\n'); focus(); } } // -->

<<< zpět

   


Noise master zine no.19

PRESSBOIL rozhovor
B.I.H. rozhovor
PREPARED TO KILL rozhovor
OBSESIF x KOMULSIF rozhovor
RAUHA TURVA Records rozhovor
RUIDO PODRIDO rozhovor
HANTAMRATA rozhovor
POŽADOVANÝ STAV MYSLI rozhovor
RABIES + DEPRESY MOUSE turné
HIBAKUSHA + DEPRESY MOUSE turné
RABIES + P.P.M.H. turné
recenze CDs
recenze tiskovin
recenze kazet a DVD
recenze vinylů
reporty z koncertů
ACRASSICAUDA biografie
MENTAL DEVELOPMENT biografie
STANDFAST biografie
A.D.A. biografie
EXECUTION OF TERROR biografie
DEFEKT biografie
HIPPIE KILLER biografie*****************************************************************************************************


PRESSBOIL

28.12. proběhla v Prachaticích akce, kterou otvírala kapela PRESSBOIL, do té doby pro mě zcela neznámá thrash metalová kapela z Prachatic. Jejich pojetí thrash metalu má kořeny v hudbě SLAYER, ale rozhodně to není žádný kopírování, i přesto, že od nich hrají pár songů. Nedalo mi to a aniž bych se chtěl zabejvat v N.M. thrash metalem, domluvil jsem se u baru s Johnym a pár dní poté mu zaslal něco málo otázek. Nakonec některé zodpověděl i Michal. Sestava PRESSBOIL je Jan Holeček (Johny) - bicí, Marek Vaňáč (Mára) - kytara, zpěv a Michal Socha (Jarmil) - sólová kytara.

1. Zdravím PRESSBOIL. Nedávno (28.12.2007) jsem Vás viděl v Celticu (PT) a musím říct, že jste hráli skvěle. Nějaké zádrhely byly, ne vždy se zadařilo zahrát čistě, ale to nasazení a zvuk byl skvělej. Kolikátej to byl Váš koncert ? Jak dlouho hrajete v tomto složení ? A jak jste byli spokojeni Vy, s vystoupením…. ?
Jan: Ahoj, díkys za pochvalu, zvuk byl záležitostí hlavně pořádajících RADIOLOKÁTOR, kteří se báječně postarali o částečné nazvučení bicích a dál k tomu určitě přidala znalost a výběr kytarových aparátů našich kytaristů. Zádrhely určitě byly, jednak ještě chybí ty zkušenosti, jednak jsem tu akci pojal trochu volněji a už před vystoupením ladil formu u baru, což se potom určitě podepsalo celkově na mojí hře. Koncert to byl v pořadí čtvrtý, s vystupováním jsme začali vlastně v září 2007, a v tomto složení hrajem asi rok a půl. Celkově jsme s vystoupením spokojení byli, z reakcí lidí myslím, že i oni si nás užili.
2. Když jsi zmínil aparáty. Vy máte vícero aparátů ? Všiml jsem si kytarového boxu Behringer. O těchto boxech se nemluví zrovna v nejlepším…., ale osobně můžu říci, že ten box je naprosto skvělej a za tu cenu je v podstatě zadarmo. Co se mu dá snad vytknout, je detail - váha. Ta je oproti nejrozšířenějším Marshallům fakt větší. A co jinak kytary, snímači - v podstatě vybavení kapely…. Jste vyloženě vysazení na nějakou značku, typ anebo je vše o zvuku, který musí být dle Vašich představ ? Jsou v PT hudebniny ? V menších městech pozoruji spíše úpadek hudebnin…
Michal: Zas tolik aparátu nemáme. Tak jsme teprve začínající. Ta bedna od behringer byla půjčená abychom nemuseli toho tahat zbytečne moc s sebou. Marek (zpěv a kytara) hraje na marshalla dlouho. vlastní celý stack komplet Marshall. A já jsem se oddal mojí tažný značce Randall (pantera, anthrax) taky mám komlet od něj i když jsem na tomto vystoupení použil celolampovku Marshall zesilovač. Myslím že i tak to hrálo "v pohodě". Zvuk musí být samozřejmě podle nás. A proto sme pořídili tyto značky, splňují totiž naše požadavky co se týče zvuku. V kytarách u nás vedou značky Jackson a B.C.Rich. Prakticky celou dobu co hrajem si kupujem věci právě od nich. Snímače ? Já mám rád Duncany, EMG a Marek originál od B.C.riche. Ale vybíráme hlavně podle celkovýho zvuku kytary, přece už jenom v tom jsou docela velký peníze tak se je snažíme co nejlépe investovat. V PT jěšte před rokem bývaly hudebniny. Sice malé, ale aspon něco. V současnosti již nic není. Nejbližší pořádnější obchod s nástroji je až v Českých Budějovicích.
3. Ještě bych se zeptal na zkušebnu. To je docela problém všech kapel. Jak na tom jste vy ? Jak často zkoušíte ? A jak skládáte songy ? Nedávno jsem slyšel, už ani nevím od koho, že přijít s hotovou věcí je v podstatě nesmysl…. To si teda nemyslím a my to tak sem tam děláme taky.
Michal: Na zkušebnu v PT jsme měli velký štestí. Honza obsadil rodičům garáž :-D. Teda zezačátku tam byl hroznej bordel, naštěstí se trochu vyklidil. Akustika byla na ohluchnutí ale to dočasně vyřešili ucpávky do uší:D. V současnoti jí odzvučujeme a zvelebňujem. Jsme ale rádi i za to. Písně skládáme pospolu. Ale taky i doma. Někdo z nás nahraje na nahrávač svoje improvizace popř. celý song nahrubo. A potom se to ve zkušebně rozvine nebo došperkuje dokud nejsme spokojeni.
4. Můžeš říci více o baru Celtic ? Tohle místo se mi sakra líbí…. Kdo vlastně pořádá akce v Celticu a není problém ze strany města ? Přeci jenom takovýto klub na náměstí musí být v očích každýho co nemá rád hlasitou muziku a lidi "prapodivnýho vzhledu", haha.
Jan: Heh, když se na to ptáš, tak si mi připomněl, že na konci akce tam dorazila městská policie. Ale myslim, že se vše vyřešilo zavřením oken. Celtic bar je momentálně něco, co v Prachaticích vlastně nikdy nebylo a je to teď hodně mladá záležitost, neboť nový majitel zde po nedávném znovuotevření pořádá, nebo alespoň nechává pořádat, pravidelně koncerty různých žánrů. Problém ze strany města myslím není a vzhledem k tomu, že město nikdy pro místní scénu nic nepodniklo, nechá podle mého Celtiku volnou ruku a díky jeho lokalitě mimo větší obytné prostory nebude snad ani problém ze strany normálních občanů.
5. Když jsem Vás viděl, tak bych si tipnul, že ještě chodíte do školy. Nebo se pletu ? Jak vlastně trávíte volnej čas a co Vaše oblíbená muzika ? Bezpochyby thrash metal vládne, že ?
Jan: Všichni jsme vysokoškoláci, takže náš věk je mezi 20-22 let. Volnej čas trávíme samozřejmě ve zkušebně, po večerech nějaká ta akce. Pokud jde o oblíbenou muziku, nemůžu říct, že bychom se na nějaké kapele čistě shodli. Já osobně nejradši poslechnu: DEATH, CONTROL DENIED, NILE, DEICIDE, DIVINE HERESY, SATYRICON, SLAYER, VOMITORY, FANTOMAS, MAYHEM a mnoho dalšího..
6. Máš raději novou tvorbu těchto kapel nebo jako já, spíše jejich prvotní nahrávky ? Když jste hráli věci od SLAYER, byly to samé old school záležitosti, což se mi líbí. A když RADIOLOKÁTOR zahráli SODOM a KREATOR, byli jste všichni z PRESSBOIL jak utržení ze řetězů, haha. To bylo skvělý ! Proto usuzuji, že stará tvorba je preferovanější, že ?
Jan: Když jsem začal poslouchat metal, chytli mě, jak říkáš, ty old school záležitosti. Hledal sem v nich ten čistej, syrovej, agresivní zvuk a někde ve mě se to zakořenilo a nepustilo. S postupem času jsem začal vyhledávat i nové věci, neboť pokud chce být dnes kapela origiální, je skoro nezbytné ten čistej metal něčim opepřit. Dnes vznikají grupy se zajímavými nápady, různé prolínání stylů, progresivnější hraní, to vše dává metalu novou svěží podobu, a ikdyž tyto kapely nezažijou třeba takovou slávu, jako měl metal v 80. a 90tých letech, rozhodně mají co nabídnout. Desku si vyberu podle nálady, nemůžu říct, jestli staré a nové věci jsou pro mě lepší, obojí má stejnou váhu.
7. Za pár dní bude v Českých B. NAPALM DEATH. Chystáte se ? Jezdíte vůbec po těchto "větších" akcích ? I když vzhledem k Vašemu věku jste zcela určitě propásli spoustu koncertů, od CANNIBAL CORPSE, přes, SLAYER, METALLICU, atd….. Když jsem zmínil kapelu METALLICA. Jak se ti líbá posledních několik desek ?
Michal: Tak to nás troška podceňuješ:D. Na cannibalech jsem byl 2 krát. Napalmy taky jsem viděl, taky 2 krát. Navštivovali jsme volyňský festival Open hell. Na Brutal Assalut taky jezdíme už pár let. Honza a Marek měli dokonce to štestí vidět Slayer naživo. Ale jak máme možnost cestovat na koncerty pořádnejch kapel neváháme. Taky sme si nenechali ujít 2 vystoupení Morbid Angel a Suffocation. Opravdu parádní zážitek!
Jan: METALLICE jsem nikdy nepřišel moc na chuť. Jejich tvorbu poslechnu tak do MASTER OF PUPPETS.
8. Předpokládám, že ještě nemáte nic natočeno. Pracujete na nějaké nahrávce ? Máte už jasno, jak by měla znít, na čem by měla vyjít….. ?
Jan: Vzhledem k tomu, že se teprve "rozkoukáváme" na ničem zatím nepracujeme. Snažíme se momentálně komponovat co možná nejvíc nových songů, abychom měli lidem co nabídnout. Nabídek na studio pár bylo, ale rád bych na popřípadné nahrávání přišel plně vyzbrojen, takže zatím s tím příliš nespěcháme.
9. Hrajete spoustu převzatých skladeb, teda jen SLAYER, pokud se nepletu. Bohužel jsem neviděl od začátku Vaše vystoupení v Celticu, tak nevím co jste hráli….. Máte další oblíbence, kterým byste chtěli udělat cover ?
Jan: Sehrávali jsme se na kapelách jako SEPULTURA, SLAYER, TORR, atd. a od SLAYER rádi něco zahrajeme na živo, ale v našem playlistu se snažíme, aby převládala hlavně naše tvorba. Ze začátku padnul ještě cover od zmíněné SEPULTURY.
10. O čem jsou texty ? Preferujete radši osobní témata nebo takový spíše všeobecný info texty ? Anebo když thrash / death, tak politika, pivo, mrtvoly vládnou ?
Jan: Texty, heh.. No znáš to.. Návod, jak si uvařit náboženství, pak něco o moderní společnosti, něco o starých bozích, o thrashi, plameny pekelný, síra z nebes.. O mrtvolách zatim nic nemáme:-)
11. Mohli byste napsat report o PT scéně ? Znám samozřejmě GRIDE, NOIR, UCHÁZÍM a teď už i RETROPROTEST, ti se mi sakra líbili….
Jan: Report o PT scéně, hm.. To bych radši nechal odborníkům. Obecně jde říct, že zde převládají hlavně rockové a punkové kapely, k té temnější straně se mimo nás řadí FRANTIX a grindeři GRIDE.
12. PT se můžou pyšnit skvělým blogem (http://www.hudbou.blogspot.com/). Také přispíváte ? Jak se Vám líbí takováhle myšlenka ?
Jan: Myšlenka je skvělá, tvůrce toho blogu je vlastně i tvůrce našich stránek. Ikdyž nějak aktivně nepřispíváme, řadíme se mezi každodenní čtenáře (blog je denně aktualizován), což nás dostává přímo do dění na místní scéně, ale kolikrát se člověk dozví i hudební zajímavosti z celé republiky nebo ze světa. Ostatním jen doporučuji.
13. Do metalový scény, hlavně tedy do black metalu proniká spousta nazi šmejdů. Vy, jako lidi pohybující se v metalových vodách…, máte o tom nějaké informace a snaží se to lidi ve metalové scéně nějak řešit ? A jaká je situace na prachaticku ?
Jan: Problém NAZI proniká do různých žánrů, s tím se podle mého nedá dělat nic, než prostě překousnout text a poslouchat muziku pokud za to stojí, nebo na kapelu jednoduše nechodit. Koukal sem, že se začínají dělat antinazi koncerty, to nevim, jestli je řešení.
14. Myslíš antinazi koncerty v metalové scéně s metalovými kapelami ?
Jan: Na mysli mám spíš antinazi punkové koncerty. Nedávno byl jeden u PT.
15. Občas slýchávám o PT a jeho okolí díky koncertům, který se pořádají po celém okolí. Můžeš přiblížit kde všude se dějí koncerty, jak v PT, tak jeho okolí ?
Jan: Určitě právě i díky blogu, a díky CELTIC baru to opravdu začíná poslední dobou žít. Na akce, ale stále míst málo. Pokud vím, pravidelné pořání koncertů ve Lhenicích bylo zrušeno, prachatický Kandlův mlýn už taky téměř bez provozu a i na jiných místech bylo dost lidí nuceno od organizování akcí polevit. Zato se rozjíždí kemp RECHLE, trvá sokolovna ve Vlachově Březí, v PT jeste čajovna U Hrušky, určitě jsou i další možnosti, o kterých nevím, ale chce to víccc....
16. Má slovo PRESSBOIL hlubší význam ? Nějak mi ta spojitost press a boil uniká…… A proč zrovna PRESSBOIL ?
Jan: PRESSBOIL je vlastně něco jako tlakovar. Už sem slyšel i otázky, jestli to neni třeba papiňák. Původní název KOPROFKA nikdo nepochopil (vycházelo to z Koprofilie), tak byl změněn. Hlubší význam to má, protože jsme chtěli něco, co by nás nějak vystihovalo. Pressure (tlak) to jsou kytary, Boil (var) bubny, většinou i celej bubeník.
11. Tak tu je závěr. Díky moc za odpovědi. Napište nějakej kontakt na sebe a pokud byste ještě něco chtěli vzkázat, tak prosim.
Jan: 602 201 149 / http://www.pressboil.wz.cz / pressboil@email.cz

[ Top ]


*****************************************************************************************************


B.I.H.

Jednou jsem se šťoural v Brazilské scéně na pomezí thrash metalu a crossoveru. Vytipoval jsem si pár kapel, začal je poslouchat a něco málo si o nich zjistil. A zde je rozhovor s jednou z nich. Na otázky bleskově odpověděl bubeník Allison.

1. Jak se daří B.I.H. ? Pověz čtenářům historii B.I.H..
B.I.H. je trash / crossover kapela z Brazílie, začali jsme hrát nedávno, jeden a půl roku nazpátek. Jsme kamarádi co milujou thrash, death, black a hardcore a rádi se scházíme, abychom hráli vlastní muziku. Tiago (zpěv) - Fabricio (kytara) - Negao (basa) - Allison (bubny).
2. Přibliž trochu brazilskou (lokální) scénu. Já oní moc nevím. Nové kapely, ziny, atd ? Je v Brazílii hodně lidí zajímajících se o thrash metal ?
V Brazílii máme mnoho kapel co hrají thrash metal, máme mnoho kapel míchajících thrash s hardcorem a i přesto je scéna slabá (ale zlepšuje se). Důvod je ten, že nemáme mnoho koncertů, protože není moc lidí co by založilo nějaký crew co by pořádalo koncerty a zajímalo se o ně. Máme tu kapely jako BANDANOS, POST WAR a další.
3. Je těžké zařizovat koncerty v Brazílii ? Jak často koncertujete ? Jaké jsou odezvy fans ? Byl jsem letos v Sao Caetano do Sul on BANDANAS, etc. Bohužel BANDANOS nehráli.
Věci se tu zlepšují. Hraju společně s BANDANOS a americkou kapelou HIT ME BACK poslední měsíc. Máme zde mnoho koncertů, ale jsou to malé akce. Když máme velké koncerty, tak většina lidí jde na ně. Máme zde mnoho pravých fans a to je dobře.
4. Co vše jste už vydali ? Jaké máte plány do budoucna ? Vydáváte pouze CDs nebo taky vinyly ? Je problém zhotovit vinylovou nahrávku ?
Máme jen pětisongový CD s coverem od RATOS DE PORÂO a to v Brazílii. V Evropě máme jen 20 kopií. Chceme v tomto roce hodně hrát a začneme připravovat nový CD s mnohem více songů než bylo na prvním CD. V Brazílii je obtížné vydat vinyl z důvodu vysoké ceny.
5. Já preferuji vinyly. Když jsem byl v Sao Paulu,navštívil jsem spoustu obchodů s gramofonovými deskami. V Evropě něco nevídaného !!!! Mohl bys nás seznámit s těmito obchody a co ten několikapatrový muzikantský dům ? Jak vznikla myšlenka, založit takovýto komplex s deskami ?
Také preferuji vinyly. V Sao Paulo a poblíž je mnoho obchodů s vinyly a tak je velice jednoduchý najít místa s nejrůznějšími vinyly.
6. Hodně thrash metalových kapel jako KREATOR, SODOM, TANKARD, atd. po několika letech začali s bídnou muzikou. Nyní se vše vrací do starých kolejí. Jaké jsou vaše oblíbené kapely na thrash metalovém nebi a máte rádi všechnu jejich tvorbu nebo jen tu starší, lepší ?
Pro mě a pro B.I.H. je velký ovlivnění od SLAYER, MUNICIPAL WASTE, METALLICA (stará), SUICIDAL TENDENCIES, KREATOR, BEASTIE BOYS, OBITUARY a mnohem více. SLAYER milujeme všichni a všechno co vydali.
7. Kdo skládá muziku a texty ? O čem jsou texty a co pro vás znamenají ?
Kdo píše texty, jsem já ,Fabricio (kytarista) a Tiago (zpěv). Píšeme o sociálních problémech, o bídě, proti vládě, která jde špatným směrem…
8. Plánujete evropské turné ? Dočkáme se koncertu i u nás ?
SAMOZŘEJMĚ. Doufáme, že navštívíme vaší zemi až dokončíme nahrávání CD. Možná ti pošlu kopie na rozšíření našich songů. Budeme šetřit peníze a budeme potřebovat pomoc od labelů, zinů a dalších lidí pro návštěvu vaší země.
9. Co se vám vybaví, když se řekne MUTILATOR, CHAKAL, SARCOFAGO, PSYCHIC POSSESSOR, PHOSSATERY, VOLCANA, EXTERMINATOR, etc….
Skvělé brazilské kapely. Mají zde velký jméno. Tyto kapely ovlivnili a ovlivňují další kapely.
10. Co znamená zkratka B.I.H. ?
Beer in hell.
11. Dík moc za rozhovor, pokud chceš vzkázat něco na co jsem zapoměl, tak máš možnost. Kde se dají sehnat vaše nahrávky ?
Díky za rozhovor, ceníme si to velice moc. Čekejte naše nové CD tento rok, který bude trochu tvrdší než předchozí. Lidi v Brazílii můžou najít naše CD na koncertech nebo v obchodech Skate Shop anebo ve studiu anebo na internetu regis_skatepunk@hotmail.com - cheers, buď vegetarián… http://www.myspace.com/bxixhx

[ Top ]


*****************************************************************************************************


PREPARED TO KILL

PREPARED TO KILL je skvělá thrash mlátička ze státu Sao Paulo v Brazílii. A jsou jednou z několika thrash kapel co jsem oslovil. Určitě doporučuji sehnat si nějakou nahrávku…. Jak je po chvilkovém hledání a poslouchání thrash metalových kapel z Brazílie patrný, tady jsou snad kořeny tohohle stylu… a Brazílie je stále líhní thrash metalových kapel…, ale nejen Brazílie…. Julian King - zpěv, Alan Aquino - kytara a backing zpěv, Fabrício R. Matos - basa backing zpěv. Kapela PREPARED TO KILL je ovlivněná jak oni sami píší ABATTOIR, HEATHEN, HOLY TERROR, ARTILLERY, INTRUDER, VENDETTA, CYCLONE, DESTRUCTION, NUCLEAR ASSAULT, AGENT STEEL, CORONER, OVERKILL a dalšími. Na otázky odpovídal zpěvák "King".

1. Jak se daří PREPARED TO KILL ? Pověz čtenářům historii PREPARED TO KILL
Dobře…, prvně bych chtěl tobě Šakale a taky všem fanouškům PREPARED TO KILL z celého světa poděkovat za podporu. Cheers and beer !!!! Takže já začal jako zpěvák v roce 2003, ale bez většího "úspěchu". Moje první kapela CURSE OF GOD odehrála pouze jeden koncert a poté se rozpadla. Moje druhá kapela se ve skutečnosti jmenuje DESINTEGRATOR, ale od roku 2004 je tento projekt ve stádiu zrodu, protože jsou problémy se sestavou a tak podobně, ale stále jsem naživu !!! Když můj bratr Jon Killer odešel z PREPARED TO KILL, tak mě kapela pozvala jako náhradu za něj a okamžitě jsem byl bez problémů přijmut. Nyní je situace v PREPARED TO KILL zcela uspokojivá. Zkoušíme udělat kytarový základy se zpěvem což je tvrdá práce, ale ne nemožná. Myslím si, že nyní jsme v nejlepším…, nejlepší čas za dobu existence kapely.
2. Přibliž trochu brazilskou (lokální) scénu. Já oní moc nevím. Nové kapely, ziny, atd ? Je v Brazílii hodně lidí zajímajících se o thrash metal ?
Brazílie má spoustu kapel a hodně "velkých" kapel v každém metalovém stylu. Ale s chudou organizací: špatný podmínky pro hraní, nedostatek míst ke hraní, obtížné nahrávání a vydávání velkých desek. Mnoho brazilských kapel se brzo vzdá…, už v začátcích svých projektů. Ohledně novech kapel s dobrou úrovní, o kterých můžu mluvit… PREPARED TO KILL (haha), DEVIL ON EARTH, VIOLATOR, GUILLOTINE, BANDANOS, HIPPIE HUNTER, SLAVER a pár dalších. Dobrej label pro undergroundový kapely je KILL AGAIN Rec. a dejme tomu Thrash Maniacs…. Oni jsou v tuto dobu nejlepší. V Brazílii je strašně moc lidí s vysokými boty a bundami plnými nášivek….
3. Je těžké zařizovat koncerty v Brazílii ? Jak často koncertujete ? Jaké jsou odezvy fans ? Byl jsem letos v Sao Caetano do Sul on BANDANAS, etc. Bohužel BANDANOS nehráli.
Máme mnoho kontaktů, hlavně Fabrício. Obvykle děláme 1 až 2 akce do měsíce. Jsem úplně vděčném za naše fanoušky - oni jsou naše palivo pro další pokračování kapely. O tvém "neštěstí"…: to je normální. Neznám důvody proč BANDANOS nevystoupili, ale každá událost mající špatnou organizaci, nikdy neskončí dobře… Tady musím dodat že to nebyla chyba organizační, ale zpěvák se vyboural když jel svým autem na tento koncert a jelikož při jakékoliv dopravní nehodě asistují policajti a jsou kolem toho velké obstrukce, tak se bohužel nemohl dostavit. Zbytek kapely byl na místě, p.N.M.
4. Co vše jste už vydali ? Jaké máte plány do budoucna ? Vydáváte pouze CDs nebo taky vinyly ? Je problém zhotovit vinylovou nahrávku ?
Doposud jediná nahrávka je demo ze zkušebny od DESINTEGRATOR. A budoucnost… je hlavně nahrátí velké desky PREPARED TO KILL a udělat jedno velké turné kolem světa…, kompletní plán, na kterém zrovna pracuji….. Pro mě není problém nahrát naší velkou desku na vinyl.
5. Já preferuji vinyly. Když jsem byl v Sao Paulu,navštívil jsem spoustu obchodů s gramofonovými deskami. V Evropě něco nevídaného !!!! Mohl bys nás seznámit s těmito obchody a co ten několikapatrový muzikantský dům ? Jak vznikla myšlenka, založit takovýto komplex s deskami ?
Já taky !!!! Vinyl má jinou atmosféru, když na něm poslouchám songy. Ale o tom velkém vinylovém obchodu, Feira do Vinil roubado (Robed Vinyl Shop) v Sao Paulu, ale já tam nikdy nebyl.
6. Hodně thrash metalových kapel jako KREATOR, SODOM, TANKARD, atd. po několika letech začali s bídnou muzikou. Nyní se vše vrací do starých kolejí. Jaké jsou vaše oblíbené kapely na thrash metalovém nebi a máte rádi všechnu jejich tvorbu nebo jen tu starší, lepší ?
Hell Fucking Rules !!!!!, haha. Tak ´80 thrash a heavy metal, taky old school death metal a Southern Rock jsou moje oblíbený styly. Ale MERCYFUL FATE je moje nejoblíbenější kapela. Stará alba tebou vyjmenovaných kapel jsou lepší než ty melodický. ARTILLERY například, až do By Inheritance je to parádní kapela a B.A.C.K. není tak špatný. Ale KREATOR je různej, Extreme Aggression - všechny alba až do Violent Revolution, pak už podle mého alba nejsou tak velký jako název KREATOR je.
7. Kdo skládá muziku a texty ? O čem jsou texty a co pro vás znamenají ?
Naše hudba a texty jsou dělány Alanem, Jonem a taky se dost podílí Fabrício. Naše texty podle mého mínění odrážejí šílenství naší integrity, haha. Ale vážně, témata textů PREPARED TO KILL odrážejí různý pohledy na svět, například "Hell on Earth" je o konci časů jako takovích, znázorňuje tento "konec času" jeden středovýchodní obyvatel, který žije na konci těchto časů jako v části "Balls of fire in the sky".
8. Plánujete evropské turné ? Dočkáme se koncertu i u nás ?
Turné po Evropě je sen ! Ale vždycky budeme bojovat aby se tento se stal skutečností. Čekej, někdy přijedeme udělat zasranej hluk do tvé země !
9. Co se vám vybaví, když se řekne MUTILATOR, CHAKAL, SARCOFAGO, PSYCHIC POSSESSOR, PHOSSATERY, VOLCANA, EXTERMINATOR, etc….
Jak jsem už napsal, mám tohle rád… Brazílie má a měla mnoho kapel na skvělej úrovni. Moje jediná pýcha této země je fotbal, hehe.
10. Dík moc za rozhovor, pokud chceš vzkázat něco na co jsem zapoměl, tak máš možnost. Kde se dají sehnat vaše nahrávky ?
Díky Šakale za zasranou podporu a taky bych rád poděkoval mé skupině bratrů Alana, Fabrícia a Zé Piedade že zkusili udělat tenhle projekt a snaží se skutečně všem fanouškům PREPARED TO KILL předat veškerou energii a sílu z každého koncertu !!! Still Thrashing till death!!!
Juliano ''King'' Costa: them_vudu@hotmail.com / Alameda Profo Horácio Ribeiro 277 casa 152 - Jardim Gonçalves - Sorocaba - SP - Brazil / www.myspace.com/preparedtokill / http://www.audiostreet.net/preparedtokill

[ Top ]


*****************************************************************************************************


OBSESIF x KOMULSIF

Kapela co mě okamžitě zaujala, kapela ze země, která mě láká po všech stránkách. Kapela, kterou to všechno baví…, to jsou OBSESIF x KOMPULSIF z Indonésie, ostrova Jáva. Na otázky odpovídal Alfred (zpěv). Jeho angličtina, jak sám napsal je hrozná a občas jsme měl problémy s překládáním, protože to bylo fakt peklo, ale nakonec jsem to dal dohromady. OBSESIF x KOMULSIF jsou Aconk - PowerRangers, Dumb-are - 4 StringShit, Cper - 6 CableTHrash a Fred - CirclePitAndLittleGore


1. Čau OxC. Pocházíze z Depoku nedaleko Jakarty. Jaká je u vás scéna a dá se konkurovat známější Jakartě ?
Jo, to je správně, Depok je skutečně blízko Jakarty. Depok má slušnou DIY thrash / hc / punk / grind základnu, ale není moc velký rozdíl mezi Depok scénou a jakartskou scénou. Děcka pro pořádání koncertů spolupracují mezi sebou, takže jde spíše o jednotnou scénu Depok - Jakarta. My děláme koncerty v kavárnách, ve studiu a na ulicích. Sháníme společně prostředky pro pořádání koncertů. Využíváme DIY koncept pro pořádání koncertů.
2. Na Vašem myspace profilu máte jen jeden song (Hanya merruji bukan…) a to velice dobrej song, který začíná NIRVÁNOU. Máte rádi NIRVÁNU ? Proč není na myspace více songů ?
Jasně, máme rádi NIRVANU, ale ve skutečnosti tenhle song není o tom jak máme rádi NIRVANU. Je to o tom, jak si sami zabíjíme vlastní idoly. Na myspace je jenom jedna skladba, protože jsme poctivý a myslíme si, že je jeden kousek je dostačující a když lidé chtějí slyšet více, můžou s námi navázat kontakt a o to tu jde. A jako bonus jim dáme texty a tak oni mohou porozumět slovům v songu. Už mámě 20 songů.
3. Jak dlouho hrajete a jak jste se dostali k této muzice ?
Užívám si svůj život v DIY hc/punk scéně už 5 let. A s mojí skupinou OxK jsem začal hrát před dvěma roky. Milujeme rychlou a hlasitou muziku. Taky milujeme všechno kolem DIY scény.
4. Kolik jste vydali nahrávek ? Jaké jsou plány do budoucna ?
V roce 2006 jsme vydali za pomoci labelu DeathMutt (Malaysia) bezejmenné album. V průběhu roku 2007 jsme se zůčastnili comp. CD na Teriak Rec. Nyní čekáme na 5 way split ep, vydá ho Straight Rec., dále na komp. album na Teriak rec. a komp. album Oppsi Teror, který brzo vydá Birthdie Rec.
5. Pověz nám něco o indonéské punk / HC scéně ? Jsou u vás místa na koncertování ? Kolik lidí chodí na vaše koncerty ?
Myslím, že to není extra odlišný od jiných míst v zemi. Je tu nějaká scéna co drží DIY postoje, další toho nechali, ale celkově hc/punk scéna v Indonésii je velice dobrá. Jestliže přemýšlíš o místech kde dělat koncerty, nedělej si starosti. Máme několik míst pro koncerty jako studia, kavárny nebo přímo na ulici, jak jsem už psal. Kdokoliv dělá koncerty, tak neočekává extra moc lidí a to je příčina, že dost často jsou koncerty přecpaný a jindy zase ne. Důležitý ale je, zajistit dobře koncert a bavit se na něm.
6. Jak to u vás je se skinheadama ?
Hahahaha, skinheadi v Indonésii ? Co si přesně vybavuješ pod skinhead slovem ? Rasisty ? Jestli je to tak, tak musím říci, že netuším, že by tu něco podobného hrozilo. Ale skinheadská muzika v Indonésii stále existuje.
7. Přibliž nám trochu Indonésii. Co můžem u vás spatřit (přírodu, památky, sopkky) ?
Pošlu ti rovnou obrázky, později v mejlu.
8. Doporuč dobré kapely, ziny, labely atd. z Indonésie.
Pro mě je tu mnoho dobrých kapel, zinů a labelů. Jestliže sem přijedeš, uvidíš to sám… Jedni z těch lepších kapel jsou DOMESTIK DOKTRIN, TANPA BATAS, HARK ITS LIVING TAR-TAR, TASTE OF FLESH, RELATIONSHIT, TERSANJUNG 13, SCREWFACE, ANJING TANAH, MORTAL COMBAT a mnohem více… Ze zinů snad Beyond the Barbed Wire a labely ? Možná Teriak Rec., Stop n Go Rec., Tukangsayur Records, Badai records a další…
9. Můžeš prozradit nějakou specialitu z indonéské kuchyně ?
Hahaha, řeknu ti, jakýkoliv jídlo je dobrý… Možná bys měl zkusit Nasi kucing, Gudeg, Nasi padang, Tahu tempe a další. Měl bys sám zkusit jídlo z naší chudé země.
10. Co pro vás znamená hrát v OBSESIF x KOMPULSIF ?
Protože to miluji. Můžu zde získat kamarády, zábavu, hněv a všechny další věci, který nemůžu získat poslechem / hraním jiné muziky.
11. Hrají členové OxK i v jiných kapelách ?
Yeah, samozřejmě. Náš bubeník hraje v BUNGKENG (thrash / hc), já a náš kytarista máme grindcore skupinu ALIENABUSE, ale teď jsem přerušili činnost.
12. Myslíš, že existují nějaké hranice v muzice ?
O jakém druhu hudby mluvíš ? Možná v hc / punk hudbě se nestaráme o hranice…, protože si myslím, že můžeme v pohodě prozkoumávat cokoliv co chceme aniž by to bylo nějak na škodu. Punk / hc je o svobodě, takže je to jasný…
13. Co znamená OxK ?
Hahaha, velice standardní otázka. K tomuto názvu jsme se dostali na vysoké škole. Je to druh mentální poruchy a my si myslíme, že máme tenhle druh nepořádku. OBSESIF x KOMPULSIF jsme vybrali, protože si myslíme, že je to unikátní jméno pro kapelu.
14. Dík za rozhovor, pokud chceš něco říct tak máš možnost.
Díky moc, pozdravuj od nás všechny…. Fred. fredinticpt@yahoo.com / www.myspace.com/oxk

[ Top ]


*****************************************************************************************************


RAUHA TURVA Records

Bleskově mě napadlo udělat rozhovor s Helbertem, se kterým jsem si nedávno začal pravidelněji dopisovat., protože mi byl sympatický jeho label. Ale i zájem o noise scénu. Do nedávna alespoň pro mě téměř neznámá osoba a hlavně label, o to více bylo jasný, že interview musí proběhnout. Více už v rozhovoru.


1. Abych se přiznal, nějak mi uniká tvoje vydavatelská činnost. Takže bych rád, kdybys napsal všechno pěkně tak jak se to hodí do rozhovoru…. Kdy, proč ? Co vyšlo…
Label existuje tak půl roku, možná delší dobu. Se zaměřením vydávat jen kazety a desky. Zatím vyšlo: diy kazeta MGT/RAF japonský hc punk / anarcho punkcrust Slezsko diy kazeta Screwface indonéské fast hc kazeta Tupak amaru / Ruce po obrně anarchopunk Orlová / hc punk Jihlava
2. Frýdek-Místek, to je celkem město bez scény až na pár výjimek. Nebo se pletu ? Mohl bys přiblížit Frýdek-Místek po hudební stránce, ale i jako po informační stránce, co se dá od tohoto města očekávat, nějaký zajímavý místa popř. co je v okolí, apod.
Nějaké kapely tu hrály, za zmínku stoji Bratrová Svatba. Jinak nedávno se rozpadla Myšlenková kreč - rawpunk, nějaké skladby se ocitli na splitu s Intoxikaci. Vydal Mazi (Chyba zin). Našel bys tu docela dost kapel, nestojí ale moc za zmínku. Hudebně nic moc a textově taky nemají co říct. Hodně akcí se odehrálo v hospodě Sokolík. Albánec tam jednou pořádal DIY fest. Frýdek-Místek je vzhledové pěkné město. Zajímavé je se projít uličkami na Frýdeckém náměstí, dýchá to určitou atmosférou. Do okolí navštívit Beskydy.
3. Co vlastně znamená RAUHA TURVA ? To je něco z finštiny ? Určitě to má pro teb hlubší význam, že ?
Je to skladba od kapely SOTATILA. Vztahuje se to k tomu textu, a pro mne znamená i určitou ironii jak ti stát říká že se stará o tvoji bezpečnost, ale přitom si hájí jenom své zájmy. Každý člověk by chtěl žít v bezpečí a míru ne mít strach co bude zítra. Vadí mi že se většina věcí točí kolem peněz a když je nemáš tak neznamenáš nic... Jinak finský jazyk má určité kouzlo alespoň pro mne. Zde je ten text: "mírové síly v Kongu, ženy a děti ve strachu v utrpení by potřebovaly nějakou pomoc, ale můžou jim jen kouřit péra, mír a bezpečí?"
4. Plány jsou velký, brzo snad už spatří světlo světa split 7ep KAHKASHAN / CAMARA DE GAS, split 7ep 4°POTERE / TETANO, split LP SHEEVA YOGA / DISNEY. Ještě něco dalšího se chystá ? Všechno to budou kooperace nebo do něčeho půjdeš sám ? Jak se ti líbí kooperace ? Pro mě, pro kapelu jedinečná možnost vydat něco s kámošema a bez větších finančních potřeb.
Zatím by se nemělo nic chystat. Možná bude nějaká kooperace s Darboukou, ale nic není jisté. Jo ještě Hibakusha / Veto bude. Ty jo sám vydat nějaký titul bych nezvládl finančně, kromě diy kazet ty ještě zvládám. Kooperace jsou skvělá věc, jak měla jedna kapela Do It Together :) Navíc se daná věc dostane k více lidem a finančně tě to nezruinuje.
5. Poslední titul je hc/punk z Indonésie, SCREWFACE, diy kazeta, ale musím řici, že vypadá dobře ! Jak si vybíráš kapely, které podpoříš ? Znáte se delší dobu ?
Tak kapela musí oslovit hudebně a trochu i textově, ale text je taky důležitý, taková rovnováha mezi tím. I když kdyby se našla kapela která by byla textově výborná a hudebně už ne tak dokonalá tak proč ne. Screwface sem našel při bloudění po internetu. Pak proběhla výměna mailů bla bla bla.... Některé kapely co vyšly nebo vyjdou, tak se známe alespoň trochu. Ale ne se všemi to jde i když bych rád poznal Screwface a mnoho dalších lidí.
6. Kde čerpáš nápady na obaly svých titulů ? Už se ti nezdařil nějaký plán, co měl připravenej ohledně labelu ?
Nápady ? No nevím zda bych to označil za nápad. Líbí se mi vystřihni a nalep. Kreslené obaly jsou taky pěkné. Má zručnost mi neumožňuje něco pěkného nakreslit s čím by sem byl alespoň trochu spokojen. Zatím vyšli všechny plány okolo labelu. Snad to půjde takhle dál.
7. Rád posloucháš noise muziku ? Nedávno jsi zakoupil pár nahrávek…, tak by mě zajímalo, jak se k téhle muzice stavíš, co tě u ní dokáže bavit ? Spousta lidí noise odsuzuje, ale přitom je v tom mnohdy více, než v uvozovkách hc/punku…
Jasně noise mě dokáže bavit. Vyjádření určité fantazie, kterou bys asi celou nevyjádřil v punk/hc. Jak jsem četl - noise je v podstatě umění, s tím souhlasím. Samozřejmě najdeš i špatné noise, ale to u všeho bez ohledu jak se co označuje. Škoda že plno lidí za tím vidí jen hluk a nevnímá to jinak ale co naděláš.
8. Určitě máš i distribuci…. Pověz co se u tebe dá sehnat…. Jezdíš s krabicema plnejma "věcí" po koncertech anebo je to čistě domácí / počtovní záležitost ?
No distribuci, pár titulu v distru je ale to je vše. Dělám napůl s kamarádem. Je to tady místní záležitost. Když něco seženu co tady moc není tak to hned zmizí. Takže nemá cenu nějak psát co se dá sehnat.
9. Jaký koncerty jsi za poslední dobu navštívil a který tě doopravdy dostaly a který tě zase zklamaly ?
Dostal mě koncert Nuclear Deat Terror. Zbytek si nějak nevzpomínám. Mám docela chaos kdy co bylo. Za poslední dobu není nic co by mě zklamalo.
10. Vybíráš si na jaký koncert půjdeš nebo se snažíš navštívit každý co je ve tvém okolí ? Přeci jenom "trh" je sakra přesycenej a je to už pár let znát….
Většinou se snažím navštívit všechny akce, v rámci možnosti, pokud se nejedná o nějaký alko punk či nějakou podobnou věc. Hudebně jsem přístupný k mnoha hudebním stylům od reggae až po noise. Koncertů je docela dost, s Prahou se to srovnat nedá :), to bych byl taky přesycen. Nejraději mám koncert s nějakou přednáškou či výstavou, bo si domu odneseš více než jen hudbu.
11. Kromě labelu / distribuce…., podílíš se na dalších aktivitách kolem muziky ? A co tvůj volný čas…., jak ho trávíš ?
Snažím se hrát ještě v různých kapelách, nejsem žádný hudebník tak je to spíš ta snaha. Volný čas trávím posloucháním desek, kazet, čtením zinů, s přáteli nebo valením se doma.... Taková ta klasika. Mám v plánů dělat i mimo hudební aktivity, snad zůstane víc než jen u plánů.
12. Nedávno se zjistila spolupráce OHZ s náckama….. Tohle je už trochu moc…., že ? Nevím o tom moc, jen co jsem si přečetl na webu Antifa (nebo někde jinde, teď si nejsme jist).
Sám nevím o nic více. Akorát nechápu jak nácek může spolupracovat s OHZ. Na jedné straně pomáhá bránit zvířata a na straně druhé pošlapávat lidi kvůli odlišnosti.....
13. Dělal s tebou už někdo rozhovor ? Pokud ne, bylo to pro tebe překvapení, že jsem se ozval ? Díky za odpovědi, měj se fajn a čus. Poslední slova jsou tvá…
Ano rozhovor už sem jeden dělal. I tak je to překvapení že ses ozval na rozhovor, při čtení mailu mne to docela zaskočilo. Diky že ses ozval. Hodně štěstí s Noise mastrem do budoucna. Těším se na další čísla. Myslete vlastní hlavou. More noise for life.
honzaherbert@centrum.cz

[ Top ]


*****************************************************************************************************


RUIDO PODRIDO

Už ani nevím jak jsem narazil na tuhle partičku z Jihu Španělska. Rozhodně jsem dlouho nečekal a sesmolil pár otázek a dle očekávání se ozval týpek co moc anglicky neumí a rozhovor je proto dost osekanej, ale i přesto si myslím, že je to dobrý seznámení z jihem Španělska, protože tam to je opravdu "slabý" na punk / hardcore…., o koncertech ani nemluvě.


