFUL THINGS
Po příjezdu do města jsme si vzpomněli na ty vysoké mrakodrapy..., ehm, kostel byl vyšší, haha. Místo jsme našli poměrně snadno, stačilo se zeptat. Klub se nachází na ulici, která je plná heren, apod. píčovinek..., něco jako Las Vegas, haha. Místo to bylo úplně skvělý, malinký doupě s venkovní pergolou, usměvavý organizátor, bohužel jsem zapomněl jméno. Času bylo dost, tak jsme vyrazili do jedné z mnoha hospůdek, pivo jakš takš.... V 19:00 se mělo začít, ale protáhlo se to o hodinu, čekalo se na lidi a na NEEDFUL THINGS, kteří měli zbytek aparátu. Ale lidi stále nikde. Vypadalo to na naprostý propadák, ale nakonec se nějací objevili. První to rozbalili DEPRESY MOUSE a měli lepší zvuk než v Žiaru. Rozpoutali masakrální peklo, na který se okamžitě chytlo pár metlošů, roztočili své vrtulovlasy a už to jelo, haha. "Mašiny" zahráli bravůrně a i když zkrátili set, sklidili zasloužený potlesk. Pak my a opět bych řekl dobře zvládnutý set, kde jsme opět přidávali song. Řekl bych, že přišlo tak o 5 lidí více. Pak už N.T. a jejich nekompromisní grindcore , na který metloši už vůbec nechápali a vrtule vytvářeli dobrý větráky v teplém podvečeru.... Peklo na zemi - parádní koncert i přes nízkou účast lidí. Poté probíhala párty na místě a někdy k ránu jsme opustili klub bez aparátu a jeli přenocovat do zkušebny organizátora dnešní akce. Název jeho kapely jsem také zapomněl. Jelikož zkušebna byla slušně vybavená, tak se všichni do ní nevměstnali a tří šli spát do dodávek. Chvíli se ještě kalilo a pak jen spánek. Ráno, tedy v poledne jsme vyčkali na organizátora a vyrazili směr Slimák, nabrat aparáty. Poté jsme se jeli nazpět do zkušebny. Ta byla umístěna na dvorku, na který vedlo úzké podloubí, do kterého se N.T. nemohli trefit a odřeli dodávku.... a my čekajíce až se protáhnou, jsme zatím zatarasili hlavní tah městem a řidiči za námi byli kapánek nervózní.... Vyložili jsme zpěvové aparáty, rozloučili se a každý vyrazil svou cestou. N.T. do Maďarska, my do Čech, do Slavičína. V Žiaru n/H. jsme nakoupili v Tesku, pojedli, někdo popil, samozřejmě se zahulilo a to už pádíme ze slunného a teplého Slovenska směr čára.

