\n'); focus(); } } // -->

<<< zpět

   


Noise master zine no.18

PARLAMENTARISK SODOMI rozhovor
PETR CHMELAŘ rozhovor
ROT rozhovor
WAHNFRIED rozhovor
CARLOS - KALOY rozhovor
recenze CDs
recenze tiskovin
recenze kazet a DVD
recenze vinylů
reporty z koncertů
CARNAVAGE biografie
SARJAN HASSAN biografie
BANDANOS biografie*****************************************************************************************************


PARLAMENTARISK SODOMI

Už si ani nepamatuji první setkání s touhle kapánek hardcore nasmrádlou grindcore mašinou. Kapela pravděpodobně velice kritická k norské politice... Extrémní vyjádření, brané ze srandy..., s velkou rezervou šije do všeho a hlavně hodně sexy..... Proto tento rozhovor berte hodně volně. Odpovědi byly překladatelský oříšek a když jsem byl v koncích, vypomohl mi Mr. -273,15, za což mu posílám prach-obyčejný dík....

1. Čau. Dle historie na myspace kapela PARLAMENTARISK SODOMI vznikla v červenci 2006, ale demo kazeta vyšla už v lednu 2005. Můžeš to vysvětlit ?
Demo kazeta 2005 jsou chcanky z pekla (aka extrémní zpomalovací fikce - dementní sračka) a nepočítá se. Nebyl tam žádný skutečný politický sex, ani zasraná krása, jen banda nesmyslně onanující tvrdé byrokracie. Demo nikdy nebylo množené a distribuované. Nikdo ho neslyšel. Skutečný politický sex začal v prosinci 2006, A ZÁROVEŇ SE VYSRAT NA VŠECHNY SYSTÉMY.
2. Máte vydaný ještě dvě CDr dema. Demo 2006 obsahuje 6 songů a demo 2007 obsahuje jen jeden nový song, protože zbytek je identický s demem 2006. Proč ? Nebyly nápady na nový songy ?
Haha, to je čemu říkáte PRAVÝ ČESKÝ VÝZKUMNÝ ONANISMUS ? Tyto dvě dema jsou úplně jiný a odporný zvracející monstra. Je tam celkem 13 oddělených songů. Demo 2007 (se 7 novými songy) zahrnuje Demo 2006 (se 6 starými songy). Tak to je a ne jinak. PARLAMENTARISK SODOMI můžou udělat nový songy FUCKING HELL THANK YOU.
3. Chystáte nové věci ? V jakém duchu se budou vyvíjet.... ?
Jako Jan P. Syse mající sám se sebou kanibalistický styk. VÁCLAV KLAUS´ HEAD ON A STICK IN HELL. Jestliže nemáš rád grindcore, tak to budete zasraně nenávidět. CHAOS VOMIT ON HOYESTERETT.
4. Norsko má pár kapel, který se trochu vymykají většině. Odlišný, dalo by se říci netradiční zvuk, ale i styl hudby. V čem myslíš, že to je ?
Jo, například IMPORTANT FLESH z Toten. Brilantní progresivní pop punk se stupidními texty o George W. Bushovi. Ověř si to. A WALDORF´S CURSE z Drammen, oni jsou jedinečná klasická old scholl hardcore kapela z Norska jako Bolleslam / Uteliggerene. FUCKING HELL.
5. O čem pojednávají texty ? Norsko je země známá díky rybolovu a neskutečnému turistickému - rybářskému ruchu. Předpokládám, že nějaký text bude i o tomto tématu...
Rybáři by měli odprejsknout... a aby pochcípali v práci / způsobili si pracovní úraz. PARLAMENTARISK SODOMI je zasraná rostlinná organizace pro zasraný rostlinný turisty. Smrt masožroutským kundám, prosím, odprejskněte a zabte se. Texty se týkají otázek jako sociální reforma, neúčinná byrokracie, neúčinný buttplugs, uvážlivé hlasování, sperma, environmentální otázky, nukleární válka, anální sex, život, smrt, MÍR A LÁSKA.
6. Seznam nás blíže s norskou scénou, prosím. Jaká je situace s koncerty ? Je Norsko častou zastávkou pro kapely jedoucí turné ?
V Norsku není moc grindcore kapel, ale mnoho squatů. Jeden je v Sandnes a jmenuje se Gauken, kde je mnoho hipíků, roste zde ekologické zelí a poslouchá se tu NUCLEAR DEATH. A vyzkoušej Stord - zine založený Tyngdekraft-em, který se specializuje na starý hardcore, bezpečný sex a terorismus... Pravděpodobně moje nejoblíbenější norské kapely jsou DISKORD, který zní jako KING CRIMSON jen rychlejší a ORDRENEKT devítičlenný band nadržených pětatřicátníků hrajících velice rychle covery od SEX PISTOLS. Myslím, že nikdo neměl tour po Evropě, kromě SIV JENSEN a ta kapela stojí za hovno. Norsko není členem Evropy a mnoho lidí zde je k tomuto tématu nedůvěřivých.... PROSÍM, AŤ DOSTANE EVROPSKÁ UNIE ŠANCI.
7. Jaká je situace v Norsku s náckama oproti minulým letům ?
Jednou tu byl hroznej norskej skinhead jménem Arne Myrdal, co hrál v hrozné RAC kapele jménem Blücher. Cestoval po zemi a roznášel rasistický kecy, ale někdo na něj krom jiného ukázal vztyčený prst a hodil po něm robertka. Myslím, že v dnešní době je to lepší.
8. Prvně jsem se o vás dozvěděl z MRR. Nějaký čas od zveřejnění recenze na vaše demo CDr 2007 už uplynul, takže.., máte nějaké reakce díky zveřejnění v MRR ?
Norskej autor Viktor Hovl mi poslal mejl, ve kterém bylo napsáno, že by opravdu chtěl v MRR info o mé kapele... Vzal jsem to jako urážku, od začátku píše hrozná svinstva. Unge Hoyre (norská verze občanské demokratické strany " the Norwegian version of Občanská demokratická strana") mi řekli, že to k smrti nenáviděli. To mě potěšilo a tak jsem šel ven a ožral jsem se.
9. Vaše webový stránky mi připadají dost složitý, najít v nich něco je horor. Na myspace je to už lepší, ale já myspace nemám rád. Proč jste se zaregistrovali na myspace ?
PARLAMENTARISK SODOMI musí být komplet na internetu, za účelem oslovit každého ve stejnou dobu. Souhlasím Urort (www.nrk.no/urort) není tak dobrá stránka jako myspace. Je to dobrá stránka se spoustou kapel z Norska. "Urort" znamená "panenský".
10. Hrajete grindcore. Občas metalový postupy, někdy zase až hardcore zvuk. Proč zrovna grindcore ? Poslední dobou se zase hemží grindcore kapely a to je dobře, protože před pár lety bylo téměř na celém světě MRTVO. Samej grind/death a podobný hybridy grindcore.
PARLAMENTARISK SODOMI hrají grindcore, protože je to v současné době nejpopulárnější hudební žánr mezi mladými lidmi v Norsku. Je důležité oslovit každého naším poselstvím, a přinutit lidi, aby se více zajímali. Mladistvím zvukem, čerstvostí a moderností.
11. Znáš nějaké kapely z Čech nebo ziny, labely ?
Právě jsem dostal poštou demo od HUNGRY EXCREMENT (Frýdek-Místek). Opravdu dobrý blues ! Také si pomatuju na četbu chomutovského jazz zinu Mental Hobby, který byl opravdu dobře psaný, ale také opravdu nudný. A nyní vím o Noise Master a těším se na jeho čtení.
12. Kapela P.S. nikdy nehrála živě ? Bude změna nebo tomu tak zůstane ? P.S. je one man band ?
Náš bubeník má neuvěřitelnou formu trémy, která mu způsobuje jedení děcek. V každém případě je náš neoficielní session bubeník, který žije v Bardufoss-u a hraje v mnoha dalších kapelách. Takže jeho zaneprázdnění nám nedovoluje koncertovat. PROMIŇTE. NYNÍ OD NÁS ODEŠEL, OD NÁS SAMOTNÝCH.... PUNK'S NOT DEAD.
13. Na myspace je pár fotek, samej politik. Jméno kapely má taky něco s politikou. Co vlastně toto jméno znamená ?
PARLAMENTARY SODOMY. Že vláda šuká do prdele, tak jí to prosím vrať. Tohle se nazývá demokracie aka LATEX VETO.
14. Díky za rozhovor, měj se fajn a ať se ti daří.
Mockrát ti děkuji Šakale. Cením si tvýho času s přípravou otázek. Hugs a sodomy všem českým čtenářům. Doufám, že se někdy setkáme osobně. TOTAL SODOMI ! FUCK !

S.Kittilsen, Ovre Bakklandet 7, Trondheim, 7013, Norway / parlamentarisk@hotmail.com / http://www.myspace.com/sodomi / http://www.11.nrk.no/urort/user/?id=56724

[ Top ]


*****************************************************************************************************


PETR CHMELAŘ


1. Čau Petře. Jak dlouho se vlastně známe ? Pomatuješ si ještě jak jsme se zkontaktovali ? Určitě to bylo kvůli VHS výměnám někdy před 8 lety..., nebo se pletu ?
Čau Šakale. Člověče, nevím přesně jak dlouho se známe. Pokud si dobře vzpomínám, někde jsem viděl Tvůj inzerát, kde jsi nabízel nějaké nosiče (CD, vinyly) + výměnu hororů na VHS. Já na ten inzerát odepsal, a výsledkem je několikaletá spolupráce, jestli to tak můžu nazvat. Máš pravdu, bude to 8 let, nebo tak nějak.
2. V té době jsme dost měnili VHS kazety. Dnes jsou spíše "in" DVD. Jakej formát je pro tebe přijatelnější ? Vzpomínáš rád na to zdlouhavé nahrávání video kazet, přetáčení...... Dnes je to celkem sranda, s vypalovací mechanikou a přehrávači...
Jasně, výměnou VHS to začalo (ty kazety mám pořád všechny). Dá se říci, že upřednostňuju DVD formát z důvodu kvality obrazu a zvuku, ale staré VHS kazety určitě nezatracuju, spíš si nahrávky z nich převádím na DVD. Jo, vzpomínám na to nekonečné nahrávání VHS určitě rád (vypůjčit si několik VHS v půjčovně, přes noc si udělat kopie a druhý den nanovo), kdo to nezažil, těžko tomu uvěří.
3. Po dlouhých letech a nějaké odmlce jsme se setkali na Play fast or don´t 2 ve Svojšicích. Bylo to opravdu skvělý setkání, po té dlouhé době poštovní komunikace. Jak jsi mě vůbec poznal ? Zbyňa Vintr byl též nadšen, že se mohl s tebou setkat.... a taky s tvým kámošem Ivanem.
Já byl taky moc rád, že jsme se po tak dlouhé době mohli osobně setkat a taky jsem rád poznal Zbyňu V. S tím, jak Tě poznám, problém nebyl. Mrknul jsem na pár fotek RABIES a když jsem Tě ve Svojšicích zahlídnul, říkám si - to musí být ON (he,he!). Ivan M. mi říkal to stejný - mocný Šakal je tady… (haha, ještě teď se směju, p.N.M.).
4. V podstatě hned po seznámení jsme se Zbyňou v pár vteřinách zkoprněli a zůstali tak do konce tvého a Ivanovo povídání o industriální a noise scéně..... Neuvěřitelný znalosti, přehled v té záplavě hluku....... Kdy jsi vlastně začal s touhle muzikou a proč právě industrial / noise ti přirostl nejvíce k srdci ?
Ó, díky za poklonu. Nicméně si nemyslím, že by moje znalosti industrial / noise scény byli něco extra. Poslouchat noise (budeme mluvit jen o noise) jsem začal někdy okolo r.1995. Samozřejmě v té době to bylo složitější než dnes, měl jsem minimum kontaktů, neznal jsem moc lidí, které by noise zajímal (i když jsem jich moc nepoznal dodnes). Noise poslouchám proto, protože ta tvorba má podle mě "duši". Mám moc rád tvorbu japonských a severských "umělců" (MERZBOW, INCAPACITANTS, GRUNT, LASSE MARHAUG - jen pro příklad). Dlouhé, hlučné, monotónní, s na první poslech minimem změn. Ale při pozornějším poslechu se změny objeví a poté je výsledný efekt dokonalý - tak to mám rád.
5. Moje první větší sblížení s industrial a noise scénou bylo přes Radka Kopela, človíčka, kterej je snad největší a hlavně nejznámější veličinou v ČR. Ale musím říci, že tvé a Ivanovo znalosti jsou nevídané. K tomu je potřeba totální oddanost věci, že ? Takových lidí je fakt málo. Krom Radka Kopelů tu je ještě Fido z M.A.C. OF MAD / PLASTIC GRAVE. Znáš se s tímhle týpkem ?
Máš pravdu, Radek Kopel je prostě kapacita ve svém oboru, spoustu titulů které mám ve své sbírce pochází z jeho distribuce. Několikrát jsem se s Radkem osobně setkal a musím říci, že to bylo příjemné setkání. S tou totální oddaností věci jsi to trefil, člověk se tomu prostě musí věnovat 24 hodin denně - obrazně řečeno. Ne, ne - Fida z M.A.C. OF MAD osobně neznám.
6. Jaké "postavení" má česká a slovenská industrial / noise scéna ve světovém "žebříčku" ? Která země je ti nejblíže s ohledem na tuto hudbu ? A proč ?
Tak to si nedovolím hodnotit, jaké máme postavení ve srovnání se světem. Ale myslím, že místní "podzemní" scéna je za ty roky existence dostatečně silná. I když musím podotknout, že ji moc nesleduju, takže nevím. Státy, ze kterých jsou mé oblíbené spolky, jsou určitě Japonsko, Finsko, Norsko, Anglie, USA. Proč právě tyhle státy ? Těžko říct, asi tam mají ideální klima pro tvorbu muziky, která se mi líbí he,he!
7. Je vůbec možný sledovat veškerý dění na industrial noise scéně ? Podle mého je to naprosto nereálné. Těch kapel a projektů je neuvěřitelný množství a nahrávek ještě více, haha.
Myslím, že sledovat nějak systematicky noise scénu je prakticky nemožný, napsal jsi to sám, projektů a nahrávek je šílený množství ale na druhou stranu je to dobře, člověk má z čeho vybírat.
8. Ve Svojšicích se tě Zbyňa ptal, odkud máš triko MERZBOW. Myslím, že odpověď zněla nějak takto "...člověče, to mám ze speciální edice, takového kufru, ve kterém krom tohoto trika je spousta dalších MERZBOW věcí....". Můžeš říci čtenářům více o tomto skvostu ? Mám za to, že v ČR a na Slovensku budou mít tuto spešl kolekci max. 3 lidi. Je to určitě pro tebe "něco víc", nebo to tak nebereš ?
To triko (mikina) je z boxu MERZBOW, který má název "Merzbox", jehož jsem šťastným vlastníkem (tímto znovu děkuji Pavlovi T.). Merzbox je speciální "kufr" (něco ve tvaru tašky na videokameru), vydaný v roce 2000 firmou Extreme records v Austrálii. Box obsahuje 50 cd disků (tvorba MERZBOW z let 1979-1997). Na třiceti cédečkách jsou znovu vydané LP, CD a kazety MERZBOW a na zbývajících dvaceti je dříve nevydaný materiál. Dále box obsahuje plakát, knihu, několik samolepek a pohlednic, pamětní plaketu a dva cd-romy s absolutně vyčerpávajícími informacemi o MERZBOW. Box vyšel v limitované edici 1000 kusů. Určitě to je pro mě něco víc, jsem moc rád, že box vlastním a v nejbližší době jej určitě prodat nehodlám he,he!
9. Vlastníš nebo víš o dalších speciálních edicích prapodivných tvarů, zvláštních nápadů...., např. CD od SHAMBLES, které je plechové s bonusem, kinder vajíčko s kuličkovými ložisky anebo kazeta SHAMBLES odlitá z modurity, balená ve spešl krabičce anebo také ltd.edice ANOMALOUS SILENCER - potištěná dlaždička, apod..... Většina nápadů je fakt eňo - ňuno...., haha.
Od SHAMBLES mám split 7" s PTAO (vinyl je provrtán na několika místech naskrz a zdobí jej dva provázky připevněné přímo na asfaltu. Na konci každého provázku je korálek). V tomhle směru se určitě tvůrčí fantazii meze nekladou. Sám mám několik takových "patvarů" (např. kazeta INCAPACITANTS zabalená v alobalové misce - původně určeno k podávání jídel v letadle - kde je navíc několik bonbónů, kazeta THE PETERSON MIXES zabalená do porno časopisu, kazeta SETH MISTERKA, u které je místo krabičky tepelně zpracovaný - zkroucený podle tvaru kazety - vinyl a celé to je omotáno páskem z audiokazety) atd. Prostě radost pohledět (s uskladněním takových titulů je to horší).
10. Nevím kdo začal dřív s nejrůznějšími ltd. edicemi, speciálními obaly, nejrůznějšími dárečky k nahrávkám, apod. Ale jedno je jistý, je to nádherný, ale někdy až moc tyhle věci smrdí penězi. Co ty si o tomto způsobu prezentace myslíš ?
Taky mám moc rád, když seženu od určité desky její limitovanou edici, na druhou stranu to ale ve většině případů bývá za cenu větší sumy peněz. To, jestli to smrdí penězi, nebo ne - záleží na úhlu pohledu - buď chci "něco navíc", a tím pádem musím zaplatit víc, a nebo se spokojím s tím, co je nabídnuto "většině", a za standardní cenu. No a jelikož jsem vždy vybočoval z "davu" a ve většině nebyl, holt za to musím zaplatit víc. I když je pravda, že ne vždy to tak je, u některých věcí se spokojím s obyčejnou edicí, ale bývá to z důvodu nesehnatelnosti ltd. edice toho daného titulu.
11. Určitě máš spoustu takovýchto edicí. Můžeš se pochlubit ? Který jsou pro tebe fakt nej. Ne finančně, ale jako srdcová záležitost.... Co tě k tomu tak přitahuje ?
K těm ltd.edicím mě mimo jiné přitahuje to, že to má jen několik lidí a ne většina. Teď v tuhle chvíli si nevybavím, co je pro mě opravdu "srdcová" záležitost - obecně řečeno, mám rád všechny tituly, které mám ve sbírce (i když několik "odpadů" by se taky našlo). Když mám uvést něco jako příklad: sedmipalec NAPALM DEATH s/t, který vyšel u prvního presu vinylu "From enslavement to obliteration", VHS MERZBOW "Live at Middle east cafe Boston" 1990 (kazeta a obal jsou zvlášť očíslované a moje kazeta má číslo 191 a obal č.192), žlutý pětipalec MASONNA u Alley sweeper records, sedmipalec GUT / GORE BEYOND NECROPSY a spoustu dalších.
12. Taky ses zmiňoval o nejrůznějších časopisech, které vycházejí nebo vycházely v ČR. Dokonce snad knihy vyšly o industrial / noise muzice. Zasvěť nás do této oblasti...., please, haha.
Pokud se ČR týká, moc tiskovin, kde by se dalo najít něco o noise, neznám. Čas od času se objeví něco v HIS VOICE (k dostání i v běžném prodeji na stánkách - některých), a to je tak všechno. Jinak co se zahraničí týká, vycházel (možná ještě vychází) bezkonkurenční časopis FREAK ANIMAL, velice dobrý byl (možná ještě je) SIX HOURS ONE WEEK a FEVER PITCH. Jinak o ničem moc nevím.
13. Poslední dobou ses objevil na vícero akcích, ale před Svojšicema si asi moc nejezdil nebo se pletu ? Jaký koncerty tě nejvíce dostaly a který byly pro tebe největším zklamáním ?
Na svůj první koncert jsem jel v r.1992, takže s tím, že jsem před Svojšicema moc nejezdil, jsi se trošku spletl he,he! Od toho r.92 jezdím celkem pravidelně, dá se říci. Co mě dostalo v poslední době - tak určitě BRUTAL TRUTH, YACOPSAE na Obscene extreme, DYING FETUS na Brutal assault festu, SCORN v Praze. Největší zklamání - nevím, teď momentálně snad nic takového nebylo, ke koncertům v poslední době nepřistupuju s přehnaným očekáváním, člověk potom není tolik zklamanej.
14. Petře, ty neposloucháš jen industrial / noise, ale i hardcore.... Předpokládám, že se specializuješ na původní vydání...., takový HERESY apod...., co ? Nesbíráš jen vinyly, ale i CDs a kazety, videokazety, blabla.... Napadlo tě někdy, co budeš s těma nahrávkama dělat, až tě přestanou bavit ? Mám na mysli, zda to odsere Ebay anebo normální prodej...... A kdybys je měl do své smrti, věděls, že brzo přijde, co bys s tím udělal ?
Máš pravdu, neposlouchám jen noise, taky hardcore, grindcore, něco z deathu, něco z blacku, něco z crustu. Jasně, mám rád původní vydání, ale pokud ta určitá věc vyjde v nějaké dobře udělané reedici (těch je fakt málo), koupím si ji. Co s nosičema budu dělat, až mě přestanou bavit, tak to fakt netuším. To se nejspíš nikdy nestane, ta posedlost kupovat pořád nové a nové tituly je zdá se nekonečná. I když zase na druhou stranu, kdybych nekupoval nosiče, měl bych hromadu peněz. Jenže peníze kazej charakter, takže takhle to je zatím o.k. Nevím, jakou cestu bych zvolil v případě prodeje - možná část na Ebay a část standardní cestou. Kdybych měl těsně před smrtí, nespíš bych nosiče věnoval někomu jako studijní materiál - třeba (nic lepšího mě v tuhle chvíli nenapadlo - cítím se vcelku o.k., na smrt to zatím nevypadá, i když jak se říká "nevíš dne ani hodiny").
15. Neodpustím si otázku....., oblíbené kapely ? Pro mě určitě MASONA. Mít jejich sbírku, tak se asi poseru, haha. MASONNA má ve své sbírce velice limitovaná vydání, většinou v počtu 1ks (slovy JEDNOHO KUSU) - blázni... Ale vážně - rozhodně super hudební záležitost !
Na tuhle otázku docela nerad odpovídám (komukoliv), protože seznam oblíbených kapel je neskutečně dlouhej, a když tady napíšu pár jmen, tak to bude jen podle toho, co v poslední době často poslouchám, ale budiž: MERZBOW, O.L.D., ATARI TEENAGE RIOT, KOMATSU, ILL DISPOSED, DISCLOSE, EDGE OF SANITY, I, SCORN, GODFLESH, ROT, GORE BEYOND NECROPSY, DEVOURMENT a stovky dalších. MASONNA je určitě taky zajímavej "fenomén", mám VHS od Vanilla records (doporučuju), a ty nahrávky, který vlastním, taky stojí za to.
16. Docela mě baví THE GEROGERIGEGEGE, některý jejich vinyly jsou opravdu extrémní záležitosti....., kde nezaslechnete ani kousek "muziky", jen mluvený slovo...... Která tvorba NAPALMED se ti líbí více ? Určitě starší, protože je surovější, ale některý experimenty v novějších věcech jsou zase jinak zajímavý = dobrý.
THE GERO mám taky moc rád. On vůbec J.Yamanouchi je osoba, kolem které je spousta záhad a mýtů. Pokud je mi známo (a tomu bych vcelku i věřil), Juntaro je homosexuál, jeho matka je docela známá pianistka. K těm dílům GERO - třeba cd "Endless humiliation" obsahuje hru na piano + interview s japonským bezdomovcem. Schválně si zkus přeložit název cd do češtiny a zamysli se nad tím, proč tam je zrovna rozhovor s tím bezdomovcem, a vyjde Ti, jaký má Juntaro vztah k bezdomovcům, a nejspíš k Japonské společnosti celkově. Prostě GERO byli jsou a budou klasika žánru. Co se týká NAPALMED - určitě dávám přednost starší (syrovější) tvorbě (pic.LP u Epidemie apod.), ale novější tvorba mě přijde jako vcelku přirozený vývoj a je taky o.k.
17. Vrátím se skoro na začátek.... Stále měníš videokazety, popř. DVDs.... Na internetu se dají sehnat taky dobrý kousky........ Říká ti něco ekvádorský one man band LDD ? Při návštěvě Ekvádoru jsem měl možnost vyslechnout živý vystoupení - strhující, extrémní záležitost !
Určitě pořád měním (a taky kupuju) kazety i DVD, navíc teď to je v tomhle směru o dost lepší. Těžko by mě před cca.10-i lety napadlo, že jednou v trafice koupím DVD s filmem ZOMBI od L.Fulciho za necelou stokorunu. Prostě nádhera. Co se LDD týká - asi Tě zklamu, ale vůbec nic mě to neříká.
18. Jako v každé hudbě, tak i v industrial / noise vychází hodně špatných věcí a někdy fakt odpadu ! Jak se díváš na takovýto nahrávky, kdy je evidentní prostě jen něco vydat ? Alespoň mě to tak někdy připadá.... Dobře, není to zrovna nejlepší otázka, je hodně diskutabilní, ale čas od času mi to prostě nedá a musím to prostě říci, "hnus o ničem"...
Jasně, chápu, máš pravdu. Mám doma taky spoustu úplně zbytečných nahrávek, na kterých je vidět, že autor prostě neví o čem je industrial / noise. Ale na druhou stranu si myslím, že takové věci jsou jen krátkodobou záležitostí. Prostě čas ukáže, kdo má o tenhle druh "umění" zájem a vydrží, a kdo to bere jen jako určitý druh "zábavy" (různé rádoby "lo-fi" noise spolky - myslím že jich je kolem nás spousta). Jmenovat radši nebudu, nerad bych někomu pošramotil sebevědomí he, he! Nejlepší je si takových "zbytečností" vůbec nevšímat, neztrácet tím čas…
19. Působil jsi někdy v nějakém projektu / kapele ? Pokud ne, tak aspoň tě to láká anebo tě to nechává klidným ?
Ne, ne, tohle jde úplně mimo mě. Nikdy jsem neměl nutkání být v nějaké kapele.
20. Spousta kapel produkujících industrial vmíchává do živých vystoupení hotová představení - jak já říkám, divadla hluku, haha. Baví tě podobný záležitosti ?
Jo, určitě. Myslím, že to k tomu patří, různé videoprojekce apod. Pokud je to udělané s vkusem, většinou to je skvělý doplněk vystoupení. I když teď nevím, jestli to je přesně to, na co jsi se ptal, no snad jsem to nepoplet´.
21. Samozřejmě jako v každém stylu se dá muzika rozškatulkovat až do aleluja.... Bereš to jako běžnou věc, nebo tohle vůbec neřešíš ? Možná ještě minimalistický záležitosti dokážou dost vybočovat, popř. alternativní záležitosti, který mě moc nebaví, ale na zbytek docela kašlu, prostě ať to jede a má to grády....
Já jsem různý škatulkování nikdy moc neřešil, prostě buď se mě ta daná věc líbí, a nebo nelíbí. Jelikož neposlouchám jen noise, ale i různý "metaly a cory", tak s tímhle fakt nemám vůbec žádnej problém. Prostě se snažím sledovat dění v muzice, kterou poslouchám, a která mě zajímá, a podle toho se orientuju. Dá se říci, že za ty léta už vím, co můžu od čeho očekávat - myslím to tak, že na mě různý přípony, který se objevujou u některých kapel (hyper, ultra, mega a já nevím, co ještě) moc neoslovujou - v tomhle dám většinou na svůj instinkt, a nebo na doporučení svých přátel - většinou se neplete nikdo z nás.
22. Máš nějaký nový objevy na industrial / noise scéně ? Jak v ČR, tak i ve světě ?
Nevím, jestli se to dá nazvat jako objev, ale v poslední době mne zaujala GELSOMINA z Finska nebo ATRAX MORGUE z Itálie (leader a jediný člen M.Corbelli spáchal sebevraždu oběšením 6.května 2007 - R.I.P.), taky třeba MEGAPTERA ze Švédska apod. Co se místní scény týká, v poslední době se ke mě nedostalo nic opravdu převratného, a nebo si na to v tuhle chvíli nemůžu vzpomenout…
23. Tak toho asi necháme. Na závěr..., co říkají rodiče, příbuzní, známý na to, že posloucháš pro drtivou většinu lidí "naprostej hluk bez hlavy a paty" ? Jak bys definoval industrial / noise pro tuhle většinu lidí a jak bys je přesvědčil (spíše doporučil ať ozkouší...), že je v tomto stylu něco více, než jen "prach obyčejnej hluk" ? Měj se a zase někdy....
Já vlastně ani nevím, co na tu muziku říkají rodiče, ale myslím, že vcelku bez větších problémů tolerují mé celoživotní hobby. Člověče, já bych snad ani nechtěl, aby se ta většina lidí (teď nemyslím nikoho ze své rodiny a příbuzenstva) nějak snažila pochopit to, co poslouchám. Já jsem vlastně spokojenej s tím stavem jaký je teď. Pro většinu lidí ze svého okolí (myslím vesnice, kde bydlím apod.), jsem "ten divnej", co poslouchá "tu divnou hudbu". Vůbec se nedivím, že pro většinu je ta muzika jen rámus bez hlavy a paty, a ani nijak netoužím po tom, aby se to změnilo. Na druhou stranu mám několik dobrých přátel a těm nemusím nijak vysvětlovat, proč poslouchám to, a ne tohle. A tenhle stav mě v tuhle chvíli maximálně vyhovuje. Prostě tahle muzika byla vždy okrajovou záležitostí, a nikdy se nestane "masovou". A tak to mám rád. Měj se fajn a dík za prostor v Noise Master….

[ Top ]


*****************************************************************************************************


ROT

S -273,15-kou jsem se domluvil na přípravě otázek pro ROT, jelikož s touto neměnící se stálicí GRINDCORE, z Brazilského Sao Paula, již delší dobu nebyl zveřejněn žádný rozhovor, navíc jsme s těmito přátelskými grindcore maniaky strávili spoustu skvělýho času a jsme jim taky tak nějak zavázáni za všechno co pro nás udělali ! THANX A LOT MENDIGO, MARCELO, RAFAEL, JEFERSON, ALEXANDRE & ROSE TOO !!!!!! Prvních pět otázek zařídil Zbyňa, díky ti brachu. Také bylo potřeba lepšího překladatele na pár vět a toho se opět zhostil Zbyňa, opět díky ! A teď už šup na rozhovor s jedním z nejmladších členů ROT, "nováčkem" za bubnama, Rafaelem. Na pár otázek odpovídal Marcelo...

1. Celou dobu hrajete grindcore (jak dlouho už tomu tak je ?). Nejste už trochu unavení touto muzikou ? Co vás ještě drží u hraní grindcore a posloucháte stále tuto muziku doma ? Vím, že nejste až tak přátelští ke kapelám tzv. "new school" grindcore. Ale třeba byste doporučili nějakou kapelu v tomto hudebním ranku... Co si myslíte o kapelách jako: SAYADINA, AFGRUND, THE ARSON PROJECT, INSECT WARFARE, NASUM ? Máte rádi nějaký "techno - grindcore" jako NEUROSIS ? Myslíš si, že grindcore je způsob života ? Působíte také v jiných kapelách ? Co DISPEPSIA ? Definitivní konec ? Co si myslíte o přidávání nových elementů do grindcore ? Mám na mysli nějaký tekkno části, nějaký nový metaloví partie, apod. Myslíš si, že tyto nový věci obohatí grindcore ? Je to ještě grindcore ? Do hajzlu, můžeš mi vlastně vysvětlit, co je ve skutečnosti grindcore ? hahaha. Jestliže mi to vysvětlíte, slibuji, že vám napíšu mé vysvětlení, ok ? Je to férový ?
Rafael - Šakale a Zbyňo, jak se máte ??!! ...jdeme na to !!! ROT hraje jak mi rádi říkáme old dirty grindcore již 17 let. A STÁLE NEJSME UNAVENÍ !!! Nemáme důvod hrát tyto věci (new school.....), právě naše vášeň kvůli tomu co děláme, je velice dostačující pro nás samotný !!! Jak víš, jsme hluboce v old schoolu (zajímáme se, baví nás) hardcore, punk, noise, grindcore, old school metal. Řekl jsi to správně, new school skutečně není pro nás. Rád doporučím kapely odtud (nemusí to být jen grind.... ?). Mám rád CIRCUS SATANAE (tuhle kapelu si musíš určitě poslechnout !!!), SUB CUT, INDUSTRIAL NOISE, SOCIAL CHAOS, RHD (noisecore), APOKALYPTIC RAIDS ( reinkarnace HELLHAMMER !!), DEMIAN, CELEUMA, D.E.R., SOBOTA, LIFE IS A LIE, ZERO_ONE_ZERO, SENGAYA, HORROR BLAST, ARE YOU GOD? Ze zbytku světa bych doporučil AXED UP CONFORMIST, BASTARD NOISE, WADGE, EXCRUCIATING TERROR, OBLITERATION, IRON BUTTER, EYEHATEGOD, KK NULL, RABIES (znáš je ?, nakopou ti prdel, fakt !), VOMIT FOR BREAKFAST, GROSSMEMBER, WAFAIR, MASSGRAV, ESQUILAX, DISTURBANCE PROJECT, BRUTAL DEATH, DAVE PHILIPS, CATHETER, YACÖPSAE, CORRUPTED a mnohem více. Yeah, DISPEPSIA je zpět... - rozpadli jsme se na začátku tohoto roku, ale za nějaký měsíc později jsme cítili potřebu hrát opět spolu a tak jsme opět zde ! Ale jsme v jiné sestavě. Pouze tři jsou staří členové (včetně mne). Dostali jsme nějaký nabídky na split 7eps, odehrajeme nějaký koncerty, bude to skvělý jako doposud ! NEUROSIS ?!?! Zasraně moc miluju tuhle kapelu a přeji si jí vidět někdy naživo !!! ...co má NEUROSIS společného s "techno - grindcore" ??? ABSOLUTNĚ NIC !!! Mám rád ranný materiály od NASUM (jen ranný !!!), INSECT WARFARE jsou skvělí, co jsem slyšel. THE ARSON PROJECT se zdají být dobří a zbylé dvě kapely neznám... Grindcore je pro mě cokoliv, může to být týpek zabívající se hluboce pornografií, například !!! Kdo řekl, že mám pravdu ??? Podle mého nyní nejsou věci moc pěkný... Udělali jsme song s názvem "Going down the drain" - za tímhle názvem můžeš vidět jak přemýšlíme o věcech, jak jsou daleko..., ale proč bych měl doufat, že věci budou lepší ? Nemůžeme tyhle sračky zapomenout !!! Jedna věc, která mě opravdu sere..., přijmutí sexistických, macho, homofobních a rasistických kapel do scény ! Do hajzlu, kde je kritika ??? Je to starý slogan, vím, ale opravdu to pro mě dává smysl !!! Takže děláme věci, které se nám líbí a na který stačíme....
2. Máte nového mladého bubeníka (zdravím Rafaela !). Jak jste se k němu dostali ? Vím, že je to velmi poctivej a zábavnej týpek a taktéž skvělej bubeník ! Necítíte někdy, že jste oproti němu staříci ? Je Rafael v pozici nejmladšího - jako, dones nějaký pivo, jsi nejmladší.... ? hahaha.
Marcelo: Rafael je dítě oproti Mendigovi a mě, ale jeho muzikantské nasazení do starých záležitostí je skvělý jak svině a jeho surový styl se velice hodí do kapely ! Haha, stále si z něj utahujeme..., hlavně o jeho mluvě (někdy až moc hrubý zvuky při mluvě !!! Ale on je dobrý týpek a vždycky mi donese nějaký pivo, hahahaha. Každopádně Rafael není nejmladší v kapele, basákovi je 20 let (Alexandre) a Rafaelovi je o dva roky více.
Rafael: Marcelo je starej a hloupej - zasraná kundí hlava !!! hahahahahahaha.
3. Co bys řekl o koncertech ? Hrajete jich mnoho ? Cítíte se jako legenda grindcore v Brazílii ? (Protože v Evropě jste rozhodně legenda !!!). Těší se lidi z vašich koncertů jako před 15 lety ? Nebo říkají "zase ROT ?, hmble..." ? "Viděl jsem je 40x a josu pořád stejný...". Cítíte nějaký rozdíli v koncertech když jste začínali a nyní ? Lidi, vybavení / nástroje, cena za vstupenky, počet lidí na koncertech, lepší / horší moshpit ? Už jste někdy hráli mimo Brazílii, ale stále v Jižní Americe ? Kdy znovu přijedete do Evropy ? (Osobně znám odpověď, ale někteří lidé by to rádi věděli).
Rafael: V těchto dnech je scéna v Sao Paulu velice apatická. Lidi nemají zájem poslouchat nové kapely. Koncerty nejsou tak navštěvovaný jak tomu bylo dříve. Je skvělý, když hrajeme někde ve městě, kde lidi nemají nic snadnýho...., to jsou nejlepší koncerty !!! V Sao Paulu máme každý týden koncerty, ale když pojedeš do Paraná, Santa Catarina, Brasília, Goiás, tak lidi se opravdu zajímají o koncerty, chtějí vidět kapely. Neříkám, že v Sao Paulu nikdo není, že je to tady ztracený..., ne - to ne !! Jsou tu lidé co se skutečně zajímají o muziku, koncerty, ale není to většina !!! Každopádně, můžu ti říci ještě jednou - proč bych měl doufat a očekávat, že věci budou lepší ??? Tak tady máme čuráčí věci, který milujeme a bez lidí, kteří by o nás přemýšleli.... Pravděpodobně jsou lidé co si řeknou "hey, ROT támhle budou hrát... - nesmím si je nechat ujít" a pravděpodobně je mnoho těch lidí co si řeknou "znova ty kundy.. ?". Je to úplně normální věc. K Evropě... Je to skvělý slyšet... a bylo by to ohromný, hrát znova v Evropě, ale věc je taková: Mendigo a Jeferson mají rodinu, práci... Nyní jsou pro nás letenky velice drahý, protože peníze jsou potřeba pro jejich děti, potřebují spousty věcí... Pro všechny co tohle čtou - jestliže někdo zaplatí všechny letenky, pravděpodobně bychom zahráli v Evropě !!!!! Jinak.... to je zatím bezpředmětná otázka - alespoň prozatím... ! Bylo by to skvělý hrát v dalších zemích Latinské Ameriky... Haha, tohle je legrační hostorka: nějakej týpek z Bolívie, žádal jeden čas Alexe Bucho (už s námi nehraje nějaký čas), jestli by mohli ROT hrát v Bolívii, že by nám místo peněz zaplatil kokainem !!! hahahahahahaha. Dobře, mám rád drogy, ale ne až tak moc !!!!! hahahahaha.
4. Mendigo a Jeferson mají děti. Ovlivňuje je to nějak v hudbě ? Chtěli by, aby jejich děti byli aktivní v hardcore scéně nebo se o to nezajímají ? Vím, jejich děti jsou ještě příliš mladý. Ale bylo by to skvělý, mít další grindcore skupinu nazvanou třeba "MENDIGO´S GIRLS", kapela složená z jeho dvou dcer a manželky, hahahahaha.
Rafael: hahahahaha... dokážeš si to představit ???? To by bylo ohromný, jejich děti by byli zainteresovaní v undergroundu, ale myslím si, že je příliš brzo o tom mluvit. Jefersonovo děcko má 3 a Mendigovy dcery 3 a 2 léta... Ale jinak..., je to nápad !!!
5. Jaký je život v Brazílii ? Už Vás někdy napadlo žít v jiné zemi ? Protože hodně lidí si stěžuje na jejich rodné země, ale ve skutečnosti oni tak moc milují svou zemi, že by nikdy jinam neodešli. A co Vy ? Chtěli byste žít v Evropě, USA, Čechách, Rusku nebo jste tu šťastni i přes ty všechny špatný věci co se dějou v Brazílii ? Je tu snad nějaký lepší místo pro domov ? hahaha.
Rafael: Opravdu bych velice rád navštívil téměř celou zasranou planetu, ale žít tam, nevím ! Potřeboval bych znát nejdřív pořádně to místo. Brazílie má mnoho problémů jako každá země třetího světa (samozřejmě je mnoho zemí, kde se žije v mnohem horších podmínkách než u nás) - toto opravdu může znít jako klišé, ale chudoba, zkorumpovaná vláda, bankovnictví a politici, zaměstnanecká krize, nedostatek kultury na školách, média, korporace, špatné zdraví, děti rodící se do totální bídy, atd. - to je jen něco málo z "milých věcí" co se zde dějí.... Tohle klišé je ale skutečný !!!
6. Prosím tě, řekni mi vše o ROT za posledních 5 let. Personální změny, nové nahrávky, atd.
Rafael: Dobře... Jak asi víš, sestava byla hodně pozměněná. Dnes jsme to: Marcelo - zpěv, Jeferson - zpěv, Mendigo - kytara, Alexandre - basa a já na bubny. Od začátku jsme nahráli mnoho materiálu... hodně hrajeme, jako nějaká aktivní skupina !!!
7. Co dělají staří členové ROT ? Jste s nimi v kontaktu ? A čím se živý nynější členové ROT, popř. do jaké školy chodí ?
Rafael: Někteří z nich ano !!! Jako Ricardinho (ex bubeník), který hraje v mocný kapele CIRCUS SATANAE. Alex Bucho (ex basák) hraje v SOCIAL CHAOS, BANDANOS a SPIT BLOOD. Občas vidím Edu (ex basák), který hraje v NUCLEAR FROST. David (ex basák) je v kapele CORPORAL SORES... Mendigo pracuje v lupičskej továrně nebo tak nějak... Marcelo má svůj obchod s muzikou, který pracuje jen s extrémní muzikou, jak je známo. Jeferson pracuje jako "šička" pro jeho rodinu (ale on není nějaký buzerant "estilist" nebo tak něco !!! hahahaha - nemyslím to nijak špatně !!!). Já a Alexandre jsme nyní nezaměstnaní !!!
8. Co můžeme čekat nového od ROT ? Jaké máte plány ?
Rafael: Budeme mít split 7ep s LIFE IS A LIE na Criminal Attack Rec., split 7ep s IRON BUTTER na Hounted Hotel Rec. a split 7ep s WARSORE (bylo předpokládáno vydání na Blastcore Rec. - ale neuskutečnilo se), a tak hledáme labely, který by měly zájem vydat toto split !!! Další split 7ep s UNHOLY GRAVE na Haunted Hotel Rec. ještě jednou !!! Díky Ralphe !!! Pak budeme pracovat na materiálu pro velkou desku, hrát nějaký hovna pro ty lidi co nás chtějí, myslím, že to je asi vše, zatím.
9. Marcelo, máš prodejnu v centru Sao Paula a uvnitř najdeme taky vegan obchůdek. Můžeš nám více přiblížit tyto obchody ? Vím, že blízko tvého obchodu existuje možná dalších 5 obchodů s velkou nabídkou muziky. Je těžké se uživit prodejem muziky v Brazílii ?
Rafael: Ano, Marcelo vlastní obchod s muzikou, který se zabývá jen extrémní muzikou ajeho děvče dělá nějaká veganská jídla. Je to velice těžké, starat se o živobytí, tak jak žije Marcelo. Dříve si prošel mnoha špatnými časy, ale nyní je OK a to je skvělý.
10. Sao Paulo a další města jsou pro Evropany jako jedno velké vězení. Rodinné domky, paneláky, autobusový nádraží - to všechno je za mřížemi. Je toto zaopatření adekvátní situaci ? Na každém kroku jsme byli od Vás upozorňováni na různá nebezpečí. Jsou tyta nebezpečí spíše "zaměřená" na turisty anebo i místní se musí mít hodně na pozoru ?
Rafael: Dobře, jak jsi viděl na vlastní oči.... Brazílie je naprosto rozdílný svět oproti Evropě, ale pro nás to není tak nebezpečný jak jsi psal v otázce !!! Může se to zdát rozdílný pro kluka co tu nežije ! Pamatuji si, jak mi Míra říkal, že v jeho městě jsou jen dva nebo čtyři policajti !!!! Nesouhlasím s tebou o tom vězení jak si psal...., ale já žiju ve vězení zákonů, nejen v Brazílii, ale na celém světě !!! Žijeme ve vězení zákonů !!! Nikdo není opravdu svobodný !!! Je mýtus, že dělám cokoliv co chci ! To je lež !!! Například, pokud se pokusíte zde v Brazílii zabít, budete zatčen ! Je to skutečně to co chci........... ?
11. Staré centrum Sao Paula je velice zdevastovaný a to je velká škoda. Město nemá prostředky na jeho znovuobnovení ? Což takhle tyto budovy využít ke squatování ? Popř. ke hraní... anebo máte dost míst pro koncerty ? Podporujete toto trochu ? Můžeš mi vypsat všechna města, která v podstatě tvoří Sao Paulo, ale více méně jsou tato města samostatná, jako Santo André, atd.
Rafael: Samozřejmě má vláda peníze na výstavbu, ale tahle věc není moc velkej obchod pro vládu. Budu upřímný... nikdy jsem nebyl a nikdy nebudu zapojený do squatingu. Mám na mysli, že se uživím, nejsem jako někteří lidé co přežívají a tudíž to nepotřebuji ! Squating není tak velká věc pro Brazílii oproti Evropě, ale samozřejmě tu squaty existují, ale není jich mnoho. Mohu ti vyjmenovat města jako Osasco, Guarulhos, Sao Caetano, Barueri, Campinas, Sorocaba, atd...
12. Do Brazílie jezdí mnoho kapel, cestovatelů - kteří se zajímají o muziku a zastaví se v Marcelovo obchodu a chtějí krom jiného vidět něco více ze Sao Paula a Marcelo jim dělá průvodce.... Takže otázka na Marcela. Baví tě to ještě ? Je to pořád dokola, že ?
Marcelo: Nikdy to není problém. Pokud přijdou lidé z jiných zemí do mého obchodu a nejsou arogantní a chtějí také vidět Sao Paulo, můžou tu být jak dlouho chtějí a já budu rád. Opravdu chci být s dobrými přáteli a provádět je po Sao Paulu, tak jako jsem byl s vámi, když jste zde byli. Bylo to skvělý !
13. Díky moc za rozhovor a přeji vše nej...
Rafael: Potěšení je na mé straně. Opravdu jsem rád odpovídal na otázky takových lidí jako jsi ty a Zbyňa !!! Zvláštní poděkování posílám Vám všem (Šakal, Zbynek (Rafael stále píše Zbinek, haha), Míra a Zebra).... Opravdu bych se s vámi znova moc rád setkal !!!! Jestli má kdokoliv zájem o výměny, nákup, přátelství nebo mě pomluvit..., můžete mě kontaktovat na deadgod84@hotmail.com Nebo klasicky - dopisově - Rafael S. De Oliveira / Rua Carlos Gomes, 336 / JD Belval / Barueri / SP / Brazil / 06402-270. Všechno nejlepší Vám všem !!! Odpovídal jsem ve jménu všech členů ROT !!! Cheers !!!