1. Čau, jak se má RUIDO PODRIDO ? Nějak se nemůžu zorientovat kdo všechno tvoří kapelu. Historie kapely ? A jak jste se dostali k této muzice ?
Nazdar, kapela začala před 5 lety a kapelou prošly tři členové, co už s námi nehrají (Yongui, Frankie a Marcos). Nyní je sestava následující, Cristo a Dani zpěv, Paco kytara, Illo basa a Miguel bubny. Naše hudba by se mohla zařadit do old school punk / hardcore nebo tak nějak podobně, jeje.
2. Pocházíte z Almérie (jih Španělska). O Jihu Španělska se mluví spíše o turistickém ráji, ale muzika (grindcore, crust, punk) je tam téměř neznámý pojem… Můžeš nám teda říci všechno o scéně na jihu Španělska ?
Scéna v Almérii je pořád stejná, tj. pár kapel, ale opravdu dobrých kapel. Mezi ´80 a ´90 lety tu byly kapely jako MAKIA SUBVERSIVA, SANTA ESPINA a THE HARDBOILED. Nyní tu jsou jediný kapely v punk hardcore ranku LOS SUCIOUS, DIRTY REASON, RIP CASIOTONE a AVISO MOSCA. V Andalucii (Jih Španělska) nevím o žádné punkové kapele. Možná COBRA DANCER v Granadě nebo ASCO SOCIAL v Cordobě.
3. Jak na tom jste z koncerty ?
Za 5 let jsme odehráli asi 13 koncertů, možná ještě méně. Většinu na jihu Španělska, ale taky jsme hráli v Zaragoze a ve Valencii. Hráli jsme s kapelama jako LOOKING FOR A ANSWER, CAMARA DE GAS, KARTON DE ZUMO, DISPEINE, MOPKOBB, K .G.C., G.S.C. a dalšími.
4. Můžeš napsat o místech na jihu Španělska, která jsou liduprázdná, ne moc často navštěvovaná turisty a je možné stanovat na plážích ?
Jsou tu některý moc krásný pláže a liduprázdný, ale spekulanti tu chtějí postavit debilní hotely nebo pozemky prostě jen zastavit budovama. Taky tu jsou pláže, co jsou využívány lidmi jako businessman - hippies (např. Las Negras). Dělají tu jejich stupidní a drahý obchody. 5. Máte to kousek do Afriky, hlavně do Maroka. Má to nějaký vliv na tamní hc/punk scénu ?
Ne, ale máme hodně rádi flamenco a to je ovlivněné africkou hudbou. Máme rádi BAMBINO, CAMARÓN, EL CABRERO a další.
6. Jaké jsou tvé oblíbené kapely ? Co pro tebe znamená muzika ?
Naše oblíbený kapely jsou DISCHARGE, EXTREME NOISE TERROR, BAD RELIGION, MOB 47 a MINOR THREAT. Každej člen kapely má určitý vliv na naší muziku, ale myslíme si, že to je daleko víc zábava, co přinášíme do muziky… Ne jenom bejt pořád nasraní…
7. Mají členové RUIDO PODRIDO i jiné hudební aktivity ?
Jo, Illo hraje na kytaru v LA BANDA SANGRE a RIP CASIOTONE, Paco bubnuje v RIP CASIOTONE a elektro punk projektu - www.myspace.com/01010001 Cristo hraje na basu v CANCER SOZIAL, Miguel zpívá a hraje na kytaru v kapele STORM OF TORMENT - www.myspace.com/stormoftormentmusic a dále zpívá v DIRTY REASON - www.myspace.com/dirtyreasonband a též hraje v instrumentálce PERSONAL TSUNAMI - www.myspace.com/xpersonalxtsunamix
8. Co tě poslední dobou nejvíce naštvalo ?
Hlavně práce, to je zasraná věc, jejejej.
9. O španělích se říká, že jsou lenivý ? Co vy na to ?
Řeknu ti, že siesta (spánek po obědu) je revoluční myšlenka, jejeje.
10. Jaký máš žebříček hodnot ? Jsi šťastný v tomto světě ?
Někdy jsem šťastný, ale taky vím, že tenhle svět je jeden exkrement. Nejdůležitější věc na tomhle světě jsou naše mátinky, jeje.
11. O čem jsou vaše texty ?
Texty píše Dani a Cristo a jsou to hodně osobní zkušenosti a naše blízká realita co prožíváme.
12. Co jste všechno vydali ? Chystáte nové věci ?
Zkoušíme nahrát všechny naše songy a hrajeme kdekoliv nás chtějí, chceme jen peníze na naftu, veganský jídlo a místo na přespání.
13. Dík za rozhovor, pokud chceš něco říct tak máš možnost.
Díky za rozhovor. Velmi dobře si pamatujeme lidi z ČR. Poslechněte si nás na www.myspace.com/ruidopodrido nebo nám napište na Apdo 46 04080 Almeria (Spain), ruidoxpodrido@hotmail.com Let´s burn punk of empty minds !!!!

[ Top ]


*****************************************************************************************************


HANTAMRATA

K téhle partičce jsem se dostal nějak přes net, přes odkazy a jelikož jsem se pídil po kontaktech do Indonésie, vznikl z toho nakonec rozhovor. Protože mě taky zaujala muzika a tak jsem je zkusil kontaktovat. Původně měl být rozhovor v předchozím čísle, ale odpovědi dorazily docela pozdě, ale nevadí, hlavně že dorazily, že ? Na odpovědi odpovídal Helmy.


1. Čau HANTAMRATA. Pocházíte z malého města Kediri (ostrov Bali, p.N.M.). Tato část Indonésie není extra známá hardcore / punk scénou. Proto tě žádám, napiš lokální scene report, popř. i širšího okolí.
Čau kámo, tady je Helmy a budu odpovídat na otázky. Jasně, jsme z Malého města nazvaného Kediri a je tu pouze pár hc/punk kapel, ale je tu mnoho street punk a pop punk kapel. TRY AGAINST LATER, ALMOST BROTHERS, NXS, KILL HARMONIC jsou některé z kapel co ti můžu doporučit z našeho města. Můžeš je najít na myspace a dozvědět se více. Mohu ale říci, že téměř každý měsíc jsou v Kediri kapely např. z Jakarty, Yogyakarty, atd. a my jim organizujeme D.I.Y. koncerty v rámci jejich turné a s nimi my hrajeme. Nemůžu ti říci víc o Bali, protože to je daleko od mého města, zhruba 7 hodin jízdy autobusem. Jak ale vím, je tam spoustu rockabilly a metalcore kapel.
2. Prezentujete se jako hardcore / comedy / thrash kapela. Snad v každém songu je nějaká hláška ve vašem rodném jazyce, nějaká vtipná kytarová spestření…. Používáte tyto vsuvky i na koncertech ?
My jsem hlavně hardcore / punk kapela a milujeme pořádný vtipkování a naše texty jsou hodně sarkastický a satirický, to je naše hlavní textová náplň.
3. Kdo skládá texty a o čem pojednávají ? Zaměřujete se ve vašich nahrávkách vždy na jedno téma v textech nebo zpíváte o všem svinstvu na této planetě ? Nebo je to sranda viz comedy thrash ?
Purnomo (zpěv) a já jsme aktéři našich textů. Song Hantamrata´s je o denním životě ve třetím světě a to vyjadřuje to, že nesouhlasíme s tím, co se děje v těchto zemích za hovna…. Zpíváme o seriózních věcech, ale srandovně…
4. Doporuč dobrá místa na Bali nebo v Indonésii jako celku na hraní koncertů.... Obchody s deskami, apod.
Ve skutečnosti všechna místa v Indonésii se pronajímají…. Nemáme stálá nebo zvláštní místa pro koncerty, ale vždycky najdeme místo pro uspořádání koncertů. Mluvíš o hudebních obchodech nebo distribucích ? Myslím, že v Jakartě je mnoho lidí co dělají distribuci a distribuují D.I.Y. hc / punk po celé Indonésii
5. HANTAM RATA... Co znamená tohle slovo, není to něco s diskriminací ? Má pro vás toto slovo hlubší význam ?
HANTAMRATA je indonéské nářečí. Znamená to rozbít až zničit. Žádný velký význam to nemá.
6. Chystám se časem do Indonésie a vlastně na "celou" jihovýchodní Asii. Můžeš více přiblížit čtenářům N.M.´zine souostroví Indonésie ? Hlavně z pohledu turisty....
Jasně, v Indonésii je mnoho hezkých míst, který jsou dobrý navštívit. V Indonésii je mnoho skvělých pláží (jak asi všichni ví, Indonésie je ostrovní země), máme tu taky mnoho hor, pralesů…, jen zkus přijet kámo do mé země….., budu se těšit.
7. Protože jste pro dost lidí neznámá kapela, tak by mě zajímal začátek HANTAMRATA. Pravděpodobně všichni členové už působili a nebo ještě působí v dalších kapelách, že ? Jak dlouho vlastně hrajete s HANTAMRATA a jak dlouho celkem se všemi různými projekty ?
Fungujeme od roku 2003 a žádný personální změny nebyly. Všichni členové mají další hudební projekty. Já začal hrát v hc / punk v roce 1998.
8. Napiš nám Vaší diskografii ? A chystáte nový nahrávky ? Vím o chystaném 5 way split CD…
Tohle je naše diskografie: první demo cd-r z roku 2004, Thrasing your funny universe CD vydaný v Malajsii, Compilation contribution part3 co vyšla na Teriak Records a stále čekáme na 5 way split a druhý e.p….
9. Můžeš prozradit nějakou specialitu z indonéské kuchyně ?
Indonésie má mnoho kuchyní, protože každý město má svou specifickou…. V mém městě je nejpopulárnější kuchyně a je to hlavně salát s arašídy a pikantní omáčkou. Musíš to ochutnat kámo!!!
10. Když jsi začal tvořit tuto muziku, byla to určitá ventilace, vyjádření myšlenek nebo jen tak dělat muziku ? A jak to cítíš nyní ?
Tuhle muziku jsme začali dělat poté co jsme viděli video WHAT HAPPEN NEXT? A mnoho dalších kapel z oblasti bay area thrashcore a japonského thrashe taky…. samozřejmě. Užíváme si tuhle muziku a milujeme circle pit…
11. Krom kapely se věnujete i mimo hudebním aktivitám anebo je kapela všechno ? Vaše koníčky, záliby ?
Děláme silkscreen "tisk" pro HANTAMRATA merchandise, milujeme cestování….
12. Používáte prapodivný přezdívky jako Vokill nebo Terror. Můžete je vysvětlit ?
To je sranda kámo.
13. Máte v Indonésii problémy s fašismem, fotbalovými chuligány a dalšími stupidními hnutími ?
Jasně, velký problémy s fanatismem co stojí za fašismem a šovinizmem tvořícím se v tomto celosvětovém "hnutí", jak bych řekl….
14. Tak snad vše, měj te se fajn a díky za rozhovor, Šakal.
Díky za poskytnutí prostoru k tomuto rozhovoru, promiň za velký zpoždění a doufám, že s brzo setkáme v mém městě!!! HAMTAMRATA - pro info / merchandise / kompilace / komunikaci / kontakty / koncerty piště na: c/o Helmy, Jalan kh whid hasym 127, Kediri, 64114, Jawa Timur, Indonesia / suhatkor@yahoo.com / www.myspace.com/hantamrata

[ Top ]


*****************************************************************************************************


POŽADOVANÝ STAV MYSLI

Kapelu POŽADOVANÝ STAV MYSLI, jsem měl možnost vidět v Písku. Okamžitě se mi zalíbila jejich divoká, rychlá palba. Po koncertě jsem se domluvil s klukama na rozhovoru, kterej se nakonec uskutečnil o nějaký čas pozdějc… Na otázky odpovídal Švádlo, za asistence zbývajícíh členů. Tož go….


1. Čau Švádlo. Heleď, mohl bys vysvětlit, co to jako má znamenat ta tvoje přezdívka? Má v kapele ještě někdo tak podivnou přezdívku ?
Všichni máme divný přezdívky. Švádlo (jelikož se jmenuji Švadleňák), Buko, Tanci , Čvanči a Švéd. Známe se od dětství a tak ňák se to za ten čas dokomolilo. Švádlo- bicí, Buko - gytares, Čvači - basa, Tanci a Švéd - křiklouni.
2. Jste všichni z Teplic ? Jsou tam nějaké nové kapely nebo alespoň ve stádiu líhnutí ? haha. A dá se říct, že je v Teplicích nějaké scéna ? Nebo se všechno točí kolem pár lidí ?
Kromě Čváni kterej je z malý malebný vesnice v horách kousek ze Teplákama haha, sme všichni z Teplic. Co se týče kapel tak mimo oldschooláků jako NOT, ACTION nebo STEEL STRONG je tady pár začínajících kapel třeba ASO NAGA - dívčí crust punk nebo DAIRO DESGRACIA melodic black metal. Scéna je tady celkem rozjetá, je tu dost lidí který pořádaj akce. Zvou kapely ze zahraničí, nedavno tu třeba hráli FLATLINE z Bosny. Pořádaj se akce od každýho něco každej si určitě přijde na svý.
3. A co okolí ? Chomutov taky žije, ne ? Bílina vypadala docela dobře před X lety, jak to tam funguje dnes ? Existuje ještě ta hospoda na půdě, myslím, že klub Moskva se to jmenovalo…. Co další města v okolí ? Jak tam funguje scéna ? Řekl bych, že z tohoto okolí je několik kapel, co hrají převážně jen tam u Vás na severu.
Do Chomutova nás často zvou kamarádi z KOBRY XI, pořádaj skvělý akce kam chodí spousta dobrejch lidí, který se uměj odvázat a udělat dobrou atmosféru.V Bílině hospoda Moskva pořád funguje, ale na hoře se už nekalí. V poslední době se to tam rozjíždí v klubech RELAX a KORNOUT. Akce tam pořádá malej okruch lidí. Funguje tam i pár kapelek, který nás občas pozvou třeba LEGALIZACE punk nebo IMBORHEAD LYCANTROPHY pomalej težkotonážní death. V Krupce odkad je teda Čváňa se konzerty moc nekonají, ale jednou nebo dvakrát do roka proběhne brutal fekal porno party domácích kapel DAY AFTER DEATH, MENACE INFECT, EFECTO DESPITISMO a většinou tam nechybíme ani my. Most není naše oblíbený místo, spousta hailáků a chorej mozků. Ale domácí scénu tam nekompromisně drtí kluci z OPITZ.
4. V Teplicích máte skvělej klub "Božák". Už místo, kde se nachází je opravdu unikátní. Panelák (skoro mrakodrap, haha) a v jeho hlubokém podzemí skvělá hospoda / klub, kde se asi odehrává drtivá většina hudební produkce, od hip-hopu, techna, rocku až po hc/punk…, včetně diskoték. Je tomu tak ? Nenašla by se ještě nějaká hospoda nebo klubík v Teplicích ? Vždyť to je poměrně velký město.
Klub Božák vzniknul po zrušený, vyhlášený hospody POD LETNOU. Pro nás všechny to bylo dost na hovno, přišli sme o zkušebnu a vlastně o druhej domov. Proto se rozjel Božák a dal prostor všem pořádad akce všech stylů jak disko tak HC. Mimo klubu dole fungujou taky zkušebny včetně naší. Pár měsíců je dole mini skatepark, proběhly tam i nějaký závody. Jinak hospod a klubů je tady celkem dost, ale na pořádání větších akcí nejsou ty prostory nic moc.
5. Hrajete často koncerty ? Tady na jihu jste hráli poprvý ? Jak se Vám hrálo v Písku ? Máte nějaký oblíbený místa pro hraní ?
Převážně hrajeme tady na severu. Nejsme ješte tak profláklý ha ha. Oblíbený místo nemáme, rádi si zahrajem všude. V Písku se nám hrálo skvěle, přijely sme vlastně místo Noťáku a moc se nám tam libilo. Bylo tam hodně kámošů z jinech kapel, který tak často nevídáme. Atmosféra byla dobrá, lidi se houpali do rytmu, pivo teklo, špeky se pálily. Prostory trochu připomínali skautskou osadu. ha ha. Rádi přijedem si zase zahrát.
6. A co nějaká nahrávka…, existuje něco ? Nebo chystáte něco ?
Tak s nahrávkou je to špatný. Něco máme ale je to ze zkušebny takový demo, ale kvalita není moc dobrá. Studio chystáme letos až vyleze CD tak dáme určitě vědět a dodáme k poslechu.
7. Ferda Cref… Co všechno bys o tomto společenství mohl říci a čí to byl nápad…
FERDU vymyslel Páca z NOTáků. Nejdřív se oběvovalo jen logo na plakátech při různejch akcích. Po čase z toho vylezlo FERDA CREF. V podstatě to sou tři kapely P.S.M., NOT a UROBOROS, který pořádaj akce pod tímto logem. Jinak stránky k nahlédnutí www.FERDACREF.tym.cz
8. Dle některých fotek na webu se dá říci, že jste veselá kopa. Různý "čmáranice" na těle, masky… Podobně to dělají NOT. Že by v Teplicích byla parta karnevalových muzikantů ? haha.
Tak ty čmáranice byla u nás výjimka, to maj spíš v oblibě Notáci. Foto na webu je z poslední kalby v PODLETNÝ tam to muselo bejt!!!
9. Jakou muziku máte v oblibě ? Typuji, že Vaše hudební zaměření bude velice pestrý.
Dá se říct že vlatně posloucháme všechno od punku až po gore.... Tragedy, Adacto, Napalm Death, Mukeka di Rato, Dahmer, Cripple Bastards, Dying Fetus, Quattro Stagioni, Rykers, Motörhead, NOFX .... spousta stylů, všechno podle nálady a chutě.
10. Jaká je v současnej době situace s nazi lemplama v Teplicích a okolí ? Slyšel jsem, že tam bylo nějak husto kousek od Božáku, na vrchu toho vysokýho kopce…, myslím, že je tam nějaký hrad či co…
U nás je to s hailákama špatný. Je jich tu pořád čím dál tím víc, žačali se organizovat, pořádaj si tu akce kterejm se bohužel nedá zabránit. A když nemaj co dělat, tak dorazej na nějakou naší akci a to se pokaždý zvrhne. Právě tak to bylo i na Doubravce ( to je ten hrádek na tom vysokým kopci). Konala se tam velká akce, hráli Krucipusk a hodně punkovej kapel. Plešky přišli no a jak to tak bejvá, zabijácký pohledy pár Fuck off gest a začlo to. Dost ošklivě to odnesl Fullsack z Uroboros, čelist zuby bylo to ošklivý. Měštáci to na konec posbírali a pár těch debílku šlo k soudu. Prostě FUCK OFF NAZI!!!!!!!
11. Teplice leží blízko čáry. Odvíjí se to nějak na koncertech ? Mám na mysli častější účast německých kapel, popř. obyčejných návštěvníků z Německa ?
Nás se zatím akce za čárou moc netýkají, nééé že by sme nechtěli ale nebyla příležitost. Na konzerty sem občas prijede kapelka z DE.. Navštěvníci sem moc nejezděj, jak kdy ale spíš je to výjimka. Od nás jezděj hodně do Německa ACTION maj tam svůj fanklub a dost se jim tam daři.
12. Co bychom si měli představit pod slovním spojením požadovaný stav mysli ? Jaký to je ten požadovaný stav mysli ?
To je hodně těžká otázka! Ale tím že sme se dali dohromady a žačali se pořádat akce, poznali sme spoustu skvělej lidí. Tak ten pocit při konzertu kdy to nasypeš do těch lidí a vidíš že těm lidem se to líbí, pařej tak to je pro nás ten požadovaný stav mysli.
13. Díky za čas a odpovědi. Závěr je opět Váš…
Tak na závěr by sme chtěli poděkovat všem co nám pomáhají pořádat akce.. Děkujem hlavně NOT, Frankovi z Božáku, klukům z Krupskýho gangu a největší dík tobě za pozvání. Jinak na bandzone máme stránku tak mrkněte, rádi přijedem. Ještě jednou díky všem a někde čuuuuss!
Švádlo: 774 607 061 / svadlo@seznam.cz / http://ferdacref.tym.cz/ / http://bandzone.cz/pozadovanystavmysli

[ Top ]


*****************************************************************************************************


RABIES + DEPRESY MOUSE

Šakal: Společné turné RABIES a DEPRESY MOUSE jsem začal plánovat před 2 roky, jenže se nezadařilo. A tak Lojza (bubny / zpěv DEPRESY MOUSE) zařídil malou záplatu - koncerty po Slovensku. Proto jsem nyní zvolil kapánek jinou trasu a delší. Podařilo se mi ukecat zbytek "rabiátů" na 16 dní a začal jsem se zajišťováním jednotlivých koncertů. Každý koncert zvlášť..... Vyšlo to, nakonec nepatrné změny proběhly, ale turné je domluveno. Škoda té Malorky, ale nebylo jistý, jak na tom budeme finančně, když na poslední chvíli odpadlo pár koncertů a proto jsem Malorku odvolal. Turné jsem začal plánovat půl roku předem a to proto, že jsem byl 2 měsíce mimo republiku a vůbec nebylo jistý, zda se dostanu k internetu. No, jelikož byly dva svátky v pracovním týdnu na přelom duben / květen a jaro = teplo, bylo rozhodnuto, kdy že se pojede. Jenže tyto termíny jezdí snad nejvíc kapel na turné a proto byl občas velký problém sehnat nějaký koncert ať už z důvodu hojného počtu koncertů v daném místě tak i proto, že spousta organizátorů hraje v kapelách a ty jsou zrovna na turné též. Některé přejezdy byly strašně dlouhý, ale tak nějak jsem doufal, že by se to dalo přejet. Ale to by muselo všechno šlapat jak má a to je v podstatě scifi, haha. Krom strašně moc poslaných mejlů do Německa, Lucemburska, Francie a Španělska (s Malorkou) + kvantum prosezených hodin u netu, mě toto turné stálo ještě pár zničených mozkových buněk..., to když jsem se nespočetněkrát zapotil s angličtinou.... Ale teď už směle do čtení reportu. Ten sepsal Syky a já (Šakal) ho jen doplnil o pár stručných vět a zpřesnil / doplnil chybějící údaje, popř. přepsal pár drobných technických záležitostí.

27.4.2007 Haldenwang - Tom Tom club (Německo)
Syky: Po tak po trochu opožděném startu, kdy myšky trochu bloudily po Táboře, kolem třetí odpolední vyjíždíme na první delší tour pro obě kapely… Navíc poslední pro RABIES v téhle sestavě… Od příště v pěti s uřvanou ženskou u mikrofonu… těšte se! Koncert kvůli zpoždění takřka pohřbíváme, ale přesto valíme co to jde a kolem 21:30 jsme na místě. Před klubem stojí kopa lidí a vítá nás jak BEATLES (haha), týpek mávající holema v obou rukou suverénně vládne. Vítačka atd. a hned kopice dobrého jídla, zn. "Pouze pro plechové huby" (tzn. ostré) …což já rád… A v Civilization rec. distru první koupená deska (pirát první desky C.O.C.) co víc si přát. První hraje místní kapela s "originálním" názvem KATHARSIS, podle svých slov death metal / hardcore. Je to pomalejší metalové a spousta "houpavých" pasáží + kanál / ječák zpěvy. Místní se bavěj skvěle, my moc ne (myslím hudebně ok). Po nich na to jdou D.M. a protože Lojzovi se v těle rozležela jabkovica co pil cestou vypadá, že co chvíli vrhne přímo na place. Ok lidi ze začátku koukaj a nic, ale pak se rozjede slušnej kotlík alespoň vpředu u pódia. Zvukař by to mohl trochu víc ohulit, jinak pohoda dobrej zvouček, cover od ROT a je konec. Pak my (RABIES) přestavění apce (vy máte dvě basy? Ty wole!) a jdem na to. Parádní zvouček asi potřetí za posledních 6 let slyším i svou basu. Sypem to do lidí a oni se opět hejbou…?! Šok! Docela slušná odezva, přidáváme jak rockstars… Po nějakej době valíme na barák, kde se bude spát… Ty wole to je snad Hollywood! Vila jak kráva (no normální ok) a more beers for punks. Afterparty as fuck… stále běží, ale já jdu spát. Mega cesťák hned na první akci, supr. Hláška dne: Koloděj s kamennou tváří říká brutální angličtinou že vypít 15 piv není problém… ale místo "fiftín" říká "fifty" němci huby dokořán… týpka co vypije 50 piv a je ok ještě neviděli… haha.
Šakal: Krásný slunečný den! Kurva, den D / čas odjezdu, DEPRESY MOUSE to mrdaj, zpoždění jako kráva, tohle nemůžeme stihnout. V 19 hodin máme být na místě, odjíždíme po 15 hodině a před námi přes 500 km. Na Strážném nás odstavují, ale po chvilce pouští bez jakékoliv větší kontroly. Pak už to celkem ubíhá a okolo 21 hodiny jsem už optimističtější. Nakonec na 22 hodinu jsme na místě v malém městečku poblíž Guenzburgu. Peter je skvělej týpek a organizace je na jedničku. Všechno zařízený, perfektně se s ním kecá a tak je hned líp. První kapela je muzikantsky dobrá, ale mě se vůbec nelíbí. Hodně času prokecám s Oliverem (Civilisation Rec.). Ten člověk nezavře hubu, i když mu rozumím asi každý pátý slovo.... DE-MOU-RAB (= DEPRESY MOUSE + RABIES) předvedli skvělý vystoupení, lidi to celkem bavilo a tohle bylo asi nejmaldší publikum pro které jsme hráli. Myslím, že průměr byl tak 15 let, haha. Po delší odmlce přichází Peter, že teda už pojedeme k někomu domů a tam budeme pokračovat v kalbě, kterou jsme už tady docela rozjeli. Jsme na místě, ve vilové čtvrti, asi 8km od Haldenwangu. Lezeme do zalígrované vilky s nějakými slečnami. Zde propukají alkoholické orgie - super. Je tady strašně moc chlastu a všichni se předvádí jak se co pije. Němci se chlubí speciálním kváskovým pivem s velkou usazeninou. My to do sebe lejeme jak vodu a Peter předváděl, jak se správně nalejvá takovéto pivo. Pěkný efekt tornáda byl k vidění, když to lil do sklenky. V přízemí je kuchyň s velkým obývákem propojeným s jídelnou, sociální zařízení a dva pokoje. Dole další sociálka, nějaký místnůstky a jeden velký bar s místností akorát pro hraní, okamžitě mě to napadlo, rozjet to tady.... Paráda...., ale prej snad příště. Chlastá se do rána, pak nějaký spánek.

28.8.2007 Na cestě…
Syky: Sice jsem šel spát poměrně brzy (3:00 asi), ale potom co Koloděj vyvedl celou společnost z undergroundového baru ve sklepě do přízemí, kde se spalo a zaplo se stereo pana domácího… slyšel jsem jen šílenou sbírku německých pop punkových revivalů našeho ALKEHOLu, cinkání lahváčů a Šakalovo hlasité vypravování o jižní Americe. Ráno opět pekelná žranice… čína a spousta dalších dobrot, sluníčko svítí a Zula což je Chrisův pes (pan domácí) si chce pořád s někým hrát, ale po vykoupáni s ním jde Chris na střihání… takže čau a zabouchněte za sebou. Chvilku potom co vyjedem se provalí 666 skandál a hned se skvěle bavíme na účet nejmenovaného člena výpravy. Nějakej čas to vydrží, ale pak se dostáváme asi na pět hodin do zácpy na dálnici (moje otevřený boční dveře a nohy pověšený z auta v protisměru - jedoucí auta trochu pruděj…) klejeme jak neznabozi (až na výjimku haha) nej-slušnější je slogan "šajzedojčeautobahn" atp. Za pět hodin 60 km…valíme na Nancy o 106 a snad zítra tam budem hrát (koncert není potvrzenej tak uvidíme). Ale někdy ve 12 v noci to 108 km před Nancy balíme a vytahujem spacáky na placu u lesa. Samo sebou po asi půlhodince začíná pršet. Takže zpátky spát do auta, a Vosi nám poprvé zachrápe několik cover songů od samotných DISCLOSE… úchvatné hehe. Po asi hoďce Staňa zjišťuje, že už neprší. Ok část lidí jde spát ven, Staňa do vozíku a zbytek sklopí sedačky.
Šakal: Krásný slunečný den! Máme den volna, možná dva a tak se moc nespěchá. Ráno žranice a v klídku odjezd směr Francie. Řešíme zda dnes dojedeme do Nancy, kde bychom mohli snad hrát v neděli, ale furt tu je ten šílenej přejezd do San Sebastianu. Nakonec jsme v největším "štaufu" co jsem na německých dálnicích zažil... Před Strasbourgem sjíždíme pěkný a hlavně dlouhý serpentiny, škoda jen že se už stmívá, vypadá to tady fakt nádherně. Pod tímto kopcem je nějaké lázeňské městečko. Moc pěkný, fakt. Čáru projíždíme bez problémů (kdo si myslí, že se v EU dá jezdit normálně přes jejich hranice, má pravdu tak ze 70%, protože velice častým jevem je kontrola za kontrolou... a to platí o dálnicích a platidlech taktéž. To je totiž taková záplata za zrušený hranice..... Trochu se motáme, ale po chvilce je to OK a jedeme dál. Nacházíme v horách pěkný plac na spaní. Jdeme spát, ale asi po hodině, začíná trochu pršet. Větvě stromů déšť zadržují, ale raději jdeme do auta. Po půl hodince je to zase v pohodě a teď už nerušeně spíme až do rána.

29.4.2007 Na cestě
Syky: Po nezbytné ranní žranici a jednom kamikadze útoku na ledový potok za účelem jakože sprchy valíme do Nancy. GPSka Koloděj se po včerejším přísunu baterek od myšek (jabkovica) tváří jak kdyby měl mixomatózu, ale naviguje ok. V Nancy chvilku chodíme po městě a hledáme net aby jsme se spojili s pořadateli, na místním trhu prohrábnu desky a krom SAXON nic… net je až od 15:00 za 200,- a podle mapy vypadá San Sebastian kurewsky daleko, rozhodujeme se jet dál (nakonec po několika dnech zjišťujem, že koncert stejně nebyl). Asi do 22:00 jedem a nakonec to zapichujem na odpočívadle asi 238 km od Bordeaux. Rovnou squatuju auto…nemilé počasí… samo sebou žranice na dobrou noc!
Šakal: Krásný slunečný den! Vyspání parádní, vstávám jako první, tak jdu na prohlídku okolí. Lezu po těch vrcholkách, nacházím na vršku pěknýho Mloka. Kde se tam bere nevím. Jdu provést hygienu do potoka, u kterého jsme spali a tam jsou další pěkní Mloci. Vyjíždíme a pomalinku stoupáme do pěkných serpentin. Krásná krajina, ale je celkem zima. Nějakých 1100 metrů nad mořem. Jsme v Nancy a poměrně rychle nacházíme parkování zdarma v centru, u nějaké politik budovy či co to bylo. Ptám se na klub Aquarium, hledám net kavárnu, ale hlavně se kochám opravdu pěkným centrem. Nancy je skutečně nádherný město. V informacích dostávám mapu a podrobnosti o net kavárnách. Je zavřeno. Nakonec podle mapy zjišťuju, že jsme zaparkovali kousek od klubu Aquarium, nebo snad squatu ? Je ale rozhodnuto (já a Staňo), že se na to sere a jede se směr Španělsko, což se hlavně Sykymu moc nelíbí, ale nakonec dává za pravdu nám. Už za tmy to balíme na malinkém odpočívadle. Počasí je normální, ale je chladněji. Spánek je v pohodě, jenže k ránu je kosa, takže se budím asi hodinu před odjezdem. Nepočítám asi 4 probuzení se díky zimě. Měl jsem si vzít karimatku anebo nový spacák co jsem používal v horách Jižní Ameriky....

30.4.2007 San Sebastian / Donostia - Mogambo club (Baskitsko)
Syky: V půl šesté ráno nás Los manažeros Šakalos budí a vyrážíme. Okolo deváté squatujeme nějakou benzínku a zahajujem procesí s ručníkama, atd. Ti co chtěj "pustit éčka" i sprchu (jen jedna výjimka). Ostatek dráždí francouzské rodinky a všude pobíhající děcka k opovržlivým pohledům. Valíme dál s vidinou, že dnes zase hrajem, je na co se těšit. Vjíždíme do San Sebastianu a koutkem oka zahlídnem moře (nebo oceán?) a já se z toho skoro poseru… Je to Atlantik - oceán, p. Šakal. Ale za chvíli jsme absolutně v hajzlu, protože nevíme kde hledat club Mogambo. Takže se Šakalem vyrážíme na procházku a zjišťujeme, že klub je kousek od parkoviště kde stojíme. Cestou k autu megabrutálně leje, jsem "opravdu rád", vezmu si suchý hadry a při druhé cestě ke klubu opět začíná chcát… Okolo sedmé nosíme apec do asi 1000000 schodů ! No dobře tolik jich nebylo. Ještě venku nás přepadne týpek ze Vsetínska, kterej tady už 3 roky bydlí. Je to týpek na speedu anebo je trochu psychicky v hajzlu..., p. Šakal. Zdravíme se s Fresem, kterej pořádá tuhle akci a kterého známe s loňského OEF, kde byl s DISTURBANCE PROJECT. Ok první kapela CENA DE CLASE je místní grindcore a je to jejich první koncert, slušnej "oldskůl" se dvěma zpěvákama a že prej maj jen 11 minut… Pohoda dvou kytarová mašina a až na dlouhé pauzy mezi skladbama ok. Druzí my a moje premiéra se Syrákovým aparátem… Mám nějak moc čistej zvuk (zítra to budu muset víc zašpinit). Docela to odsejpá a lidi se i dobře baví, Los Šakalos v jednom válu totálně vypadává, ale no problemos cavaleros… Ani za nic jsem nepoznal co to kluci hrajou...., haha, p. Šakal. Ale druhá půlka už je hodně dobrá, opět přidáváme. A na věc jdou mašiny lehce zhulené / těžce napité, samej úsměv a perou to do lidí, zkraje trochu chaos, ale tak po třetím kousku naprosto precizní palba a lidí šílej jak blázni. Supr, samo sebou musej přidat! Po koncertě všici pijou jak čerti (aby ne maj tu lahve které maj obsah 2 dl). Ok spíme v klubu a spolu s námi týpek z Francie s jeho (?) babou a její kámoška, učíme je česky, oni nás francouzsky a to vše v brutální angličtině všech zúčastněných - peklo! (Po návratu z turné píše Fres že mu někdo lohnul desku v distru a protože mi to nebyli… můj vztek míří do Francie!). Po deváté nás budí Koloděj, kterej šel spát asi poslední… ještě předtím všecky seřval, že jsou brzdy a furt chtěj spát. Pomalu ožívají zombies… vaříme s Kolodějem fazole z Lídlu, ostatek jen tak popíjí zbytky ze včera. Venku leje jako z konve! Nakládáme aparát a všecko je mokré jak sviň. Koloděj ještě jde vyloudit pár piv a džus… a já nechápu, že ho Fres už neposlal doprdele (z mejlu po turné zjišťujem, že jo, ale Kolo mu nerozuměl… sakra trapas).
Šakal: Vcelku pěkný den - ze začátku spíše sluníčko! Jedeme směr San Sebastian, na poslední větší benzínce u neplacené dálnice někdo provádí očistu...., co na to říct ? Amatéři !!!!!! Není co dělat, tak si namáčím 1/7 vlasů, jako že se meju taky, haha..... Po nějakém čase začne chcát. Projíždíme hranici, Irun je prostě prdel, ale pro neznalé chaos. Poprvé je vidět Atlantický oceán, pro většinu premiéra... Zpět k cestě. Od této chvíle až do Bilbao je jen chaos, protože tady jsou města téměř slitá a všechno tu je rozmrdaný, hlavně San Sebastian. Jsme tu, ale nemůžeme se pořádně trefit na Donostia, což je čtvrť nebo snad městečko, jak to bývá ve Španělsku zvykem, které je spojené právě se San S. Proto jedeme na centrum a tam se to pokoušíme najít. Jenže jsme přehlídli malou cedulku označující naší cílovou čtvrť Trintxerpe, které jsem si všiml posléze.... Proto parkujeme na poměrně prázdném parkovišti a hlavně zadarmo. Jsme tak 300 m od oceánu. Já se ale vydávám na průzkum. Překvapivě se mnou jde Syky. Začíná chcát, docela píčuje..., na co ? Říkám mu, je to jen voda a přes noc to uschne.... Dvakrát se ptám místních, Syky kroutí hlavou, jakou že řečí to komunikuji..., haha. To je španělština..., ještě že jsem se snažil v Jižní Americe, teď sklízím ovoce, haha. Nacházíme klub, máme tu průvodce, nějakýho poloblázna, ale strašně ochotnýho. Po neřešitelné situaci jak zaparkovat auto na chodník zatarasený železnými kůly je rozhodnuto, že parking bude na druhé straně klubu, na sídlišti, kde není žádný místo, ale na trávě, skoro v křoví je !!! Štěstí se na nás usmálo a tak okamžitě přesouváme již skoro v křoví zaparkovaný vozík s aparátem na uvolněné místo. Aparát se nastěhuje a zdravím se s pohodářem Fresem. Fakt dobrej týpek. Vyměnuji s ním asi tunu desek, dáváme jídlo a jde se hrát. První je místní smečka - dobrej grindcore, pár lidí na sále, ale daří se celý dav rozpumpovat. DE-MOU-RAB opět parádní výkon. Při D.M. je Staňo vtáhnut mezi lidi a tam je vláčen po zemi, při tom hraje - super. After party není. Teda je, ale taková.... Koloděj pije jak čert, já na to po chvilce seru. Moc mě to nebaví, ale chtěl bych chlastat, haha.

1.5.2007 Llodio - Orbeko Etxea squat (Baskitsko)
Syky: Další 666 skandál už ani moc neřešíme…:. Na kraji města už regulérně vidím po cca 11688 dnech oceán hmm… paráda. Třetí sada sedadel umírá po pár minutách jízdy a Kolo se přemisťuje do dvojky ke mně a Vosimu (jeho funkci GPS až do konce tour přebírá pan manažeros) a ač má asi nejvíc v krvi neustále nasává… Hláška včerejška: Kytarista první kapely říká Vosimu, že aby se vykoupal, že nevoní. No takovejch D.R.I. je nás sedm haha… To teda nemáš pravdu, uber minimálně 2 - 3 lidi a mě vůbec nepočítej. Já začínám hnít po týdnech, narozdíl od vás smraďochů, haha. Dnes celkem emo přejezd asi jen 150 km (jen 110 km přejezd, p.Šakal) a tak si ho zpestřujeme asi 30 km zajížďkou k Atlantiku. Když stojím na břehu té spousty vody opět na mě jde těžké emo… Holt když je něco poprvé… Děláme fotky a popravdě nechce se mi odtud haha. Squat v Llodiu najdem celkem snadno a hned ve dveřích narazíme na Intiho, kterej koncert pořádá. Nanosíme dovnitř apec + bágly a jdem se mrknou do města, kde potkáváme samé důchodce… nakonec zapadnem do pěknýho baru na pivko… Já jelikož šetřím na německé bazary s deskama jen čumím do časopisů na stole hehe. Na squatu mezitím navařili kopec cizrny se zeleninou a jednu bagetu tvrdou jak pendrek (no ale když se namočí do omáčky je v poho). Je to moc dobrý, jen jsem si všiml že španělé dost málo solí… Teda alespoň na mou hubu (neva, sůl mám sebou). Ještě stahuju fotky z foťáku na DVD (poprvé a naposledy hehe) a začíná koncert. Dnes hrajem jen my a D.M. a plakáty nikde nebyly páč tu měli nějaké problémy s fízlama a je prvního května a prej by mu to v tenhle den všecko strhali. Problém byl taky s množením plakátů, kopírka tiskla jako když netiskne...., takže plakáty byly opravdu bídný..., p.Šakal. Ale víc než deset a míň než dvacet lidí tu je, tak ok no problemos. Myšky valej první, zvuk jak víno, týpek co zvučí bicí a zpěv se fakt snaží, ale lidi se moc nehejbou… koukaj, zaplácaj a to je vše. Ok jdem na to my, dneska dostávám ze Syrákovo aparátu přesně to co si představuju a zjišťuju, že ta nenápadná bedýnka je dost ok. Zvuk a výkon kapely hodně dobrý, ale lidi reagujou asi jako při gigu myšek, zato myšky řvou jak divá zvěř… hehe. Koukám do dister a měním VOMIT FOR BREAKFAST a kompilaci politických punk kapel. Vůbec lidi jsou tu celkem ochotní měnit, včera LP G.BITCH jr. a split ANTIHERO / NASHGUL plus epko KOBORY / GODDAMIT a z LPček HIBAKUSHA ode mě maj všichni velkou radost. Ok sprcha a Koloděj ji squatuje asi na 1000 hodin, hned jak se rozpustí (haha) tam vlítnu a kurwa studená voda! Po prvních kapkách chrochtám nějaké grindgore covery (ggggggggggggggrrrrrrrrrrrrrrrrrrrhhhhhhhhhhhhhh !!!!!!!!!!!!). Ale ok přežít se to dá. A honem hupky dupky do spacáku, dnes žádná chlastačka, chvíli kecáme pak se Koloděj usere až zaduní palandy což Staňa okomentuje slovy: To bylo basa bez boosteru. No a jdem spát.
Šakal: Deštivý den, ale pak se vyjasňuje, zima vytrvává... Ráno se budím a plánuji odjezd. Prší - takže je třeba udělat plán.... Někdo tam zase píčoval, že prší, ať se počká. Na co by se mělo čekat. Vždyť jenom prší. To nikoho nezabije..... Odjíždíme na 100 km přejezd a proto je času dost. Chceme se mrknout k Atlantiku, hlavně kvůli Sykymu. Zajížďka to není velká, jde spíše o to, najít správný místo. Kousek za Bilbao, v malinkém městečku Pobeňa, nebo tam někde poblíž zastavujeme na parkovišti u oceánu. Jdeme asi na 1 hodinu na pláž. Fouká silný a studený vítr, takže se chvilku kocháme, koukáme kde co je na prodej a jedeme už do Llodia. Na sjezdu platíme poprvé za dálnici, úplně nečekaně. Prostě to nešlo objet. Je to jen pár korun, naštěstí. V Llodiu přejíždíme odbočku, ale za chvilku to napravujeme. Jsme na místě, squat na pozemku místních stavebnin, haha. Jdeme po vynošení aparátu na prohlídku městečka. Je klid, všichni na procházce... Dáváme v nějakém rockovém pubu točený pivo a pomalu se vracíme. Jdu na net, pak jídlo a koncert. Hrajeme druzí. Každý den se střídáme. Spíše taková zkouška, ale dobrý koncert od obou kapel. Jen ta atmosféra nebyla..... Žádná chlastačka není, jen pár piv a spát. Prej se zase někdo koupal !!! Hrozný, hrozný, hrozný !!!! Zbyňo, přístě jedu jen s tebou, ty jsi ten správnej člověk na cestování, haha.