SLAVIČÍN, promítárna letního kina 30.4. ´06 L.M.D., DEPRESY MOUSE, KONFIDENT, RABIES
Na čáře skoro v pohodě a přijíždíme do Slavičína, kde je kosa jako v zimě. V letním kině, ve sklepě, kde mají zkušebnu L.M.D. je samozřejmě kosa taky, jinak útulný malinký místo, ideální pro pořádný masakr. Času bylo opět dost, takže jsme vyrazili do hospody, která byla v obležení nejrůznějších individuí, tudíž návštěvnost byla jasná... Po dvou kouskách razíme zpět, ale než se zvedneme od stolu, přichází totálně zbouranej Broňa fastkorista a začíná hlučná poplácávačka po zádech se slovy, pičo fast, japonská scéna....., mašiny pičo zdar.... No nic, odcházíme tedy a po cestě se seznamuji s celou posádkou KONFIDENT. Ale to už něco vrže v undegroundu, tak honem dolu a místní L.M.D. drtí punk as fuck s dobrým nasazením. Akorát bubeník se tvářil polovinu setu jako kdyby měl jít snad spát, haha. Myslím, že padnul DISCHARGE cover. Parádní tečka za jejich setem. Mašiny - D.M. opět parádní, snad víc garážovější sound a jízda to byla pekelná... Lidi lítali vzduchem, pařilo se jak o život. D.M. a jejich hardcore / grind pojetí s krkolomnými power violence nádechy nenechalo nikoho v klidu ! KONFIDENT, další premiéra pro mne a zbytek RABIES posádky. Výborný, precizně zahraný (hlavně ze strany kytaristy) punk, naroubovaný s hardcore prvky. Bohužel zpěv byl na píču, ale po přehození aparátu se kapánek zlepšil. Každopádně ke KONFIDENT by měl patřit kvalitní vokál a tím pádem to celé vystoupení bylo nekvalitním aparátem sraženo o laťku níže... To ale nic neměnilo na tom, že lidi opět šíleli. Ze začátku méně, ke konci dost. No a pak my. Jednoznačně nejhorší set, ale atmosféra, která tu panovala byla tak dokonalá, že všechno bylo v naprostém pořádku. Nadělali jsme spoustu chyb, nakonec Sykymu odešlo basové kombo a tak jenom řval, ale zato mohl dělat větší bordel, hlavně na Broňu fastkoristu (mimochodem jsem ho viděl pogovat na L.M.D. nebo KONFIDENT, haha).... Lidi šíleli a tak se muselo přidávat. Pak se ještě pařilo a dopíjelo zdarma pivo, což byla taky prdel. Točil kdo chtěl, ale hlavně byl nedostatek kelímků... a tak jsem si nechal točit do plechovky od piva a abych dlouho nestál, tak jako ostatní jsem dostával pivo v panácích. Kazeťák hrál samý dobrý palby až to jednomu týpkovi připadalo jako koncert, takže stál u vyplého mikrofonu a vždy když znal refrén, řval do něj a při tom pařil. Bylo to pěkný vystoupení a spousta lidí se u toho nasmála.... Už ani nevím v kolik jsme vyrazili směr Francova Lhota, tedy ještě o vesnici dále, až na samotný konec světa, teda Čech..., do hor, do jedné hájovny, kde jsme dostali luxusní ubytování se vším všudy. Zde se rozjela velká párty, kterou znám z vyprávění, páč to jsem už spal jak zabitej. Na destrukční palbě / kalbě se podílel Lojza se Syrákem za tým D.M. mašiny a za tým RABIES mašiny to zvládal sám Vosi. Před obědem jsme se vše dozvěděli. Bordel po kuchyni, rozbité sklo, blitiny pod oknem, smrad jak v palírně, všechno rozmrdaný na sračku, tak to bylo k vidění v kuchyni... včetně spícího, rozlámaného Vosiho, přehozeného přes lavici, haha. Mimochodem Vosi měl řídit - což bylo nereálné..., naštěstí Koloděj byl v pohotovosti a ujal se toho. Před polednem jsme poklidili a vyrazili do Francovi Lhoty přeházet / roztřídit věci a aparáty. Rozlučka v deštivém a studeném počasí a to už frčíme k domovu. Za Brnem už je sluníčko a teplo, které vydrželo až domu. Paráda. Tím se skončil skvělý prodloužený víkend s mašinama - DEPRESY MOUSE. Doufejme, že zase vyrazíme spolu na cesty... delší cesty.... >ŠA<