http://www.myspace.com/rotgrindcore

[ Top ]


*****************************************************************************************************


WAHNFRIED

Další rozhovor je s velice aktivním punkem z Drážďan. Všichni ho znají pod jménem Wahnfried, tak se také jmenuje jeho distribuce a label, na kterém vydává většinou ne moc známý kapely a většinou z východního bloku nebo ze zemí 3-světa. Wahnfried je jeden z mála lidí co pořádá kvantum koncertů v Drážďanech… Je to člověk, kterej se o kapely fakt umí postarat, ukecanej týpek, ale jeho angličtina není úplně ideální a s tím souvisí kratší odpovědi (v německy psaných zinech je s Wahnfriedem vždy sáhodlouhý pokecání….) a ne zcela zodpovězený otázky. Před vznikem tohoto rozhovoru jsem s ním mluvil a říkal, že to bude celkem těžký pro něj a i pro mě, na překlad. Předem se omlouval za angličtinu. No a já sem na tom ještě hůř, takže výsledek je takovej, jakej je….


1. Čau Wahnfried. Jak se máš ? Doufám, že dobře. Jak probíhal tvůj denní život v posledním týdnu ?
Jsem nezaměstnaný ! Všechen můj čas věnuji svým projektům v Drážďanech. Každej čtvrtek jezdím s kámošem v mojí káře (dodávce) k supermarketům (čím více, tím lépe) a tam lezeme do kontejnerů. Doma mám jednu místnost, kde dělám od 8 večer kontajner-bar. Můžeš si tu dát k pití nějaký pivo a spoustu jídla. Po 6 hodinách práce máme 20 i více velkých balíků s dobrým jídlem a biologickou hmotou, vegan, vegetarian v mé staré dodávce. V Drážďanech máme alternativní radio stanici nazvanou Coloradio. Mám 2,5 hodiny mesíčně pro mou radioshow pojmenovanou Rockstars Destruction. Je to D.I.Y., hc / punk rádiová prezentace. Organizuji 2 až 3 koncety do měsíce. Někdy navštěvuji pěkná místa poblíž jako Chemnitz, Leipzig, Görlitz… S kamarádem děláme velkej archiv pro GDR underground music. Je to velká práce… Máme přes 300 CDr se starými zdigitalizovanými kazetami. Mám nějaký potíže se sociálním zabezpečením, týpci mi zkracují peníze… Když jsem marodil, tak my tihle týpci ztratili papíry od mého psa. Taky je normální, že chodím na dva koncerty týdně tady v Drážďanech.
2. Řekni nám vše potřebné kolem tvého labelu / distribuce.... Kolik věcí jsi už vydal. Jaké další věci plánuješ ? Jak dlouho funguje label ?
Můj label Wahnfried existuje 10 let. Vydal jsem 8x LP´s, 10x 7ep´s a mnoho kazet a CDr. Poslední vydání je Discography od MVD na CD. Jsem velkým sběratelem starých GDR punk nahrávek. Budu dělat nějaký raritní tituly. A profi comp. CD s anarcho punk kapelami z Běloruska, na kterém se momentálně pracuje. Koncem roku 2008 budu vydávat LP lokální drážďanské crust kapele OLE & THE ORKS. Plánuji limitované comp. LP s punk / hardcore kapelami z mého města. Budu se spolupodílet na novém 10" mých kamarádů z Bremen, PROFIT AND MURDER. Všechny moje tituly jsou v kooperaci s dalšími malými D.I.Y. labely.
3. Podle čeho si vybíráš kapely, kterým vydáš nahrávku ? Jaké formáty nejradši vydáváš a proč ?
Mám rád dobrý lidi, ne rockstars a stupidní OI! Celou dobu je problém s penězi. Mám rád spíše vinyl. Bohužel nemám dostatek peněz na vydání vinylu, nového alba LOS REZIOS. Mám pouze dost peněz na vydání levný profi kazety, vytvořenou v Polsku. Musí se mi taky líbit zvuk. V mém rodném městě existuje několik dobrých kapel. Jsou to moji přátelé a mám radost, když jim vydám jejich nahrávku. Nejlepší kapela z mého rodného města je OLE & THE ORKS. Oni hrají velice dobrý, mocný hc / punk / metal s trochou crustu - www.myspace.com/oleandtheorks
4. Zaměřuješ se dost na východní část Evropy, popř. na nahrávky / kapely ze zemí třetího světa. Cítím v tom potřebu pomoct těmto kapelám, který jsou často opomíjený....
Myslím, že spousta kapel hrajících punk / hc z třetího světa je lepších než dvě velký populární kapely z "prvního světa". Pro mě je v tom, že těmhle kapelám pomůžu vydat nahrávku, mnohem více nadšení a "idealismu".
5. Jsi jeden z nejznámějších organizátorů koncertů ve východním Německu, respektive v Drážďanech.... Také - pokud se nepletu, máš na starost občas domlouvání turné po východním Německu méně známým kapelám. Stále tě to baví ? Jaké byly začátky ?
Doufám, že jsem dobrej organizátor koncertů ! Téměř všech koncertů v Drážďanech (dělám téměř všechny koncerty v Drážďanech - sorry, netuším, jak to přeložit, co je správně, p.N.M.). Občas bookuji koncerty kapelám z daleka a hledám pro ně další zastávky na jejich cestě. V tomto roce jsem organizoval dvě turné. Poslední to byla PARTIYA z Minska. Po celou dobu je spousta zábavy. Mohu se takhle potkat se spoustou kámošů a zažiju spoustu legrace. Problém je akorát s hledáním levné dodávky. Hodně organizátorů, hlavně v západním Německu neodpovídá na koncerty….
6. Od jaké doby jsou koncerty financované městem ? A proč od letošního roku je potřeba kromě vyplňování formulářů pro GEMA i pas ?
Všechny koncerty co dělám jsou D.I.Y. Město nesponzoruje hc / punk koncerty. GEMA je organizace pro ochranu písní komerčních kapel. Když máš legální klub, musíš zaplatit všechny kapely nebo musíš mít seznam s adresami, songy a obaly (když jde o německé kapely). Specielně v Chemiefabrik, první dva roky 2001 - 2003, byly všechny koncerty ilegální. GEMA kontrolovala všechny koncerty. Dva chlapíci žijí z klubu, potřebují kopie pasů pro finanční kontrolu.
7. Jsou další věci potřebné k zařízení koncertu v Německu ? Německo a ještě pár zemí je známo vysokou kvalitou péče o kapely.... Perfektní zázemí (ubytování, strava, peníze)... Dovedl by sis představit zařizování koncertů bez finanční pomoci města ? Tak jak tomu je ve většině zemí ?
V únoru jsem organizoval 15-ti denní turné pro TOGETHER (hc / punk thrash z Minsku, Bělorusko) a červen / červenec dva víkendy s PARTIYA. Ověřoval jsem víza pro Českou republiku. Potřebovali jsme rozdělit peníze. V Německu můžeš mít taky koncerty o víkendu s 10 lidmi a málo penězi. (tak jak vidíte, tady jsme si vůbec nerozuměli, což je asi mojí špatnou angličtinou, nevadí…, jedeme dál…, p.N.M.)
8. V Drážďanech jsem zažil vstup na koncert zdarma. Tohle je prostě neuvěřitelný....., aby se to všechno utáhlo z provozu na baru....
Chlapci z hospody pozvali všechny lidi v následujícíh dnech znova do hospody (….tady bych chtěl podotknout, že to nejsou chlapci, ale holky a Wahnfried tím má na mysli, že v dalších dnech udělají zase velkou tržbu……, p.N.M.). Holka z baru dala 50 euro a já udělal sbírku peněz… Normálně kapela dostává 70 euro. To je OK pro jednu kapelu z Berlína a jednu místní. Všechny koncerty tam jsou o víkendu.
9. Kde všude v Drážďanech je možné hrát ? Kde je to nejlepší ? Jak často jsou v Drážďanech koncerty ? Nejsou už fans zmlsaný tou hromadou koncertů ?
Chemiefabrik je klub se spoustou punk rock show a nějakými hc / punk / crust koncerty. Všechny víkendy a pár dní v týdnu jsou koncerty. Můžeš mít 30 lidí v týndu nebo 300 lidí o víkendu. To je různý. Az Conni je velice politický klub s knihkupectvím a s antifacafé. Zde je více emo, hc, crust koncertů. V loňském roce nechodilo moc lidí na koncerty v týdnu. Na GURKHA a CAMPUS STERMINI bylo 11 lidí. V Drážďanech je spousta lidí co má radši punk rock než crust.
10. V Drážďanech a ne jen zde, je mnoho squatů (legálních), klubů a dalších budov, kde působí spousta skupinek, v drtivej většině dotovaný městem. Další nevídaná věc ve většině zemích..... Je vidět nějaká změna od té doby co jsou tyto místa dotovaná ? Osobně moc nevěřím tomu, že v ČR by tohle mohlo fungovat.... Určitě dost brzo by se z těchto míst stalo jen feťácká doupata a všechno by bylo zdevastovaný...
Sorry, v Drážďanech není moc dobrých klubů a squatů. Máme zde dvě dobrý místa na hraní a jednu / dvě hospody pro menší koncerty a jeden malej legální squat s pondělní hospodou a levným jídlem. V tuto dobu nění nějaká změna - squat, apod. možná. Je to velice obtížný s novými místy. Můžeš si tak akorát pronajmout místo.
11. Ve východním Německu je obrovský množství nácků. Proč zrovna zde ? Sociální jistoty, nezaměstnanost ?
Hodně mladých lidí je po GDR v opozici a hledající nové ideály. Mnoho lidí je nezaměstnaných a bez koníčků. A proto pravděpodobně není zakázaná NPD a sedí v parlamentu. A ta je pro mladý lidi bez mozku velice populární, zasraná NPD.
12. I přes velké množství nácků, je všude spousta zmíněných klubů, squatů.... a vše vypadá v naprostém klidu, bez jakýchkoliv útoků zasranejch nácků... Což je jedině dobře ! Mají strach anebo se spíše starají o svoje věci, mají své dotované organizace / budovy..... a nechtějí dělat problémy ?
V ranných 90 letech máme problémy. To slyšíme pořád…. V ranných 90 letech máme mnoho nazi útoků. Náckové mi v roce 1992 rozbili nos. V tomto roce je mnohem více nácků v parlamentu. Normálně je nacistická strana zakázána ze zákona. Stát má mnoho informátorů v nazi scéně. Můžeš mít problémy, když cestuješ v noci ve vlaku po Drážďanech.
13. Drážďany jsou celkem blízkou destinací pro Čechy, kteří můžou jezdit za nákupy desek a kdoví čeho ještě.... Poraď ještě s jídlem. Kde (názvy ulic) se dají sehnat veganský, vegetariánský potraviny v Drážďanech ? Popř., kde jsou místa s muzikou (opět názvy ulic)...
Sorry, všechny tyhle obchody jsou velice drahý. V některých supermarketech můžete taky koupit nějaký věci. Levný je Asia Mekonk supermarket v Budapester ulici. Myslím, že vegetariánské jídlo a sojové produkty jsou velice levný v ČR. Já nekupuji jídlo. Každej víkend jezdím s mojí dodávkou k supermarketům a hrabu se v kontajnerech. Takhle mám 20 i více balíčků s jídlem zdarma. A hodně jinak drahýho vegan / vegetarian jídla. Mám místnost a v ní kontajnerový bar. Lidi si můžou dát "moje" jídlo zdarma….
14. Byl jsi na protestech G8 letos ? Jak probíhaly demonstrace, organizace a jak nahlížela na celou proti akci většina obyvatel Německa ?
Ano, byl jsem na G8. Zažil jsem první velkou demonstraci v Rostoku. Policejní boj proti normálním lidem. Byl to pro mě velký šok, vidět tolik brutality…, první z policejních řad. Zůstal jsem s kamarády v kampu Redelich, u Burning Kitchen crew z východní Saxony. Vařili jsme pro 600 lidí po celou dobu protestů a nosili jídlo na barikády.
15. Jaký je běžný život obyčejnýho punkera v Drážďanech ? Jak je na tom finančně, s prací, atd. ?
Máš některý lidi co chodí do práce, někteří jsou nezaměstnaní s penězi od státu. Jsi bez práce, tak máš velký problémy s sociální kontrolou. Musíš dlouho čekat na peníze a musíš psát dopisy kvůli novým nabídkám na práci… Tihle kontroloři můžou ovládat tvůj život. Někteří žijí ve vagonech, někteří ve starých, zasraných domech. Pár dobrejch hipíků takhle tady žije. To je pro mě stejnej punk… Někteří lidé takhle můžou žít dobrej život z odpadků… a já takhle žiju. Jídlo mám z odpadků kapitalismu a další věci jsou z různejch míst…
16. Oblast Drážďan kolem hospody Fiasko je plná nejrůznějších restaurací, obchodů s docela poklidnou částí velkého parku.... Multikulturní společenstvo....., je takových míst v Drážďanech více ?
Oblast blízko Fiaska je alternativní místo v Drážďanech. Všechna subkultura je blízko. Je tu hodně yuppie barů a extrémně drahých restaurací a obchodů. Jsou tu tři velice dobrý hospody a jeden malej legální squat. Pořád tu je spousta hloupých turistů. Stát to bude kontrolovat kamerami. Blízko totiž posedává spousta lidí a dělají stupidní problémy…
17. To je asi vše. Moc si vážím věcí co děláš, přeji ať se ti nadále daří a poslední slova jsou tvá.
Díky šakale za tenhle rozhovor a posílám pozdravy všem dobrým lidem a punx v ČR.

www.myspace.com/wahnfried / gedresche@yahoo.de

[ Top ]


*****************************************************************************************************


CARLOS - KALOY

Další rozhovor je s člověkem, kterýho jsem poznal na cestách po Ekvádoru a za to můžu poděkovat hlavně -273,15-ce, jelikož on je s ním v kontaktu spoustu let. Carlose přezdívaného Kaloy můžu představit jako velice aktivního týpka věnujícího se noise muzice ve všech směrech a grind/noise scéně též. Je to hotovej šílenec a fakt pohodovej týpek. Více už v rozhovoru. Díky Carlosovo ne moc dobrej angličtině byly odpovědi velice jednoduše napsaný a proto tak snadný na překlad. Na druhou stranu se Carlos nerozepsal více u některých otázek, protože by to nezvládnul. I když mi to je trochu záhadou, co vím, tak mluvil velice dobře až nás všechny šokoval…


1. Čau Carlos. Jak se daří v Ambatu ? Můžeš říst čtenářům N.M.´zine o tvém rodném městě Ambato a jeho krásným okolí ? Hory, sopky, vodopády, apod.
Čau Šakale a čtenáři N.M.´zine. Díky moc za rozhovor. OK, Ambato je malé město blízko Quita (hlavní město Ekvádoru). Leží ve výšce 2650 m.n.m. s velice pěknými místy jako Tungurahua Volcano (právě je aktivní!), Chimbozaro a Cotopaxi… Taky tu je mnoho vodopádů a jezer… Bohužel ekvádorčani se nestarají o životní prostředí a ničí úplně všechno!
2. Žije se dobře v Ekvádoru ? Co tě nejvíce na Ekvádoru štve ?
Hummm…, žije se mi většinu času dobře. Mám tu rodinu, kamarády….. Ekvádor je země třetího světa… Máme mnoho problémů jako je politická korupce, rasismus a chudoba… Ale žije se tu pořád dobře. Myslím tím, že tady není taková chudoba jako v Africe!!! Co nenávidím ? Nenávidím politický sliby…!!!
3. Jelikož z Ekvádoru až na pár výjimek neznám žádnou kapelu, label… tak by chtě poprosil o představení tvé země co se týče kapel, zinů, labelů, squatů… atd. Menší scene report...
OK, tady to je…! Ekvádor má rock and roll kulturu, specielně heavy a black metalovou a tak styly jako punk, hardcore, grindcore nebo noise jsou v menšině. Ale v poslední době se punk stále rozpíná víc a víc (doufám, že to není jen móda). Grindcore, crust a noise scéna je stále malá, ale přímá a silná. Kapely jako: ANONIMOS punk rock jako RAMONES, RETAQUE anarcho punk se skvělými texty, NAPA street punk a pro mě nejlepší kapela v Ekvádoru, DEMENCIA EXTREMA je rychlý a nasraný hardcore, WISTO DE MENTE je další skvělá street punk kapela, CACASONICA je skvělý tropicalsicomorbopornogrindnoise, KRIMINALISTICA je grind / gore s politickými texty, NAUSEA je grindcore, TUMBABUROS - noise core, COLICO hodně aktivní noise core kapela, DIFITAL FLATULENCIA digital grind, SIN SENAL je noise a TRASTORNOS DEL DESARROLLO experimentální noise. Labely např. Latin Core Rec., Nigromancia Rec., Resistencia Rec., Kontestatario rec. a Wanchaca rec. Mnoho z těchto jmenovaných kapel a labelů má web stránky nebo myspace. Napište jim!!! Podpořte opravdový underground… Případně šiřte ekvádorský noise!
4. Můžeš nám říci o všech kapelách / projektech, ve kterých působíš ? Členové - vydané nahrávky, chystané nahrávky a stručná historie + o čem ta kapela / ten projekt je - styl muziky. Uf, bude to určitě velká odpověď, že ? haha.
Dobrá, před čtyřmi roky jsem hrál v PESMENBEN 4 (grind punk!), ale nyní je kapela rip… snif! Snif! Nyní hraji na kytaru a řvu v EL MUERMO. Hrajeme grindcore (první dvě nahrávky jsou ale gore grind), ale díky nové sestavě drtíme grindcore. Také mám experimentální noise core one man projekt MENSO NOISE a samozřejmě TRASTORNOS DEL DESARROLLO což je experimentální harsh noise…

EL MUERMO
El muermo/tu carne mcd (extremist recs)
El muermo/gore faces /faces eruption 3 way cd (alarma recs)
El muermo/kriminalistica/rebelion disidente e way cd (various labels)
soon:
el muermo/mixomatosis/monigo 3 way CD(la medula espinal recs)

MENSO NOISE
Menso noise /colico Cdr (mierda en la cabeza recs)
Menso noise / gorgonized dorks tape (BOG recs)
Menso noise/ proyecto panica/ leech eater/cacasonica (laser grind recs)
V/a RONF recs comp n2
V/a MIERDA EN LA CABEZA COMP
V/a Swallow tech comp
Brzo:
Noise against poberty 4 way split tape (grind lover prod)

TRASTORNOS DEL DESARROLLO
Tdd/armenia (split tape)
Tdd/sabatto (split tape)
Tdd/gunter schroth split tape-cdr
Tdd/arcano 18 split tape (laser grind recs)
Tdd "magnetismo diabolico" cdr
Tdd/aberracion split cdr (kontestario recs)
Tdd/rice cracker split cdr (laser grind)
Tdd "mordido por los bordes" cdr
V/a. Ronf recs comp n. 2
V/a "what a wonderful shit"

A mnohem více.....
5. Máš také label nazvaný Laser Grind Trading. Co vše jsi už vydal a co chystáš ?
Laser Grind Trading co. Je moje distro a label… Začátky sahají do roku 1997, takže už tomu je deset let…. Mnoho položek jsou kazety a CDr, ale ve spolupráci s dalšími labely jsem vydal pár profesionálních CDs. LGT jsem založil z jednoho prostýho důvodu, v Ambatu nebyl žádný label, kterej by produkoval grindcore, noise a punk… Už několikrát jsem mohl prodat mé tituly, ale mám radši výměny !!!!! Tak mrkněte na všechno co vyšlo: Lgt 001 Mundo de Mierda - Escatofagia (split tape) not available
Lgt 002 Eskape del matadero - Pesmenben 4 (split tape - Cdr ): crust power violence vs. punk grind noise….
Lgt 003 Pesmenben 4 - Agathocles - Ptao (3 way split tape) not available
Lgt 004 KGB - Arcano 18 (split casette) Tecnoise vs. dark experimental noise…
Lgt 005 Pesmenben 4 - Despise You - Distorsión social not available
Lgt 006 Trastornos del desarrollo - Sabatto (split casette) not available
Lgt 007 Armados hasta los dientes (5 way CDr) not available
Lgt 008 Trastornos del desarrollo - Arcano 18 (split tape): Harsh noise vs. experimental noise
Lgt 009 Pesmenben 4 "cuando falta amor"(cdr) : Power violence grind noise
Lgt 010 Retaque "falsa ley"(Cdr): Anarko punk
Lgt 011 Gunter Schroth - Trastornos del desarrollo (split Cdr): Experimental noise vs. harsh experimental
Lgt 012 Napa - Innfelices (split Cdr): Anarko punk vs. happy punk (live recording)
Lgt 013 Trastornos del Desarrollo "mordido por los bordes" (Cdr) Harsh and experimental noise
Lgt 014 Trastornos del desarrollo "magnetismo diabolico" (Cdr): Harsh and experimental noise
Lgt 015 Trastornos del desarrollo / Aberración (split cdr): Harsh and experimental noise vs. electro noise
Lgt 016 Pesmenben 4/ Rebelión Disidente/ Ruido de odio ( 3 way cd) not available
Lgt 017 El muermo / Kriminalistica/ Rebelión disidente (3 way cd): Grind core - grind gore - fast core
Lgt 018 Menso noise/ Proyecto panica/ Leech Ester/ Cacasonica (cd 4 way) Cacofonía core - digital grind - trash grind - tropicalgrindsicomorbonoise
Lgt 019 Trastornos del desarrollo/ Rice cracker ( split cdr) Ambient noise
Lgt 020 "What a wonderful shit" ( compilation various artist Cdr ) Harsh, industrial, experimental noise…..
6. Na webu elmuermo jsi vyfocen s policajtama. Proč ? Jsou to snad další členové této grindcore formace ?
Hahahaha, nenávidím policajty… Ta fotka je jako ironická…. EL MUERMO - kamarádi policajtů! Hahahaha…..
7. Co znamená tvoje přezdívka Kaloy ?
Právě přezdívku! Kaloy nemá žádný význam…, ale všichni moji kamarádi, rodina a lidé mě znají jako Kaloy…
8. Jak na tom jste s koncerty ? Je těžké sehnat místo pro koncertování a jaká bývá návštěvnost ?
Hrajeme dvakrát do měsíce a to v Ambatu nebo v blízkém okolí. Bohužel na koncerty nechodí mnoho lidí, myslím tak kolem 30 - 40. Ale na heavy metalový koncerty je plno, kolem 2000 lidí… Co si o tom myslíš ?
9. Když jsi začal tvořit tuto muziku, byla to určitá ventilace, vyjádření myšlenek nebo jen tak dělat muziku ? A jak to cítíš nyní ?
Začal jsem dělat muziku možná před 13-ti lety. Pomatuji si když jsem poprvé hrál noise core… s bubny udělanými z pánví hahahaha. Poté, když mi bylo 16 let, jsem dostal mou první kytaru. V té době jsem používal hudbu jako únik z tohoto světa a skrz tuto hudbu jsem bojoval proti systému. Nyní hraji, protože se chci bavit, měnit myšlení ekvádorské hudební scény a také mít potěšení z dělání noise…
10. Kdo skládá muziku a texty ? O čem jsou texty a co pro vás znamenají ?
Vše dělám sám… Některý texty bývají proti nespravedlivému systému, další jsou o osobních problémech, další o všedním životě, jednotvárnosti, bolesti, radosti…. To záleží zrovna pro jakou kapelu je píšu…
11. Co chystáte nového ? Kolik jste vydali nahrávek ?
Tahle odpověď je v otázce 4 a 5… Právě to co stále dělám… grindcore, noise core… Industrial a experimental noise. Ale v budoucnosti, pokud budu cítit, že chci dělat jiný druh hudby, udělám to, protože jsem svobodný…, hehehe…. Otrok hluku!
12. V Ekvádoru, potažmo v celé Jižní Americe jsou na denním pořádku demonstrace všeho druhu. Účastníš se nějakých ? Jak ty se díváš na nejrůznější demonstrace ?
Myslíš stávky ? Myslím, že to je OK, když lidi ukážou jejich hněv… Ale nyní tady není mnoho stávek, lidi jsou nervózní, necítí se dobře, ale nic pro to neudělají…, neprotestují. Špatná situace pro nás, dobrá situace pro vládní sílu….
13. Máte i jiné nehudební aktivity ?
Můj život je většinou oddaný mé rodině a mé práci. Nějaký čas dělám do zemědělství…., pěstuji brambory nebo obilí… Běžná rutina jako má většina lidí na světě. Moje rodina a muzika je proto cesta - útěk….
14. Co děláte ve volných chvílích ? Vím, že jsi učitel fyziky ? Je to dobrá práce v Ekvádoru ? Vím, že musíš být slušně oblečený…. Vadí ti to ?
Být učitelem v Ekvádoru není moc dobrý, tahle práce není dobře placená, profese učitelů není moc uznávaná… Ale mám to rád, být učitelem, protože to je dle mého cesta jak pomáhat mladým lidem a myslím si, že to je cesta jak změnit svět…., ne jen textama a muzikou…..
15. Máš hodně korespondence a kontaktů ? Do jakých zemí si dopisuješ ? Už tě někdo podvedl při výměnném obchodu ?
Od 14-ti let si dopisuji přes běžnou poštu. Nyní dost pracuji s internetem a myspace. Mám kamarády po celém světě. Ano, nějací lidé mě okradli při výměnách, ale taky to je problém pošty….
16. Pověz jak bys charakterizoval svojí osobu ?
Hahaha, to je poprvé, co s emě někdo ptá, jak se na sebe dívám já z mého pohledu…. Tak jsem středně vysoký, jsem skoro holohlavý… myslím, že poslední dobou přibírám na váze… Jsem typickej latinskej chlapec…..
17. Co armáda v Ekvádoru ? Musíš jít na vojnu ?
Ano, musíme chodit na vojnu, ale já tam nebyl, protože na to nevěřím… A tak jsem za to, že jsem se nedostavil, zaplatil pokutu! Fuck ekvádorskejarmádě… a světovej armádě….
18. Jak došlo k nápadu, aby Martin učinkoval v coveru Merzbow ? Existuje více nahrávek s Martinem ? Má Martin předpoklady, že tě bude následovat v noise ?
Můj syn mi pomáhal se spoustou nahrávek. Když mi pomáhá, jsem velice šťastný. Nepředstírám, že Martin jde cestou věčného noise…, haha. Ale co právě cítím, když můj syn řve, jsou nějaké emoce….
19. Jsou v Ekvádoru velký UG festivaly ? Na video jsi měl nějaký větší festival s grind / noise kapelama…. Chodíš často na koncerty ? Máš rád i metal, SLAYER, apod. Máš rád i jejich nové nahrávky ?
Poslední rok někteří kamarádi organizovali takový underground fest, ale ne tak velký. Mnoho kapel se zúčastnilo tohoto festu a celý koncert byl vydán na DVD. Ano, mám rád nějaký metalový kapely jako SLAYER nebo OBITUARY, ale pouze starý nahrávky. Myslím, že nový nahrávky jsou sračky!
20. Dík za rozhovor, pokud chceš něco říct tak máš možnost. Pozdravuj celou tvou rodinu.
Díky Šakale za zajímavý rozhovor, prosím, řekni Hello všem mojim kamarádům v ČR… Doufám, že se zase brzo uvidíme…..

kalocho@hotmail.com / www.myspace.com/mensonoise / www.elmuermo.tk

p.s. doporučuji si poslechnout cover od MERZBOW, v produkci TRASTORNOS DEL DESARROLLO kde Kaloyovo syn Martin také učinkuje !!! Adresa je http://www.youtube.com/watch?v=LG4gdngr6Vs anebo si zadejte do vyhledávače TRASTORNOS DEL DESARROLLO, ale to Vám přeci nemusím psát, že ?