2.5.2007 Madrid / Mostoles - La Casika (Španělsko)
Syky: Po ránu klasická instantní polievočka… pomalu se balíme není spěch, naložíme, klíče hodíme do schránky a valíme směr Madrid, někde v půli cesty ve stoupajících serpentinách Pyrenejí (to už nejsou Pyreneje, si myslím teda, p.Šakal) začínáme vařit motor, takže po několika zastávkách vystupujeme a šlapeme nahoru po svejch = suprová vyhlídka, auto bez 600 kg už jede v poho. V Madridu jde vše jak na drátkách a squat nalézáme celkem bez problému. Koncert (finální show 6 denního festu kde zatím už hrálo spousta ska, punk, oi, reggae bandů) pořádají týpci z kapely CAMARA DE GAS, kteří nás okamžitě jdou ubytovat a vůbec jsou dost sympaťáci. Jdem se mrknout do města po nějakém víně pro myšáky, ale všecko je moc drahý, sedáme v nějakém bistru a valíme kafe (už mám třetí letos… nějak to přeháním). Začínaj se scházet píplové a distra. Začíná se v…?… nevím ztratil jsem pojem o čase a datumu… První hrajou PUSH NOISE, mastěj takovej grindcore ve středním tempu se třema (!) zpěvákama, ale jen jeden ví o co go, zbylí dva čekaj na jeho kejvnutí a ječej jak blázni. Není to úplnej průser, ale je to utahaný a strašlivě dlouhý, ale maj tu spoustu kámošů tak supr atmoška. Druzí valej CAMARA DE GAS. Hned při prvním songu mi padá sajtna až na zem a už ji nezavřu! Z CDRka bylo jasný, že je to pecka… ale tohle?! Ultrarychlej hardcore / grind jak prase, smíchej DROPDEAD a NAPALM DEATH na prvních dvou deskách, k tomu přidej maximální nasazení, dva potrhlé zpěváky a máš to v kupě. Excelentní set! Po nich DISTURBANCE PROJECT, pro mě asi nej Euro grindcore který snad každej zná (vždyť maj split s RABIES…hehe), pokud máš rád grind a neznáš D.P. jako bys ani nežil! Old skůl jak prase žádný zbytečný techno vyhrávky, tohle je precizně seřízenej stroj co před sebou všecko hrne. Famózní! Tak po těhle dvou peckách jdem spáchat harakiri my, jsem naladěnej na 200% po výkonu předchozích dvou kapel a i zbytek RA je rozhodnutej "zbořit squat" (hehe přeháním). Jdem na to… Nejlepší zvuk za celou dobu existence kapely a Vosi dneska hraje rychle jako nikdy předtím, perem to do lidí a odezva je slušná. Přidáváme a pro mě osobně je to jeden ze 3 nej koncertů RABIES. Ještě nemám sbaleno a jdu si k distru pro pití… Co tam se děje to nechápu… nemůžu se dostat zpět… Desky RA se prodávají jak rohlíky, šílený a to už se chystaj myšky a i oni maj absolutně bomba zvuk. Valej a lidí zvěří jak život, tihle lidi si přišli koncert užít! A myšky dnes valej nej koncert co jsem je zatím viděl! (Těšte se na split CD s AGATHOCLES... Včera jsem to slyšel ma-sa-kr!). Přídavek je nevyhnutelnej, tentokrát nákupní horečka D.M. singlů… Závěrečným aktem večera jsou venezuelští DOŇA MALDAD, kteří tu končej svoje euro tour (před 14 dny jsme s nima hráli v Drážďanech a hned jak nás dnes viděli tak Hola! Hola! A povídali a povídali). Skvěle našláplej Punk / HC s nezaměnitelnou energií Latinskoamerických kapel. Valej jednu hitovku za druhou a lidi se můžou zbláznit… Několik přídavků je povinnost. Celkově asi jeden z nej koncertů co jsem kdy byl a tenhle den nikdy nezapomenu. Opět valím nějaké výměny (já ty španěli žeru) a kupuju LP ULCERRHOEA, za což mě Lojza sjede: Vole já ho mám taky v distru… fakt jo? Sem si nevšim´… Kecáme lidi postupně valej domů a kluci z C.D.G. se ptaj zda si už dáme jídlo, jo ok. Na place co se hrálo se rozložej stoly a opět megabrutal žranice (cizrna, těstoviny, omáčky, hamburgery) jsme přežratí jak hovada… Ok jdem spát tentokrát opravdu…
Šakal: Den spíše slunečno deštivý! Ráno se zase všechno vleče, až na pár výjimek moc lidí netankuje vstávání, sbalení věcí den předem, apod. Jedeme směr Madrid a mám trochu obavy, zda to najdeme, přeci jenom město jako kráva. Konkrétně jedeme do města Mostoles. Kdo to tu zná, tak ví, že směr Madrid je jen jedna normální cesta, která má jeden úsek, táhlý kopec..... Ale my ještě jedeme vyhlídkovou, takže kousek za Llodiem se šplháme do kopců, asi 1500 m. Vaříme !!! Snad 4x zastavujeme a pak si poslední kousek dáváme pěšky. Pěkná změna, líbí se mi to. Nádherný pohled do údolí, na ty okolní vrcholky. Tohle mám rád. Pak už spíše pozvolna jedeme z kopce a nakonec se před námi objevuje snad 500 m vysoká vlna !!!!!!!!!!!!! Obrovská tsunami !!!!! Tohle jsem ještě nikdy neviděl - nádhera !!!!!! Sakra, parádní, parádní !!!! Přijíždíme blíž...., před námi se tyčí další hory a přes ně se převaluje hustá mlha, která z dálky vytvářela dojem obrovské vlny.... a zde začíná ten táhlý kopec, který opět nezvládáme a asi na 2x zastavujeme. Pak už je to v pohodě. S největší pravděpodobností jde o pohoří Sierra de Ayllón nebo Sierra de Guadarrama. Ale těch pohoří tu je povícero... s vrcholky přes 2000 m. Jsme na madridském okruhu a podle plánu všechno sedí. Bez problémů, s malou pomocí Koloděje jsme před squatem C.S.O.A. la Casika. Zde už stepují DOŇA MALDAD, opět obrovské přivítání, nakontaktování organizátorů a vyložení báglů. Prohlídka města s Vosim. Pak točené v nedalekém baru a to už jsou přípravy v plném proudu. První kapela celkem v pohodě, ale hrála strašně dlouze. CAMARA DE GAS super, oproti demáči a živákům je tohle mnohem lepší. Totální zabijárna. DISTURBANCE PROJECT = jednička grindcore !!!! My a další parádní koncert, kurevsky dobrý koncert. To samé platí o D.MOUSE. Na závěr DOŇA MALDAD a výtečný latino punk. Lidí hodně, atmosféra skvělá...... Věci se prodávají skvěle, lidi se furt na něco ptají, kecám s Gerardem (D.P.) a doporučuji Staňovi koupení split CD SUBCUT / D.PROJECT. Vynikající split !!! Na řadu přichází jídlo. Jdu později, ale stále je toho strašně moc. Pomalinku si dávám od každého něco, do toho pivo, pak zase jídlo. No nádhera. Ještě nějaký pivo a jde se spát.

3.5.2007 Na cestě
Syky: Po ránu mě budí zima.. která nás pronásleduje co jsme přijeli do Španělska (sakra my jsme se sem přijeli ohřát!). Fotím si squat a pomalu se budí ostatní, máme menší problém, že klíče které jsme dostali abychom zamkli, nepasujou, takže se nemůžeme dostat s aparátem ven (haha). No vařím si pro změnu instantní polívku a naštěstí přijíždí týpek pro agregát, kterej to tu včera všecko poháněl sláva jsme zachráněni. Ještě společnou fotku na dvoře squatu a vyjíždíme vstříc lepším zítřkům. Mimochodem cesťák byl stejně šílenej jako celá akce. Ok vyrážíme na dovolenou k moři! Cesta trvá kurewsky dlouho, takže první den dorážíme do přímořského centra Cullery, ale z koupání už dneska nic nebude, projíždíme okolím a hledáme nějakej opuštěnej barák na spaní. Povede se nám najít parádní statek, ale pak ještě zkoušíme cosi lepšího, ale nevede se a kde je statek už taky nevíme. No, najdou se lidi co ví, haha, p.Šakal. Nakonec Staňa někde staví jde se kouknout kousek od cesty a vrací se se slovy: Mám pro vás squat to sa poserete! A opravdu pár metrů od cesty je něco jako betonovej altán 10 x 10 metrů, prostě střecha na sloupech. Vyndaváme věci, žrádlo a chlast a rozjíždí se velice slušná party.
Šakal: Krásný slunečný den! Koncert v Almérii není, tudíž jedeme na dovolenku. Původně do Almérie, nakonec se rozhodlo, že se nepojede tak daleko, ale že co nejblíž Valencii. Dobře, po vyřešení problému s odemknutím squatu vyrážíme a bez problému se řítíme směr ??? Haha, to vím jen já a Staňo. Zbytek posádky je stále zahlcován nejrůznějšími informacemi anebo jako že nevíme kudy... Jo, občas špatný značení, ale ať je to tak jako tak, směr máme pořád stejný, takže žádný problém.... Syky, kterej ví jen že je ve Španělsku se lapil jako první...... Byli jsme se Staňou domluveni, že prostě jedeme jako někam, nevíme kam, přitom cíl byl stanoven už dávno, Denia či Oliva. Jenže problém byl kde se zamaskovat a jak tam zrovna zajet. Nakonec se rozhodujeme pro městečko Cullera. Asi dvě hodiny jízdy od pobřeží se ocitáme v horách. Nádherná krajina. Úzký silničky, serpentiny, hory, borovice, krásný vilky, klasický venkovský stavení, všechno hustě zarostlý, úplně všechno nasvědčuje tomu, že se tu natáčela série Četníků... Takhle to vypadá i na jihu Francie - doporučuji !!! Miluji takovouto krajinu. Fakt pěkný. Jmenuje se to tady Ontinyent, což je městečko v horách, uprostřed těchto krás... Zde jdeme nakoupit hafo jídla na dnešní piknik. Ale to jsme už u moře. Cullera je typický turistický městečko, tak jako každý tady na pobřeží ! A proto je problém se zaparkováním a se stanováním... Obsazujeme rozestavěný domek bez zdí (jen 4 sloupy se střechou - altánek, haha) uprostřed pomerančových sadů a asi 1 km od moře. Za chvilku se bude stmívat a tak rozbalujeme piknik.... Kecáme, chlastáme a žereme. Spánek.

4.5.2007 Dovolená
Syky: Po ránu opět řádná chálka (nové slovo v mém slovníku z repertoáru myšek… nejedná se o nic jiného než o žranici!) a valíme k středozemnímu moři. Zastavíme u nějakého hotelu a hurá na pláže… Kromě nás je tu jen několik zoufalců / kyň, kteří se ale bojí jít do vody… to my ne! Je to teda studený, ale dá se, a přece když jsem prvně u moře tak tam musím vlézt! Nebo ne?! Voda -opalovačka (moc to nesvítí) - voda atd. atp….. Svítí hochu, svítí jako kráva, p.Šakal. Po čtvrtej to balíme a půlka výpravy se jde vyšplhat na hradby a zkouknout to z výšky, já s Vosou a Kolodějem se jdem rozhlédnou po městě… Kde nic tu nic a tak se zase procházíme po pláži a protože sluníčko hřálo, ne že ne a jsme spálení máme na sobě všichni mikiny (Vosi i kapucu na hlavě) a lidi okolo nás v tílkách a podobně valí oči co že je to tady za šílence haha. Ok scházíme se u auta a jedem na "náš" squat a je tu žranice pt.2…. Zjišťuju, že spálení jsou všichni (všichni ne, my, co jsme zvyklý na horší, tohle přežijeme bez újmy, p.Šakal) a lebedíme si jak to pálí haha.
Šakal: Krásný slunečný den! V klidu se probouzíme a pomalu balíme věci. Jedeme k moři. Nacházíme dobrý místo na zaparkování. U moře skoro nikdo není. Jdeme do obchodu nakoupit zásoby a pak na pláž. Žranice a chlastačka na pláži + koupačka. Je teplo, ale voda ještě není nejideálnější. Ale na jezero Titicaca to nemá, haha. Takže po chvilce si člověk zvykne a je to parádička, flákačka, relax jak sviňa. Sbíráme desítky mušlí, škeblí a dalších serepetiček.... S DEPRESY M. odcházím na nejvyšší kopec, není to moc náročný a výhled je fakt skvělý. Dokonce vidíme i náš nový domov v pomerančovém sadu, haha. Vracíme se k autu, nakupujeme a valíme na squat žrát a chlastat. Piknik numero 2. Spánek.

5.5.2007 Valencia - squat CSO L´horta (Španělsko)
Syky: Ráno se jdem ještě vykoupat… už jen tři sebevrazi… je to nějaký studenější, ale supr, sbíráme mušle jako správní turisti a po 12té vyrážíme směr Valencie. Ve městě nastává velkej problém páč to nemůžeme absolutně najít… v návodě jak najít squat je třeba supr věta: zahnete na malé zaprášené křižovatce… Nakonec se chytáme nějaké univerzity, která je v plánu taky, zaparkujeme a vysíláme agenta zvěda (Šakala) kterej se jedinej domluví. Po asi hodině se vrací a že pohoda našel jsem to, je to tamhleta budova… Kouknem a Šakal ukazuje na nejhonosnější barák v okolí… Šakal jako obvykle v těchto situacích výraz tváře jako hráč pokeru, a prej :Nekecám! Haha. Všecko je samo sebou jinak, squat je pěknej plac kde maj lidi co tu bydlej nastálo (pořadatele to nejsou) trochu problém udržet pořádek a hnijící kopa hned u vchodu je cool. Parkujem pokecáme s týpkem co koncert pořádá a valíme do města na kafe / a manažer na internet, aby si na mapě zjistil kde je v Barceloně squat kde hrajem zítra. Po návratu vybalujem apec páč hrajeme první. Udělá se zvuk a nic se neděje, zvukař je hodně maňana… haha. Ok uvaří se payola (byla výborná díky) a nic se neděje… Píše se to Paella, p.Šakal. Všichni popíjej pohodička… Asi po jedenácté se se Staňou pokoušíme nahodit aparát, že začnem hrát, bohužel tohle bez zvukaře nerozjedem… Ok zvukař se vrací odněkud na kole, jde se na to! První myšky, který dnes maj slušnej syrovej zvuk a CAMARA DE GAS crew zahajují celonoční mosh pit as fuck! Myšky valej co to jde a koncert se slušně rozjíždí. Lidi zvěří a stále přicházejí další… Pěkná práce. Jo málem bych zapomněl, že Los Syrákos-ovi chcípne v půlce prvního válu zesilovač, ale basák CAMARA DE GAS okamžitě přispěchává se svým (půjčil ho i mě díky). Jdem na to my, trochu se serem se zvukem a hurá na to. Dost mě to baví, CAMARA DE GAS crew jsou absolutní šílenci, takže kotel neustává, všichni řvou, ječej, skákaj a stejně jako u myšek chtěj přidat, tak snad je to bavilo. Jen moje basa prej zvukově chtěla pokořit DISCLOSE a podobné hlučné spolky… tak sorry, mě to přišlo že to není nahlas… Třetí jsou místní ´77 punks CACHOTIERNO se zvukařem u kytary a se zpěvákem co vypadá, že tu 77čku zažil na vlastní kůži. Vypadá jak Quasimodo, haha, dobrej týpek, p.Šakal. Vůbec mě to neba, ale Vosi říká: Wole! Dobrej THE CLASH!…asi jo… DISPEINE, tak o téhle kapele jsem nikdy neslyšel a nejedná se o D-beat ok, ultrarchlej hardcore v duchu LOS CRUDOS / RUIDOSA INMUNDICIA s týpkem z Peru na basu a parádně uječenou babou u mikrofonu. Staňa povída: Nic moc… no já jsem úplně odvařenej páč rychlá banda se zpěvačkou, hmm tak to můžu. Další na to jdou CAMARA DE GAS.. Co napsat abych neopakoval Madrid ? Naprosto parádní kapela co naživo valí ještě o 100% líp a rychlejc než na demu s opravdu maximálním nasazením a navíc jsou to velice fajn týpkové… Jsem totálně unešenej a to doslova, protože mě horda CAMARA DE GAS crew, která nehraje (myslím lidi co přijeli s nima) zvedá do nebeských výšin… Snad nebudou mít kýlu… haha. Nakonec asi v půl čtvrté ráno hrajou DHULKARNAIN je to jejich druhej koncert, dva mladí týpkové okolo 16 let, bubeník valí ultrarychlej punk a řve většinu vokálů a kytarák mydlí thrash metal riffy a občas taky broukne do mikrofonu. Dohromady to zní výborně jen ty tříminutové stopáže mi přijdou dost… energie, mazec! Ok konec, dva lidi do vozejku, dva lidi spí u apce, Kolo v autě, Vosi kalí až do rána a já jdu spát na původní plac pro spaní (stráže byly proto, že nás pořadatel varoval, že už tady pár kapelám ukradli aparát) trochu jim tu knihovnu napřed zametu, asi deformace z práce a taky to potřebuje. Pode mnou zuří party - Španělé jsou prostě k neutahání. Asi po hodině a půl se budím a dole se stále paří o 106, ale první už odpadaj… a stejně už mi oknem svítí slunko do ksichtu tak vstávám a pomalu i zbytek. Je tady žranice jak jinak, bagety už některým lidem lezou krkem haha… Původně to měl být benefit, ale prej by to nebyla moc velká částka takže udělaj benefit CDR, protože vše nahrávali no a nám opět dávají velice štědrej cesťák.
Šakal: Krásný slunečný den! Ráno balíme, jedeme k moři na koupačku, zase klídek, relax, pak nakoupit a směr do nedaleké Valencie. Zde by všechno sedělo, kdyby byla nějaká značka / ukazatel.... Takže jezdíme docela dlouho, půl hoďky.... po Valencii. Nakonec to zase jistí centrum a jen tak jezdíme. V tu chvíli vidím ukazatele na universitu, okolo které máme jet. Hurá...., jedeme tam, jenže zase nevíme jak dál.... Všechno to tu je rozkopaný.... Ocitáme se téměř u moře, vracíme se k universitě. Beru mapu a jdu do víru velkoměsta. Stačí se 2x zeptat na čtvrt Benimaclet, pak ještě jednou na upřesnění neoznačené ulice Farinos a je to cajk (zdravím Staňo...., takže cajk, jo ?, haha). Jsem u squatu, akorát přijíždí týpek s paštikou, sukně je velká asi tak 10 cm maximálně..., zajímavý to pohled... Ona umí trochu anglicky, tak se ptám, jak se sem dostat autem. Jdu s ní, ukazuje mi jak se věci mají a já si kráčím k dodávce. Zajedeme do dvora ke squatu CSO L´horta. Tři budovy, dvě obydlené a třetí je koncertní budova. Všude chlív jak ve sběrným dvoře, no, tady je větší, ale oproti některým místům v Jižní Americe je to přepych, takže já jsem jako jeden z mála v pohodě. Zbytek je úplně na dně a začínám pochybovat, zda vydrží do konce turné, haha. Je hafo času, jdeme do města, hledám net, tam zjišťuji důležitý informace o koncertě ve Freiburgu, nákup v obchoďáku a směr squat. Hodně pomalu se připravují věci, je tu i zvukař.... Dnes je to benefit a jsme tu na poslední chvíli, takže o nás ví málo kdo.... První na to jdou DEPRESY MOUSE, Syrákovo zesilovač je v hajzlu...... Jinak parádní koncert a lidi jsou zase šílení..... My dáváme další kvalitní koncert a lidi stále šílení..... Není tu zase tak moc lidí, ale dokáží tu udělat fakt dobrou atmosféru. CACHOTIERNO (asi) mají dobrou kulturní vložku do jinak rachotícího večera. Hrají dobrej punk rock z prvopočátků... Dobrá změna a šlapalo jim to. DISPEINE ala LOS CRUDOS. Výborný a lidi šílí..... Ve vzduchu, na zemi, všude... Pivo teče proudem po všech zúčastněných a orgie nepřestávají..... CAMARA DE GAS stejní jako v Madridu a zvěřina jede na plný plyn. Poslední je duo ENDECHA. Thrash / death kytara v old provedení. Každej song je vykrádačka starých thrash a death kapel. Doslova a do písmene. Bubeník do toho rube crust škopky a v celku to zní opravdu výborně..... After party pokračuje, pijeme jak draci, na baru se nabízí amfetaminy, u rohu hašiš, všichni jsou na močky, chlív - jéééé. Masakr. Jdu spát asi na 2 hodiny, když se rozednívalo....

6.5.2007 Barcelona (Španělsko)
Syky: Tak jo pomalu se balíme a musím říct, že i když jsem z počátku po příjezdu nebyl moc pozitivní, koncert a vše okolo bylo supr a s "hromadou hnoje" u vchodu taky přes noc někdo "něco udělal" (nikdo s tím nic neudělal, ale nebylo ještě takové teplo, takže z toho nešel smrad, p.Šakal) a lidi byly moc milý. Hmm balíme, směr Barcelona takřka celej den. Po příjezdu zjišťujeme, že jsme opět totálně v prdeli a nemůžeme to najít. Odstavujeme auto a všichni valíme jedním směrem prozkoumávat okolí. Asi po třiceti minutách se vracíme s nepořízenou, ale zjišťujeme že squat je asi 100 metrů od nás opačným směrem haha. Tak hurá…, ale týpkové co tu bydlej o žádném koncertu neví a neznaj ani týpka, kterej ho měl údajně zařídit a kterej ho Šakalovi potvrzoval a dneska tu ani žádnej koncert není. Ještě nám raděj, ať zkusíme squat poblíž, že tam se dneska hraje, po optání zjišťujeme, že kapel už tam mají tři prdele tak ať se nezlobíme. (Hm, nic takového se nezjistilo......, čtěte mou verzi, haha, p.Šakal.) Ok rozhodujeme se (a později toho rozhodně nelitujeme), že pojedeme dál na Francii. Po vymotání se z Barcelony a ujetí asi 100 kiláků zastavujeme na kraji lesa u nějakého vjezdu na stavbu či co a rozbalujeme základní tábor. Za chvilku ještě vyjíždí ze stavby nějaká ženská a že tu od rána od sedmi budou jezdit náklaďáky, ale ať tu klidně přespíme, no problemos.
Šakal: Krásný slunečný den! Jedeme do Barcelony docela pozdě, protože je času habakuk a není to daleko. Koncert by měl být, ale z mejlu to vypadalo tak jakoby na půl..... Bez větších potíží nacházíme i v Barceloně co potřebujeme. Sice malej přejezd, ale nic velkýho. Jsme v ulici, jenže nevíme kde to přesně je. Jdeme pěšky, jen nechápu, proč všichni jdou za mnou... Ulice má dva směry, haha. No, po malé procházce při které narážíme na pěkně zbarvené papoušky, což v Barceloně a mnoha dalších městech je běžná věc..... zjišťujeme, že squat je na druhé straně ulice. Staňo se pokoušel něco s místními domluvit, ale nepochodil. Jdu na to teda já, jako že umím asi o 5 slovíček víc než zbytek posádky a koncert není. Jsme vysláni za roh, do dalšího squatu jménem Dynamo, že tam se máme zeptat, třeba by nám zařídili koncert. Ale přecházíme to anebo nemůžeme najít vchod, nevím. Jdeme dál, tam je další squat, zavřeno, tak se vracíme a raději jedeme směr Francie, protože přejezd je velký... a to se ukazuje jako nejlepší volba. Jedeme, projíždíme okolo Costa Brava a pak se směrujeme na Giron a hraniční přechod La Jonquera. Ale už se stmívá a tak se šplháme od moře do hor, opět nádherná krajina, ach jo. Musím se sem vrátit. Zastavujeme kousek za městem Llagostera, u lesíku v horách. Celá tahle oblast vypadá jak Las Vegas..... Menší piknik a spát.... Zítra je před námi ještě štreka...

7.5.2007 Montbrison - Salle Du Stade Montplasir (Francie)
Syky: Po osmé vyrážíme na Montbrison, cesta celkem ubíhá (v mezích toho, že celou cestu po Španělsku a Francii se důsledně vyhýbáme dálnicím, které se platí a jezdíme okreskami) do doby než se před nás nasere nějakej francouzkej důchodce a tak dlouho jede svou 40tku a nenechá se předjet až nám opět začíná vařit motor. Následuje zhruba 1000 metrový převýšeni opět serpentinami do Pyreneí a my vaříme o 106. I kdyby tam ten dědula nejel, tak budeme vařit, převýšení to je 1500 m.n.m. a nejsou to Pyreneje, tady těch pohoří je jak namrdanejch, p.Šakal. Třikrát stavíme a nakonec opět raději poslední úsek dojdeme pěšky. Nabíráme šílenej skluz, ale válíme dál. Před devátou večer píšeme Thrashovi, že jsme na cestě, ale nebudem tam dřív než v deset. Pak to zase nemůžeme najít (je to sál s barem u fotbalového stadionu) a jsme tam ve 22:30. Už valí první kapela říkaj si DISAGIO a jsou přímo odtud. Hrnou docela svižnej metal / hardcore, no ale mě to neba. Jdem se teda najíst… Takovou tabuli (jako nacpanej stůl) jsem snad ještě v životě nezažil… Asi 6 druhů teplých jídel, sýry, saláty, pomazánky, ředkvičky, džusy, limonády, víno, kafe… no hody. Druzí valej Švýcaři J´M´EN FOUS, nejvíc mě na nich zprvu zaujala velice pohledná bubenice, hudebně je to emo ať mi to Staňa vyvrací jak chce… takže hudebně si to moc neužívám, ale energie z nich přímo čiší, obrovské nasazení… takže jo líběj se mi. Jdem na to, zvukař přináší pro mě a pro Syráka slušnej zesilovač / box, vykouzluju nějakej noise sound (tyhle drahý krabice…vždycky nevím co s tím… Furt je to moc čistý… anebo pak už úplnej bordel…). Francouzi od první chvíle paří jak cvoci, což je mi fakt divný, když si tak rochnily na emo… Máme prej dobrej zvuk…, zkazím hned třetí vál… Vosimu asi stokrát vypadnou paličky… Nemám z našeho výkonu dobrej pocit, přesto přidáváme. A po koncertě poplácávání po ramennou a good…. Asi byly na úplně jiném koncertě, úplně jiných RABIES… (kdepak, tohle byl zvuk jako kráva, všechno to sedělo jak má, výbornej set !!!!, p.Šakal). Jdou na to myšky, a že prej už tlačí čas, ok fast… Lojza se dneska u bicích nějak málo šklebí. Hrajou hodně dobře, Francouzi se opět baví a přidává se. Po koncertě začíná taneční party, samý starý děsně nabasovaný fláky. Dobrá atmoška, sice mě to zkraje nebaví, ale asi po dvou hodinách si už taky podupávám nohou. Nestačíme odhánět tancechtivé Francouzky (fakt), jedinej Syrák se nechá ukecat a rozjíždí show, že by Travolta moh´ závidět haha. Okolo páté nakládáme apec a v trochu powerviolence atmošce zůstávám spát v autě jako jeho strážce a zbytek jede k Thrashovi na byt. Jdu si lehnou, party zuří asi do sedmi a do osmi vyhrávají na parkovišti sterea okolo stojících aut. Nějakej týpek si hraje s připojením vozíku k autu… Šestkrát mu říkám ať toho nechá a sundavám mu z toho ruce, stále si vede svojí nezájem… Ok lehce do něj drbnu… rozplácne se o vedle stojící dodávku a se slovy: No problem odchází. Konečně usnu, v devět vylezou z té dodávky vedle dvě malé děti s jejich dredatou mámou a začnou dupat / do všeho bušit / řvát / přelejzat oj našeho vozejku (hajzlové! V tuhle chvíli souhlasím se Šakalovo heslem Fuck children). Po jedenácté konečně táhnou do hajzlu, sedím na sedačce a koukám jak vrah… Thrash co tam byl uklízet mi říká jestli chci jet za zbytkem výpravy, abych jel za jeho autem… haha já tohle neřídím. Ok udělám na opuštěném parkovišti lehkej striptýz a trochu se umeju vodou z kanystru co pro tenhle případ vozíme. Za chvíli je Thrash znovu tady se Šakalem, kterej mu vysvětlil, že nejsem řidič a jedem k němu na byt, seru na jídlo stejně ho už moc nevidím (voléééé, tady je žrádla tři prdele, p.Šakal), haha a hrnu se k počítači, jsem varovanej, že je to šrot… Odpovídám, že mám doma oldskůl 800 mhz a jdu stahovat fotky z foťáku… Týpek nekecal fakt je to pravěk… Když to konečně stáhnu zjišťuju, že tu není dvd vypalovajda a já nemám CDR, sice mi je Thrash ochotně dává, ale trvalo by to strašně dlouho, PC fakt nezvládá takže děkuju a valíme na další cestu. Jo měl jsem suprovej jablečnej koláč. Valíme do germánu, na nějakej benzínce teda za ní myšky najdou starej kopačák berou ho sebou, ale sotva se rozjedem tak za námi startuje motorka a ukazuje že chce míč zpět (šofér ho chce ok haha). Ještě někde ve Francii kupujeme dražší, ale teploučký bagety… mňam. Do osmi to prej zabalíme a najdem nějakej flek na spaní. Ale nikde nic a ke všemu začíná zase pršet, nakonec stavíme na odpočívadle kousek od Freiburgu. Večeře, víno. Já a Šakal squtujem vozík, myšky auto (poprvé za celou cestu…) a Kolo s Vosim jsou venku… je mi jich líto, ale sobecky usínám ve vozíku… Dnes to ale na spaní venku fakt není, prej po půlnoci začalo zase hustě pršet nevím to už jsem spal.
Šakal: Převážně slunečné počasí. Po hygieně jedeme směr La Jonquera. Zde jsem si spletl obchoďák, přeci jenom jsem tu byl vždycky na sračku a je to už nějaký rok. Ale obchod je stejný, jen jinde, o tom jsem nevěděl, že tu jsou dva. Každopádně se levný obchod pozná hned. Téměř nikdo jen kamioňáci a miliardy francouzů !!! Takže i my trpíme nákupní horečkou. Já tedy pokaždý, když se ocitnu ve Španělsku. Po nákupech, asi hodina a něco nám to tady udělalo, haha, jedeme směr Francie. Přechod je úplně narvanej, všude se prodávají tretky, protože frantíci kupují všechno....., opět pěkná krajina, pěkný pohled na zasněžený vrcholky španělských hor a řítíme se směr Montbrison. Jenže se mění plán a z normální cesty se stává peklo pro auto. Valíme do hor na Le Puy, což je peklo. Hory, přes 1500 m. Šílený serpentiny, ale příroda nádherná. Přesně jako ve Španělsku, když jsme vařili za Llodiem. Takže vaříme jak sviňa. Musíme zase každou chvilku zastavovat a pak si to dáváme pěšky. Celkem dlouhou procházku, která je perfektním zpříjemněním.... Moc se mi to líbilo, škoda že nebyl čas, dal bych si to celý. Píšu organizátorovi, že nepřijedeme na 21 hodinu, ale nejdříve na 22 hodinu. Prej OK. Tak valíme co to dá, jsme v Montbrisonu, jenže z jiné strany, než jsem měl v plánech. Měli jsme totiž přijet od St-Étienne. Takže bloudíme, ptáme se a nakonec to po 15 minutovém ježdění nacházíme. Akce před chvilkou začala, na místě je spousta lidí a muzika první kapely je baví. Mě teda ne. Jdeme na jídlo, jídla jak sviňa, naprostej luxus včetně čokolád, asi 2 - 3 druhů bílého / červeného vína a dalších vychytávek !!!! Piva jsou po celý večer zdarma. Točený, ale hrůza. Druhá kapela ze Švýcarska je divná, mě se to vůbec nelíbí. Za bubny je mladá holka a jde jí to moc dobře. Lidi zase šílí.... Pak my a D.M. Obě kapely parádní výkon. Oba bubeníci ztrácejí paličky o 106. Zvuk je úplně luxusní, nemá to chybu až na menší nedopatření..... , z naší strany. Výborná akce, lidi paří na všechno, ale pár specialistů na rachot se tu našlo... After party je ukrutná, francouzsky jsou pohledný, chlastají a chtějí pořád tancovat. Vosi a Koloděj chtěli zmlátiti pořadatele, že je to nácek, ale neuvědomili si, že je to člen Antifa sekce...., tak jako členové první kapely..... Totálně na mol tyhle dva nic nepřesvědčilo..... Mají se ještě hold co učit........, amatéři. Někdy k ránu jedeme na byt k pořadateli. Ráno není kam spěchat, máme volno..... Syky zůstává v dodávce na hřišti.

8.5.2007 Na cestě
Šakal: Střídavé počasí. Ráno se jdu vykoupat. Pak se hrabu deskama, pěkná sbírka. Snídaně je zase perfektní. Kecáme s Thrashem, špatně jsem mu rozuměl. Sedám s ním do auta a jedeme pro Sykyho. Thrash mi ukazuje kostel, kde pořádal koncert před několika lety GRIDE + S.Y.I.H. Jsme na místě. Mám jet za ním s dodávkou. Říkám mu, že nejsem řidič a pak mi dochází, že po mě chtěl u něj doma, abych dodávku odvezl. Takže se vracíme k němu domů, a Staňo s ním jede konečně pro dodávku, haha. Za nějaký čas se loučíme a jedeme směr Německo. Cesta je v pohodě, ale začíná chcát. Přejíždíme čáru a po chvilce zastavujeme, je už tma a prostě dál se nejede. Neprší, tak se chlastá. Všechny terminály, parkoviště jsou ucpaný a tak parkujeme na cestě parkoviště, ale průjezdná na výjezd je. Je zima, ale standard. S karimatkou bez problémů. Vosi chtěl být ve vozíku, pak si to rozmyslel a tak zůstal venku s Kolodějem. Nevím, proč nešli aspoň na chvilku spát na lavičky či stůl. No nic. Spát se může až do oběda, Freiburg je za rohem.

9.5.2007 Freiburg -squat KTS (Německo)
Syky: Po půl sedmé vylejzám a nacházím Kolo a Vosiho jak u fukaru na sušení rukou, ze kterého jde teplej vzduch chytaj teplo a dopisujou poslední kapitoly druhého dílu románu na větrné hůrce (haha). Asi tři hoďky s nima stepuju venku pak přijíždí místní hajzldědek co má na starosti úklid tohohle odpočívadla. Vyřvává, že blbě stojíme a máme flašky pod vozíkem… Si je asi strčíme do prdele ne?! Jednotlivě ho posíláme do hajzlu a on stále něco řve o policajtech… Nakonec si ho česky řádně nahlas podá Lojza a dědek konečně sklapne. Dáme snídani a sotva vyjedeme jsme ve Freiburgu. Chvilku hledáme KTS. Kolo a Vosi jdou spát do auta a zbytek po asi půldruhé hodině ochutnávání včera koupeného vína (pičo takovej ocet jsem nepil… říkaj myši…) vyráží do města. Město nic moc, nějaká zemědělská demoška a jedna čtvrť domů z dvacátých let. Šakal byl ráno v elektru pro pojistku a prej jsme šli špatně a centrum je pěkný… (tady je to trochu popletený, čtěte pravdivou verzi, haha, p.Šakal). Vracíme se okolo místa demošky a kousek odtud Syrák říká, hele taška… a plná jídla… berem jí… radost nám ale za chvíli pokazí týpek, kterej děkuje, že jsme mu ji našli a přeje dobrou chuť k něčemu co už někdo jed´ haha. V nějakém minimarketu jsem u vytržení z nabídky vegetariánského jídla, fakt hodně moc toho tady maj, ale taky 200% ceny navrch oproti nám. V hudebninách vedle, nás týpek směruje na bazar s deskama (on říká že jen CD). Desky tu maj ale samý pop, rock… až v jedné bedně na zemi nacházím desky SEPULTURy / ASSASSIN / DESTRUCTION / ATTITUDE / DEATH IN ACTION /A.O.K. no thrashové orgie… Trochu poslechnu dvě desky co jsem neznal a beru všecko. Šakal bere živák "motorů" a Lojza Dvořáka. Valíme na pivo za 3,20,- ještě že už nepiju…. Ogarům z myšek se už hrozně stýská po jejich cérečkách, takže veselej pokec a na ulici si skoro ukroutěj krky… haha. Po návratu před KTS dovalí kytarák ZUSCHANDEN (Sorry, vypadlo mi jméno) a ubytuje nás, přepychově. Jeho přezdívka je Flogger, p.Šakal. Vynosíme apec a jdem na internet co tu maj zdarma. Poflakujeme se páč koncert nezačne dřív než v 11 večer. Týpci nás volají na večeři. A je to to nejlepší jídlo co jsme doposud měli (brambory vařené ve šlupce a dušené lusky s tofu v červené omáčce + salát z tří druhů salátů a mrkve supr). Všichni jsme nažraní jen prasknout… Někdy po 23 hod. startují myšky, slušnej zvuk, ale je to dnes trochu utahané, lidi tak trochu plácaj, ale nepřetrhnou se, atmoška podobná té v Llodiu, přišli aby se koukli, ale moc to neprožívaj (nebo se šetří na zítřejší koncert ASSHOLE PARADE). Kluci ze ZUSCHANDEN říkaj, že kdybychom hráli emo nebo punk rock bude nabito a všichni budou řádit, ale grindcore a rychlé hardcore, že tu nikoho moc nezajímá. Ok jdem na to, apec basáka ZUSCHANDEN docela šlape, náš výkon se mi zdá o moc lepší než předevčírem, ale lidi jsou pořád "ztuhlí" a kromě myšek, pořadatelů a asi tři týpků jen stabilně po každým válu plácaj… no ale chtěj přidat… Ok dávám si po 100 letech sprchu, kecáme, zavalíme s Lojzou, Vosim a nějakým němcem fotbálek (stolní ok) a jdu spát.
Šakal: Obyčejné počasí, spíše lepší než horší. Někdy se budíme, nějakej týpek buzeruje, já spím asi nejdéle ze všech..... Odjíždíme na jinou zastávku / benzínku. Po krátké pauze jsme ve Freiburgu. Menší problém se sjezdem, jinak je to v pohodě. Pak ještě kontrola pěšky se Staňou na správnou odbočku do zákazu vjezdu, jo, je to ono - sedáme do auta a jedeme. Jsme před squatem či nějakým alternativním domem. Nikde nikdo, jsme tu strašně brzo. Jdeme do města. Vosi s Kolodějem vyspávají v autě. Město normál, sem tam pěkný budovy a docela draze díky poloze, jsme kousek od francouzských hranic. V hudebninách se ptáme na prodejnu s vinylama. Jo, jedna tu je, ale metal tam asi nebude a pak tu je prodejna s CDs, kde vinyly můžou být, ale poskromnu.... Jdeme do bazaru s vinylama, je to kousek, v samém centru. Skutečně po metalu ani známka až po chvilce něco vyloví Syky... Jdeme na další prohlídku města a pak na jedno točené, mňam. Kdo se stará o prachy - pivo je pivo a točený obzvlášť ! Jsme zpět u obrovské nádražní budovy. Je otevřeno, vítám se s pořadatelem Floggerem, ukazuje mi celý dům, kde co je. Všechno je parádní. Jsou tu i dva sály, pro kapely s větším jménem = na které se očekává více lidí a menší sál, akorát pro nás. Nějak se zabavujeme, myslím, že někdo se chce jít sprchovat nebo až po koncertě = šílenost !!! Nechápu ! K čemu vám to je ? Při instalaci aparátu a zkoušce zvuku pro Staňu odpalujeme můj kytarový zesilovač. No nic, snad je to jen elektrikou, takže se pídím po pojistkách. Dostávám informace o dvou prodejnách. DE-MOU-RAB předvádí dobrý výkony a i přes málo lidí to je v pohodě. Samozřejmě atmosféra není kdoví jaká, téměř žádná, ale co se dá dělat... S Lojzou chlastáme ani nevím do kdy, vlasy mám oslintané od jednoho týpka co byl za barem, však nějaký tužidlo už to potřebovalo, haha. Pak to zabaluji za tanečních kreací při nějšílenějším mixu hudebních stylů co jsem kdy slyšel, haha.

10.5.2007 Weimar - squat Gerberei (Německo)
Syky: Ráno týpci udělali výbornou snídani, čekáme na Šakala, kterej jde shánět do města pojistku do apce, kterej mu včera při zkoušce odešel (…kam?…) my se poflakujeme, fotíme se s klukama pořadatelskejma, píšu z netu několik provokačních sms do práce, že jako jak se jim maká (haha). Ok Šakal je zpět, balíme věci, dostáváme opět větší cesťák než jsme i jen doufali (a popravdě po spoustě přečtenejch toureportů je mi divné, že všichni prodělají… mi tedy ne… Ok, ale nemáme auto z půjčovny…). Vyrážíme na 500ku do Weimaru. V Německu můžem na dálnice tak to docela sviští, ale zase člověk nic neuvidí… Bloudíme v nějakém městečku… a po včerejším supr spaní a jídle jsme všichni nějací znavení, a navíc je dnes dusno jak blázen. Ok squat ve Weimaru najdeme celkem snadno, zabydlujeme se, maj tu parádní nocleh. Barák má asi čtyři nebo pět pater, dole bar a sálek na hraní a od dvojky pokoje squaterů/rek a úplně nahoře koupelna. Vynosíme apec a klábosíme, nikde nikdo. Dostáváme vynikající večeři a já začínám chápat slogan na posteli ve Freiburgu, že německé veganské jídlo je nejlepší na světě. Ok kecáme a protože do 23 hod. se má skončit po čtvrt jdem na to… osm lidí a zvukař… Vypadá to hodně slabě že?… Ale atmoška je hodně, hodně supr. Veřejná zkouška s bandou kámošů dost mě to baví. Myšáci jdou na to a opět pohodička, supr zvouček a těch pár lidí to fakt bavilo co chtít víc?! Po koncertě prodávám LP a čtyři singly a Šakal kopu nášivek hehe. A spoustu singlů taky, p.Šakal. Ok kecáme popíjíme a okolo půlnoci jak je u nich zvykem začínají chodit němci do hospody. Dáváme fotbálek s místní elitou a skoro s Vosim vyhráváme (no o dva góly prohra… dlouho jsme vedli), ale vzhledem k tomu, že jsem to hrál potřetí v životě… Po jednej jdu spát a hospoda je plná… Ti němci jsou cvoci. Ráno supr snídaně a opět cesťák, to si snad dělá prdel! Pokoušíme se mu půlku vrátit, ale skoro se urazí. Ok dík moc. PS: Večer jsme byli vyzváni ke společnému fotu s fans… zasraní rockstars!
Šakal: Počasí je klidný až na pár úletů. Před námi je velký přejezd, ale po dálnice žádný problém. Ale já ještě běžím do města pro pojistky do zesilovače. Je to štreka jak svině, byl jsem až v centru, ale druhém centru Freiburgu !!!! Fakt. Vracím se asi po hodině zběsilé chůze. Pojistky mám, paráda. Cesta celkem utíká, nic moc k vidění.... Jen tunelové spestření. Projížděli jsme asi 6 nebo 7 tunely, nejdelší měl snad přes 11 km. Opravdu dobrej zážitek, jsem si hned vzpomněl na Korka, haha. Taky se nám podařilo bloudit při sjezdu na dálnici, protože všude byla nějaká objížďka a totální chaos... Jsme téměř na místě. Bez problémů nacházíme jak se později dozvídám poslední ilegální squat v Německu. Obrovský barák uprostřed městečka s tak 15 000 obyvateli. Squat se prostě jmenuje podle ulice, ve které se nachází, Gerberstr. 3 Starý barák, obrovských rozměrů a s výbornými sousedskými vztahy. Myslím tím i rodiny s malými děcky. Squat slouží každýmu, takže při exkurzi se seznamuji s partou dechovkářů či co to bylo za spolek. Prostě hodně podobní tyrolským dechovkovým ďáblům, haha včetně těch podkolenek a hodně zdobených úborů. Hrajeme jen my, DE-MOU-RAB a času je habakuk. Dostáváme strašný množství jídla, nedojídáme a se slovy, díky, zítra ráno to dojíme odcházíme každý po svém... Vybavení kuchyně je na prvotřídní úrovni a squat funguje jako hospoda / bar. Otvírá normálně na 10 hodinu ranní / odpolední, jak kdo chce, haha. Já zkouším zesilovač s novou pojistkou, opět to samý. Takže je to v hajzlu. Před koncertem tu je strašně málo lidí, ale atmosféra je úžasná. Fakt dobrý vystoupení. Další zběsilý nakupování merchandisku a to je dobře. Zvukař se loučí se slovy, tak zítra na viděnou v Lipsku a já chlastám s Vosim ? Nebo s kým ? Už si to nepomatuji. Všichni už spí. Zítra opět není kam spěchat, ale přeci jenom bychom chtěli okouknout Lipsko a hlavně se prohrabávat deskami v bazarech. Takže asi ve 3 - 4 ráno spánek.