TRUTNOV, NA BOJIŠTI, OBSCENE EXTREME FEST 15. - 16.7. 2006 ATTACK OF RAGE, ETERNAL BLEEDING, WARGORE, JIG-AI, SMASHED FACE, D.H.I.B.A.C., LAMA TEMATICA, WORLD DOWNFALL, NAILED, N.C.C., SPLITTER, WASTEFORM, INTERNAL SUFFERING, SINISTER, CRIPPLE BASTARDS, DEAD INFECTION, SQUASH BOWELS, M.F.A.G.C.O.Q.D., PRETTY LITTLE FLOWER, SAYWHY ? DISTURBANCE PROJECT ||||| SPASM, BUFO, BOLESNO GRINJE, SEPTYCAL GORGE, SYLVESTER STALINE, TEARS OF DECAY, ACROHOLIA, PUTREFIED, SICKBACK, EPITOME, TOXIC BONKERS, MUMAKIL, ALIENATION MENTAL, FROM THE ASHES, PISSCHRIST, F.U.B.A.R., FLESHLESS, MASSGRAV, DRILLER KILLER, SKITSYSTEM, GUT, DISMEMBER, BLOCHEADS, BATHUB SHITTER, NASHGUL, DEFEATED SANITY, UPRISE
Letos jsem vyrazil na Obscene vlakem se Sykym a kamarádkou El. Cesta to byla strastiplná, ale okolo páté byl cíl nadosah. Letos jsem byl potěšen druhým velkým stanem na ploše marketů. Méně už narvaným areálem, ale nakonec se našlo trochu rovné místečko na rozbalení dvou stanů. V pátek jsem neměl po cestě vlakem moc náladu, či co, ani kapely nebyly nic moc, zato v sobotu to bylo super. Dobrý kapely, mraky desek a dalších "součástek", hafo jídla a pití. Pokecání, atd..... Pátek byl v podání DISTURBANCE PROJECT, CRIPPLE BASTARDS, PRETTY LITTLE FLOWER. Ostatní kapely normál, D.H.I.B.A.C. jsem neviděl. Sobota byla v podání PISSCHRIST, MASSGRAV, SKITSYSTEM, SYLVESTER STALINE, BUFO, FROM THE ASHES, DISMEMBER, BLOCHEADS, NASHGUL, F.U.B.A.R. Zbytek nic moc. Velkou roli hrál zvukař, řekl bych, páč někdy to bylo fakt děs, kytary utopený, což z muziky udělalo jedno velký NIC, jen "někdo" se pohyboval na podiu a "něco" hrálo. Některé kapely jsem samozřejmě neviděl. Někteří lidi jsou a asi budou tataři, co se týče pódiové show. O zábavu "alkoholickou" a "úchylkovou" bylo taktéž postaráno. Rozhodně si většina musela všimnou některých individuí, haha. Paráda !!!! Tohle mě baví, haha. Ale abych tento sáhodlouhý report uzavřel, musím říci, to co mělo zakrýt celý report: OBSCENE EXTREME FEST 2006 BYL O PISSCHRIST !!!!!!!!!!!! SKVĚLÝ, ZASRANĚ DOBRÝ. KURVA, BYL VŮBEC NĚJAKÝ FEST ??? VŠE ZŮSTALO POD ZDEVASTOVANOU ZEMÍ, COŽ ZAPŘÍČINILI AUSTRALANI PISSCHRIST !!!!!!! KUREVSKÝ DISBEAT !!!!!! PISSCHRIST VLÁDNOU !!!!!!! >ŠA<