[ Top ]


*****************************************************************************************************


CDs

HERPES DE CRACHAT DE FILLETTE / LGB split CD
Obě kapely jsou z Francie a obě drtí +/- grindcore. Prvních 12 songů je v podání H.C.F. Hodně dobrá kapela na živo. Kdo ji měl možnost vidět u nás v roce 2006, tak mi dá určitě za pravdu. Rychlá smršť, dva vokály ( oba šílení komici, hlavně ten vyšší, haha), kytara a bubny. Nic jiného není třeba. Zda je na nahrávce basa, těžko říci, spíše ne, ale nahrávka má výborný zvuk a je ve spodcích dost nabasovaná. Grindcore koketující s death prvky. LGB na to jdou trošíčku jinak, pravděpodobně též bez basy (bych ty sračky vyházel ze všech kapel, haha). LGB s 15 songy rychlého grindcore v duchu TERRORIZER, tahle partička se mi líbí na tomto split o trochu více. Kapely nepředvádí kdoví co světoborného, ale jde o lepší průměr a v některých songách / pasážích jsou vynikající. Obal je příšernej a bez jakýchkoliv informací...... CD si kapely vydaly na vlastní náklady. LGB: www.lgbgrind.fr.fm >ŠA<

SOLTIS / H.C.F. split CD (Acts Not Speeches Rec.)
Další split CD H.C.F. a opět s francouzi, tentokrát se SOLTIS. Tahle partička tu má 5 songů výborného death / grindcore námrdu s parádním zvukem. SOLTIS zpívají o zasraných systémech a jdou poměrně dost do politiky. Zbylých 13 songů mají v podání H.C.F. je grindcore a materiál je lepší než na split s LGB. Rychlý, nekompromisní grindcore s občasnými death výpady, ale jinak dobrá jízda ! Obal je trochu lepší, hlavně ze strany SOLTIS. Soltis & A.N.S.Rec.: Lauer Jerome, 6 rue de la Foret, Mundolsheim, 674 50, France / http://actnotspeeches.free.fr / http://mkultra.free.fr * H.C.F.: http://www.hxcxf.free.fr / cacachampion@caramail.com >ŠA<

MINCING FURY AND GUTURAL CLAMOUR OF QUEER DECAY - 7 ´06 CD (Bizarre Leprous Prod.)
Pěkně udělaný CD těchto prasounů....., kteří se zhlédli ve filmu Sedm. Toto CD je tomuto filmu věnováno. Disk obsahuje hafo fotek a nekvalitní videa. Nahrávalo se ve Vyškově (bubny) a v Šopě (zbytek), je tu spousta hostů a tak jako tomu je u videí, kde řve ženská, je to i na této nahrávce, ale už to není ono. Kvalitní grind pasáže namixovaný do deathu. Houpavý, rychlý, středně rychlý, zajebaný pískání kytar, všechno to tu je a všechno je to slušně poskládaný. Ta trubka mi dává vzpomenout na DIVNEJ PACH, haha. Já mám koně...... Obal je dost v pohodě, na spoustu titulů na Bizarre až luxus. M.F.A.G.C.O.Q.D.: Monika Mokrá, Pálavské nám.9, Brno, 628 00 / antitrend@centrum.cz / www.mincingfury.wz.cz * B.L.Prod.: Roman Poláček, Palackého 647, Lanškroun, 563 01 / roman@bizarreleprous.cz / www.bizarreleprous.cz / www.bizarreleprous.com >ŠA<

DESTRUCTIVE EXPLOSION OF ANAL GARLAND - Sealling of the vagina by sewer lid CD (Bizarre Leprous Prod.)
Slušný, hutný gore grind, hóódně je to podobný na starý věci jako RGTE či DEAD INFECTION. Je to fakt dobrý. Samozřejmě texty asi nejsou, názvy songů jsou úchylný (jak pro koho.....). Obal je dost jednoduchý, klasika u Leprous a podobných kapel. Nemám co k tomu...., prostě dobrý ala old DEAD INFECTION a RGTE kdy ke konci to trochu nudí. Navrch tu jsou 2 covery..... "....zřejmě slušnej oddíl, no...". D.E.O.A.G.: www.deag.wz.cz / kolousek.garlend@seznam.cz >ŠA<

JIG-AI - s/t ´06 CD (Bizarre Leprous Prod.)
Gore manga jako obal, dobrý....., jinak obal nic moc. 18 songů, hmmm, OK. Cover od BRUJERIA, hmmm. Tohle je pořádná porce gore girndu, ale tak nějak mi to nesedí. Nelíbí se mi to od prvního okamžiku...... Někde jsou solidní pasáže, ale jako celek to není vůbec dobrý. Ani předělávka "Pec nám spadla vs. Skákal pes" není nejzdařilejší.... Jig-Ai: www.jigai.kbx.cz / jigai@seznam.cz >ŠA<

S.M.E.S. - Gory gory halleluja! ´05 CD (Bizarre Leprous Prod.)
Obal úplně o hovně....... Klasika. S.M.E.S., kapela, one man projekt, co toho má už hafo za sebou. Automat, typický zvuk. Vokál naprostej kanál. Takhle kdysi zněli C.U.M. Mix hutnýho gore grindu se silným techno nádechem, což způsobují právě ty automatický bicí včetně nejrůznějších píčovinek. Rozhodně je to hodně dobrý, ale jen pro fajnšmekry !!! Nečekejte závratnou rychlost, tohle je o úplně jinejch věcech...... o tančení - třeba. Každej, kdo dřív valil C.U.M. a následně se rojící a jim podobající kapely, musí být z Gory gory halleluja! úplně nadšen !!!!!!! S.M.E.S.: smes_eindhoven@yahoo.com >ŠA<

LOS REZIOS - Miseria hecha vida ´06 CD (Green Chaos & Helvetet Rec. & Cryptas Rec. & Barricada Discos & Krea zin Limites Rec. & Latin Core)
Při návštěvě Peru a hlavního města Lima, jsme byli dva dny v kontaktu s Juliem, bubeníkem této kapely. Tenhle sympatický týpek neuměl skoro anglicky, takže to bylo pro mě super, byl to rovnocenný soupeř, haha. Druhý den nám rozdal kvantum nahrávek. Jednou z nich je jejich nejnovější CD. V tuto dobu už bude venku a asi i vyprodán split 7ep s BATTLE OF DISARM....., haha. Netradiční potisk disku, booklet s překlady textů do angličtiny o našich životech, práci a otroctví...., ale to se už valí první tóny..... Znatelný ovlivnění švédskou školou hned v prvním songu, ale... těžký metalický disbeat. Hned první věc super. Další songy jsou kapánek jinčí, ale stále je to poctivý crust až disbeat. Bohužel ne všechny songy mají prdel nakopávající drive. Třeba "Do que bando estas?" je hodně popík. Zato "Salir del guetto" to je dis jak kráva. Kdo zná předchozí nahrávky, musí uznat, že se týpci o dost posunuli. Typický crust, typický disbeat - to je zde skloubeno......, a dobře skloubeno. Myslím, že je zde už jen Julio - původní člen, však tahle kapela taky hraje dobrejch 15 let. L.R.: rezioeres@hotmail.com / losrezios2005@yahoo.com / www.losrezios.8m.com * G.CH.: GreenChaos@riseup.net / www.GreenChaos.com * H.Rec.: helvetetrecords@hotmail.com / www.geocities.com/helvetetrecords * C.Rec.: cryptasrecs@yahoo.com.mx * B.D.: Juan, APDO.Postal 18-0616, Lima, Perú * K.Z.L.Rec.: kzlrex@hotmail.com / kzlrex@yahoo.es / www.myspace.com/kzlrcs * L.C.: Jose Hernandez O., P.O.BOX 15206, Guayaquil, Ecuador / latincore@hotmail.com / www.latincorecords.com >ŠA<

LUTA ARMADA - War songs CD (Casa Punk Rec.)
Do piče !!!!!!!!! Tohle je kurva peklo na Zemi. Raw punk / disbeat jako kráva !!!!!! Skvělej vokál, skvělá kytara, kolovrátek, kurva do piče - SKVĚLÝ !!!! Ženská u basy, dva vokály m/ž, kytara a bicí. Tři punx, barevní, železářství jak sviňa, mluvil jsem s nimi na koncertě v Brazílii, kde sice nehráli, ale ptali se po mém distru (?) a nakonec mi vrazili do rukou jejich CD. Všichni členové vypadají stále stejně jako na fotce v bookletu. Nádhera...., Márcia má opravdu pěkného, velkého a fialového kohouta. Jaaka se mnou mluvil slušnou angličtinou a jak si všímám tak i texty mají komplet v angličtině, a při některých skladbách mohu řvát s nimi, páč jim je i perfektně rozumět....., celkem netradiční na jihoamerickou kapelu řvát anglicky......... Texty jsou sakra dlouhý na raw punk kapelu, jsou to úplný romány..... o válce, o Bushově politice a jeho válkách, o otroctví v práci, o nebezpečí na ulici v podobě nácků, jeden song vypráví o karnevalu a s ním spojeným sexuálním šílenstvím, po kterém za 9 měsíců jsou jen děti co zůstanou na ulici ve špíně a s drogama v rukou a po dovršení 18 let skončí ve vězení..... 16 songů, z toho jeden je cover od MODERAT LIKVIDATION, maj dobrej vkus...... Výborný album !!!!!! Ještě bych chtěl podotknout, že většina CDs se na koncertě, kde jsem toto CD obdržel, prodávala okolo 10 - 15 reálů, což je x 10kč nádherná cena. L.A.: Jaaka, P.O.BOX 25, POÁ / SP, 08550-970, Brazil / lutaarmada@gmail.com / www.myspace.com/lutaarmada >ŠA<

AN OLD FASHIONED GRINDCORE ASSAULT vol.2 ´06 comp. CD (Funadcion Juan Herrero Rec. & Cooperaccion Rec. / Fundacion & Reek of Putrefaction Rec. & Pozoin Banaketak Rec. & Khhapspmch Rec.)
Druhý díl grindcore kompilace. Myslím, že první byla jen čistě španělská záležitost, ale nejsem si tím jist. Zde se jedná o mezinárodní záležitost a jak název napovídá, jde jen o grindcore a to kurevsky dobrý grindcore. Jo, sem tam nějaký výchylky jsou, ale stále si tato výběrovka drží laťku hodně vysoko. RAS z Baskitska + 6 songů prvotřídního old grindcore !!!! Luxusní záležitost. NASHGUL ze Španělska + 4 songy grindcore vystřižené ze Švédských provincií. LOOKING FOR AN ANSWER ze Španělska + 4 songy klasické grindcore řežby v duchu srážky NASUM / DEAD INFECTION. DISPEPSIAA z Brazílie, kde bubnuje skvělej týpek Rafael, taktéž bubnuje v ROT. Mají 5 skladeb grindcore, které bych přirovnal k ROT. FROM THE ASHES ze Švédska s celkem uhlazeným zvukem ve 4 skladbách, které nejsou extra rychlý, ale ani nejsou moc surový. Ujde to. SKRUPEL z Německa a 2 zářezy s nic moc zvukem a ani muzika mě moc nebere. Hardcore / grind bez jakýkoliv dobrý pasáže. SCARCE z Brazílie a 4 songy namakanýho grindcore, ale docela technickýho. VENEREAL DISEASE z Baskitska se 4 skvělými skladbami. Oni ta to jodu jako pankáči, murmur vokál a skvělý vyhrávky. Dost mi připomínají punkovější EXCREATED ALIVE. SELFMADEGOD jsou z Malaysie a mají tu 5 songů včetně coveru od DENAK. Tady jsem na rozpacích. Občas dobrý, občas nic moc grindcore s metal kytarou. BRUTAL DEATH jsou z USA a 5 songů s prasáckým zvukem jako měli na prvních nahrávkách NAPALM DEATH. Však taky hrají jejich songy a myslím, že tuto kapelu budete znát z vinylu. Určitě tu mají stejný songy....., bych se vůbec nedivil. BLOOD SUCKERS z Belgie, kteří už dávno nehrají a 3 songy rychlýho hardcore / grindcore s nenapodobitelným feelingem, prostě oni hrají naprosto stejně jako HELLNATION a DROPDEAD, ale tak nějak po svém a více v grindcore. FALLEN WORLD jsou ze Singapůru a zde předvádí ve 4 skladbách nadupaný grindcore masakr. Skvělá palba. JAPURA NOISE PROJECT jsou Brazilci a se třemi songy vám ukážou jak se hraje grind / noise ve staré tradici...... Určitě spoustu lidí napadne jedna česká kapela, kterej vyšlo pár songů na jedné kompilační vinylové desce už kdysi dávno..., haha. SMERSH z Ruska se 6 songy - něco jakoby MORTICIAN hrál grindcore... TORTURE INCIDENT z Malaysie + 3 songy starýcho DEAD INFECTION zahuhlanýho masakru. PERPETUAL z Malaysie a taky 3 songy. Grind / death, moc se mi to nelíbí... LADIES & GENTLEMEN z Itálie a poslední 3 kousky grindcore, kterej mě nebaví. Nashgul: H.L.A., c/José González Chas, 24-28 6D C.P.150 09, A Coruňa, X-pain * L.F.A.A.: P.O.BOX 49101, Madrid, 280 80 / looking-for-an-answer@hotmail.com * Dispepsiaa: vlgomes@uol.com.br / Rafael, Rua Ana Branca de Camargo 70, Vl. Sao Jorge, Barueri SP, Cep - 06402 - 020, Brazil * F.T.A.: vasterasgrind@gmail.com / www.fromtheashes.tk * Skrupel: skrupel@web.de * Scarge: Jardel Raimundo, R.Antonio Rodrigues Belo - 134, Jaraguá - SP / SP, Cep: 05186 - 040, Brazil / brutalflag@hotmail.com * V.D.: P.O.BOX 245, Galdacano (Vizcaya), 489 60, Spain / venerealdisease@hotmail.com / www.venerealdisease.galeon.com * Selfmadegod: Hisham, No 4, Jalan 24/29 Section 24, Shah Alam, Selangor D.E., 403 00, West Malaysia / goatkore@yahoo.com / www.myspace.com/selfmadegod * B.D.: 36 Jalalon PI, Clayton, CA, 945 17, USA / brutaldeath925gc@aol.com * F.W.: fallen_world@newdisorder.com * J.N.P.: Enrique Goncalves, R.Albert Sabin, 1048 - B.Taveiropolis, CEP: 79090 - 160, Campo Grande - MS, Brazil / enriqueddo@hotmail.com * Smersh: www.smersh-grindcore.narod.ru / smersh@interdacom.ru * T.I.: tortureincident@hotmail.com / www.geocities.com/torture_incident * Perpetual: zamgrind@hotmail.com * L.&D.: Cifuni Giorgio, Via Delle Amarene 3, Nettuno (RM), 000 48, Italia / enriqo@aliceposta.it * F.J.H.Rec.: P.O.BOX 50176, Madrid, 280 80, Spain / upgrind@hotmail.com * C.Rec. / F. + Ras: 213 Posta Kutxa, Trintxerpe, Gipuzkoa, 201 10, X-pain / basquegrind@mixmail.com * R.O.P.Rec.: P.O.BOX 245, Galdacano (Vizcaya), 489 60, Spain / coprophagus@hotmail.com / www.reekofputrefactiongaleon.com * P.B.Rec.: Apdo. 153, Laudio, Araba, 014 00 / lulapunx@terra.es * K.Rec.: Apdo. 123, Oreta, Gipuzkoa, 201 00 / khhapspmch@yahoo.es >ŠA<

CRUEL EXECUTE / PUNJI STAKE split CDr (SKP Rec.)
Limitované 100 ks CDr s krátkou stopáží. První je německá kapela C.E., kde řve sympaťák Hoshi. Dva songy podivného death / grindu. Nelíbí se mi na tom vůbec nic. Ale připomíná mi to nějakou kapelu co jsem poslouchal na učňáku. Vlastně outro je dobrý... Amíci tu mají taky dva songy a to řádně zničujícícho, rychlýho noise core / grind blacku (ten mi připomínají vokály..). Krátký dva songy, milionkrát lepší než německá smečka. C.E.: www.myspace.com/cruelexecute * P.S.: A.Chapmann, 13122 Woller Valley, San Antonio, Texas, 782 49 / Blackmetaljaw@aim.com >ŠA<

ENDECHA - s/t CDr
Obal jak na DVD, bez krabičky, jen v igelitu. Strohý, pouze ve španělštině. Dlouhé intro - mluvené slovo s pěknou muzikou na pozadí. Osm songů včetně zmíněného intra. Spíše pomalejší tempo. Emo hardcore s crust prvky. Celkem dobrý včetně zvuku. Ale já si radši poslechnu větší kravál. Na živo to musí být skvělý, určitě bych to přirovnal tak z půlky k LAKMÉ. Měl by tady hrát bubeník z DHULKARNAIN, kterej mi toto CDr dával se slovy, že tu hraje. Ale taky jsem mu nemusel rozumět, že ? To se mi stává, haha. Apdo.35182, Madrid, 280 80, Spain / endechamad@hotmail.com >ŠA<

ZVUKOVÁ (HLUKOVÁ) PŘÍLOHA comp. CDr
Příloha druhého čísla Go and kill. Recenze se tu někde poflakuje..... Dvacet songů. Všechno český kapely. Po dvou skladbách VEŘEJNÝ PODVOD, PRŮMYSLOVÁ SMRT, EXPERIMENT HOMO SAPIENS, DEMARCHE, DISNEY. Tři mají SAY WHY? A po jednom songu zbytek kapel - BESTIA TRIUMPHANS, KONFIDENT, RUCE PO OBRNĚ, DEVIACE DOBY, NÁMĚSTÍ MÍRU, 6MAS a DEGENERACE. CDr je zabaleno do rozevíracího nakopírovanýho obalu, kde jsou fotky kapel a kontakty na ně. Dobrá příloha k zinu hlavně díky méně známým kapelám...... Zvukově mají všechny kapely slušně odvedenou práci. Stylově jsou songy pestřejší, ale to mi vůbec nevadí... >ŠA<

NEUROPATHIA - Promo ´06 CDr
Když jsem na OEF 2007 kupoval starou desku PROTECTOR, dostal jsme od prodávajícího Poláka toto promo. Takže tady je... Jednoduchý barevný obal.... Jsou tu 4 nahrávky, celkem 11 songů... Nahrávky "Bubba luciferi" se třemi songy (2006) - slušný grindcore ala NASUM, další nahrávka "Come get some" se dvěma skladbama (2006) - totální Švédský death / grind podobný AT THE GATES / ENTOMBED. A pak po třech věcech u nahrávky "Satan is a cunt" (2005) špinavej grindcore -rozuměj = grind s death pachutí... a "Graveyard cowboys" (2003) - death meatl s grind pachutí... www.neuropathiasite.prv.pl / neuropathia@02.pl >ŠA<

MELANOCETUS MURRAYI - s/t CDr
Na OEF 2007 mi vrazila partička řeků tohle CDr-ko do ruky, ať si užiju.... A kurva že si užívám, prtože jsem čekal gore grind anebo grindcore či něco podobnýho... Omyl jako kráva. MELANOCETUS MURRAYI je tri drtící luxusní noise s noise core pasážema. Totální destrukce, jeden song půl hodiny a jsi k.o. Fakt výborný noise, kterej ani na okamžik nepolevuje na intenzitě..... Začátek toho jedinýho songu je úplně nejlepší....... Totální destrukce, která mi strašně připomíná video GORE BEYOND NECROPSY z Austrálie.... Maougrade_com@hotmail.com / chkampra@enl.auth.gr / askfuit@in.g >ŠA<

KRÁLOVÉ HOVEN - 4 way split CD (Hovnosračky Rec. & Bažina Rec.)
REEK OF SHITS zde mají 17 songů. První polovina je velice slušný grindcore, kterej není moc rychlej, zato je to klon AG, takže super. Druhá půlka mě už tolik nebaví..... Už to je méně mince a více death... Dejme tomu jako srážka old AG a old INGROWING... Jedná se o materiál z prvního dema z roku 1999. Dalších 11 kousků je od BLOODY DIARRHOEA, automat a gore grind, mě připomínající C.U.M. Nebo nyní by to lidem více řeklo, kdybych napsal třeba GUT. Ale C.U.M. sedí více... Poslední outro se mi moc líbí, ale bez těch keců z nějaký kriminálky / komedie, či co to je zač... Předposlední one man band HOVNÍ PUCH je divná partička. Nemůžu si pomoct, ale některý songy mi připomínají mix old ROT s old ROOT, fakt. Jinak takový srandovně taneční gore grind se starejma prvkama black metalu, ale poslední kousky jsou jinde..., asi tak..... Jinak 13 songů a "Ovčáci, hovnáci" haha,... Poslední SRAČKA se třemi songy během minuty a půl. Z toho dva kover songy od RADEGAST a druhý je HOVNÍ PUCH. Ostatní kapely mají kolem 20 minut. SRAČKA je spíše noise core a řve v ní Láďa Bažina..... Poslední bonusový song je od MASTURBACE a jde o rap !!!!!!! A o čem že je toto originál CD s barevným, jednoduchým obalem ? O hovně ! O sračce ! O řitích ! Prostě "Králové hoven"... Kdo má rád srandu a zmíněný styly, neváhejte.... H.Rec.: Opuchlina: 720 295 062 / pisshead@centrum.cz / www.hovnipuch.czechian.net * B.Rec.: Ladislav Oliva, Na Bažinách 12, Šternberk, 785 01 / 608 819 122 / bazinator@email.cz >ŠA<

DISTURBANCE PROJECT - CD (příloha zinu Perturbazom # 3)
Originál CD příloha k zinu, kurva, dobrý.... Gerardo mě obšťastnil tímto diskem, bez zinu na OEF 2007. Jde o živák z roku 2005 s výborným zvukem (festival Directo Antichristmass) ! Celkem 24 GRINDCORE songů včetně cover verzí od WARSORE, ROT a DENAK (2x). Nahrávka je fakt skvělá, zvukově i hudebně, to je snad jasný !!!! Do piče, GRINDCORE ze slunného Španělska..... D.P. je moje srdeční záležitost, takže mě omluvte....... SUPER !!!!!!!! D.P.: www.disturbanceproject.com / disturbanceproject@hotmail.com >ŠA<

DISNEY - Rum not bombs ´07 CDr (Olga Hepnarová Rec. & Mente Captus Distro)
DISNEY jsem teprve nedávno viděl na živo a bylo to fakt skvělý. Disbeat total pal !!! Tohle CD obsahuje 10 vlastních songů. Některý songy mají zvláštní na disbeat netradiční postupy, jako bych v tom cítil trochu experimentováního, ale sedí to tam jako sviňa ! Pak tu jsou cover songy od HASTR, SKITSYSTEM a VICTIMS a poslední položka je živák z Ostravy, konkrétně z roku 2005. A je to úplně skvěle nahraný !!!! Fakt klobouk dolů..... Těžce se rozhoduji, zda-li živák nebo studio..... Obojí má něco do sebe, ale hlavně obojí je skvělý... Mezi songy jsou různá intermezza.. Studiovka je parádně nahraná a hlavně má POWER jako kráva !!! CD je pálené, s profi potiskem, s profi obalem, obsahujícím texty ve finštině (nejsem si jist), češtině a angličtině. Texty jsou krátký, alkoholický a některý jsou jen nějaký žvásty - jak se píše, plky. To se týká songů "Smrt rachtickým veganům" a asi všem dobře známá hříčka "Omakalaa muuho maahomeki" a taky tu je text = rómský přísloví v songu "Vykuř mi kokot"..... Co bílý vysere, to černý sežere... Grafický zpracování docela slušný, jen ty fotky jsou úchylný...Disney: www.bandzone.cz/xdisneyx / dis-ney@popstar.com * O.H.Rec.: copywrong@gardener.com * M.C.Distro: fossilpal@seznam.cz >ŠA<

SHEEVA YOGA - Heartotheque ´07 CDr (Olga Hepnarová Rec.)
Jak napovídá podtitul tohoto disku "cover songs"....., SHEEVA YOGA drtí pouze cover verze a to celkem 14 krát (16 minut) !!! Popořadě - GUAYANA PUNCH LINE, LE SCRAWL, DEFAULT, TELEFON, S.O.D. / INFERNO, FROM ASHES RISE, 7 MINUTES OF NAUSEA, MEXICAN POWER AUTHORITY, BEASTIE BOYS, MANEURYSM, HASTR, SPAZZ, NAPALM DEATH a DEFTONES. Booklet v češtině a angličtině, velice to tlustá knížečka.... Začíná se zpovědí kapely co jako a proč.... a pak každá kapela / cover song má svou stránku, kde je pěkně všechno spořádaný. Název kapely, z jaké desky je ten song, který label tu desku vydal, rok vydání a kdo skutečně složil song a text... Poté následuje dlouhé vyprávění co ta která kapela pro kluky ze S.Y. představuje... Fakt do piče dobrá práce !!!!! Mám z toho kurva velkou radost. Nebudu tu vyzdvihovat žádný song. Všechny jsou namakaný a je v nich cítit více umu SHEEVA YOGY než by si kdo myslel ! Tudíž jsem v tomto bodu nepatrně zklamaný, protože jednotlivý songy se mi nezdají tak různorodý jak by ve skutečnosti měly být.... Ale srát na to... Zvuk je skvělý, to je snad u S.Y. jasný. A tohle CDr je parádní veledílo !!! S.Y.: http://sheevayoga.czechcore.cz / sheevayoga@popstar.com >ŠA<

FREAKNATION - s/t CDr
Neplánovaný vystoupení na OEF 2007..... FREAKNATION s basákem Fresem, týpkem co působí v dalších padesátitisících kapelách. Zde hraje basu a občas zpívá. Tahle partička je poskládaná z nejrůznějších kapel. Na páleném disku s originál potiskem, včetně profi obalu je 21 songů. Předposlední je cover verze DISHARMONIC ORCHESTRA. Krátký, nekompromisní fastcore sypačky. Zvuk není extra hutný, ale to nevadí. Rozhodně není špatný a všechno zní jak má... Jak kdyby to jelo na 45 otáček, tohle je prostě španělská odpověď na HELLNATION a třeba Evropský tornáda !!! Ale neberte to úplně do slova... Ani na vteřinu si neoddychnete !!! Mám k tomu snad něco dodávat ? Snad jen, že by měla být možná letos 10 palcovka....., asi s tímto materiálem, ale to si nejsem úplně jist. Texty jsou obsaženy v bookletu včetně španělských a anglickách komentářů - aspoň to tak vypadá, texty jsou kratší než komentáře. V textech jde o všední, šedivý život nás všech.... Freaknation: basquegrind@gmail.com / sinergiacrust@yahoo.es / lahumanidadeslaplaga@gmail.com >ŠA<

PROFIT AND MURDER - s/t ´04 CD (Truemmer Pogo Rec. & Svaveldioxid Rec. & Wahnfried Rec.)
Tato nahrávka vyšla jako 7ep a jako CD (limit.edice). Já mám CDr, asi jako promo. Nahrávka je už z roku 2004, ale asi to vyšlo později. Celkem 6 songů. Ostrý texty o válce, apod. Druhá strana obalu je jako plakátek včetně popisku o situaci okolo EZLN... PROFIT AND MURDER hrají typický crust, který nevybočuje nijak z "davu" - takový ošizený CONSUME. Rychlý tepající bicí, surová kytara, hrubší hlas a zvuk dost v pohodě. Songy jsou docela dlouhý, ale na crust je to standard. Nahrávka má přes 14 minut, takže na 7ep až - až. P.A.M.: kotzepyda@web.de * T.P.Rec.: Roymehl@freenet.de / www.trummer-pogo-tapes.de.vu * S.Rec.: Patrick Kolb, 2 rue ry Boissaux, Dudelange, 3430, Luxembourg / svaveldioxid@skytsystem.net / www.svaveldioxid.tk * W.Rec.: P.O.BOX 100806, Dresden, 010 78, Germany / gedresche@yahoo.de >ŠA<

SOUKROMEJ POZEMEK - propagační CD
Intro ze Slunce seno..... trilogie, na kterej navazuje song EU v klasickém punkovém rytmu..... Sborový refrény, tak jak to má být.... Super. "Každej z nás" pokračuje v rozjetém punku. A máme tu básničku pronesenou malým děckem proti náckům a už se valí tvrdý oi! - punk "Spojenecká", fakt to má grády. Je to dost dobrý a podobná je i další.... Parádní punk od začátku do konce !!! Někdy více melodičtější jako např. song "Vláda". Stále nějaký mezi - intra z filmů, která korespondují s textem následujícího songu.... "Krvavá svoboda" je slušná nakřáplá jízda, na koncertě totální peklo..... Nahrávka je prý staršího data. A mimochodem, je to originál CD ZDARMA !!! To jsme snad ještě neviděl "v podzemí"... www.soukromey.cz >ŠA<

DEPRESY MOUSE / AGATHOCLES split CD ´07 (Kooperace labelů)
Další z nekonečné série AG splitů, ale teprve podruhé s kapelou z Česka. Pokud poslední co jste od Depresy Mouse slyšeli byl matroš ze split EP s Hibakusha, tak pujdete do kolen. Tyhle vály navazujou na songy z předchozího EP s Konfident tzn. rychlý a hrubý grindcore / punk v duchu ranných nahrávek stylu, nehledej žádné krkolomné pasáže, "mašiny" se hrnou jenom rychle vpřed. Sedm studio válů z letošního března a dva bonusy z roku 2005. Hit celého Cd je trojka od Myšáků "Poslední myšlenka". AG… už název "Death to capitalist noisecore" evokuje jednu z kultovních noisecore nahrávek od Sore Throat. AG tenhle matroš věnovali pionýrům noisecore jako Brigáda De Odio (split LP s Olho Seco je vražda i po 23 letech), Sekunda a spoustě dalších, tomu odpovídá i zvuk a hudba. Tentokrát žádné mincecore ale kanální zvuk a několika sekundové výbuchy hněvu. Okolo 30 songů (možná víc) včetně coveru Sore Throat od kterých (a 7 M.O.N.) tu je pro mě osobně největší vliv. Opravdu bych chtěl vidět natěšeného AG fandu co nikdy neslyšel o výše zmíněných kapelách až si tohle pustí.. exploze snů ! Hehe. Fajnovej kousek plastu… poslouchej v kuse a nahlas ! D.M. & Project Prod.: Lojza Šerý, Francova Lhota 75, 756 14 / luis.stimpi@seznam.cz / depresymouse@seznam.cz * AG: mincemania@hotmail.com / www.agathocles.com * Lecter Music Agency: Richard L. Havle, Kněžnice 25, Jičín 1, 506 01 / lecterr@seznam.cz * G.R.F. Rec.: Jiří Kovalčík, Školní 378/IV, Klatovy, 339 01 / grf.maska@seznam / grfrecords@centrum.cz >SY<

[ Top ]


*****************************************************************************************************


tiskoviny

SPALOVAČ MRTVOL # 1, A4 / 36 stran
Hned titulní stránka (avízovaný obsah) mě natolik zaujala, že jsem si tenhle nový časák pořídil. Je tu spousta fotek a dost kvalitních, když vezmeme v potaz kopírku. Mnoho rozhovorů je převzatých, ale to vůbec nevadí, kdo by si to hledal na netu a překládal, že ? Najdou se tu jak reporty z akcí, tak recenze na hudební produkty. Graficky je "Spalovač" všehochuť, ale mě to problémy nedělá. Historie BOMBSTRIKE, SKITSYSTEM, AVSKUM, FORCA MACABRA, DISKONTO, RATTUS rozhovor se SELFISH, E 330, DEGENERACE, AUDIO KOLLAPS, PROPAGANDA, DISSYSTEMA, KRIGSHOT, VÄÄRINKÄSITYS, HELLSHOCK, PSYCHOTIC DESPAIR a mikro rozhovůrek s bikerem Jirkou. Dobrý číslo, jsem zvědav na další, kde by se mělo objevit více politiky. prasep@seznam.cz >ŠA<

CHOROBA MYSLI # 4, A5 / 68 stran
Tak jsem se dočkal a nejenom já. Dlouho avízovaná a připravovaná Choroba je tu. Opět se výborně čte, během chvilky jsem zhltal celý obsah, mimo přílohy. Tu si možná někdy přečtu..., možná.... Parádně čtivé rozhovory, recenze a biografie kapel. Toto číslo je věnováno jihočeské scéně, více méně písecké, ale nechybí ani vodňanská. Hodně se to točí okolo hospody Paluba. Najdete zde takový scene report z Písku, který je psán i v anglickém jazyce. Rozhovory s LAHAR, GREX, SAMUEL Rec. a SVINĚ! Bio kapel POSLEDNÍ PŘÁNÍ MRTVÉHO HUMANISTY a FIRE WALK WITH ME. Choroba je doplněna spoustou fotek kapel, také se tu prezentuje i Paluba svou výzdobou. Grafická práce je excelentní a Lukáše musím vychválit do nebes, haha. Recenze, některé jsou fakt perly !!! Parádní čtení v nádherném kabátu. Jo, ta příloha se jmenuje "Utopie, Anarchie a Svoboda v literature". Martin Bořínek, Vinařického 416, Písek, 397 01 / prustrel@centrum.cz / Makovec: fsa.jiznicechy@anarchismus.org / Lukáš: blacksign@centrum.cz >ŠA<

UNDERGROUND HARMONY # 2, A4 / 60 stran
Druhé číslo multikulturního časáku v profi kvalitě. Dvojka navazuje na první číslo, ale doznala menších změn. K lepšímu..., to musí každej posoudit sám. "Úháčko" beru jako zpestření, jinak mě to až moc nebere, ale když je čas, přelousknu ho raz dva a vím zase něco nového, a to je účel. Uvnitř najdete rozhovory s nejrůznějšími lidmi z nejrůznějších stylů. Zajímavá je historie kapely BLINK 161, dobrý článek o veganství / vegetariánství. Hodně se mi líbila stručná reportáž "V zemi velkého bratra". Najdete tu také špetku recenzí, info o nově vzniklém kolektivu Tea punx crew, v pohodě článek o "Dumpsterství" - to já můžu každý den, haha. No prostě je tu toho dost. R.Pátek, P.O.BOX 40, Litvínov 1, 436 01 / undergroundharmony@seznam.cz >ŠA<

HLUBOKÁ ORBA # 26, A4 / 200 stran
Tak mám za sebou četbu téhle "knihy", uf, dalo mi to zabrat, ale bylo to příjemný - haha. Opět se mi tu všechno líbí (nejsem náročnej...), dobře zvládnutý rozhovory, otázky i odpovědi........, sloupky se mi začínají líbit čím dál více....., scene reporty či cestopisy jsou výborný, ale nemohu si pomoct, ten Zbyňův má svý kouzlo i po takové době a já už ho čtu asi po třetí..... a stále je to paráda..... Recenze klasika, ale Čertík mě naštval, zhanil geniální ípko od BLOODY PHOENIX a to se nedělá, haha..., počkej až tě potkám, haha. OK, fakt parádní záležitost, i když už fakt dost a dost velká....., tohle je už kniha a ne fanzin, kterej můžu srolovat do kapsy, aniž by mi upadla kapsa, haha a v klidu ho vytáhnout na hajzlu či v práci a číst..... a číst...... orba@seznam.cz >ŠA<

X.P.E.RIMENTAR ´zine # 6, A5 / 32 stran
Carlos, u kterého jsme bydleli pár dní v Ambato, Ekvádor mi předal hafo zinů, poctivě jsme se rozdělili se Zebrou a nyní si prohlížím pěkně D.I.Y. vypadající zin se zkratkou vydavatele v názvu zinu. Jde o dost politický zin, ale plný rozhovorů, sloupků a recenzí. APATIA NO, LA DEMENCIA EXTREMA, REVISIONES DE CONCIERTOS, LOS REZIOS, WUANANCHA PUKA a rozsáhlý témata týkající se Ameriky pohlcující latinskou Ameriku. Xavier Paz Egas, Casilla 09 01 8975, Fono (593-4) 2491011, Guayaquil, Ecuador / el_negropaz@hotmail.com >ŠA<

ABDUCAO EXTREMA ´zine # 6, A4 / 24 stran
Držím v ruce anglickou verzi Luísova zinu. Tenhle člověk všechno co dělá, dělá s obrovským nasazením a láskou......... Vím o čem mluvím, Luís je prostě přerostlý dítě..... Takže tohle sice starší číslo, ale neva. Rozhovor s PROCESS TERROR, LYCANTHROPHY, DEPRESY MOUSE, NECRO-FILES zine a G.F.P.M. Nějaké recenze a hafo letáků. Klasický D.I.Y. zin, viděl jsem předlohy všech zinů, nádhera........ Luís Mosh, Caixa Postal 87, Sumaré / SP, 13170-970, Brazil / brutal_alien@hotmail.com >ŠA<

ABDUCAO EXTREMA ´zine # 7, A4 / 46 stran
Nejnovější číslo, tentokrát jen v portugalštině, ale je velká pravděpodobnost, že se brzo objeví anglická verze. Rozhovory s DISTURBANCE PROJECT, MASHER, PULMONARY FIBROSIS, MONSTROMORGUE, OWN CONTROL Rec., SECURITATE, SYSTEM SHIT, SUBCUT, Robson (tohle je týpek, co sedí ve vězení už nějaký pátek a Luís jako basman či co tam dělá s ním udělal rozhovor. Je to brutální vrah, ale více si už nepomatuji, Luís mi o něm vyprávěl více, snad něco o místní mafii či co....), SONORIDADE CAOTICA, NO LYRICS Rec., ADREDE, UNIAO POSITIVA Rec., SEXTRASH a EVOKERS, samozřejmě nechybí recenze a hafo letáků. Dobrá práce...... >ŠA<

HOW CAN LIMO KID KILL YOUR DREAMS ? # 2, A5 na šířku / 88 stran
Takže je to venku, trvalo to, ale výsledek stojí za to. Profi tištěný split zine, na naše poměry odlišně psaný, ale kdo zná kluky, hlavně Samuela, nemůže být překvapený s jakou emo energií píše recenze či dává dohromady otázky pro rozhovory. Ty tu jsou dva, s Pepou Křepelkou je starší a novější se Šamanem. Krom jiného tu jsou sloupky a anketa o punk/hc. Spousta fotek, básniček či úvah a spousta recenzí, převážně psaná Samuelovo rukou..... Celé grafické zpracování bych přirovnal k dalšímu píseckému profi plátku, Chorobě Mysli. Na tisku se opět podílel Lukáš, pravděpodobně na věky dvorní dolaďovač všech věcí co se tvoří tady na jihu Čech.... Slovenská část zinu mě nijak nenadchla, na tohle nejsem stavěnej, zbytek paráda...... Tohle druhé číslo už vyšlo jako regulérní zin, první bylo jak asi víte, příloha k 7ep Landmine Spring (mimochodem parádní záležitost). Samuel Rec.: P.O.BOX 263, Písek, 397 01 / samuel.records@seznam.cz * xjesusx@orangemail.sk / www.xjesusx.sxehc.sk >ŠA<

ZMÁČKNI SPOUŠŤ ´zine # 1, A5 / 24 stran
Je tu nový zine, typický nůžky, papír, lepidlo a vypadá přesně tak, jak kdysi vypadaly všechny ziny. Málo stránek, trošíčku chaos, nešetření místem, pár věcí, prostě klasika - paráda ! Najdete tu článek o fašismu v metalové muzice, Svobodu zvířat a obchod se zbraněmi. Rozhovor se SAYYADINA, SKITSYSTEM, DEMARCHE a Mírou z Phobia distribuce… Jen škoda, že tu chybí stránka, takže rozhovor se SKYTSYSTEM není dokončený a s DEMARCHE zase není začátek…., to samé platí pro články Svoboda zvířat a obchod se zbraněmi, škoda. zmacknispoust@seznam.cz >ŠA<

REVOLTAR ´zine # 6, A5 / 52 stran
Na začátek musím říct, že mám smíšený pocity z tohoto zinu. Fakt ty dementní alko píčoviny už nějak nechápu… A hned na úvod sloupek skoro o ničem. Na začátku jsou recenze, vcelku pohoda. Rozhovor s DISTRESS, kanadskými SKELETON, rozhovor s PP úplně o ničem, report z turné BETON a FESTA DESPERATO po ČR a Slovensku a BETON s ČAD po Evropě. Reporty z koncertů včetně dánského festivalu, kurva, to by mě zajímalo. Scene report z Brazílie, konkrétně ze Sao Paula (opravdu kraťoučký) a města Gyn (ten už je lepší). Klasický xerox, ale úplně v pohodě, líbí se mi krom těch nesmyslů spáchaných v alko opojení vše co tu je. revoltar@szm.sk / alcolitar@gmail.com >ŠA<

CHEERS! ´zine # 3, A5 / 72 stran
Ze zvědavosti jsem si koupil trojku CHEERS!, protože jednička mě nechytla až na pár výjimek, dvojku jsem asi zaspal a teď tu mám zatím poslední číslo a do prdele, tohle je sakra dobrý čtení. Rozhodně 100x lepší než první číslo. Líbí se mi jak rozhovory, recenze, tak i grafika. Pravda, asi dvě recenze tu jsou useknutý díky špatně nastavenýmu papíru v kopírce nebo já nevím proč.... Uvnitř krom recenzí, který jsou rozesety po celém zinu, tu je dlouhý rozhovor se S.Y.I.H., reporty z mnoha koncertů, rozhovor crew Ladrogang, což budu dále pokračovat, v každém čísle bude rozhovor s dalšími organizátory koncertů v ČR, rozhovor se Slovenskými BETON - klasika jako vždy, report z turné AD ACTA + GUIDED CRADLE, rozhovor se SANCTUM a mnoho reklamy..... Paráda. dis.standa@volny.cz >ŠA<

WE GRIND!! ´zine # 1, A4 / 24 stran
Ve španělštině grindcore zine. Přímo od Gerarda z DISTURBANCE PROJECT. Hodně se podobá na první čísla VIOLENCE či SHORT FAST & LOUD!, ale tady je jen čistý grindcore: P.L.F., HAEMORRHAGE, VENEREAL DISEASE, LOOKING FOR AN ANSWER, CAMARA DE GAS, NASHGUL, RAS a report o A.C. s fotkami jak fanoušci hajlují. Ten článek bych chtěl přeložit..... Přehledná grafika - pravděpodobně jen kopírka (ptal jsem se na to Gerarda, ale už si to nepomatuji..., haha). Dalo by se šetřit místem, ale zase je to sakra moc přehledný. Nechybí pár recenzí a nějaký ten sloupek s informacemi. Na první číslo moc dobrý !!! G.F.M., apdo. 50176, Madrid, 280 80 / upgrind@hotmail.com >ŠA<

DROP OUT ´zine # 2, A4 / 40 stran
Nedalo mi to a musel jsem si i přes jazykovou bariéru koupit tento zin. Nakonec jsem to nějak přečetl, aspoň ze 60% pochopil, takže pro mě dobrej úspěch. Pěkný profi zin, možná je to zbytečný, možná ne.... Rozhovory s ENEMY SOIL / INDEX (r.i.p.), APARTMENT 213, F.U.B.A.R., BIZARRE X (hodně krátký rozhovor), SELFMADEGOD Rec., PHOBIA (dostala asi nejvíce prostoru), MAGRUDERGRIND, IRON LUNG a DISABLE. Report D-COMPOSE, ale nějaký dost krátký..., spousta biografií, hafo fotek a koláží a pár recenzí. Takže obsah dobrej, rozhovory - otázky / odpovědi taky, paráda... dropout@go2.pl / www.myspace.com/dropoutzine >ŠA<

BAŽINA ´zine # 22, A5 / 16 stran
Láďa se rozhodl pro pravidelnější vydávání a tak od začátku letošního roku (2007) vychází Bažina jako měsíčník. Na vzhledu se nic nezměnilo, občas je tedy problém narychlo se vyznat co k čemu kde patří... Obsah je taktéž stále stejný, spousta různých anket, letáčků na koncerty, pár recenzí a to je vše. Stylová hranice je velice rozsáhlá... No nevím, chybí mi tu hlavně rozhovory, ale i tak nějak se mi Bažina nezdá... Neviděl jsem další čísla, takže těžko soudit..... Ladislav Oliva, Na Bažinách 12, Šternberk, 785 01 / bazinator@email.cz >ŠA<

BURYZONE ´zine # 13, A5 / 40 stran
Vždycky, když se potkám s Burym (asi jednou za rok, haha), má po ruce čerstvé vydání Buryzone zinu. Okamžitě ho musím mít. Bury čas od času dokáže vykouzlit velice kvalitní rozhovory (samozřejmě to není jen jeho práce, ale i tázaných osob). Grafická stránka Buryzone se vůbec nezměnila a Bury si jede pořád tu svou, což se zdá jako rozumná věc. Buryzone je stále zaměřen na docela širokou škálu stylů, takže každý si tu najde své. Obsah je stále stejný, i když nějaký číslo dozadu se tu objevil komix přímo z českého undergroundu a stále pokračuje. Buryzone otevírá rozhovor s PRO-PAIN a z rozhovoru to vypadá, že to nejsou nafoukaný hvězdy, což mě mile překvapilo, ale muziku vůbec neposlouchám... TRANSLUNARIA, toť další rozhovor následován pokecem o UPRISE a FIRE WALK WITH ME (dlouhý rozhovor, ale kdo zná Makovce, musí mu to být jasný...., zdravím ďáble). Pokračujeme rozhovorem se SYLVESTER STALINE a pak takovou sbírkou všeho možného od několika lidí co se pohybovali na OEF 2006 a když jsme u OEF, tak na každém ročníku vystupuje skupina performátorů z HELL.cz a s nimi tu je taky rozhovor. Zin uzavírají recenze (moc jich teda není..) a report z turné kapel SHEEVA YOGA + MORE BAD NEWS 2006, kterej se mi fakt líbil. Takže Bury, za rok ať máš u sebe další číslo, haha. Tomáš "Bury" Baran, Gen.Píky 22/2901, Ostrava 1, 702 00 / buryzone@seznam.cz >ŠA<