11.5.2007 Leipzig - alternative centrum Gieszer 16 (Německo)
Syky: Cesta celkem utíká a po optání na benzínce nacházíme místní alternativní centrum celkem v pohodě. Času je dost tak se ptáme místních na bazary s deskama a hurá do centra. Prej to je asi 15 minut autem… asi za padesát minut chůze jsme na místě. V prvním bazaru má dobré věci, ale vysoké ceny. No, ale Šakal něco bere a říká nemám prachy tak dostává pěknou slevu, beru LP NOTUS a jdem dál, skoro vedle je další bazar a tentokrát to Šakal přehnal a vytahuje LP PROTECTOR, NUCLEAR ASSAULT a D.R.I. (ksindl! Haha) no 4tá deska KREATOR je taky ok (divíte se, že samej Thrash metal? Tak se nedivte! My jsme na tom vyrostli… o dovolenej jsme se o tom bavili a všichni - celá výprava jsou ex-thrash máničky!!!). Kdepak, Lojza je čistej punk !!!, p.Šakal. Když si ke KREATOR beru 3 eLPíčka od Gott-a, prodavač skoro padá pod pult, má ukrutnej úsměv a dává mi ty tři kousky za 5.. to je slušný, takže už mám 171 desek od Karla… (no jo no…:). Zjišťujeme, že jsme ztratili Syráka… No on to najde, není problém, se domluví…, atd. No dobře, věřím myškám, že ho znaj líp než já. Jdem zpět na centrum. Popíjíme, lidi nikde, Syrák taky nikde, zjišťujeme, že nemá pas ani mobil a někdy po 4 - 5 hodinách začínáme být nervózní a plánujeme object fízlárny a nemocnice. Asi v půl desáté se jdu stejně jako všichni ostatní už po několikáté kouknout na ulici a vidím postavičku, která nakukuje do všech oken. Syrák je na světě! Člobrda nevěděl název ulice a chvíli trvalo než našel nějakého pankáče co mu poradil (celkem asi šest hodin) v bazarech byl chvilku po nás a prej bylo tady šest Čechů a kupovali desky? Jo! Byli! Kupovali mraky desek! Týpek z druhého bazaru na nás jen tak nezapomene! Haha. Nálada se prudce zvedá a koncert pomalu začíná, lidí je jak sraček a hrajem prej druzí a třetí. První banda COSTA COSA NOSTRA valí klasickej starej grindcore, žádný techno, jednoduchý postupu svižný tempo. Staňa se Šakalem ohrnují nos, no ale já s Lojzou si chrochtáme blahem. Na pódium se cpou holanďani a týpek co pořádá říká, něco že JESUSCRUST a MIHOEN! Chtěj hrát teď… no co naděláš nebudu si poroučet, kdy budu hrát… Ok JESUSCRUST je dvoučlenná banda, kytara / křik a buben / megafon, do kterého v pauzách mezi skladbami řve jak blázen. Kytarák má slušnou sbírku efektů a jeho zvuk řeže jako správná kytara a i slušně basuje. Hrajou krutě rychlejc než na singlu, hodně dobré, stylově někde mezi fastcore a ultrarychlým crustem. Další jsou MIHOEN! A mám velkou radost, že je uvidím naživo. Tohle už je klasika ultra rychlý oldskůl hardcore s thrashovým zvukem kytary a max nasazením. Pokud neznáš představ si OUT COLD (či nějakej jinej dobrej Boston band) na maximální otáčky. Moc dobré. Ok na podium leze Ralf ex-bubeník MY OWN LIES / STACK a převlíká se do čmeláčího oblečku a bere si basu, bubeník je oblíklej a nalíčenej jako šnek.. má i ulitu, kytarista je nějakej medvídek či co (možná zajíček..., p.Šakal) a zpěvák je želví ninja se sekerou a zeleným ksichtem. Celou dobu v pauzách vržou zvuky lesa když se hraje je to míchanice starého metalu ala BOLT THROWER a brutal grindcoru. Zpěvák neustále skáče do lidí a kotel je mega. Ok kapela se jmenuje ATTACK OF THE MAD AXEMAN a už maj venku CD na Ralfově Flowerviolence records. Se Šakalem je popisujem jakoby NEEDFUL THINGS hráli metal (s tím metalem bych to nepřeháněl, p.Šakal). Fakt dobré. Jdou na to myšky, zvuk je supr, lidi to docela baví, ale v půlce Syrák trhá strunu, na druhej pokus mu vnucuju basu a valí se dál. Na cover od ROT moshují všichni přítomní. Jdem na to, asi 100 let si hraju s půjčeným apcem a furt to není ono. Ok buším do toho o 106 a asi po 4tém kousku mi 3 lidé (ostatek RABIES) říkaj, abych přibrzdil, no to se lehko řekne, když zvukař je piča a cpe mi do odposlechu jen mojí basu a o bicích si můžu nechat zdát… Říkám mu ať přidá bicí a on je přidá na druhou stranu ke Kolodějovi… ale zvykám si na to a celkem to už pak jde.. Nakonec i přidáváme. Většina lidí v sále tu čtvrthodinku přežila a trochu se hejbla, jeden týpek dokonce říká něco jako: Great thrash like RUPTURE… full of energy… great… Ok když myslíš. Ok kecáme a já lituju, že jsem nekoupil LP GLOOM. Jdem spát. Ráno rozlučka s pořadatelem a valíme do Drážďan.
Šakal: Krásný den, ale s velkým větrem. Ráno běžím po snídani nakoupit do nedalekého kolosálního centra, nastěhovat věci a směr Lipsko. Jsme tu, na benzínce se ptám, dostávám okamžitě mapu, tušku a papír + vysvětlení kde co je a jak se tam dostat. Super, chtěl bych vidět tuhle ochotu na českých benzínkách. Squat Gieszerstrasse 16 (www.netlabel-g16.de.vu / www.myspace.com/netlabel_g16) nacházíme napoprvé a hned u brány se ptám na desky. Prej by něco mělo být na ulici Karl-Liebklecht nebo tak nějak. Je to v centru vzdáleném zhruba 3km. Vyrážíme tam a poměrně snadno to nacházíme. Jako první spatřuji desky na chodníku, letím dovnitř a už to jede... Kde máte metal sekci ? Támhle u dvěří, odpovídá prodavač..... Je tu hafo desek, ale docela drahý. Jenže kdo hledá, najde i cenově přijatelný. Beru jich hafo moc, takže některé zase vracím. Něco si ještě jdu poslechnout a pak počítám, sakra, to je docela dost. Musím ho ukecat aspoň o 8,- euro méně. Jdu k pultu, pokládám desky a pomalinku vytahuji peníze, o těch 8,- euro méně. Říkám mu, že jako chci slevu, ukazuju na peníze, týpek znova koukne na desky, mávne rukou a já odcházím spokojen. Až venku to říkám Sykymu, haha. Vylézáme z obchodu a jdeme zpět ke squatu, ale druhou stranou a to bylo dobře, protože o 20 m dál jdeme okolo dalšího obchodu s deskami, hned tam pálím, bystrým okem sleduji metal, skáču k poličce a už vytahuju jednu desku za druhou, v tom na mikrosekundu zaváhám a Syky mi vytahuje KREATOR.... Pak kontroluji ceny, jedna není označená, druhá stojí 19,95,-, ale je to taková ošuntělá etiketa. Tak tuto desku dávám jako předposlední, na ni tu neoznačenou a dolu ty označené cenovkami. Říkám, že nevím kolik ty desky stojí, týpek je v šoku, že nemají cenovky, pak koukne na ty správně označený a řekne pro jistotu kulatou sumu...., všechno za 20,- euro. Okamžitě je vytahuji a mizím, než si to rozmyslí.... Syky je v tu chvíli asi před zhroucením, haha. Zjišťujeme, že tu není Syrák. Ztratil se....., nu což, on se najde. Beztak v tomhle chaosu ho hledat je nesmysl. Asi stejný, jako hledat jehlu v kupce sena. Jdeme nazpět a jsme na místě. Jdu dovnitř několika starých fabrik, je tu celkem bludiště. Člověk se musí trochu zorientovat. Tady si každý může dělat co chce. Je tu úplně všechno a je to fakt obrovský. Dostávám instrukce a exkurzi po celém areálu. Vykládáme aparát a chlastáme. Syrák doráží chvilku před začátkem akce. Dnes se hraje na dvou pódiích. Dole, docela velký prostor a tak usuzujeme, že bude dost lidí, nahoře v taky tak velkém hangáru se bude odehrávat techno party. První startují COSTA COSA NOSTRA, což je strašně šílená kytara. Je to grind, v pohodě, ale nemá to náboj, protože je to tak zprasený, ach jo. JESUSCROST drtí rychlý hardcore / crust, nějak si je už nemůžu vybavit. Vím jen to, že jsem nerozuměl bubeníkovi, který v pauzách řval do megafonu kdovíco a kytarista měl extrémně zbustrovanou kytaru, ale nějak mu to šlo, vyluzoval pohodový songy. Bylo to rychlý, ale víc si nepomatuji. MIHOEN! Jsou nafoukaní debilové, ale muzika je parádní, i když kytarista si hrál na rockstar od samotnýho začátku. Hvězdy večera, místní (Německo) ATTACK OF THE MAD AXEMAN, což byl vynikající grindcore ala NEEDFUL THINGS. Samozřejmě tihle týpci to předváděli kapánek jinak a řekl bych - snad teda i trochu líp. Navíc ta "šou", ty jejich obleky, fakt dobrý, netradiční postavení bubnů, beztak to bylo kvůli té ulitě, haha a lidi šílí zatím nejvíc z celého večera. No, DE-MOU-RAB hrají výborný sety (Syky teda ze začátku zvolil takový tempo, že se to prostě nedá zahrát, z aparátů lezou jen nějaký bludy, pak se to srovná do klasickýho tempa a je to OK), lidi šílejí a tak to má být. Alko párty pokračuje až do ranních hodin, myslím, že jdu spát po rozednění..... Chlastu zdar....

12.5.2007 Teplice - Božák club
Syky: Do Drážďan valíme čistě jen proto, že je to po cestě a před třemi týdny jsme tam našli dobrej kšeft s deskama. Týpek od minule udělal slevy takže první LP MOTORHEAD… a spousta dalších, dokonce se Šakalem zblbnem i Lojzu, Syráka a Staňu a děláme v bazaru pěknou tržbu. Týpek u kasy si pamatuje Šakala z minula a má úsměv od ucha k uchu, když vidí co všecko berem. Ještě jdu pro pár Sojol a hurá do Čech. V hraničních kopcích opět trochu vaříme, ale jedem dál. Ještě dělám tradiční vtípky o prohlídce tělesných dutin… opět nic hehe. Týpek se nás ptá: Metal band? Jasně wole! A jsme v Česku. Na kraji Teplic trochu bloudíme, ale nakonec pohoda. Jsme na místě. Z Božáku zrovna valí šéfová a že za chvíli jsem zpět ok. Po chvíli vyleze její spolupracovnice (fuj to je slovo) a že to tam můžem nanosit, ok jdem na to. Ogaři si dávaj první Plzeň po čtrnácti dnech, Lojza spěchá pro Startky, já vybrat, abych zaplatil Šakalovi dluhy. Popíjíme, přichází kluci z NOT, kteří speciálně kvůli našemu tour koncert udělali, kecáme, dáváme si super gulášek. No a jdou na to NOT, vidím je podruhé a oproti loňsku v Chomutově, kde byly s jednou kytarou, dneska se dvěma, je to pecka jak sviň, nářez jak má bejt. Lidi se hodně baví, zvuk ničí ušní soustrojí a místní opilec dělá veřejnej striptýz… No nic moc haha. NOT-i vládnou. Druhá kapelka ENVOI je místní hard´n´heavy crustmetal… no na mě moc technický… Valej i covery DISRUPT a WOLFPACK, ale i ty ztechnizovali… ale lidem se líběj. Do třetice na to jdou OPITZ z Mostu, zpěv Puti ex-CONTRASTIC a kytara Ubina ex-F.S.F.I. Sakra rychlej našláplej hardcore / grind přesně jak psali na plakátě. Jede to jak mašina a žádná pomalá pasáž nehrozí… No občas moshujcí kousky, jestli vydržej tohle bude dobrá kapela… doporučuju. Na poslední koncert s mým zpěvem nastupujou RABIES, parádní zvouček všechno jede jak má, dost mě to baví a i lidí se trochu hejbou. Na konci chci přidat, ale Šakal skoro zahazuje kytaru a vypadá nejnasraněji v tomhle století… zvuk půjčeného aparátu se mu nelíbil (to je slabé slovo) a ze zbytku slyšel prej jen "huhu" haha… Myšky říkaj, že jsme hráli nejpomalejší koncert ze všech deseti… Zrovna když se mi to líbí všici mě přesvědčujou, že to stálo za hovno haha. Ok nastupujou myšky a odehrajou po Mardidu asi nejlepší koncert a lidi dost reagujou, ale mašiny nechtěj přidávat, takže po coveru ROT je konec, uvědomím si, že je konec tour. Vzpomenu si na práci, do které jdu už za 28 hodin a jel bych dál sakra… Ok kecáme, pijeme, dáváme druhé kolo guláše (jen někteří hehe…) a po naložení apce a navigátora vyrážím pěšky s bandou co bude na noclehu popíjet, zatímco zbytek jede autem napřed. Prej 15 minut… to by ale Puti nesměl pít nějakou spoustu whisky…hehe, ale je to docela prdel vidět ho jak několikrát vrhne šipku do křoví vysílá že: tady mě nechte tady spím, táhněte do hajzlu haha. Dorážíme na barák. V jednom pokoji už spí půl výpravy a z druhého dorazivší komando vyhání ty co chtěli spát. Chvilku posedám, ale potom co většina lidí začne kouřit balím kufry. A páč do pokoje vedle už se nevejde ani noha, tak vedle v nějakém přízemním sklípku squatuju dvě zahradní židličky vytahuju spacák a zkouším vytuhnou… Když se to povede party končí a všichni jdou ven samozřejmě okolo mě… chvíli to zkouším znova, ale už mě ten posed nebaví. Jdu kouknou vedle, dým už je pryč ok lehám, a dnes nechrápe jen Vosi, ale k jeho DISCLOSE se přidávají i UNHOLY GRAVE, FRAMTID a CONGA FURY, prostě špica japonské hlučné scény haha. Ok koukám na fotky a za chvíli je tu manažeros, že je čas vstávat. Naložíme a pomalu vyjíždíme. Ještě nás vyprovází paní domácí a chce dělat snídani, díky ale spěcháme (myšky to maj od nás daleko). Ok v Praze trochu blbě zahnem, ale pak už to hrnem na Strakonice, po 11 berem naposled naftu, poslední společná fotka a za 10 minut vysazujem Šakala, Vosiho, Koloděje a pak mě. Myšky valej na chálku do hospody, kterou jsme jim doporučili a je konec.
Šakal: Krásný skoro sluneční den. Po pár hodinkách spánku budím spáče včetně pořadatele Haschkeho, aby nám otevřel bránu a my mohli odtahat aparát a bágly do káry. Někdo někde nachází rozpitý piva, někdo zbytky jídla, všechno se to dá, takže spokojenost a valíme směr Teplice. Jede se přes Drážďany, takže zajíždíme do centra (moc pěkný), odstavujeme na parkovišti Lídlu auto, je to co bys kamenem dohodil na Chemiefabrik a jdeme do Pop Cornu, kde jsme týden před turné nakoupily pár balíčků s deskami, haha. Syky zpočátku neví ani kde je, v Drážďanech vole, ale čuch na vinyly má, takže se mu na další křižovatce už daří a nachází krám - sláva. Schválně jsem ho nechal jít samotnýho, haha. Takže jsme tu, bereme vše co máme pod rukama, slevu se mi nedaří uhádat, protože už je a to docela velká. Každá deska o 2 - 5 euro..... No a vracíme se k autu. Začíná pršet, nevadí. Směr Teplice Staňo...... V Teplicích se nám nedaří odbočit, takže to zkoušíme přes sběrný dvůr, děda byl asi težce vyplašenej.... Nacházíme nejvyšší budovu v Teplicích snadno a pod touto budovou, tak 10 metrů pod zemí je klub Božák. Je času tři prdele, takže se napájíme točeným Gambáčem, Plzní. A zevlujeme. Po nějakém čase, jídle - guláš, jak rád jsem si ho dal. To ale neznamená, že ve světě to bylo špatný. Chci jen říci, že guláš je taky mňam, mňam. Jdeme mrknout na první kapelu, což jsou místní NOT! Oproti Chomutovu je to dneska excelentní fastcore / grinding masakr. Totální tornádo co smete vše !!!! Parádní, jsem v šoku. Zvuk kytary je úplně luxusní.... ENVOI jsou taky z Teplic, jsou to tři typani, bubeník tu měl tolik činelů, co neuvidíte ani v hudebninách - blázen, totální blázen..... Je to jejich první vystoupení - asi. Hrají takový crust s metalem, hodně metalem. Dlouhý songy, moc mě to nebaví. OPITZ z Mostu prozívám, absolutně o ničem. Pak my. Chtěl jsem prubnout toho "maršála", ale bída, asi snímačema + by si s tím člověk musel vyhrát, aby z toho něco dostal, ale i tak díky za to. První tři vály něco slyším, pak už nic. Okolo mě hrajou asi stáda bučícíh krav, kytara není slyšet (nemám už kam přidávat !!!!!! do piče), všechno je to přehulený jak mrdka a já mám sto chutí v půlce koncertu zahodit kytaru a jít od toho.... Ten zvukař je asi trochu blázen taky, protože mu tu furt něco hapruje a s žádnými bubny si za celý večer neporadil. Tohle fakt nemá smysl, k čemu mi je nějaký hraní, riffy, konkrétní linky, popř. "melodický" linky, když nic, lautr nic není slyšet a všechno to je akorát přebuzený. To můžu rovnout hrát jen bordel..... a výsledek bude stejný..... Pak DEPRESY MOUSE. Úplně parádní zvuk, koncert měl grády jako kráva, pro mě srovnatelný s Mostolesem. Super, super, super a DEPRESY MOUSE se mi kurevsky zaryly pod kůži za tohle turné. Hoši, díky za to..... Pak se strhává nehorázná chlastačka, někdy před svítáním jsme u basáka z NOT! doma. Tam se pokračuje v kalbě, ale já jdu radši spát.

13.5.2007 Na cestě
Šakal: Krásný sluneční den! Poměrně brzo vstáváme, přeci jenom do Francovi Lhoty je to kus cesty a vyrážíme. Cesta je celkem nudná, nezajímavá, v Praze si na Strakonickou najedeme až napodruhý.... a pak už klídek domu. Po cestě sumírujeme, vyřizujeme peníze a pak už jen vykládáme postupně aparáty, bágly, dárky a lidi, haha. Jsem doma snad po 11 hodině, kluci jsou na Vsetínsku okolo 18 hodiny. Celý turné bylo úžasný a určitě bych rád vyjel na další, ale kdoví jak to nakonec všechno dopadne. Do Španělska se někdy musím vydat znova, třeba jen na trip, aspoň na měsíc..... Prostě tu zemi miluji, tak jako polovinu Francie, jih Francie.... A ta Malorka mi nedá spát, dokud tam nebudu hrát !!!!! DEPRESY MOUSE jsou fakt parádní týpci na turné, takže z mé strany naprostá spokojenost !!!! Hoši, mám vás rád, haha. Turné dopadlo velice dobře, auto to zvládlo. My jsme to taky přežili, pár lidí si sice občas stěžovalo, ale to k tomu možná patří a kdybych měl vybrat nejlepší stát na koncerty, tak Španělsko...... Na jídlo v rámci koncertů to je Francie, ale všude se hrálo dobře.

Syky: 7000 km… dva rozbité aparáty… 10 koncertů… spálený záda… a snad si to všichni užili jako já… P.S.: Je čtyři dny po a já ještě neslyšel skoro půlku desek co jsem dovezl… zase jsem to přehnal…. Sykyrabies 17.5.2007 22:20

[ Top ]


*****************************************************************************************************


HIBAKUSHA + DEPRESY MOUSE

HIBAKUSHA slavila 10 let... a vyjela si na výlet ! Ka napsání tohoto miniaturního reportu se dostávám asi s půlroční časovou prodlevou, tak doufám, že na nic podstatného nezapomenu.

... a jak to tedy vše začalo ? Jednoho podzimního podvečera, po naložení nezbytných věcí do auta, nabíráme směr "černá krajina duchů", místo dnešního koncertu: 24.11. 2006 Karviná "Hard Café pub" DEPRESY MOUSE, HIBAKUSHA, SHEEVA YOGA, VETO, KONFIDENT, JOHN BALL ! Po příjezdu do industriálního města Karviná a po menším městském bloudění, zaviněného špatnou informací místních důchodkyň, nacházíme místo dnešní oslavné "kinder party". Jde o nenápadnou hospůdku s koncertní místností, podiem a barem. Jakmile vcházíme do baru, na uvítanou začíná svůj set SHEEVA YOGA. Jsem rád, že je můžu zase po čase vidět hrát naživo... a je to stále to jejich originální pojetí hard core s grind core příměsí - rychlost, stopka, vybrnkávačka, atd... I když celou tuhle osvětlenou party zahajovali, byli výborní. Po nich se šplháme na nízké pódium my. S DEPRESY MOUSE jsme odehráli přijatelnou grind hardcore destrukci, ale kritik nikdy nespí, takže to klidně mohlo být i rychlejší. Po nás nastupují človíčkové z Nového Jičína - VETO. Zahráli svůj brilantní crust punk mlýnek, který je poháněn dravou vodou ! Po skončení této jízdy se připravují na scénu dnešní "kinder" oslavenci - HUBAKUSHA. Všichni jsou komplet oděni v dělnických mundurech, včetně ochranných pomůcek (helma, svářečské brýle, atd...). Hned od prvních tónů to do nás našili s vervou a energií ! Totální crust hardcore grind mosh it up ! Během hlukových orgií bylo přivoláno i několik hostů a padal kover za koverem. Myslím, že Hibačka zahrála na své narozeniny suprový koncert, který byl od přítomných po zásluze odměněn, takže se muselo i několikrát přidávat. Po zdrcujícím setu Hibačky nastupují na trať punx z Hranic na Moravě - KONFIDENT, kteří předvedli svůj klasický crust hardcore výsyp, kdy Tonda předvádí se svojí kytarou vyložené orgie, pohoda ! Závěr tohoto večírku patřil Slezské partičce - JOHN BALL. Ti nastoupili svůj set s patřičnou razancí a zahráli nám výborný, ukřičený emo hardcore drásající duše. No a jak už to bývá zvykem a zvyky se nemají rušit, po koncertě začala zničující alko párty, kterou jsme zakončili u Dina (bass Hiba.) na bytě (Dino, dík za vše). Aby toho nebylo málo pokračujeme v kalbě i zde, i když Dinova přítelkyně tomu asi moc nakloněna nebyla.. pak už je tma. Ráno, po nezbytné hygieně a poslechu nějaké té muziky, vyrážíme do města na pivko a posléze i pozdní oběd. Během toho nám volá Marek z Hibačky, že dnešní koncert v Polsku je v ohrožení, protože je tam vyhlášen státní smutek za mrtvé horníky. Proběhne chvilka rozhodování se a padá verdikt - jedem i tak, nějak to dopadne. Chceme vyrazit co nejdříve, takže jedem k Markovi doložit potřebné věci k dnešnímu koncertu. Taky se seznamujeme s lidma z JEZUS CRUST, kteří s náma dnes budou hrát. Jsou to lid ex HOW LONG + mladý týpek za škopkama. Ještě naložit Havláska (guit. Hiba) a už si to míříme směr Polské hranice, které zdoláváme bez problémů. Někdy v podvečír dorážíme na místo dnešního koncertu: 25.11. 2006 Glimce squat "13" DEPRESY MOUSE, HIBAKUSHA, JEZUS CRUST ! Squat jsme našli okamžitě, Marek znal cestu. Hned při vstupu se seznamujeme s Didou, organizátorkou dnešní české devastace, která nám oznamuje, že je to sice skrz ten smuteční den dost naprd, ale koncert proběhne. Vynášíme a chystáme aparáty, poté si jdu prohlédnout interiér squatu. Je tu vstupní místnost s místem pro distra, dále pak tmavý bar s fotbálkem, toalety a menší koncertní místnost. Údajně se v zadní části squatu nachází velké množství obytných místností, ale ty jsem neměl možnost navštívit. Začínají se scházet první lidi, tak jdem dát pivko a pojíst výborné jídlo, které nám připravily místní děvčice. Šlo o sladké jídlo, takové taštičky z lívancového (aspoň myslím) těsta plněné vařenými jablky se skořicí a cukrem, lahoda. V průběhu času se sešlo asi 30 hlav, takže se mohlo začít břinkat. První jsme se toho ujali my - DEPRESY MOUSE. Zahráli jsme klasický bordelózní grind set, i když rychlosti není nikdy dost ! Na vzdory kalbě z minulého večera a popíjení během dne, to byl pohodový gig. Poté se nástrojů chytla HIBAKUSHA a zase to byl pořádný crust hardcore grind kopanec ! Ale zdálo se mě, že včerejší gig měl více energie. Lidi jejich snahu odměnili potleskem a bezpodmínečně museli aspoň jeden song přidat. Tuto párty uzavřeli JEZUS CRUST z Českého Těšína. První hrábnutí do strun a hned bylo jasné o co půjde. Vystřelili do nás pěkně žhavou crust punk nábojnici ! Sice nic originálního, klasický umta-ta umta-ta kolovrátek..., ale to přece nemůže nikoho zklamat ! Mě se jejich set hodně zamlouval. Jakmile dohráli J.C., začínáme balit aparáty. Sice nás pár týpků vyzívá hrát ještě jednou dokola, ale vysvětlíme jim, že není třeba dráždit kobru holou nohou (v tomto případě jsou tou kobrou místní úřady). Po naložení apců do auta, dáme nějaké to mocné pivko u baru a pak už jen rozloučení se s Didou, která nám ještě dává kytaru od Ema Camelia, kteří ji tu zapomněli po koncertě minulý týden. Ujímá se toho Marek s tím, že vše předá do správných rukou. Poskládáme se do auta a razíme směr Orlová. Hranice zase bez problémů a v ranních hodinách zastavujeme před Markovým bytem, místem dnešního odpočinku. Samozřejmě se muselo ještě zajít do hospody na jedno spánkové (díky Marku za shovívavost) a pak už jen spánek v bytě. Ráno nezbytná hygiena, prohrabání Markové sbírky a napálení některých CDr nahrávek. Kolem oběda už jen rozloučení se a s myšlenkama, že to někdy příště snad zase zopakujem, vyrážíme směr ku domovu, Vsetín a okolí. Prožili jsme jeden z podařených víkendů, DÍKY za to MARKU a HIBAKUSHA... >Lojza DM<

[ Top ]


*****************************************************************************************************


RABIES + P.P.M.H.

Jednou na koncertě v Žírovnici přišel Makovec s Bořanem a prej jestli bychom s nimi nejeli v září tři koncerty po Slovensku. Původně jsem tuhle nabídku dostal už někdy začátkem jara na mobil v podobě SMS, ale nějak jsem zapomněl reagovat, byl jsem asi někde v prdeli. No, v kapele jsme se domluvili hned na místě, že to bereme...., sotva jsem to dořekl, no, myslím, že jsem to ani nestačil doříct..... a už Makovec prohlásil památnou větu..... "Tak to všechno zařiďte, my seženeme auto....". Mě ale jen tak něco nepřekvapí a jelikož jsem věděl, že to zvládnu, kejvnul jsem i na tohle.... Bohužel nakonec z koncertů na Slovensku byl jen jeden. Ale i to je OK. Noisecore formace P.P.M.H. myslím nehrála ani na jedné zastávce co jsem domluvil, takže spokojenost. Všechno se zařídilo, všechno bylo potvrzené a je tu den první. Šakal.

SLAVIČÍN, PROMÍTÁRNA LETNÍHO KINA - ZÁMECKÝ PARK, 27.9. 2007
???, POSLEDNÍ PŘÁNÍ MRTVÉHO HUMANISTY, RABIES
Ráno, někdy před půl jedenáctou telefon od Makovce... "tak kde jsi, nemůžu najít tvůj barák...". OK, domlouvám schůzku v naší velko-vesnici, na návsi, tam přicházím a jedeme ke mě domu. Za volantem dodávky sedí majitel, Vláďa. Naložíme všechen bordel, do dodávky se to nemůže vejít a to nás čeká další hromada sraček v Písku.... Naloženo, odjíždíme k Elišce o vesnici dál, odtud směr Koloděje pro Cu-Koloděje do "šmoulího domu" a pak do Týna pro zbytek hlučný sebranky, RABIES. Vše jsme to zvládli a valíme směr Písek..., od rána chčije, ale nevadí... V Písku se na tuty dozvídáme, že Bořík, bubeník P.P.M.H. nejede - je nachcípanej. OK. Je domluveno, že bicí vezme Makovec a na basu zaskočí Syky, ten se téměř hroutí, když se tuto lukrativní nabídku dozvídá..... Přichází Bořík, říká co si máme vzít k bubnům, připravuje a radí.... Mám na starost skládání aparátů do dodávky (tak jako vždy... - navíc si to taky pomatuji, narozdíl od jiných, jak to tam bylo…, má být)... Daří se, ale je to fakt na milimetry !!! V tom přichází Žrout..., jsme komplet a vyrážíme. Čekal jsem trochu rychlejší naložení aparátů a rychlejší jízdu, navíc problémy na D1 a to zapříčiňuje zpoždění našeho příjezdu do Slavičína. Ale stále je čas, kterej neohrozil akci.... Cesta jinak nezajímavá a proto jsme si ji zpestřovali konzumací lahváčů a rumu, kterej se překvapivě ujal u Vosičky a El. Okamžitě mi dochází, proč tak velký množství rumu a alkoholu koluje v dodávce... Sedí tu s námi Žrout, kterej drtí sadu varhan v P.P.M.H. a tak musí využít příležitosti, protože u LAHAR má přísnej zákaz - chlapíci jsou na něj moc přísní, haha. Ve Slavičíně se dozvídáme o zkaženém sudu s pivem, které se akorát odnáší na reklamaci... Konzumujeme své zásoby alkoholu + dokupujeme lahváče, co tu jsou. První hraje mírně hopsavý, docela namakaný hardcore pop. Docela dobře se to poslouchá, ale lidi to maj v piči, dnes tu vládne "disbeat" a není ušetřen ani náš řidič...., chudák trpí, žije v jiné hudební sféře..... Připravují se "humanisti" a nejen pro místní je to premiéra.... Naposledy jsem viděl P.P.M.H. v jiné sestavě a i styl byl old noise core !!! Nynější tvorba je něco jako totální bouračka THE LOCUST se 7 M.O.N. Ty klávesy jsou fakt excelentní, někdy bych řekl... LOCUST hadr..., haha. Vystoupení trvalo snad 10 minut, a to jsem možná nějakou minutu ještě přidal, haha. Intenzivní a nekompromisní noise s noise core základem. Lidem se vystoupení líbilo, dost je to bavilo. Pak my s RABIES. Strhlo se peklo, lidi bláznili od začátku a po snad 14 minutách konec. Myslím, že jsme museli opakovat - ale jen jeden song, aby to zase nenudilo..... Lidi to nebrali a stále si vyžadovali další, bohužel.... třeba příště. Po sbalení aparátu a vypití posledního piva v sudu odcházíme bez Makovce a Vládi (ti spí celý tour v dodávce jako dobrovolní hlídači) k nějakýmu týpkovi na byt, kterej ale kalí v hospodě...., prej není problém, on někdy dorazí..... Nikdo se mnou nechtěl chlastat, tak jsem si dal jedno před spaním a kolem 2-3 jsme už všichni spali. Vosi na samotce v kuchyni, páč při spaní vyluzuje něco jako zesnulý Kawakami na kytaru..... K ránu prej někdo vlítnul do pokoje, ať jdeme chlastat..., že by majitel domu ???

ŽIAR NAD HRONOM, KLUB ŠKANDÁL, SLOVAKIA, 28.9. 2007
RABIES, POSLEDNÍ PŘÁNÍ MRTVÉHO HUMANISTY, ČAD
Ráno jdu s El pro kluky do dodávky a jedeme s nimi do bytu, ve kterém jsme spali. Hygiena "prý MUSÍ být" !!!! Vidím nový triko, kalhoty - se mi to asi zdá....., druhej den a oni se převlíkaj.... Katastrofa !!!!! Dobře, vše pořešeno a vyrážíme směr nedaleké Slovensko. Času máme habakuk a tak se stavíme hned v další vesnici, městečku - Bojkovice na pivo v místní putyce, kde sledujeme pohádku a děláme asi menší rozruch mezi místními štamgasty. Pak jedeme dále, hranice pohoda a po pár hodinách klidné jízdy jsme v Tescu, v Žiaru nad Hronom. Po cestě samozřejmě padlo nějaký to pivo a rum.... V Tescu nakupujeme nějaký vegetariánský pomazánky, co Syky vychvaloval, když jsme tu hráli minulej rok s DEPRESY MOUSE. Nás pár alkoholiků dokupuje nějaký lahváče a jedeme před nedaleký Škandál. Pozorujeme lidi, co chodí dovnitř a ven tohoto příjemnýho klubu = samá 14-17 let omladina a v drtivé většině holky.... OK.... Přichází Rišo, taháme aparát do klubu a pomalu vybalujeme distro, které včera nesklidilo vůbec žádný úspěch. Taky připravujeme aparát, dozvídáme se, že ČAD přijedou později - problémy na cestě, nějaký bouračky...... První to rozjíždíme před osmou my, RABIES. Docela to kurvíme, Vosi je už pěkně zlitej, El na tom nebude o moc lépe, ale prej pohoda, říkali lidi. Oproti minulému koncertu o dost lepší a extrémnější... Takže nikdo nic nepoznal.., dobrý, haha. P.P.M.H. - dnes to bylo pomalejší a delší. Nebylo to tak agresivní, ale stále dost intenzivní aby vystoupení složilo všechny přítomný. Slušný masakr. Jen dnes nepadnul cover SODOM, škoda. Na akci nechybí Pišta, týpek, co se nebojí chlastu a u které jsme spali minulej rok. Byl nadšenej z obou vystoupení dnešního večera a kupoval nám všem piva.... To už ale dorazili ČAD. Po chvilce se spouští výborný grind / rock n roll ala ČAD s bláznivými průpovídkami kytaristy, zpěváka Pišty - ďábla samotného nebe... Pár lidí konečně šílí, ale řekl bych až moc !!! Lidí se sešlo hodně, platících snad 80 a venku bylo skoro dalších 70 - 80 lidí.... Před klubem to vypadalo jak v totálním punx Bronxu.... Chvilku po skončení akce přichází Makovec, že se dozvěděl o disco náckách co sem táhnou....., balím distro a přemýšlím, jakej kus železa vzít... Nic mě nenapadá, tak beru lahváče... Kouknu ven, tam se nic neděje a později se dozvídám, že se náckové rozutekli a ti co to nestihli, leží možná ještě teď na ulici - OK, tak to má být ! Pokračujeme v mohutné alko párty, Vosiho nacházíme ležícího před klubem v nějakém alko transu, stará se o něj nějaká místní dívčina, takže OK...., ale pro jistotu ho někdo tahá do auta... Pišta je nezmar a opět je nám v patách, haha. Zdravím ty ďáble ! Díky za fotky.... To už odjíždíme s Rišou domu. Jeho přítelkyně Iveta, která dnes dělala jídlo odchází s Pištou pěšky. Není to daleko, takže no problema. Jídlo bylo fakt skvělý !!! Minulej rok taky výborný !!! Takže je jasný, o čem bude dnešní večer... Riša nás už předem upozorňoval na chladící se domácí slivovici, tudíž i o alko drinky je postaráno.... Jsme na místě, před barákem ještě Vosi "mluví" do odpadkovýho koše a to se už zabydlujeme. Je tu slíbená slivovice, uf...., peklo, ale dáváme druhý kolo a já už s Ivetou kecám o jídle a pak o cestování, o vegetariánství a veganství..... Pomalu všichni odpadávají a tak dopíjím lahváče a jdu taky spát, jen Pišta zůstává osamocen v kuchyni s flaškou slivovice.