NOISE FEST 14.4. 2006, AKC Metelkova
Tak už je to zase tady. Den "D" je tady a já opět vyrážím směr Slovinsko na "noise fest". To že jsme to pojali jako malou dovolenou a ještě několik dní cestovali po jezerech, horách a národních parcích asi nemá cenu se rozepisovat, protože by to bylo asi na dlouho, a ani to sem nepatří. Jinak letos byla malá změna v délce festu (na jeden den) a hlavně ve změně klubu. Sice jsem vůbec neměl tušení proč se tak stalo, ale i tak jsem na ten jeden den musel vyrazit, protože to setkání s tolika známýma které vidím jenom tam je prostě neopakovatelná (hlavně ta pařba přitom-haha). Klubik SOT 24,5 je hned kousek vedle Gromki (předcházejících 5 ročníků). Je to jedna místnost asi tak 5 x 5 m, ale nakonec to úplně stačilo. Co mě překvapilo (a nejen mě, ale i Mihu s Matjažem), že venku bylo něco kolem 150 lidí, ale na fest zaplatilo jenom 25-30ks což bylo kurevsky málo a přitom zbytek se tam poflakoval venku před dalšíma klubíkama. Když udeřila 19 hod, fesťák mohl začít. Matjaž tam pro zahřátí pustil nějaké video z amerického noise festu, ale název kapely co tam hrála jsem bohužel zapomněl, ale ke konci už to trošku nudilo. Najednou se tam zjevuje nějaký borec s babou s kamerou a mikrofonem, a pořád se snažili někoho uhnat na posraný rozhovor. Nakonec to odsral Matija, ale asi nebyl fotogenický typ, tak po pár šotech odchází. Ale co čert nechtěl, za chvíli byli zase zpátky, a to už to zkouší na Dave Phillipse a Jeana Phillipe Grosse, ale ty okamžitě odmítají (přeci nejsou nějaké zasrané pop stars (takže chcaj nechcaj musí dojít na někoho jiného, a tomu už asi nic jiného nezbylo než se stát tím černým petrem (bohužel nevím jméno- mr pijan z Guignol Dangereux). Po 21té hodině nastupují Matija a Mitija s jejich kapelou A.U.B.(dneska se ještě navíc představili ve výborné roli kuchařů - vařili žvanec pro společnou před koncertní večeři). Matija valil zvuky na kytaru přes nějaké krabičky, a Mitija na klávesy něco podobného. Jako začátek dobrý, ale hráli celkem dlouho, takže to bylo potom už trošku nezajímavé. Kluci skončili, a najednou se tam objevuje nějaký podivný "mrož" Primož, a navalil do nás jeden sekundový vál o schizofrenii. Potom nastupuje už legendární DJ Pero Fotar, ale letos hrál strašně málo, a tak jsem to ani nějak nesledoval (vlastně ani pořádně nestihnul). Po několika DJ´s válech nastupuje one man projekt z Itálie GUIGNOL DANGEREUX. Mr "zvukař" měl na stole malý computer, mraky krabiček, a jakousi krabičku nad kterou jezdil rukou která vyluzovala šílené zvuky, a ty ještě efektoval spolu s dalšíma techno zvukama které lezli z complu. Mě osobně se to zamlouvalo, ale Klára říkala, že to bylo strašný, tak nevím (haha). Hrál něco kolem 30 min, takže pohoda. Opět chviličku za DJoval Pero, a už je tady hvězda večera (a myslím že i pro většinu lidí). DAVE PHILIPS (jeden ze členů FEAR OF GOD) ze Švýcarska začal tím, že nafukoval klasické pouťové balónky které různě deformoval až k prasknutí, takže během několika sekund zničil min. 8 svých cenných nástrojů. Potom začal číst z nějakého papíru nějaký projev, který se k nám dostal přes nějaký efekt, takže tomu nebylo moc rozumět, ale bylo to skvělé (a po koncertě jsem se ho ani nezeptal já hlava děravá). Pak dokonce došlo i na zpěv (nebo spíš skřeky). Rozhodil pár letáčků, a ukončil svojí šou. Po Perovi nastupuje francouzský borec JEAN PHILLIPE GROSS. Začátek nějaká šou pro lidi který stáli jako piče venku a čuměli do okna cože se to tady děje za zvěrstvo. Jeho nástroj byla jedna hrabice s nějakým efektem, kde přehazoval nějaké káblíky a valil nám do hlavy jeho výtvory. Připadalo mi to ale dost jednoduchý, protože to znělo jako nějakej automat, takže něco jako kulomet. Ale zase na druhou stranu to nebylo nějak zvlášť nudný, takže jsem to v pohodě vstřebal až do konce. Ještě měl vystoupit one man band z Chorvatska GRUUTHAAGY, ale Matjaž mi říkal, že mu na poslední chvíli psal, že jeho firma dostala nějaký nový pracovní kontrakt, takže se omlouvá a že bohužel musí jet makat. Nevím ale jestli jsem to pochopil dobře, ale zkrátka a dobře tam nebyl kvůli práci. Opět pár songů od mr. Fotara, a letos byl noise festu konec. Matija vyhlašuje volnou zábavu, takže kdo chtěl, tak si mohl jít hodit nějakou tu improvizačku, ale všichni byli takový hovna jako já, takže nic. Kurva abych řekl pravdu, tak než jsem se stačil rozkoukat, tak byl letošního ročníku konec. Samozřejmě došlo na after párty až do rána. Potom odchod na již tradiční spačku k Matjažovi na firmu. Ráno jen rozloučení s Matjažem (zbytek ještě dospával ), a vyražení k domovu. Takže zhodnocení akce je takové, že ten jeden den je strašně málo, protože než jsem se rozkoukal, tak byl konec. Ale kurva co mě potěšilo, že letos poprvé vyšlo i počasí a že nechcalo. Jestli je to tím, že jsem jel bez opilců jen se svojí polovičkou opravdu netuším (haha). Taky jsem se od Matjaže dozvěděl, že příští ročník určitě bude, ale ne v Gromki, protože z něj je nějaký posraný disco klub (navíc celý předělaný), a s majitelem nebyla prý vůbec žádná domluva. Pořád si prý něco vymejšlel, tak proto ta změna placu. Taky to přestalo město spolufinancovat, tak proto to zkrácení na jeden den. >SO<