GO AND KILL ´zine # 2, A4 / 80 stran
Jak dlouho trval porod druhýho čísla ? Na to moje paměť nestačí.... Výsledek ? Skvělý ! Opět zvuková příloha, ale kdy si jí poslechnu, je ve hvězdách..., nu což.... Po přečtení jsem spokojen, ale pár nepatrných a bezcenných výtek mám. Překlady z angličtiny nejsou zcela dobře sepsaný, docela často se mi rozhovory jevily jako kdyby překlady byly dělaný na přeskáčku a pak se to jen spojilo, aniž by si to někdo přečetl jako celek. Asi dvakrát jsem se nějak nenapojil na předcházející stránku, jakoby chybělo nějaký slovíčko nebo celá věta. Takže tyhle dva detaily jsou prostě nic oproti tomu, jak parádní zin GO AND KILL je !!! Takže rozhovory jsou BOXED IN, DISSYSTEMA, VICTIMS, UNHOLY GRAVE, DISCLOSE, CLUSTER BOMB UNIT (jsem myslel, že už tahle "legendární" kapela neexistuje), VIVISICK, CONTRASTO, KILL THE MAN WHO QUESTIONS a GRIDE (nemůže mě překvapit, že jakýkoliv rozhovor s Inym je velice dobrý, čitelný a dlouhý). Pěkný jsou taky diskografie WAR OF DESTRUCTION a ZIKKURAT, ale samozřejmě jako pokaždý i reporty z turné. Zde turné MASS GENOCIDE PROCESS + LYCANTHROPHY. Parádní je anketa / rozhovory s pořadateli koncertů a nekonečný reporty z Fiest v Hamrech nad Sázavou, od čtvrtého dílu až do posledního 12-ého a další koncerty co Ondra / LYCANTHROPHY pořádal.... Dlouhý scene report z Portlandu mě tak nebavil, díky spoustě odlišných stylů, co mě moc neberou. Pár recenzí na muziku, pár článků / sloupků a spousta fotek dotváří tvář zinu s kvalitní grafikou a profi tiskem navrch ! Jsem zvědavej, zda-li někdy bude další číslo... Ondra Šemrinec, Libušínská 8/15, Žďár nad Sázavou, 591 01 / fastcore@centrum.cz / www.lycanthrophy.wz.cz >ŠA<

CERELITIDA ´zine # 2, A5 / 80 stran
Od Klouči na Festa de la Pohoda jsem si krom jiného obstaral i dvojku parádního zinu ze severu... Opět pěkně udělaný zině, profi tištěný a obsah je taky na jedničku s hvězdičkou. Doufám, že bude pokračování a je jedno, zda brzo nebo později, hlavně když bude. K zinu je přiložena kulatá samolepka a kalendář na rok 2007. Z obsahu: rozhovory - RAI KO RIS (měl jsem v plánu s touto kapelou udělat rozhovor již do minulého čísla, ale nějak mi to nevyšlo, takže jsem rád...., že tu je a já mám o "starost" méně, haha), RUIDOSA INMUNDICIA a KONTATTO. Je tu několik zpovědí od holek, co alespoň okrajově působí ve scéně, ale převládají spíše členky kapel, konkrétně Jana a BOO!.cz, Jana a PRIPYAT + REFUGIADO Rec., Peťa a IDIOT PARADE, Lenia a CAT HEAD, Ewa a ex-SUPERAPES a Zdíša z LYCANTHROPHY - velice příjemný zpestření zinu. Komix mi nic neříká, ale report z výletu po Španělsku je jiný sojový mlíko, haha. Miluji Španělsko a tak jsem si opravdu tenhle report vychutnal ! Závěrem recenze na čtivo a muziku + recepty z celeru. Jen tak dál..., Petro ! Petra: c_ml.hc@email.cz >ŠA<

GARFWEEK minizine - distro list # 23, A5 / 24 stran
A je tu další Garfweek a v něm najdeme po úvodu, který je o samotném vydavateli , texty a pár výroků od "slavných"... a už to jede - přeložené historie / biografie GODFLESH, MINISTRY, EINSTURZENDE NEUBAUTEN a Lemmyho Kilmistera. Je tu převzatý článek o historii grind core od Felixe Havoca, co už vyšla v zinu Bacteria. Na závěr pár webových adres na nejrůznější záležitosti a to je konec.... a brzo bude venku další číslo..... A samozřejmě distro seznam novinek, od CDs, přes kazety, profi kazety a po vinyly. Ceny více než dobré !!! Jiří Kovalčik, Školní 378/IV, Klatovy, 339 01 / grf.maska@seznam.cz / www.bandzone.cz/fan/jirkagarfield >ŠA<

FRESH THRASH ´zine # 2, A4 / 64 stran
První číslo jsem asi propásl..... Ve dvojce je hafo věcí o skejtování a tomu vůbec nerozumím.... Číslo je taky docela neaktuální, ale já na tom nevidím nic špatnýho, protože osobně si rád přečtu i několik let starý záležitosti.... Na úvod nějaký sloupky a pak rozhovor s týpkem, co momentálně sedí za mřížema a točí se hlavně kolem skejtování. Následuje jeden z nejdelších rozhovorů co jsem kdy četl a to s lidma z WHO ATE MY SKATE ? Další rozhovor je s CHOICE OF MY OWN, TEAR IT UP, CODE 13 a LIFES HALT! Zine je doplněn spoustou fotek ze skejtování a koncertů, grafika chaos old, ale v pohodě a teď zase k obsahu. Reporty z turné KOBRA XI a starý report z turné NOT a taky report z výletu do Teplic s partičkou skejťáků... Na závěr recenze na muziku, převládají kazety a CDs s většinou neznámých kapel, to se už moc nevidí, pár reportů z koncertů, texty, recepty z tofu, seznam firem co netestují na zvířatech (poslední dobou asi opomíjený téma) a je tu už fakt závěr. Dobrý číslo a tak uvidíme co bude dál.... stfh@seznam.cz >ŠA<

[ Top ]


*****************************************************************************************************


kazety a DVD

ROT - Going down the drain / Gigs de 2005 / 2006 DVD ´07 (Mendigo & Kruaca Headquarters Rec.)
Pravděpodobně první DVD grindcore mistrů ROT. Tohle DVD je čistě D.I.Y. - barevný, kopírovaný obal nevalné kvality se škaredým obrázkem na titulní straně a pálené DVD. To ale nevadí, i když ten obal bych si představoval mnohem lepší !!! Navíc je zadní část otočena oproti první vzhůru nohama.... No, na obalu najdete krom adres, vypsané songy a místa, odkud je záznam pořízen. Jak napovídá název, jde o výběr koncertů z roku 2005 a 2006. Zvuková i obrazová kvalita je dobrá. Zvuk je trochu lepší než obraz. Po téhle stránce jde o dobrou práci. Sice na chviličku ze začátku je obraz příšerný, ale pak se srovná, s největší pravděpodobností jde o převod z analogového pásku... Celkem 6 různých záznamů. Jak už asi víte, současná sestava ROT je oproti dřívější změněna a zde máte možnost vidět právě tuto novou sestavu. Takže kromě Marcela na postu hrdla a nezničitelného Mendiga (haha) je nový bubeník Rafael, druhý vokál Jeferson a basák Alexandro (neplést si se starým basákem). DVD je dobrý průvodce novější tvorbou ROT a doporučuji ho každému fandovi grindcore !!! kruacarecords@hotmail.com / manjingle@ig.com.br / marcelorot@yahoo.com.br / www.myspace.com/rotgrindcore >ŠA<

TOTAL MOSH PROJECT / RIPCORD tape (We Love Tapes Rec.)
Při našich cestách po Jižní Americe jsem si nemohl odpustit návštěvu mého kamaráda Luíse. Při této příležitosti došlo k předávání nejrůznějších dárků a jedním z nich byla i tato kazeta. Tento split je jedním z nejlepších počinů na We Love Tapes !!! Sice obal je opět jednoduchý a tentokrát i bez kontaktů, ale muzika je dobrá a kvalita "slušná". TOTAL MOSH PROJECT (Německo) a ultra rychlá thrash jízda..... Ale kurva, opravdu smršť, uragán hadr. Celá strana A, to jest nějakých 30 minut je plná thrash partií.... Tři různé záznamy, které se od sebe liší i kvalitou zvuku. První záznam ze 7.7.´87 je úžasná destrukce. Druhý záznam je z prvního koncertu 5.6.´87 a poslední záznam je z ´88, na Valentina. Když si vezmete nejlepší fláky od KREATOR a KRYPTOR (též trochu zpěvem), pustíte je na 45, tak tohle je T.M.P. Super......!!!!!!! Angličani RIPCORD zde mají dvě nahrávky, první z Anglie 3.5.´86 a dva songy jsou na druhém živáku, tentokrát z Německa 1.7.´87. Zvuk je lepší, ale jak se to vezme. Kytara řeže ostrotu, zběsilá jízda, ale ten zvuk zrychluje, mazec.......... Parádní thrash/hc - rychlost a zběsilost tu vítězí. Nasazení jako sviňa. RIPCORD jsou kapánek pomalejší, ale né o moc, kurva, tohle je split jak sviňa, škoda toho zvuku...... W.L.T.Rec.: Luís Mosh, CX.Postal 87, Sumaré / SP, 13.170-970, Brazil / brutal_alien@hotmail.com >ŠA<

CHAINSAW TO THE FACE - Who will survive and what will be left of them? tape
Další kazeta od Luíse, předpokládám, páč z baťohu se na mě vysypalo hafo moc kazet a CDs a už si všechno nepomatuji od koho jsem to dostal.... Navíc jsem přepravoval i Zbyňovi nějaké věci.... Profi kazeta, pravděpodobně jde o amíky, na netu se CHAINSAW TO THE FACE pod myspace, tváří jako že jo... a muzika je dost podobná, stejná..... Zvuk je hutný a v pohodě. Songy maximálně do půl minuty. Tuhle ze řetězu urvanou kapelu bych přirovnal k prvním věcem od LAHAR, ale bez těch vyhrávek. CHAINSAW TO THE FACE na to jdou bez jakýchkoliv servítek na prudko. Strana A 14 songů, strana B nějaký živák co má 7 minut. fastcorethrash@yahoo.com >ŠA<

ROT - Too late for apologising go ahead tape (Kruaca Rec.)
Snad po 4 minutách se to konečně rozjede, do této doby ticho........ Dobrý zvuk a typický grindcore, který umí jen ROT. Typická Mendigovo kytara a Marcelovo vokál, zde už s druhým od Jefersona. I basu už hraje Eduardo a za bubny sedí jeden z nejšílenějších lidí - Rafael. Tohle je prostě grind destrukce. Je tu 6 songů nahraných během studio session 6.6.2006. Poté následuje 10 songů, snad nahraných na lodi v roce 2002 ve staré sestavě s Alexem za basou a šílencem Ricardem za bicími. Ve dvou skladbách jim vypomáhal Andy z WOJCZECH a Rui z WHO´S MY SAVIOR... a ABUSO SONORO (r.i.p.) v songu "You can try" - to je nějaká klasická odrhovačka, ale nevzpomenu si od koho...., prostě popík.... Zvuk je v pohodě, al estudio je samo že lepší. Rot: http://fotolog.com/rot_grindcore * K.Rec.: Jeferson P.Goncalves, Rua Piquet Carneiro 231, Uirapuru, Guarulhos, S.P. 07230 430, Brazil / kruacarecords@hotmail.com

TAPASYA - Rehearsal tape (Kruaca Rec.)
TAPASYA má na této nahrávce materiál z roku 2000. Dobrý, nijak nevybočující grind/crust, který spíše potěší, protože má grády. Jednou je to více grind, pak zase crust a s velkým nasazením, ani na chvilku tu není volné místo........ Tohle kurva šlape!!!! Typická ukázka jak na to, je to zkušebna, ale zvuk je v pohodě. Obal úplně primitivní, ale to nevadí. Tahle kapela je domovem pro Jefersona, momentálně druhý zpěv u ROT. Co k tomu dodat, prostě rubanice s občasnými pomalejšími pasážemi, který vygradují do mlátičky.... Všechno to šlape jak má, tahle kapele tě nezklame, parádní nahrávka. >ŠA<

PARTIYA - Childhood ´07 tape (Wahnfried Rec. & Truemmer Rec.)
To se takhle jdu mrknout na distra do útrob Pivovarské flošny na letošním čtvrtém Play fastu a tam potkávám Wahnfrieda, okamžitě jdu k němu, prohodím asi 4 slova co umím anglicky, vyfasuji kazetu PARTIYA na recenzi a teď sedím doma, zrovna jsem poslouchal spoustu rachotu a tak si říkám, než půjdu spát, dám si pár písniček, beztak mě ta kazeta bude nudit, protože jsme hráli v Drážďanech s touhle běloruskou kapelou a kdyby to tak nekurvili a hráli více kratších, rychlejších songů, bylo by to dost dobrý a tak jsem usoudil stejným způsobem i o téhle kazetě. ALE KURVA, DO PIČI !!!!!!! Jasně že poznávám ty songy, ten zvuk, prostě klasickou hardcore běloruskou trojčlennou kapelu PARTIYA !!! ALE KURVA, TADY JE VÝBORNEJ ZVUK, POŘÁDNĚ NAHRANÝ A ZAHRANÝ !!! Je to mazec jako kráva !!!!! Do piče, fakt dobrý !!! Kurva to je dobrý !!! To není žádný současný sound hardcore / punk kapel. Tohle není extra rychlý, ani pomalý, ufňukaný, melodický... Tohle je prostě jednoduchý rychlejší hardcore, ze kterýho je cítit ta staroba, to jak to známe ještě za komoušů.... Jo, kazeta je docela dlouhá, ale tohle je fakt velice milý překvapení !!!!!! Bělorusko = Partiya = SUPER !!! Když poslouchám kazetu asi čtvrtej den, tak to obrovský nadšení samozřejmě trochu opadlo, ale stále je to výborná věc ! Já mám kazetu jen nahranou, takže možná jde o originálku - fakt nevím. V bookletu jsou songy rozdělený - strana A 7, strana B 5 a bonus v podobě dvou songů, který mi ale dost připomínají předchozí songy. Zpívá se v rodném jazyce, booklet je komplet v angličtině, delší texty s komentáři (např. o lovu / rybaření anebo zajímavý text o armádě / penisu - zajímavý...), profi obal... Skutečně povedená nahrávka !!! Partiya & Primitive distro: P.O.BOX 356m Minsk, 220050, Belarus / okpunkrock@mail.ru / www.distro-fik.tk * W.Rec.: gedresche@yahoo.de * T.Rec.: danilo.prechtl@gmx.de / roymehl@freenet.de / www.truemmer-pogo-tapes.de.vu >ŠA<

RUCE PO OBRNĚ / TUPAK AMARU ´07 split tape (Mente Captus Rec. & Chyba Crew Rec. & Rauha Turva Rec. & I don´t know yet Rec. & Hitchin to Revolution Rec.)
V Orlové jsem dostal na recenzi tuto slušně udělanou kazetu. Originál kazeta / obal s velkou přílohou a to vše v uzaviratelném sáčku. Pokud se pozorně zadíváte do obalu či titulní strany přílohy, najdete tam i už ne tak často používaný slogan "…neplať více jak….". Grafické zpracování je klasický vystřihování a lepení….., texty opatřené komentáři, samotný texty přeložený do angličtiny a texty TUPAK AMARU ještě do francouzštiny a němčiny. Texty šijou do nešvarů společnosti, klasika jako vivisekce, fašismus, sexismus, drogy, zvířata pro zábavu apod. Určitě nic nového, ale je třeba zdůraznit, že se na tyhle věci nesmí zapomínat ať vypadají takovýto texty v současnosti jakkoliv !!! Obě kapely nahrávaly ve zkušebnách, ale zvuk je v pohodě. Žádný bordel se nekoná. Obě kapely mají u mě premiéru. RUCE PO OBRNĚ zde mají 8 songů. Jeden převzatý od K.SITUACE a desátý track je prostě mluvené slovo o budoucnosti, podbarvené úžasnou hudbou. A ten hlas vypravěče je k tomu jak stvořený. RUCE PO OBRNĚ hrají kurevsky dobrej punk se všemi atributy českýho old punku. Kytary, vokál, úžasný pasáže…., od začátku do konce strašně chytlavá muzika. Je to čistá slast poslouchat tyhle songy !!! Ale celá produkce je zahalená hardcore starobou. Tohle je fakt kurevsky dobrej punk s hc nádechem…, s vynikajícím vokálem… Staroba jako prase a kurevsky dlouho jsem neslyšel tak dobrou českou "punkárnu", haha. Druhá směčka TUPAK AMARU je z části podobná na BALACLAVu. Takovej ten nasranej, energetickej a přitom melodickej hardcore se ženským vokálem, kterej je doplňovanej Danovo řevem. Intro celkem dlouhý, ale dobře udělaný - mix klidný muziky a v pozadí demoška… TUPAK AMARU střídá pomalý pasáže s až mluveným slovem, který se rozjede do řvanýho klasickýho hardcore. Dost dobrá věc, na kterou se roztancujete ani nevíte jak… Z týhle pásky jsem kurevsky nadšenej, rozmetala mě dokonale. R.P.O.: www.rpo.wz.cz / lobotom.chaly@seznam.cz * T.A.: www.amaru.wz.cz / FlowerB@seznam.cz * M.C.Rec.: fossilpal@seznam.cz * Ch.C.Rec.: Daniel Mazuch, Žižkova 33, Jihlava, 586 01 / www.chyba-crew.xf.cz * R.T.Rec.: honzaherbert@centrum.cz * IDKY Rec.: autonom@seznam.cz * H.T.R.Rec.: ska.narchist@seznam.cz >ŠA<

CRIPPLE BASTARDS - Blackmails and assholism double DVD (Obscene Prod.)
Čekání na tohle monstr dílo bylo nekonečný, ale už je to venku. A je třeba říci, že se to fakt povedlo. Nečekejte extra obraz a zvuk, tohle je prostě D.I.Y. realita….. Na vydání se spolupodílelo strašně moc lidí, video nahrávky jsou fakt různých kvalit, posbíraných ze všech koutů Evropy, ale vše je slušně zpracovaný, aby žádný záběr nevybočoval…., hlavně zvukově a to se fakt povedlo !!! Připravte se na několikadenní posedávání u obrazovky, protože přes 6 hodin vydržet u tohoto double DVD je peklo. Drtivá většina materiálu je poskládána s rozhovorů se všema členama C.B. A tady je největší kámen úrazu….. Všechno je v italštině, to je v pohodě, ale titulky tu jsou jen anglický a to považuji za kurva velkej problém. Za prvý je stále mraky lidí co neumí anglicky. Za druhý, když někdo umí anglicky tak nějak napůl, je tady taky bezradnej. Titulky běží závratnou rychlostí, přesně tak jak dokážou chrlit jedno slovo za druhým italové. Tudíž kdo neovládá dobře angličtinu, je v hajzlu. Občas jsou titulky špatně čitelný, jelikož splívají s pozadím. Bohužel díky penězům se už nedostalo na český titulky. Je to fakt škoda, protože v rozhovorech je rozebraná celá situace okolo C.B., politicky, hudebně, lidsky…. A to se mi na tom fakt líbí. Nejsou to jen kecy o muzice. Rozhovory hodně převažují nad muzikou a to je další důvod proč je třeba dobře porozumět a to s dobrou angličtinou anebo italštinou nejde…. Druhá část materiálu je půlhodinový set z Obscene Extreme 2003, americké turné 2002 (East coast) a turné 2003 (West coast). A jako bonus tu je trailer k tomuto DVD, kterej je fakt povedenej a docela dlouhej. V jednu chvilku je špatně sestřihaný West coast turné, ale jen na okamžik. Myslím, že na druhém disku je jeden koncert neoznačen. Jináč každá úryvek z nějakého koncertu je označen, a to názvem skladby, rokem a místem konání !!! Mezi rozhovorama je spousta ukázek z nejrůznějších koncertů, festivalů, na kterých vystoupili C.B., ale je tu také asi dalších 10 kapel (např. AG, YACOPSAE, E.N.T.,…) většinou co pořádali samotní C.B. DVD je opatřeno několika krátkými vsuvkami s hororovou tématikou, hlavne "intro" na obou diskách je moc pěkný. Booklet je plný fotek s komentáři. Suma sumárum…., Blackmails… je parádní poohlédnutí a shrnutí existence CRIPPLE BASTARDS s micro chybičkami a jednou velkou zásadní chybou, abstinencí českých titulků…. C.B.: info@cripple-bastards.com / www.cripple-bastards.com / curby@obscene.cz >ŠA<

[ Top ]


*****************************************************************************************************


vinyly

MASSGRAV / DISKONTO ´05 split LP (Sound Pollution Rec.)
Kurva, kvůli MASSGRAV jsem si pořídil tuhle desku a musím říct, že tak jako na trojce Play fastu mě rozmrdali DISKONTO, tak tady to udělali znova......, ale MASSGRAV jsou i tak parádní. Nezapomenu na Zbyňovo pohled, když MASSGRAV na dvojce Play fastu spustili rozvrzanej punk / hardcore s maximálním nasazením, maximálně našlápnutý, uřvaný a přitom "poměrně melodický" a velice chytlavý fofr nářez. Tady MASSGRAV pokračují, i když nahrávka je více kompaktnější. Výborný starobou načáchlý hardcore s opravdu rychlými výpady. Bestiální, pulzující smšť. Texty ve švédštině s anglickými komentáři - podle kterých lze usoudit - dobrý texty ! DISKONTO mají o 3 songy méně, jen 9, ale nevadí. DISKONTO si pozvali pár hostů na vokály. Texty opět v mateřštině a s anglickými komentáři a dalo by se říci, že jsou obdobné jako u kolegů. Výborný námrd jako MASSGRAV, akorát že DISKONTO jsou více thrash a rock n roll, od čehož se odráží i kapánek jinej zvuk a nejsou tak rychlý. Opět velice chytlavý songy a naprosto výbornej zpěv. Nemůžu se těhle kapel nabažit !!!! Parádní split !!!! Massgrav: www.massgrav.com * Diskonto: www.diskonto.org / dissteffe@yahoo.com * S.P.Rec.: P.O.BOX 17742, Covington, KY, 410 17, USA / www.sound-pollution.com >ŠA<

DUDMAN - s/t ´05 7ep (625 Rec.)
Klasický sypání brambor po Japonsku ve středně rychlém až rychlém tempu......, tradiční vokály, zvuk, nasazení a hlučnost jako u téměř všech japonských fast spolků. Fastcore distortion, tady není co řešit, paráda jak sviňa - osm attaků ! Dudman: 203 Akatsuki Haitsu, 1-27-2 Yamato-cho, Nakano-ku, Tokyo, 165-0034, Japan / destroy392@yahoo.co.jp * 625 Rec.: www.625thrash.com >ŠA<

I´M GOING APE # 2 comp. 7ep (No Fucking Labels Rec.)
Je tu dvojka téhle noise core výběrovky.... Řekl bych, že oproti jedničce je tato více noisecore. Je to masakr, pekelná jízda, bordel..., přesně tak, jak tomu bývalo kdysi dávno, kdysi ve slavných noise core časech. Klasický sekundovky, masakrální výplachy, ale i kvality nahrávek. Všechno to jsou poměrně nové nahrávky od profláklých veličin žánru. První duo spolek CSMD s hafo songy - hned první je snad cover od nějaký grind kapely..., hutný, ne moc rychlý noisecore. GORGONIZED DORKS jsou amíci a na bubny zde hraje Ben z AGROMOSH Rec. - další ne moc rychlý noisecore a hodně podobný Holanďanům CSMD. Druhou strana začíná překvapivě STRAIGHT EDGE KEGGER, tři songy včetně coveru od GO! Parádní hardcore / noisecore jízda se slabším zvukem. Poslední jsou mistři N.O.Y.F.B., kde drtí kytaru a řve Katz ze S.E.KEGGER. Výborný, úžasný noisecore, čistá tradiční smršť ve čtyřech skladbách ! CSMD & N.F.L.Rec.: www.globaldarkness.com/csmd / nkcsmd@hotmail.com * G.D.: Ben Viele, P.O.BOX 444, Yucaipa, CA, 92399-0444, USA / Katz Seki: kseki@webtv.net * S.E.K.: MEG 1205 W.Clinton, Fresno, CA, 937 05, USA * N.O.Y.F.B.: Rich - septic_edge@yahoo.com / Mike - perplexkill@hotmail.com >ŠA<

D.F.C. / ANFO ´05 split 7ep (Azucar Lies Rec. & Odiolos Discos Rec. & Contra Orden Discos Rec.)
Konečně dorazil balík s těmito kousky, sláva. D.F.C. předvádí parádní thrash jak poleno. Typické riffy, zpěv kapánek thrash / hardcore, střední tempo a 7 kousků. Čistá a s přehledem zahraná thrash jízda s hardcore nádechem. Úvod obstarávají papežovo bláboly. ANFO se 4 songy velice zajímavého crust core, který má zvláštní kouzlo a Peruánci ho hrají po svém. Úvod je krátká hra na domorodé píšťalky.... Carlsoův styl hraní na bicí, respektive co všechno využívá dělá právě z ANFO velice zajímavou crust formaci. ANFO také disponuje zajímavým zvukem. Po několikátém poslechu jsem si je zamiloval. Výborný peruánský crust ! D.F.C.: A/C D.F.C., Caixa Postal 02445, Brasilia, DF, CEP: 70849-970, Brazil / dfchaos@yahoo.com * Anfo & C.O.D.Rec.: Carlos Zacarias, Hnos.Catari 485, Maranga - San Miguel, Lima, Peru / contraordendiscos@yahoo.com / eduardoanfo@hotmail.com * A.L.Rec.: azucarliesrecords@yahoo.com.ar * O.D.Rec.: Eduardo Y Courtney, 44 Middlesek Drive, Fredonia, NY, 140 63, USA / odiolosdiscos@hotmail.com >ŠA<

UNHOLY GRAVE / DERANGED INSANE ´05 split 7ep (Bucho Discos)
Výborný split !!!! U.G. zde nemají svoje skladby, ale tři cover verze. Nahrávka zní fakt dobře a U.G. zvládli předělávky na výbornou - "The prayer of a realist" od G.B.H. zní skvěle. Dokonale zvládnutý "M.A.D." od NAPALM DEATH a poslední je "Set me free" od ANTI-CIMEX - je to spíše grind běsnění, haha. DERANGED INSANE jsou pro mě už dost známá kapela, velcí cestovatelé a velice dobří grindcore mistři. D.I. hrají bez basy, na kytaru hraje ženská a mají tu 4 songy. Jeden je cover od CAMBIO NEGRO HC, aspoň si to myslím...., haha. Poměrně dlouhý texty s anglickými překlady, ale nerozumím jim. Muzika je fakt parádní a rozhodně má nezaměnitelný zvuk. Grindcore s prazvláštním nádechem starodávných desek - jakoby se smíchal zvuk ENTOMBED, MORBID ANGEL a AGATHOCLES.... Muzika není extra rychlá, ale to vůbec nevadí. Parádní nahrávka, parádní splitko !!! U.G.: Takaho Komatsu, # 103 Shouwa-sou 2-201, Kurosawa-dai, Midori-ku, Nagoya, 458-0003, Japan / grindfreaks@ybb.ne.jp * D.I.: Francisco Paiva, Av.Sao Joao 1329, e64 Londrina-Pr, 86039-290, Brazil / punknoise@hotmail.com * B.D.: a/c Alexandre, C.P. 12 Centro, Santo André - SP, 09015-970, Brazil / www.buchodiscos.kit.net >ŠA<

HATED PRINCIPLES / GORGONIZED DORKS ´05 split 7ep (Agromosh Rec.)
Tak tohle je další kousek do sbírky "prapodivných" nosičů. No, není to teda žádná extra specialita, ale jedná se o jednostranný "picture" vinyl v duchu D.I.Y. a když říkám D.I.Y., tak tím myslím D.I.Y., haha. Proč dělat picture jak je známe, když stačí udělat velký samolepky a nalepit to na disk, že ?, haha. Tyhle partičky jsou přeborníci v noisecore. Tuny a tuny songů.... HATED PRINCIPLES navíc s coverrem od CRIPPLE BASTARDS. H.P. drtí hrubší, zkreslenější noise core s výborným vokálem, nahrávka je hodně stará. G.D. jsou více noise/grind s kurevsky nakřáplou basou, ale celkově jejich materiál vyzní lépe, čistěji a více kvalitněji. Nejlepší materiál co jsem od nich slyšel, fakt doporučuji. >ŠA<

UNHOLY GRAVE / DISGUST ´05 split 7ep (Agromosh Rec.)
Další skvělý splitko, tentokrát si U.G. vybrali japonské DISGUST nebo tomu bylo naopak ? Opět se jedná o cover verze a to HERESY, NAUSEA (L.A.) a VARUKERS. Jak je vidět, tak UNHOLY GRAVE mají období coverů, haha. Skutečně parádní nahrávka, klasický jejich postupy a precizní zahrání !!! DISGUST je masakrální grindcore mlátička, sice jen dva songy, ale výborný. Parádní nabušený zvuk, připomínají mi NEEDFUL THINGS míchlý s PHOBIA uměním. Navrch tmavě šedo černý mramor (ale nejsem si tím úplně jist - nikdy jsem tohle neviděl). Dokonalý splitko !!!! Disgust: Masumi Sugiura, 1009 Sun Mansion Gokiso 3-1-5, Shiotsuke-Dori, Showa-ku, Nagoya, 466-0022, Japan / info@disgustweb.com >ŠA<

UNHOLY GRAVE / UNBIASED ´05 split 7ep (Agromosh Rec.)
Další split a opět pochází druhá kapela z Japonska. Tentokrát je toto splitko raritní v uvozovkách. UNHOLY GRAVE zde mají materiál co se ztratil a pak se zase našel. Nahrávka pochází z roku ´98. Šest typických raw grindcore songů od U.G. Jejich strana je poměrně dlouhá. UNBIASED zde mají 4 songy, také jsou sakra starodávný, rok 1995. Songy jsou asi řvaný v angličtině.., tady jsou jen v anglickém jazyce včetně textů a to poměrně dlouhých textů. Můžu s klidem říci, že UNBIASED jsou (nebo byly) Japonští NAPALM DEATH. Masakr. Červený vinyl. Unbiased: sculptor@sol.dti.ne.jp >ŠA<

STOLEN LIVES / TIME OF MY LIFE ´06 split 7ep (Randall Rec. & Hluboká Orba Rec. & Rage Dis Rec. & Ostrava Hardcore Rec. & Different Rec. & Impregnate Noise Laboratories)
Obě kapely tři kusy. Středový kolečko STOLEN LIVES je dobrá vzpomínka na sbírání Čtyrlístků, haha. S.L. mají celkem dobrej zvuk, ale něco málo mi tam schází.... Šlapavá hardcore jízda. Dobrej hlas, muzika, cicrle pit, líbí se mi to. Ale TIME OF MY LIFE není muzika pro mě, pro časté poslouchání. Tyhle slaďoučké hardcore jsou naprosto na jedno kopyto, alespoň T.O.M.L. mezi ně rozhodně patří. Je to neuvěřitelná kopírka.... Rozhodně muzika je dobře zahraná, má to i své kouzlo, ale jak jsem napsal, muzika není pro mě. Ani se v ní pořádně nevyznám. S.L.: info@stolenlivesband.com / www.stolenlivesband.com * T.O.M.L.: timeofmylife@pobox.sk / www.myspace.com/timeofmylife * R.Rec.: Miro Mikletič, Pieskovcová 55, Bratislava, 841 07, Slovakia / zandall@szm.sk * H.O.Rec.: Filip Fuchs, Grohova 39, Brno, 602 00 / orba@seznam.cz * R.D.Rec.: Jan Kovář, P.O.BOX 18, Chrastava, 463 31 / distro@ragedis.net / www.ragedis.net * O.H.Rec.: Pavel Švestka, Tlapákova 13, Ostrava, 700 30 / ovxhc@seznam.cz / www.intoxikace.net/ovxhc * D.Rec.: Maxinove, Andrejová 88, p.Šarišské Černe, 086 37, Slovakia / www.ozdifferent.sk * I.N.L.: B.Mach, P.O.BOX 2, Napajedla, 763 61 / www.impregnate.wz.cz >ŠA<

SECURITY THREAT - The truth is out ´05 LP (Civilisation Rec. & Undislessed Rec.)
SECURITY THREAT je kapela daná dohromady z CATHETER a BLACK LUNG. "The truth is out" je kurva dobrá deska. Pyšní se dobrým zvukem. Hudba je sakra podlazená...., těžká a zničující. Poměrně rychlá crust / dis jízda, ale hodně podlazená. Basa je kurevsky nakřáplá a dělá tu hodně..... Vokály jsou dost hluboké - střídající se s nakřáplými řvanými až někdy i melodickými, ale stále nakřáplými. Některý songy jsou do grindcore. Např. "Eugenics" je NAPALM DEATH, kterej se pak kříží s dis riffy. Kříží se tu mnoho vlivů...., ale deska si udržuje určitou svou tvář. "Shoot knife strangle beat and crucify" je kurva bahno jako kráva v uvozovkách - hey, vy sludge bandy, poslechněte si tenhle song...., haha. Je to fakt silnej song !!! SECURITY THREAT jsou pro mě velice milý objev !!! Podobně, ale více grind hrajou GREX, zvuk je dost podobný. S.T.: POB 480931, Denver, Colorado, 80248-0931, USA / sthreat@hellokitty.com / www.myspace.com/securitythreat * C.Rec.: Oliver Schwarz, Parkstrasse 39, Gunzburg, 893 12, Germany / www.civilisation-records.com * U.Rec.: Yann Verdalle, BP 515, Bordeaux Cedex, 330 01, France / undislessed@voila.fr >ŠA<

VI LÄR AV HISTORIEN ´06 comp. LP (Sunrise Rec. & Undislessed Rec. & Not Enough Rec. & Loud Heart Rec. & TDBL Rec.)
Tohle je mezinárodní benefiční kompilace pro švédské antifašistické hnutí. Od každého zástupce jiné země je zde napsáno v jejich řeči slogan "Dlouhý život multikulturnímu světu - žádnou toleranci s rasismem a xenofobií". Drtivá většina songů je nahraná / vydaná pouze pro tuto sešlost !!! Najdeme tu i zástupce z ČR a tím jsou již R.I.P. DREAD 101 se songem "Blood build wealth". Šest zástupců tu má po dvou skladbách, zbytek po jednom kousku. Všechny kapely mají slušný zvuk a celá deska je celkem rozumně vyrovnaná. Zúčastněné kapely: EARTH TODAY, DEBRIS, HENRIK PETERZONS ORKESTER, BASTA BASTA, HUMUS, JERKFRONT, PROJECT HOPELESS, LOS REZIOS, SOLITARY NEGLECT, DISSECT, DREAD 101, ABDUCTEE SD, AUTORITÄR, MARTYR DÖD, HUMAN BASTARDS a MIDAS. Uvnitř je psaní o švédských organizacích - nic v angličtině... O kapelách žádná informace. I přesto parádní deska a navíc užitečná věc při koupi... N.E.Rec.: www.not-enough-records.cjb.net / dustnconcrete@yahoo.com * L.H.Rec.: www.loudheart.tk * TDBL Rec.: tdbl@holbret.cot >ŠA<

MALIGNANT TUMOUR / GURKHA ´06 split LP (Insane Society Rec.)
Konečně, snad po 4 měsících, co mi tu tahle zajímavost leží, se dostávám k poslechu a poslouchám, dlouho poslouchám… Nevím jak to je možný, ale M.T. prostě ať hraje co hraje, tak vždycky hraje parádně a chytlavě, haha. Ale jo, vím to, tak jako to ví všichni, ale mě to moc nevadí. Musím někoho nasrat, takže napíšu, že M.T. tu jsou lepší než originály co vykrádají, haha. Parádní rock ´n´ roll střihej lehkým crust vánkem. Všechny songy mají "koule", krom děkovného songu "Gurkha", možná to je přímo cover, asi jo. Zde je změna stylu a je to více crust… O jeden song méně než GURKHA se sedmi kousky. Tyhle anglány slyším poprvé a pořád si nemůžu zvyknout na vokál. Je prostě divnej. GURKHA se drží ve středně rychlém tempu. Poměrně melodický linky tu drží hlavně basa. Jinak hrubý crust s občasnými melodickými linkami a takovým punk rytmem, občas hardcore. Nezní to špatně, hlavně song "Retardant". Vyšly dvě verze. Mám ltd. 66 kusové série. Jako bonus tu je DVD ze společného turné těchto spolků po ostrovech v roce 2006. A to vše je schované v plátěné tašce s potisky, stejnými jako je obal. Samotný obal je na lakovaném papíru a vypadá to opravdu pěkně. Jen si říkám, jestli není škoda těch ohybů, obal je totiž naohýbaný tak, aby i obal vypadal jako split… Nevím, proč tu nejsou český překlady textů u M.T. No nic, no… M.T.: bilos@malignanttumour.com / simek@malignanttumour.com / www.malignanttumour.com * Gurkha: gurkha@blueyonder.co.uk / www.gurkhapunk.co.uk * I.S.Rec.: P.O.BOX 18, Nový Bydžov, 504 01 / www.insanesociety.net >ŠA<

TORR - Torritorium ´06 LP (Monster Kation Rec.)
Oh, i tato deska se mi tu válí pár měsíců…., ale nevadí, všechno má svůj čas… Když jsem slyšel poprvý "Torritorium", říkal jsem, kurva, však to je docela podobný na album "Chcípni o kus dál", ale teď si to už tak moc nemyslím. Deska je oproti "Made in hell" až na pár výjimek pomalejší, ale pořád je to znát, že jde o TORR. Typický základy zůstaly, Hereš stále sólíčkuje jako za starých časů a Henych až na pár výjimek se předvádí v nejlepším světle a přesto to není úplně ono. Ten pořádný drive tu není, když opominu anglicky nazpívanou skladbu "Kladivo na čarodějnice" a pár dalších. Je to stejný případ jako deska "Armageddom" a "Chcípni o kus dál". Taky si člověk musel zvyknout. Ta změna tam prostě byla a tady to je úplně stejný "Made in hell" a "Torritorium". Rozhodně "Torritorium" není špatná deska, ale kapánek tam chybí energie. Zvuk je bombastický ! Obal parádní, rybáři vedou, haha. Torr: www.torr.cz / radek.sladky@seznam.cz * M.N.Rec.: www.monsternation.cz >ŠA<

HATE MAIL KILLERZ - Pipe bomb and antrax LP (Six Weeks Rec.)
Tahle deska s 36 prasáckými songy posbíranými většinou z kazet a několika nevydaných songů + živáku z Gilmenu 2002 snad ani neměla vyjít. Zvuk je naprosto příšernej, chlív největší ! Prej thrash nebo thrash punk. Tak s tímhle označením souhlasím jen napůl. Druhá půlka je prvotřídní noise core, takže noise core s punk vlivy a občas thrash rify, ale to jen když nechtěně někdo zavadí o struny co nepoužívá. Kurva, fakt výbornej bordel, seru na zvuk, seru na všechno, tohle je čistokrevnej masakr. Krom vlastních výplachů tu je taky cover od POISON IDEA. A ještě něco, nahrávka tak trochu zní, jako by se nechtěně pouštěla na 45, haha. Jen zpěvačky výkon je jak má být… Výborný !!! Ale ne pro citlivky, haha. H.M.K.: Lon and Meg, 6676 N.Bendel, Fresno, CA, 937 22, USA * S.W.Rec.: 225 Lincoln Avenue, Cotati, CA, 949 31, USA / www.sixweeksrecords.com >ŠA<