ORLOVÁ, KLUB FUTRA, 29.9. 2007
KARNATVAR, POSLEDNÍ PŘÁNÍ MRTVÉHO HUMANISTY, RABIES
Ráno se poma lu budíme a to už je u nás Pišta s dávkou slivovice. Myslím, že všichni odmítají.... Nějaká hygiena, chystá se snídaně - respekt jak sviňa opět patří Rišovi a jeho přítelkyni (sorry, zapomněl jsem jméno - myslím, že Iveta nebo Ivana...). Koukáme na sbírku vinylů, děláme nějaký "kšefty" a pakujeme se do krámu vedle, kde nakupuji veganský produkty. Pišta je stále "chycenej" a nasedá do dodávky... "jedu s vámi...", zní jeho slova. Zdraví každou druhou osobu co potkáváme po cestě..., jedeme do Tesca nakoupit.... Tam pokračuje zdravení všech kolemjdoucích.., Pišta snad zná celej Žiar nad Hronom....., zdraví se i s policajtama... Po delším loučení, prej by zase s námi jel...., tak jako minulej rok..., Pišta je prostě nezmar...., skutečně už odjíždíme. Budeme se zastavovat nedaleko Kremnice na místě, které nám doporučil Rišo s Pištou. Jde o střed Evropy. Našli jsme to v pohodě, vedle se nachází kostel se hřbitovem a z druhé strany takový starý kamenný zdi, jakoby amfiteátr... Takže je jasný co za fotky se stvořilo.... a o další věci na hřbitově - no, radši nic...... Dolejváme naftu do auta (akorát přjíždí autobus většinou důchodců a jsou kapánek rozhozeni, co tam ta partička o nášivkovaných chuligánů dělá s kanystrama v ruce kolem kostelíka a hřbitova…) a valíme směr Orlová. Po cestě, která byla občas zajímavá svým netradičním okolím, narážíme na hrad Strečno, kterej pěkně vyčnívá na skále kolmo padající k silnici, kousek od řeky. Hned je jasný, že tam musím být. Čas máme, překvapivě se mnou jde Syky, všichni straší, že než to vylezeme, tak to bude trvat jakou dobu, ale já už mám za sebou horší výstupy.... Syky odpadává asi na 10 schodu, tak se mu tak trochu směju.... Jde s námi ještě Vláďa, se kterým dorážím k branám hradu. Využíváme nepozornosti u kasy a davu co tu je zrovna na svatbě a procházíme bez placení. Přímo do místností hradu se nedostaneme, je tam kontrola, ale nevadí. Jde o ten výhled a tak.... Spokojenost..... Když se vracíme, přichází Syky..., nadává, že se tu musí platit, což jsme věděli, páč to bylo dole pod hradem na ceduli napsaný. Tak prej to za něj zaplatila nějaká starší paní, že prej má v ČR, v Praze příbuzný, a že se tam třeba někdy potkají a Syky jí to vrátí... Pomalu vybuchuji smíchem, páč to ještě nezná Sykyho..., haha. OK, jdeme pomalu dolu, čekáme na Sykyho, ten ještě tajně fotí. Za focení se totiž platí další peníze.. Po cestě potkáváme další svatbu - se snad dneska všichni zbláznili či co ? V průvodu jdou i zbrojnoši a nějaká spodina hradu.... Syky něco vyfotil.... Za 45 minut jsme to celý zvládli a jedeme dál směr Orlová. Tam jsme docela brzo, Makovec nám cestou po Karviné a Orlové vypráví kde co a jak.... Před klubem se nachází už početná parta lidí, taháme aparát dovnitř, rozkládáme distro, které včera na Slovensku mělo úspěch a jdeme se najíst. Jídlo nebylo tak zajímavý, ale určitě bodlo. Perník jako zákusek - super. Místní dostali klub do svých rukou a tak tu plánují nějakou regulérní hospodu / bar / klub. OK - lidí tu je docela dost, první to spouští KARNATVAR, který už konečně vidím a je to slušná rubanice - grind/crust tornádo. Zpěv je nějak extrémně vyvejškovanej, moc se mi nelíbí, jinak paráda. Pak nastupuje P.P.M.H. Řekl bych, že to samý co bylo den předem. Ne tak rychlý jak ve Slavičíně, ale rozhodně drtící noise peklo. Škoda velice slabých zpěvů, který na Slovensku byly úplně suprový a hlavně Žrout předváděl skvělý vokály.... Lidi se zase bavili, takže parádní.... Pak na to jdeme my, ale ty zpěvy jsou fakt hrozný, pak se to nějak dává dohromady, ale to už propuká šílenství mezi lidmi připomínající akce typu fotbalových bláznů, haha.... (hrajte do piči, apod.) a to jsme vůbec netušili, že tam byli nějací pitomci, co se po našem vystoupení servali - moc toho nevím..., došel tam snad nějakej disco nácek, tak dostal těžce přes držku, to uviděl "ten dotyčnej rváč" a začal se tam s každým rvát... Prej není na žádnej straně, ale chce jen akce na férovku.... Víc toho nevím... Nakonec se to nějak vyřešilo... Ale zpět k vystoupení.... Museli jsme se kapánek ztlumit, protože Vosi to fakt šimrá a nebyl slyšet..... Zpěvy teda tak nějak jako že jo, ale slabota..... Hned u druhýho či třetího songu už El ve vzduchu a šílenství hraničící s macho pogem nepřestává... Zvěřina jako kráva.... Konec setu, všichni se dožadují opakování setu, ale nepřidáváme nebo jeden song, asi.... Nějak se mi to vykouřilo z palice..... Balíme aparát, distro se moc nedařilo, ale něco se prodalo... Loučíme se, balíme všechno harampádí a jedeme k domovu. Máme asi 7 zastávek, nějaký ty piva, jídlo a hlavně ridič se potřebuje probrat..., aby to všechno odřídil.... Po cestě pozorujeme na notebooku nějaký videa GREX, HIBAKUSHA, apod., na jedné z mnoha benzínových zastávek sledujeme kung-fu porno a posloucháme mp3. Pálí se CD-čka, přetahují se data z karet do foťáku a do mobilů... - prostě Makovec si tu udělal takovou menší kancelář, haha. Beztak vede sestřih South park od Sykyho, haha.... Kolem 7 jsme rozházeni po domovech a "Humanisti" ještě jedou do Písku, takže kolem 8 ráno taky mohli bejt OK v postelích.... Díky P.P.M.H. za tohle mini turné, díky Vláďovi za řízení a dodávku, Kebitchovi, Rišovi a Markovi + všem co jim pomáhali s koncerty, všem co se podíleli na přípravě jídla a umožnili nám přespání.... Takže zase někdy na cestách i přes finanční ztráty........ >ŠA<

[ Top ]


*****************************************************************************************************


CDs

VANDALI / STEH ´07 split CD
Tohle split CD se vyznačuje hned dvěma nevšedníma záležitostma. Není tak běžný, aby se jednalo o pálené CD s profi lisovaným potiskem. Tohle jsem viděl snad jen u SHEEVA Y. a DISNEY. Druhá věc jsou obaly. Jsou tu dva stejný obaly. Je tu vložena rada, jak s tím naložit. Přepálit CD, a dát ho včetně toho obalu někomu známému. Tudíž odpadá kopírování obalů, který bývá většinou stejně nekvalitní…. Dobrej nápad!!! Obal je vcelku dobrej, ale hlavní strana STEH se mi nelíbí. Vše podstatné najdete na obalu, kterej je profi tištěnej…. Ale teď k hudbě. Obě kapely mají prostor na 5 songů. VANDALI mě baví trošku víc než bratislavští STEH, kteří se snad zformovali před pár měsíci. VANDALI - takovej melodickej punk rock, kterej dobře šlape. Zpěv je moc dobrej, to se Pišta vytáhnul. Nástroje fakt dobře zvládají… Je to taková poslechovka, protože poslouchat pořád takto melodický punk rock mě zase tak moc nebere. Ale jinak dobrý až moc, haha. STEH hrají ska / punk a slušně jim to šlape. Výborný saxofon je nezbytný (ale pozor, jsou to ve skutečnosti synťáky!!!), ženský vokály střídající se s mužským. Jo, je to dobrý, ale jen jako oddychovka - pro mne, protože já jsem spíše na rachot. Rozhodně dobrá muzika do baru, apod. Vandali: www.vandali.sk * Steh: www.myspace.com/stehpunk / stehpunk@gmail.com >ŠA<

STICKOXYDAL - Obstetrical Collection ´07 CD (Bizarre Leprous Prod.)
Dostal jsem bez obalu vypálené CDr. Dle webu by mělo jít o druhou řadovku těchto bělorusů. 28 songů, já jich tu mám 24, nu což. STICKOXYDAL mají dobrej, hutnej zvuk a hrají klasický gore grind. Dva vokály řádně hrubý a typický murmur. Docela pohodový gore grind, taky tak akorát rychlý a sem tam ty hopsavý pasáže. Já už z toho docela vypadnul, ale jo, je to na svůj styl dobrý, i když tady se asi nic světobornýho udělat už nedá. B.L.Prod.: bilepr@lanskrounsko.cz / www.bizarreleprous.cz >ŠA<

NAPALMED - iii ´08 CD (Napalmed Rec.)
Rejdio Kopelů ví moc dobře, že většina lidí je pouze v takzvané posluchačské rodině a jiný než právě posluchačský zájem o konkrétní nosiče je nulový a tak se rozhodl, zapojit trochu toho mazlení se s nosičem (tak jak jsme tomu byli zvyklí u ltd. edicí hlavně comp. albumů ANOMALOUS SILENCER). Proto je nejnovější album zabalený (zadrátkovaný) a po rozbalení si chvilku pohrajete se zajímavou "skládačkou". Já například udělal z obalu obrázkový kalendář, který se dá postavit na stůl. Obal je poskládaný z nejrůznějších "skoro" trojúhelníků, i letáky jsou ve tvaru trojúhelníku…. Kdysi jsem takhle chtěl dělat specielní verzi Noise Masteru…. CD vyšlo v nákladu 500ks + 100ks na propagaci (docela slušná várka!!!). NAPALMED je tedy zpět jako duo spolek. CD má 80 minut…, jedna osmdesátiminutová kompozice. To je extrém a pravděpodobně záměrnej, haha. Nejvíc mě bere to pozadí, jakoby hučely motory někde na strojovně nebo např. míchačka. Má to totiž svoje tajemno, takový strašidelný neznámo. Škoda, že to tam není pořád ve velkej dávce. Druhá podstatná část je - já nevím, něco jako hodně vzdálenej zvuk letadla či hodně zkreslený proudění vody (což by mohlo být, píše se o vodě i v souvislosti s použitými "nástroji"). Třetí a poslední hlavní pilíř alba "iii" je ve zvukách kovových částí. Na tyhle tři základní části se nabalují už jen drobný nespecifikovatelný ruchy. Osobně bych dal do popředí něco intenzivnějšího, surovou stěnu hluku s náznaky nejprapodivnějších zvuků. Album "iii" je prostě docela plochý a nijak vybočující ze standartních kolejí noise. Dalo by se říci, že se NAPALMED vracejí ke kořenům harsh noise. Zvuk je opět dobrej, což stále není zvykem u noise / industrial produktů.
p.s. nechal jsem se unést… a album "iii" je jedna rušná zvonkohra.
p.s. 2 nechal jsem se unést… a album "iii" je srážka několika bouří.
p.s. 3 co znamená název "iii"?
Radek Kopel , Lipová 1123, Most, 434 01 / napalmed@seznam.cz / www.napalmed.virtualserver.cz / www.myspace.com/napalmed >ŠA<

MYŠLENKOVÁ KŘEČ - promo 2008
Albánec a jeho kapela MYŠLENKOVÁ KŘEČ shánějí labely, co chystají kompilačky a rádi by jim přispěli několika songy. K CDr jsem nedostal lautr nic, takže kromě kontaktu vůbec netuším, kde se nahrávalo (zvuk je dost v pohodě!!!), kdo v kapele hraje, názvy songů, texty, apod. Jediný co můžu říci: dobrá kapela, jak znám Albánce, tak určitě ostrý texty proti náckům, zajebaným politikům / válkám (třetí song…), náboženství (myslím že to je zrovna druhý song), apod. Vokály tu jsou ve dvou polohách. Jeden takovej slabší uječenej, druhej hrubej a občas téměř až mluvený slovo. Hudba je vcelku nenáročná, i když vůbec nenudí. Rychlý hardcore / punk se střídá s pomalejšíma pasážema. Kytara je pěkně ostrá punkovka, basa pěkně doplňuje díry a bicí šlapou v pohodě. Jako celek fakt paráda. Určitě ještě o téhle kapele uslyšíme!!! Na CDr je 5 songů, co během pár minut skončí. J.Terkovič, Karvinská 59, 736 01, Havířov / tirana@seznam.cz / 736 689 385 >ŠA<

[ Top ]


*****************************************************************************************************


tiskoviny

DRUNK NACH OSTEN ´zine # 1, A5 / 56 stran
Takže druhý číslo (začínalo se nultým číslem..) a parádní čtení se zvukovou přílohou - celkem 37 songů od starších kapel, pravděpodobně aspoň polovina již nefungujících. Více méně punk / hardcore… Vcelku dobrý spestření a rozšíření so obzoru na hudebním poli. Grafický zpracování je klasický punk střih…. Začínáme rozhovorem s lidma z DISTRESS + KOMATOZ. Následuje tour report MASS GENOCIDE PROCESS / MALIGNANT TUMOUR 2004, tentokrát od Kubánce. Další tour report je od KURWA APARATA 2006. Poté se začtete do rozhovoru se starou řeckou punk kapelou ADIEXODO. Opravdu to byli ďáblové, a rozhovor je dělanej jako tři části, kde každá část je jeden člen kapely…. No a máme tu tour report SEE YOU IN HELL 2006 a rozhovor s lidma z F.P.O. + THIS HOME IS PREPARED. Zin uzavírá poslední tour report a to FESTA DESPERATO + RISPOSTA 2007. Všude po zinu jsou rozházený recenze. Výsledný dojem je parádní. Tour reporty mě kurva baví ať jsou psány jakkoliv a zbytek zinu je slušně napsanej taky, takže mě vůbec nic nenudilo. Paráda, už se těším na další číslo. Pavel Hrubeš, Milady Horákové 14, Brno, 602 00 / paaya.ds@seznam.cz >ŠA<

FIRESTORM ´zine # 15, A4 / 72 stran
V Orlové jsem si FIRESTORM koupil od Dana a udělal jsem sakra dobře. Ačkoliv jde o pokračování M.Y.A., tak FIRESTORM pokročil o kurevskej krok a to díky velice kvalitním a čtivým a hlavně pestrým článkům. Žádný šíleně hluboký úvahy nad "hovnama", ale dobrý čtení, který má bez jakýchkoliv sraček okolo informovat čtenáře…. A FIRESTORM informuje dobře… Z obsahu: sloupkama se začíná…., rubrika "No comment" je jedno z nejlepších pokusů o kratší news. Anarchofeminismus a hc/punk scéna…. A s tím související rozhovory s Emancypunx z Polska, Lovekills z Rumunska, Anfema z Chorvatska, Bloody Mary… Výbornej článek je "Co se skrývá za logem aneb prolustruj svou oblíbenou kapelu". Krátkej, ale pěknej report z Rumunska o cestování… Něco podobnýho, ale žádný velký cestování je v článku "Kolem Christianie za 5 hodin". Realita. TV tu mám dost prostoru a některý názory jsou dost šílený… Rozhovory s kapelou QUIRITATIO, xNIDALx, LAKMÉ, STOLEN LIVES, xREIGN OF TERRORx, SEE YOU IN HELL, Barvákem (INSANE SOCIETY), WAKING Rec., s Janou (BOO!), D.O.A., THE CASUALTIES a HEROS & ZEROS. Katastrofální komix…. (jako že je to děs a hrůza). Good Night White Pride - nové, ale i starší informace - moc dobře sepsaný. Nejhorší článek, úplně o ničem je od Crimethinc. Za 50,-kč skvělý časák…. Uvidíme jak dlouho vydrží laťka tak vysoko… moveyourass@seznam.cz >ŠA<

CHEERS ´zine # 4, A5 / 68 stran
Už čtvrté číslo punk as fuck zinu CHEERS a je zatím nejlepší. Rozhovorů není mnoho a jsou takový krátký, ale to nevadí. Jeden je dlouhý a dobrý. Jedná se o mexické punkáče ANTIMASTER. V předchozím čísle N.M.´zine s nimi měl být rozhovor, ale akorát měli před velkým Europe turné a to je asi důvod, proč k rozhovoru nedošlo, i když jsem měl přislíbený odpovědi do týdne. No, nevadí, zde je rozhovor více méně podobný co by byl v N.M.´zine. No, další rozhovory tu jsou s PERSONKRETS 3:1, FRAMTID, ACROSTIX. Po celém zinu je spousta recenzí a nahrávky a hafo reportů z koncertů. Také ten hlavní dlouhý komix se mi líbí, ale ty ukázky na další komixy jsou bídný. Grafika je stále tak jak má být. Jsem zvědavý na další číslo. >ŠA<

TRHAVINA ´zine # 2, A4 / 132 stran
Jojo, tomuhle říkám kurevsky kvalitní ´zin. Profi tištěný se spoustou stránek, velký formát, obsah je tak akorát namíchanej, že nic nenudí, vše je tak nějak dobře napsaný, že to fakt musí bavit číst každýho. Grafika není převratná, ale je sakra dobrá, i když mě by zajímalo, jak by asi vypadal zin Trhavina, kdyby tu byla použita punk as fuck grafika. Hlavní téma je o zinech, zinařech. Zde je odvedený kus práce, i když v jednom článku jde tak hluboko, že mě to moc nebavilo. Oslovení k tomuto tématu byli tito zinaři: Chris / Agitate ´zine, Petra / Cerelitida ´zine, George / Going underground… kniha, Marek / Bakteria ´zine, Bury / Buryzone ´zine, Ramsey / AK Press - vydavatelství, Šakal / Noise Master zine, Krogh / Attack! ´zine, Ondřej / A-kontra, Bořivoj / Underground harmony ´zine. K tématu zinařství je další část, která pojednává všeobecně o zinařské scéně…. Rozhovory jsou zase na dobrý úrovni a jsou z kapelama: D.F.C., HIBERNATION, následují dva převzaté rozhovory s Noam Chomským (ty mě moc nebavily), RUIN, INNOXIA CORPORA, LYCANTHROPHY a CATHETER. Výborný a dost zajímavý článek je o Markýzu de Sade (Donatien Alphonse Francois). Pěkný reporty z cest kapel DEZINFEKCE + SVINĚ! A GRIDE + S.Y.I.H. Dobrý rozbor o SEPTIC DEATH následuje další bio, tentokrát extrémní úchylárny SUNOO))) - Iny překvapuje…., haha. No a něco málo tu ještě najdete. Pěkně čtivá je sekce recenzí z Australského kontinentu. Uvítal bych kapánek větší periodicitidu, tak dvě čísla do roka, to by bylo žůžo…. Už teď se nemůžu dočkat třetího pokračování…. Jednoznačně nejlepší česky psaný zin. inozuk@seznam.cz >ŠA<

ODVRÁCENÁ TVÁŘ ´zine # 4, A5 / 36 stran
Hrabu se takhle v různých zinech u Petry / Cerelitida distro a na titulní stránce O.T. ´zinu vidím něco o RABIES. OK, okamžitě to beru… Ha, já úplně zapomněl, že jsem přispíval do tohoto zinu svým reportem z třídenního mini turné s DEPRESY MOUSE, který původně vyšel v N.M.´zinu, haha. OK, je tu jeden jediný rozhovor a to se Shingo / Too Circle Rec. (Japonsko). Další čtení je v drtivej většině jen info o kapelách jako složení, otisknutý text a fotka + adresa, to je vše. Hmmm, zdá se mi to dost málo…. A kdo jsou ty kapely ? BALACLAVA, JOHN BALL, MORE BAD NEWS, THEMA ELEVEN, SHEEVA YOGA, NENIE, STOLEN LIVES, S.Y.I.H., LYCANTHROPHY, HIBAKUSHA, GRIDE, FESTA DESPERATO, PRŮMYSLOVÁ SMRT a EMA CAMELIA a vlastně ještě !ÚL, V PRACH SE OBRÁTIT, HUMAN ERROR a IDIOTI NOVÉ DOBY - u těchto čtyřech je napsáno nejvíce!!! Pak tu najdete krátkou představovačku kolektivu z Orlové, nazvaném Zničme bariéry, delší představovačku od Tea punx crew, nějaké recenze a to je více méně vše. Grafika nic moc a obsah je taky nemastnej neslanej. Jako příloha tu je comp. CDr na kterém by měly být kapely co zde mají info. Já jsem obdržel jen prázdný disc… Psal jsem o nápravu, tak uvidíme… Rozhodně bych na dalším čísle hodně zapracoval!!! Tomáš Špunar, Bělotínská 1297, Hranice, 753 01 / odvracena.tvar@seznam.cz >ŠA<

SHORT FAST & LOUD ´zine # 17, A4 / 88 stran + CD
Tohle je určitě poprvé, co je tu audio příloha, originální CD s 28 kapelami. Až na pár výjimek neznámé spolky, což je super a jelikož Short Fast and Loud, tak je jasný, že nic co by vybočovalo z tohoto hesla tu nenajdete. Každá kapela tu má jeden song a zvuk je docela v pohodě, klasický zkušebny, apod. Výborná kompilačka. Nebudu tu vyjmenovávat všechny kapely, tohle si určitě sežeňte a nebudete zklamaní !!! Samotný časák je prostě už klasika s výborným obsahem. Pro mě rozhodně nejlepší časák s anglickejma slovama od prvních čísel (u mě teda od 7 čísla). Začíná se standardně sloupkama a jeden je o vaření, Chef to false metal s fotkou Frese z Baskitska…. Předposlední sloupek je o crossoveru a tak tu jsou recenze na desky od EXCEL, SUICIDAL TENDENCIES, MACE, ATTITUDE ADJUSTMENT, CRUMBSUCKERS, CRYPTIC SLAUGHTER, D.R.I. apod. Sekce Gimme 5 se zabejvá nejškaredějšíma obalama v hc/punku. Rozhovory s INSECT WARFARE, RUNNAMUCKS a LOOKING FOR AN ANSWER + psaní o FEAR OF GOD a celkově o tom období, noisecore - grindcore… dělají ze sedmnáctého čísla výborný čtení. Škoda, že ne všemu rozumím, haha. Recenzí zase tři prdele, dost českých desek a nechybí moje oblíbené short interview s několika mladými kapelami, a dvě z nich máte možnost slyšet na zmíněné CD příloze. Už se těším na další číslo…. 225 Lincoln Ave., Cotati, CA, 949 31, USA / sixweeksrecords@comcast.net >ŠA<

WE GRIND!!! ´zine # 2, A4 / 24 stran
Je tu druhý číslo, skvělého časáku věnujícího se grindcore… Bohužel je celý ve španělštině a tak si ho málokdo z ČR přečte. Profi tisk, styl, grafika stejná jako u prvního čísla. Krátká stať s novinkami, na závěr pár recenzí a mezi tím rozhovory s MACHETAZO, FREAKNATION (tahle kapela je prostě skvělá), DIFENACUM, ROT a VIOLENT HEADACHE. K rozhovorům se dá zařadit i článek o FEAR OF GOD. No a taky tu je report od -273,15-ky z OEF 2007, samozřejmě přeložený do španělštiny. Už se těším na další číslo, i když tomu skoro hovno rozumím, haha. upgrind@hotmail.com / G.F.M., apdo 50176, Madrid, 280 80, Spain >ŠA<

UNDERGROUND HARMONY ´zine # 3, A5 / 92 stran + CD
Jak je vidět, změnil se formát a už nejde o tak pěkně profi provedený časák co byl u předchozích čísel. Takže jsme zpět u zinu…. To samozřejmě vůbec nevadí a v podstatě už nemusím dávat bacha, abych neohnul roh listu, apod., protože u zinu klasickýho formátu to jde doztracena, ale u kvalitnějších časáků je to dost znát, haha. S obsahem, kterej se stále drží hesla, od všeho něco. Vše začíná skutečně emociálně vzpomínkovým článkem o klubu Za vraty, který skončil. Následuje rozhovor s lidmi z hradeckokrálovské pobočky Food Not Bombs, docela pekelný popis z turné BLINK 161 a 2MS - trmácející se kapely po turné vlakem. Kurva, kde jsou doby co jsme takhle jezdili s RABIES min. 5 let v kuse…. Další rozhovor, double rozhovor je s GOOD REASON ze Slovenska a KING LY CHEE z Honkongu. Další rozhovor je s hip hop spolkem IN VINO VERITAZZ. A teď to začíná, skvělej článek / report z kampu Mondiali Antirazzisti v Itálii. Rozhovor s týpkem Rdg je taky dobrej. Něco málo o cestování snad na celej život…. Taky se mi líbí rozhovor s rozpadnuvšími SHUT UP AND DANCE - kurevsky dlouhej. Článek o vzdělávání mě vůbec nezajímá a pak zasraně dobrej report z Ú-těku, SlovTeku, Bullteku a všech přejezdů… Jedná se o věci, cestování a muziku co možná znáte z CzechTeku. Fakt parádní. Jak je poslední dobou zvykem, tak i zde je hrubé zpracování o Realita TV. Parádní a dost dlouhý rozhovor s Danem a Luckou (TYRANIE IDENTITY). Následuje report z cestování po Africe, kterej je nádhera prostě číst, ale je sakra krátkej, o to víc možná pracuje představivost…. To Maroko mě tak nadchlo (hlavně Jebel Toubkal 4200 m.n.m - nejvyšší hora severní Afriky), že vezmu parťáka do nepohody a určitě tam vyrazím na pár dní. Vše je u konce a tak na nás čeká poslední rozhovor, s kapelou ANONIMITA. CD příloha je pestrá tak jak je pestrý samotný časák. Takže od techna, přes ska, punk rock, hardcore až po grindcore, death a hip hop. Nejblíž mám ke GREX, NAPALMED, P.P.M.H. a FILTHY SICKLE. Docela dobrý je i LUBLIN SOUND SYSTEM a KAHKASHAN. Jsem zvědavej, jak dopadne další číslo… Titulní stránka je pěkná, to jsem zapomněl napsat, takovej jednoduchej a přitom zajímavej obrázek…. R.Pátek, P.O.BOX 40, Litvínov 1, 436 01 / undergroundharmony@seznam.cz >ŠA<

GARFWEEK #25, A5 / 36 stran
Nemůžu si pomoct, ale GARFWEEK je prostě klasický zin, co se kdysi dělával jako split zine / distro list. Přesně tohle je GARFWEEK už s číslem 25. Je stále zadarmo, což zní neuvěřitelně, je bez placených reklam a i když materiál je převzatý, většinou biografie, někdy převzatý rozhovor, různé další zajímavosti nejen o muzice…., tak to je prostě paráda a všem doporučuji. V pětadvacítce je krom novinkového distro listu a pár letáků / reklam hned z úvodu historie CHARLES BRONSON, navazuje pěkný čtení o J.R.R.Tolkienovi, rozhovor se SKITSYSTEM, nikdy nestárnoucí článek o škodlivosti kouření, dva micro komixy a dva rozhovory s Pusheadem Vlastně na úplný závěr tu je hrubé shrnutí masového vraha Jurgena Bartsche. A teď už doopravdy naposledy, je tu opět list s roztáčenými kazetami, zdarma!!! Jiří Kovalčik, Školní 378/IV, Klatovy, 339 01 / grf.maska@seznam.cz / www.grfrecords.estranky.cz >ŠA<

OHNÍČEK ´zine # 7, A4 / 56 stran
Nějaká ta doba zase uplynula a ve schránce mám poslední dvě čísla Albáncovo D.I.Y. zinu Ohníček. Číslo 7 po přečtení na mě moc nezapůsobilo. Grafika ala chaos, vystřihni a nalep je v pohodě. Obsah je ale tentokrát obyčejnej, nic co by mě extra nadchlo. Je to prostě klasika. Obsah je zase pestrej a v podstatě v něm najdete články porůznu vykradený, ale stále zajímavý - hlavně pro neznalý…. Rozhovory: PRŮMYSLOVÁ SMRT, s lidmi / živými štíty v Palestině, ROZPOR, MYŠLENKOVÁ KŘEČ a rozhovor o anarchii. Články o Václavu Mrázkovi, Josefu Žáčkovi, o pouličních střetech ve Francii, články o antifa zprávách včetně RASH, článek o Švédských šancích u Přerova, Vlajka pro Tibet v Havířově, Food Not Bombs Havířov, po delší době info o "éčkách", článek o stavu lesů v ČR a sekce starých kapel s P.K.V. a MORÁLNÍ TYFUS. Dále článek o feminismu a o tom jak trpí prostitutky. Jeden z mála vlastních článků od Albánce je o zachraňování žab při jejich velkých každoročních migracích. A to není všechno, je tu toho mnohem více. U Albánce najdete taky spoustu muziky, literatury, netestovanou kosmetiku, apod. Ohníček zine: 736 689 385 >ŠA<

GARFWEEK # 26, A5 / 32 stran
Nejnovější číslo a opět velice zajímavý. Opět tu je list s kazetama, který můžeš mít zdarma, stačí jen poslat peníze na poštovný. Novinkový list distribuce GRF je samozřejmostí, proto taky stále vychází Garfweek, že ano… A z dalsího obsahu. Články / informační statě… iniciativa "Ne základnám", malinký komix, spousta textů kapel jako NESOUČÁST STROJE, POWER OF IDEA, M.V.D., VISIONS, MEANWHILE, E.N.T., AGAPE a je jich ještě více. "Co pravili slavní?" je další část Garfweeku včetně poezie od Paula Éluarda, Nazima Hikmeta a dalších. Starej rozhovor s kapelou NAUSEA, biografie holanďanů MANGLED, seznámení se Salvadorem Dalím. Článek o hvězdách, rozhovor s BOMBENALARM, historie DROPKICK MURPHYS. Něco o surrealismu, velký článek o konopí a druhý díl o Osvětimi. A to stále je Garfweek zadarmo!!! >ŠA<

OHNÍČEK ´zine # 8, A4 / 76 stran
Přibylo několik stran, obsah se zlepšil a to je přesně ten Ohníček, co se mi líbí. Opět chaosální grafika. Vše D.I.Y., navíc za skvělou cenu. Obsah je zase vykradenej ze všeho možnýho a pestrost obsahová je skutečně velká. Zajímavej článek o moči otvírá tento plátek, následuje krátký report z 1. máje ve Španělsku včetně infa o 1.máji. Velice dobrej článek o protiraketovém systému a po delší době připomíňka o firmě Shell. Pak tu je moc dobrej rozhovor s TUPAK AMARU a velice dobře popsaná historie D.R.I. Další, ale teď už krátká historie včetně textů DISFEAR. Zajímavá výstava fotografií "osudy poznamenané jaderným odpadem v ruském komplexu Majak". Velice podrobně rozebraná historie HNF + XIII. STOLETÍ. Nechybí sekce antifašismus a vše kolem toho. Článek o anarchokomunismu na který navazuje další deslší článek o fašistickém terorismu v Itálii. Samozřejmě se pokračuje o havířovské old scéně. A je tu toho mnohem více….. OK, čekám další Ohníček. J.Terkovič, Karvinská 59, 736 01, Havířov / tirana@seznam.cz >ŠA<

[ Top ]


*****************************************************************************************************


kazety a DVD

SCREWFACE - s/t ´07 tape (Rauha Turva Rec.)
Pro mě neznámá pětičlenná partička z Indonésie. Přes 20 minut velice dobrýho, i když ne zrovna převratnýho palu. Velice agresivní, rychlý a energický hc / punk koketující s fastcore palbou. Jeden song je od ANAK x AJAIB, ale text je od CREWFACE. Zvuk je docela v pohodě. Texty tu jsou v angličtině a mají širokej rozhled. Např. o generacích mladých lidí závislých na MTV, drogách, atd. K jednomu textu, ve kterém je podpora kopírování, je přidán komentář o indonéském umělcovi a jeho názoru na kopírování = zločin. Další texty jsou o všedních dnech nás všech. Booklet neobsahuje český překlady textů. Zpracování je klasická D.I.Y. věc s nůžkami a lepidlem. SCREWFACE mají vydáno spoustu věcí na kazetách a CDs. Některý songy jsou tam víckrát….., ale určitě tahle kapela stojí za poslechnutí. Kapel je sice jak sraček, ale každej spolek by měl dostat příležitost…. Tato nahrávka vyšla také na CDr u www.ovxhc.net / ovxhc@seznam.cz. Screwface: www.geocities.com/srewfacexxx >ŠA<

[ Top ]


*****************************************************************************************************


vinyly

SPLITTER - Avskrackande exemplar ´07 LP ( Inasane Society Rec.)
Vcelku nevýraznej obal, ale líbí se mi, je od Krogha, ten co dělá web zine Attack. Zvuk desky je ohromující - nahrávalo se naživo ve studiu Garaget. Hostují tu na pomocné vokály lidi z FROM THE ASHES, AFGRUND a THE ARSON PROJECT. Všechny songy (celkem 21) jsou kurevsky nadupaný a jako celek je to dobře udělaný. Překvapivě moc čistý, ale hudba je prostě všude, fakt se tomu nedá uniknout - skvělý…. Ale v té čistotě je chyba. Kdyby to bylo prasácký, určitě by to znělo víc extrémněji. SPLITTER se zhlédli v AT THE GATES a jim podobným a to není pro mě. Melodický, technický a takovýhle sračky v tomto stylu já nemusím. Poslední song na straně B "Utanforskapet & jag" obsahuje piánovou pasáž a zní to fakt dobře (připomíná mi to black metalový časy, haha)… Všechny texty ve švédštině. Anglický překlady nejsou. Deska, která mě nebere tak jak jsem očekával….. Splitter: www.splitter.se * I.S.Rec.: P.O.BOX 18, Nový Bydžov, 504 01 / www.insanesociety.net >ŠA<

GUIDED CRADLE - You will not survive ´07 LP (Yellow Dog Rec.)
Někteří lidi říkali, že "You will…." od GUIDED CRADLE už není tak dobrá deska jako předchozí materiály. No, je to více metal, to jo. Ale G.C. našli ten nejlepší kompromis. Naprosto úžasná kombinace, kde to všechno perfektně šlape. Zvuk od Kuřete je taky víc než dobrý, není to žádný suchý / plochý pocit z hudby, ale pořádná dávka hudební stěny před kterou se nedá utéct. Částečně na nějakou dobu to má taky na starost neustálá zpětná vazba…. Songů tu je tak akorát, takže deska nenudí. Bicí stále jedou to své, bez větších odpočinků a kytary dělají to kouzlo…. Výborný crust metal. Asi první čtyři poslechy jsem si myslel, že tu sem tam slyším jemnej nádech z období "Arise" od SEPULTURY (hlavně "Violence is calling" a "Beast of burden") a raných nahrávek od METALLICY (hlavně "Revenge of the orcs"). Při přibejvajícím počtu poslechů už to tak "silně" nevnímám, ale přesto tu něco z těchto kapel stále je….. Texty jsou v angličtině, ale komentáře v češtině a ty jsou dobrý, tahle se mi to líbí…. V globálu je vše o našich životech a dopadech stále se horšících a zpřísňujících sračkách co jdou od mocných tohoto světa na drtivou většinu lidí. Obal je pěknej, ale zadní část je zkurvená vloženými třemi černými čtverci / obdélníky s logy labelů…. To se mi vůbec nelíbí. G.C.: www.guidedcradle.org * Y.D.Rec.: P.O.BOX 550208, Berlin, 103 72, Germany / www.yellowdog.de >ŠA<

AGORAPHOBIC NOSEBLEED - Honky reduction ´07 LP + 7ep (RSR)
Od prvního seznámení s A.N. se mi tahle partička zalíbila…… Čas ale letí závratnou rychlostí a mě se docela toto album vypařilo z hlavy. Teď, když poslouchám po dlouhé době "Honky….", jsem unešen tou brutalitou, extrémní nasraností, rychlostí.. Tahle deska je prostě úžasná a já jsem kurevsky rád, že jí Sandro vydal na vinylu. Ve vnitřňáku jsem si přečetl, že materiál byl znova předělán a jsme u toho. Moje paměť mě zase tak neklame, protože zvuk vinylu je zasraně dobrej. To na původní nahrávce z roku 1997 na CD takovýto zvuk nebyl. Když vezmu v potaz, že tu je jen kytara a zbytek je jen elektronika, je to prostě výborná deska !!! Jako bonus k této ltd. edici, tu je 7ep nesoucí název "The glue that binds us". Obsahuje 13 songů. A zvuk je příšernej, doslova a do písmene. Hnus, muzika se mi moc nelíbí. Sice mi to připomíná starý desky DEAD INFECTION a C.U.M., ale zvukově je to otřesný. Kurva, i když jde o elektroniku, dá se udělat mnohem lepší zvuk. Tohle je odpad !!! Je tu několik koverů od D.R.I. a taky C.O.C. a to na straně B, kde je zvuk zase dobrej a i muzika je mnohem lepší !!! A.N.: agoraphobicnosebleed@comcast.net * RSR: Sandro Gessner, Strasse des Friedens 45, Mittelpoellnitz, 078 19, Germany / skrupel@web.de / http://mitglied.lycos.de/skrupel >ŠA<

TRAPPED IN A SCENE ´07 comp. LP (625 Rec. & Give Praise Rec.)
Kurva výborná kompilačka a po delší době zase delší LP než bývá poslední dobou zvykem. První strana je kapánek lepší, ale všechny kapely jsou sakra dobrý. Fakt parádní skladby, který vůbec nenudí, až na pár výjimek, spíše jen některý pasáže jsou bídný, viz níže. Zvuk je urovnaný a řádně nabušený. Sešlost kapel je docela známá, ale jak pro koho, že ? Každá kapela tu má minimálně dva songy, většinou více. HATRED SURGE, BRAINIAX, THE ENDLESS BLOCKADE - pomalý pasáže mě neberou, INSECT WARFARE, SEVERE - poslední song nic extra, THREATENER, strana B má ve svých drážkách IN DISGUST, IRON LUNG - je tu štipíček pasáže ala SEPULTURA, TUMORFEAST - zde je zase kousek z old N.D., KNUCKLESCRAPER, CALL THE COPS se na tuto kompilačku moc nehodí, ale to neznamená, že jsou špatní, ba naopak, jsou výborní, WARZONE WOMYN a RUNNING FOR COVER jsou moc pomalý, šílený bahno. Z tohoto vyplívá: neočekávejte nic melodickýho, klidnýho, ale nasraný, hlučný power violence / grind / hardcore fofr…. H.S.: hatredsurge@hotmail.com * xBrainiax: Zach Howard, 5276 Sussex Ct., Troy, MI, 480 98, USA / xbrainiax@gmail.com * I.W.: insectwarfare@gmail.com * Threatener: www.deerhealer.com * I.L.: P.O.BOX 95521, Seattle, WA, 981 45, USA / ironlungdeath@hotmail.com * Tumorfeast: 2376 Wheeler street apt #1 or #2, Cincinnati, OH, 452 19, USA / eyegag@gmail.com * K.S.: knucklescraper@gmail.com * W.W.: P.O.BOX 9241, Pittsburg, PA, 152 24, USA / warzonewomyn@gmail.com * 625 Rec.: www.625thrash.com * G.P.Rec.: www.givepraiserecords.com >ŠA<

RISPOSTA - s/t ´07 LP (Phobia Rec. & Hluboká Orba Rec. & Mates Rec. & Insane Society rec. & Refugiado Rec. & Gasmask Rec. & Pivo místo zbraní Rec. & Nightmare Rec.)
Dlouho očekávaný 12" je venku. RISPOSTA nahrávala materiál na dvakrát ve stejném studiu HellSound, v jednom roce a to 2006. Dost jednoduchej obal, ale on vypadá tak dobře… Strana A obsahuje 3 songy a strana B čtyři. Takže žádná extra dlouhá fošna to není. Nevím, z jakého důvodu to vyšlo zrovna na 12" desce, ale srát na to. Od prvního poslechu mě hudba nijak extra nebere. Jako je to dost v pohodě, typický crust / disbeat temnotou protkaný punk (okořeněný dejme tomu DOOM a jim podobným…, ani melodie nechybí a typický zvraty), ale grády…., grády tu nejsou, přitom je patrný, že RISPOSTA by jinak drtila kosti, protože je to fakt dobrý. Ale třeba to tak má být. Nebo co ? Risposta: Miroslav Blažek, Neužilova 4, Brno, 625 00 / kiljusystem@seznam.cz / risposta@seznam.cz / www.risposta.wz.cz * P.Rec.: Mirek Vokál, P.O.BOX 5, Libice nad C., 289 07 / www.insanesociety.net/phobia * M.Rec.: Mates Prokop, Krohova 10, Praha 6, 160 00 / grip@skitsystem.net * R.Rec.: jane-b@seznam.cz / mob.: 723 157 716 * G.Rec.: Český Herálec 71, Herálec, 592 01 / www.maskcontrol.com * P.M.Z.Rec.: ockovani.lisek@seznam.cz / www.pivomistozbrani.wz.cz >ŠA<

ROSENBOMBS - s/t 7ep (625 Rec.)
Další sedmipalec z nekončící továrny nazvané 625… Krátký, rychlý a hlasitý tu samozřejmě sedí, celkem 11 vypalovaček rychlýho fastcore / power violence. Špinavý až bordeloidní námrd s pomalými pasážemi, zvrhávajícími se do fofr náhulu s prapodivnými stopko - zvraty. Zpěv, jak když by měl chcípnout, ale opak je pravdou. ROSENBOMBS je dobrá mlátička. Rosenbombs: rosenbombs@hotmail.com >ŠA<

50/50 - s/t 7ep (625 Rec. & Agromosh Rec.)
Tentokrát 625 Rec. se podělili s Benovo labelem Agromosh, zaměřujícím se na grind, noisecore a sem tam něco jinýho….. Nebo to bylo naopak, Ben se podělil.... ? No, každopádně to bude více grind… Celkem 12 krátkých songů, z nihž poslední je převzatý od REGURGITATE. Samozřejmě to grindcore je, ale ne čistej (rychlosti moc není, death metal v tom kapánek je a zpěv by mohl být lepší), zvuk v pohodě, ale ten zpěv bych prosil trochu více uřvanější, 50/50 jsou fakt typický grindcoristi co si zahrávají s death metalem. Určitě bych je zařadil ke starým DEAD INFECTION a jim podobným. Není to špatný, ale je tam ten death metal…. 50/50: skateorgrind@yahoo.com / www.myspace.com/5050skategore * A.Rec.: ben_agromosh@yahoo.com >ŠA<

NK6 - Yellow beauty ´07 7ep (Yellow Dog Rec. & Thrash Bastard Rec.)
Toto 7ep vyšlo ke společnému turné s DUDMAN. Typický potrhlý japončíci….. Typický GAUZE klon. Dominující basa, která se mi nelíbí, ať jsou vyvážený nástroje nebo basa utopenější a pak se můžeme o něčem bavit (asi dvacátý poslech a pomalu si zvykám na basu, ale i přesto bych radši ubral…). Jinak dobrý songy s fakt dobrým sekaným zpěvem. Punk / hardcore v japonském provedení v pěti válech a poměrně rychlých válech, i když se to až tak zase nezdá. Nemůžu si pomoct, ale poslech vinylu se mi líbí víc než jejich vystoupení v Praze na 007. Y.D.Rec.: www.yellowdog.de * T.B.Rec.: thrashxbastard@yahoo.de >ŠA<

CITIZENS PATROL - Sick routine e.p. ´07 7ep (No Way Rec. & Crucial Attack Rec.)
Po nějakém čase zase sedmipalec s velkým výřezem (středovým kolečkem). Barevný vinyl, docela dost songů (10), vnitřňák menší chaos díky ručně psaným údajům… a muzika je parádní. Kapelu jsem neznal, ale Mr.Samuel mě zasvětil a nebyla jiná možnost, než si od něj ípko zakoupit, haha. Holandský punkeři hrající s jejich punkovým umem thrash / hardcore. Docela rychlý, zároveň melodický (až bych řekl sladký…) songy odsejpaj jak sviňa. Určitě nic světobornýho, ale CITIZENS PATROL se dobře poslouchají. C.P.: Beekstraat 70, Panningen, NV, 5981, The Netherlands / citizenspatrol@gmail.com * C.A.Rec.: www.crucialattack.nl >ŠA<

HIBAKUSHA / KONFIDENT ´07 split 7ep (Killing Art Rec. & Rarach Katus Rec. & Hitchin to Revolution Rec. & Odvrácená Tvář Rec. & Randall Rec. & Bažina Rec. & Hellbeat Rec. & Exit Prod. & GRF Rec. & Člověk Rec. & Noise Master Rec. & Kamuflaž Rec.)
Obě kapely "nedávno" vydaly nějaký počiny a teď tu máme jejich společný split na vinylu. HIBAKUSHA se čtyřmi songy, který se snad povedly na výbornou a jsou nejlepší co od těchto ďáblů znám. Stále je to typická grind/crust jízda co hraje jen Hibačka. Tentokrát se mi ty songy jeví víc vcelku, mohutnější a agresivnější. KONFIDENT tu jsou parádní, oproti minulému splitku s D.M. skoro "jiní", haha. Rychlý crust / punk s vyhrávkama čistě metalovejma, připomínající mi starý český thrash / heavy kapely…. KONFIDENT museli zrychlit a to rapidně anebo zde je to konečně řádně poznat ? Je to mazec jak prase !!!! Obě kapely mají texty, který jsem už dlouho u tuzemních kapel neviděl a to se mi líbí. Žádný extra náročný texty na přemýšlení a nasraný přímo k věci. Hibakusha & K.A.Rec.: M.Letocha, P.O.BOX 97, Orlová, 735 14 / hiba@seznam.cz * R.K.Rec.: Bohdan Vondruška, Na Zahrádkách 13, Miroslav, 671 72 / krist666oko@ishw.cz * H.T.R.Rec.: ska.narchist@seznam.cz * O.T.Rec.: Tomáš Špunar, Bilotínská 1297, Hranice n.M., 753 01 / odvracena.tvar@seznam.cz * R.Rec.: Miro Mikletič, Pieskovcová 55, Bratislava, 841 07, Slovakia / randall@szm.sk * B.Rec.: Ladislav Oliva, Na Bažinách 12, Šternberk, 785 01 / bazinator@email.cz * H.Rec.: hellbeat@seznam.cz * GRF Rec.: grf.maska@seznam.cz * K.Rec.: www.kamuflaz.com >ŠA<

DISASTER - Criaturas del mal ´07 LP (Morbid Kult Rec.)
Pěknej malovanej obal v barvách. Před objednáním tohoto LP (myslím, že debutního pro DISASTER) jsem byl obeznámen o co jde, díky Korkovi, kterej do ČR dostal tenhle skvost. A když říkám skvost, tak taky že je. "Criaturas del mal" je prvotřídní thrash metal. Vemte to nejlepší z KREATOR a DESTRUCTION, přidejte kvalitní aparáty a je tu DISASTER. Skvělej vokál, kytarový linky. Basa co se nikam necpe, jen dotváří muziku. Sólíčka jsou fakt výborný, zvuk jak se patří - nemůžu se nabažit…. Tahle pětičlenná partička to fakt umí a nesere žádný novátorský elementy do precizně zvládnutýho čistýho thrash metalu!!! K desce je samolepka a pohlednice. V druhé verzi ještě placka a vinyl je myslím barevný. Disaster: Juan Carlos Munoz, Calle Ortuzar #810, Melipilla, Chile / www.disaster.cl / disasterattack@gmail.com * M.K.Rec.: www.morbidkult.com / morbidkultrecs@yahoo.com >ŠA<