Recenzenti: ŠA=Šakal SY=Syky SO=Soudruh M.V. -273,15=Zbyňa Vintr

[ Top ]


*****************************************************************************************************


OČKOVÁNÍ LIŠEK

Počátkem roku 2005 se sešli dva nejlepší kytaristi Světa Černoch a Noha. Rozhodli se, že konečně založí kapelu, která by se dala poslouchat. Nastal však problém. Kde vzít bicmena ? Naštěstí se to povedlo. Za bicí sedá největší pekelník Šéf. Kapela je už tedy komplet. Tedy aspoň skoro. Je hádka kdo bude zpívat. Každý se chce chopit mikráku. Nejvíc ale bubenec. Zachází tak daleko, že cituji:"Jestli nebudu zpívat tak s vámi nehraju a hledejte si jiného škopála". To byl fakt problém. Závěr tedy zněl:" Zpívat nebude nikdo". A proto v dubnu přichází další člen Kódl a ujímá se mikrofonu.

Radek Kódl Goebbels - angína, Jara Raper Černoch - škrtící struny - brumla, Petr Šéf Džafa - čínskej příbor, Jen General of World - buldozer

2005 CD DEMO - Pižmor (věnované tomuto tvoru a o tomto tvoru) - nezveřejňujeme 2005 CD DEMO - Voli vilí voly - nezveřejňujeme 2006 CD DEMO - Hardcorepunkkokoti V/A Move your ass - Pravda + Budovatelé

http://ockovanilisek.wz.cz/ol.html / ockovani.lisek@seznam.cz / 606 788 857 - večer

[ Top ]


*****************************************************************************************************


UPRISE

UPRISE je nová grindcore kapela, ale její osazenstvo tvoří ostřílení drtiči. Kapela ve své podstatě vznikla z momentálních problémů bandiček EXHALE a AHUMADO GRANUJO. Poté co Honza začal mít problémy v EXHALE, jal se hledal bubeníka pro čistě grindcorový projekt s myšlenkou poklony, starým mistrům stylu, jako NAPALM DEATH nebo TERRORIZER a dohodl se s Jurgenem (AHUMADO GRANUJO, INTERVALLE BIZZARE), který měl v plánu podobnou kapelu již delší dobu. Sestavu posléze doplnil Milan na basu (ALIENATION MENTAL, AHUMADO GRANUJO). Kapela s tímto osazením neměla nejmenší problém, sehnat odpovídajícího pěvce a tím není nikdo jiný než PUTI (FOUR SEATS FOR INVALIDS, ex-CONTRASTIC). Kapela několika měsících zkoušení navštívila o víkendu 13 - 14. 05. 2006 studio, kde zplodila svou první nahrávku čítající sedm vlastních skladeb a cover verzi HC legendy S.O.D. - United Forces. Nahrávka původně vytvořená jako promo snímek, dopadla natolik dobře, že si našla vydavatele v podobě SHINDY Prod.

Putti - rrroooaarrr , Honza - funeralism , Mindchanger - Cobweb, Jurgen - Strategic warheads

http://bandzone.cz/uprise / uprisecore@seznam.cz

[ Top ]