CAUSTIC CHRIST - Lycanthropy ´06 LP (Havoc Rec.)
Lycanthropy jsem si koupil po koncertě na pražské Sedmičce. No nevím, snad jsem čekal na desce něco lepšího. Koncert mě nijak extra nenadchnul. Parádní muzika, dobře zahraná starejme fotříkama, a některý thrash pasáže byly luxusní, ale jako celek to prostě nemělo grády. Zlatý předchozí nahrávky. To samé platí o této nahrávce, Lycathropy. Zvukově je to parádní, muzika je slušná, jen kdyby tam bylo více chytlavějších pasáží, takhle to vyznívá tak nějak uceleně, bez vychytávej, bez agrese. Tahle deska asi potřebuje hodně času na poslech nebo nevím. C.CH.: causticchrist@hotmail.com * H.Rec.: P.O.BOX 8585, Minneapolis, MN, 554 08 / www.havocrex.com >ŠA<

CONGA FURY - … Dear friends ´06 LP (Six Weeks Rec.)
Tohle je dobře promyšlený. Parádní deska a kulatiny, 100 titul na Six Weeks. Co víc si přát. Obal je pěkně vyvedený včetně vnitřňáku, ve kterém kromě textů je info o strastiplné cestě této desky… Je tu patrné zklidnění jinak extrémně hlučné a rychlé partičky. To ale nic nemění na tom, že "…Dear friends" je parádní deska. Zničující noise zvuk, středně rychlé až fast tempo, uřvaná baba za mikrákem a poměrně chytlavý pasáže, dalo by se napsat, rockovější….. ("Dear friends..." je toho důkazem a skvělým !!!). Prostě punk c-beat noise, haha. Zní to fakt výborně a tahle deska tě rozkope na sračku. A to 25x ! Prdel je, že tu slyším hodně známý songy (jedna vykrádačka za druhou, vždy jen na chvíli)…, ale žádný cover to není… Song "How to thank" má úvod jako písnička "Ať žijí duchové…", haha. A úplně zničující je zjištění, že CONGA FURY drtí song od naší spešl kapely, RABIES !!!!! Fakt že jo !!!! Nekecám !!! Je to myslím "Humane" a od nás to je starodávná věc "Mě nezastaví, i když...". C-beat terror chaotic noise from Japan. C.F.: Honmachi 2-1-26, Kochi-city, 780-0870, Japan / www.geocities.jp/congafurymania/ / chaoticnoise@yahoo.co.jp >ŠA<

CHAROGNE STONE - s/t ´06 7ep (Boum Coeur Rec. & Kawaii Rec. & Emergence Rec. & Weewee Rec.)
Na 007 kupuji tyhle Francouze a už se bortí drážky.... Nervy drásající micro intro, což je vlastně song (?) "Si Tard" a poté crossover / thrash. Vcelku zajímavý. Dobrá kytara, i když bych jí přidal na grádech. Celkem šest záseků na 45. Face B je více metal, hrubší hlas, více se střídající dva vokály (víc jich ani nemůže být, dva lidi, bubny + kytara) a nezní to už tak dobře, ale ještě je to v pohodě. Prostě thrash. Určitě bych chtěl slyšet více. Krátký, strašně jednoduchý texty o nadnárodních společnostech, o americké politice, atd. CH.S.: 0672141104@orange.fr * B.C.Rec.: Nicolas Billon, 6 rue Raoul Follereau, La Machine, 582 60, France * K.Rec.: David Carville, 38 rue Docteur Dubois, Chatillon en Bazois, 581 10, France * E.Rec.: Vincent Troplain, 29 rue le Nostre, Rouen, 760 00, France * W.Rec.: 25 rue Goudouli, Saint-Jean, 312 40, France >ŠA<

RUIDOSA INMUNDICIA - De una vez ´06 7ep (Thought Crime Rec.)
Jakmile jsem spatřil tuhle sedmičku, bylo jasný, že jí musím mít. Ale jaké překvapení mi nadělila muzika po zapnutí gramce....., mírné zklamání. Na živo to bylo minimálně o třídu lepší, živější a o 50 tříd tvrdší a rychlejší. De una vez je v pohodě singl, klasická latino nasranost / zběsilost, ale ne ta destrukční zběsilost z jejich prvopočátků. Hodně melodický, rychlý punk / hardcore. Řekl bych až ovlivněný US spolky. V jednom okamžiku na straně B je k zaslechnutí na chviličičku prvotřídní thrash zásek, no, je jich tu více. Parádní nahrávka, ale nesmíte si ji pouštět s očekáváním prvních destrukcí co tahle partička hrávala. R.I.: Wolfpassing 72, Steinakirchen, 3261, Austria / ruidosainmundicia@gmx.net * T.C.Rec.: Thomas Franke, Muskauer Strasse 19, Berlin, 109 97, Germany / thoughtcrime@berlin.sireco.net >ŠA<

SKITSYSTEM / CYNESS ´06 split 7ep (Unsociable Rec.)
Nahrávka od švédů SKITSYSTEM z roku 2005, dva songy. Ultra hutný, metalický crust. Zvuk je fakt jak z death metalových albumů co vycházely roku ´90 - ´93. Tohle je vražda. Tady si podávají ruce crust / metloši... Žádný extra rychlý songy, prostě zlatá střední cesta s lehce melodickými vyhrávkami. Dobrý texty navrch, hlavně "Death is my engineer". CYNESS se starším materiálem z roku 2003 a 5 rychlými grindcore songy s vražedným zvukem a špetkou metalových kytarových partií, který bych vynechal. Ž/m vokál, ale já slyším jen jeden. Švédi mají navrch. Skitsystem: www.skitsystem.net * Cyness: www.cyness.de.tt / cyness-rot@web.de * U.Rec.: P.O.BOX 105824, Bremen, 280 58, Germany / www.unsociable.net >ŠA<

DIOS HASTÍO - Kerosene ´06 7ep (Vicious Interference Rec.)
Do hajzlu, parádní staroba - špinavý punk - crust / hardcore. Přesně jak na prvním demáči. Taky tu jsou starší kousky.... Určitě lepší než nový nahrávky. A proto mě dost sere, že se nikdo neozval, když jsem byl v Limě. Tak moc jsem se s nimi chtěl setkat v jejich zemi. Jináč celkem zábavný počin, protože tahle sedmička vyšla až potom, co se našly ztracený texty u ex basáka v jeho domě, haha. Pět songů řvaný ve španělštině. Jsou tu překlady do angličtiny a je tu dost psaního. Kerosene je pseudonym týpka jménem Martin Rivas, což byl vůdce polovojenské skupiny "Colina", pod vedením ex prezidenta Alberta Fujimoriho (1990 - 2001). A v podstatě ke každému songu je ještě komentář, většinou jde o lidi, šílence viz Rivas. Vřele tohle ípko doporučuji. Surová mašinérie, zaprasený, nasraný, primitivní = skvělý. D.H.: José M., Apartado postal 4370, Correo Central, Lima 1, Perú / dioshastio@yahoo.com * V.I.Rec.: P.O.BOX 2331, Lando´Lakes, Florida, 34639 - 2331, USA >ŠA<

YACOPSAE / YOUR KINGDOM IS DOOMED! ´06 split 7ep (Institut Fur Mentale Hygiene Rec.)
Po nějakém čase nový songy YACOPSAE a kurva posun. Už to není ta bestiální přesná jízda, tu co jsem miloval. Přesnost je stále, Stoffelův hlas stále stejný, zvuk je hozený do hardcore a jen v rychlých pasážích to je YACOPSAE co znaj všichni.... Pět rychlých songů s mírně nasládlou (rozuměj, melodičtějším soundem) finální verzí zvuku. Míchají se tu takové až v uvozovkách emo vsuvčičky.... Ale i tak je to kurva dobrý !!! Druhá strana... Dva songy hardcore, kterej mě nijak extra neoslovuje. Songy bych zkrátil, vyházel z nich takový alternativní skoro jazz fůze a pak by to byl šlapající, rychlý a vzteklý hardcore evropského střihu. Němci vše v němčině, Turkové v rodném jazyce s anglickými překlady. Texty mají o médiích a otázce státu vs. odporu. Yacopase: stoffel@yacoepsae.de / emu@yacoepsae.de / www.yacoepsae.de * Y.K.I.D!: Burak Burhan, Pk. 200 Besiktas, Istanbul, 343 54, Turkey / kingdomdoomed@hotmail.com / www.yourkingdomisdoomed.com * I.F.M.H.Rec.: PF 100136, Recklinghausen, 456 01, Germany / www.mentale-hygiene.antifa.net >ŠA<

FUCKED UP - Dangerous fumes ´06 7ep (Hate Rec.)
Nezaměnitelný zvuk....., dva songy, 45 rpm, šlapavá, chytlavá, taneční, veselá a staromódní muzika...., haha. Výborný nenásilný hardcore / punk v tom nejlepším světle co může bejt. Prostě FUCKED UP jsou mistři..... A věřím tomu, že i kdyby hráli sračky, tak to bude pořád znít dobře. FUCKED UP roztancují i mrtvolu !!!!! Bez debat !!!! H.Rec.: P.O.BOX 105824, Bremen, 280 58, Germany / www.contaminationdistribution.com / hq@contaminationdistribution.com >ŠA<

FUCKED UP - Two snakes ´06 7ep
Limitovanej 300 ks pres pro evropské turné.... Nahrávalo a mixovalo se ve stejnou dobu co předchozí 7ep Dangerous fumes. Zde jsou oba songy takové klidnější, více rock, pop, emo, ale na druhou stranu mají sílu bouře / tornáda. Hardcore jak poleno, výborný vokál, basa, kytara, prostě všechno je skvělý a je to..... Grrrrrrr. >ŠA<

VINGANCA - Hora do heroi cair ´05 7ep (Riding Ancient Waves Rec.)
Hned kytarový nástup ti musí dát ránu do držky a hned ti je taky jasný, že tohle je thrash, thrash a zase thrash. Rychlá jízda, thrash postupy, hardcore zpěv a bicí. Ž/m vokály (aspoň mi to tak zní...). Kapánek podobný SICK TERROR, ale tohle je více thrash. Parádní nahrávka. Pořídil jsem u Alexandra z Bucho Discos při mém pobytu v Brazílii. Vinganca: A/C Felipe Manga, R.Anastácio Braga, 127, Parque Genibaú, 60534 - 120, Fortaleza, CE, Brasil * R.A.W.Rec.: Caixa Postal 317, CEP 70.359.970, Brasília, DF, Brasil / rawrecs@gmail.com >ŠA<

LAKMÉ - s/t ´07 7ep (XblumX Rec. & Hitchin to Revolution Rec. & Kill the Traitor Rec. & Mates Rec. & Trapped Inside Rec. & Samuel Rec. & Via Immunita Rec. & Mente Captus Rec. & OVHC Rec. & Burning Music Rec. & Randall Rec. & I Love Posers Rec. & Máma Rec.)
Muzika, která je pro mě spíše taková poslechová záležitost na doma v hodně malé míře a na koncertech jako zpestření. Některý kapely hrající emo a podobné odrůdy můžu poslouchat, ale jen krátce a musím říci, že mě docela dostávají, ale rachot je přeci jenom rachot, že ? LAKMÉ mi připomínají psychopatickou partu řezající do nástrojů, takový mám pocit z jejich muziky a koncerty to jen utvrzují. Tím mám na mysli, že je to jako dobrá šílenost, která se mi decentně líbí. Není to vůbec špatný, ale jak jsem už napsal, mám radši rachot. Melodie, řev, zoufalství, hardcore, emo, mluvené slovo, city.... = LAKMÉ. Booklet s pocity autorů a několika lidí co se podíleli na tomto vydání. Překlady do anglického a francouzského jazyku. Obal se mi až tak nelíbí, ale líbí se mi jak je to udělané, zvláštní papír / obraz. Vypadá to pěkně, ale motiv mi nic neříká..... Lakmé: lakme.is.dead@seznam.cz / myspace.com/lakmelovesyou / www.lakme.czechcore.cz * X: mosh@centrum.cz * H.T.R.Rec.: ska.narchist@seznam.cz * K.T.T.Rec.: jenycekpacholycek@centrum.cz * M.Rec.: grip@skitsystem.net * T.I.Rec.: www.trapped.wz.cz / trapped.rec@seznam.cz * S.Rec.: samuel.records@email.cz / www.samuelrecords.net * V.I.Rec.: http://diy.wz.cz * M.C.Rec.: fossilpal@seznam.cz * OVHC Rec.: www.intoxikace.net/ovxhc / ovxhc@seznam.cz * B.M.Rec.: Michal Kopera, Ul.J.Bottu 2399, Čadca, 022 01, Slovakia / crustgrinder@post.sk * R.Rec.: randall@szm.sk * I.L.P.Rec.: xnejsemskejtakalenosicx@seznam.cz >ŠA<

DEAN DIRG / BOMBENALARM ´06 split 7ep (Hate Rec.)
Spíše ze zvědavosti jsem si pořídil tenhle sedmipalec na 45 toček.... A to především kvůli BOMBENALARM. A musím říct, že až taková pecka to není (podle všeho jsem čekal více)... Ale to neznamená, že je to špatný, spíše naopak. A několikátý poslech vylepší mé mínění ještě více. Pohodový hardcore, kterej se vyznačuje spoustou kytarovejch vyhrávek a výborným vokálem ve dvou válech. Docela to má šťávu, ale první strana je lepší a proto hned na ní... DEAN DIRG je parádní tancovačka v duchu FUCKED UP, né nějaká kopírka, ale podoba tu je. Paráda - dva songy výborného melodického hardcore / punku, který dokáží rozpumpovat každýho. Na živo to musí být eňo ňůňo.... D.D.: www.deandirg.net * H.Rec.: P.O.BOX 105824, Bremen, 280 58, Germany / www.haterecords.net >ŠA<

SICK TERROR / THE GENTLE ART OF CHOKIN ´06 (Flowerviolence Rec. & Abuse Rec. & Ups Rec. & Corosion Cerebral Rec. & Shogun Rec.)
Další kousek do sbírky nepopulárních SICK TERROR. Na tomto kotoučku mají snad nejhorší zvuk. Není to nejlepší, ale dá se. Typický poblázněný hardcore / thrash, který se táhne od vzniku téhle kapely s nezaměnitelným soundem. Čtyři songy s přeloženými texty do angličtiny. Nic novýho pod sluncem (téměř všechny songy co kdy vyšly se sobě podobají jak vejce vejci...), ale dobrý to je. Němečtí kolegové z druhé strany jsou sakra dobří a slyším je poprvé, jde totiž o novou kapelu, která snad vznikla teprve před rokem. O tři a půl (fakt jo, "Gentle art of chokin´" nemůžu považovat za song, haha) songu více a drtí něco jako kdyby nová tvář YACOPSAE hrála více hardcore. Stoffel tu hraje zase kytaru a je to znát. Řekl bych, že také zpívá, ale nejsem si tím jist. Pravděpodobně Stoffel nahrál jen tento materiál a nyní se soustředí jen na YACOPSAE. Na bubny nebo na basu tu hraje Ralf z bejvalých MY OWN LIES... Výborná nahrávka. S.T.: sickterror@hotmail.com * T.G.A.O.CH.: thegentleart@flowerviolence.de / www.flowerviolence.de/gentleart * F.Rec.: Moorburger Elbdeich 159, Hamburg, 210 79, Germany / www.flowerviolence.de * A.Rec.: Antonio Bovino, 711 - 713 Chaussee de Mons, Brussels, 1070, Belgium / www.abuse-records.com * U.Rec.: Mos, Vliegtuiglaan 3, Soesterberg, JM 3769, Holland / r.ups@wanadoo.nl / www.go.to/upspunk * C.C.Rec.: corrosioncerebral@yahoo.es / corrosioncerebral@hotmail.com * S.Rec.: 2 rue de la Collnette, Bour Gogne, 511 10, France / www.shogurecordings.com >ŠA<

SHORT FUSE - Demo ´07 7ep (Samuel Rec.)
Takže další kousek pro sběratele, haha. Vyšlo snad 5 - 6 verzí tohoto 250 ks limitu !!! Týká se to jak obalu, tak i desky. Stovkovej limit má velké středové kolečko oproti "normálnímu limitu" a pak se to dělí ještě na 5 variant obalů, ručně dělaných / stříkaných a každá ta varianta je dělaná jiným člověkem.... Snad jsem to popsal dobře a zamotal jsem všem sběratelům hlavu, haha. K obalu je přihozené povídání od vydavatele Honzy. Nechybí texty, apod., a taky tu je jedna stránka s postupem při kompletaci desek / obalů, dobrej nápad. Klouča je fakt machr.... (nebo čí to je nápad), líbí se mi to. Celkem 11 vypalovaček, krátkých a s hódně dlouhými texty. Typická jízda old hardcore, dejme tomu podobný na Boston kapely. Nějaký atributy NEGATIVE A. tu taky jsou. Žádný šílený zkreslení kytar, spíše čistější podoba, žádná ultra rychlost a přitom pořád dobrá muzika. Výborný kousek vinylu. S.F.: short_fuse@web.de / www.short-fuse.de / www.myspace.com/shortfusesucks * S.Rec.: P.O.BOX 263, Písek, 397 01 / http://samuelrecords.net / samuel.records@seznam.cz >ŠA<

SAYWHY? / D.H.I.B.A.C. ´07 split 7ep (Psychocontrol Rec. & ABC Rec. & Everydayhate Rec. & Kamčův D.I.Y. Swět Rec. & Dead Heroes Rec. & Destroy After Use Rec. & Exit Prod.)
...jak na tohle chceš tancovat ?.... - SAYWHY? je poměrně mladá kapela, ale dříve se jmenovala LIQUID PUS (nic spešl). Takže Pardubice mají další skvělou kapelu, tentokrát fastcore / grindcore se špetkou power violence díky zvratům..., s výborným zvukem. Přeřvávající se vokály, razantnost, dobrý pasáže. Nemůžu si pomoct, ale připomínají mi LYCANTHROPHY. Chybí mi překlady textů do češtiny, hlavní obal se mi vůbec nelíbí, jinak není co vytknout. Tohle je prostě excelentní destrukční jízda. ...to je vonó, chachacha... Frantíci z druhé strany mají co dělat, aby dosáhly českých kvalit..., ale jo, daří se jim to celkem dobře..... No, je tu sedm kousků rychlýho grindcore s hc postupy a opět si nemůžu pomoct, ale tady jsou některý pasáže podobný chvilkově na GREX. Výborná rubanice, nekompromisní a zničující. Móc se mi tenhle split líbí.... Saywhy?: saywhy@seznam.cz / www.saywhy.wz.cz * D.H.I.B.A.C.: dhibac_fastcore@yahoo.fr / dhibac_grind@yahoo.fr / www.myspace.com/dhibac * P.Rec.: fastcore@centrum.cz / www.lycanthrophy.wz.cz / psyrec@post.cz / www.psychotherapy.wz.cz * ABC Rec.: Jiří Matějka, Kunvald 383, 561 81 / jurasmatejkus@seznam.cz * E.Rec.: www.everydayhate.prv.pl / andyedh@interia.pl * K.D.I.Y.S.Rec.: Kamča Toman, Kunvald 255, 561 81 / mob.: 420 737 378 151 * D.H.Rec.: Přikryl, Masarykovo nám. 17, Boskovice, 680 01 / doomsday@centrum.cz / www.chewing-gum.cz/dkym * D.A.U.Rec.: Milan Balík, Brněnská 202, Slavonice, 378 81 / xdestroyafterusex@seznam.cz * E.Prod.: Syky Sýkora, Sakařova 525, Týn nad Vltavou, 375 01 / sykyrabies@centrum.cz >ŠA<

IDIOT SAVANT / DEANIMATION ´07 split picture 7ep (Subcult Rec. & W.I.F.A.G.E.N.A. Rec. & SM Musik Rec. & Activer Ausstand In Plastik Rec. & Zeckenzucht Rec. & Samuel Rec.)
I.S. nahráli více emo metalový songy. V některých pasážích je cítit stará tvorba, ale dělí se s novými postupy. Což je lepší. Muzice to dodává pestrost. Každopádně jde stále o docela ponurý metal - emo - hardcore na dva vokály s dost silným melodickým základem. Těžko se mi jejich muzika popisuje. I.S. dokáží kombinovat to co se hodí na tanec s tím, co se hodí tak na třepání palice..., haha. DEANIMATION je taktéž klidnějšího rázu s fastcorovým fanouškem za mikrofónem. To se tu samozřejmě projevuje, ale jen v rámci možností co dovolí muzika. A ta je hardcoreová s velkým vlivem melodie. Takové těžko zaškatulkovatelné hardcore / emo s uvřískaným hlasem. Bubny se snaží hnát všechno dopředu, řev je skutečným řevem nenávisti, ale všechno to shazuje zvuk, kterej je velice slabej. Kdyby tohle mělo hutnější, ráznější zvuk, no, to by asi byl mazec. Takhle mi to zní jak první black metalový nahrávky s klávesama - ty byly vždycky slabý co se týče zvuku. Obal jednoduchý - jen seznam kontaktů + texty německy / anglicky, však picture je picture..., že ? Ale kde najdete texty na picture, to není běžná věc... Picture vypadá docela pěkně, líbí se mi obě strany, i když každá je úplně jiná. I.S.: www.idiotsavant.de * Deanimation: connect_x@web.de * S.Rec.: www.subcult-records.de.vu / subcult-records@web.de * W.I.F.A.G.E.N.A.Rec.: Teicha, Rosengasse 2, Rietschen, 029 56, Germoney / wifagena-records@web.de / www.myspace.com/wifagena * SM M.Rec.: www.sm-musik.de / m.stahn@sm-musik.de * A.A.I.P.Rec.: Postfach 41, Marienberg, 094 91, Germany / roymehl@freenet.de * Z.Rec.: Jan Sobe, Uber der Muhle 24, Frankenberg, 046 64, Germany / jan.sobe@t-online.de / www.proud.to.be.punk.tk >ŠA<

ASSHOLE PARADE - Student ghetto violence LP (No Idea Rec.)
Tak tohle je bílej vinyl ve 212 ks edici Euro tour 2007. Vyšel ještě 200 ks limit Euro tour 2007 na zeleném vinylu. Obal je úplně jednoduchej, jeden tvrdší papír.... Přiložený papír obsahuje jen texty ze strany A, děkovačku a pár dalších informací ohledně této desky. Jde o téměř kompletní diskografii. Chybí tu demáč a živák. Ten vyšel na americkém presu a to na CD. Americký vinyl je stejný pres jako Euro tour 2007, jen obal je jiný a samozřejmě vinyl samotný... V podstatě tu jsou již téměř nesehnatelný nahrávky... Zvuková stránka je v pohodě, jednotlivý nahrávky jsou rozpoznat. Power violence - thrash / hardcore, nic víc, nic míň. A.P.: P.O.BOX 2490, Denver, CO, 802 01, USA / www.myspace.com/assholeparade * N.I.Rec.: www.noidearecords.com >ŠA<

ASSHOLE PARADE - Embers ´07 LP (No Idea Rec.)
Tahle deska je prostě parádní, tak jako byl parádní koncert na Sedmičce. Rychlá míchanice hardcore / thrash / stopek, pomalých pasáží - prostě power violence, ale jen okrajově. Více thrash / hardcore oproti starším nahrávkám. Parádní nasazení, dravost každýho songu, těch tu je rovnou 21, včetně coveru SEPTIC DEATH. V některých částech mi songy připomínají IDIOT SAVANT - kdyby hráli více thrash. Právě ta melodičnost, ta atmosféra tajemství mi je připomíná, nádech metalu. Deska neobsahuje žádný extra hity, tohle je prostě jen a jen mazec s občasnými výpadky a z jemněním drsných songů. Velice dobře a z lehkostí zahraný songy, dobrý zvuk. Tady není o čem...... >ŠA<

GASMASK TERROR - s/t ´06 LP (Ratbone Rec. & Legrandmacabre Rec.)
Parádní dvanáctipalec francouzských raw disbeat mistrů. Hodně šlapající disbeat, dobrý vokály a občas velice moc chytlavý riffy, koketující kapánek s rockem a rock ´n´ rollem, tak jak je známe od starých hardcore / punk ze Švédska či Dánska. Fakt parádní a kdy stáhnu tuhle placku z gramce opravdu nevím, haha. Texty přeložený asi do sto padesáti tisíců jazyků...., pojednávají o homofobii, o rovnoprávnosti, o dalších "teroristických" zemích dle USA a jiné... U textů jsou dlouhé komentáře. Rozevírací č/b obal. G.T.: Luc Ardilouze, BP 40011, Bordeaux Cedex, 330 23, France / nightbrings@yahoo.com * R.Rec.: http://ratbone.free.fr * L.Rec.: www.legrandmacabre.tk >ŠA<

TOTALICKERS - s/t ´06 LP (Grita o Muere Rec. & Disyouth Rec. & Difusion Anarcopunx Rec. & Rotzkrachmucke Rec. & Kremon Rec.)
Velká deska, vyšla i na CD. Celkem 15 našlapaných songů. Některý docela melodický, ale stále nasraný, rychlý a pořádně ostrý. Surový punk s disbeat nádechem, s částečně anarchistickými texty ve španělštině. V bookletu překlady do angličtiny. TOTALICKERS pochází z Barcelony a dokáží si s muzikou opravdu pohrát a je to fakt parádní masáž... Totalickers & G.O M.Rec.: P.O.BOX 37020, Barcelona, 080 80, X-pain / gritaomuere@punks.org / gritaomuere@hotmail.com / www.gritaomuere.espai.org / www.geocities.com/totalickerspunk * D.Rec.: Postfach 120811, Mannheim, 680 59, Germany / rotten-ideas@gmx.de * D.A.Rec.: Apdo. 6112, Zaragoza, 500 80, Spain * R.Rec.: Alter Wetzlarer Weg 44, Giessen, 353 92, Germany / rotzkrach@web.de * K.Rec.: Apdo.34048, Barcelona, 080 80, X-pain / kremonrecords@hotmail.com / www.geocities.com/kremon_records >ŠA<

LOBOTOMIA - s/t ´06 LP (Bucho Discos Rec.)
Při návštěvě Brazílie, jsem si koupil od Alexandreho krom jiného tohle LP. LOBOTOMIA je stará brazilská kapela hrající od ´84 roku a zde jsou staré songy. Jde o album z roku 1986, které vydala firma New Face. Celkem tu je 10 hardcore / punk nakládaček. Typická brazilská škola, zvuk. Staroba každým coulem, haha. Není to kdoví co razantního, extra chytlavýho..., jen klasika ! Ale to mi stačí ke štěstí, haha. Snad by měla být venku CD verze se 6 bonus songy. Pěkný rozevírací obal (jedna strana originál původní verze a druhá strana s překlady do angličtiny - možná že i ta je z původní desky). Deska obsahuje ještě plakát, na kterém z druhé strany je stručná historie kapely a dvě velký fotky. První současná, druhá ze začátků kapely. A taky tu je samolepka... Limitovaná edice - prvních 50 ks obsahuje nášivku a placku. B.D.Rec.: C.P.12, Centro, Santo Andre, SP, 09040-220, Brasil / www.buchodiscos.kit.net >ŠA<

I.R.A. - Epidemia de infexion respiratoria aguda ´06 LP (Absurd Rec.)
To si jednou prohlížím desky u Marcela (ROT) v jeho obchodu v centru Sao Paula a slyším slušnej, svižnej punk na dva vokály, ž/m. Po zjištění, že jde navíc o kapelu z Kolumbie, která hraje už dobrejch 21 let, jsem tuto desku zakoupil. Jeden text je napůl v angličtině / španělštině a ostatní už jen španělsky řvaný. Bez anglických překladů v bookletu. Za bubny sedí Monica a krom bubnování jí taky jde dobře zpěv. Druhý zpěv obstarává kytarista. Celkem tu je 19 songů nahrávaných koncem roku 2004. Kapela I.R.A. (INFEXION RESPIRATORIA AGUDA) je velkým fanouškem MISFITS a v hudbě je to trochu znát. Opravdu parádní old punk, punk rock. Typický pasáže, normální zpěv, sbory, chytlavý, jednoduchý punk riffy - Kolumbie, haha. Skvělá deska. A jeden song se jmenuje "Los explotados" a zní jak...., hadejte co.... ? Malá / velká nápověda v názvu songu.... I.R.A.: infexionra@hotmail.com / www.infexionra.com * A.Rec.: Caixa Postal 02, Osasco / SP, 06013 - 971, Brasil / www.absurdrecords.rg3.net / absurdrecords@hotmail.com >ŠA<

NO REST - Todos os disfarces ´06 LP (Aid Necessarit Rec.)
Kapela hrající už pěkně dlouho, ale já jsem se s ní seznámil až po zakoupení tohoto zatím posledního alba "Todos os disfarces". Když mi Alex pustil NO REST, byl jsem nadšen a okamžitě jsem si od něj z distra LP koupil. Ne všechny songy jsou tak nadupaný jako ty první 3 ze strany A, co jsem slyšel před koupí. Samozřejmě se tu najdou ještě další parádní songy, strana B jich má dost, ale taky 3, který jsou až dost utahaný.... Nebo délka alba na to má taky vliv ? Kdo ví... NO REST bych snad hodil ke kapele EASPA MEASA a podobným crust melodickým, ale rychlým - emo uřvaným a hardcore ovlivněným kapelám. Většina songů je hodně rychlejch, ale je zde spousta táhlých, melodických a uřvaných, mírnou temnotou nasáklých pasáží a ty mi to tu trochu kazí, pokud přesáhnou určitou délku, kterou už moc nezvládám. Celkem 13 songů s texty šíleně dlouhými a včetně anglických překladů v bookletu. Obal i booklet je z recykláku a vypadá fakt parádně, jednoduchý umělecký motiv - dobrá práce. Dobrej song je "Preconceito e razao", u kterého mi nevadí jeho pomalost. A hlavně zde je skvělý vokál Aline, zpěvačky co fakt slušně řve samozřejmě i v ostatních skladbách. Kapela projela 2x turné po Evropě, latinské Americe (kurva, hráli i v La Pazu a lidí tam bylo jak namrdanejch, kurva a my nenarazili v La Pazu na pořádný hc / punk doupě / koncert...., snad příště, haha) a to byl masakr, téměř neexistující cesty, jen prašný silničky, hic jako kráva, pak zase zima a sníh......, civilizace na miliardu km vzdálená...., to je turné po Jižní Americe pro diy punk / hc kapely !!!!! Žádný letadla.... Fakt masakr, ale skvělej !!! Mrkněte aspoň na pár foteček z těchto turné: http://www.norest.com.br/. A po vzoru Evropy dala dohromady kolektiv lidí, který zasquatoval v Porto Alegre dům a snaží se zde pořádat koncerty, apod. Skvělý..... N.R.: Cx Postal 8593, Ag.Tristeza, CEP 91901 - 970, Porto Alegre / RS, Brasil / norest@norest.com.br >ŠA<

NK 6 - Keep on keeping on LP (Deranged Rec.)
Devět songů. Mikro krátký texty, překvapivě jen v angličtině psaný. Rychlá hardcore mlátička s odkazem na starý Japan kapely. Žádný extrémně zdeformovaný zvuk..... Tohle je novodobá staroba japonskýho hardcore umění. Valí to na 45 otáček. Je to skvělá nahrávka ! To ti musí stačit... Možná budeš na větvi, když opíšu z desky "produced by Fugu (GAUZE)"...... a já jen dodám, vliv to mělo.... NK 6: 1-28-7-106 Matsugaoka Nakano-ku, Tokyo, 165 - 0024, Japan / core@nk-6.104.net / nozue@netlaputa.ne.jp * D.Rec.: P.O.BOX 543, Stn.P., Toronto, ON, M5S-2T1, Canada >ŠA<

CONSUME - s/t ´07 LP (Insane Society Rec.)
Deska poskládaná ze dvou samostatných 7eps + split 7eps s HELLSHOCK, RESOLVE a jednoho songu vydaném na ALF / ELF kompilaci. Songy se nahrávaly v roce 2003. Přiložen plakát obrovského smetiště. Některý texty jsou přeložený do češtiny: o špatném zacházení s matičkou Zemí, o vykořisťování, o zkurvených lécích a byznisu kolem toho, apod... Tohle LP vyšlo i na CD a myslím, že kdysi i na MC. Vše u Barváka. Výborný, zvukově nabušený crust / hardcore s chraplavými vokály. Chlapíci poskládaní ze spousty kapel zvládají drtící skladby velice dobře. Nic převratnýho, nic novýho, ale pohodička. I když LP si dávám radši na dvakrát. Nebaví mě všechny songy poslouchat najednou. Na živo - max. 20 minut = devastující crust / hardcore vražda !!! Poslech LP max. jedna strana = devastující crust / hardcore vražda !!! Haha. Jednoznačnej hit "Products of ignorance" !!!! To je škola s velkým Š..... Consume: Jim Reitz, P.O.BOX 16404, Seattle, WA, 981 16, USA >ŠA<

CHARM / U.G. MAN ´06 split LP (Wajlemac Rec. & 625 Thrash Rec.)
Kurva a ještě jednou kurva - CHARM je totální distort rychlý hardcore, zběsilost, naprostá tortura - děsivá a vraždící kytarová linka, hroutící se buny, devastace všeho živého..... "Sympa konagona" - tohle je mistrovský dílo s až hororovým oparem... a na tento song navazuje plynule poslední "Psycho talk..." - pomalý ala THE LOCUST syntetizátorový hororový "um" skřížený s rychlým hardcore výpadkem... U.G. MAN - kurva, divný. Dva vokály, ž/m, alespoň se to tak jeví. První song je dobrej, ujetej, ale dobrej rychlej hardcore. A pak to začíná - možná by si tohle vychutnala parta fans MEXICAN POWER A. a podobných kapel. No, není to nějak moc podobný, ale asi tak ulítlý jo..... Středně rychlý, rychlejší hardcore, dalo by se říci se zpěvem až moc čistým, ale řvaným... Různě krkolomný, pestrý, nestardatní postupy..... Celkově, první dva poslechy docela hrůza. Ale už to šrotim asi po desátý a ono to je potrhlý, rychlý a dobrý - "extravagantní" hardcore, vůbec to nezní špatně...., předposlední song je bídnej. Ale CHARM tu vítězí, to je jiná záležitost. W.Rec.: P.O.BOX 8039, Emeryville, CA, 946 62, USA / www.wajlemac.com >ŠA<

DEMARCHE - Fucking hanhover ´07 7ep (Psychocontrol Rec. & Phobia Rec. & Emergency Rec. & Aback Rec. & Ladrogang & Hluboká Orba Rec. & Insane Society Rec. & Cider Supers Stars Rec. & Nihil and Beers Terror Rec.)
Nejsem si jist, ale DEMARCHE jsem viděl poprvé až letos (2007) na Sedmičce. Teď tu mám nějaký ten pátek jejich první 7ep se čtyřmi songy. Koncert byl dobrej, ale ne zcela sehranej, i ty zpěvy nebyly nejideálnější. Oproti tomu deska obsahuje 4 songy, kde už všechno sedí, zpěv je v pohodě, ale je hodně jednoduchej. Je to taková staroba - určitě to není na škodu, ale jak pro koho..... Asi nejvíc je to znát v songu "Holy tragedy"... Čtyři typický raw punk středně rychlý songy s ostrými texty a hrubejma vokálama - systém, válka, náboženství, boj.... Tomu odpovídající obal + kreslený plakátek DEMARCHE členů... Velice slušná punk surovost od začátku až do konce.... Žádný sraní s ničím a nikým..... Punk destroy... Demarche & C.S.S.Rec.: Honza Slezák "Čezi", Sladovského nám. 5/302, Praha 3 - Žižkov, 130 00 / cezi@seznam.cz / www.demarche.tk / 732 222 438 (Cezi) * P.Rec.: Mirek Vokál, P.O.BOX 5, Libice nad Cidlinou, 289 07 / phobia@insanesociety.net / www.insanesociety.net/phobia * E.Rec.: Chvalova 8, Praha 3, 130 00 / www.emergency-rec.cz * A.Rec.: peta.aback@centrum.cz >ŠA<

AGATHOCLES / SAKATAT ´06 split 7ep (Bringer of gore Rec.)
Nahrávka AG pochází ze strašího data - na to jsme už zvyklý. Zvukově to taky není žádný zázrak - na to jsme už taky zvyklý. Typický AG songy - celkem 4 s textama o NATO, dětskej prostituci, atd. Nahrávka pochází z května 2002. Druhou stranu se 7 songy drtí turečtí SAKATAT s nahrávkou z roku 2006. SAKATAT je duo, kytara a bubny. Zpívá bubeník. Texty jsou v turečtině s anglickými překlady názvů songů. Většinou jde o krátké texty, krom druhého songu "Fight together". V muzice je znát chybějící basa. Jinak takový rychlejší grind, občas jakoby kolize ROT / SUBCUT. S basou by to byl mazec !!!! Doufám, že kapela vydrží a sežene basu - a nahrají masakrující desku ! Limit 333 ks... AG: Jan Frederickx, Asberg 8, Mol, 2400, Belgium / roel_agathocles@hotmail.com / www.agathocles.com * Sakatat: Semih Orhan, Fethiye Mah, Isiktepe Cad., Akkent Sitesi n/3 Nilufer, Bursa, Turkiye / cesettur@hotmail.com / www.sakatat.cjb.net * B.O.G.Rec.: Marc Bog, Waterstraat 22, Heultje - Westeria, b-2260, Belgium / bringerofgore@hotmail.com >ŠA<

INSECT WARFARE / CARCASS GRINDER ´07 split 7ep (Psychocontrol Rec.)
Dost slušný split 7ep. I.W., amíci co už tady snad každej zná, drtiči grindcore jak rychlostí, tak extrémní brutálností. Typický nástroje včetně vokálů. Rychlá řezničina, 4 grindcore songy - nekompromisního útoku bez sebemenší přestávky, poslední nekolika - vteřinový song je taková perlička. Skoro kopírka obalu "Consuming Impulse" od PESTILENCE... C.G. zde mají starší nahrávku, takže kdoví zda vůbec existují... Celkem 5 grindcore songů. C.G. mají výborný cit pro hraní. Je to v podstatě srážka BLOOD SUCKERS (r.i.p.) - DENAK. Výbornej zvuk a je to prostě kapánek jinej grindcore než od INSECT WARFARE. Žíhanej modrej vinyl, parádní prácička... I.W.: 1846 Richmond Ave, Houston, TX, 770 98, USA / www.insectwarfare.com * C.G.: Ei - morningrinder@hotmail.com / www.myspace.com/carcassgrinder * P.Rec.: www.psychocontrol.com / Otto Beran, Anenská 1296, Pardubice, 530 02 / psyrec@post.cz / Ondra Šemrinec, Libušínská 8/15, Žďár nad Sáz. / fastcore@centrum.cz >ŠA<

BLOODY PHOENIX / SYSTEM SHIT split 7ep (R.S.Rec.)
Kurva, další nahrávka BLOODY PHOENIX a hned 6x drtící palba. Není to jako dřívější surová, nekompromisní grindcore tvorba, tohle je grindcore - s takovým snad hardcore from Japan nádechem a metalem zároveň a k tomu je to takový šikovně nasekaný. To ale nic nemění na tom, že je to furt pořádná dávka grindcore a ten metal neberte nějak vážně !!!! Ale starší songy byly lepší ! SYSTEM SHIT mají o dva songy méně, oproti B.P. zde mají texty a z textu "Cider frenzy pt.4" nejsem nijak chytrej, ale hudebně je to zpatvořenej cover od KING DIAMOND nebo MERCYFUL FATE - to mi nikdo nevymluví, haha. No a zbylý songy jsou crust / grind. Styl, který už taky pomalu vymírá.... Ale v podstatě každej song je jinej, např. druhej je spíše hrubej punk / hardcore, kterej se zvrhne ve zběsilej grindcore. Třetí je fofr grindcore jízda, ale základ je úplně stejnej jako u druhýho songu !!! B.P.: TPLP61CD@sbcglobal.net / Jerry, 4323 Griffin Ave., Los Angeles, CA, 900 31, USA / www.geocities.com/bloodyphoenix1/ * S.S.: Derek, 98 Stewart Harris Dr., Dartmouth, N.S., B2W 3Z7, Canaduh / crustybastard@hotmail.com * R.S.Rec.: Sandro Gessner, Str.des Friedens 45, Mittelpoellnitz, 078 19, Germany / skrupel@web.de >ŠA<