S.S.S. - s/t ´07 LP (Earache Rec.)
Dalo by se říci, že naslepo jsem zakoupil toto LP. Předtím jsem si poslechnul dva songy na netu. Jo, dobrá koupě, fakt. Čtyři nenápadní týpci schovaní pod zkratkou S.S.S. (SHORT SHARP SHOCK) hrající thrash metal s crossover prvky v docela rozumnej míře. Dobrý kytarový sóla (kytara zní velice nabroušeně), některý typický riffy nezklamou ani po milióntý... Celkově songy nejsou nic světobornýho (novátorskýho), ale to bych u tohoto stylu ani neočekával. Zhruba polovina desky je kapánek melodičtější než jsem čekal. Docela zvláštní kombinace ala SLAYER / old SEPULTURA zvuku kytar, samozřejmě v dobrým... Zpěv v pohodě a připomíná mi trochu kapely v duchu OVER KILL a jim podobný a částečně hlas T.Arayi. Zvukově velice slušná nahrávka, ale zajímalo by mě, jak by deska zněla, s ještě více nabušeným zvukem. Bonus song "Black night…." je věnovanej Cliffovo (ex METALLICA) památce a tenhle song už vyšel na 7" s názvem "Burton". Původní verze tohoto debutního LP tento bonus neobsahuje a nevyšlo to na Earache. S.S.S.: meatclaw@aol.com / www.myspace.com/shortsharpshock * E.Rec.: P.O.BOX 144, Nothingham, NG3 4GE / mail@earache.com / www.earache.com >ŠA<

UNHOLY GRAVE / VÖETSEK ´07 split 5" (Haunted Hotel Rec.)
Obal je nic moc, u UNHOLY GRAVE je to standard, ale u VÖETSEK se mi to nějak nelíbí. U.G. opět nemají nový song. "Hatred: Death by terror" je z roku 2005 a VÖETSEK netuším kdy to nahráli, ale to není až tak důležitý. Japonci drtí prostě stejnou grindcore surovost jako vždy. Středně rychlý tempo s dobrou melodií, která se beztak objevuje v každé třetí skladbě od těchto bohů… VÖETSEK se dvěma slabýma skladbama. Zvuk je bídnej a muzika je taková moc divná. Takovej pokus o thrash metal s vyhrávkama. No nevím, rád bych už zase slyšel pořádnou nahrávku od této kapely včetně těchto dvou songů a pak bych asi zvládnul i tento mini kotouček. Tento 5" je čistě sběratelská záležitost, nic víc!!!!!! U.G.: grindfreaks@ybb.ne.jp * Vöetsek: www.myspace.com/voetsekthrashers * hauntedhotelrecs@yahoo.com / www.myspace.com/hauntedhotelrecords >ŠA<

AGATHOCLES / DESECRATOR ´07 split 7ep (Bringer of Gore Rec.)
Jedna ze zatím posledních nahrávek AG. Nový songy, nový lidi, návrat ke kořenům. AG jsou zpět a dávají o sobě znát nekončící sérií splitek, samostatných 7ep a před nedávnem i velkou deskou (split s R.M.). AG nahrávali v roce 2007 a zde je 5 songů. Typický, sakra chytlavý, hopsavý mince core v klidných vodách, žádnej zbesilej výplach, což o textech se nedá říct, ty jdou tvrdě do věcí kolem nás, super. Francouzi DESECRATOR se čtyřmi rychlými "grindcore" songy, s dost ostrým a ke grindcore ne zrovna ideálním zvukem. Ale oni jsou tím dost známí a taky svým pojetím grindcore, který je krkolomný a technický, přitom stále rychlý a snažící se nezklouznout do grind/death riffů. Oni se spíše pohybují do hc soundu a proto ten ostrej zvuk. Vnitřňák AG je docela o ničem, protože se blbě čte. Limit 338ks. Agathocles: Jan Frederickx, Meidoornstraat 8, Geel, 2440, Belgium / mincemania@hotmail.com / www.agathocles.com * Desecrator: www.myspace.com/desecrator13 * B.O.G.Rec.: Marc Luyten, Waterstraat 22, Heultje - Westerlo, 2260, Belgium / bringerofgore@hotmail.com / www.myspace.com/bringerofgore >ŠA<

THRASH METAL BLITZKRIEG vol. 3 comp. 7ep (Iron Bonehead Rec. & Deathstrike Rec.)
Čtyři kapely, čtyři thrash metalový songy, čtyři státy. VIOLENT ATTACK z Paraguaye - starší nahrávka ze zkušebny, zvuk tomu odpovídá, ale v pohodě. Docela mi připomínají demáče DEBUSTROLU, jen ten zpěv je jinej. DISASTER z Chile - song "Desquiciado" pochází z roku 2004, ze stejnojmenného dema. Zvuk je lepší, ale mohl by být ještě lepší. Středně rychlý thrash s vyhrávkami. CRIMSON STEEL z Německa - nahrávka je z roku 2005, ze studia. Thrash / black, kytara jede pekelný vyhrávky (zní to nic moc, ale alespoň zajímavě) a to pořád. Zpěv je jako uřvanej black. Nejslabší kapela zde. CRUCIFIER z Řecka - parádní thrash metal, mající v sobě ducha prvopočátků thrash metalu v Německu a Čechách jak hudebně, tak zvukově. Kytary sekaj riffy jak starý český spolky. Řecko vládne!!! Celou nahrávku doporučuji poslouchat nahlas a když nahlas, tak tím myslím nahlas, něco jako když jste na koncertu, paráda (pokud teda máte odpovídající aparaturu). Kreslenej obal, metloši drtí disco děcka. Kdy toto 1000ks limitovaný dílo vyšlo nevím, ale k dostání v ČR se objevilo letos (2008) u Monster Nation. I.B.Rec.: P.O.BOX 490225, Berlin, 122 82, Germany * D.Rec.: Weedegasse 19, Ober-Floersheim, 552 34, Germany >ŠA<

DIE HARD - Emissaries of the reaper ´07 7ep (Anger of Metal Rec.)
Z Uppsaly (Švédsko) pochází tahle pekelná cháska a to byste beztak poznali, i kdyby jste to nevěděli. Zvuk je totiž švédskej death jak vyšitej.... Předposlední počin (poslední je snad velká deska z letoška - 2008) "Emissaries…" obsahuje 4 skladby. Vcelku pomalý thrash / death vály se zvukem kytar jak od bohů old GRAVE / old UNLEASHED a thrash riffy jak zpomalený SLAYER na hranici death metalu. Zní to kurevsky dobře, strašně zvláštně, ale dobře. Vokál je hrubej, vychlastanej. Určitě DIE HARD stojí za poslech. Toto 7ep je limitovaná edice 500ks. D.H.: www.myspace.com/diehardthrash * A.O.M.Rec.: Schulweg 3, Schletzenhausen, 361 54, Germany / www.anger-of-metal.de / muchspacker@aol.com >ŠA<

GOAT MESSIAH / TIBURON ´07 split 7ep (Necromancer Rec. & Zyriaxon Rex.)
Tento split vyšel pouze jako vinylová nahrávka v limitované červené edici 444ks. Je to docela peklo!!! Intro od GOAT MESSIAH je ultra mazec a pak se valí thrash metal jak poleno s uječeným zpěvákem, jak kdyby chtěl nahradit zpěváky z JUDAS PRIEST, ACCEPT a jim podobný…., bylo mu tak 15 let a nikdy nedržel mikrofon v ruce, natož aby věděl, co to je zpěv. Je to fakt ulítlý. Muzika je ovšem jak jsem psal, parádní thrash metal. Celkem čtyři úchylný opusy. Švýcarsko - TIBURON = mix death metalu se špetkou thrashe, žádnej zázrak, ale bída ani náhodou. První song se mi moc nezdá (rychlý death / black / thrash, ale druhej mě dostal jako celek - převážně hutnej death jak prase, dobrá kytara. Textově - vokál, to je paráda. Text je z Noční Můry, ta říkanka co tam přednáší děti… "jedna dvě, Freddy si pro tebe jde, tři čtyři…." - super!!!! Není to žádný extra 7ep, ale pozorn na něj, může Vás dostat svou úchylností, haha. G.M.: info@necronos.ch / gwu@rz-online.de * Tiburon: Box, Strengelbach, 4802, Switzerland / www.tiburon.ch * Z.Rex, Postfach 69, Strengelbach, 4802, Switzerland * N.Rec.: www.bloodynecromancer.de >ŠA<

DYSPNEA / NAKOT ´07 split 7ep (We dont Fight it Rec. & Scarecrow Rec. & Alcoholic Desaster Rec.)
Výbornej obal na pěknym papíru. Dvě neznámý kapely. DYSPNEA jsou z Řecka a drhnou hutnej crust starý školy, s tím typickým alko vokálem a ne zrovna rychlym tempem. Dva dlouhý songy o našich odrovnaných životech s tajemnou atmosférou. NAKOT ze Srbska se třemi songy o válce, válce v bývalých jugoslávských oblastech. NAKOT drtí slušně nadupanej ENT styl. Velice povedený splitko. Dispnea: vassm.dyspnea@gmail.com * Nakot: nakot99@yahoo.com / www.myspace.com/nakot99 * W.D.F.I.Rec.: www.geocities.com/wedontfightit / trade_is_more_human@yahoo.gr * S.Rec.: www.scarecrow.gr / distro@scarecrow.gr * A.D.Rec.: Antonis Giannakakis, Irodotou 5, Alex / Poli, 681 00, Greece / alcoholicdesaster@yahoo.gr >ŠA<

MARDRÖM - Deras profit, v?ran död ´08 7ep (Phobia Rec. & Emergency Rec.)
Nečekaně (pro mě) vyvrhnutý nový sedmipalec švédských dis raw punk / crusterů. Limitovaná edice 30ks obsahuje zádovou nášivku a placku, včetně spešl obalu. 10 rychlých songů. Výborný, jednoduchý disbeat s kurevsky surovým (old) zvukem. Skvělá mlátička. V krátkých songách je kurva dost D-takt energie. Tady je zakopanej duch všech starých spolků a musím tohle ípko doporučit a kdybych neviděl obal, nevěděl že to jsou MARDRÖM, tak říkám, DISCLOSE mixlej MOB 47 / SHITLICKERS. Mardröm: krigspunk@gmail.com / www.myspace.com/allstarbandhahaha * P.Rec.: Mirek Vokál, PO BOX 5, Libice n/C., 289 07 / phobia@insanesociety.net / www.insanesociety.net/phobia * E.Rec.: khanarsaki@centrum.cz / www.emergency-rec.cz >ŠA<

TOXIC HOLOCAUST / BLÜDWÜLF ´07 split 7ep (Relapse Rec.)
Další limitovaná edice ze série Relapse Singles Series, konkrétně Speed and spikes vol.1. TOXIC HOLOCAUST s jedním songem, nabušenym zvukem a docela zvláštním soundem kytary. Ani to není typický thrash, i když to je… Prostě ta kytara a zpěv, to obojí dělá z "City of a million graves" song sakra chytlavej a kurevsky dobrej. Nemůžu soudit s jinými nahrávkami…, ale předpokládám, že tohle je výjimka. T.H. tu zní jak kdyby TÖRR hráli thrash metal a do toho zpíval nějaký tvrdší heavy metalový zpěvák. BLÜDWÜLF jsou vyzáží puncíři a metloši jak "vyšití", haha. Maj tu dva vály. BLÜDWÜLF hrají docela běžný thrash asi mírně ovlivněnej black metalem (nevím, něco mi tam nesedí), v pohodě se to poslouchá, ale to je asi tak vše. Na basu tu hraje punkerka s půlmetrovým barevným čírem. T.H.: casketcrusher2000@yahoo.com / www.myspace.com/toxicholocaust * Blüdwülf: 16432, Phillips rd, Holley, NY, 144 70, USA * R.Rec.: P.O.BOX 2060, Upper Darby, PA, 190 82, USA / www.relapse.com >ŠA<

THRASHING LIKE A MANIAC ´07 comp. LP (Earache Rec.)
Tahle kompilace mapující světovou thrash metal / crossover scénu je samozřejmě neúplná. Podobných kapel je na světě stovky a stovky. Obal je fakt pěkně namalovanej, barevnej od Inkwolfa. Booklet obsahuje stručnou charakteristiku zúčastněných kapel, což je super a jako bonus je k desce thrash fanzin s rozhovory všech zúčastněných + v něm najdete recenze nejen na muziku, samozřejmě jde o thrash metal. Nechybí pár reklam a komix. Fanzin má 24 č/b stran formátu A5, v angličtině. Paráda. A teď k muzice. Obě strany mají po osmi skladbách / kapelách. Některý spolky hrajou kurevsky našlápnutej thrash metal či crossover. Některý jsou docela melodický, ne moc thrash, ale furt v pohodě. Většina songů už vyšla na samotných albech, ale jsou tu i nevydaný vály. Z Londýna pochází MUTANT a jejich song "Psycho surgery" je klon KREATOR z období "Coma of souls". Excelentní výkon…., mám si pustit kurva originál? Doprdele, teď jsem na pochybách. VIOLATOR je brazilská odpověď na KREATOR. Tyhle dvě kapely tu jsou nej… a k nim určitě patří kurevsky dobrej thrash metal bez jakýchkoliv kudrlinek, MERCILESS DEATH !!!! DEKAPITATOR zní taky dobře, ale zpěv to kazí. EVILE a MUNICIPAL WASTE zní téměř stejně, nijak nevybočující thrash s odakzem na old kapely jako METALLICA či SLAYER, ale v ani nejmenším žádná kopírka, i když na chvilku u EVILE je ten "Metallica drive". Slušně zní song od FUELED BY FIRE, ale DECADENCE není to pravý thrashový. Zpěv od ženský je skvělej, sem tam nějaká pasáž na kytary taky, ale zbytek je tak melodickej a hlavně švédskej zvuk a to není dobrý pro thrash metal. Nevím čím to je, ale ty švédský spolky zní furt stejně, DECADENCE navíc jak starý švédský death metal kultovky, akorát že tady je kapánek znát thrash kytara. WARBRINGER je už typický německý styl, i když týpci jsou amíci. Stranu A uzavírají angličani S.S.S. a jejich odlehčenej thrash. Béčko otvírá irská sebranka GAMA BOMB ve skvělé tradici TANKARD / ANTHRAX. DEADFALL jsou dejme tomu SLAYER z Anglie s občasným zamrdaným vokálem ala nová SEPULTURA, jako celek dobrá práce… LAZARUS normální melodický thrash… TOXIC HOLOCAUST, jako jednočlenný spolek dobrá thrash skladba se všema atributama potřebnýma k tomu, aby song zněl tak jak má. SEND MORE PARAMEDIC krvý nasáklý crossover…, no, melodický thrash až crossover, myslím, že je z toho cítit SUICIDAL T., ale mě to moc nebere. Hlavně druhá půlka songu je jak vystřižená z těch módních sraček co nějakej čas běží v TV….. Každopádně dobrá kompilace pro sesznámení se s alespoň mizivým procentem thrash / crossover kapel… Bonded by Blood: www.myspace.com/bondedbyblood * Municipal Waste: www.myspace.com/municipalwaste * Dekapitator: www.myspace.com/dekapitator * Fueled by Fire: www.myspace.com/fueledbyfire * Decadence: www.myspace.com/decadenceswe * Warbringer: www.myspace.com/warbringer * S.S.S.: www.myspace.com/shortsharpshockuk * Gama Bomb: www.myspace.com/gamabomb * Merciless Death: www.myspace.com/mercilessdeath * Deadfall: www.myspace.com/deadfallband * Lazarus: www.myspace.com/lazarus1 * Toxic Holocaust: www.myspace.com/toxicholocaust * Violator: www.myspace.com/viothrash * Send more Paramedics: www.myspace.com/zombiecore * E.Rec.: www.earache.com / mail@earache.com >ŠA<

PIAZZA DROPOUT / TEENAGE ANGST ´07 split 7ep (Grinse Rec. & Institut für Mentale Hygiene Rec. & Pain of Mind Rec. & DPG Rec.)
Obě kapely jsou z Německa, takže malý překvapení…. Neznámý spolky a docela slušný nářezy. PIAZZA DROPOUT a 11 rychlých, našlápnutých a ničím neohrožených hardcore / thrash songů. Super věc, jen text songu "No content at all" se mi nějak nepozdává…. TEENAGE ANGST hrají klidnější punk / hardcore, kterej zní docela neotřele a tím pádem pro někoho nic moc, pro někoho dobře. Mě se to líbí, hlavně druhej song "Just a no" je skvělej a kratší rozbuška "Graffiti…." zní taky výborně. Slušně vyvedený splitko. P.D.: piazzadropout@gmx.de / www.piazza-dropout.tk * T.A.: www.myspace.com/teenageshit * G.Rec.: P.O.BOX 920105, Berlin, 124 15, Germany / grinserecords@gmx.de * I.F.M.H.Rec.: Postfach 100136, Recklinghausen, 456 01 / www.mentale-hygiene.antifa.net * P.O.M.Rec.: info@pain-of-mind.com * DPG Rec.: A.Besenecker / J.Hoffrichter, Erderstr. 33, Hannover, 304 51, Germany / riotanddance@gmx.net >ŠA<

LAHAR / GRIDE split 7ep (Kooperace labelů)
Split dvou nejznámějších jihočeských kapel současnosti. Ale ani jedna nezahraje svoji původní věc, jsou tu totiž samé cover verze a jak jinak než od jihočeských kapel (hehe). A navíc Iny-ho stručný jihočeský hardcore report.. Ok jdeme na to… LAHAR fast / thrash na plno, první GRIDE pak TELEX nasledují praotci CZ grindcore SERIOUS MUSIC, míň známou kapelou jsou Strakoničtí RAT RACE supr hc zkraje 90-tých let a nakonec RABIES zrychlenej 0 200% hehe. Teď GRIDE… takže TELEX… krutě zrychlené ! Následuje LAHAR s cover-em který ještě stále oficiálně "Lahaři" nevydali…. UCHÁZÍM znají jen opravdový fajnšmekři (mimochodem v téhle kapele hrál a hraje Pája z GRIDE) SERIOUS MUSIC podruhé a nakonec split cover od PLASTIC GRAVE / INGROWING s riff-ama z prvních demáčů těhle dvou člensky takřka identických (PG je kapela ve které hrála většina členů INGROWING) kapel. Suprová práce! Lahar : lahar@email.cz * Gride & Vteřiny věčnosti Rec.: Jindřich Zíka, Nám. Přátelství 658, 383 01, Prachatice / gride.core@worldonline.cz * Beer is not Drink Rec.: Petr Švancara, Nám. O.Blažka 75, Březová nad Svitavou, 569 02 / bindrec@seznam.cz * Dead Heroes Rec.: Přikryl, Masarykovo Nám. 17, Boskovice, 680 01 / doomsday@centrum.cz / www.chewing-gum.cz/dkym * Pohoda Rec.: P.O.Box 28, 389 01, Vodňany / info@pohodarecords.com / www.pohodarecords.com * W.I.F.A.G.E.N.A. Rec.: OT Teicha, Teicha - Rosengasse 2, 029 56, Rietsche, Germany / www.wifagen-recordseweb.de * Plazzma Rec.: Petr Frinta, Menšíkovská 8/1238, 160 00, Praha 6 / PLAZZMA@centrum.cz / www.egoland.org/PLAZZMA * Bažina Rec.: Ladislav Oliva, Na Bažinách 12, 785 01, Šternberk * Exit Prod.: Syky Sýkora, Sakařova 525, 375 01, Týn nad Vltavou / sykyrabies@centrum.cz * Vésky Core Rec.: Petr Hladný, Na Dědině 156, Uherské Hradiště, 686 01 / vcrecords@seznam.cz * Trapped Inside Rec.: Radek Pavlovič, Za Žofínem 1584/1, 288 02, Nymburk / trapped.red@seznam.cz >SY<

CRUCIAL SECTION - Catch the future LP (625 Thrash)
Další porce z Japonska na "šestdvapět", a ač bych to u prvního poslechu určitě neřekl tahle deska je děsně melodická… i když ten syrovej zvuk to nechce dát znát (hehe). Rychlej hardcore s odhulákaným zpěvem a smíchnuto se syrovým thrash - (metalem) -em. Tentokrát žádný vazby, pískání kytar a podobný srandičky, sakra hutnej zvuk + jednoduchý a o to lepší bicí. Thrashovej punk se spoustou potencionálních hitovek. C.S.: Hiroyuki Murase, 4-30-96 Akitsu Higashimurama city, Tokyo, 189 - 0001, Japan / crucialsection@hotmail.com >SY<

WIDESPREAD BLOODSHED / BRODY´S MILITIA split LP (Sound Pollution Rec.)
Po parádním a šíleném singlu je tu split LP od šwédü WB, pokud si někdo myslel že na singlu bylo moc válů tak na svou stranu LP nahráli neuvěřitelných 26 kousků ! (už jen tím si mě získali !). Absolutní FAST MAYHEM ! Kytara ostrá jak břitva, basa drnčí o život, suprovej křik a kanonáda bicích se smrtící dvoušlapkou aneb "fastová" kytara, "grindový" bicí a "punkovej" zpěv a to vše ve zběsilém tempu. Play fast or die ! Druhou stranu maj na starost amíci BM a začnou rovnou coverem (a na konci dalším) od G.G.Allin-a týpka kterej je poslední dobou nějak moc v kurzu co se "koverů" týče. Kdo ještě o BM neslyšel ? Tak jo thrash´n´roll se dvěma unisono "valícíma" kytarama (neber doslova) a tím pádem bytelnou zvukovou stěnou. Všechny vály jsou neustále prostoupený nějakou chytlavou melodickou linkou (…jsou to prostě "popeři" haha). Hodně v pohodě splitko… ale WB válcujou všecko! W.B.: www.widespread.da.ru * B.M.: P.O.Box 377, Mount Orab, Ohio, 451 54, USA * S.P.Rec.: P.O.Box 17742, Covington, KY, 410 17, USA / www.sound-pollution.com >SY<

SHEEVA YOGA / MORE BAD NEWS split 7ep (Kooperace labelů)
SY se rozjedou jako tryskáč aby po chvilce v náhlém zvratu pokračovali zcela v poklidu v takřka jazzovou pasáží a v momentě znovu pokračovali rychle (ale už ne tak jak v úvodu :) a "přehoupli" se do skoro reggae. Těžko zařaditelná mixtura extrémního hardcore a melancholické hudby (hehe). Ani jednu jejich nahrávku jsem "nevstřebal" hned ale postupně… což se u originálních kapel stává… buď vytrváš a pak možná doceníš nebo rovnou zavrhneš. Brnö na to jde trochu jinak, docela svižnej hardcore s nádechem metalu a opravdu hutným zvukem (ty dvě kytary jsou znát) u zpěvem "oběšence" kterej doplňuje temnou atmosféru. Šílenství vs. deprese tak o tom je tohle splitko… jdeš do toho ?! Ještě musím zmínit hodně netradičně barevnej a "pozitivní" obal který se vymyká běžnému průměru, a opravdu dobrý komentáře ať už k tomu proč obal vypadá zrovna tak ale i o jiných věcech.. S.Y.: Viktor Vojtanovský, Poste Restante, Ostrava 20, 720 00 / sheevayoga@popstar.com * M.B.N.: Martin Koubek, Tvrdého 28, Brno, 602 00 / morebadnews@email.cz * Hyenizm Rec.: Petr Halgaš, Leskovec 340, pošta Dvorce u Bruntálu, 793 68 / hyenizm@centrum.cz * Ultima Ratio Rec.: Miroslav Kokavec, Spáčilova 18, 618 00, Brno / ultima.ratio@seznam.cz * Human Meat For Sale Rec.: Dušan Ozaňák, Zborov nad Bystricou, 023 03, Slovensko / humanmeatforsale@hotmail.com * Olga Hepnarová Rec.: copywrong@gardener.com * Oot Cry Rec.: Alexander Volkov, P.O.Box 59, Saint Peterburg, 194223, Russia / outcry@mail.ru >SY<

DREAD 101 / V.I.R. split 7ep (Insane Society Rec.)
Posmrtné epko dvou elitních CZ crust nářezů. 101čky pokračujou tam kde skončilo split LP tzn. Svižný hrubý crustcore "šwëdskë" školy který ale dle mého názoru většinu tamních kapel směle předčí. VIR tohle je návrat ke kořenům crustu (i když svižnější:) jako takového, hrubý / hlučný zvuk a syrové texty… jejich strana mě vždycky 100% "dostane". Crust až za hrob aneb asi nej CZ crust nahrávka. >SY<

NEEDFUL THINGS / MESRINE split 7ep (Kooperace labelů)
Můj první picture palec ! Och ! Ok NT zná každej… a kdo ne… no to prostě není možný ! Pardubická grind star a tři vály nahrané během stejné session jako materiál pro debutní LP / CD. Zkraje pár temp na bicí, následují brutálně skvělý kytary a vražednej křik hehe… prostě "peklo" ve svižným tempu. Nejničivější grindcore široko daleko (myslím Evropu ok). M z Kanady hrajou podobně ale v porovnání s NT to zní tak nějak "měkce", hudebně víc do goregrind tanečních temp. Dva ze tří válů jsou pojmenovaný podle masovejch vrahů,a co taky taky čekat od ex. členů DAHMER. Pro fanoušky GUT a podobně. U mě kralujou NT! N.T. & Psychotherapy Rec.: Otto beran, Anenská 1296, Pardubice, 530 02 / www.needfulthings.wz.cz / www.psychotherapy.wz.cz / psyrec@post.cz * Mesrine: Fred, 2255 Ch. Demers st., Nicolas, QC, G7A2N3, Canada / mesrine88@hotmail.com / www.geocities.com/mesrinegrindcore * Tower Violence Rec.: Danilo Pesselt, Kari strasse 51, Rostock, 180 55, Germany / piz-vagabu@gmx.net >SY<

NK6 / DUDMAN split 7ep (625 Thrash Rec.)
Tuplovaná porce z Japonska, vydaná na podporu společného US turné. První NK6 na které jde spousta chvály, rychlej hardcore s "japonským" zvukem vybuzeným na maximum bez toho aby to byl jen kravál. Ostrá kytara, "punková" basa a zpěv i hudební postupy ala Gauze od kterých tu mají hitovku "Fuck the children" z prvního alba. Stará škola… nerezaví ! DUDMAN vycházejí z podobných kořenů (hlavně zvukově) ale jdou na to podstatně rychlejc, teda ne snad přímo "fastcore" ale "nemažou" se s tím tolik… Rychlá nakládačka bez kompromisů. Tady není žádnej hit to se musí pouštět v kuse ! Dvakrát poctivej nářez MADE IN NIPPON. NK6: www.geocities.jp/coretetu9/index.html * Dudman: www.dudman-go.com >SY<

DUDMAN - Self titled 7ep (625 Thrash Rec.)
Sólo singl a o dost "nabitější" zvuk než na split s NK6. Nevím co jiného napsat než že zrychlená verze GAUZE (nebrat doslova…). Syrovej a rychlej hardcore "co nechce pohladit ucho" s nasraným uječeným, psychopatickým křikem. Opět bez hitu… total nářez ! >SY<

STOLEN LIVES / TIME OF MY LIFE split 7ep (Kooperace labelů)
Dvojitej návrat do 80-tých let (alespoň hudebně). Singl jsem vyměnil už vloni po společném koncertu kde se mi živě docela líbily… ovšem letos na Play fast or don´t festivalu… absolutní pecka hned zkraje druhého dne, super "šou" ! Tři kousky "starobního" hardcore s výbornýma melodiema a dobrými texty. Už se těším na další nahrávku. TOML taky nehraje nic "nového" ale díky dvěma kytaristům je tady spousta vyhrávek plus fajnový "taneční" basový linky. Opět tři kousky a pro mě vládne druhá slovensky zpívaná "Lukovka" věnovaná mrtvému kamarádovi. Jo a precizně odvedená práce na obalech obou kapel (opravdu nadprůměr). S.L.: info@stolenlivesband.com / www.stolenlivesband.com / www.myspace.com/stolenlives * T.O.M.L.: timeofmylife@pobox.sk / www.myspace.com/timeofmylife * Randall Rec.: Miro Mikletič, Pieskovcová 55, Bratislava, 841 07 / randall@szm.sk * Hluboká orba Rec.: Filip Fuchs, Grohova 39, Brno, 602 00 / orba@seznam.cz * Rage Dis Rec.: Jan Kovář, P.O.Box 18, Chrastava, 463 31 / distro@ragedis.net / www.ragedis.net * Ostrava HC Rec.: Pavel Švestka, Tlapákova 13, Ostrava, 700 30 / ovxhc@seznam.cz / www.intoxikace.net/ovxhc * Different Rec.: Maxinove, Andrejová 88, pošta Šárské Černe, 086 37, Slovensko / www.ozdifferent.sk * Impregnate Noise Laboratories: Bohdan Mach, P.O.Box 2, Napajedla, 763 61 / www.impregnate.wz.cz >SY<

WARSORE / 2 MINUTA DREKA split 7ep
Další posmrtné epko od klasiků grindcore-u. Tentokrá ranná nahrávka ze zkušebny z ´96 co původně vyšla v Japonsku jako split kazeta s QUILL. Matroš je to parádní to bezesporu, ale co mě sere je kvalita provedení desky… podivnej obal, podivné názvy songů a nakonec to nejhorší… zvuk. Protože mám doma tu původní kazetu tak můžu srovnávat. Kytara a řev v pohodě, ale z bicích jen "čvachtání" jednou za deset sekund. Ale i přesto to nakope prdel většině kapel pokoušejících se hrát něco podobného… 2MD je italskej klon GUT a to doslova. Svižně goregrind "dechovkové" tempo, texty o ničem a cover GUT navrch. Přes všecka negativa WARSORE vládne. Warsore: Mark Harvey, 6 Perron Close, Craigieburn, Victoria, 3064, Melbourne, Australia / markharvey578@msn.com * 2 M.D.: www.myspace.com/2minutadreka / www.2minutadreka.com * Grind Block Rec.: Matteo Lenzi, Via Lombardis 26, Bologna, 401 39, Italy / teobasstard@virgilio.it / www.myspace.com/grindblockrecords * Goat Grind Rec.: Napierala Antoine, 27 Rue Chef de Ville, Clamart, 921 40, France / goatgrind@hotmail.com / www.myspace.com/goatgrindrecords * Rotting Abortion Rec.: Marco Amerino, Via G.Russo 31, Cosenza, 871 00, Italy / maucs@interfree.it / www.rottingabortion.tk * Coagulated Rec.: Via Ports catena 86, Ferrara, 441 00, Itala / www.coagulatedrecords.too.it * Let´s Gore Rec.: Laura Ferro, Via Saffi 16/3, Bologna, 401 31, Italy / letsgore@hotmail.it / www.myspace.com/letsgorerecords * Deadgyver Prod.: Fabio Nanni, Via Nonatello 18, Sesto Fiorentino, 500 19, Firenze, Italy / www.deadgyverprod.altervista.org >SY<

B.U.S.H. - New american century LP (Kooperace labelů)
Brazilská úderka s členy Discarga / I Shot Cyrus ale tentokrát žádnej ultrarychlej výplach, ale není to taky pomalé ok. Rychlej hardcore / punk 1980 s tím čistým "rockovým" zvukem. Prostě další retro kapela s kterými se v poslední době roztrhl pytel. Neskutečně chytlavá záležitost (jak by řekl Broňa Fastcore… je to Popcore) a pokud máš rád spolky jako Regulations / Netjajev SS / The Vicious není co řešit!. B.U.S.H.: bushklan@gmail.com / www.myspace.com/bushklan * Thrash Bastard Rec.: thrashbastard@yahoo.de * Walking the Dead Rec.: www.walkingthedead.com.ar * Peculio Rec.: peculio@peculiodiscos.com.br >SY<

PISSCHRIST - Total fucking pisslickers 7ep
D-beat nářez z Melbourne. Sice si podobnejch kapel slyšel spoustu ale tohle je fakt nadprůměr. Vztek a syrovost! Howgh! Pisschrist: P.O.Box 242, Northcote, 3070, Victoria / dbeat_holocaust@yahoo.com / www.floppymohawk.nomasters.org * Endless Blockades Rec.: P.O.Box 3023, South Brisbane BC., Queensland, 4101, Australia / www.endlesblockades.live.com.au >SY<

UNHOLY GRAVE / DERANGED INSANE split 7ep
Takahi a ostatní nesvatí jsou zpět a tentokrá ani jeden vlastní song. Tři covery od samých "profláklých" kapel (G.B.H., Napalm Death a Anti Cimex) ale v nezaměnitelném UG duchu. Cover AC vládne! DI jsou z Brazílie a "mastěj" grindcore ve středním tempu s klasickýma ječáko / kanálníma vokálama, a opravdu řádně hutným zvukem. Bicíma a zpěvem podobné UG jinak takové to "US techno" i když zase těch obvyklých "100 riff-ů" taky nečekej. U.G.: Takaho Komatsu, #103 Shouwa-sou 2-2001, Kurosawa-Dai, Midori-ku, Nagoya, 458 - 0003, Japan / grindfreaks@ybb.ne.jp * D.I.: Francisco Paiva, Av. Sao Joao 1329, E64 Londrona, PR, 86039 - 290, Brazil / punknoise@hotmail.com / www.garageland.com.br/derangedinsane * Bucho Discos: Alexandre, C.P. 12 Centro, Santo André, SP, 09015 - 970, Brazil / www.buchodiscos.kit.net >SY<

UNHOLY GRAVE / VANISHING ACT split 7ep (Sir Punkly Rec.)
UG začínaj rovnou coverem od grindových pionýrů Fear Of God, a následují čtyři další kousky s jak je zvykem popiskami z kterého že dema to je. Je to vlastně sbírka válů co měla být původně na kompilačních deskách které ale nakonec nevyšly. Opravdu luxusní zvuk a obsahuje můj osobní UG hit "Murderer" o týpcích s vestama ušitýma z dynamitu… V.A.: www.myspace.com/grindgrish * S.P.Rec.: 1435 Bedeque Court, Ottawa, ON, K1C3H2, Kanada / sirpunkly@rogers.com / www.sirpunkly.com >SY<

DEADFALL - Keep telling yourself it´s okay 7ep (Punk Before Profits Rec. & Tank Crimes Rec.)
Thrash´n´roll ze San Francisca s šesti kouskama "Moshujícího" rachotu staré školy. Rychlé. Uřvané, rockové a chytlavé. Jednička na béčku je instrumentálka v "ukolébavkovém" tempu, takže si můžeš zkusit sólovej zpěv… P.B.P.Rec.: www.punkbeforeprofits.net * T.C.Rec.: P.O.Box 3486, Oakland, CA, USA / www.tankcrimes.com >SY<

MAGRUDERGRIND / SHITSTORM split LP (Civilasation Rec.)
Fantastickej "trejd" s Oliverem z Civilization, celé tour s Depresy Mouse jsem se těšil až tuhle placku hodím na gramec… Od prvního okamžiku jsem "na větvi" z Magrudergrind… fastcore nejvyšší kvality. Naplno a na největší otáčky ! Kdysi jsem byl takhle "odvařenej" z Yacopsae - Einstwelige… LP, ale ti od těch dob jen zpomalují a "technizují". Magrudergrind to je rychlý, zběsilý a možná trochu primitivní FAST NEBO CHCÍPNI ! Doufám že jim tahle nergie vydrží ! Shitstorm se nechtěj nechat zahanbit a "bušej" do nástrojů co jim ruce / nohy stačej… Tentokrát víc crust / hardcore ale ničivém tempu ala Massgrav s hrubým zpěvem. Obě kapely ignorují pauzy mezi skladbama… maximální pauzou je "japonská" zpětná vazba ! No není to nádhera ? Někomu to třeba přijde monotoní… ale kurwa tohle je deska která nemá chybu ! Magrudergrind: 2907 University BLVD W., Kensington, MD, 208 95, USA /www.magrudergrind.com / magrudergrind@hotmail.com * C.Rec.: Oliver Schwarz, Parkstrasse 39, Gönzburg, 893 12, Germany / www.civilization-records.com >SY<

INSECT WARFARE - Endless execution thru violent restitution 7ep (625 Thrash)
Druhé samostatné epko tohoto hutného spolku. Někde jsem čet´ přirovnání k ranným Napalm Death… dodal bych i Repulsion / Terrorizer.. prostě to nejlepší od základních kapel grindcore-u. Takže masakr s ničivým "Deathmetal" zvukem ala Assück. A navrch famózní obal kde nasranej týpek v kápi "grinduje" motorovou pilou všechny (grindu) nevěřící… haha.. o týpkovi co chčije na knihu "History of thrash" nemluvě.. ten zasluhuje dvojitou porci… jako bonus je tu namalovanej Vic Rattlehead jinak maskot…. no schválně koho ?! Grindcore! I.W.: Stench Of Burning Death, 1846 Richmond ave, Houston, TX, 770 98, USA / insectwarfare@gmail.com >SY<

NETJAJEV SS - Surfside anthems volume 1 7ep (Reprocreate Rec.)
Čtvrtej vinýlek Magnusova sólového bandu. Ďábelsky melodické a přesto syrovej a hrubej punk, s na téhle placce dominující sólovou kytarou. Texty opět jako u předchozích nahrávek netuším o čem jsou… i když jsou otištěny… Hudebně "pařba" která nemůže zkazit žádnou zábavu. Co song to chytlavá melodie a skoro půlka je instrumentální. Pro fandy retro kapel zkraje 80-tých let povinnost, ne fakt je to pohodička! NETJAJEV SS: homogoblin@passagen.se / www.pornonoid.com * R.Rec.: P.O.Box 18562, Austin, TX, 787 60, USA / reprocreate_records@yahoo.com / www.reprocreaterecords.com >SY<

BLOODY BACTERIA / RUINED split 7ep
BB je belgickej grindcore ve středně rychlém tempu s nádechem dřevního deathmetalu a jemu odpovídajícím zvukem. Naneštěstí stopáže jsou "old school" grind takže to celkem ujde. Pro mě největším tahákem je Jan AG na basu v sestavě. Maj tady čtyři vlastní kousky. R jsou z německa a v sestavě maj pro změnu Ronnyho z Idiot Savant. Hrnou nekompromisní hardcore / power violence ala INFEST včetně "zkopčeného" loga. Originální to moc není… ale dobře se to poslouchá… 6x krátce, rychle a nasraně. Pokud je to tohle novej trend.. tak sláva ! Hrubost se vrací… Ruined: ruined1@gmx.de * B.B.: bloodredbacteria@christianbass.de / www.bb.ecocentricrecords.com * W.I.F.A.G.E.N.A. Rec.: Teicha, Rösengasse 2, Rietschen, 029 56, Germany / wifagena-records@web.de * Mass Suicide Society Rec.: Bert Sergon, Friedenstrasse 29, Schlette, 029 59, Germany / bert_X@gmx.de / www.mass-suicide-society.net >SY<

HIT ME BACK - Life LP (Kooperace labelů)
Po akustickém intru se rozjede "625" kolowrátek akorát dělanej na pařbu… ať už myslíš mosh nebo "chlastačku". Svižnej, rozjuchanej skatecore… neříkám že jsi něco podobného už neslyšel na starých deskách z 80tých… ale je to "prodaný" tak přirozeně že si mě to prostě dostalo… H.M.B.: thebrudes@yahoo.com / www.hitmeback.s5.com * Refuse Rec.: P.O.Box 7, Warszawa 78, 02 - 792, Poland / refusexresist@go2.pl / www.refuserecords.prv.pl >SY<

MISFITS - I turned into a martian LP (Bootleg)
Živá deska s "pirátským" zvukem kdy kytara zní jak z telefoního sluchátka a bicí jak z papírové krabice.. ale zpěv je docela dobře. Mám tyhle astro "zombíky" rád takže ten noisecore zvuk překousnu… Nahrávka je z New York z ´81 roku a to znamená ze zlatého období okolo prvního alba, hit střídá hit a navíc koncert je tu v kuse beze střihu což je kurewsky autentický (akorát je uhozený, že mezi jednotlivejma válama jsou pauzy aby další song začal pískáním fandů přesně v moment kde byl před sekundou přerušenej…). Čtyřicet minut klasiky punku a pokud si zvykneš na ten zvuk budeš se skvěle bavit. >SY<

BLACK MARKET FETUS - Midwest meltdown LP (First Blood Family Rec.)
Na Pražském koncertě jsem nevěřil vlastním uším, tohle jsou BMF ?! A když jsem si pak doma pustil tohle LP coby suvenýr ze skvělého koncertu bylo vymalováno ! Na předchozích singlech mi to tak nepřišlo (ale teď s odstupem už to tam slyším) syrovej thrashmetal mixlej razancí grindcore-u a k tomu zvuk co tě přitluče k zemi. Dvoušlapka se takřka nezastaví, tvrdě makající kytara a ostrá basa, k tomu takřka blackmetalovej uječenej křik plus občasné basákovy řevy. Tahle deska mě fakt překvapila, sedmnáct rozbušek ve stylu takových Accused… no jdu si to pustit ještě jednou…. B.M.F.: P.O.Box 3101, Des Moines, IA, 503 16, USA * F.B.F.Rec.: P.O.Box 1104, Portland, OR, 91211 - 4425, USA >SY<

CARRER SUICIDE - Hello europe ! 12"EP (Deranged Rec.)
Limit reedice prvního singlu k loňskému euro turné (koncert na 007 supr, návštěvnost bídná…). Rychlej hardcore / punk "USA 1980" rychlost / syrovost Negative FX a melodie / zpěv od Jerry´s Kids. Deset rychlých válů se starobním "rockovým" zvukem. Pokud se ti líběj Fucked Up tak tohle je něco pro tebe… ale tohle je přímočařejší bez zbytečných kudrlinek ! C.S.: www.careersuicide.net * D.Rec.: Gordon Dufreshe, 1166 Chaster Road, Gibsons, BC, VON 1V4, Canada / www.derangedrecords.com >SY<

UZI SUICIDE - Self titled 7ep (625 Thrash)
Novej Lack Of Interest ? Nebo snad Infest ! Hmm ale podle obalu se jmenujou Uzi Suicide… Tahle banda byla supr už na Barbaric Thrash 6-ce ale ještě tomu něco chybělo… tím chybějícím článkem byl opravdu hutný zvuk (ukradený už zmíněným LOI). Rychlý, podladěný hardcore s řevem "ceděným" skrz zuby. Dvanáct kousků. Je to revival dvou zmíněných kapel… ale v zástupu podobně "postižených" má zřetelně navrch! U.S.: P.O.Box 675, Santa Cruz, CA, 950 61, USA / www.ratzyouth.com >SY<

LET´S GROW - Years between gatherings 7ep (625 Thrash)
Tahle kapela je z Bělehradu, a já si fakt nedokážu vybavit ve kterém státě teď tohle město leží… (Srbsko, poz. N.M.) na obale je Yugoslavia, ale tohle už je dávno passé… tím pádem jsem u toho že už je starší deska… Všichni maj na fotkách pěkný X-ka na rukou a je to tak trochu podobný tejhle vlně na konci 80tých let, ovšem kytara je thrash jak prase. Důrazná rytmika, čistej zpěv a sborový refrény (jak jinak). Takže celkem vlastně melodickej hardcore ovšem s destruktivním zvukem. L.G.: Dario Fleitz, Porucnika Spasica 1, Masare 114/5, 110 00, Belegrade, ? / xletsgrowx@hotmail.com nebo www.kutula.co.yu/xletsgrow >SY<