*****************************************************************************************************


THE TRUTH OF XXX

Kapela THE TRUTH OF XXX byla založená v roce 2003 dvojkou Nikola (NO CHOICE!) a Vojkan (OPD). Po několika týdnech klidu se přidal Felixxx (OPD) a Milos (taktéž OPD). To byla naše první sestava. V této sestavě jsme nahráli dvě dema se 14 songy. 12 songů z tohoto období je vydaných a to na split CD s OPD. Toto split CD vyšlo na MAMMA Rec. (docaska@yahoo.com). Také jsme se zůčastnili tribut CD DISCHARGE na DHP-AK47 Rec. (klasnirat@inet.hr). Jeden song jsme poslali Robertovi Refuse, který chystá východoevropskou kompilaci, ale Robert se zatím neozval, co se ohledně této kompilace děje. V průběhu let 2004 a 2005 jsme měli mnoho koncertů okolo Srbska a trochu nám pomohli kamarádi s F.P.O. a SPEAK OUR MINDS s koncerty v Makedonii. Na tomto "turné" po Makedonii nám bubnoval xGajoX z chorvatské kapely LASTING VALUES (R.I.P.). Díky moc kamaráde !!! V lednu 2006 jsme měli jednu změnu v sestavě. Dejan převzal bubny od Milose. V nové sestavě jsme nahráli třetí demo. Máme v plánu vydat z tohoto třetího dema dva songy na nějaký split 7ep. Jeden song bude venku na BNP Rec. kompilaci "No one dies alone part II (brandnewplace@hotmail.com) a kover YOUTH OF TODAY bude na "Standing Hard" tribute to Youth Of Today, což vydá label z Malaysie, EMBARACE (embracerecords@yahoo.com). Tak to bylo zkrácené info o naší kapele. Pro další detaily nám piště a neváhejte, prosím.....

http://www.myspace.com/thetruthofxxx / thetruthofxxx@gmail.com

[ Top ]


*****************************************************************************************************


KAHKASHAN

Kahkashan vznikli v lednu 2006. Kahkashan je jedna z těch co přežili chemickou katastrofu v Bhopálu v prosinci 1984, tehdy jí bylo šest let. Do dneška má zdravotní problémy, stejně jako další lidé z oblasti Bhopálu. Warren Anderson, šéf společnosti Union Carbide v době havárie, která je za tuto katastrofu zodpovědná nebyl dodnes potrestán...Kahkashan je symbolem nespravedlnosti...toho, že ti, co za nic nemohou to mají vždy nejhorší a ti co mají v rukou moc mohou stát za genocidami celých národů a dál si žijí bezstarostně v přepychu...

Jirka - basa Brdy - kytara Winyl - bicí Marquéz - vokál D@n - vokál

Winyl: 737344685 / Dan: ska.narchist@seznam.cz

[ Top ]


*****************************************************************************************************


10-YEAR-OLD WALA

Desetiletá Wala, jejíž bratr byl sebevražedný atentátník, žije v Nábulusu na západním břehu. Po bratrově útoku, při němž zabil sebe a jednoho Izraelce, izraelská armáda srovnala dům její rodiny se zemí.

Jaké máš pocity z bratrova činu? Jsem hrdá. Proč? Protože to udělal pro svou zemi a aby pomstil strýce, kterého Izraelci zabili. Myslím, že to je správné, ale zlobím se na něho. Modlím se, aby se dostal do nebe, a doufám, že jednoho dne ho budu následovat a setkám se s ním. Myslíš, že to, co udělal, je špatné? Ano. Vadí ti, že někoho zabil? Je mi to líto a mám strach, že mohl zabít malá děvčátka, ale on by se od nich držel dál. Chtěla bys někdy být sebevražedným atentátníkem? Kdybych se měla stát sebevražedným atentátníkem, Izraelci by mě mohli zatknout. Lepší je být mučedníkem. Jaký je v tom rozdíl? Vojáci mě zastřelí cestou do školy. Už nebudu mít žádné starosti. Tenhle život je plný bolesti a strachu. Přidám se v nebi ke svému bratrovi a všechny moje potíže zmizí. Nechceš žít a dospívat? Ano, ale lepší je být mučedníkem. Proč? Nebudu se muset vyrovnávat s tímhle životem, který je plný bolesti a strachu. Setkala jsi se někdy s izraelským dítětem? Ne, nesetkala. Co chceš, aby se v Nábulusu stalo, co by ti udělalo radost? Aby armáda odešla, nechci nic vědět o válce nebo terorismu... (z: http://www.bbc.co.uk)

10-year-old Wala je: Osvald - kytara, žpěv Mariusz - housle Kuba - baskytara Marek - bicí *** 10-year-old Wala byli: Péťa - kytara a Palma - bicí

+420 777 277 949 (Kuba) / +420 605 263 697 (Osvi) / icq: 332-540-579 (Kuba) / 124-397-284 (Osvi) / http://www.wala.wz.cz/ / 10yow@centrum.cz

[ Top ]