ALL PUNKS SPENDING DRUNK NIGHT ... ALL DRUNKS MAKING PUNK NOISE comp. 7ep ´07 (Rescued from Life Rec. & Haunted Hotel Rec. & Backwoods Butcher Rec.)
Tohle ípko obsahuje samou "elitu", všechny kapely se sešli pro Backwoods Butcher a nejsou tu žádné kontaky na kapely, texty. Najdeme tu jen názvy songů a adresy. Pěkně vyvážená barva obalu, pěkně to ladí..... Strana A a RAJOITUS, SUIKO (z Finska, ale logo jsou japan klikiháky), TUMORFEAST, MASSGRAV, BRODY´S MILITIA, MERDA a strana B je NETJAJEV SS, VOETSEK, WIDESPREAD BLOODSHED, NO VALUE, SHRAPNEL FACE a HELLNATION. Většinou každá kapela po jednom songu.... Všechno většinou rychlý. Zvuk ucházející, ale mohl by být mnohem lepší. Hudební škála není moc pestrá - prostě rychlá, zběsilá hardcore / punk jízda. TUMORFEAST, MASSGRAV vedou stranu A !!! NETJAJEV SS (Magnus stále provokuje s náckama - tentokrát logo), VOETSEK (nic moc zvuk), WIDESPREAD BLOODSHED (škoda utopenýho vokálu), NO VALUE a HELLNATION - vítězí, takže krom S.FACE je strana B drtící. R.F.L.Rec.: Clay Newell, P.O.BOX 14821, Haltom City, TX, 761 17, USA * H.H.Rec.: Ralph Ferrara, P.O.BOX 348, Yonkers, NY, 107 10, USA * B.B.Rec.: P.O.BOX 377, Mount Orab, OH, 451 54, USA >ŠA<

AGATHOCLES - Proud to be out 7ep (Jennifer Rec.)
Strana první byla nahrána už v roce 2002, jak je už klasika u AG poslední dobou, ale druhá strana je už z roku 2006, takže si tady můžete případné rozdíly ve skladbách pěkně vychytat. Starší tvorba je klasická mince core houpačka, chytlavý pasáže, střední - pomalý tempo - typický AG. Novější tvorba je taktéž AG, ale je pestřejší. Někdy hodně rychlý pasáže a naopak zase dost pomalý, někdy extra jednoduchý postupy. Některý songy se můžou jevit jako nezáživný, ale stále je v nich AG duch. V songu "Introtyl" je použitá pasáž od NAPALM DEATH, u AG dost netradiční postup. AG: mincemania@hotmail.com / www.agathocles.com * J.Rec.: grindcore_jrecords@hotmail.it / www.jennifergrindrecords.it >ŠA<

VIOLENT HEADACHE / TOTALICKERS ´07 split 7ep ( Kremon Rec. & Grita o Muere Rec. & Undislessed Rec. & Tiri Rec. & Disyouth Rec. & Alcoholic Desaster Rec.)
Hodně nadšení z tohoto split 7ep okamžitě přestalo při poslechu VIOLENT HEADACHE, kapela, která mě tu měla rozsekat. Bohužel, tahle nahrávka není taková jak jsem si představoval. Není to žádný odpad, ale ani žádný zázrak. Španělové tu drhnou slušnej rychlej crust s disbeat taktovkou - tak nějak všelijak zahranej, uřvanej vokál je dobrej, má to v sobě nasranosti až až, ale dřívější crust / grind tvorba byla fakt lepší. Asi zvuk to dost sráží...., nemůžu si pomoct... A mám bordel u skladeb, nějak mi to tu ke konci nesedí... Palba jak kráva je "Untitled" o izraelské genocidě. To je hotový fast peklo ! TOTALICKERS - tři songy. Lepší zvuk, je to mnohem chytlavější, razantnější. Klasický umta-umta bicí, takže je jasný odkud že to TOTALICKERS čerpá.... dsibeat - punk mlátička v té nejlepší tradici, na dva vokály. Druhej song je moc melodickej..., ostatní jsou masakr raw kaos... punk.... Mají tu navrh taky samolepku a něco jako pohlednici / mikro plakátek. Komplet všechno je ve španělštině... V.H.: violentheadache@hotmail.com / www.myspace.com/violentheadache * Totalickers: www.geocities.com/totalickerspunk * K.Rec.: Apdo. 34048, Barcelona, 080 80, Spain / www.kremonrecords.cjb.net * G.M.Rec.: Apdo.37020, Barcelona, 080 80, Spain / www.gritaomuere.espai.org * U.Rec.: thrashattack@voila.fr / http://chaoshardcore.site.voila.fr * T.Rec.: disatehpunx@hotmail.com * D.Rec.: rotten-ideas@gmx.de * A.D.Rec.: alcoholicdesaster@yahoo.gr >ŠA<

BRODY´S MILITIA / NETJAJEV SS ´07 split 7ep (Rescued From Life Rec.)
Do prdele, jsem už tak dlouho neslyšel BRODY´S MILITIA anebo se trochu změnil jejich styl ? Přikláním se spíše k variantě druhý. Tohle je prostě typická hardcore jízda v duchu FUCKED UP a podobných kapel. Určitě nejde o kopírku a je tu i jiný vliv, ale..... Na každej song si můžeš..., co - hovno, musíš si zapařit..., mrdat na to, že musíš..., to tě prostě žene samo a jestli ne, tak zcela jistě pocházíš z jiný planety, haha. NETJAJEV SS tu předvádí v 6 skladbách, tudíž o dvě více než B.MILITIA, stále stejnou jízdu v duchu RUPTURE občas zkříženou s GG ALLIN. Kover NEGATIVE APPROACH tu je jako taková třešnička na dortu. Magnus se stále činní, jak je vidět..., tenhle panáček (žijící snad každejch 5 let v jiným státe - kde založí vždy one man band) je fakt blázen... B.M.: P.O.BOX 377, Mount Orab, Ohio, 451 54, USA * N.SS & R.F.L.Rec.: rescuedfromlife@yahoo.com / www.pornonoid.com / hemogoblin@passagen.se >ŠA<

MASSGRAV / YACOPSAE split 5" (Regurgitated Semen Rec.)
Obě kapely mají po dvou drážkách. MASSGRAV - dvě odlišný cover pecky, EDDIE MEDUZA: švédský to král rocku a LOS CRUDOS. Řekl bych, že oba songy si jsou vcelku rovni. Rychlá raw sprška surovýho punk / hardcore, tak jak to MASSGRAV umí. Dokonce rock n roll sólíčko v prvním songu tu zazní. YACOPSAE - GANG GREEN a VERBAL ABUSE. YACOPSAE se statečně pustili do předělávek a jsou fakt parádní, není vůbec znát, že to hraje YACOPSAE. Parádní mini placka. Co byste asi tak ještě chtěli vědět ? Nic už neřeknu / nenapíšu... Sežeňte si to, pokud je ještě ta možnost !!! R.S.Rec.: http://mitglied.lycos.de/skrupel >ŠA<

NEVER BUILT RUINS - ...built to love ´07 10"LP (Alcoholic Desaster Rec. & Dratsab Rec. & Homestidad y Humildad Rec. & Prugelprinz Rec. & Disturbance Rec. & Rinderherz Rec.)
Hned na úvod musím upozornit na zkurvenej booklet, tak debilní kombinace barev udělala z textu, převážně textů ke skladbám nečitelný NIC. Nechápu !!! Je to zcela jistě kvůli obalu, kterej se snaží být moc uměleckej... No, kapela pochází z Německa a Švýcarska. Každá strana má po 4 melodičtějších hardcore skladbách. Je to taková emo kombinace crust / hardcore - přesně taková, co se hraje na každým kroku. To ale neznamená, že je to špatný. To určitě ne. V každém songy je něco málo zajímavýho. N.B.R.: Heikko Langekker, Zasiusstrasse 56, Freiburg, 791 02, Germany / neverbuiltruins@web.de / www.neverbuiltruins.org * A.D.Rec.: Antonis Giannakakis, Irodotou 5, Alex/Poli, 681 00, Greece * Dra.Rec.: www.geocities.com/dratrec / dratsabrecords@yahoo.com / dratsabrecords@hotmail.com * H.H.Rec.: c/Iturgitxi n° 28 4° Izda, Algoria (Bizkaia), 489 91, Spain / humildadyhonestidad@hotmail.com * P.Rec.: Johannes Lity c/o Per Bike, Eppelheimerstrasse 5, Heidelberg, 691 15, Germany / nomorepain@gmx.de * Dis.Rec.: Postfach 337, Basel, 4013, Switzerland / asek666@animail.net * R.Rec.: Postfach, Biel 7, 2500, Switzerland / rinderherz@gmx.net >ŠA<

SINERGIA - Victims of another flashback ´07 7ep (Human Liberation Front Rec.)
Do prdele…. SINERGIA na samostatném 7ep. Navíc 6 cover songů, žádný vlastní. Kapely, který se SINERGIA snažila zvěčnit na tomto kousku asfaltu jsou ANTI-CIMEX, TOTALITAR, ELECTRO HIPPIES, 2x D.R.I. a DEAD KENNEDYS. Všechny jsou zahraný naprosto skvěle ! Tohle je fakt kurevsky dobrá práce. Už dlouho jsem neslyšel tak skvěle zahraný cover songy. Obal od Záviše se mi taky moc líbí a v kombinaci s dobrým papírem = moc pěkný. Další propriety: menší plakátek SINERGIA s obdobným motivem co je na obalu, fotky SINERGIA z Liberce včetně d.i.y. pohledů, kalendář SINERGIA, dvě verze samolepek SINERGIA a jedna Human Liberation Front… Tohle vše je "svázáno" páskem, na kterém krom jiného je limited edition…, maximální číslo je 150ks. No a vinyl je téměř stejný jako GRIDE / LAHAR, akorát že SINERGIA má světlejší žlutou. Kdo chce, může mít nelimitovanou edici bez všech výše vypsaných serepetiček a samozřejmě černý vinyl. Skvělá práce. Sinergia: sinergia@yahoo.es * H.L.F.Rec.: Petra Krupauerová, Borový Vrch 794, Liberec 14, 460 14 / c_ml.hc@email.cz >ŠA<

AGATHOCLES / ROGER MOORE ´07 split LP (Redneck Prod.)
Nejnovější nahrávka od AG. Celkem 13 mince náletů. Typický AG jak za starých časů, ale mnohem rychlejší…, někdy je to fakt sypec. Songy nejsou až tak chytlavý, ale stále naprosto výborný…. Nemůžu si pomoct, ale u jednoho songu zase slyším old riffy NAPALM DEATH - přesně ty co jsou v jednom songu na 7ep "Proud to be out"…, ale tady se ten song jmenuje jinak.., tak nevím…., haha. A v novějších skladbách je taktéž patrný vliv HAEMORRHAGE. Neplatí to o všech, ale ta podoba tu je zcela patrná. Rozhodně si nemůžu stěžovat, AG jsou stále na živu a v plnej síle…. Co mi je ale divný, jsou texty…, že tu nejsou všechny zveřejněny. Francouzi z druhé strany, ROGER MOORE. Každej zná tohoto herce, ale vy zde uslyšíte od R.M. zběsilou fast hardcore sypačku s velkým vlivem power violence. Rychlost tu vítězí, ale struktura songů je komplikovanější… někdy až death pasáže, skákací jazz/ska prvky, pomalý vyhrávky a rychlý výpady…. S hrubým až kapánek murmur vokálem a druhým uječeným, to je ROGER MOORE. Na micro okamžik tu je podoba na CATHEDRAL…., haha. Parádní split LP !!! AG: mincemania@hotmail.com / www.agathocles.com * R.M. & R.Prod.: Thomas Julien, Le pont d´Auze, Yssingeaux, 432 00, France / rogermoore.powerviolence@voila.fr / www.myspace.com/rogermooregrind >ŠA<

MUNICIPAL WASTE - The art of partying ´07 LP (Earache Rec.)
Nová deska thrasherů…, na Earache a snad v 10 barvách vinylu…. Mám bílej. Opět krásnej obal…, krásná to párty, haha…. Celkem 15 klasických thrash metalových songů. Nejsem posedlej fanoušek MUNICIPAL WASTE, ale řekl bych, že tahle deska je oproti předchozím kapánek melodičtější. M.W. na "The art of…" drhnou ten typickej thrash metal, ale ne extra drsnej jako ho hráli třeba Mistři SODOM…., tady bych řekl, cítím tu nějaké prvky ze starších alb METALLICy či TESTAMENT. Ale není to METALLICA ani TRSTAMENT, to ani náhodou, tak to zase neberte… Zvuk je jinej, M.W. hrají rychleji, ale něco tam prostě je… Taky tu je špetka crossover melodičnosti…. Deska je hodně vyvážená, ani jeden song nevybočuje, ale pořád jsou songy velice dobrý. M.W. si drží laťku stále dost vysoko a stále nepostrádají smysl pro humor, čož krom jiného dokazuje opět závěrečný bonus na straně B, kde se pokouší zpívat nějakej hit, co dost často zaznívá v teenagerovských filmech…. M.W.: P.O.BOX 6311, Richmond, VA, 232 30 / www.facethewaste.com * E.Rec.: P.O.BOX 144, Nottingham, NG3 4GE / mail@earache.com >ŠA<

TÖRR - Witchhammer ´07 double LP (Monster Nation Rec. & Korek Rec. & Doomentia Rec.)
My, příznivci kapely TÖRR a milovníci vinylu jsme se dočkali. Dvoj LP s rozevíracím obalem už na první pohled vypadá pěkně. Tohle je prostě pěkná vzpomínka, kdy tu TÖRR válčili v kulturákách snad každej měsíc…. První vinyl obsahuje demo Witchhammer z roku 1987 a dva bonusy Kladiva na čarodějnice. Druhý vinyl má v drážkách zaznamenán studiový materiál z roku 1993 Kladivo na čarodějnice. A opět tu jsou bonusy a opět songy Kladivo na čarodějnice, tentokrát v jiných podobách zase ve dvou verzích… M.N.Rec.: Miloš Kratochvíl, Drhovice 62, Dražice, 391 31 / www.monsternation.cz * K.Rec.: xkorekx@seznam.cz * D.Rec.: www.doomentia.com >ŠA<

DISKELMA / DISTRESS split ´07 7ep (Kamaset Levyt Rec. & Human Liberation Front Rec. & Acclaim Rec.)
Mám před sebou ltd. 30ks edice na Human Liberation Front… DISKELMA drtí surový finopal se spoustou sólíček a metalových vyhrávek. Docela melodická ne moc rychlá, přitom nasraná a drtící raw punk palba s nakřáplou kytarou. DISTRESS mě fascinují hlavně zpěvem v rodném jazyce, kterej tu fakt sedí…. Klasická disbeat crust mlátička s hrubým vokálem a těžkým soundem. Zvuk je fakt parádní, obě kapely jsou kurevsky dobrý….. K.L.Rec.: sotatila@gmx.net / www.punkinfinland.net/kamanen * A.Rec.: 101 Fuji-a 2-10-4, Sangenjaya Setagaya-ku, Tokyo, 154-0024, Japan / acclaim@nomasters.com / www.acclaim.nomasters.com >ŠA<

SEKEC MAZEC QUATTRO ´07 comp. 7ep (Olga Hepnarová Rec. & Randall Rec. & Exit Prod. & G.R.F. Rec. & Dead Heroes Rec. & Via Immunita Rec. & OVxHC rec. & Korek Rec. & Noise Master Rec. & Soyamilk Rec. & Hluboká Orba Rec. & Světlo a Teplo Rec. & Ad Absurdum Rec. & Hellbeat Rec.)
BALACLAVA zahajuje stranu A jedním songem proti kouření. Jde o živák z roku 2002 a song je na BALACLAVu dost rychlej mazec vybočující z ostatních skladeb. Zvuk je hroznej. KOBRA XI se třemi songy. Kytara je jak black metalová smršť co se srazí s hardcorem a právě první song "Ve jménu demokracie" se mi díky tomu nelíbí, ale ani druhý song "Svině", kde je navíc k té kytaře jakoby nějaký sólíčko - to neberu. Myslím, že s těmito songy zahajují koncerty a to mě ničí… Pak se kurevsky polepší a už je to zabijácký až do konce, co se týká koncertů. Ale tady je asi zvuk divnej nebo co, protože mě se nelíbí ani cover od OPSTAND a to je co říct. Prostě v tom nejsou žádný grády, jen rychlost. IDIOTS PARADE jsou parádní, ale vokál i když je uřvanej, tak nijak extrémně. A to je škoda, protože do tohodle fastcore s dobře nahraným vokálem, kterej by ničil všechno živý, by pasoval úplně skvěle a z I.PARADE by se rázem stala vraždící mašina. Songy jsou dobře poskládaný, ale popravdě, na demo nemaj (sice první dva songy jsou z dema, ale jsou znova nahraný) !!! Dost to kurví hodně vytažená basa, která se mi v tomhle provedení nelíbí ani náhodou. Druhou stranu otvírají SPES EREPTA jedním songem a to o Praze. A song je fakt zdařilej. Šlape od začátku do konce a i když to není žádnej mazec, tak S.EREPTA mě překvapila. Zvuk super. Jak kdyby se potkal ENTOMBED s DISMEMBER a za čali hrát crust / hc, haha. Na živo to nebylo až tak dobrý… My (RABIES) tu máme 5 songů včetně převzatýho songu od LAHAR v našem podání. Nahrávka je z 10-tého výročí GRIDE, tudíž živák z Rechlí. Poslední tři songy jsou od COCONUT BULLDOZER. Krom vteřinovky a coveru od NEOS jen jeden vlastní song, ale představu si udělat můžete. Potrhlý hardcore, ve kterém působí lidi ze SHEEVA YOGA, což je více méně jasný, kam se C.B. ubírají. Ale oproti S.Y. jsou ještě více komplikovanější a snad i veselejší… Vokál obstarává Jason z MEXICAN POWER AUTHORITY, THIRD WORLD PLANET…) a on určitě hodně mluví do skládání, protože je to opravdu divoký… Suma sumárum, čtyřka S.MAZEC není lepší než předchozí…. Balaclava: balaclava@email.cz / www.balaclava.wz.cz * K.XI: stfh@seznam.cz * I.P.: janixpx@zoznam.sk * S.E.: http://myspace.com/spesxerepta * C.B.: www.myspace.com/coconutbulldozer / coconutbulldozer@popstar.com * O.H.Rec.: copywrong@gardener.com * G.R.F.Rec.: Jiří Kovalčik, Školní 378/IV, Klatovy, 339 01 / grf.maska@seznam.cz * OvxHC Rec.: Pavel Švestka, P.O.BOX 3, Ostrava 46, 700 46 * S.Rec.: Alesh Hrebeniak, Bezručova 4201, Chomutov, 430 03 * S. a T.Rec.: Vojtěch Koryta, Místecká 453, Praha 9 - Letňany, 190 00 / skogen@centrum.cz * Ad A.Rec.: steby@hotmail.com * H.Rec.: hellbeat@seznam.cz >ŠA<

D.S.13 - Killed by the kids LP (Havoc Rec.)
Dávno mrtvá kapela, sakra stará deska… ale komu to vadí ? Mě ne.Týpkové s DS13 už se rozprchli do spousty dalších (a neméně dobrých kapel) ale tohle byl myslím jejich začátek. Po několika singlech jejich jediné album (aspoň myslím, kromě diskošky aka Asian album). Hmm.. Deska má moc hezkej syrovej zvuk, teda ne ůplně "křišťál" ale já jsem nadměrně spokojen, navíc basa je hodně výrazná žádnej "makáč v pozadí" tak to mám rád. Dvacet vlastních skladeb a navíc dvě převzaté skladby od kapel z jejich domovského města Umea (hlavního města švédské hardcore / punk scény) konkrétně GPK a The Germs. Hardcore ze starých časů s ničivým soundem, DS13 mi vždy připomínali Minor Threat ovšem řádné zrychlené a samozřejmě se současným zvukem. No a ktomu všemu fakt dobrý texty… sice nic pozitivního a zhnusení i z "vlastních řad" ale o tom myslím upřímější. Každej má to svý co ho "nabíjí" my máme skateboard, hardcore a vodku… DS13: Box 275, 90106, Umea, Sweden / fukk47@hotmail.com / www.ds13.com >SY<

NOISEAR / PARADE OF THE LIFELESS split 7ep (Mortville Rec.)
Další nepříliš čerstvá deska, ke které jsem se dostal výměnou na slovenském výletě s "Myškama". Noisear nejsou až tak neznámá kapela ostatně i tady jsi nedávno čet´ recenzi na jejich "12tipalcovku". Svižnej grindcore s vysokým a ještě vyšším ječákem a dominujcím zvukem Brianovo "šroťáku" v opravdu "fast" tempu. Pět "nátěrů" co se ti proženou hlavou jak blesk. Pokud se ti taky líbí prý znovu aktivní Australská mlátička THE KILL tak tohle je přesně v tom duchu. Prostě krátký, rychlý a hlasitý série pokračuje… POL na druhé straně tady mají "jen" dva kousky ? Cože ! No ale opřou se do toho hned od startu hodně "namakanej a techno" grindcore a nemůžu si odpustit inspiraci od HE WHO CORRUPTS ta je víc než zřejmá. Rychlý pasáže se střídaj s pomalejma vyhrávkama a nečekanejma zvratama ale vesměs to rychlejší tempo dominuje a hoši opravdu ví co a jak chtěj zahrát. Asi nemá cenu psát že zvuk si vychytali na jedničku, takže fakt hrubost. Noisear: 1429 56th st NW, Albuquerque, NM, 871 05, USA * P.O.T.L.: Paul Kozolowski, 745 Ashland ave, Buffalo, NY, 142 22, USA * M.Rec.: Andy Koettel, 713 Grace street, Ottumwa, IA, 525 01, USA >SY<

UNHOLY GRAVE / MATKA TERESA split 7ep (Brigade of Natural Genocides Rec.)
Další stará vykopávka a další splitko nesmrtelnejch "hrobíků". Pět kousků grindcore / punku s hlasivou exhibicí mr.Takahiho já nevím co k nim furt dodávat… takže použiju slogan z desky "Grindcore je vášeň, ne trend !". Slavnej hit "Murderer" je opět přítomen… skoro mi to přijde jak Fuck On The Beach a jejich "firemní" vál…ten je taky všude. Druhou stranu maj na starost naruralizovaní Holanďani MT který mě zatím nějak moc nebrali (ani živě). Hororový intro a jdem na to, grindcore s fakt hodně dunivým zvukem a klasickým "kanáloječivým" duem zpěváků, ve středních až rychlejších tempech. Musím říct že mě tyhle čtyři vály fakt celkem baví (až na to že ve třetím a čtvrtým válu Loděnická lisovna opět zauřadovala a musím přenosce trochu pomoct aby my jehla "nestála na místě"). A po outru je konec… U.G.: Takaho Komatsu, #103 Shouwa-sou, 2-2001, Kurosawa-dai, Midori-ku, Nagoya 458, Japan * M.T.: krytycznasytuacja@interia.pl * B.O.N.G.Rec.: Maarten, Lunterenstraat 118, 25773, PT Den Haag, Holland / maarten.punk@excite.com >SY<

UNHOLY GRAVE / KADAVERFICKER split 7ep (Power It Up Rec.)
A znovu UG, znovu grindcore agains terrorirsm, znovu nahráváno ve zkušebně, znovu to nakope prdel většině kapel pododného ražení. Vály z let ´97- ´99 a všechny už vyšli na jiných singlech (nahrané samosebou upně jindy). Tahle kapela sere na všecko, a na všecky grindcore kult. Kadaverficker mě řeknu narovinu nebavily na ničem co jsem od nich doteď slyšel… a ani teď nepadám na prdel. Grind hranej jako metal přijde mi to jako Exhumed ale ne tak rychlé… ale když si je párkrát poslechneš tak něco do sebe to má, ale můj top 100 to neohrozí. Čtyři metalické fláky plné krve. Kadaverficker: KF Langner, Schneiderstr. 34, 442 29, Dortmund, Germany / goreminister@gmx.de / www.kafaverficker.net.tc * Power It Up : Postfach 1114,38156 Vechelde,Germany nebo mailorder@power-it-up.de nebo www.power-it-up.de >SY<

AGATHOCLES / PERNAMENT DEATH split 7ep (DIY)
Zase jednou ípko od AG ale nic čerstvého naopak tohle je "zkušebnovka" z roku 1987, vály původně vyšli na NO MORE FASCIST ATTITUDES kompilační kazetě. Jan AG tady ještě valí na kytaru. Zvuk je celkem ok, představ si normální kvalitu nahrávek Unholy Grave tak asi tak je to tady. Pět válů a samý provařený hitovky. Grindcore klasika. Druhou stranu "obstarali" mě absolutně neznámí PD opět zkušebna tentokrát z roku 2003 a je to jako takovej "dřevní" Agathocles ale s opravdu "bordel-oidním" zvukem nahrávky a utahaným tempem. Maj tu asi 6-7 válů, nevím moc se v tom nevyznám, a takhle odfláklej booklet sem dlouho neviděl. Je sice pěkný udělat split s AG ale příště si s tím víc "pohrajte". Jo jsou z Belgie jako AG. AG: Jan Frederick, Asberg 8, 2400, Mol, Belgium / roel_agathocles@hotmail.com / www.agathocles.com * P.D.: pernamentdeath@hotmail.com >SY<

SUPERAPES - Self titled 12"EP (Thriller Rec. & Phobia Rec. & Malárie Rec.)
Určitě jedna z nejenergičtějších kapel v okolí (no jó no, jsou ze Slováče já vím). Když pominu demo který jsem ale nikde ofociálně neviděl, tak tohle je debut na vinylu a rovnou velká placka. Svižnej hardcore s parádním zvukem nahrávky, klávesama v sestavě což opravdu není moc obvyklé… ale klid sedí tam žádný sólo varhany spíš takový jako doplnění zvuku. A celej tenhle mazec se snaží překřičet zpěvačka Eva, která tomu svým parádním hlasem dává fakt dost. 13 kousků (krásné číslo) chytlavé melodie ale stále je to "nážez" ok, a fakt pěkně udělanej booklet a výborný texty… s fakt jedovatými ale dobrými texty. Jedna z nej desek loňského (06) roku. Superapes: rockaperoll@hotmail.com / www.humanmeatforsale.tk * T.Rec.: Tomáš Fifík, Sch.Trnavského 22, 841 01, Bratislava, Slovensko / tomitrash@centrum.cz * P.Rec.: Mirek Vokál, PO Box 5, Libice n / Cidlinou, 289 07 / phobia@insanesociety.net / www.insanesociety.net/phobia * M.Rec.: Valašská Bystřice č.408, 756 27 / malariepunk@seznam.cz / http://malarie.ind.cz >SY<

SPES EREPTA - Self titled 7ep (Kooperace více labelů)
Debutní nahrávka nové kapely ve které se sešli členové BALACLAVA / DREAD 101 / KILGORE TROUT. Přijde mi to jako takovej mix právě BALACLAVA a třeba TRAGEDY prostě takovej ten temně melodickej crustcore styl to na desce, živě zase mazec jako Crudos… tak si vyber. Tři absolutní hitovky (fakt) s parádními texty. Zvuk a obal nahrávky paráda já mám ještě navíc limit obal na Korek Rec. (a šedej vinyl… ale to asi vyšlo tak normálně) takže radost. Výbornej singl, těším se na další snad split LP a určitě zářez na Sekec Mazec Quattro kompilaci. Korek Rec.: Burketova 112, 397 01, Písek / xkorekx@seznam.cz * We Love Pandas Rec.: Nuno Geraldes, Petřínská 16,150 00, Praha 5 / panda@welovepandas.com * OVHC Rec.: Pavel Švestka, Tlapákova 18, 700 30, Ostrava / ovxhc@seznam.cz * Rage Dis Rec.: Jan Kovář, PO box 13, 463 31, Chrastava / distro@ragedis.net / www.ragedis.net * Templetton Rec.: Honza Karásek, Sladovní 1291, 752 01, Kojetín / www.templetton.wz.cz * Radek Buldra: Polní 1582, 288 02, Nymburk / radek.bxbx@centrum.cz * Mates Prokop: grip@skitsystem.net >SY<

FESTA DESPERATO - Nový babylon 7ep (Kooperace labelů)
Debutní vynil od hrubého "japonského" crustu z Brnä. Osm ponurých, ale ne zrovna pomalých válů ze samotného pekla (Hellsound studio) s opravdu hutným zvukem a záhrobním vokálem. Číslo dvě na béčku je cover králů současné D-beat scény od… (no jen si vzpomeň kde vrže Kawakami, podle toho co jsem slyšel už vrže jen v pekle… r.i.p.) ale na rozdíl od většiny kapel tohohle ražení nezpívaj jen spoustě mrtvol na bitevních polích ale naopak jako jedna z mála Dis kapel chtějí říct i něco víc než jen "zkoverovat" texty Discharge. Hudebně, textově i graficky pěkně odvedená práce (rozhodně nadprůměr) a poznámka nakonec pro "vinyliaky" na Samuel records vychází ručně číslovaná edice s malou změnou na přebalu. F.D. & Gasmask Rec.: P.O.Box 107, Nádražní 23, Žďár nad Sázavou, 591 01 / fes.ta@seznam.cz / www.festadesperato.com * Miruus Levyt Rec.: neužilova 4, Brno, 625 00 / kiljusystem@seznam.cz * Hluboká orba Rec.: Filip Fuchs, Grohova 39, Brno, 602 00 / orba@seznam.cz * Refugiado Rec.: Jane-B@seznam.cz * Samuel Rec.: P.O.Box 263, Písek, 397 01 / samuel.records@email.cz / www.samuelrecords.net * Out of Control Rec.: fastcore@centrum.cz / www.lycantrophy.wz.cz * Psychotherapy Rec.: psyrec@post.cz / www.psychotherapy.wz.cz >SY<

MALIGNANT TUMOUR - Burn in hell LP (Insane Society Rec.)
Deska kterou už každej slyšel, od kapely kterou každej zná…. Po "crustovém" debut albu Bilos a spol. na tomhle matroši povolili otěže ještě víc, a tohle už je "prachsprostej" rokec… haha. Takže všude čtu že Motörhead revival (to taky) a nic jinýho ne ?! Co takhle VENOM / TORR / KRYPTOR, jen si poslechni starý desky. Je spousta kapel co se inspirují starýma kapelama ale moc tomu nedaj a jen "vyváří" původní kvalitu, MT tady taky nevymysleli nic novýho (naopak některý riffy jsou nějaký povědomý…) ale ani se tak netváří, nemluvě o live provedení = peklo ! Prostě jeden velkej mejdan se spoustou hitovek ala 80tý léta, a i ti klasičtí MT jsou tam pořád cítit. Možná celej tenhle blábol nedává smysl… ale tohle je vážně hodně dobrá deska. M.T.: minceking@seznam.cz / robert-simek@seznam.cz / www.insanesociety.net/malignant * I.S.Rec.: P.O.Box 18, Nový Bydžov, 504 01 / www.insanesociety.net >SY<

POISON IDEA - Feel the darkness LP (Farewell Rec.)
Portlandská klasika a reedice jejich alba z roku 1991. Zatím jsem od nich nic staršího neslyšel, ale všude čtu že starý desky jsou mnohem lepší (!) pokud je to tak… nemám slov (haha) protože tahle placka je nabitá hity, a hlavně strana A ta zabíjí ! Sedm hardcore / punk-ovek ve svižném tempu a bez nucené líbivosti, i když "chytlavé" to jsou… a vály jako "Plastic bomb", "Just to get away" nebo "Death of an idiot blues" jen tak z harddsisku (čti hlavy) nevymažeš :. Na béčku dalších šest kousků, zase bych mohl napsat pár názvů ale závěrečná, temná, podmanivá a titulní skladba všecky válcuje. Fajnová deska s parádním černobílým (ty jsou samozřejmě nejlepší… žádná ironie ok) obalem. F.Rec.: " Micha meyer, P.O.Box 100205, Duisburg, Germany / farewellrec@plastic-bomb.de >SY<

I FARM - IV LP (Yo-Yo Rec.)
Na tuhle desku musím mít náladu… a pak tenhle "profesorskej" mix ranného hardcore a klasického rocku "zkousnu". Plusem je opravdu výbornej zvuk, bezchybná rytmika a syrovej zpěv (opravdu víc čistej než uřvanej). Ale přijde mi trochu sterilní, bez energie… rozhodně nečekej žádný hitovky co tě chytnou napoprvé. Vyzrálá a technická "mjúzik" od týpků co jsou hráčsky dobře vybavení (nemyslím jak maj drahý aparáty… no i když to taky). Celkem čtrnáct kousků z kterých razantně vystupuje poslední "Knucklehead" což je rozjetá a "old school-ová" minutka. Y.Y.Rec.: Bergstrasse 24, Sindringen, 746 70, Germany / www.yoyorecords.de >SY<

WHISKEY SUNDAY / THE SAINT CATHERINES split 7ep (Yo-Yo Rec. & Vinehell Prod.)
WS - country úvod s "ožraleckým" zpěvem, sešlápnutí kytarových efektů a je z toho melo-punk jak víno, totální pop, chytlavé po pěti sekundách a v ničem nepřekvapující… nevím vlastně proč ale fakt mě to baví hned první "Shadow people" ne a ne dostat z hlavy, jo jsou to amíci. Druhou stranu obstarali Montrealští TSC a znovu tři kousky, znovu mocně melodické i když trochu víc "heavy" a závěrečnej cover od WS "West ward bound" no hit (opět). Parádní rádio popík. W.S.: 354 Shadow Run, San Jose, CA, 951 10, USA / trallpunk@aol.com / www.whiskeysunday.com * T.S.C.: www.thesaintcatherines.com * V.Prod.: P.O.Box 36131, San Jose, CA, 951 58, USA / www.vinehell.com >SY<

THE SAINT CATHERINES / FIFT FOUR HERO split 7ep (Yo-Yo Rec. & 1-2-3-4 Go! Rec.)
TSC podruhé, tentokrát jen dva vály a zvukově je to "tvrdší"… ale melodií a vyhrávek neubylo. FFH jsou taky "javorový listí" a vysmahli sem znovu dva kousky. Tahle partička má ale opravdu měkoučkej zvuk, sólíčka, taneční basový linky…. Ne vážně tohle už je rádio, ale jsem tak "emo" z té porce pop-u od TSC a WS že to zkousnu. T.S.C.: P.O.Box 463, STN. C Montreal, QC, H2L 4K4, Canada * F.F.H.: 2111 Chemin Dufleve, Saint-Romuald, QC, G6W 5P8, Canada / fifitfourhero@hotmail.com / www.fiftfourhero.com * 1-2-3-4-Go! Rec.: 420 Wall street 206, Seattle, WA, 981 21, USA / www.1234gorecords.com >SY<

HIGHSCORE - Self titled 12"EP (Deranged Rec.)
První 12tka téhle hodně "profláklé" německé kapely která už je dva roky po smrti. Rychlej hardcore ala 80tý léta, zahranej s takovou lehkostí a nábojem že mě to vždycky skoro donutí vstát a skákat po pokoji… protože jsem línej tak nevstanu ! Jedna kytara to s rytmikou žene rychle vpřed a druhá "valí" melodické pasáže ale pořád to "jede" žádnej pop, no a všechno to okřikuje Seb svejma sakra dobrejma textama. Podobnejch kapel hrajících starobu jsi už slyšel spoustu… ale tahle ti spolehlivě nakope prdel. Highscore: Sebastian Stronzik, Soester str. 66, Münster, 481 55, Germany >SY<

IMMORTAL FATE - Beautiful LP (625 Thrashcore)
Suveréně nejpomalejší deska co jsem z produkce "šestdvapět" slyšel, a tentokrát ani kapka thrashe… tahle nahrávka vznikla už v zimě 1993 a řekl bych že kapela "to má už hodně dlouho za sebou. Sice to začne hodně rychlým nástupem bicích, ale o tom tahle parta není. Tohle je pomalej a hutnej death metal z padesáti procent smíchanej s tím čemu bys dneska řekl sludgecore (ač v ´93 tomu tak určitě nikdo neřek´…) který se táhne jak přilepená žvejkačka. Přijde mi to jako deska MORBID ANGEL nahraná na 78 otáček (jó točky "pravěkejch" gramofonů…) pouštěná občas normálně ale většinou na 45 nebo i 33 otáček to vše naprosto "buldozerujcím" zvukem. Myslím že tohle každej nezkousne… ma-sa.kr. 625 T.: www.625thrash.com >SY<

UZI SUICIDE / PRETTY LITTLE FLOWER split 7ep (RSR)
Rychlá basová předehra, a pak už to jede. Ostrá kytara, ultrarychlé bicí a přidušunej křik… spolek fanoušků INFEST kteří svoji "modlu" neskrývaj, naopak výbornej revival. Ti co snad neznají INFEST (?!) rychlej hardcore s hutným "thrash" zvukem a příjemnejma minutovejma stopážema. Deset válů… jdu si to pustit znova ! PLF nejparádnější kapela OEF 2006 kterou ale skoro nikdo neviděl… protože po "hvězdách" už všichni spali nebo byli "na krupičku". Nečekenej nic jiného než grindcore a pěkně postaru. Syrovej ale velice čitelnej zvuk, žádný tisíce akordů atd., prostě v jednoduchosti je síla. Tahle banda má před sebou slibnou budoucnost… jo a cover S.O.B. navrch. U.S.: P.O.B.ox 675, Santa Cruz, CA, 950 61, USA / www.unholythrashbrigade.com * P.L.F.: Dave Callier, P.O.Box 66714, Houston, TX, 772 66, USA / chunkstyl@aol.com / frankooo_139@msn.com >SY<

UNHOLY GRAVE / PRETTY LITTLE FLOWER split 7ep (Rescued From Life Rec. & Psycho Wolf Rec.)
Nezničitelní UG s várkou nových songů. Nahrávka je už z roku 2003 vyšlo 2006, parádní a syrový grind / punk, klasická protiválečná / anti terroristická lyrika a fakt výbornej sound (nahráváno jako obvykle ve zkušebně) nevím co jiného napsat… kult! PLF čtyři kousky z toho jeden cover od UG, zvuk hutnějši než na split s US prostě brutal old school grindcore lahůdka. Vychází na ultra těžkém vinylu a v pěkném "gatefull" obalu, nepropásni… U.G.: grindfreaks@ybb.ne.jp * R.F.L.Rec.: Clay Newell, P.O.Box 14821, Haltom city, TX, 761 17, USA / rlfrecords@hotmail.com * P.W.Rec.: Josh vaughn, 411 Lindale, Houston, TX, 770 22, USA >SY<

UNHOLY GRAVE / CATHETER split 7ep (Rescued From Life Rec.)
A jsou tady znova ! UG "veselý" grindcore s vážnými texty psanými nejjednošší anglinou… tři klasické vály které jste od nich už stokrát slyšeli pod "jinými názvy"…. Supr ! Koláž z fotek ze společného US tour s CATHETER na velkém a na UG tradici netradičně barevném texťáku. C výbornej new school grindcore ze států (new school-em myslím že tady už je "tři prdele" vyhrávek a podobnejch serepetiček). Nemám zas až tak v oblibě tyhle technicky zdatný grindy a proto jsem si C nikdy moc nepouštěl k tělu, ale s tímhle epkem jsem trochu změnil názor, brutal nářez as fuck! Catheter: P.O.Box 480931, Denver, CO, 80248 - 0931, USA / bprec@aol.com >SY<