NEVER CONFORM - Self titled 7ep (625 Thrash)
Na tomhle epku je slyším prvně, a nejspíš jsou už dávno po smrti protože nahrávka je z roku 1989. Hudebně thrash jak noha a protože je to tak "starý" nečekej nějakej ultrafast tohle je klasickej crossover hardcore a thrashmetalu s nezaměnitelným "japonským" stylem zpěvu / frázování. Pro fandy pozdních D.R.I. či současných Municipal Waste. >SY<

UNHOLY GRAVE - Raw chaos LP (Fast and Furious Rec.)
Tak konečně taky jednou velká a samostaná deska od japonských grindcore veteránů UG. A nebyly to UG kdyby to zase nemělo podtitul demo, tentokrát demo 2004. O co jde ? No vypadá to na demo záznam koncertního setu kterej v té době hráli, protože obsahuje jak nové (v té době) tak starší hitovky jako "Confession" nebo "Buried terror". Je to vlastně takový "Greatest hits" haha. Ok patnáct kousků s nezaměnitelným UG zvukem (říkám si že s nějakým ultračistým studio zvukem by to asi nebylo ono…). Výborné album… ber nebo táhni… do hrobu (nesvatého)!. U.G.: Takaho Komatsu, #103 Shouwa-Sou, 2-2001 Kurosawa-Dai, Midori-Ku, Nagoya, 458 - 0003, Japan * F.A.F.Rec.: Haedstrjitte 74, 9008 ST Redezum, Netherlands / www.fast-furious.nl >SY<

WOJCZECH - Sedimente LP (Tower Violence Rec. & Sensitive Wormile Rec.)
Tak už i němci Wojczech se po letech a spoustě splitek dočkali alba. No ale hlavně tady mají konečně jednou pořádnej zvuk, brutální ale "křišťál" zároveň což se k jejich tvorbě náramně hodí. Vždycky mi zněli jako "emoverze" Entrails Massacre (za což asi může Danilův zpěv). Ale teď si říkám že je to vlastně grindcore, pravda hodně melodickej a s troškou crustu (myslím zvuk kytary)… co je to za blábol !! Ok "těžká" rytmika s hodně "zemitým" zvukem, táhlé pasáže a hororovej křik. Desekrát gothicgrind v němčině. Ende ! Wojczech & T.V.Rec.: Posselt, Karlstrasse 51, 180 55, Rostock, Germany * S.W.Rec.: Kurth, Magarethenstrasse 17, 183 11, Ribnits-Damgarten, Germany / www.sensitivewormrile.net >SY<

CONGA FURY - Love noise 7ep (Ken Doh Rec.)
Hrubý, syrový a uječený hardcore z Koichi. Osm záseků z nichž některý už jsi asi slyšel/a na LP co vyšlo na Six Weeks, ale tohle jsou verze nahrané rok před "točením" LP s hlučnějším zvukem. Tak tedy: rychlost, vztek, energie a Odin křik. Supr! C.F. & K.D.Rec.: chaoticnoise@yahoo.co.jp / www.geocities.jp/congafurymania/ / http://ip.tosp.jpli.asp?i=564r >SY<

CONGA FURY - Dear friends LP (Six Weeks Rec.)
Už několikrát jsem se rozplýval nad singly CF takže když jsem se dozvěděl o LP byl jsem dost natěšenej… Takže na ůvod parádní hutnej zvuk, míň distort než dříve 9… ale žádnej strach pořád hrubost. Vály jsou skvěle poskládaný, takže to celou dobu to šlape a nenudí a to ani při stopáži skoro 40 minut (což už se dneska moc "nevidí"). Pro mě s veterány Unholy Grave to nej z Nipponu… jo a valej C-beat (haha) tzn. rychlej, hrubej hardcore s drsným zvukem. C.F.: Honmachi, 2-1-26, Koichi city 780 - 0870, Japan * S.W.Rec.: 225 Lincoln avenue, Cotati, CA, 949 31, USA / www.sixweeksrecords.com >SY<

YACOPSAE / MASSGRAV split 5" ep (RSR)
Mini vinýlek dvou ultrarychlých euro "mlátiček". Obě kapely tu mají po dvou coverech (Yacopsae tři… protože "zcoverovali" i obal prvního LP Meatmen). Yacopsae hrajou Gang Green a Verbal Abuse… museli trochu zpomalit na old school tempo haha, ale bezva a navíc oboje jsou total provařený hity. Massgrav "vysmahli" Eddie-ho Meduzu (sweden rock star) a Los Crudos. Massgrav na rozdíl od Yacopsae nezpomalili a hrajou ve svém obvyklém fast tempu (body navíc!). Pokud seženeš neváhej! Yacopsae: emu@yacoepsae.de / www.yacoepsae.de * Massgrav: www.massgrav.com * RSR: Sandro Gessner, str. de Friendens 45, 078 19, Mittelpölnitz, Germany / skrupel@web.de / http://mitglied.lycos.de/skrupel >SY<

THIS IS MY FIST / GIANT HAYSTACKS split 7ep ´07 (625 Thrash / Art of Underground Rec.)
Na téhle "šestdvapětce" je trochu pozměněnej slogan v logu, z obvyklého "hrej rychle" na "zvolni" no a je proč ! TIMF tady mají dva kousky hodně melodického punkrocku (rock má navrch) s parádním ženským zpěvem a opravdu nikam nechvátají. GH jdou ještě dál, opět dvě skladby a tentokrát kolize na pomezí "nezávislého" rocku a snad jazzrocku (?)… sorry tuhle stranu singlu fakt "nemusím"… T.I.M.F.: www.thisismyfist.com * G.H.: P.O.Box 22971, Oakland, CA, 946 09, USA / www.gianthaystacks.com * A.O.U.Rec.: P.O.Box 250, Buffalo, NY, 142 05, USA / www.artofunderground.com >SY<

NAHENDE VERNICHTUNG - Vertigo 7ep
Kapela z Holandska co vloni během svého turné dorazila až do jihočech. Svižný crustcore ne nepodobný Driller Killer. Pět kousků které ničím extra nepřekvapí, ale ani neurazí… mě osobně to baví. Pro crustery povinné. >SY<

PRETTY LITTLE FLOWER / DISTURBANCE PROJECT split 7"ep
PLF do třetice a tentokrát jen ve dvou (ale žádnej strach kytarista navalil i basu). Rychlej a syrovej grindcore thrashing (jejich vlastní slogan hehe) mix ranných Napalm Death / Terrorizer / Repulsion od těch tu je dokonce cover. Vypadá to že ve státech grindcore ožívá soudě podle několika opravdu "poctivých" nových kapel (nemyslím ty death metal-y co používaj slogan grind…) a PLF mezi ně určitě patří, tyhle tři vály to je pro mě zatím jejich nej matroš. Španělští DP tu maj o song víc a znovu je to grindcore až nadoraz a v ještě větších otáčkách než PLF. Tahle kapela je pro mě spolu s Needful Things vrchol euro grind scény. Deska pro labužníky… grindcore žije ! >SY<

NEEDFUL THINGS - Dead point LP (Kooperace labelů)
Vinyl verze prvního alba NT s novým (lepším !) motivem obalu oproti CD kterej přesně vystihuje název alba. Ok, jehla na desku… hudební zkáza, masakr, absolutní peklo ! Zvuk desky je naprosto křišťálovej a zároveň je to takovej brutal že se z toho posereš ! Grindcore hrubost ! Desku uzavírá cover od Napalm Death, ale to je takovej "čajíček" že zbylých 14 vlastních válů ho zadupe do prachu zapomění…. N.T. & Psychotherapy Rec.: Otto Beran, Anenská 1296, Pardubice, 530 02 / psyrec@post.cz / www.needfulthings.wz.cz / www.psychotherapy.wz.cz * Out of Control Rec.: fastcore@centrum.cz / www.lycantrophy.wz.cz * Nightmare Rec.: P.O.Box 2, 763 61, Napajedla / www.nightmare.cz * Power it up Rec.: Zum Holzfelde 12, 312 26, Peine, Germany / www.power-it-up.de * Tower Violence Rec.: piz-vagabu@gmx.net >SY<

REGULATIONS - Electric guitar LP (Havoc Rec.)
Druhá velká deska od Regulations, no i když druhá…. nové skladby jsou jen na první straně. Hudebně nic nového, jen je to možná ještě víc punkrock. Naprosto nej-čistčí zvuk ze všech dosavadních nahrávek, nedávno mi jeden kámoš poslal DVD Sex Pistols a myslím že ti by dneska zněli asi takhle (kdyby hráli celou dobu… ten reunion pro prachy nepočítám… ale oni i vznikli pro prachy… nebo ne ?!). Na áčku tedy sedm nových skladeb který na první poslech zněli po famózním prvním albu tak nějak "nahovno" ale když si zvykneš na čistej rádio zvuk je to ok a hlavně poslední tři jsou hitovky, ještě před pár lety bych "sedmdesátsedm" nedocenil ale dneska říkám Regulations dobrý. Na druhé straně je pro rozmazlený amíky co si nekoupili první dva singly jejich kompletní obsah, hudebně to samé co na "áčku" ale s mnohem hrubším zvukem. >SY<

WEAPONS OF THRASH DESTRUCTION comp. 6" ep (Torture Garden Pictures company)
Limitovanej jednostranej "šestipalec" ke společnému US turné Brody´s Militia / Voetsek / Widespread Bloodshed. Všechny kapely tu maj po dvou kusech a první na to jdou BM. Ortodoxní thrasheři maj už svůj zvuk takže jsem je hned poznal po počátečním chaosu v bookletu. BD stěna melodických kytar, ve středním tempu s ukřičeným zpěvem.Voetsek jsou tady "kurewsky" potichu, kytarově pomalejší thrash s minimalistickýma stopážema, kterej ale krutě zrychluje a nakopává Aminin skvělej křik, začínám jim přicházet na chuť. To nej nakonec aneb WB a jejich "dunivej" speedcore ala Intense Degree, šwédsko wlädnë ! Velice krátká a velice dobrá kompilace. T.G.P. company: 2039 River street, Downset. - Forest hill, MD, 210 50, USA / tortutegardenpicturescompany@hotmail.com >SY<

REGRESS - Look who´s pulling strings 7ep (Lengua Armada Rec.)
Prej už docela stará kapela, a vyšlo to na LA což značí že to bude odpich… OK první strana prosviští že ani nevíš (myslím stopáž) zas až tak rychlé to není. Hardcore řízlej thrashem se zvukem Dead Kennedys a ukřičeným zpěvem. Osm krátkých válů s dost melodickou kytarou (teď mě napadaj Brody´s Militia s jednou kytarou….). Regress: HI-FI records, 2570 N. Clark street, Chicago, IL, 606 14, USA / regressnow@yahoo.com * L.A.Rec.: 1012 ? Riverine ave., Santa Ana, CA, 927 01, USA >SY<

REAGAN SS - Hail new dawn 7ep
Euro press epka co původně vyšlo na 625, a kapela na kterou všichni pějou chválu, a která už to má "za sebou". Ok hardcore jak prase ve středním tempu jak někde v ´83. Osobně jsem čekal nějakej šílenej ultrafast nálet… a on je to zas retro thrash…(hehe). Ale musím uznat že jim to hraje skvěle a navíc ten hrubej a syrovej zvuk. Osm válů na světlounce zeleném vinylu. R. SS: P.O.Box 64666, Los Angeles, CA, 900 64, USA /the_reagan_s_s@hotmail.com / www.reaganss.cjb.net * Coalition Rec.: Newton straat 212, 2562 KW, Den Haag, The Netherlands * Way Back When Rec.: Taskinlaan 9, 2361 KM, Warmond, The Netherlands >SY<

VOETSEK - 2nd 7"ep (Six Weeks Rec.)
Většinou mám nejraději první nahrávky kapel, ale první singl Voetsek byl docela divnej (no ale stále ho mám…). Druhej singl mě zase baví. V zálivu valí thrashcore osotšest a Voetsek jsou odsud takže je jasný co hrajou. Ale na rozdíl od ostatních hrajou celkem pomalu, některý riffy jsou skoro sludge (haha) ale ten šílenej křik to kurewsky zrychluje. Vždycky pomalá pasáž pak to samé rychle a furt dokola, jednoduše a ůderně. Po tom co na LP měli cover od Iron Maiden, tak tady použily riff Black Sabbath a začátek posledního válu je od Kiss. Ten thrash je ale krásnej trend co ? (zvlášť pro ty co jim v jeho nej letech bylo 15… haha) ale "mucipálové" jsou jen jedni ! Voetsek & D.S.Rec.: P.O.Box 6911, Burbank, CA, 915 10, USA / www.deepsixrecords.com >SY<

IRON LUNG / LORDS OF LIGHT split 7ep (Wicked Witch Rec. & Wulgarakkord Rec.)
IL dvoučlenná "bruska" ze států hrající ultrarychlý hardcore namíchaný s pomalými melodickými až utahanými pasážemi a fajnově cynickými texty plnými beznaděje (alespoň na tomhle singlu… pokud mě moje angličtina neklame…). Pět válů z nichž ani jeden nepřesáhne minutu a pauzy mezi skladbami jsou proložené jako obvykle hučením nemocničních mašinek a nářkem pozůstalých… LOL zbrklej hardcore s thrashovými nálety s takřka "emo" uječeným zpěvem to všecko zahrané kapelou jak někde ze 70tých let… Prostě "nářez" přijde vždycky v nejnevhodnější okamžik (hehe).. jó dost originální ale já má raději "nonstopnátěr primitivy"…IL vítězí ! I.L.: Jensen Ward, P.O.Box 95521, Seattle, WA, 98145 - 2521, USA / ironlungdeath@hotmail.com / www.boredomnoise.com/ironlung.html * W.Rec.: www.wulgarakkord.nl >SY<

SECOND OPINION - Yoth revolt 7ep (625 Thrash)
Thrashcore… 625… co napsat…. rychlej "mosh"… 80tý léta… nic originálního, ale pohodička ! Ohnout kšilt, zapnout walkmana hop na "skejt" a vyjet. Sedm válů a na to že maj dvě kytary maj docela "měkkej" zvuk. S.O.: thrashmoney211@yahoo.com >SY<

XBRAINIAX - Disgrace to the corpse of Eric Wood 7ep (625 Thrash)
Kapela co "nacpe" na epko 31 (!) skladeb má můj respekt (skoro) zaručenej :, a navrch název parodující klasickej Sore Throat počin. Ok nonstop nátěr, power violence euforie (ale bez těch dunivejch pomalejch lasáží) maximálně 15-25 sekundový rozbušky s křikem ala Dropdead a ničivou kytarou. Nemám tady oblíbenej vál… ale dohromady je to famózní nálet ! Cover od No Comment navrch. Tohle ber a neváhej…. XBRAINIAX: Zach Howard, 5726 Sussex CT. Troy, Michigan, 480 98, USA / xbrainiax@gmail.com / www.geocities.com/xbrainiax >SY<

MAGRUDERGRIND / SANITYS DAWN split 7ep (RSR)
Magrudergrind jedna ze dvou kapel co mě letos zničila na OEF (tou druhou byly ač bych to nečekal Brutal Truth…). Ultrarychlej fastcore / grind (?) nic než nářez ! Nic než rychlost ! Nic než vztek… čtyřikrát ! SD znovu ultrarychlej hardcore s mnohem hutnějším zvukem (tím pádem jsou pomalejší hehe…) než M… nebudu to okecávat stejně jako na split LP s Yacopsae mi to přijde že právě tuhle kapelu naklonovali do posledního chloupku…. Magrudergrind: 2705 University Blvd. W.-Kensington, MD, 208 95, USA / magrudergrind@hotmail.com / www.magrudergrind.com * S.D.: topsy@sanitysdawn.de / www.sanitysdawn.de * RSR: Sandro Gessner, Str. des Friedens 45, 078 19, Mittelpölnitz, Germany / skrupel@web.de / http://members.tripod.de/skrupel >SY<

DICK CHENEY - Pa mitt rum 7ep (Sell Our Souls Rec. & Thrashbastard Rec.)
Další kapela ze Šwëdskëhö Malmö, kde se všichni rozhodli hrát klasickej hardcore ala Minor Threat. DCH to ještě trochu míchaj s místníma "klasikama" a vzniká z toho hrubej old school tzn. rychlé, melodické a ukřičené (myslím že zpěvák křičí i u The Vicious). Pět kousků. S.O.S.Rec.: P.O.Box 9187, 080 80, Barcelona, Spain / www.selloursouls.com / info@selloursouls.co * T.Rec.: Andreas Knobloch, Warschauer str. 57, 102 43, Berlin, Germany / thrashxbastard@yahoo.com / www.myspace.com/thrashbastard >SY<

DICK CHENEY / THE TANGLED LINES split 7ep (Refuse Rec.)
DCH podruhé a v podstatě vše při starém. Rychlý hardcore 1981. TL hrajou podobně s ale víc "metalovejma" kytarama, no a cover Gorilla Biscuits mě utvrzuje v tom že hned mě to evokovalo bandy ala právě GB, Youth Of Today či Bold. NYHC v té lepší podobě. Svižné, nasrané s parádním ženským zpěvem. Oproti DCH mě TL bavěj o moc víc… nářez ! D.CH.: www.dickcheney.tk * T.T.L.: www.thetangledlines.de * R.Rec.: P.O.Box 7, 027 92, Warszawa 78, Poland / refusexresist@go2.pl / www.refuserecords.prv.pl >SY<

STERBEHILFE / K.S.K. split 7ep (Kompletenz in Sachen Hypnosound Rec.)
Sterbehilfe si už spoustu let jedou to svoje a serou na všechny trendy. Rychlej grindcore punk chaos a tady nově u prvních dvou kousků i melodícké ůvody ale stejně se to zvrhne v hlučné orgie… speciálně songy 3-5 vládnou ! Starodávný noiseattack ! Poslední "Radnik" je čistokrevnej punkrock a snad dokonce s polským textem, že by cover ? K.S.K. taky pokračují v kampani za hudební destrukci rozjeté Sterbehilfe, grindcore s uječeným zpěvem a z 99% procent se to valí v hodně rychlém tempu. To zbylé jedno procento jsou pogo pasáže. Výjimkou je opět poslední kousek, kde se ozývají vykřiky reggae ! A opravdu jsou tam reggae pasáže, ale pak to stejně zase skončí v dalším rychlonářezu. KSK na tomhle singlu vládnou ! Sterbehilfe: M.Schan, Danziger str. 11, 726 54, Neckartenzlingen, Germany / m.schan@gmx.de / www.sis-records.de/sterbehilfe * K.S.K.: discojean@web.de / www.ksk-bouncecore.de * K.S.H.Rec.: das_monster@gmx.de >SY<

LAKMÉ - Self titled 7ep (Kooperace labelů)
Tahle deska je sympatická už jen originálním ručně dělaným obalem (a samosebou číslovaným, s datumem výroby atd.) a to navíc vyšlo několik takhle limitovaných verzí obalu…. na mojí verzi je "sprejem stříklej" motiv a vypadá to kurewsky dobře ! Ok Lakmé hrajou podle titulní strany brožurky s texty "pedal power" což potvrzuje i namalovanej cyklista (haha). Hudebně je to spíš pomalejší hardcore se syrovým hutným zvukem plným melancholie a deprese (to je kombinace panečku…) s dost osobními a velice dobrými texty. Trochu vzdáleně mi to evokuje Balaclava která zvolnila a "z-emo-vatěla" :.Tahle deska je fajn a i živě před Asshole Parade byly dobří. Lakmé: lakme.is.dead@seznam.cz * Hitchin To Revolution Rec.: ska.narchist@seznam.cz Člověk Rec.: grip@skitsystem.net * Trapped Inside Rec.: trapped.rec.@seznam.cz / www.trapped.wz.cz * Samuel Rec.: samuel.records@email.cz / www.samuelrecords.net * Via Immunita Rec.: www.diy.wz.cz * Mente Caprus Rec.: fossipal@seznam.cz * OVXHC Rec.: ovxhc@seznam.cz / www.intoxikace.net/ovxhc * Burning Music Rec.: Michal Kopera, J.Bottu 2399, Čadca, 022 01, Slovakia / crustgrinder@post.sk * Randall Rec.: randall@szm.sk * I love Posers Rec.: xnejsemskejtakalenosic@seznam.cz >SY<

ANA BARATA / SPPEDER GARBEN split 7ep (New Noise Rec. & Wasted Sounds Rec.)
Bezedná šwëdská studnice kapel "vyplivla" další kousek… AB rychlej a jednoduchej crustcore jak to mám rád. Pět kousků z kterých dva už vyšly na "Norrland D-beat kompilaci". Hrubej zvuk a křiklavej zpěv, nečekej rock´n´rolly ala Skitsytsem tohle je syrovější, pokud se ti líbili třeba Human Waste když tady hráli tak nebudeš zklamán. SG opět svižnej crustcore tentokrát z Norska a už je to víc ten "módní" rokec… ale pořád ještě špinavost a víc "punk než metal". A.B.: Emil Kristranson, Lysvedsvëgen 15, 831 73, Östersund, Sweden / emilz@telia.com / www.anabarata.tk * S.G.: Pelle Enebro, Talavaggata 4, 0564, Oslo, Norway / speedergarben@hotmail.com * N.N.Rec.: Box 55, 832 21, Frösön, Sweden / newnoiserecords@hotmail.com / www.skitsylen.tk * W.S.Rec.: Skolgatan 110, 903 32, Umea, Sweden / www.wastedsounds.com >SY<

SLAYER / T.S.O.L. split 7ep (Sub Pop Rec.)
Po 27 letech existence poprvé v Noise master-u! Slayer ! (hehe). Thrashmetalový králové se dvěma coverama T.S.O.L. které už vyšli na "Undisputed attitude" albu HC/Punk coververzí v ´97… dvě parádní minuty ! Po 27 letech existence poprvé v Noise master-u ! T.S.O.L. ! Takže teďka si můžeš poslechnou originál verze Slayer coverů od jedné Rz první vlny US hardcore kapel. Postrádám smysl vydání téhle desky… ale přesto jsem neodolal… S.P.Rec.: P.O.Box 20645, Seattle, WA, 981 02, USA >SY<

RUPTURE - Wanksparks 7ep (No Fucking Labels Rec.)
Repress epka z …. Sorry ale žádné info. Šest hudebně opravdu skvělých punk hitovek s velice drsným zpěvem a zvukem. Názvy skladeb či texty tu nejsou a možná je to lepší… jeptiška ukájející se na zadní straně obalu dává tušit že by šlo opět "o něco velice vážného"….. N.F.L.Rec.: N.Kater, Marnix str. 145, 2316, EX Leiden, Holland / www.globaldarkness.com/csmd >SY<

NETJAJEV SS / BRODY´S MILITIA split 7ep (Rescued From Life Rec.)
NSS na tomhle singlu pekelně zrychlily a kytara je teďka ostrá jak břitva. Žádnej strach pořád je to melodiema prolezlej hardcore jako ranné US bandy ale teď už tempu Magnusova předchozího grind bandu Ulcerrhoea. Takže dominující kytara, rychlé bicí, pogo pasáže a cover Negative Approach. Z druhé strany je taky hrubej popík… BM maj sice thrashový kytary ale jinak to je vlastně rock´n´roll k poslechu a tanci. Střední tempo, ukřičenej zpěv a několik kytarových sól. Netjajev SS: homogoblin@passagen.se / www.pornonoid.com * B.M.: P.O.Box 377, Mount Orab, Ohio, 451 54, USA * R.F.L.Rec.: P.O.Box 14821, Halton City, TX, 761 17, USA / rescuedfromlife@yahoo.com >SY<

ALL PUNKS SPENDING DRUNK NIGHT… ALL DRUNKS MAKING PUNK NOISE comp. 7ep (Rescued From Life Rec. & Haunted Hotel Rec. & Blackwoods Butcher Rec.)
Jen letmej pohled na playlist kapel tě donutí si tuhle placku pořídit. Celý to odstartují RAJOITUS ze šwëdu, rychlý crustcore od kapely co už hraje dost dlouho ale moc lidí ji nezná… SUIKO (Finsko) brutální "US" grindcore. TUMORFEAST (USA) 3x rychlý hardcore / grind s ječákovým zpěvem, nážez ! MASSGRAV (Šwëdën) zběsile rychlej a trochu melodickej crustcore mazec, supr ! BRODY´S MILITIA (USA) jedny z nejrychlejších válů co jsem od téhle kapely slyšel. MERDA (Brazílie) svižnej old school hardcore. Béčko…. NETJAJEV SS (Swëdën) tahle jednočlená kapela hrubne a hrubne… "chytlavej" hardcore s dvěma peckama. VOETSEK (USA) všeníčící thrashcore, nejlepší skladba co jsem od nich zatím měl možnost slyšet. Pro mě vrchol desky jsou WIDEPSPREAD BLOODSHED (Swëdën) dva ultrarychlý a "dunivý" vály. NO VALUE (Japan) rychlej a uvřískanej japcore. SHRAPNEL FACE (USA) ultrabrutal grindcore se zvukem Assück a technikou He Who Corrupts. A nakonec kult všech kultů HELLNATION…. Co dodat ? Parádní hardcore. Pro fandy nonstop rychlovek velice nutná kompilace. H.H.Rec.: Ralph Ferrara, P.O.Box 348, Yankers, NY, 107 10, USA * B.B.Rec. & B.M.: P.O.Box 377, Mount Orab, OH, 451 54, USA / www.thrashyourface.com * Rajoitus: www.rajoitus.com * Suiko: suikogrind@hotmail.com * Massgrav: www.massgrav.com * Merda: Caixa postal 25519, V.Velha / ES 29102-973, Brasil / lajarex@uol.com.br * Voetsek: www.karaterex.com/voetsek * W.B.: www.widespreadbloodshed.com * N.V.: http://members.jcom.home.ne.jp/novalue * S.F.: www.thrashyourface.com/frostgrind * Hellnation: P.O.Box 17742, Covington, KY, 410 17, USA >SY<

STRONGER THAN EVER comp. 7ep (Siton Rec.)
Šestkrát nasraný hardcore s X na rukou… První na řadě jsou němci Degradation, hodně rychlý a melodický hardcore s hodně důrazným křikem. Thumbs Down jsou z Belgie a ti jsou zase pomalí až utahaní, prostě to nějak nemá "šťávu". Na konec první strany naservírovali svůj vál hvězdní Vitamin X z Holandska, a na jejich poměry je to docela pomalá skladba (ale najde se tam fofr pasáž). Dvojku startujou dnes už mrtví Highscore z němec, středně rychle se dvěma kytarama, výborným zpěvem… a nejdelší stopáží (haha) nenech si ujít! Guidingline znovu Holandsko a "stará škola ! ala Youth Of Today apod. Nakonec Standard Issue ze států a znovu rychlá staroba jako v případě Guidingline maj tu jako jediní dva songy, ale ten druhej je 15 sekundová šleha kterou bych tu teda nečekal…! S.Rec.: Dr.Hyleboslaan 19, 9220, Hamme, Belgium / sitonrecords@usa.net / http://users.skynet.be/sitonrecords * Degradation: Thorsten, Am Muhlenbach 14, 483 08, Senden, Germany / ehlersd@uni-muenster.de * T.D.: Steven Tuffin, A.Vermeylenld 5/53, 2050, Antwerp, Belgium / thumbsdown@hotmail.com * Vitamin X: Marko Korac, Rustenburg str. 302, 1073, GM, Amsterdam, Netherlands / xvitaminx@yahoo.com * Highscore: Sebastian Stronzik, Soester str.66, 481 55, Muenster, Germany / schlutv@uni-muenster.de * Guidingline: Marcel Guiding, Ambactitsherenln 2, 3271 (tm), Mijnsherenland, Netherlands / guidingline@hotmail.com * S.I.: Joseph Edelen, 1405 Cornwall ave., Elizabethtown, KY, 427 01, USA / screamingatwall@hotmail.com >SY<

RUN-A-MUCKS / THE LUMPS split 7ep (Selfish Fucker Rec.)
RAM… nemůžu si pomoct ale je to dost podobný Brody´s Militia jak zvukově tak hudebně… Střední tempa, velice melodické a s dominující kytarou. Prostě core "rokec"…. třetí vál je cover od Stooges, fajn oddechovka. TL to je pro změnu uvřeštěný fastcore s hrubým zkušebnovým zvukem. Šest kousků nonstop nářezu a křiku. Opravdu divoká a upřímná nahrávka. S.F.Rec.: P.O.Box 615, Westminster, CO, 800 36, USA / selfishfucker@hotmail.com * Run-A-Mucks: 810 S.Winter, Park Drive, Casselberry, FL, 327 07, USA / www.runamucks.com / SMergy5158@aol.com >SY<

COMMON LIFE volume 2 kompilační LP (Dead Heroes Rec.)
Podtitul říká vše, nasraný hardcore / thrash! Ok, Choice Of My Own (Makedonie) svižnej skatethrash s chytlavými skladbami a coverem AK 47. L.E.A.R.N. (Itálie) tak tahle parta mě z téhle desky rozsekala nejvíc… přímočarý,"jednoduchý" thrashcore se zběsilým bubeníkem a parádním zvukem… čtyři vlastní a cover Minor Threat. George Harrison (Rusko) netřeba představovat! Parádní "obstarožní" thrashcore s Moskvy s veselými texty a supr "mjůzik". Third Death (?) svižnej skatecore v duchu 80tých let s tím čistým "rockovým" zvukem, rychlé a nasrané. Low Vision (Japonsko) zvukově nejhrubší nahrávka kterou japonci dokazují své hlučné kvality, dva kousky thrashe a volume doprava. SMD (USA) třikrát thrash, hrubost a vztek. Still Strong (Čechy) kapela od nás co jsem ještě neviděl naživo (!?) ultrarychlej hardcore s nelístostným ječákem, supr! F.P.O. (Makedonie) opět netřeba představovat 80tý léta a thrash kytara. Captains America (Rusko) znovu obstarožní thrashcore z Moskvy a bych že Max 625 by měl kurwa udělat split George Harrison / Captains America a "amíci" se z toho poserou!!! Duck Stab (Anglie) čtyři hrubé vály které fandy Spazz neurazí, rychlé a uřvané. D.H.Rec.: Přikryl, Masarykovo náměstí 17, Boskovice, 680 01 / doomsday@centrum.cz / www.chewing-gum.cz/dkym * CH.O.M.O.: Rudi Cajavec, 6/34, 1000, Skopje, Macedonia / choiceofmyown@yahoo.com * L.E.A.R.N.: Ivan Pergolizzi, Via dell Ermellino 33A, 901 25, Palermo, Italy / xtrustnoonex@hotmail.com * G.H.: O.Larantsev, P.O.Box 32, Moscow, Russia / www.geocities.com/ghthrashcore * T.D.: thethirddeath@yahoo.com * L.V.: Yosuke Inaba, Lavita Sayaka #201, 6-20-10 Koyama, Shinagawa-ku, Tokyo, 142-0062, Japan / lowvision123@hotmail.com * SMD: 8807 Arma street, Pico Rivera, CA, 906 60, USA / hatefeed@beer.com / www.myspace.com/6236438 / www.smdpunk.tk * S.S.: xsaox@centrum.cz / www.myspace.com/stillstrong * F.P.O.: Arso, Mickov 23, 1060, Skopje, Macedonia / xfpox@freemail.com.tk * C.A.: naskit2003@mail.ru * D.S.: duckstabbath@yahoo.co.uk >SY<

SAYWHY? / LYCANTROPHY split LP (Kooperace labelů)
SW oproti singlu opravdu brilantní plnej zvuk (a singl zněl dobře!) prostě hutnost, a v rychlém tempu! Na povrch trochu víc vystoupily crust-ové pasáže (i když zpětně je slyším už i na předchozí nahrávce) prostě kytary jsou tak parádní že to už slyší i nahluchlí lidé…. hehe. Devěk kousků grindu se spoustou melodií který ale nezklouznou do pomalých "depek" naopak, pokud stále smutníme po Nasum tak není důvod…. L smíchej to nej z fastcore/grindu a power violence přidej Zdíšin ječák (sorry ale fakt žeru uječený zpěvačky) a máš zhruba v kupě to co tu "vlkodlaci" předváděj. Pokud všichni uchcávali z matroše na splitu s Gride… tak tahle porce ji spolehlivě válcuje! Ultrarychlé, supr zvuk, tři vokály a cover Siege… co chceš víc? Euro deska roku? "A já musím říct, že tohle je fakt kurevsky nabušená deska. Zvuk, struktura songů od obou kapel, to je prostě paráda !!! Obal bídnej, to je jediný mínus." (pozn. Šakal). Lycanthrophy & Psychocontrol Rec.: fastcore@centrum.cz / www.myspace.com/lycantrophy / www.lycantrophy.wz.cz / www.psychocontrol.cz * Saywhy?: www.saywhy.wz.cz / www.myspace.com/saywhy / saywhy@seznam.cz * I Feel Good Rec.: playfastordrunk@hotmail.com * Circuso of the Macabre Rec.: circusoofthemacabre@yahoo.co.uk * Destroy After Use Rec.: Milan Balík, Brněnská 202, Slavonice, 378 81 / xdestroyafterusex@seznam.cz * Everydayhate Rec.: www.everydayhate.prv.pl / andyedh@interia.pl / www.myspace.com/edhgrind * Navimo555 Rec.: Pierre Sureau, 4 bd du Luxembourg, 443 30, Vallet, France / navimo555@no-log,org * Dead Heroes rec.: * Amerrtume Rec.: 2 rue de Brac, 444 30, Le Landreau, France / amertume13@hotmail.com / www.myspace.com/amertume666 * 6am 7am Rec.: timeskimo@hotmail.com >SY<

TRAPPED IN A SCENE a blast-core violence compilation LP (625 Thrash rec. & Give Praise Rec.)
Letmý pohled na seznam kapel a sbíhaj se mi sliny… sice nic co bych neznal, ale… jen ti The Endless Blockade… to je asi provokace! (hehe). OK, jdem nato. Hatred Surge si v krátké době udělali dobré jméno, a právem. Dva kusy rychlého uřvaného power violence s pár oddechovejma pasážema. XBrainiaX ti neví co je to volná pasáž… 4x power violence s minimalistickejma stopážema a ječivým zpěvem. The Endless Blockade a čtyři kusy zběsilého pro změnu power violence (haha) s hutným zvukem… a já jen nechápu že na split LP s Warzone Womyn dali dva kusy v délce 18ti minut, tady mají trojku taky trochu delší ale sekundovkou nakonec to "smažou" (hehe) a zvládnou to za pár minut. Insect Warfare je suprovej grindcore řízlej tím dobrým z death metalu, maj tu dva kusy a fandové Terrorizer nebo "nových" Napalm Death se mají na co těšit. Severe hrajou dost podobně jen mají víc "core" zvuk a tím pádem to zní víc / líp… violence. Threatener, ultrarychlej hardcore s nádechem "japonského" zvuku, na to že je to živák z rádia bych čekal lepší zvuk je to takový "plochý". In Disgust tři kousky rychlého grindcore ala ranný Nasum s klasickým grindovým střídáním vokálu a supr zvukem. Iron Lung "pro změnu" opět intro z JIP-ky, dvakrát namakanej power violence / grind bez bassy. Tumorfeast pět rychlých grind vypalovaček s vazbícíma kytarama, dóst dobrý. Knucklescraper první vál energický nářez druhej plazivá pomalá skladba oboje v duchu starého power violence jen to nestřídaj, prostě nejprv komplet rychlej nálet a pak komplet pod pásy tanku… Call The Cops vybočují z konceptu desky páč valej rychlej a ukřičenej 80-tkovej hardcore. Warzone Womyn, 5x power violence a víc rychlejch pasáží než na split LP a trochu míň hutnej zvuk což má asi na svědomí stopáž vinylu… ono roztahovat s 10ti songama přes celou stranu LP a dělit se s dalšími pěti kapelama o tu samou plochu to se někde projeví… A nakonec Running For Cover, třikrát fastcore a naživo… a lidi si to celkem užívaj. Po dlouhé době kompilace co mě baví od začátku do konce. H.S.: hatredsurge@hotmail.com * XBräiniaX: Zach Howard, 5276 Sussex ct., Troy, MI, 480 98, USA / xbrainiax@gmail.com * T.E.B.: theendlessblockade@gmail.com / www.thenedlessblockade.com * I.W.: insectwarfare@gmail.com * Severe: youthalktocops@gmail.com * Threatener: www.deerhealer.com * I.L.: P.O.Box 95521, Seattle, WA, 981 45, USA / ironlungdeath@hotmail.com * Tumorfeast: 2376 Wheeler street apt 1, Cincinnati, OH, 452 19, USA / eyegag@gmail.com * Knucklescraper: knucklescraper@gmail.com * C.T.C.: xjonanddangerousx@yahoo.com * W.W.: P.O.Box 9241, Pittsburgh, PA, 152 24, USA / warzonewomyn@gmail.com * R.F.C.: P.O.Box 652, Bufalo, NY, 142,15, USA / runningforcoverhardcore@yahoo.com * G.P.Rec.: www.givepraiserecords.com >SY<

THE ENDLES BLOCKADE / WARZONE WOMYN split LP (625 Thrash Rec.)
Nejprve obal, takhle pěkně zkopírované Pushed-ovo "know how" jsem dlouho neviděl… a motiv smrti vytahující z hlavy "zombíka" prachy a bouchačku má taky něco do sebe. OK k obsahu TEB to rozbalej tak pomalu že sem měl pochyby jestli to fakt vyšlo na 625… Aby bylo jasno tahle banda hraje styl kterej asi nikdy nebude "IN"…hrajou sludgecore. Jó to je ta nejpomalejší forma core představ si rychlou grindcore bandu jejichž desku si pouštíš místo na 45 otáček na starodávných 18 otáček ovšem s tím, tím pádem absolutně "rozmázlým" hutným zvukem kterej ten rozdíl otáček udělá. TEB tady maj dva kusy a zkraje je to vážně vražda pomalu, pak se to zvrtne do dejme tomu pomalého powerviolence / grind aby to skončilo opět umrlčím pochodem… určitě si to nedám dvakrát po sobě… hehe. Otočme list… WW zkraje "mlží" skoro jak TEB ale jen chvilku a pak se z nich vyklube hrubý power violence s velice hutným zvukem a zpěvem ala Lack Of Interest s kterým jsou s přimhouřením okem i docela podobní. Valivé pasáže se střídají s bleskurychlejma nátěrama přesně v tradici stylu, pro fandy Crossed Out nutnost. W.W.: www.warzonewomyn.com >SY<

INSECT WARFARE - World extermination LP (625 Thrash Rec. & RSR)
Lehce industriální úvod a jde se na věc. Takže IW si poslechli pár starejch desek a dospěli k závěru že hutnost je fajn ale brzdí… hehe. Ale vážně IW zrychlili což trochu ubralo hutnosti ale zní to přímočařeji / syrověji… prostě mě osobně to "sedí víc" než na singlech. Jeden nářez střídá druhej bez jediné volnější pasáže a dokonce i bez pauz mezi skladbama (což je vážně hezkej trend…) neustálej tlak. Možná to vypadá stereotypně no já si to teda užívám, ono totiž v současnosti není moc grindcore kapel co chtěj nonstop valit, ono vlastně vůbec není moc grindcoreových kapel, a myslím grindcore! NE pětiminutový songy s tisíckou změn… IW taky "technujou" ale ještě jim odpouštím hehe. Pokud chceš přirovnání smíchej Terrorizer a Ingrowing s trochou metalu a fast tempo. "INSECT WARFARE mě kapánek zklamali a to díky více propracovanějším skladbám, slabšímu zvuku, který odpovídá jak psal Syky na TERRORIZER a to se mě osobně moc nelíbí. Na koncertě bych to měl v piči (tam by to bylo v pohodě), na desce si ale musím sakra zvykat. Tahle deska by měla dobrý potenciál, kdyby byla primitivnější a určitě těch pomalejch pasáží bych pár vyházel, tohle je už technická věc co kurví veškerej nekompromisní grindcore. Tím neříkám, že tohle není grindcore, ale je to na hranici poslouchatelnosti (pozor, není to špatný, to vůbec netvrdim) a nějaký v poslední době profláklý jméno INSECT WARFARE na tom nic nezmění a tudíž já jim neodpouštím !!! Na druhou stranu musím říct, že kdyby tohle byla první nahrávka I.W., byl bych míň přísnej, haha." (pozn. Šakal). I.W.: 1946 Richmond ave., Houston, TX, 770 98, USA * RSR: www.mitglied.lycos.de/skrupel >SY<

BLOODY PHOENIX - War, hate and misery LP (625 Thrash Rec. & Rescued From Life Rec. & De Rok Rec.)
A další porce grindcore na talíři (gramofonu). Tak tedy pohrobci Excruciating Terror s pokud se nepletu třetí nahrávkou, zapomeň na ženský vokál (stejně to nikdo nevěděl dokud si to nepřečetl na obale hehe) a fastcore / violence pasáže z debutního singlu, teď už jen rychlý grinding staré školy s vynikajícím zvukem a zabijáckými vokály (to né že by u nich před tím zpíval Karel Gott…. ale představ si to… rychlý grindcore a do toho nafrázované vysoké áčka hmmm… třeba by to nebylo špatný?!). Šestadvacet válů plných vzteku. Pokud máš rád Disturbance Project, Needful Things nebo Insect Warfare tak si tohle album sežeň. Grindcore. "BLOODY PHOENIX jsou kapánek poupravený, ale stále v duchu grindcore. Z jejich skladeb je více slyšet hc základ než bylo zvykem, což má částečně na svědomí zvuk, alespoň tak se mi to teď jeví… Dal bych větší prostor kytaře a ubral basu, která tady trochu kurví kytarový riffy anebo bych basu více zdeformoval, tahle "čistá" se sem moc nehodí (i když v jednom válu na straně B je identická s AG basou, fakt). Dva vokály, velice typický pro tento styl." (pozn. Šakal). B.P.: Jerry Flores, 4323 Griffin avenue, Los Angeles, CA, 900 31 / www.geocities.com/bloodyphoenix1 / www.myspace.com/bloodyphoenix1 * R.F.L.Rec.: rflrecords@hotmail.com * D.R.Rec.: www.killorbekilled.net/derok >SY<

UNHOLY GRAVE - Live at Birdland 7ep (Agromosh Rec.)
"Hrobíci" a živák protentokrát z domova (čti Japonska) z dubna 2006 z klubu Birdland v Sendai. Osm hitovek včetně prověřených hitů jako "Confession", "Socialistic preessure" či mé oblíbené "Murderer", a jako bonus cover Agathocles. Zvuk je tentokrát i na UG poměry hodně raw… když jsem to pouštěl v práci brigádníkům říkali že takhle pěkně nahranej větrák ještě neslyšeli… neznabozi! I když mám hrobíky dost rád tak ten přetlak "živáků" je poslední dobou evidentní a platí staré známé méně je někdy více. U.G.: grindfreaks@ybb.ne.jp * A.Rec.: www.myspace.com/agromoshrex >SY<