SKIT YOUTH ARMY - Self titled 7ep (Wee Wee Rec.)
Nová krev francouzkého "fast-u" která tě od samého začátku nenechá na pochybách že buď rychle nebo vůbec ! Fastcore nářez mixlej thrash-em s parádním zvukem a opravdu nadhernýma stopážema songů… devět kousků za 360 sekund… uff ! Kdybych to měl k něčemu přirovnat tak srážka LACK OF INTERST (bez dávyvých vokálů) a LAHAR. A když teda thrash tak samosebou plakát se skejtujcím smrťákem ! Jak jinak ?! S.Y.A.: Alex Simon, 57 avenue du General Morand, 916 00, Savigny-Sur-Orge, France / www.skityoutharmy.tk * W.W.Rec.: David Seuchard, 49 rue de Paradis, 751 10, Paris, France / david.weewee@no-log.org >SY<

REIGN OF BOMB / ACRATERA split 7ep (Obituary Rec.)
Dvakrát šwédsko, a dvakrát crustcore pokaždé z jiného konce. Začínám s "Motorkářema" (to kvůli tomu že sparodovali logo Harley Davidson) ROB. Rychlej crustcore se surovým zvukem a křikem / zpěvem ala DISKONTO. Tři vály, žádný stěny melodií, tohle se nekompromisně valí vpřed… old school Sweden. A na to jdou přesně naopak, metalickej crust, kopec melodií, jedna kytara neustále valí melodickou linku a přeřvávající se ječák a kanál zpěváků. A je myslím to co teď víc letí… ale já radši starobu ROB vedou ! Pro fandy šwédska povinné. R.O.B.: www.reignofbombs.tk * Acratera: acratera@mail.com / www.acratera.tk * O.Rec.: R.Joensuu, Radhusgatan 29, 571 31, Nässjö, Sweden / onfo@obituaryrecords.se / www.obituaryrecords.se >SY<

VULGO ACRATA - Entre and neurose e ciclo da obediencia 7ep (Kooperace labelů)
Že prej pro fanoušky starých E.N.T. no tak to si dám líbit. Parádní obal nějakého "člověka stroje zvířete" z druhé strany jeřáb coby šibenice no ponurost. První strana dva kousky s dominující melodickou kytarou, ale E.N.T. ani omylem… melodický crustcore podobný spoustě kapel co se teď "vezou" na vlně TRAGEDY. Druhá strana jeden hodně smutnej vál přes celou stranu a tentokrát i rychlejší pasáže. Temný brazilský nářez na nádherném bílém a růžově žíhaném vinylu. V.A.: www.vulgoacrata.org * Humildad Y Honestidad Rec.: Iturgitxi n 28 4 izda, 489 91, Algorta, Bizkaia, Spain / www.humildadydonestidad.tk * Mundo Muerto: Apto, 15037, 280 80, Madrid, Spain / m_muerto@yahoo.cs / www.mundomuerto.cjb.net * Reek Of Putrefaction Rec.: P.O.Box 245, 489 60, Galldacano (Vizcaya), Spain / www.reekofputrefaction.galeon.com * URGH distro: urghdistro@gmail.com / www.urghdistro.tk >SY<

MUNICIPAL WASTE - Hazardous mutation LP (Earache Rec.)
Druhá velké placka od "municipálů" na kterou jsem strašně těšil. Tak co nového ? Novej label, novej bubeník a to by mohlo stačit ne ?! Pod parádním malovaným obalem od klasika metalových obalů mistra Repky na tebe čeká žlutej vinyl a když to hodíš na gramec tak jdeš do kolen… ! Brilantní zvuk, samozřejmě hrané intro a hned mazec, tohle je THRASH s velkým T. Pro někoho pomalé (fast Broňo) či málo hitové (recenze v Death Fist). No možná je to o malinko pomalejší… ale o to vyhranější a nápaditější, pro všechny co si to furt nechtěj přiznat tohle je a vždycky byl thrashmetal ! Core-ový byly "jen" pasáže a maximální nasazení. Perličkou jsou opět texty, další zhudebněnej film od Kurta Russela, chemomutace, roboti bouřící se proti lidem atp. No ano tohle už tu bylo před 20 lety, ale pro mě osobně tahle parta nakopala prdel všem svým oblíbeným kapelám kvůli kterým začali hrát… žák překonal učitele a tak to mám být ! Deska roku 2006 (?) pro mě určitě! M.W.: P.O.Box 6311, Richmond, VA, 232 30, USA / www.facethewaste.com * E.Rec.: P.O.Box 144, Nottingham, NG3 4GE, UK / mail@earache.com / http://earache.com/store >SY<

VITAMIN X - Bad trip LP (Havoc Rec.)
Druhá velká deska od "vitamínů"… takhle rychlej a energicke start desky to se často "nevidí" první volnější pasáž přichází až ve čtvrtém songu, kurwa tomu říkám tlak ! Thrash-ová rytmika, vyhulená (volume wole) a minimálně zkreslená "punková" kytara a fakt nasranej křik s o nic méně nasranými texty to je věru "cool" kombinace. Adeptů na hity co uvíznou v hlavě je tady rovnou 20 ale na měj nejvíc "učinkuje" série "On a rampage / Beat my head / Shut up" supr hitovky, vztek a dobrý slova. Pokud chceš rychlej nasranej hardcore nemůžeš být zklamán. >SY<

VITAMIN X 7ep (Havoc Rec.)
A ještě čerstvější vály na "sedmičce". Je jich tady sedm a oproti LP žádná podstatná změna, znovu rychlý hardcore jen kytara je možná trochu víc rock-ová a fajnový sborový refrény. V. X: Marko VX, Rustenburger straat 302(1), 1073, Amsterdam, The Netherlands / xvitaminxx@yahoo.com / www.geocities.com/vitaminxhc >SY<

[ Top ]


*****************************************************************************************************


reporty z koncertů

DRESDEN, CHEMIEFABRIK, GERMANY 21.4.
PARTIYA, DONA MALDAD, RABIES
Dlouho plánovaný koncert skončil málem krachem díky aparatuře.... Do poslední chvilky nebylo jistý, zda budou boxy na basu a kytaru. Wahnfried stále psal mejly, že potřebuje ty boxy, ale že máme přijet....., haha. Cesta je v pohodě, v autě panuje pohodička a naše nová zpěvačka El se docela rychle adaptovala na naše kecy a začala být docela pohotová v odpovědích, haha. Chemiefabrik je shluk počmáraných budov a je to v pohodě k nalezení, protože před několika měsíci jsme hráli pár bloků odtud v pubu Fiasko. Jsme tu asi ve 14 hod. Schválně. Ptám se, kde že přesně je Chemiefabrik, nějaký skinhead / technař mi ukazuje, že je to vedle a jdeme do města na obhlídku památek, ale skončili jsme v prvním vinyl shopu. Původní plán byl navštívit Droup Out shop, jenže než jsme se k němu dostali, procházeli jsme okolo Pop Corn shopu s deskami. Ze zvědavosti vlezeme do vnitř, postarší týpek nás okamžitě směřuje na sekci metal a začínají žně a přetahování se o desky. Jenže Syky je upejplavej, něco vybere a pak to radši vrátí, tudíž jsem se dostal ke spoustě desek díky jeho nerozhodnosti, haha. Což si samozřejmě uvědomil hned ve dveřích při odchodu a pak o tom stále mluvil ještě druhý den, haha. A já mu to říkal, ser na to a kup všechno.... No nic, jdeme dál, a o pár metrů je shop Drop Out. Nic tam není a i kdyby, mám už v kapse prázdno...., skoro. Druhý bod naší zastávky je obchod s potravinami Netto market, ten jsme nenašli a na druhou stranu ulice, kde se obchod nachází už nebylo moc času. Proto o kousek dál zalezu do obchodu, kde jsem našel co jsem hledal, sojový margarín Sojola. Oproti Netto marketu o cca 15 centů dražší, ale nevadí. Vykupuji celý obchod, ženská u kasy je v šoku a směje se mi, co že jako s tím budu dělat..... Co asi, sežeru to, néé... Vracíme se nazpět, vzpomínáme na 300 metrů vzdálený pub Fiasko a to už jsme opět před Chemií... Nikde nikdo, čekáme a já obcházím celý blok... Nakonec se opět ptám na afro gril párty, kde že je přesně ta Chemie, utvrzuji se v tom, že jsme správně a vyčkáváme na lidi, Wahnfrieda a další.... Wahnfried přijíždí s partičkou z Běloruska, Partiya. Poté se tu objeví ještě pár lidí. Připravuje se aparát a video projekce. První dokument je z Běloruska o protiakcích na Lukašenka s německými titulky. Poté se přesouváme do nám již známého baráčku, ve kterém se cpeme těstovinami a tady po koncertě budeme spát. Fakt parádně zařízený místo s lednicí narvanou jídla a pití, spoustou postelí, hajzlem a sprchou. Vracíme se najedení do klubu, tam už běží druhý dokument, o ropě ve Venezuele. S anglickými titulky, ale jsou tak rychlý, že se moc nečapám. To se už začínají trousit lidi a pak mi je řečeno, že není kytarový box, paráda a co jako tady teda budu dělat ? A co ostatní kytaristi ?, haha..... Nakonec se to vyřeší a je box. Losujeme, první PARTIYA. Basa, kytara a bicí. Bubeník mluvil anglicky o songách co se hrály. Basák v pohodě, kytarista hroznej, všechno kurvil a ještě se tomu smál. Kytara bordel, ale nakonec se to dalo poslouchat. Jenže hráli strašně dlouho a začalo to nudit. Mě se líbilo jen pár songů, těch rychlejších, více crust a nasranějších. Jinak takový crust / punk v rodném jazyce - to bylo parádní. DONA MALDAD po delších přípravách rozjela skvělý punk s asi dvěma crust / punk válci. Výborná show, lidi už zvěřili a asi 5x se přidávalo. Mám za to, že se hrál nějaký cover, ale nemůžu si to teď vůbec vybavit. Pak mi, takže docela těžký úděl.... No, všechno se dařilo, El (naše nová zpěvačka) všechno zvládala na výbornou, nějaká ta pohybovka taky byla a lidi zvěřili, hlavně Venezuelani šíleli. Po koncertě nějaký pivo a spát. No, ještě menší pokec s Wahnfriedem a pak na pokoji s basákem DONA MALDAD, Danielem. Ráno se s Kolodějem před osmou budíme, snídáme a pak jdeme nakupovat. Bohužel je zavříno. V Německu se v neděli asi nesmí nikde prodávat, alespoň ve velkých super, apod. marketech. Aspoň se procházíme, skládáme se v devět ráno do auta a jedeme domu. Ve 14 hod. jsme ve svých domovech a já s hafem desek, který si nemůžu pustit, protože mi kleknul hlavní vypínač na zesilovači, do hajzlu..... Na závěr musím dodat, že komunikace na tomto večírku byla skvělá. Já jako "učitěl angličtiny" jsem se celkem dobře chytil, protože jak DONA MALDAD, tak i PARTIYA uměli hovno jako já, haha. Belorusové měli sebou překladatelku, mladou punkerku, ale taky to tak moc nezvládala, rozhodně byla lepší než já a to je skoro každej, haha. >ŠA<

VODŇANY, KLUB POHODA 18.5. ´07
LAHAR, IDIOT SAVANT, DEANIMATION
Nechat si ujít novou podobu LAHAR a IDIOT SAVANT by byl hřích. Jedu pro Sykyho a před osmou jsme v útulném klubu / hospodě nazvané Pohoda. Doufám, že tohle parádní místo vydrží.... Pomalu se začínají rojit lidi, přijíždí německá výprava a mezi nimi poznávám malého týpka s nášivkami "pouze fastcore".... Ten týpek byl na koncertě v Lipsku, kde jsme hráli v rámci našeho turné s DEPRESY MOUSE týden nazpátek... Později zjišťuji, že jde o zpěváka druhé německé kapely, DEANIMATION. První na to jdou LAHAR, protože dnes hrají ještě v Českých Budějovicích na Vlakinovo narozkách. O tom, že v Praze byl koncert ACCUSED, raději všichni co zde byli, mlčeli (hádejte proč......., haha). Takže LAHAR se už dost posunuli a po pravdě, prvopočáteční LAHAR byl o třídu lepší. Tohle jim prostě nesedí, ale třeba si zvyknu. Nejde o to, že by muzika byla špatná. Jo, jeden novej song je docela bídnej, bez tahu na branku, jde spíše o to, že si stále nemůžu zvyknout na tu změnu... LAHAR se snaží dávat do songů čím dál více čistého thrash metalu, takže kdo to rád, bude spokojen. Já to mám rád, ale ne u LAHAR, haha. OK, palba to byla parádní, hodně se mi líbí jak se přidávají s křikem Korek a Žrout. IDIOT SAVANT beze změny, stále stejný apokalyptický hardcore na dva vokály. Těžký kytary, utahaná v některých pasážích až moc chytlavá muzika, dobrý jako vždy, ale přeci jenom mě osobně by stačilo 10 minut. DEANIMATION jsou stejní jako IDIOT SAVANT, ale mají jen mužský vokál, výborný vokál. Teda jdou na to stejně, ale výsledek je kapánek jinčí... Řekl bych, že o nějaký to procentíčko překonali IDIOT S. Mělo to dost velký grády po celý set, ale platí to samé co u I.S., mě stačí 10 minut a proto si užívám split picture 7ep těhle dvou "extrémních" kapel, co byl k dostání právě na tomto koncertě. Po rychlém rozloučení startuji "ragulína" a řítíme se k domovu..... >ŠA<

PRAHA, KLUB ROCK CAFÉ 22.5. ´07
LYZANXIA, MUNICIPAL WASTE, THE HAUNTED
Tak jsem se rozhodoval, nakonec že teda jo. Vstup docela drahej, ale co byste chtěli, když jdete na koncert death pekelností, navíc trochu jinde než ten D.I.Y. underground. Se Sykym valíme busem do Písku, pak provádím Sykyho neznámými končinami (centrem Písku, haha), na druhém břehu Otavy vidíme sochy z písku, přesně ty co se staví u moře. Byly kapánek porouchané od právě přiřítivší se bouřky, ale stále v pohodě. Děláme fotky a pak do zkušebny LAHAR. Po nějakém čase vyplněném boucháním na okno se dostáváme dovnitř, tam už je Iny a posloucháme.... Před 18 hod. sedáme do Gisbernovo fofr káry ve složení Gisbern, Korek, Iny, já a Syky. Na Smíchově necháváme auto, a na Národní jedeme metrem. Lezeme do Rock Café, kecáme jak divý, a začíná LYZANXIA, nelíbí se mi to (death metal, technický), první půlku setu jsem prokecal s Čurbym o Jižní Americe a Asii. Pak MUNICIPAL WASTE. Sál se plní, okamžitě se strhává pekelná show, mosh pit, nejrůznější kreace a po 10 minutách zpěvák háže do davu dva malé surfy. To tu ještě chybělo, haha. Lidi se nechávají unášet nad davem / surfují, pivo teče proudem a M.W. drtí jeden song za druhým. Klasický thrash metal, parádně zahraný a chytlavý. Lidi stále šílí a celej sál je nadšenej. Pak posloucháme prohlášení, že zpěvák si doplave pro pivo na druhou stranu sálu... A taky že jo, skáče na surf a lidi ho berou až k pultu, tam dostává pivo a tím samým stylem zpět na pódium. Nechybí pití piva z trychtýřů, dvou velikostí. Ten větší odsrává zpěvák z THE HAUNTED, z menšího kdo zrovna byl po ruce, haha. Opravdu výborný koncert, musí se přidávat a pak tenhle thrash večer končí.... Gisbern odjíždí něco vyřídit, a my čekáme, co to bude zač, ta hlavní grupa, THE HAUNTED. Po šílených přípravách, komplet jiném aparátu, kterej připravil jeden hbitej týpek, nastupují za docela pohodového intra hvězdy. Muzika je hodně bídná, nic extra a k tomu mě tahle muzika nebere. Death metal - nic víc, nic míň. Spousta lidí odešla po MUNICIPAL WASTE a už se nevrátila a po snad třech skladbách od THE HAUNTED zbylo na sále pár lidí..... Škoda, že M.W. vinyly byly vyprodaný na první zastávce tohodle turné. Po nějaké době jdeme na metro a k autu. Gisbern tu ještě není, tak kecáme, s Inym vzpomínám na Kapra z Kobylí Hory a to už tu je Gisbern. Asi o půlnoci nebo v 1 ráno jsme doma díky Inymu, kterej nás vzal z Písku. Díky kámo. >ŠA<

PRAHA, KLUB 007 26.5. ´07
LAKMÉ, ASSHOLE PARADE
ASSHOLE PARADE jsem si nechtěl nechat ujít, jenže se to začalo srát a když to dopadlo že jako jo, tak jsem byl v docela bídnej fázi nachcípání... Nakonec jsem se rozhodl, že teda jedu. Valím na bus, tam už je Syky a po chvilce se přiřítila nečekaně naše zpěvačka, El, že prej jede taky. Řítíme se Karosou směr Praha. Po hodině jízdy řidič zastavuje na zapadlé benzínce s tím, že musí natankovat naftu, protože nečekal, že pojedou nějací lidé ?!?!?! OK, jsme na Roztylech, sedáme na metro, tam potkávám týpka od nás z vesnice, přímo v soupravě mi někdo klepe na rameno a on to Honza z EXHALE... Sakra, tady se to teda schází, haha. Na Smíchově sedáme na bus a to už jsme na Strahově. Skoro nikdo tu není. Nevadí, ale po čase se schází samá známá tvář a z toho půlka mimopražských. Iny tu je už od rána a je to náš taxík domů. Po rozbalení distra nakupujeme spoustu věcí s logem ASSHOLE PARADE a to už se rozjíždí LAKMÉ. Vidím je poprvé na živo a je to v pohodě muzika. Ulítlé emo s gradujícími vyhrávkami, zvraty a neustále to je v plném proudu. Dobrý. Lidí je pomálu, jen se tleská.... Nastupují A.P., najednou tu je kapánek více lidí a rozjíždí se smršť. Thrash. Hardcore. S mikro emotivními prvky. Tohle je více thrash hardcore se šílenými zvraty, takže takové nepůvodní power violence tornádo. Ale je to sakra dobrý a některý kousky jsou skutečně luxusní. Dobrý jsou i ty pomalý thrash vyhrávky. Chlapíci se fakt činí, bubeník asi umře, větrák nepomáhá, ale jede se dál. Bez debat, přidávat se musí. Set mají složen snad ze 40 songů, ne-li více, takže ho díky 22:00 hodině nestačí dohrát, tudíž přídavky se dlouho vybírají. Během koncertu to trochu vře, ale žádný extra bestiality se nekonají. Takové poklidné moshing kolečko, nějací lidé ve vzduchu..., spíše si to všichni vychutnáváme, popřípadě mlátíme do stropu radostí. Vynikající....... Po vychladnutí a vydejchání bereme sebou ještě jednu dívčinu z Písku a jedeme. Tankujeme za Prahou benzín a řítíme se k domovu. Na dálnici jsme opět (kolikrát se mi to tu už stalo ?) svědky jak nějaký šílenec jede v protisměru !!! Asi po půlnoci jsme doma, díky Iny. Výborný večer, škoda, že jsem byl dost nachcípanej......, mohl jsem si to užít ještě lépe... >ŠA<

RECHLE u PRACHATIC, 16.6. ´07
NASTY?, UNIVERSAL YOUNG MUSICAL, DEZINFEKCE, GRIDE, RADIOLOKÁTOR, PINOCHIO, COLP, THE POOH, KUSUMAN
Tak nevím, jak bylo pořádně pořadí, ale je mi to celkem fuk. Prostě ani nevím, zda tu vystoupily všechny uvedené kapely. Koncert, respektive festival začal už v pátek, ale nic moc kapely, takže jsem se vydal se Sykym až v sobotu. Hlavně RADIOLOKÁTOR, GRIDE, SVINĚ! a DEZINFEKCE - to byly kapely, co nás zajímaly. SVINĚ! Nakonec nevystoupily. Škoda, velká škoda, tuhle kapelu fakt mám rád.... NASTY? a ta druhá kapela nic moc, nějaký jakoby emo hardcore, ale až tak emo to taky nebylo. Lidí moc nebylo, ale to jsem předpokládal (snad 70 kusů). DEZINFEKCE zahrála parádní hardcore / punk. Mělo to zase grády, nařvaný to bylo taky dost, spokojenost. GRIDE nalákali určitě nejvíc lidí za dnešek. Takže pionýrák už byl docela zalidněný. Mazec, dobrá estráda - mosh, mosh, mosh, haha. I když všichni ze začátku nevěřili, že GRIDE vystoupí, protože Pája byl mírně prosáklý alkoholem a jeho nevládné tělo na betonu nejevilo známky života..... RADIOLOKÁTOR je nová kapela a tohle bylo jejich první vystoupení. Korek kytara, Čertík bicí, Žrout basa / zpěv a Iny zpěv. Pouze cover songy českých thrash metal kapel, takže krom jiného ARAKAIN, ASSESOR, DEBUSTROL nebo taky kapánek změna, TORR. Taková kultovka jako Rychlost vítězí od "porno herce", haha - byla na dvakrát, struny se trhaly o 106, haha. Ještě že měli chlapíci sebou bedňáka, haha. Samozřejmě nějaký mouchy to mělo, zvuk trochu přebuzenej, ale paráda. Lidi asi nechápali, páč téměř nikdo nevěděl o co půjde. No a já se Sykym spokojenost. Hlavní kapela večera, na kterou jsme přijeli. I pan Vejvoda dorazil a byl spokojen včetně Šídla. Nějakej pokec, venku byl malej stánek, kde se taky hrálo, ale jen skrz PC, složení lidí v Rechlích bylo opravdu pestrý - takový pohodový víkend / piknik s muzikou. Na další kapely jsme nečekali. Ještě jsme trochu slyšeli německý PINOCHIO, pokud to teda byla ta správná kapela, punk rock, mě se to celkem líbilo. Pak už směr domov, kde jsme byli chvilku po půlnoci. >ŠA<

TRUTNOV, NA BOJIŠTI, 5. - 7.7. 2007 - OBSCENE EXTREME
Takže tady můj pohled na událost zvanou Obscene Extreme festival roku 2007. Různých reportů bylo napsáno po kokot, tak to vezmu stručně a bez žádných příkras. Na fesťáku jsem nebyl už 3 roky, tak jsem si říkal, že se na ten BRUTAL TRUTH teda taky mrknu, když už se mi to tak líbí. Navíc jsem zas po letech byl doma a ne někde na nesmyslných místech, kde neznají slovo grind core, tak hurá hurá jedu jedu. Ale nejel jsem, spíš jsem šel a to tak že z Rokytnice nad Jizerou přes Sněžku do Trutnova. Počasí mi přálo, tak jsem za ty dva dny byl totálně promoklej a zasranej od blata jak ten dobytek boží. No aspoň jsem líp zapadnul. Ve čtvrtek sedím už pro jistotu od oběda v knajpě, čtu si Húrinove deti ve slovenštině (kolik jazyků víš, tolikrát jsi člověkem - človákem, což sa napokon skomolilo na Slovákem) a vyčkávám na nějaký známý rypáky. Příchází pan Barney (hrdlo v Pussy Pumpers) a tak jsem rád, tlacháme nesmysly, hořekujeme nad stavem našich financí a dáváme každej 9 piv za 14,- Kč. Já se přesunuju Na bojiště, nacházím flek v maďarské kolonii stanů, potkávám další spřátelené xichty a odcházím opět do hospody, protože pivínko na Obscínku stojí lidových 26,- Kč, hua pičo to je underground, nebo jak se to píše. Je tam plno, ale pár piv tam ještě naliju. Na Debustrol jsem tam, chvílu čumím na tu komedii, kroutím hlavou, cože se to děje a pak vidím Mr. Halgiho, jak se vyjevuje na pódiu a hezky hovoří na téma Debustrol a jeho účinkování na Obscene festivalu. Upřímný to názor. Debustrol mě nějak nebere, tak chlastám. Assassin neznám a prý je to old school thrash (jak nejednou všichni poslouchají starej thrash..., není to divný?? To jako novej thrash neexistuje? Se mi to nějak nezdá... Není to vona zas nějaká póza?), tak to taky vynechávám. Názory se různily - od naprostého zatracení po DOBRÝ. Mám už tak 3 promile, tak počmáraný šašky z Behemoth ignoruju, seč mi síly stačí a blábolím už solidní nesmysly, ani nevím s kým. Hellshow s hákama a obnaženýma paníma jsem asi i viděl, ale určitě si pamatuju, že se mi to vůbec nelíbilo. Asi nehráli grind core, nebo hráli, ale bylo to s automatem, jinak si to nedokážu vysvětlit, ahhaha. Asi kolem 3. hodiny ráno jsem stále naživu, i když "nasáklé jak klišťák" a odcházím spát, ale potkávám Olafa z Flachenbrand a tak debatíme až do půl sedmé. Byla to super debata, to si pamatuju, žel už nevím o čem. Asi o jeho narozeninové party. Ráno mi ani není zle, odcházím pro pivo a potkávám Halgiho a pár dalších otrapů (hlavně Ubina - kontrabas v prasečím chlívku- vypadá skvěle) a jdu do města somrovat do knajpy žrádlo a taky konečně nějaký to pivo za normální cenu. S velkými problémy dostávám oboje. Město je plný pochybných zablácených idividuí, které stále vyžadují to samé - chlast. Mé předsevzetí vidět Afgrund padá, což mě velice mrzí, protože z nahrávky je to fakt grind core a to nemůže říct každej. V dnešní době vlastně skoro nikdo, že ano? Potkávám Aldu, na kterého jsem měl čekat na vlakáču, ale nečekal jsem, protože jsem zapomněl. Alda má asi 3 promile a tak mu ukazuju, kde mám stan. Konečně už i vidím první dnešní kapelu a to "zajebisty" Distress z Ruska. Mám to moc rád a tak pařím v ústraní a moc se mi to líbí. Ruský skupiny jsou stejně nejlepší. Jim ty texty skutečně věřím. Narcosis nehrajou a místo nich by mohli být asi Give up all hope (no možná to mám dochomtaný a hráli až v sobotu), crust odněkud z Anglie. Taky docela dobrý. Eardelete vynechávám, nemám to rád, táhne se to jak smrad z kanálu. Na Life is a lie se třepu nedočkavostí, protože z cd je to neskutečná pekelná jízda. Naživo mě to tak zas moc nebere, nejsou slyšet kytary, basa to všechno přehlušila, ale i tak to šlo. No čekal jsem víc. Další hovna nevnímám a opět do sebe liju pivo. Přichází pan Alda a ptá se, kde má věci a kde mám já stan. Takže druhá exkurze do maďarské kolonie, kde se nacházi můj skromný příbytek. Přichází na mě nějaká krize a tak si vylívám srdce s jednou kamarádkou (život je na piču, nikdo mě nemá rád..., atd. prostě věci, který na mě jdou v okolí 2 promilí) a tak míjím Magrudergrind. (kdybych mohl, tak ti snad dam pres drzku, takový HŘÍCH Zbyňo !!!!!!, p. Šakal). Vzápětí si to uvědomuju, biju se do hlavy a zcela nesmyslně se jdu podívat na Rompeprop. Hnusný gore se zpěvem přes harmonizér a dechovkovou rytmikou (jen ta trůba jim tam chýba). Žasnu nad tím, co se děje v kotli (pan Krabicák jasně vládne, sob v plynové masce, taky dobrej. Není nad to potkat pár normálních lidí) a mám takovej pocit, že se to spoustě lidí i líbilo. Nechápu. Extinction of Mankind je v pohodě crust, pařím si, raduji se. Ale švédskej crust je o poznání víc řiťnakopávající. Potkávám basáka Baska Frese z Ras a Freaknation (a kdo ví ještě odkud) a jdeme se podívat na General Surgery. Jsem už zas nasáklej jak houba a pařím jak urvanej z řetězu a moc se mi to líbí. Ani nepadám do blata, z čehož mám velikou radost a neustále pokouším osud. Má premiéra. Těším se na Rotten Sound, ale v kotli to má pičovskej zvuk, neslyším kytaru. Lezu na horní cestu, ale kytary stále "nět", tak jsem zklamanej. Dávám pro jistotu další piva a kecám nesmysly. Jdeme mi to skvěle. Na Zubrowska se dívám, moc mě to nebere, ale kupodivu to není zas až tak velkej průser. Pak mi říká Čert (tlučbuben u GRAJD že paráda.) Minimálně zajímavý. Pak nastupuje asi nejlepší skupina festu a to The Arson Project. Ultra rychlej námrd, grind core až do morku kostí!! Sbírám poslední zbytky sil a pařím jak čert. VYNIKAJÍCÍ!!! Do piči, tak tohle jsem potřeboval. Po nich jde Festa Desperato a to já teda můžu. Menší problémy s Márovou kytarou, ale já jsem nadšen a jejich set si užívám na maximum. Nejlepší naše crust kapela. Super vystoupení a ten vokál, to je smrt!!! Zbytek kapel už vynechávám, dávám pár posledních piv s Mesym a potácím se do stanu. Sobotní ráno mě zastihlo nepřipraveného. Vidím vedle sebe pana Aldu, který na třetí pokus stan očividně našel, kterak se nasquatoval do mýho obýváku v botech, na kterých přinesl i pár kilo bahna. Pravděpodobně měl pocit, že jsem se ještě ne zcela dokonale seznámil s areálem. Mám "Bojiště" i za krkem a nosových dírkách. Nemám radost, ale je mi to vcelku jedno, protože ještě nejsem střízliv. Odcházím dolů a potkávám pár známejch. Napřed jednoho, pak dalšího a nakonec nás tam sedí snad 20 chlámeme se o 106. Nejvíc perlí Barney, máme prdel z Fleshless a Vládi Prokoše. Pak vytahuje na světlo boží svou historku o tom, jak se měl na Obscene potkat s nějakým Polákem a že s ním měl vypít flašku absinthu. Vše prý proběhlo téměř dokonale, ale až ráno zjistil, že ten týpek byl sice z Polska, ale někdo úplně jinej!!! Pan Fido (chrchlání tuberkulózního bezdomovce v Plastic Grave) pije režnou a pak i rum. Po ránu naprosto nadstandardní výkony. Házím vočko na Barneyho oblíbence Cuttered Flesh a po 3 sekundách toho mám plný voči, uši, nervy a jdu opět na pivo, čím se taky jiným bavit? Nějakej hroznej death metal. Vracím se až na Elysium a squadra azzura z Letovic se mě ptá, jestli jsem viděl Tinner, prý to bylo super. No neviděl. Elysium nedojeli a místo nich hrají FREAKNATION. Asi druhá nejlepší skupina festu. Drtící ultra rychlej grind core/fast core s Fresem na basu. Kurva, tak tohle já teda můžu. Seru z toho a mám obrovskou radost!!! (Teď když doma poslouchám to jejich promo, co mi Fres dal, tak skáču až do stropu, jedna z nejrychlejších skupin, co teď hrají grind core. SUPER!!) Pak vidím až STERBEHILFE, který mám rád, protože je to grind/noise jak prase a to už teď nikdo nehraje. Vystoupení dobrý, nesehraný, ale nálož je to ukrutná. Když se pak kdysi o pár hodin později ptám toho jejich bicáka, jestli to byla improvizace, tak říká, že ne, že to bylo nazkoušený. No nevím, nevím. Ale dobrá řež. Vae Victis taky dávám, ale nebaví mě to. Čekal jsem větší crust, ale bylo takový měkký, moc emo, moc punk, moc technický, chyběla přímočarost. Nic moc, ani ta zpěvačka to nezachránila. Sublime C. D. vidím jen kousek, není to vono. Inhumate sleduju z vrchu a hudba nic moc (ostatně jako vždy), nasazení pravej opak. Opět rozbitá makovica zpěváka, slinty, žgrindy a očekávám velké finále, kdy by se měli na podium nahrnout lidi v co největším počtu. Nepletu se a je to super. Divím se, že nic nerozmlátili, zvukař to pak vypíná, nedivím se. Juchá a jsou tu BIRDFLESH. Taky má premiéra. Jedna z nej skupin, co znám. Kytaristu bolí záda, ale jedou na 100%. Super zábava a asi 3. nej skupina festu. Vynikající. Další hovno propíjím a na Grave se jdu podívat. Něco mám rád, ale většinou je to na mě moc pomalý... Je to pomalý. Ale lidem se to asi líbí. Zabírám místo u prvních laviček společně se Slamákem z legendárního Lesního Plesnivce a očekáváme ten slavnej Brutal Truth. Slamák říká, že 1. song rozhodne. Zahajuje se z nových věcí a je mi jasný, že zas tak dobrý to nebude. Strašně chaotický, víc než z nahrávek. Slamák na to sere a jde do kotle. Walking Corpse poznávám až po prvním refrénu a to jsem si vždycky říkal, že tenhle song se nedá splést vůbec s ničím (asi to bylo tím, že to zahlásil Rich Hoak pro Čurbyho a hovno jsem mu rozumněl), ten zvuk mě sere!! Při válech z první desky jsem v extázi a pařím jakoby mi bylo 28, zbytek je docela v pohodě. Myslím, že to bylo dobrý, ani jsem víc nečekal. Pohoda. Spousta lidí to odsoudila úplně strašně, ale bylo to asi tím, že čekali moc a taky si myslím, že je potřeba si zvyknout na nestandardní bicí ekvilibristiku od Riche. (Když jsem se pak ptal Žrouta - cymbál u Rahal -, jak se mu líbil bicmen od B.T., tak pro něho měl je slova chvály. Já jsem naprostý hudební idiot, ale viděl jsem Riche už poměrně dostkrát hrát s Total Fucking Destruction a co ten předvádí, nad tím zůstává rozum stát. Je to takový originální, divný, na jednu haxnu, ale zábavný, i když si myslím, že trošinku zjednodušit by mu jen prospělo.) Brutal Truth v pohodě, ale mohli být o moc lepší. Yacopsae si taky dávám. Stoeffel je v rozpacích nad tolikati lidmi. Těžko říct, jestli to jen hrál nebo to myslel vážně. Ale valí to vcelku dobře, ale že bych z toho byl posranej, to asi ne. Holt, už jsem je viděl mockrát předtím. Upřednostňuju jejich 20 minutovej set plnej krátkech vypalovaček, než ty jejich rozvláčný epopeje, co hrajou teď. (No zas tak dlouhý taky nejsou, haha) Ale jo, šlo to. I na Pigsty čumím. Sranda, nadhled, dobrá hudba, 3 vokály, jako vždy, výborný. Buď jsem tak vožralej, nebo tak střízlivej, ale nechce se mi spát a tak jdu na Human Error. Viděl jsem je taky už "100x", ale tentokrát je to naprostej energickej výplach. Hodně jim pomohla hodina, ve kterou hráli, zpěvák byl očividně nadšenej z tolikati lidía a z jejich odezvy (ono hrát v tuto dobu cokoliv by asi lidi bavilo... Po 3 dnech nehoráznýho chlastání vám i kapání vody z kohoutku připadá jak nejlepší crust na světě) a tak ze sebe hoši maďarští vymáčkli skutečný maximum. 4. nejlepší skupina festu. Pařím v kotli, je to prostě nádhera. Velký překvapení (ne výkonem, nebo hudbou, ale tím nasazením a tím jak to lidi chytlo. Holt ve správný čas na správném místě), bravo! 2 Minutes Dreka vidím jen první vál. Nějaký strašlivý porno gore s vyžraným zpěvákem a pornem v pozadí. Takhle se přilákávají lidi. Je to trapný, laciný a odcházím lít do sebe piva. Poktávám Halbiho, kterej je snad nezničitelnej. Klára (Vejvodovic) má chuť kalit, ale já už jsem úplně na dně a potupně "odcházím" spát. Sotva se držím na hnátách. Ráno je kruté. Jdu srát a lidi mě atakují hláškami jako - á pán je zjevně nevyspalý, a tak podobně. Jdu na pivo a rozdělávám i ten krabicák (víno). Přichází pan Obst a říká - na nic se mě neptej, já jsem ještě úplně šrot!! Bruntálská ekipa do sebe lije rum a zelenou! Pan Fido děkuje bohu (nebo komu), že už je to za ním, že ještě o den dýl, tak zemřel. Podle jeho stavu mu to i věřím. Cichoň mi říká - jestli jsem tě včera nějak urazil, tak se omouvám... No lidé na tom byli v neděli ráno všelijak. Tak jo, přežil jsem to, pár skupin bylo v pohodě, hodně jich v pohodě nebylo, jestli vyrazím příště, nevím, protože ty kalby jsou tam smrtící a tolik dní po sobě to táhnout už není pro mě. Nečekal jsem moc, ale nakonec to šlo!!! >-273,15<

VODŇANY, SOKOLSKÁ LOUKA, FESTA DE LA POHODA, 28.7. 2007
SICHRHAJS, H.A.T.E.!, SOCIÁLNÍ TEROR, FUNKCE ŠROUBU, RABIES, RED INSECT, MICHEL´S UNCLE, NONSENS, LAHAR, SHORT FUSE, GRIDE, RADIOLOKÁTOR
Kurva, je pátek, slejzáme se ve zkušebně u ZTRHLÝHO ZÁWYTHU a připravujeme se na zítřejší Festu..... Domlouváme odjezd a Koloděj prej jede těsně před naším vystoupením a pak hned domu. Takže my porazíme vlakem bez aparátu, snad ho seženeme.... Ráno v sobotu se probouzím po mírné opici a řeším odjezdy vlaků, všechny spoje Týn - Vodňany a zpět jsou na hovno... Nu což, část půjdeme pěšky...., pro mě žádnej problém... v tom zvoní telefon a Vosi (bubny), jedu autem, beru si tester na chlast a tak jsem kejvnul jako zbytek seskupení a před druhou odpolední jsme byli na místě. Lidí hodně málo, ale jinak všechno připravený na výbornou... Zhruba po hodince se začíná a první to rozjíždí SICHRHAJS a to už tu je poměrně dost lidí. Prvních 100 lidí snad mělo CD ke vstupence zdarma. Nejsem si jist, ale to tu na Festě ještě nebylo.... Zpět ke kapele. Ta vcelku bavila jak muzikou, tak krátkými proslovy mezi songy. Hráli hóóódně klidnou muziku. Ale stále to byl punk. Jinak rock n roll, punk, folk a kdoví co ještě. Prostě kombinace, znějící dost dobře. Místní "haťáky" jsem sledoval chvilku, temný hardcore emo, dejme tomu jako kapely LUMEN a spol. Něco se mi líbilo, něco ne. Teď si nejsem jist pořadím, ale asi SOCIÁLNÍ TEROR, kapela, kterou jsem viděl poprvý na živo při blokádě Temelína, kdy večer hráli v nedaleké jídelně JZD Všemyslice. Dnes to taky nebylo špatný, ale samozřejmě už to nebylo ono. FUNKCE ŠROUBU udrželi laťku punku vysoko a tak prach před pódiem se vířil a vířil dál.... Dobrý, ale měl jsem dost kecáního atd., takže jsem je až tak moc nesledoval. Pak my, RABIES, prej naechovaný hlas, ale prej to znělo dobře, lidi spokojeni. RED INSECT jsou stále skvělý, prostě ta jejich kytara je úžasná, má to tah jako kráva. Parádní jízda. M.U. mě celkem zajímali, ale bylo to zklamání..... Polští NONSENS hráli jakoby POST REGIMENT. Ne úplně, ale kapánek podobný to bylo. Zpěvačka tomu dotvářela dobrou šťávu a se Sykym se domníváme, že by to mohla být právě z POST REGIMENT. LAHAR jsem si dnes skutečně vychutnal, ale zvukově to bylo hrozný minimálně do půl setu. Stále drtí zběsilou jízdu s typickými prvky pro fastcore, ale hodně zkombinovaný s thrash palem. Něco dobrý, něco ne..... SHORT FUSE se taky líbili. Hrálo se jim fakt dobře a zvuk byl parádní. Velice dobrý hardcore........, staroba, našlapaný.... GRIDE..., platí jako u LAHAR, vychutnal jsem si je dnes fakt dobře a zvuk byl v pohodě, i když celej večer ty kytary byly potlačený a tak některý prvky / pasáže nevyzněly tak jak by měly. Každopádně to klaplo i přes tento problém a fakt jsem si GRIDE užíval. Inyho proslovy jsou fakt perličky, haha. Poslední RADIOLOKÁTOR, Čert za bicími, Žrout u basy, Korek na kytaru a mikrofon má na starost Iny. Stará česká elita thrash metalu a black metalu..... Dnes jednoznačně Proč a Protest, nejlepší songy ! Na zbytku by bylo třeba zapracovat, ale jinak dobrý..... Lidí tu nakonec bylo dost, ale jestli se všechno poplatilo, těžko říci. Pivo se prodávalo na třech místech, byl tu Valášek s Falafelem a ještě s nějakou houskou, byl tu vege guláš, o který se postaral Lukas s Petrou a vegan perník s karobovou polevou od Martiny. Byly tu snad klobásy či párky pro masopožitkáře. Stolní fotbálky či co to je za hry tu byly schovaný pod stany, takže o návštěvníky bylo velice dobře postaráno. Nechyběly distra, dokonce se tu zjevil Pan Barvák... Ale zase jako každý rok se tam prej vyskytovalo dost lidí bez placení....., Sokolská louka není zcela zajištěna a tak to uhlídat prostě nejde. Sešlost tu byla velice pestrá a všechno probíhalo v duchu Festa de la pohoda......, paráda !!!!! Mám z tohoto festivalu radost a díky za to Brožíkovi a všem, kteří se nějak na festě podíleli.... Ani nevím kdy se jelo domu, alkoholu bylo hafo moc, ale v pohodě, Vosi stále testoval stav alkoholu v těle a za nějaký čas zavelel k odjezdu, nastartoval F1 a za pár minut jsme byli doma. Občas zapomněl brzdit, takže se muselo vracet na správnou odbočku anebo to dělal schválně a chtěl nás s El odvézt k sobě na byt a tam nás ožrat ? Rozhodně ráno jsem byl fit, což bylo jen dobře a je vidět, že páteční příprava na přísun alkoholu ve větší míře se nesmí zanedbat, haha. >ŠA<

POLICE u JEMNICE, POLICE 2007 FEST vol. 5, 18.8. 2007
MEMORIES OF PERIL, SULIN, RABIES, NAMROUS, NIHIL, PUB ANIMAL, HAVE THE MUNCHIES, DISFIGURED CORPSE, BED SORES, NEEDFUL THINGS, POPPY SEED GRINDER, SAY WHY?, DISNEY
Police, oblast, kde jsme ještě nehráli, pár km od Rakouska a fesťkák s pořadovým číslem 5. S pořadateli jsem se seznámil na OEF 2006 díky naší zpěvačce El a tak ona má na tomto podniku velké zásluhy. Přijeli jsme včas, cesta byla v pohodě a pomalu se vše dokončovalo.... Vše dobře připravený, od jídla, pití, přes úklid, apod. Dobrá práce... Dokonce byla vyrobena trika na tento fest. Police je malé městečko se zámkem a v jeho prostranstvích - na nádvoří se celý fest odehrával. Nepomatuji si přesný pořadí... První asi MEMORIES OF PERIL s death metalem bez basy. Vůbec mi tam nechyběla.... Produkce dobře zvládnutá. Druhá kapela s prazvláštním názvem SULIN, ale co pořádně hráli si už nevybavuji..., něco jako hardcore a myslím, že taky bez basy, tady mi taky nechyběla, ale už to bylo trochu znát. Pak my. Na podiu jsme neslyšeli zpěv, ale venku prej vše OK. Máme ještě co pilovat - hlavně zpěv, ale my pilujeme furt, haha.... Slušnej koncert. NAMROUS je one man band a to punk / folkový s úchylnými texty ve srandovním pojetí a bylo to výborný zpestření a parádní vystoupení ! Fakt jsme byl nadšen !!! Bravo.... NIHIL jsou téměř místní, logo na první pohled absolutně nečitelný, samý čárky a to je vše.... Lidi se na ně těšili a kluci mastili gore grind, dejme tomu... Slušný masakr. PUB ANIMAL zaskakovali za 2v1.... Připravovali se šíleně dlouho, ale to jsem hodně kecal se Skuldou, takže jsem to ani moc nevnímal. Když spustili, bylo před podiem hodně lidí a všichni si to užívali. Výborný ska s dechovejma nástrojema samozřejmě. Hráli šíleně dlouho, ale bylo to fakt dobrý !!! HAVE THE MUNCHIES - sorry, nemůžu si vybavit o co přesně šlo, ale jestli se nepletu, hrál tam na kytaru Miláno a byl to takový mix grindcore a hardcore...., na plakátu stálo, hardcore z Ostravy. Jo, DISFIGURED CORPSE jim před vystoupením s něčím radili..... Pak teda D.C. a jako že tu kapelu mám rád jen někdy...., tak tady byli excelentní !!! Palba jako kráva, odpich u každýho songu, masakr jak cyp ! BED SORES - netuším o co šlo.... NEEDFUL THINGS - totální peklo na zemi, grindcore devastace všech a všeho, skvělý a bez dalšího komentáře.... POPPY SEED GRINDER, tuhle kapelu jsem neslyšel leta... Ze začátku si dělali prdel, že jako budou hrát ALKEHOL a oni skutečně první song dali cover od "Alkáčů". Pak už jejich tvorba, něco málo se mi líbilo, ale pro mě moc death a já nevím co ještě... SAY WHY? Je tornádo a zemětřesení dohromady = fastcore smršť, excelentní vystoupení, skvělý do piče jako sviňa !!!!!! Poslední DISNEY, na ty jsem se těšil se Sykym, protože na živo jsme je ještě neviděli. Zpěvačka, zbytek posádka SHEEVA YOGA a už se valí disbeat jak poleno, alko texty a to je vše. Totální kolovrátek s pár geniálníma nápadama, který by pasovali i do kompozic S.Y. My byli spokojeni, kapela asi taky, co víc si přát... Lidí bylo celkově méně než minulý rok, dle dostupných informací, ale doufám, že jinak fesťák byl úspěšnej po všech stránkách. Doporučuji někdy navštívit. D.I.Y. festival ještě žije... (více na www.mladimazelenou.wz.cz Po celou dobu jsem se slušně napájel, ale v pohodě... Cesta domu taky OK, menší zmatek když jsem přestal navigovat, ale pak se to zase dalo do pořádku a někdy ráno jsme byli doma. Za pár týdnů budeme brnkat poblíž, ve Slavonicích, už se těším... >ŠA<

RECHLE U PRACHATIC, 25.8. 2007
RABIES, LAHAR, KUSUMAM, RADIOLOKÁTOR, GRIDE, NEEDFUL THINGS, CRAZY OR HIGH, TEROR BRUTÁLNÍCH CYKLISTŮ (TBC)
Tento den jsme naplánovali dva koncerty. V Cabrově nedaleko našich doupat se odehrál třetí ročník festivalu s názvem Free fest a tudíž byl zadarmo. Z kamarádství jsme tam brnkli všem na nervy a pak jsme pádili směr Rechle.... Zde se konala akce, teda dvě. Čertíkovo narozeniny a náš bubeník Vosička se den před oženil - takže kalba. Když jsme dofičeli do Rechlý, tak tam už vše probíhalo v d.i.y. duchu. Iny s pájkou v ruce klečel před basovou bednou a pokoušel se jí zprovoznit, Čertík lítal všude možně a skládal to co tam zbylo, aby to hrálo... Napíchli jsme se na aparáty bez Sykyho, protože Maxíci nedorazili ve smluveným čase s druhým basovým aparátem a proběhla zkouška za účasti pár lidí. Vše OK..., ale prej se ještě počká co Maxíci.. Nakonec doráží s aparátem, Syky vráží šňůru do aparátu a spouští se tornádo bezcitných masakrálních tónů sloužících ke zničení posledních nervových buněk těch jedinců, co se odvážili vstoupit do místnosti... Takže spokojenost. LAHAR se mi zase pomalinku začínají líbit a třeba někdy dosáhnu toho pocitu, co jsme měl při poslechu starý tvorby. Se Zebrou a jinými jsme provedli pár píčovinek jako nošení lidí nad hlavami.... KUSUMAN a jejich výborný, po všech stránkách dobře zvládnutý vystoupení.... Zpestření po dvou rachotech se hodilo. RADIOLOKÁTOR a návrat na učňák........ Ale co to vidím... Eliška zvěří v prvních řadách... Opět se dělají nějaký vylomeniny... Chlast teče po litrech..... Lidi se kurevsky baví.... GRIDE spouští ještě větší peklo než tu doposavad bylo, ale muselo se chvilku čekat, než to všechno vypukne, páč Pája nebyl.... NEEDFUL THINGS - jim se to moc nelíbilo zvukově. Je pravda, že celej večer byl zvukově kapánek bídnější, ale kurva, tohle je pohodička akce a ne studio.... Takže N.T. a zabijácký grindcore........ CRAZY OR HIGH kapela co mě moc nebavila, ale na pár songů jsme se mrknul... Bohužel to už tu moc lidí nebylo..... Kluci hrajou fakt krátce, ale mistrovsky ! Skvělej cover Sabbatů... Poslední TBC, neboli dnes TEROR BRUTÁLNÍCH CYKLISTŮ, nezahráli Zelený údolí, ale Posázaví bylo, super. Punkový předělávky a pár dalších kokotinek...... Všichni se náramně bavili..... Závěr byl jak od nějakých pop star, haha.... Po skončení jsme posbírali naše bezvládný těla a řítili jsme se k domovu...... Akcička povedená a někdy po čtvrtej jsme byli doma..... >ŠA<

TÝN NAD VLTAVOU, KLUB NR.4, 15.9. 2007
ZTRHLEJ ZÁWYTH, A5
Taková komornější akce svolaná dost narychlo bez plakátů..... Klub nr.4 se nachází na sídlišti Hlinky, kde se to hemží nonstopama... Doupě je to malinký a naprosto ideální na pořádání akcí. Tohle je v pořadí druhá akce, o které vím. Na první akci konané asi před týdnem si zahrála Vltavotýnská punk kapela ZTRHLEJ ZÁWYTH, to ale předskakovala RTG (místní heavy metal kapela) - ale tuto akci jsem neviděl, no a zde padla nabídka na častější pořádaní akcí.... Ale zpět.... Na internetu bylo napsáno - start od 21:00, ale všichni říkali od 20:00. Přicházím s Jarčou , klub zavřenej, nikde se nesvítí a dole pod ochozem sebranka Z.Z. Vracíme se dom na lahváče a před devátou dáváme pokus číslo dva. Ten už vyšel, partička punkáčů před vstupem, po chvilce se vynořuje i Mr.Vosička a dozvídám se, že jsme tu téměř kompletní RABIES, bez El (později se dozvídám, že o akci skutečně téměř nikdo nevěděl a proto El zůstala někde v putyce). Jdu dovnitř, dávám lahváče, furt se něco zkouší, nakonec se to rozjíždí a i s problémama se zpěvem Z.Z. do nás sype jeden song za druhým. Výborný starý punk, ve kterém jsou cítit HNF.... Pro Mr. Vosiho zase totální pocta DEAD KENNEDYS. Paráda.... Ke konci jsou zpěvy v hajzlu, tak se to řeší, pauza asi hodinu a Z.Z. dohrává svůj set. Poté nastupuje A5. Olákovo zpěv je jak od MORRIOR a hudba metal/hardcore. Dvě kytary, zvuk jak vínko, škopky byly parádně slyšet, což u Z.Z. nebylo (kytary byly OK), lidi se bavili, super. Muzika mě sice nějak nebere, ale poslechovka při pivu určitě v pohodě. Pak jsme ještě nějakou dobu chlastali při poslechu disco-tékový muziky a pak slušně našrot domu..... >ŠA<

MILEVSKO, SQUAT BAR U KAMENÁČE, 22.9. 2007
SOUKROMEJ POZEMEK, ???, RABIES
Kurva, Milevsko - malinký městečko na jihu Čech, zhruba na půl cesty mezi Pískem a Táborem. Tohle městečko navštěvuji snad od první třídy......, o to větší radost mi udělalo tohle místo....., bejvalá hospoda u Kamenáče. Nyní nazývaná squat bar. Místo pár metrů od městský policie, od policie ČR a hned vedle autobusáku. Místo je všelijak rozházený s venkovním dvorkem částečně zakrytým (místo pro kapely). Dvě místnosti, totální punk..., paráda. Po menších problémech na cestě, pár minut před námi těžká bouračka motorky s autem, vrtulník a vše co k tomu patří..., takže to valíme nazpět směr Bechyně a přes prdele do Milevska. Cu-Koloděj nadává od začátku co jsme vyjeli, tohle ho ještě víc vytočilo, mrdal Vosu že přišel pozdě na smluvený místo a kvůli tomu jsme "stihli" tuhle bouračku...., no.... Jsme tu, ke Kamenáčovi je zákaz vjezdu..., OK. Osondujeme pěšky situaci, na místě je už spousta lidí, většinou crusties - punx, spousta holek - nádhera ! Aparát je poskládaný ze všeho co kdo má, totální diy spolupráce, málokdo věděl co s čím dělat, ale nakonec se všechno zprovoznilo...., projel se nějakej ten benzín, páč mikrofony nebyly a tak se jezdilo po Milevsku, zpěvovej aparát asi na půl, no ale jak jsem napsal, nakonec se všechno narychlo zchrastilo. Z původní sestavy jsme tu byli jen my. Další dvě kapely zrušili vystoupení a tak jako první vystoupila narychlo domluvená příbramská punk as fuck formace, SOUKROMEJ POZEMEK, v obnovené sestavě. Zůstal jen basák a bubeník. Zahráli výborně, slušnej zvuk, ale viděl jsem jen půlku, páč jsem seděl u distra.... Po asi 7 přídavcích odchází a hned odjíždí hrát na další akci. Druzí hrají nějací pražáci, název nevím a muzika se mi vůbec nelíbila. Byli taky narychlo sehnanou kapelou pro dnešní večer... Myslím, že jsem viděl snad půl písničky, takovej moc melodickej hopsavej hardcore, no prostě ani lidi to nebavilo a většinou byli u baru a u distra... Prdel jak sviňa..., drtivá většina lidí netušila jaká muzika je v distru. Prostě tam namátkově šáhli, zjistili cenu a když byla pro ně OK, vzali si to.... Pak naběhnul nějakej týpek, možná majitel tohoto objektu a řval, kupujte si CDs, jsou levná.... Okamžitě se přihrnuli lidi a že si něco vezmou, že jim je jedno co !!! Haha, tak sem prodal hafo věcí a škoda, že všichni platili velkejma penězma a nikdo už neměl na rozměnění...., takže jsem musel říci, bohužel, sežeň drobný a pak přiď...... Nechápal jsem, fakt !!! Ale to už na to jdeme my, musíme v deset končit, zvuk kytary je hroznej, ale i tak díky moc za půjčení boxu....., zahráli jsme slušně, lidi se asi bavili, vydrželi a museli jsme ještě opakovat songy !!! Jenže jsme se rozhodli jen pro jeden a bez první basy, Cu-Koloděj to už zabalil... Lidi furt řvali, ať hrajem, ale bohužel, sice bychom do deseti stihli ještě skoro celej set, ale my řekli, NE !!! hahahaha.... OK, Milevsko byla příjemná zastávka....... Dali jsme ještě pivko na závěr a už jsme jí praskali domu. Fofrem jsem doma vyházel a uklidil aparát a běžel směr "DžesoVlk", tam jsem dal pár kousků, kořalkám jsem tvrdě odolával a kolem půl druhý ráno jsem si to pěkně šinul domu..... Paráda - chlastu zdar... >ŠA<

PÍSEK, RESTAURACE ŠUMAVA, 17.11. 2007
GRIDE, KOBRA XI, SAY WHY?, LAHAR
Plánovaná akce, takže jsem v pohodě sehnal lidi do auta, Syky (ten se mě stále drží, když jde o odvoz na a z akce, haha), Miku, Mates, El. Posbíral jsem postupně tuhle chásku, Miku to zase zdržoval a vyrazilo se. Cesta no problemos, ale jak jsme se dozvěděli od LAHAR, tak Ondra z Kamenice to otočil na střechu když jel na tuto akci. Naštěstí se mu nic nestalo. Jsme na místě, před restaurací Šumava. Klasická hospoda se sálem a předsálím (mezi je hospoda). Je to nedaleko od Paluby (r.i.p.). Moc lidí tu ještě není, rozbaluji pár věcí u Makovce a prodávám a prodávám… Lidi se sešlo během půl hodiny dost. Objevili se tu starý tváře z dob hódně minulých. Kapely tu jsou krom LAHAR, ty zrovna hrají na fesťáku ve Vlachově Březí, kam odjíždí hrát po svém vystoupení GRIDE. Takže první GRIDE. Zvuk je otřesnej, GRIDE celej set docela kurví, ale pak si zvykám a užívám si to za distrem. Zebra řádí a tak všichni ti, co mu přijdou pod ruku za pomoci dalších ďáblů lítají ve vzduchu. On ten zvuk tady na tomto sále se stropem vysokým snad půl kilometru, haha, to prostě nejde… KOBRA XI začínají asi dvěma songy s tím jejich šíleným black metalovým kytarovým ansáblem… Hrůza!!! Ale další songy už jsou mnohem lepší, všechno to má kurevskou energii, zvuk je kapánek lepší než u GRIDE a zpěvák lítá po polovině sálu, skáče snad ze všeho kam dokáže vylézt, super. SAY WHY? Mají naprosto skvělej zvuk, totální nasazení, fast jak piča, masakr a zkáza se blíží. Kurevsky dobrý vystoupení….. Lidi zvěří a hlavně zase lítají vzduchem. Samozřejmě i Syky (i když až na podruhý), tak ani El nezůstává pozadu. To už tu jsou LAHAR, musí se končit ve 22:00, takže času není nazbyt a LAHAR to už do nás pálí o 106. Zvuk není nejlepší, ale v pohodě. Nad hlavy jde i Korek, ale vytržená šnůra ukončuje slušně rozjetý song, po chvilce jde Gisbern, ten už se ani nesnaží snad hrát, haha. Klouča je ve vzduchu pořád a nechybí ani Žrout, kterého ze začátku partička v čele se Zebrou berou i s bubenickou židličkou. Tohle si Zebra zkusil na bubeníkovi z BLOCKHEADS v Českých Budějovicích a pravděpodobně to bude pokračovat. Výborně prožitý večer. Na závěr se někdo snaží brnkat na nástroje, ale žádný projekt se nekoná… Po celou dobu tu poletuje nějakej týpek jak nějaká feťácká troska zmatená, s největší pravděpodobností tajnej…. Kupuje z dister dost věcí a před koupí se je snaží dost študovat….. Je fakt zmatenej, fakt nenápadnej… Ale třeba se mýlíme… Cesta zpět v pohodě a před půlnocí už jsem byl doma…. >ŠA<

BRANIŠOVICE 2007
No tak po tom totálním alcoholocaustu zvaném příznačně Obscene Extreme festival, který se odehrával v Trutnově, po tom bordelu, kterej předvedli AGHAST v Brně na zkušebně SEE YOU IN HELL, jsem opět na festu a tentokrát v Branišovicích. Zajímavá to akce. Už 11. ročník, prý vždy za účasti množství lidí a skupin nejrůznějších žánrů. Podle keců lidí, co jsem tam potkal a co jezdí pravidelně, nebyl problém tady v předchozích letech zastihnout zábavové kapely po boku nějakých šílených deathmetalů. I letos by se dalo říct, že variabilita stylů byla značná a myslím, že toto byl hlavní důvod, proč spousta lidí přijela. Protože 3 dny poslouchat v Trutnově pouze gore nebo v lepším případě grind core je dost i pro zaryté a nejskalnější fanoušky. Dalším důvodem, proč jsem jel, byla skutečnost, že tuhle akci mají teď již pod palcem hošíci ze ŠKODA 120 + spřátelené xichty, jako je např. Mr. Obstík, dlouholetí to mí přátelé z nejdražších. Jedeme na výlet, jedeme autem!! Ty vole, kdy já jsem byl naposledy na akci autem? Léta letoucí! Paráda, vezu si prdel, naviguju, bloudíme hned za barákem, projíždíme obskurní vesnice pod Brnem, vidím dokonce i cedulu s názvem Přísnotice, o které jsem si vždycky myslel, že je jen obchodním tahem pánů z Risposta..., ale zdá se, že ta vesnice fakticky existuje. No tak teda jo. S lehkým 2 h zpoždění dojíždíme. Areál plnej pankáčů a dalších různých povalečů, sociálek, opilců a různě roztrhanejch idividuí. COREBASTARDS jsme pochopitelně projebali. Viděl jsem je jen jednou a to nebylo špatný, tak jsem byl zvědav, co z nich vyleze. Dle jejich vlastních slov, jsem o nic nepřišel, ale snad to tak hrozný nebylo, ne? Taky z BRICANYL TURBUHALER jsem neviděl ani piču. Takže sorry, ale co vím, tak hrajou už nějaký ten pátek. No, začíná první kolečko piv. Dnes vyhrává Petra z Liberce, je první!!! Jinak netřeba zdůrazňovat, že známých je tak 273,15 takže je mi jasný, že střízlivej to ani dnes nezvládnu. Ale ono by mě to stejně sralo - nedat si nějaký to pivko (jak hezky a nevinně to vždycky zní, co? Nějaký to pivko... Většinou už ale nikdo nedodá, že z "nějakýho toho pivka" bylo nakonec tak 17 piv + vše co kdo měl a co teklo) v tak krásné společnosti. Takže první skupinka, kterou vidím, jsou zasloužilí "vagabund deathcrusteři" z Kunovic - NENÍ ÚNIKU. Skupina, která si prošla mraky personálních i stylových změn. Nejvíc se mi líbili se Simonou za mikrofonem kdysi v minulým tisíciletí. Hudebně takovej death crust, teda asi. Myslím, že moc lidí to neznalo, takže odezva prachbídná, ale nebylo to špatný. Velice osobitej přístup a vystupování zpěváka. Na plnou hubu říct, co ho sere - od starosty Branišovic až po fanoušky, všichni dostali to svoje. Chaha, v pohodě... KOMBUCHA nikdo nezná. Teda kromě Albiho, kterej už zas natáčí na kameru. Úchylák jeden! haha. No je to takovej guláš všeho možnýho. 2 sólový zpěváci, jeden prasečí kvikot chrochtot, druhej v triku TRAGEDY a hc zpěv. No bylo komplikovaný, zašmodrchaný, zacuckovaný, ale kupodivu to nebyl průser. Sice jsem se v tom nevyznal a šel jsem raději na pivo, ale šlo to. Když už teda nejsu schopnej říct, co ta KOMBUCHA vlastně hrála, tak vám aspoň řeknu, co tam točili. Kurva přátelé, to byl humus!! 10° Gambáč už spousta z vás pila (a předpokládám, že ze spousty z vás to šlo po nějakým 12. kousku i ven), ale představte si ten Gambáč v kelímku a teplej!! V 35°C... Huááá vole, to bylo peklo!!!! Tak jo, spousta lidí se nemůže dočkat MALIGNANT TUMOUR a tak i já zblbnut davem, ukončuji debatu o tvrdém či měkkém i y ve slově BEATLES a jdu se na ty kašpárky taky mrknout. Co bylo dobrý, byl zvuk. Doposud asi nejlepší. Taky byla dobrá komedie, co u toho předvádějí. Co taky čekat od takových dvou zasloužilých umělců, herců a exhibicionistů jakou jsou Bilos se Šimkem? Všecko se mi líbilo, kromě teda hudby, protože hlavně songy z toho jejich úplně posledního splitu jsou prostě hrozný. Dlouhý, dlouhý, bez odpichu. Nicméně lidi to pochopitelně baví a proč taky ne, přece jsme se sem přišli pobavit, ne? Ta ostravská holota to si ale úplně pokazila, když jeden song věnovala prý "největšímu pogo dancerovi," nějakýmu... No toho stejně neznáte! Darebáci!!! Na N.V.Ú. se houfují "krocani" snad ze všech kurníků Jižní Moravy. Asi to bude nějaká známá skupina. Řidič našeho vozu (zasloužilý to puncíř) mi říká, že prý nic moc a že i současný texty stojí za piču, že dřív to bývalo lepší. No podle mohutného poga pod podiem se lidi převelice bavili a myslím, že to bylo vcelku v pohodě. Punk/rock jak z nosa, proč ne? Dozvídám se zprávu, že ABORTION nebudou, což mě mrzí, mohl jsem si dát pivo i s Leprou. Aspoň jsem měl o jedno míň. Náhrada za Abortion byli Corebastards. Takže jsem neviděl ani to ani to. Jsem já to ale vůl. Ale to už jsou tady největší hvězdy letošního festu - VANDALI a ČAD, teda pro mě. Ty lidi znám kurva dlouho a těžko bych hledal tak skvělý, upřímný lidi a chásku tak velice zapálenou pro D.I.Y. aktivity. Navíc s neskutečným smyslem pro humor. Nemůžu nezmínit jedno Nóbl Mejdlo, který jsme dělali v Březové nad Svitavou, kam ČAD přijeli zadarmo, dovezli mi ještě flašku vína a ještě děkovali, že jsme je pozvali! Hmm, tak tohle se už neděje ani v hc/punk pohádkách. Takže prvních 20 minut VANDALI. Rock'n'roll, nic víc nic míň. Všechny zásadní vály, jako Rybník nebo Poslík s pizzou. Prostě paráda! Dalších 20 minut ČAD s naprostou kouzelným přestupem do crust/grind (stejní členové) vod. Pišta opět perlí a my se chlámame až nám slzy tečou. Strhává se solidní kotel a užíváme si to skvěle. Naprosto unikátní uvádění válů. 20 minut je v hajzlu, škoda, ještě bych si to pár minut dal. Super vystoupení od super skupiny (lidí). AFTERBIRTH tady hrajou snad kažej týden. Skoro furt dobrý. Internacionální crust sebranka s charismatickým zpěvákem. Moc mi to líbí (jak přibývá piv, všecko je radikálně mění. To je kouzlo!!!!) a na závěr cover od WOLFBRIGADE. Extáze. Super. OI POLLOI! je punk legenda. Já to skoro neznám a tak čumím. Lidí paří, hudba šlape, jede to fakt dobře. Tak asi dost dobrý. V tu dobu zjišťuju, že osádka našeho vozu je již silně pod parou. Davidovo předsevzetí, že si dá do půlnoci jen tak 6 - 7 kousků, již vzalo za své a říká mi, že ráno možná budou problémy vyrazit. Kurva, vždyť je to jedno, ne vole. Naše spolucestující poktala shodou těch nejnešťastnějších náhod Vejvodu s Klárou, kteří jí do chřtánu nalili "trochu" rumu. Lenka se již před půlnocí silně potácí a dožaduje se spánku. My ji ignorujeme, protože chceme aby si festu užila na 100% a k tomu samozřejmě patří i kalba do rána, hahaha. RHONDIAN vidím, ale nijak mě to nebere. Takovej elekronickej kravál se zpěvačkou. Nevím, jestli dobrý nebo špatný, protože jsem nic takovýho v životě neslyšel... Na INSANIA se těším dost, dlouho jsem je neviděl. No docela zklamání, strašně málo starých válů. Poly prohlašuje, že hrají to, co je zrovna teď baví, to že starý vály určitě nejsou. Tak jsem zklamanej. JEZUS CRUST vidím taky poprvé a jejich vystoupení dost sráží dolů jejich (prý nový) bicmen. Kytarista s basákem to mají perfektně zmáklý, dost se mi to líbí, ale ta rytmika ta pokulhávala. Crust rytmus tam prostě chyběl. Spíš takový hard core. Ale myslím, že ještě pár vystoupení a trocha cviku ve zkušebně a bude to parádní. Poslední jdou na věc FATALITY a já odmítám věřit tomu, že ta skupina ještě furt hraje a co víc, hraje pořád ten samej nudnej, nezáživnej, dřevní death metal. Vůbec se mi to nelíbí a tak zvyšuju tempo polykání škopků. Osádka auta je již šrot, navíc jsme ztratili řidiče i s klíčema, nářky spolucestující o potřebě spánku se již nedají poslouchat tak si dávám posledních 5 piv a kolem 4.hodiny ranní se potácím spát. Ráno je již klasické. Všude volně pohozené postavy, David spí (ne sám) s hlavou na asfaltu, tešně vedle rozloženého koberce a nemůže za boha pochopit, proč si na ten koberec v noci nelehnul a jak se jmenuje ta děva, která leží vedle. Po prozrazení jejího jména (nebo teda spíš přezdívky) se kácím smíchem a směju se celou cestu až do Blanska. Zase jsme bloudili. Nealko na nonstopu a hurá zase dál. Dobrá akce!!!!!! >-273,15<

Recenzenti: ŠA=Šakal SY=Syky SO=Soudruh M.V. -273,15=Zbyňa Vintr

[ Top ]


*****************************************************************************************************


CARNAVAGE

CARNAVAGE - první a jediná grindcore kapela z Alžíru. Algiers je rodné město první a jediné grindcore kapely... CARNAVAGE spatřilo světlo světa v prosinci roku 2004 spojením dvou aktivních death metalových kapel LITHAM a HOMICIDAL. Nápad založit CARNAVAGE přišel od Grindazer-a (LITHAM), který hledal další lidi s grindcore srdcem. Ale nikdo nejevil zájem..... Jednou zkontaktoval Skinned Alive (HOMICIDAL), který je vždy připravený pro speciální věci, který jsou šílený a neovladatelný. V říjnu 2004 spolu začali zkoušet. Krátce po se připojil Utila (NIHIL, HOMICIDAL). Pro některý je grindcore styl nesmyslná hudba, hraný a poslouchaný hloupými lidmi, ale ve skutečnosti grindcore je a bude v jejich myslích a duši. Během měsíce se trio soustředí na skládání songů a nahrávají 23.1. 2005 v grindcore duchu demo album nazvaný Carnival of Carnage. Jedna skladba z devíti je cover od IMPETIGO (šílení Američané a mistři gore girndu) nazvaný Boneyard. V tomto cover songu se ukazují kvality kapely, zvláště vokály, který mají na svědomí Skinned Alive - gutted growling a Grindazer se skřekem jak od prasete. Debutní demo album bylo dobře přijaté a bylo na něj pár dobrých recenzí v úctyhodných undergroundových zinech jako Possessed, Brutalsim, Laermbelaestigung a Voices from the darkside. Jedna věc je jistá, zabijácký postup kapely bude pokračovat. Ale nejdůležitější věc je, že album Carnival of carnage bude brzo vydané mexickým labelem Atolinga a tureckým labelem Sukk. A samozřejmě se skupina bude účastnit na komp. CD A tribute to Boneyard, které vyjde na českém labelu Ganay Design. Květen 2005 - hlavní událost v kapele je příchod bubeníka Ghostok-a, který hrál několik posledních let v místních metalových kapelách na postu kytaristy. Sestava je kompletní !!! Nyní se může kapele soustředit na hraní místních koncertů. 27.6. 2005 odehrávají první koncert v Ibn-Zeydoun (Algiers) před 300 metalovými fanoušky (možná budoucí grindcore maniaci). O týden později (5. července) kapela odehrála koncert ve vesnici Tizi ouzou (100 km severovýchodně od Algiers) a toto druhé vystoupení bylo zabijácké. Někteří metalový fanoušci přijeli z Algiers vypomáhat a podpořit tuto akci. Dohromady tu bylo kolem 100 opravdových underground fans ze scény.
Redouane Aquameur, 4bis rue Arezki Meziane, 16070, El Mouradia, Algiers, Algeria / www.carnavage.tk / carnavage@yahoo.com

A tady je převzatá recenze z TBC ´zine na CARNAVAGE:
Je libo trochu grindu z Alžíru??? Máte ho mít. Carnavage je fungl nová kapela a tuším, že i vůbec první grind kapela z muslimské země. Na debut demu "Carnival Of Carnage" se tihle nomádští válečníci prezentují 9 kousky (cca. 13 min.) old schoolově znějícího grindu s vlivem death metalu, automatickým bubeníkem a solidním zvukovým kabátem, který dá na prdel i mnohým evropským demo nahrávkám. Carnavage mají ještě určitě co zlepšovat, ale pokud přihlédneme k tomu,,že se jedná o první demo a navíc, že Alžír není zrovna téhle muzice příliš nakloněná země je "Carnival Of Carnage" povedené dílko. Nesmím opomenout, že pod číslem 5 se ukrývá cover Boneyard (Impetigo), který Carnavage natočili pro mnou chystané kompilační CD A Tribute To Boneyard.

A TRIBUTE TO BONEYARD - kompilační CD na labelu Ganay Design (Tomáš Konečný, Nemocniční 1089/4, Krásná Lípa u Rumburka, 407 46 / ganay.design@seznam.cz) 1. Denak (Spain) | 2. Carnavage (Algeria) | 3. C.U.M. (Japan) | 4. Depressive Reality (CZ) | 5. Catapuration (CZ) | 6. C.A.R.N.E. (Mexico) | 7. Flying Brains (CZ) | 8. Masochist (Thailand) | 9. Corpse Carving (Tasmania) | 10. Putrefied Genitalia (Greece) | 11. Gruesome Malady (India) | 12. Umbrella (CZ) | 13. Cruent (Slovakia) | 14. Rompeprop (Holland) | 15. Venereal Disease (Spain) | 16. Scared (Serbia) | 17. Murder Corporation (Sweden) | 18. Katalepsy (Bolivia) | 19. Plasma (Germany) | 20. Škoda 120 (CZ) | 21. Necrocannibal (Portugal) | 22. Kundátor (CZ) | 23. Pustulated (USA) | 24. Deformed (Poland) | 25. Pikodeath (CZ) | 26. Mixomatosis (Spain) | 27. Abortion (Slovakia) | 28. Bloody Diarrhoea (CZ) | 29. Liquid Pus (CZ) | 30. Feculent Goretomb (Brasil) | 31. Pozilga (Spain) | 32. Mrázek (CZ) | 33. Morbidium (Slovakia)

[ Top ]


*****************************************************************************************************


SARJAN HASSAN

SARJAN HASSAN je Manusia Mesin - bubny, Mr.Chaos - kytara, Waqs - basa a Man Beranak - zpěvy. Kapela začala v polovině roku 2004. SARJAN HASSAN, kapela z Klang Bay oblasti, Selangor, Malaysia se chtěla bavit a vyjadřovat své pocity skrz muziku. Pokoušíme se vnést intenzitu do našich skladeb. Dobří přátelé, stejně smýšlející jedinci, kteří by nespočetněkrát selhali, se rozhodli a spojili se dohromady, že konečně začnou tvořit kapelu. Hrajeme crossover raw thrash core. My jsme ta kapela co se na ní tančí v kruhu, moshuje..., haha. SARJAN HASSAN stále pracují na novém materiálu. Jednotlivý členové SARJAN HASSAN působí v dalších kapelách a organizacích na pořádání koncertů. Man Beranak: CRIMESCENE (sludgy powerviolence) a 786 Thrash Hard (návrhy obalů / koncerty). Mr.Chaoz: SHARON STONED (fast hardcore), RANOMES (tribute RAMONES) a Dysfunction Utopia Conspiracy (koncerty). Manusia Mesin: CRIMESCENE

Členové:

....MAN BERANAK: a.k.a The Artpunk Beranak a.k.a Man Barthon a.k.a Father of Double Yaz Terror - vokály ex-kytarista BRING IT ON (r.i.p punk rock), ex-kytarista SELF MADE GOD (grind powerviolence).

....MR.CHAOS: a.k.a Apizz Stoner Rock and Roll a.k.a Drunken Master - 6 strun / trimolo ex-bubeník DISTURBANCE ON EARTH (r.i.p political punk), ex-kytarista XELEVENX (melodic posi hardcore).

....WAQS: a.k.a Nazam Berkasih a.k.a Steel Nazam Just Listen To Aus-Rotten and Defiance - 4 struny / zpěv ex-kytarista BLOCKAGE (r.i.p anarcho punk), ex-kytarista DISTURBANCE ON EARTH.

....MANUSIA MESIN: a.k.a Hudson Crap a.k.a Asand13 a.k.a The Destruction For Emo Beat Style - bubny. ex-bubeník CHANNEL X (sxe old school hardcore), ex-bubeník BRING IT ON, ex-bubeník NEVER END (r.i.p posi fast hardcore).

Vydané věci: 1. Demo 2005 (tape na 321Go!! / End Up Record a CDr na United Front / Hidden Value Record) 2. ROYAL TOWN HARDCORE COMPILATION (CDr na Paranoid Collective) 3. INTERNATIONAL HARDCORE COMPILATION (Cdr na Kolektif Rekod - Indonesia) 4. R.A.M.B.O SOUTH EAST TOUR (CDr na Youthrust Record) 5. Split s CONQUEST FOR DEATH "Human Error" (Tape na Asas / Youth Crime Record a CD na Wajlemac Record - USA)

Chystaný věci: 1. Split s PEOPLE AGAIN (USA) "Midwest-Southeast Trans-Pacific Thrash Destruction" (7" na Halo Of Flies / Deadman On Holiday Record -USA) 2. Split s SHARON STONED (Tape / CDr na Youth Crime Record) 3. Split s BLINDED HUMANITY - Singapore (CD na Prohibited Project-Singapore) 5. Four way split "Thrash It Up Part ll" (CD na Epidemic Record-Singapore) 6. Split s D(OLLIE) PARTON (Tape na 321Go / End Up Record)

Nazam, No.9, Lorong 2b, Taman Sri Menegun, 41000 Klang, Selangor, Malaysia. abang_hassan_penakut@yahoo.com / www.myspace.com/sarjanhassan

[ Top ]


*****************************************************************************************************


BANDANOS

2002 - Kapela začala jako vedlejší projekt veteránů hardcore scény v Sao Paulu, kteří chtěli přinést základy thrash / crossover kapel jako ACCUSED, EXCEL, SUICIDAL TENDENCIES, NO MERCY, DRI zpět do punk / hardcore a metalový scény. Po nějakých zkouškách byla sestava následující: Ruy Fernando (NO VIOLENCE) zpěv, Marcelo Papa (QUESTIONS, L´ENFER) kytara, Alessandro (INTIFADA) kytara, Cristiano (STAND OF LIVING, PARENTAL ADVISORY) basa a Luciano (POINT OF NO RETURN, GOOD INTENTIONS, INSPIRE) bubny. Jsou složený první songy.

2003 - Alessandro opouští skupinu a na jeho místo přichází Junior (WAR INSIDE, INFAMOUS GLORY) a začínají hrát na několika místech, hlavně na předměstích a na venkově. V tomto roce také BANDANAS nahrávají první demo se 4 songy.

2004 - Hrají velký koncerty již na tradičním Sao Paulo hardcore festivalu a začínají cestovat i do jiných států. Na konci tohoto roku se rozhoduje odejít zpěvák Ruy Fernando, aby se mohl věnovat dalším aktivitám. Junior se také rozhoduje věnovat pouze své kapele INFAMOUS GLORY a skupina se rozpadá.

2005 - Cristiano se ujímá mikrofonu a Alexandre (ROT, CRUEL FACE, WARHATE) je povolaný k base. S novou sestavou nahrává kapela druhé demo Justica das Ruas (Street Justice) pod dohledem Ciero (KRISIUN, SUBTERA, CLAUSTROFOBIA) v Datribo studiu a obnovují početné hraní koncertů. Kapela dostala velkou odezvu na toto demo s dobrými recenzemi a stala se více známou skupinou. Předskakuje německé kapele IDIOT SAVANT na jejich brazilském turné a také hrají velké koncerty s finskou thrash core legendou FORCA MACABRA + odehrávají spoustu dalších koncertů.

2006 - Demografie K7 byla vydána v USA na Delinquent Rec. V červnu skupina začala znova nahrávat ve studiu Datribo velký album, který bude venku na Peculio Discos a Cospe Fogo v Brazílii a split CD s americkými thrashery DESTRUCTION´S END, které bude venku na 625 Thrashcore, Delinquent Rec., No Class Rec. a Positive Damage.

2007 - "Thrash from the dead" split CD s Kalifornskými thrashery DESTRUCTION´S END je vydané v květnu. V červnu bylo vydané naše full leght CD "We Crush your Mind with the Thrash Inside".

Kontakt: bandanoscrossover@yahoo.com.br / www.myspace.com/bandanos / www.fotolog.net/bandanosisback

[ Top ]