ODIO - Invio 7ep (Absurd Rec. & Esperanza Rec.)
Tak tohle je něco pro fandy ranné tvorby Cripple Bastards. Uvřískaný hardcore přesně s tím identickým zvukem jaký měli CB demo nahrávky ze zkušebny. Celý se to nese spíš ve středním tempu s občasnými fásáást nálety. Šest kousků nahraných ve zkušebně v září 2000 v sestavě kytara / bicí… a zpěvy taky jasně... Odio: CX.Postal 182, CEP 88130 - 000, Palhoca / SC, Brasil * A.Rec.: Marcelo Batista, CX.Postal 302, Osasco / SP, CEP 06002 - 970, Brasil / absurd@brfree.com.br * E.Rec.: CX.Postal 12646, CEP 04744 - 970, Sao Paolo / SP, Brasil / esperanza@bol.com.br >SY<

SHORT FUSE - Fruitless effort 7ep ´07 (Assault Rec.)
Punk / hardcore z německa kterej je sice melodickej, ale z drážek "prská" pořádnej vztek a minimum optimismu. Nečekej žádnej extra fofr, tohle je klasické "staroba" tempo. Mají tady čtyři kousky a mě osobně "drtí" spíš druhá strana s hitem "Shit job" a titulním válem. Jo zvuk je supr a čitelnej ale přesto to zní hrubě. Zajímavostí je že když vyndáš vnitřní obal vinylu… má absolutně stejnej potisk jako ten "vrchní"…. asi fórek. S.F.: short_fuse@web.de / www.short-fuse.de / www.myspace.com/shortfusesucks * A.Rec.: www.assaultrecords.com >SY<

TOXIC HOLOCAUST / BLÜDWÜLF split 7ep ´07 (Relapse Rec.)
TH jsem slyšel jen na kompilaci "Thrashing like a maniac" kde mě po velké chvále co je předcházela až tak neoslovily, ale tenhle singl měl hezkej obal tak jsem to vzal… TH tu maj jeden dlouhej vál a je to čirá reinkarnace Running Wild prostě revival německého speed metalu. OK tenhle vál mě baví takže to snima ještě zkusím… B hrajou hodně podobně, ale zvukově je to víc do punku řízlého Iron Maiden (?) a k tomu hrdelní odmluvenej zpěv…. a fuj teďka zahráli sólo… Prostě to co mě dostalo až ke grindcore či fastcore nátěrům je zpět… a je docela veselý sledovat ten boom když ještě před pár lety bylo metal skoro sprostý slovo! >SY<

KUSUMAM - Fight with windmills LP (Korek Rec. & Limit Tree Rec. & Fire Heart of Dragon Rec.)
Žádnej nářez v rychlosti světla… žádnej všeničící nálet… žadný uši řezající zpětný vazby… K z Písku na to jdou uplně jinak. Nechci říct že hrajou hardcore (alespoň to co si pod tímhle slovem obvykle představíš) ani "jen" rock, prostě z obého si vzali to nej a dali tomu spoustu energie a bravurní hráčské výkony. No a výsledkem je tahle parádní "rockcore-vá" deska s naprosto ale naprosto super zvukem. Melancholie, emoce a deprese. Na rovinu přiznám že nejvíc se mi tu líběj ty nejvíc melodický věci… A specialně předposlední kousek, ten vládne. Vyšlo na čirém vynilu v 263 kusovém limitu… tak neváhej. Kusumam: kusumam@seznam.cz / www.myspace.com/kusumam / sweb.cz/kusumam * K.Rec.: Michal Korecký, Burketova 112, 397 01, Písek / xkorekx@seznam.cz >SY<

CALIFORNIA LOVE - Reaping the whirlwind 12ep ´06 (Youth Attack Rec. & California Love Rec.)
Power violence masakr ze států… rychlé pasáže střídají ty volnější… přidej zoufalej řev a parádní kosti / uši drtící zvuk (žádnej bordel! Ok)… nevím co dodat prostě nářez jak hovado… pokud jsi prošvihl/a jejich loňskej pražskej koncert…. lituj, lituj a zase lituj! C.L.: P.O.Box 3103, Berkeley, CA, 947 03, USA >SY<

ACCÜSED - Baked tapes (Unrest Rec.)
Accüsed se rozhodli trochu provětrat archivy a výsledkem je tahla kompilace s dosud nevydaných nahrávek na které se podíleli tři sestavy takže je to ze všech období před prvním rozpadem. Takže crossover čti thrash metal / hardcore ve svižném tempu s odekávaným "blackmetalovým" křikem a spoustou nekorektních textů jako "Čau blechy" nebo "Vysmátej jako hrobník". Posledních pět kousků jsou covery a je to zajímavej mix C.Richards, Heart, Damned, Buzzocks ale já mám nejraději ten od Rolling Stones. Dobrá placka. Accüsed: www.splatterrorck.com * U.Rec.: www.unrestrecords.com >SY<

APATIA NO / FALLAS DEL SISTEMA split 10"LP (Kooperace labelů)
Skvělej "trejd" s kytaristou Dona Maldad… AN hrajou sakra rychlej hardcore / punk s thrashovou kytarou. Nasazení a syrovej zpěv přesně tak jak je u latinoamerických kapel zvykem (jsou z Venezuely). Šest svižných a melodických (ale ne tolik aby z toho byla 77čka) vypalovaček se stopáží okolo 120 sekund a to je slušnej průměr! :… chytlavá a pohodová záležitost. Druhou stranu parádního černě "oflekovaného" průhledného rudého vinylu maj na starosti FDS z mexika. Čtyři kousky, trochu zvolnění oproti AN víc punk (hudebně wole) s občasnou crust-ovou pasáží, prostě je to víc pogo… a navrch dva křiklouni. Není to špatný, ale nijak vybočující ze standardu "jižanských" tzn. Syrový a melodický. Ale AN mě tady 100% rozsekali, A nakonec obal, "6listá" rozkládanka formátu 10" s veškerými texty ve španělštině / angličtině + komplet info a mega plakátem z "druhé strany". A.N. & Noseké Rec.: apatia_no@gmx.net / apatiano79@yahoo.es * F.D.S.: Alejandro Arias C., Isla Barú 2953, Col.Jalisco de la Cruz, C.P. 449 50, Gualadajara, Jalisco, Mexico / james_fallas@hotmail.com / fallasdelsistema@yahoo.com / www.geocities.com/fallasdelsistema/ >SY<

[ Top ]


*****************************************************************************************************


reporty z koncertů

PRAHA, KLUB JET, 26.11. 2007
AD BESTIAS, RABIES, ANNUNAKI REVENGE
Na rychlo svolanej koncert, kterej zařizoval Mates a Syky dostává telefonát, že zda bychom zahráli. No, je to docela nereálný. Dva členové zatím odmítají jezdit přes týden hrát někam dále, kvůli chození do práce brzo ráno. Nečekaně jsem obdržel zprávy, že všichni souhlasí. Překvapení jak kráva, OK. Vše domluveno. V pondělí si šla Eliška pro čerstvej řidičák, s mírným zpožděním přijíždí (teda auto přijíždí bez ridiče, haha), nu což. Hážu do kufru všechno harampádí, ujímám se volantu a řítíme se pro zbytek kapely. Přišla mi SMS, nereaguji. U Sykyho zjišťujeme, že se nedá dovolat Vosimu, že o něm neví ani jeho žena, no skvělý… Přijíždím na smluvené místo, Vosa nikde. Další telefonáty a stále nedostupný. Prej údajně jel na vídenské letiště - pracovně. No, je čas, otvírám mobil a tam SMS od Vosiho, kolem 17 hod. u mě před barákem. Jsme tam, Vosa nikde. Před půl šestou doráží, v 19 hod. máme být v Praze, na cestách je prý kalamita, náledí, bouračky…., hlásí rádio. Kontaktujeme Matesa, že to nestíháme…. Vosi ještě skáče domu a po chvilce přichází, brutální hádka a prej něco v duchu……, tak si jdi za těma čurákama, doma se ani neukážeš…., OK, teď už snad budeme mít více času na zkoušení a hraní, když bude Vosi rozvedenej a bez dalšího závazku - dítěte, haha. Jojo, už se přesunu ke koncertu…….. Cesta je skutečně extrémní, v jednej vesničce jsme se málem vybourali, ale Vosi za volantem, takže je to profi jízda, haha. Pokud to jde, valíme co auto dovolí…. Kolem půl osmé jsme na místě, jsme tu poprvé, JET klub na Žižkově. Dobrá malinká hospůdka a dole sklepení - místečko jak stvořený pro hluk. Je tu pár lidí, Petra z Liberce s distrem, španělové tu mají distro a první kapela AD BESTIAS se připravuje. Původně jsme asi měli hrát první my, ale jak jsem psal, nezvládli jsme to… Někdy po osmé se začalo. AD BESTIAS drhnou punk jak vyšitej. Docela se mi to líbilo, ale určitě se jedná o mladou kapelu. Nesehranost tam občas v micro chvilkách byla. Nešlo o extrémní punk, ale o typický tak akorát k tanci. Lidi se rozehřívali, ale bavilo je to a to je hlavní. Druzí my. Syky si zapomněl efekt, takže čistá basa = katastrofa. Nakonec to tak špatně neznělo. Myslím, že lidi byli spokojeni, i když tím naším extrémním noise terorem co jsme předvedli jsme čekali opak, kluci si mysleli, že někdo zamknul dvěře a tak nikdo nemohl utéct, haha. OK, pak španělové. Jako že nemusím vyhledávat TRAGEDY a spol., ale poslechnu si to vždycky…., tak to co předvedli ANNUNAKI REVENGE hrající tři roky mě dostalo a bez debat každýho co tam byl. Výborný punk as fuck s dost silným melodickým / melancholickým nádechem, uřvaným vokálem a fakt výborně zahranou muzikou co měla grády. Z netu se mi to moc nezdálo…. Lidí tu nakonec bylo dost a objevilo se tu i pár lidí, co bych nečekal. Např. Sob z MORGUS DOWN, apod. Výborná akce, prej i jídlo bylo skvělý, Mates a kdoví kdo v tom měl ještě prsty se vytáhnul a my mu moc děkujeme a všem ostatním též. Cesta doma byla bez problémů, už nebyla taková kalamita, i když jedno velký náledí to bylo….. A tak Vosi při každé větší příležitosti tahal za ruční brzdu a my se krásně otáčeli na zmrzlé silnici, zapadané sněhem, haha. >ŠA<

HOŘOVICE, HOSPODA U VLAKÁČE KALAŠ, 21.12. 2007
RABIES, SAY WHY?, FASTERATU
Tentokrát sedí naplánovaný čas odjezdu, El se přiřítila před půl pátou, vyskládalo se pár bordelu do auta a už se to valí pro zbytek kumpánů. Pak sedá za volant Vosa, mírně nasranej kvůli firemní chlastačce, které se nemůže zúčastnit jelikož je dnes a valíme směr Hořovice. Na místě jsme akorát, nikdo v hospodě naproti vlakáči není, tak debatuji s Eggym a rozbaluji "distro", hážu do sebe po delší pauze pivo, a další pivo, Cu-Koloděj mě předehnal asi o celý dvě piva, nu což… Trousí se pomalu lidi, po chvilce se dozvídám, že to jsou většinou tekkno ďáblové, překvapivě kupují desky, tak jsem jim hned navrhnul, ať na nějakých parties hodí mixy RABIES a dalších kapel co nakoupili, haha. Syky viděl velkou kupní sílu, vybaluje svoje mini distro taky a technaři spatřují velký desky, chvilku špekulujou a ke konci akce si odnáší všechny velký desku co tu byly, haha. Mezitím ještě kecám s dalšími lidmi, který jsem nějaký pátek neviděl, ale to už je půl devátý a prej jdeme na to. Připravíme aparát, všechno se to tváří dost historicky, ale z nějakých pro nás záhadných okolností vytváříme parádní zvuk, kde snad poprvé za existenci RABIES (mimochodem, tento datum je přesně 11 let od prvního vystoupení naší formace) všechno slyšíme jak vínko a tak jdeme na to. Hraje se ve druhé místnosti, velikosti většího obýváku a je to parádní !!! Druzí SAY WHY?, kteří zaskakují SIN ALIENTO, kteří tu teda dnes taky jsou, ale chybí zpěvák…. Pardubický tornádo to do nás pere a je to mazec jako kráva. Výborný a tahle partička je fakt kurevsky dobrá !!! Poslední FASTERATU z Liberce, bez druhé kytary jak jsem se dozvěděl po jejich show. Kytarista drtí primitivní hardcore v duchu Itálie, zpěvák začerněnej ksicht jako nějaký mafiosos ze Sicílie a už to do nás sypou. Rychlá palba v surovém punk / hardcore duchu. Ke konci kytarista nezvládá naladit rozladěnou kytaru a tak jí přes ladičku rozladil ještě víc a to se to nedalo poslouchat. Něco málo pošteloval znova struny, bylo to lepší, ale stále ne jako ze začátku. Asi před půlnocí je konec. Skvělý místo pro koncerty, skvělý lidi, i když se nějak nezvěřilo, skvelej zvuk a Hořovice kurva vládnou !!! Něco málo jsme ještě popili, taky se ještě něco prodalo a pak jsme si to štrádovali k domovu. Myslím, že ve dvě ráno to jistilo. Hořovice doporučuji….. >ŠA<

PRACHATICE, CELTIC BAR, 28.12. 2007
PRESSBOIL, RADIOLOKÁTOR, RETROPROTEST
Už několik dní dopředu bylo jasný, že na tuto akci pojedu vlakem, jako za starých časů. Chtěl jsem prostě jet vlakem, protože jsem už dlouho nejel na koncert tímto dříve hojně využívaným prostředkem. Chtěl jsem chlastat, takže řídit bych nemoh a do Prachatic to je jen 1,5 hodiny jízdy, takže nebylo co řešit. V sedm večer sedám do vlaku a cesta je pohodička. Během jízdy se v dostavníku vystřídalo tolik individuí, až to bylo k nevíře…. Nevím proč, ale měl jsem zafixováno, že dnešní akce je v restauraci Hubertus. Dojdu k ní, tam nic, obejdu celou budovu, sápu se do zadních skladovacích prostor a nic… Volám Korkovi, ten neslyší, Iny to samý… Zkouším to dalších 5 minut, konečně Korek, a zjišťuji, že je to v Celticu na náměstí, OK. Prachatice znám jak svý boty, vyrazil jsem na náměstí, ale žádnej kravál neslyším, kde přesně je Celtic jsem samozřejmě nevěděl, nějací pošuci tu hážou petardy, takže i kdyby tu byl hluk z koncertu, tak ho neuslyším, potkávám feťácký trosky co melou z dálky něco o tom, že to dnes nepřežiju… Ptám se tedy radši nějakých dětí (bylo jim tak 17 let), já v pracovním vaťáku, ksich na 50 let, rozervanej - proto říkám děti. Ty mě dovedli do nějakýho baru, to samozřejmě nebylo ono, tak se vyptávám těch co jsou ještě schopný komunikovat a konečně je to správně. Pro jistotu se ještě ptám nějaký ženský, jestli to skutečně je ono, protože Celtic bar se nachází v druhém patře, přímo na náměstí a dovnitř se vstupuje jako kdyby se šlo na městský úřad, do muzea či něčeho podobnýho…. Jsem uvnitř a to už asi 10 minut hrají PRESSBOIL. Dvě kytary a bicí. Čistej thrash metal, samej převzatej song, hlavně SLAYER. Skvělý !!! Lidí skoro jak sraček, všechno určitě místní…. Hned po příchodu jsem budil pozornost s mým ohozem, vaťákem (kurva, takhle se dřív chodilo na zábavy po vesnicích…). Sundavám v tej sauně vaťák, budím opět pozornost dalším oděvem ze železářství….. (kurva, takhle se chodilo na koncerty…..). No, po asi 5 přídavkách PRESSBOIL končí. Kecám s Lukášem a Petrou, kteří mi nabídli azyl na dnešní noc. OK. RADIOLOKÁTOR a parádní vystoupení taktéž… Když se šáhlo do strun na SODOM a KREATOR, rozpoutalo se peklo…. Všichni spokojeni, thrash metal zněl určitě celými Prachaticemi, protože majitel stále otvíral okno, tudíž řev to musel být fakt slušný…. Když jsem pomáhal Korkovi se zesilovačem do auta, tak se připravovali RETROPROTEST a fakt to bylo slyšet jak sviňa. Takže s Lukášem a Petrou jsme se divili, že tu ještě nejsou policajti. Bylo dobrej 11 hod. RETROPROTEST jsou taky prachatičáci a co jiného než převzatý skladby od punk / hardcore kapel zněly po celou dobu jejich vystoupení, které nemělo skoro konce, protože lidi byli v plným proudu a zvěřilo se…. Takže nechyběly songy od SERIOUS MUSIC, SLOBODNÝ SLOVO, RADEGAST, atd., atd. Skvělý. Celej večer se sakra vydařil. Po dopití piv balíme věci, skáču k Lukášovi do auta, Petra řídí a řítíme se směr Vodňany. S Lukášem ještě kecáme a dáváme nějaký lahváče. Ani nevím kdy jsem šel spát. Pořád mi pípal mobil, tak jsem ho vypnul. Pak jsem si uvědomil, že jsem asi neaktivoval budík na sedmou ráno. Nu což, nějak to zvládnu…. Se nějak probudím úplně v jinym světě, na velkých nádražních hodinách je sedm, balím na rychlo oblečení a praskám jí na vlak. Pak si uvědomuji, že je tma, zapínám mobil a ono je šest. Nu což, za sebou mám zabouchlý dvěře k Lukášovu bytu, tak jdu do čekárny na vlakáč. Pak už nic extra….. Jestli bude zase nějaká vydařená akce v PT, určitě přijedu…. >ŠA<

TÝN NAD VLTAVOU, ART COFFE BAR, 1.2. 2008
NÍZKEJ STROP, RABIES, ZTRHLEJ ZÁWYTH
…kurva, sem si jistej, že jedu s Mikušem a pobereme celej aparát…. Auto není, nakonec pořadatel Heda přijel, naložil se cajk a za chvilku jsme na místě. V Art Coffe baru jsem poprvý a je to parádní místo. Prostory jsou miniaturní, kdo si pomatuje první Mondo v Českých Budějovicích na Rudolfovské, tak asi ví jak to vypadá tady v Artu. Art Coffe bar je sklepení o několika místnostech na nábřeží řeky Vltavy. Všechny místnosti jsou narvaný různými předměty, jak hudebními, tak uměleckými, apod. Tu čumí kameny ze zdi, tu zase cihly a když sklepení, tak obloukový stropy….., fakt příjemný místo…. Lidí už docela dost a stále chodí další…. Vstup není, všechny kapely večera tu jsou docela neznámý, ale lidé v nich jsou už sakra známý, takže taková přátelská sešlost, ve které potkáte naprosto všechny styly co vás zrovna napadnou…. A věk taky pestrý…. Tohle je první akce co pořádá Heda. Tak je kapánek vyplašenej, ale v pohodě. Kolem půl deváté uvedl první kapelu NÍZKEJ STROP, což je partička hrající punk rock alternativu. Některý pasáže jsou dobrý a jako poslechovka to stojí zato…. U mikrofonu je mladá holka, co občas zpívá u místních RTG, však to je taky dcera jednoho z kytaristů RTG. Myslím, že lidi byli spokojeni, ale všichni tak nějak posedávali a kecali… Odehráli snad 4 songy a nějaký přídavek, více zatím nemají…. Pak Heda uvádí nás, RABIES. Netušíme, jak sem do těchto prostor narveme všechen náš arzenál, ale nakonec se daří… Trochu se ztlumíme, a to už se nemůžeme hnout, lidi jsou namačkaní všude, na chodbě, v další místnosti a my spouštíme destrukční tornádo.. Nevím co na to lidi, ale skandování je obrovský…. Po nás se štelují mistři ZTRHLEJ ZÁWYTH. Lidí zase jak nasráno a už se valí punk as fuck….. Některý songy jak kdyby vypadly z HNF a "Záwythi" do nás perou jeden song za druhým…. Pak je pauza, výměna kytaristy s bubeníkem a jede se dál… v ostřejším, agresivnějším punk/hc. Kolem jedenáctý je konec…. Akce se vydařila, nakonec byly i peníze, páč se někdo sebral a začal sám od sebe vybírat příspěvek na kapely… Snad za 5 minut měl týpek vybráno, rozdal peníze kapelám a spokojeně chlastal dál a sbíral prázdný sklo ze stolů…… Zhruba hodinu po půlnoci jsem byl doma za což díky Hedovi…. Sice jsem se rozhodoval, zda se ještě vrátím, ale pak jsem to vzdal….. Uvidíme, zda se zase povede podobná akce…, určitě Art Caffe bar je místo jak stvořený pro takovýto akce!!!! I přesto, že tu je mnohem ideálnější prostor v podzemí nazvaný VALKYRIE F6C, což je klub ve stylu bejvalýho pražského Bunkru. >ŠA<

ČESKÉ BUDĚJOVICE, MARTY´S CLUB, 18.4. 2008
GREX, DEN ZA DNEM, ISACAARUM, CRIPPLE BASTARDS
Tak na C.B. jsem se domlouval se Sykym už kdysi…, nakonec že pojede i El a bude řídit, takže super. Jízda do Č.B. byla fast, koncert začal docela pozdě a první to rozjíždějí GREX, kteří tu vystoupili jako náhrada, myslím, že za LAHAR. Dnešek byla premiéra a to asi dvojitá. Za prvé GREX asi hráli poprvé v Č.B. (snad se nepletu) a hlavně s druhým vokálem, kterej obstarává Zebra. Zebra má skvělej hutnej záhrobní vokál a všechno to šlapalo jak má. Skvělej grindcore set, se slušným zvukem, výborně se přeřvávající vokály, masakr a lidi čuměli a nechápali, že ještě GREX neznají. Lidí bylo dost, odhadem ke 100 určitě a slušně se to rozjíždělo. Druzí DEN ZA DNEM, tentokrát bez druhého Krtkova vokálu. Hned na úvod připomenutí smrti Kučeri v Příbrami a já šel skoro do kolen. DEN ZA DNEM dneska předvedli kurevsky dobrej hardcore metal… Ale tak perfektně zpracovanej, že to fakt byla jízda, masakr. Lidi už slušně rozjetí pařili, katary občas vysmahly thrashové postupy a jelo se dál. Když jsme s nimi hráli nedávno ve Strakonicích, tak jsem si jich moc neužil, ale teď jsem si to vynahradil. ISACAARUM mě nějak nebrali, nikdy. Jen to jejich oblíkací, kravavý, s/m vystoupení bejvá dobrý. Ale kurva, ISACAARUM se teda pohnuli ke grindcore rubanici. Ne že by to byl grindcore jako grindcore, to teda ani náhodou, ale má to takovej divnej náboj…, hlavně to je jízda, co má drive, furt to valí, našlápnutý jak sviňa. To už ale pod pódiem zveří velkej dav příznivců domácích ISACAARUM v pekelném kotly. Destrukce nekončí….., ale už je čas, takže CRIPPLE BASTARDS, Giulio jako vždy nepříčetnej, docela nasranej kvůli světlům…., pak se zhasnout a už to jede. Set je takovej průřez a už se mi líbí postupně i všechny nový songy. Samozřejmě se hrají furt vyhlášený pecky jako Stimmung nebo Polizia, una razza… a další… Lidi šílí, je tu snad nejvíce lidí co tu kdy bylo (ale já Martyš moc nenavštěvuji, tak těžko mluvit…) a samozřejmě jednou všechno končí, tak i C.B., ale lidi šílí, řvou, pískaj a tak se přidává. Musím říci, že už dlouho jsem v Č.B. nezažil takový peklo, takovej dobrej koncert a hlavně ty šílený lidi. Parádní páteční večer. Nazpět to valíme do Zlivi odvést Mr. Zmijáka, kterej jde pokračovat v chlastání. Potom zkratkama pekelnýma k domovu. No a úplně doma jsem až v sobotu před poledním. Za pár hodin na zkoušku a možná do Písku na další akci. P.S. Veškerý LP desky včetně picture prodávali C.B. po 250kc/ks… >ŠA<

Noise fest
11.- 12.4.2008 Ljubljana
Tak je 5 hod ráno a já musím budit zbytek výletníků co mají letos vyrazit se mnou do Slovinska na "noise fest", ale nějak se jim nechce. Ani se moc nedivím, protože mr. Zebra dojel kurevsky navalenej a zbytek nevěděl kdy ma táhnout do pelechu. Nakonec jsme kolem 6 hod vyjeli. Cesta proběhla celkem v klidu, bez nějakého velkého zdržování (kromě několika zastávek na sraní kvůli Bradičovi). Ale jsme v Ljubljani u Matjaže na firmě, takže kalba může začít. A i já si konečně můžu dát nějaký ten alko drink se zbytkem České a Slovenské výpravy která tam byla. Po klasické večeři ( letos kuchtil i mr. Matjaž- bylo pečené kuře, sýrový a sojový burek, fazolová polévka ) jsme mohli vyšlápnout spolu s " noise crews" směr Menza při korytu ( letošní místo akce ). Nevím přesně kolik bylo hodin, ale nějak jsem nezvládnul začátek a vytuhnul jsem, takže jsem propásnul video projekci. Pak mě někdo probudil že to konečně vypuklo ( zapoměl jsem říct že všechny grupy měli už nazvučeno ). Jako první začal vrzat Colin z Kanady ( BROKEN SLEEP ). Začátek vypadal opravdu slibně, protože začal hrát na brutálně malou kytaru ( asi pro děti ) smyčcem a upravoval to přez noťas. Nevím jestli měl pak nějaké problémy s "kytárkou", ale po pár vteřinách už hlučil jenom na compl, takže mi to přestalo připadat zajímavé a začalo to být nudné. Ještě jsem chvíli vydržel, ale protože se nic nezměnilo, tak jsem šel raději kecat ven. Další nastupuje kapela FRANZ FJODOR z Holanska. Valil na nějaká míchátka na koktejl nebo na něco podobného. Pak vytáhnul malou plastovou vrtačku a pokračoval v krasojízdě. Pochopitelně nemohly chybět nezbytné krabičky a efekty. Pro mě zatím jeden z vrcholů dnešního večera. Ještě ale všechno neskončilo a tak jsem očekával že bude hrát něco lepšího. Sice už toho moc nebylo ( už jenom jedna kapelka mě přesvědčila, ale to jsem stejně předem předpokládal ). Při zvukovce SQUIRT ze Slovinka jsem si myslel že to bude nějaký "black" , ale nakonec se z toho vyklubala totální improvizace. Každý si hrál co chtěl, občas si kluci vyměnili nástroje ( kytara, basa, bicí, píšťalka ) , takže jsi vlastně ani nevěděl kdo na co vlastně ve skutečnosti hraje. Já osobně jsem to bez nějakých problémů skousnul, ale asi jsem byl jedinej, protože všichni prskali že je to snad nejhorší kapela co kdy viděli. Ale osobně to vidět znovu, tak si půjdu raději někam odskočit. Po nich se na pódiu objevili italové GINGAGARUGA. 2 týpci vyluzovali zvuky přes nějaké krabičky a třetí se pokoušel něco vykouzlit přes mikrofon. Ale moc jim to nešlo, tak jsem šel raději na bar doplnit nějaké tekutiny abych nedehydroval ( to se mi ale pak vymstilo ). (Samozřejmě se útok na bar konal s alko-mistrem panem Zebrou a po sléze i všemi kamarády kdy to skončilo tak, že jsme vypili dva litry borovičky (borůvkový lihoví nápoj) a už nebylo co pít - pozn. Zebra). Ale kdo si počká ten se dočká a zlatý hřeb večera se zrovna blížil, protože už jsem viděl na pódiu " spišáky" Marka a Janku Marchinovce a jejich SUPRAPHON FAMILY. Marek řezal pilou na které měl ještě nějaké struny do nějaké hlavy co byla ještě navíc upnutá ve svěráku. Janka oblečená do svatebních šatů se chopila psacího stroje a jako obvykle to všechno valili přes další efekty, takže prostě paráda. Takhle by to mělo vypadat ( aspoň podle mého ). Jako u nás v ČR nemá konkurenci Radek a jeho Napalmed, tak na Slovensku jsou to právě Supraphon Family. Ale nic netrvá věčně a i oni museli ukončit svůj super set. Po nich už nás čekala jen cesta v dešti na DRMK kde jsme jako obvykle spali. Moc jsem toho ale nenaspal, protože tam byli jedinci kteří až do rána běhali na "hajzlík" odlehčit svým vnitřnostem a ráno si zase někdo myslel že je tam sám. Dopoledne se mě snažili kluci vytáhnout někam na výlet na Predjamský Grad, ale protože už jsem tam byl 6x, tak jsem to odmítnul ( ale ani jsem nemohl, protože jsem měl ještě "trošku víc nakoupíno" ). Většina kluků si teda vyšlápla "jenom" na Ljubljanský hrad, ale vrátili se totálně zmoklý ( klasika počasí na tomhle fesťáku ). Ale já jsem měl aspoň čas si v klidu pokecat s Matjažem. Navečer jsme dali opět žvanec co připravili Matija z Matjažem (dneska byl opět výborný burek, fazolová a kuřecí polévka a opečený párky), takže si každý přišel na své. Ať už vegetariáni a nebo masožrouti. Pak opět přesun do klubíku kde bylo v plánu další pokračování festíku. Kapelky opět nazvučili předem, takže se začátek na místo plánovaných 21°° posunul skoro až na 23°°. Pak začala video produkce na které byli záběry z nějakých vojenských útoků podpořené parádním hlukem. Ale škoda že to běželo asi 10min. Hned potom se nám asi na 5min předvedl Walter z Holanska s jeho dalším projektem COCK COBRA. Celý gig byl o tom, že si na nahý tělo nalepil nějaké snímače, na pásek si dal maličkatej mixáček a všechno pustil přes další krabičky. Opět jeho vystoupení patřilo k těm lepším co tam během celého festu hrálo. Škoda jen že hrál tak strašně krátce. Po Waltrovi se nám opět předváděl Colin, ale teď se pro změnu pojmenoval MILF WOLF. Dneska to ale bylo o 100% lepší než včera. Navíc se oblíknul do šíleně batikovaných kalhot, na hubu si dal masku kostlivce a začal do nás valit svoji music přes pár efektů, vysílačky, pár řetězů a podobných věciček. I tohle se mi fakt líbilo, takže pohoda. Na konci setu rozbil veškeré své nástroje a bylo po setu. Po něm jsem si šel zahrát stolní fotbálek proti klukům z Holanska, ale v zápalu boje mi unikla kapela z Ruska GOOSLI NOISE. Co mě ale překvapilo bylo to, že hrál asi jenom 3 min!!! Je to docela škoda že jede až z "daleké rusi" a takhle to odflákne. No nic, třeba to ani nestálo za to. Kluci mi sice říkali že hned na začátku rozbil mikrofon, ale asi to stejně nebyl hlavní důvod. Ale další lidi jsem si uniknout už nenechal. GOKKUN byli pár z Bulharska. Slečinka hrála na nějakým ipodu ( na něm měla program s klávesami ), takže se na dotykovým displeji pokoušela o nějaký ten akordík kterej ještě navíc upravovala přes noubuk. Její polovička to zase hrnul na podivnej strunnej nástroj přes efekty taky do noubuku kde se to cele míchalo dohromady. Jako celek to taky nebylo špatný. Pak jsem byl zvědavej co přijde na řadu, ale slovinskej umělec ALUVIANA byl jeden maník co se pokoušel o něco co se jemu asi očividně líbilo, ale mě přišlo strašně nudný poslouchat něco co šlo jenom z complu a mixu. Občas do toho sice navalil něco nasamplovaného, ale i tak to byla nuda, tak jsem to ani nedokoukal a šel "slintat" rozumy ven do dešte. Pak přišla kapela ze které "sral" asi každý. Už když zvučili to vypadalo zajímavě, protože měli klasický bicí, kytaru, obrovskej mix pult, gumu od auta, barel od oleje a dalších pár vychytávek, takže tohle jsem si nemohl nechat ujít. JESUS IS ANGRY AND YOUR LOCAL GOD:CHOKING BISHOPS jsou z Řecka a valili to do nás o sto 6. Napřed na již zmiňovaný barel, gumu od auta, činely a všechny snímače z těchle věcí byli navalený do jedné obrovské bedny a pak do mixu, takže opravdu super zvuky. Pak došlo na zatloukání hřebíků do těla kytary (nic podobného jsem ještě neviděl ). Pak byl mezi fans hozený obrovský gumový míč ( původně jsem si myslel že je to ta koule na cvičení ), ale po pár fotbalových kopech se do toho obul pan Obstík a bylo po kouli. Pak jsem splasklou gulu narval Bradovi na hlavu a pak mi teprve došlo že to bylo celý vyrobený z latexu. Ale jemu už to bylo stejně v té chvíli jedno. Ale mezi tím se kluci chopili kytary a bicích zahráli nám docela dlouhej sludge song. Mě to přišlo strašně dlouhý, ale i tak se to nechalo vydržet. Pak si kytarista vylezl na barel a snažil se zničit svůj nástroj o železný sloup, ale to se nakonec podařilo až Bradovi kterej to po odhození vzal do ruky a bylo po hraní ( i když byl nástroj zahozenej, tak to pořád valilo do oné chviličky než to vzal do ruky neustále posranej Brada ( měl permanentní sračku ). A to byl opravdovej závěr celého festu. V mezipauzách po oba dva dny opět hlučil DJ PERO FOTAR. Pak už chrupec, ráno snídaně, rozloučení se všema kámošema a odjezd k domovu který proběhl opět bez nějakých větších problému které by stáli za zmínku. Snad ještě jedna věc. Všechny nás překvapilo že tady začíná oficiálně většina akcí až kolem 22°°. A to kdosi okomentoval že se potom není čemu divit že většina čechů už začíná být tou dobou těžce pod vlivem, protože v ČR už se blíží konec akce. Pokud by jste chtěli něco podobného zažít na vlastní kůži, tak kluci ze Slovinska hledají na konec srpna, začátek září nějakej flek kde by si mohli vrznout. Šlo by asi o 5 kapel, ale dojeli by buď 2 osobákama a nebo jednou dodávkou. Nároky nemají skoro žádné ( teplé jídlo, spaní, a cesťák ), takže nic co by bylo nesplnitelné. >SO<

Recenzenti: ŠA=Šakal SY=Syky SO=Soudruh M.V. -273,15=Zbyňa Vintr

[ Top ]


*****************************************************************************************************


ACRASSICAUDA

ACRASSICAUDA je kapela z Iráku, hrající různé styly metalové muziky jako punk metal, death a thrash metal... (dle mého kapela hraje thrashový základ např. nové, ale i starší tvroby METALLICI. Tento základ je naroubován na prvky IRON MAIDEN. Zpěv je někde spíše mluveným slovem, něco jako BLACK SABBAT. Občas v mikro chvilkách je k zaslechnutí původní írácká tvorba, p.N.M.). Kapela začala někdy v roce 2000 - 2001 a zkouší hrát jak jen nejlíp umí. Kapelu tvoří čtyři metalový nadšenci. Kapela hraje pouze vlastní songy a zpívá v angličtině. ACRASSICAUDA je latinský termín pro jednoho z nejnebezpečnějších štírů, ojedinělého štíra žijícího v íráckých pouštích. Odehráli první koncert v Bagdádu. Nakonec ještě stihli krátce po invazi odehrát další dva koncerty. V lednu 2004 po koncertě opustil kapelu zpěvák. Kapela má nahrané demo. V této době je to jediná metalová kapela v Iráku. Kapela maká na jejich prvním albu a momentálně jsou v Sýrii. Složení: kytara: Faisl a zpěv, kytara: Tony, basa: Firas, bubny a zpěv: Marwan. Poslední změna pobytu je Istanbul, Turecko (2008). http://www.acrassicauda.s5.com/ / http://www.myspace.com/wwwacrassicaudas5com / acrassicauda@aim.com / acrassicauda_metalband@yahoo.com / acrassicauda_metalband@hotmail.com

[ Top ]


*****************************************************************************************************


MENTAL DEVELOPMENT

Kapela vznikla v lednu 2007 ve složení Joci (bubny), Muter (basa) a Shpagi (zpěv). Po chvilce jsme našli dva kytaristy Fice a Zhelea a taky ještě jeden vokál (Galo). Začali jsme první zkoušky v březnu a od té doby hrajeme. V našich textech si děláme srandu z policajtů, nazi šašků a taky píšeme o dalších věcech co nás obtěžují. Myslíme si, že VMRO, SDSM a Igor Djambazov jsou zamrdanci. A milujeme obyčejném skateboard !!! Naše hudba je nějakej mix thrashcore a powerviolence. Tak přijď na náš koncert nebo si vyser…. www.myspace.com/mentaldevelopmenthc

[ Top ]


*****************************************************************************************************


STANDFAST

STANDFAST začali koncem prosince roku 2003 se čtyřmi rozhněvanými ženskými, Angela (bubny) z FOR THE KIDS, PERPETRATOR a TRAGICOFINAL, Magel (kytara) z NO DESCRIPTION, PERPETRATOR a ALMOST 7 YEARS, Monina (basa) z CONTRASTING MINDS a KRACH a poslední byla Dha (zpěv) působící dříve v KRACH. Nyní máme novou sesta vu, dva muže, Miong (bubny) ze SABLAY a DISKONTENTO a Selo (kytara) ze SABLAY, DISABUSE a KILL THE BOY, kteří nahradili Angelu a Magel. Naše kapela hraje crustcore ovlivněné ANTISCHISM, DETESTATION a ANTIPRODUCT taky s ženským vokálem. Texty našich songů jsou o všem kolem jak se vnímá feminismus. Chceme mít rovnocenná práva mezi mužem a ženou v DIY punk scéně. STANDFAST budou brzo vydávat demo. Máme taky naplánované split CD a kazetu, už brzo. standfast_ph@yahoo.com / www.myspace.com/standfast / http://standfast.multiply.com/

[ Top ]


*****************************************************************************************************


A.D.A.

A.D.A. je společensko politická kapela, která se skládá z pěti různých lidí s různými myšlenkami. Naše aktivity v místní scéně jsme začali v roce 1989, ale původní sestava se zná už od roku ´87 a v té době jsme už měli ve zvyku příležitostně jamovat… Během té doby mají dva členové vlastní skupinu, já (Boi) a Eric jsme v kapele VITAL SIGNS. Nakonec jsme se rozhodli dát dohromady další kapelu koncem roku ´88, v době kdy kapela VITAL SIGNS se rozpadla. V té době jsme ještě neměli vymyšlené jméno pro kapelu a ani jak by mělo znít…. Museli jsme pravidelně zkoušet a hrát s kamarády v okolí. Až v ´89 roce jsme všechno zvládli, vymyslet jméno kapely, ztužit naše principy a zbytek je historie…. Současná sestava je Boi - zpěv, Jojo - kytara, Josh - kytara, Jake basa a Jason - bubny. A můj skromný pohled na tuhle partičku ? A.D.A. což je zkratka AGGRESSIVE DOG ATTACK hrají experimentální hardcore punk noisecore. Alespoň mě tak znějí. Pomalé a střední pasáže jsou skutečně extravagantní a zběsilé pasáže jsou čisté, nádherné noisecore pasáže nejlepší tradice, p. N.M.´zine. No a co vím, tak mají venku split 7ep z roku 2006 s japonskými hc/punkery CARAVANA ANARQUISTA. www.myspace.com/aggressivedogattack

[ Top ]


*****************************************************************************************************


EXECUTION OF TERROR

D-beat crustcore kapela z různých míst Manili a Antipola. Dali se fohromady koncem roku 2005 a odehráli mnoho crust / punk D.I.Y. koncertů. Všichni členové hráli a hrají v dalších projektech jako SABLAY, DISABUSE, BEFALL, D.O.T.S., STANDFAST… anych jmenoval aspoň pár. EXECUTION OF TERROR jsou vysoce ovlivněni lokální i zahraniční crust / punk / hardcore scénou. Nick - deep throat, Rei - axe grinder, Ekwa - chainsaw, JF - genital mutilator a Miongoloid - hammering skull debat. www.myspace.com/executionofterror

[ Top ]


*****************************************************************************************************


DEFEKT

DEFEKT je jedna z mála anarcho / street punkových kapel, nyní aktivních ve Skopje, Makedonii. Dali se dohromady v roce 2002 a to ex-kytaristou Aleksanderem Petrusevskim. Ačkoliv kapela existovala a jejich muzika byla dost známá na makedonské punk scéně, tak časté problémy a změny v kapele, byly hlavní důvody, proč DEFEKT měl vždy v poslední době problémy. Ale po tvrdé práci během roku 2006 se zdá, že zpěvák a zakladatel kapely Aleksander P. našel perfektní kombinaci pro jeho kapelu a muziku a skončilo to spoustou koncertů v Makedonii os začátku tohoto roku, kdy oni hráli téměř s každou punkovou kapelou ze země, včetně Losi Deca, VEP Druzinata, Krpen Zivot, Outsiders, Zuta Patrola a dalších. Ze zahraničních to byly např. GBH, One way system, Vox Populi, Overflow (Viva La Pola). Ale pravděpodobně největší a nejdůležitější krok pro kapelu bylo v tomto roce určitě vydání prvního alba pojmeonovaného "Sezona na lov", které mělo velké ohlasy / recenze a přitáhlo hodně nových fanoušků. Album se skládá ze 14 pure anarcho / street songů, extrémně rozlišných a dynamických, což dělá v tomto roce z této desky jednu z nejlepších punkových desek v Makedonii. Kapelu tvoří: Pepe (zpěv), Igor (basa) a Chamil (kytara), Petel (druhá kytara) a nyní připravují nové songy pro jejich druhé album. Do konce roku plánují propagovat jejich album všude po Makedonii a také na několika festivalech v cizině, hlavně na Balkáně. www.myspace.com/defektni

[ Top ]


*****************************************************************************************************


HIPPIE KILLER

Kapela vznikla v roku 2001/2002 po rozpade našej predchad- zajúcej kapely Len Tak Tak. Zostava: spev - Matúš, gitara - Peťo, basa - Vlado, gitara - Jogurt, bicie - Maroš v roku 2003 sme nahrali a sami si vydali naše CD. nasledovali nejaké koncerty, a niekedy koncom roka 2003 sme prišli o bubeníka Maroša, ktorého nahradil po ročnej,možno viac pauze Matúš. v takejto nezmenenej zostave hráme aj v súčastnosti,máme za sebou nejaké koncerty a plánujeme v najbližšej dobe nahrať náš ďalší materiál,ktorý by sme chceli vydať na LP/CD.

[ Top ]